VToordwijks bedrijfsleven vijst het naaktstrand af Appartementen toegestaan bij Langevelderslag Enquête mder jmderen Leiderdorp akkoord met vernieuwing zwembad Pontje Voorschoten beter bereikbaar Valkenburgers niet eens met komst woonwagen Honkbalvereniging Adegeest opgericht Ringmuur kerk gerestaureerd Voor de restauratie van de ringmuur rond de monumen tale Nederlands Hervormde Dorpskerk in Sassenheim is de komende jaren 30.000 gulden beschikbaar. Deze muur is hier en daar in een dermate slechte staat dat restauratie noodzakelijk is. Voor verbeteringen aan eigen woningen is een bedrag van 80.000 gulden gereserveerd. Het zijn projecten in het ka der van het meerjarenpro gramma stads- en dorpsver nieuwing. De commissie volkshuisvesting, openbare werken en bedrijven gister avond boog zich daar gister avond over. Eensluidende conclusie: de gemeente Sas senheim zou graag meer wil len doen, maar de financiën ontbreken. De wet op de dorps en stadsvernieuwing is op 1 januari 1985 in werking getreden. Deze wet verplicht de gemeenten tot het opstel len van meerjarenplannen. In voering van de wet zorgt er voor dat het Rijksbudget, rond de 1 miljard, nog al schommelt. Voor Sassenheim betekent dit voor 1985 een globaal bedrag van 224.000,-. Ook voor 1986 blijven deze bedragen achter bij het gestelde doel. Op het programma voor Sassenheim staan behalve eerder ge noemde projecten ook het herstel van de bestrating aan de Oosthaven, onderzoek naar beeld bepalende panden en rioleringswerkzaamheden. IDEN OMGEVING CeidaeSoiwant DINSDAG 18 FEBRUARI 1986 PAGINA 13. constructie linpad twaalf jaar rond 5SENAAR Twaalf jaar was 'oor nodig om de gemeente senaar zover te krijgen, dat de een reconstructie van het ipad (een smalle, maar lange at in het centrum) goed keurt, eravond was het zover, en nu tevredenheid van de gehele renteraad. die dan ook una- akkoord ging met de plan- Voor een bedrag van 244.700 en wordt er na de zomer een n gemaakt met de werken. En onder vallen verkecrsdrem- behoorlijke trottoirs, die ïog worden gemist. Motie D66 weggestemd WASSENAAR Allec-n ,:>ll stemde hij voor zijn eigen motie, it. A. de Vries van het Wassenaar D66. Hij diende gisteravond een motie in tijdens de vergadering van de gemeenteraad, om het in navolging van Leidschendam, nog moeilijker te maken voor woning zoekenden uit andere gemeenten in Wassenaar een woning in de sociale sector te krijgen. Er werd gisteren wel unaniem een woon ruimte verordening aangenomen door de Wassenaars raad. En daarin staan bepalingen die het toch al moeilijker maken voor woningzoekenden uit andere plaatsen. I lillegom niet bij Brandweer Rijnland HILLEGOM/DEN HAAG De veiligheid in de gemeente zou zeer sterk teruglopen wanneer Hillegom zich zou moeten aan sluiten bij de regionale brand weer Rijnland. Daarom mag deze gemeente aangesloten blij ven bij de regionale brandweer Kennemerlana. Dat hebben Ge deputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland besloten na uitvoe rig overleg over deze kwestie. Met dit besluit maken GS een uitzondering op de indeling van femeenten in samenwerkingsge- ieden. W oningbouwvereniging neemt gemeentelijk woningbezit over NOORDWIJK Voor de prijs van bijna 6 miljoen gulden wordt de Noordwijkse Woningbouwvereni ging eigenares van 26 woningen aan Morgenster (Middengebied-Noord) en 40 wooneenheden op het terrein van de voormalige Hervormde School aan de Abraham van Royenstraat. De commissie finan ciën en grondzaken is gisteravond akkoord gegaan met de verkoop en overdracht. Deze vereniging zorgt zelf voor de financiering. De som, die zij voor het woningbezit moet betalen, is ongeveer gelijk aan de voorlopige stichtingskosten, zoals deze bij het rijk zijn