Drukwerk neem t petje af voor Wim Sonneveld omantische Sade Iaat de i terren aan de emel staan CfiidócSouoaiit lunder Kritiek op optreden Russische pianist bij VS-ambassadeur Verrassende veelzijdigheid bij Nationaal Ballet België en Frankrijk centraal tijdens Kunst Rai 86 bioscopen dagpuzzel PAGINAI NST WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986PAGINA 13 pj _«,tdré Hazes bocht uit pTERDAM De populaire zanger André es heeft zijn gebruik van drank en medicij- I /achter het stuur van zijn kostbare sport- 1 \n gistermorgen vroeg moeten bekopen ^Keen totaal vernielde wagen en enkele snii- n. De zanger verloor op een bocht in de ?rdammerweg in Amsterdam de macht et stuur en reed met volle vaart tegen de til aan. Zijn auto van 150.000 gulden daarbij total-lbss. De zanger zelf liep en- Jwonden op. waaraan hij werd behan- let Academisch Medisch Centrum. Op ilitiebureau werd hem een bloedproef at- r eigen zeggen Hazes had w inken. maar was vooral onder invloec 'enkele Librium-tabletten. Verkoop van kunst met provinciekorting groot succes GRONINGEN Door de overheid gestimuleerde acties, waarbij korting wordt gegeven op de prijzen van beeldende kunst, kunnen de verkoop een grote stimulans geven. Dit blijkt uit zo'n actie in Gronin gen, waarbij in de maand no vember van het vorig jaar een subsidie van 25 procent werd gegeven op de aankoop van beeldende kunst. In die maand is voor ruim zes ton aan beel dende kunst verkocht, zo maakte de Groninger commis saris der koningin, H.J.L. Vonhoff, gisteren bekend. Vreemd uitgedost Een wel zeer vreemd uitgedoste Sylvester Stallone gisteren nadat hij tot „Man van het Jaar" was uit geroepen door het Hasty Pudding Theater in Cambridge, Massachu setts, de toneelgroep van de Har vard University. „Rambo" Stallone droeg een pruik en een beha waaraan enkele handgranaten hin gen. Tegen zijn benoeming werd overigens geprotesteerd door Vietham-veteranen, die vinden dat hij in zijn films de oorlog verheer lijkt. Tijdens een persconferentie werden drie jongens verwijderd die via een spandoek lieten weten dat Stallone de „Nazi van het Jaar"-prljs had moeten krijgen. MOSKOU Het Russische persagentschap TASS heeft gisteren felle kri tiek geuit op de Russische pianist van joodse huize Vladimir Felzman, om dat hij ter gelegenheid van de 37e huwelijksverjaardag van de Ameri kaanse ambassadeur in Moskou een Liszt-concert heeft gegeven in diens ambtswoning. Het persbureau noemde het jammer dat „maestro Felzman" zich bereid verklaard had „aan de 60.000 dollar dure vleugel" in de ambtswoning, een solorol te spelen in een „anti-Sovjet-spektakel". De vleugel van ambassadeur Hartman was enkele uren vóór het concert nog zorgvuldig gestemd, maar toen de pianist zijn recital wilde beginnen, ont dekte hij dat één snaar was doorgesneden en drie andere waren verbogen. In de tussenliggende tijd hadden zich in de ambtswoning koks. tafelbe dienden en kamermeisjes van overwegend Russische nationaliteit opge houden. Felzman viel bij de Russische overheid in ongenade toen hij vroeg om een uitreisvisum. TASS verklaarde dat Felzman geen roem zou vergaren met het „schaamteloos onder één hoedje spelen met Amerikaan se diplomaten en buitenlandse journalisten". Inter/V biedt pli oersonen/ anderF®' Klunder Co met: „De hehhpn f Jacob" R®0ie: Ever' d# Vri*«- neooen. r Gl,l#rfniddag. groot vr voo rtd u ij- :htingen (lunchconcert zijn de optre- ting 01yrde artiesten genoodzaakt mt de stpts een kort programma te andse betenteren. Cabaret Klunder iden van Po bracht gistermiddag in toe. Uit jgentia dan ook een samen- |ing uit de theatershow „De (e Jacob". Het zal best filijk zijn om een avond- tot