aangemeld. De definitieve vaststelling kan, zo leert de ervaring, nog wel drie vier jaar uitblijven. Daardoor blijft de kans bestaan dat be paalde zaken, zoals verschillen in renteverlies, later nog moeten worden verrekend. Grote burenruzie velt populieren ZEVENHOVEN Een al oud conflict tussen twee bewoners van de Kade in Zevenhoven is deze week met het sneuvelen van een groot aantal populieren en meidoorns weer opgelaaid. De twee buren hebben al lange tijd ruzie over een stuk grond en het recht van overpad. Eén van de twee deed gisteren aangifte van vernieling. Volgens hem hebben zijn buren tijdens zijn af wezigheid een flink aantal popu lieren en meidoorns omgehakt. Volgens de politie hebben de bu ren al lang ruzie en steekt deze af en toe in alle hevigheid de kop op. Actie voor Sierra Leone groot succes OEGSTGEEST De actie voor Sierra Leone is een groot succes geworden. De voorzitter van de werkgroep „Sierra Leone", A. Kohlbeek bood gistermiddag in het raadhuis burgemeester Sj. H. Scheenstra het verslag van de gevoerde acties aan. Kohlbeek deelde mede dat het resultaat beter is dan men ver wacht had en dat het doel, financieel, ruimschoots bereikt was. Minimaal is men van een bedrag uitgegaan van 30.000 gulden maar het is zelfs 61.000 gulden geworden. Een bedrag dat ten goede komt aan het TEKO-Makeni landbouwprojekt in Sierra Leone. Hij besloot zijn betoog door een Franse wijn met het eti ket „De Vin TEKO Sierra Leone" ten doop te houden. In het komende jaar zal men deze wijn in het kader van vervolgacties kunnen kopen. In het rapport dat de werkgroep heeft uitge bracht wordt aanbevolen de actie Sierra Leone voort te zetten. Burgemeester Scheenstra was de volgende spreker en hij toonde zich buitengewoon verheugd dat de Oegstgeesters het bedrag waarmee de gemeente de opbrengst zal verdubbelen overschre den hadden. De raad heeft zich destijds akkoord verklaart een bedrag van 50.000 gulden beschikbaar te stellen voor ontwikke lingsamenwerking. pRDWIJK De jrgrote meerderheid I het Noordwijkse jrijfsleven voelt niets tr een naaktstrand. Dit kt uit de reacties op de ia Toeristisch Beleid l de gemeente. In het irin opgenomen actie- p wordt onder meer jgekondigd, dat in de gende raadsperiode I de gemeenteraad zal fden gevraagd een uit- fiak te doen over het al l niet instellen van een (ktstrand. fen de VVV-Noordwijk re- irde positief op het schep- van de mogelijkheid om kt op het strand te vertoe- „Voor een internationale plaats als noordwijk met [13 kilometer lang strand is (instelling van een naakt- rd een „must" vinden de rapporteurs van de VVV. Hun mening baseren zij op een on der de toeristen gehouden en quête. Verder wordt als argu ment aangevoerd, dat het pro vinciaal bestuur van Zeeland aan alle badcentra in die pro vincie had geadviseerd om mogelijkheden tot naaktrecre- atie te realiseren. Het georganiseerde bedrijfs leven ziet echte geen heil in het aanwijzen van strandge- deelten waar men bloot kan recreëren. „Wij zijn absolute tegenstanders van kermistoes- tanden, zoals wij die in onder andere Zandvoort en Scheve- ningen aantreffen", deelt de Noordwijkse Ondernemens Vereniging (N.O.V.) mede. „Voorts zijn wij van mening, dat er geen enkele behoefte bestaat voor het creëren van een naaktstrand". Met deze „recreatie" halen we de stan ding van Noordwijk eerder flink naar beneden, schrijven de ondernemers uit de bad plaats. De Vereniging Horeca Noord wijk voelt er evenmin voor. Men vreest voor negatieve ef fecten. De Stichting Evenementen commissie Noordwijk ont houdt zich van een oordeel over deze delicate aangelegen heid. Overduidelijk in hun af wijzing is de overlegcombina- tie van grote hotels. „Wij zijn de mening toegedaan, dat