jend programma in te kor- 1985 wasltoi drie kwartier, maar iets Mannen (ts kan er toch wel in ver- dan vifkt worden. Klunder Co dervraagpn vermoedelijk echter te leukste achterwege gela- te mei want wat gisteren werd resenteerd bij het Haags DER Sjchtheater was van een r matig niveau, bedoeling van dit gezel- Z, Shot ap is toch om een humoris- -Scylia. h en vermakelijk program- I te brengen, maar dat m totaal nie( uit de verf. /an Diemen is de pianist deze cabaretgroep. Hij It voortdurend als kluns jandeld door zijn partner [t Klunder. Op zich een /-Qulntus.k gegeven dat met de juiste l°PSv'-Swj?n2 tot Srote hiliariteit kan ado-Sitt. den Helaas gaan de leuk arcules R.Joelde momenten als een M, SVM-lhtkaars uit. Winnaar van h«f«n: Sp Cameretten Festival 1984, ,n4K'prijs, publieksprijs en prijs OZPC-De f -ESCA. UI AchiF b®ste bedjes: het geeft S-Interrpit P-BEP, Wordt HDA-Die A: hPSVC t programma wel te den- Misschien dat het gehele imma een duidelijke op- bezit die de kwaliteiten Bert Klunder en Co van r de nu vertoonde samen- ng wekt niet de behoefte het gehele programma te Vrijdag en zaterdag kunt u er zich in PePijn overtuigen of dit leuk is of ROB VAN DER MIJL LELYSTAD Spora disch neemt Harry Slin ger tijdens een optreden zijn petje af. Morgen gaal het er toch van komen. Devoot ontbloot de zan ger van Drukwerk dan het hoofd ten einde een ode te brengen aan Wim Sonneveld. Een paar we ken geleden verrastte de Amsterdamse popgroep vriend en vijand met de elpee „Petje af voor Wim Sonneveld", morgen avond gaat in Lelystad de gelijknamige theater show in première. Daar mee gaat een lang ge koesterde wens van Slin ger en de zijnen in ver vulling. „We hebben de afgelopen weken kei hard aan deze happening gewerkt", aldus een ner veuze Slinger, die in een recent verleden al met zijn makkers heeft bewe zen ook in het theater tot goede prestaties te kun nen komen. „De elpee en de theatershow zijn niet bedoeld om Wim Sonneveld na te doen of hem te overtreffen", vertelt Slin ger. „Dat zal niemand luk ken. Het is een ode aan een grooUman. De teksten die hij zong, kunnen ook jonge men sen van nu boeien. En als ou dere mensen de liedjes van Sonneveld weer eens horen, kunnen ze met een glimlach aan hem terugdenken". „We hebben trouwens al heel lang liedjes van Sonneveld in ons repertoire opgenomen. Helemaal nieuw is het dus niet. Ik liep al jaren met het idee rond iets met het werk van Sonneveld te gaan doen. Het moest er dus maar eens van komen. Eerst hebben we een demo gemaakt, een grof opgenomen plaat. We wilden immers weten hoe anderen daarover zouden denken. We willen niemand krenken of een groot artiest als Sonne veld geweld aandoen. Met die opname zijn we met knikkende knieën naar Wim lbo gegaan. Hij was razend enthousiast. Hij heeft op de hoes van de elpee zelfs een toelichting geschreven". Zelfvertrouwen „Voor het theaterprogramma zijn we met mensen gaan praten die Sonneveld goed hebben gekend. Friso Wie- gersma, zijn levensgezel, vond het een schitterend pro ject. Ook hebben we met zijn naaste familieleden gepraat en met naaste medewerkers van hem gesproken. Al die mensen zullen de première bijwonen. Dat zegt toch wel iets. Het geef ons in ieder ge val veel zelfvertrouwen". „Voor ons is een dergelijke show heel belangrijk. We willen laten zien dat we meer zijn dan een gezellige rock and roll-groep. We kunnen dacht ik iets meer dan alleen een optreden verzorgen in een discotheek of feesttent. Dat hebben we in het Com certgebouw en in Carré laten zien. Als je in de grootste cul tuurtempels van het land succes hebt, denk je op een bepaald moment, ja. we kun nen het aan". „Dat heeft ook te maken met hetgeen wij willen. Wat we op de plaat brengen, moet live ook goed overkomen. Daarom houden we het dacht ik zo lang vol. Drukwerk staat borg voor kwaliteit. Maar een nummer van Son neveld leent zich nu eenmaal niet voor de discotheek. Van daar die theatershow. Voor de pauze komen we met ei gen werk. Geen hits, maar zeg maar wat minder bekend werk. Althans voor het grote publiek. En daar mikken we op. Na de pauze zingen we 13 liedjes van Sonneveld., waar onder 'Het Dorp', 'Margootje' en 'Het hondje van Dirkie'. Harry Slinger en zijn Drukwerk-kornuiten nemen hun petjes af voor Wim Sonneveld. „Natuurlijk zijn die zeggen. Drukwerk moet van Sonneveld afblijven. Wat moeten popmuzikanten met zijn liedjes, hoor je dan. Maar wat is popmuziek? Po- gulaire muziek. Dat bracht onneveld toch ook. En wij zijn heus niet alleen met rock and roll bezig. Al jaren bren gen we andere nummers. Aan veelzijdigheid heeft het ons nooit ontbroken. In ons eigen repertoire zitten ook tango's, smartlappen en le vensliedjes. Dat doen we heel bewust. Drukwerk moet het heus niet alleen van jongeren tot 16 jaar hebben. Ons pu bliek is niet zozeer aan be paalde leeftijd gebonden. Hele gezinnen komen tijdens een optreden. Die verschil lende stijlen zijn juist de kracht van Drukwerk". Hokjesgeest „Op de elpee 'Petje af voor Sonneveld' hebben we heel erg veel positieve reacties ge had. Ook negatieve, maar dat geeft niet. Het houdt de men sen bezig. Men praat erover, kortom, het leeft. Aan de an dere kant valt het in Neder land niet mee de hokjesgeest te doorbreken. Toch moet je het proberen. Sonneveld heeft dat ook gedaan. Hij was mischien wel de meest veel zijdige artiest die ons land heeft gekend. Een pure thea terman die voortdurend op zoek was naar iets nieuws". „Hij was een gedreven mens, een onrustig mens ook. Hij was bijvoorbeeld dol op ver huizen-. Als hij de boel voor elkaar had, stapte hij weer op. Ook hij heeft geprobeerd zijn eigen grenzen te verleg gen. Zo heeft hij de film 'Op de Hollandse toer' geprodu ceerd. Die film werd geen succes. Misschien heeft dat wel te maken met de menta liteit van dit land. Als je steeds weer nieuwe wegen inslaat, krijg je kritiek. Dat mag niet. Zeker niet in zijn tijd". „Met die kritiek moeten ook wij rekening houden. Maar we zijn er niet bang voor. Het Nederlandse lied staat ik weet niet hoelang al al aan kritiek onderhevig. In Hil versum willen ze er niet aan, een paar uitzonderingen daar gelaten. Toch zit het Neder landse lied bij het publiek niet in het verdomhoekje. Vervelende opmerkingen ko men dus meestal van de kant van de heren critici. Maar dat zijn mensen die gratis op hun perskaart naar een voor stelling mogen. Alle andere mensen moeten er voor beta len. En dat doen ze. Dat blijkt wel uit onze optredens. Als je 150 keer per jaar voor een uitverkochte zaal speelt, zegt mij dat genoeg". Vervelend „Natuurlijk is het vervelend dat ook Hilversum niet warm loopt voor muziek van eigen bodem. Als je plaatje maar wordt gedraaid. Een stukje naamsbekendheid. Waneer Albert Heijn niet re gelmatig met een advertentie in de krant staat, kan ook hij het vergeten. Zo is het ook in de muziek. Zo'n hitje is een stukje reclame". „Ook Sonneveld had dat no dig. Denk maar aan Willem Parel, Frater Venantius, Nik kelen Nelis en ga zo maar door. Dat was op een groot publiek gericht. Een klein deel vond dat hij in die ge vallen weer te commercieel bezig was. Zo is er altijd wat. Maar die man was van me ning dat zijn publiek na een heerlijke avond tevreden naar huis moest gaan. Zo denken wij er ook over". „Als de show goed loopt, gaan we door. Het theater trekt ons. Maar er zijn meer