door de creatie van een naaktstrand lieden en hun „bewonderaars" naar Noordwijk zullen komen, die stellig niet harmoniëren met onze trouwe verblijfstoe- risten", delen d ehoteliers mede. Zij voegen er nog aan toe, dat hen vcoorkomt dat de autochtone bevolking van de badplaats op deze „naaktgan- gers" bepaald niet zit te wach ten. Tenslotte nog de opstel ling van de Maatschappij Zee bad, die nauw bij de strandex- ploitatie is betrokken. De me ning van de directie liegt er niet om. „De creatie van een naaktsstrand zal zonder twijfel ertoe leiden, dat een deel van de verblijfstoeristen Noord wijk de rug toedraait". In een concept-notitie geven burgemeester en wethouders een voorlopig commentaar over dit onderdeel van de strandexploitatie. Het college wijst er op, dat de overeen komst met het rijk het instel len van een naaktstrand niet toelaat. Dit met het oog op de goede bescherming van de zeereep. (In het nog lopende contract met de Domeinen is het een nadrukkelijke voor waarde, dat de gemeente het betreffende strandgedeelte niet als naaktstrand mag aan wijzen). Het college meent dat eerst overleg zal moeten filaatsvinden met de Neder- andse Staat en het Hoogheem raadschap van Rijnland. Volgens het college komen slechts een tweetal lokaties in aanmerking: de noord (tussen Noordwijk en Zandvoort) of de zuid (tussen Noordwijk en Katwijk). OORD WIJK Het imeentebestuur mag in de commissie fi- anciën een bedrag an 35.000,- uitgeven K>r het houden van in enquête onder de oordwijkse ouderen oe zij denken over iin huisvesting. Men enkt hiermede in aart te beginnen. et voteren van dit kre- iet is een gevolg van de ota „Eigen haard is goud raard", waarin lijnen 'orden uitgezet voor een ikaal ouderenbeleid. In eze notitie wordt vastge- eld. dat bij het huisves- ngsbeleid van de ge- leente tot nog toe geen estructureerde aandacht an oudeen is besteed. Ge- ezen wordt onder meer p het feit, dat bij het Bu- eau Woonruimleverde- r ng van de gemeentese- retarie slechts 25 perso en van 65 jaar en ouder ïgeschreven staan als wo- ingzoekenden. En dit op en totaal van ongeveer 000. die in Noordwijk om 'oonruimte vragen. Het is an ook de vraag of be- lardenhuisvesiing in loordwijk wel een pro- leem vormt. „Wij zijn lans niet in staat om deze raag te beantwoorden", chrijven de Noordwijkse apporteurs. Onbekend is ok het aantal ouderen, - at graag wil verhuizen, laar zich niet laat in- chrijven, omdat er toch lageboeg geen bejaarden- 'oningen vrijkomen. lelangrijk in dit verband ook het zogenaamd be- chut wonen. Mevrouw L. e Graaff (CDA) atten- leerde daar eerder op in Ie gemeenteraad en in de om missie voor welzijnsza- ten. Als mogelijke lokatie 'oor een dergelijk projekt lacht zij aan het braaklig- ende terrein van het 'oormalige JOIN-Cen- mm aan de Sint Jeroens- 'eg. Naast het krediet van 35.0000,-, gaf <^e commis- i ie voor financiën haar iat aan de besteding van 3000,- om eens uit te zoe- r ten, waarom De Kuip zo 'einig aantrekkelijk is [oor ouderen, in tegenstel- ing tot bijvoorbeeld het Trefpunt in Noordwijk aan Zee, dat zeer druk jfwj loor ouderen wordt be- tocht. Gat v. Palace festival gaat niet door NOORDWIJK Het Gat van Palace-festival, dat volgens het organiserende SKAN in 1985 ongeveer 50.000 toeschouwers heeft getrokken, gaat dit jaar niet door. Wethouder J. Bedijn deelde dit gisteravond mee tij dens de vergadering van de commissie voor welzijnszaken. Op de agenda voor deze verga dering stond een voorstel van het college om aan SKAN een garantie-subsidie van maxi maal 10.000 - voor het festi val te verstrekken. Uit dit bedrag diende dan wel alle kosten betaald te worden, hadden burgemeester en wet houders laten weten, dus ook de kosten voor