dingen. Ik denk aan film, an dere theaterproducties met of zonder thema en tv. We zijn al bezig met een omroep die onze show op de buis wil brengen. Als het even kan komen we met een follo- w-up. Plannen maken en plannen houden, daar gaat het om. Anders bloed je dood". DAVID LEVY ortpaleis Ahoy': Sade mét o.a. Kart Matthewman (saxofoon, gi rl, Paul S Denman (basgitaar) en drew Hale (toetsen). Herhalingen: isvond en morgen vlagen kon het publiek gis- avond in een uitverkocht Iterdams Ahoy' tranen in ogen krijgen. Maar echt ertuigen deed de uit Nigeria imstige zangeres Sade niet. larvoor was de muziek veel te afgepast en haar stem te sselvallig van kwaliteit, conclusie mag zijn dat het toy' Sportpaleis nog wat te de zangeres. Niet at het bezoekersaantal be de drie razend snel [verkochte optredens heb- n bewezen dat haar Neder- idse aanhang een giganti- le omvang heeft. Sade mist hter nog de persoonlijke uit- aling om de gigantische hal te toveren tot een klein altje. Hierdoor krijgt het ge- fel een nogal afstandelijk ka- kter die niet past bij de mu- >mantiek was er echter ge- >eg aanwezig. Wie wilde egdromen bij nummers zoals crime" en „Smooth terator" werd hiervoor volop de gelegenheid gesteld. Het gon echter al met een valse art. Sade kwam met haar uit fgen man bestaande groep ie kwartier later het podium dan op de concertkaartjes as vermeld. „Ik was de weg Verkouden Hoewel het intro van het ope ningsnummer ..Why can't we live together" de spanning be hoorlijk opdreef, kon Sade die verwachtingen met haar stem niet waarmaken. Ze klonk on zeker en verkouden. Het duurde ongeveer een half uur voordat zangeres en groep op temperatuur waren gekomen. Als een concert dan iets meer dan anderhalf uur duurt, blijft er weinig over om van te ge nieten. Dat wil echter niet zeg gen, dat de prijs die voor het kaartje moest worden neerge teld in het water gegooid geld was. Tijdens de beste momen ten was het volop genieten van haar veelal romantische zang. Sade, die in haar koffer alleen witte overhemden met een open rug, zwarte hoogsluiten- de zwarte broeken en rode jas jes meedraagt, kan zo ontzet tend sentimenteel zingen, dat de maagstreek gisteravond af en toe behoorlijk week werd. Op die momenten was het ook niet erg dat ze niet toonvast was. Dat werd pas pijnlijk op de momenten dat het repertoi re te afgepast uit de luidspre ker kwam en dat gebeurde herhaaldelijk. Slechts af en toe liet de groep zich even gaan en was er sprake van wat impro visatie en een swingend ge heel. Dat waren de momenten dat de romantiek hoogtij vier de en de saxofoon klanken van een voortreffelijk spelende Stuart Matthewman en de stu- Sade geconcentreerd aan het werk tijdens haar optreden voor een bomvol Ahoy', gisteravond. wende basgitaarpartijen van Paul Denman naar meer de den verlangen. Humor kan Sade niet worden ontzegd. Wanneer de groep aansluitend aan „Smooth ope rator" in een instrumentaal gedeelte de zaal behoorlijk heeft opgewarmd laat ze we ten: „Sorry hoor. Ik heb deze groep niet zelf samengesteld. Dat heeft de platenmaatschap pij voor mij gedaan. Volgend jaar als ik weer kom, neem ik een goede groep mee". Tijdens haar beste momenten is Sade's stem zacht en roman tisch, tijdens de zwakste, hard en kil. Dat laatste gebeurt vooral als ze boven haar mas saal klinkende mede-muzikan ten moet uitkomen. Sober Veel show kreeg het publiek overigens niet voorgeschoteld. Het decor was sober en Sade beperkte zich zo nu en dan tot wat danspasjes. Deze aanpak zorgde ervoor dat de muziek de boventoon voerde. Dat is een goed streven natuurlijk, maar in de kille entourage van het Ahoy' heeft dat een ave rechtse uitwerking. Hoewel het programma mooi van opbouw was, wordt de be zoeker dan niet meegesleept met de liefdevolle klanken van de muziek. Wie zich bo vendien geroepen voelde zijn dansschoenen aan te trekken, werd door de ordedienst ruw teruggewezen naar de werke lijkheid: zijn zitplaats. Sade maakte weliswaar een opmer king over die mannen met hun zaklantarens, maar kon verder weinig uitrichten. Tij dens de tweede en laatste toe gift riep ze de zaal daarom maar liefdevol toe: „Wil je dansen, dan ga ik straks wel met je uit". De mooiste momenten tijdens het concert waren tijdens „Maureen", „Sally", „Is it a crime", waarbij het decor een verlichte stad toonde en „Hang oh to your love", waar- je verliefd bent, koester het dan". De „Promise World Tour", heeft inmiddels al heel wat steden aangedaan onder meer in Amerika. De vraag blijft dan waarom er niet wat losser wordt gespeeld. Ligt dat aan de vocale capaciteiten van Sade, zij eist overigens alle aandacht op, of zijn de muzi kanten niet tot meer in staat? Dat laatste lijkt onwaarschijn lijk gezien de hoogstandjes die de heren af en toe uithaalden. De overdonderende fluitcon certen, die de muren deden trillen, aan het eind van het optreden om de groep op het podium terug te roepen, kun nen in elk geval tweeërlei worden uitgelegd. Was het om ongenoegen over het gebodene kenbaar te maken of was het publiek echt onder de indruk en kon het er geen genoeg van krijgen? HANS PIËT De Haagse première van Hans van Manens „Corps" bracht op nieuw zowel de veelzijdigheid als de muzikaliteit van deze mees- ter-choreograaf aan het licht. Op dezelfde muziek als waarop Jiri Kylian zijn „Wiegenlied" voor het Ned. Danstheater schreef - Alban Bergs Vioolconcert, gecomponeerd als aandenken aan de op 18-jarige leeftijd aan kinderverlammning gestorven doch ter Manon van Alma Mahler - zette hij een dozijn even viriele als virtuoze mannen in de scène. Wij blijven het zowel bij Kylian als bij Van Manen een schoon heidsvlekje noemen, dat beiden voor de drie levensfasen van Manon drie verschillende danseressen menen te moeten inzet ten. Onlogisch en onnodig. Maar qua scènische diepgang wint Van Manen het, die er daarenboven in slaagde de muzikale kloof, die dit Vioolconcert kenmerkt, choreografisch te over bruggen. Tonaliteit en seriële klanken gaan nu eenmaal moeilijk samen, hoe meesterlijk Vera Beths ook haar Stradivarius be speelde en hoe volgzaam ook Adam Gatehouse het Nederlands Balletorkest tot klinken bracht. Groepsdansen en soli schitteren den in structurele helderheid en de aankleding door Keso Dek ker, die van de mannen een soort gladiatoren maakte, verhevig de nog het contrast tussen het mannelijk en het vrouwelijk ele ment. In Van Dantzigs zwakke choreografie „Room at the Top" op de Lyrische Suite van Alban Berg, waarin liefhebbers van Balan- chine een bewegingscitaat uit zijn „A-pollon Musagète" kunnen herkennen, tilden Alexandra Radius en haar drie uitstekende partners dit psychodrama in al zijn kwetsbaarheid en machte loosheid hoog boven de danspartituur uit. Voor de liefhebbers van ballet blanc had dit voorlaatste programma van het Natio nale Ballet twee werken in petto: de ordelievende, maar muzi kaal wel wat strak gestructureerde Haydn Symfonie van Jan Linkens en de pas de deux uit het zeeroversballet „Le Corsaire" naar een choreografie van Petipa. Tegen de tijd dat de halfsolis- ten Jane Lord en Alan Land als solisten geafficheerd worden, zal hun prestatie ongetwijfeld aan emotie en uitstraling hebben gewonnen. De techniek voor dit hogeschoolwerk hebben zij al. FRANK DELBOY AMSTERDAM België en Frankrijk zijn door de Stichting Kunstbeurs uitgenodigd als gastlanden op te treden tijdens de tweede internationale kunstbeurs die onder de naam „Kunst Rai '86" van 4 tot en met 8 iuni in Amsterdam wordt gehouden. Vijf tien vooraanstaande galerieën zullen deze landen vertegenwoor digen met inzendingen waarin actuele stromingen in de heden daagse kunst in beide landen een bijzondere nadruk krijgen. Evenals afgelopen jaar, toen Duitsland de gastrol vervulde, zul len per inzending maximaal drie en bij voorkeur één kunstenaar worden voorgesteld. In het centrum van de kunstmanifestatie zal op meer dan duizend vierkante meter een bijzondere ten toonstelling van werk van kunstenaars uit Frankrijk, België en Nederland worden ingericht. Deze expositie wordt samengesteld door Bernard Blistène, conservator moderne kunst van Centre Pompidou in Parijs en Jan Debbaut, conservator van het Van Abbemuseum in Eindhoven. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA II: Thomas en senior (al); wo. 14.15. EUROCI NEMA IV: Goonies (al): wo. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Perfect (al); 124130): Back to the future (al): A chorus line (al); 14.30, 19.00, 21.15; De aanslag (al). 14.15, 20.00; White nights (al); 14.30, 18.45, 21.15. TRIANON (Bree- straat 31, tel. 123875): In de schaduw van de overwinning (al); 14.30, 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Perfect fit (16); 14.30. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Taran en de toverketel (al); wo. 14.30. 01719-12800): Stop making eenhoorn (al); wo. 15.00. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): King Solomon's mines (al); wo. 14.45, 19.00, 21.15. 21.15. In de schaduw van de overwinning (al); di. 19.00, 21.15. wo. 14.45, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER IV: The Goon ies (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Miami super- WASSENAAR ASTRA (tel. KINDERVOORSTELLINGEN Billy Turf; wo. 14.00. DEN HAAGs ASTA 1 (Spui 27. tel. 463500): A chorus line (al); do (16); 14.00, 18.45, 21.15. ASTA 3: In de schaduw van overwinning (12): 14.00. 471656): White nights (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 2: Macaroni (16); 14.00, 19.00, 21.15. BABYLON 3: Plenty (al); 18.45, 21.15. ma. di. 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): To live and die in L.A. 21.30. ma. di. ook 14.00. CI NEAC 3: Militaire academie (16); 14.00. 18.45, 21.30. EU ROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): A chorus line (al); 13.30, 16.00, 19.00, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): De aanslag (al); 14.00. 20.15. METROPOLE 2: Teachers (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Back the future (al); 14.00, 18.45, ODEON 1 (Herengracht 13, finger; di. Live and 21.30. ODEON 4: A fistful of dollars (al); 13.45. 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kettingslraat 12b, tel. 656402): Talk diry to My beautiful laundrette; 16.00, 19.30, 21.45. Zaal 2: Na- zarin; 14.15, 19.30, 21.45. Zaal 3: Paris vu par Ie cinéma d'a- vant-garde 3; La zone; L'Affaire dee divisions morituri; ma. 14.00, 19.30, 21.45. Entr'act; La glacea a 3 faces; Jeux dea ref lets et de la Vitesse; di. 14.00, 19.30, 21.45. Les dames du Bois de Boulogne; Le sang des betes; wo. 14.00, 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN: CINEAC II: Taran en de tover ketel: wo. 14.00. BABYLON 3: De goonies; wo. 14.00. EURO CINEMA: De goonies (al); wo. FIGUURPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden Ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende vlinder; 5 roofvogel. OPLOSSING 'Mneeujjooj g lefBoopuaz y :iuooq ■isje* e :oiue.»eds3 z '-Jezfi paejq L

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13