elektra, water, dranghekken en reiniging. Al- dere voorwaarden betroffen de duur van het festival (maximum twee dagen, de verkoop van dranken, de ver huur en situering van markt kramen en de afsluiting van Olieburg. Op het schrijven, waarin een en ander werd aangekondigd, had SKAN ge reageerd met een kort briefje, waarin het stichtingsbestuur liet weten van de organisatie van het evenement af te zien. Voor het college was dit aan leiding om de verstrekking van de garantie-subsidie van de agenda af te voeren. In de brief aan SKAN werd nog ge wezen op het risico, dat ieder ogenblik kon worden begon nen met de bouw op de lokatie in kwestie. Of dit reeds voor 1 juni het ge val zou zijn, kon het college niet zeggen. Mevrouw A. Coenraads-Nederveen (VVD) wilde weten of er reeds ge sprekken waren geweest tus sen SKAN, K&O en het ge meentebestuur. Uit het ant woord van wethouder Bedijn bleek dat er een informatief gesprek had plaatsgevonden met K&O Leiden. Een afde ling Noordwijk van K&O zou alleen met vrijwilligers kun nen draaien. De wethouder zou met SKAN nader overleg gen. NOORDWIJK/DEN HAAG Een deel van de winkelruimten aan de Langevelderslag mag worden omgetoverd tot vakantie-appartementen. Dat hebben Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Hol land besloten naar aanlei ding van de bezwaren die tegen het bestemmings plan Langevelderslag '82 waren ingediend. Overigens hebben GS ook be slist dat er, gezien de natuur- en landschapsbelangen en de aanwezigheid van een gaslei ding in het gebied, geen aparte dienstwoning bij het complex mag worden gebouwd, en dat die maar in de bestaande be bouwing moet worden gereali seerd. Daarnaast heeft het pro vinciaal bestuur niet goedgé- keurd dat de gemeente de be stemming waterwingebied heeft opgelegd omdat ter plek ke geen directe waterwinbe- langen spelen. Zoals bekend is de ontwikke ling rond Langevelderslag door veranderende inzichten totaal gestagneerd. De plannen voor een grootschalig recrea tiecentrum zijn van de baan in ruil voor behoud van natuur en landschap. Door dit beleid blijkt een deel van de winkel voorzieningen niet rendabel en een Noordwijkse onderne mer was bereid de drie grote en acht kleine winkels op de bovenverdieping aan te kopen en was van plan daar tien ap partementen in te richten. De gemeente wilde dit verliesge vende deel wel kwijt en de koop werd gesloten. De Stich ting Duinbehoud, de Stichting Het Zuidhollands Landschap en de directeur Landelijke Ge bieden en Kwaliteitszorg in Zuid-Holland maakten daar bezwaar tegen. GS menen dat het maatschap pelijk onaanvaardbaar is dat een deel van het centrum leeg staat en willen daarom de het ombouwen tot appartementen mogelijk maken. Omdat ver dere verblijfsrecreatie nadruk kelijk is uitgesloten, menen GS dat dit besluit niet tot scha de voor de natuur daar hoeft te leiden. VOORSCHOTEN De verbreding van het toe gangspad naar het aanleg- punt van het pontje naar De Vlietlanden en tevens het treffen van enige par keervoorzieningen kan van start. De kosten bedragen f 8.500,- en die worden betaald door de gemeente Voorschoten. Dat is volgens wethouder Ir. J. van Dalen (VVD) een juiste zaak omdat de provincie het pontje levert en het onderhoud daar van verzorgt. Mevrouw T. Hulscher (VVD) stelde daarop een „hamvraag" waar nie mand antwoord op wist: „Kunnen die kosten niet be taald worden uit de opbrengst van de pont. Een berekening leert dat ruim 9.000,- aan overzetgeld ontvangen moet zijn. Waar is dat geld? Wet houder Van Dalen moest het antwoord schuldig blijven: „Er is een keurig boekje uitgege ven door de Stichting Weer werk over het pontje, maar er wordt over ontvangen gelden niets verteld. Het geld zal wel bij de Stichting Weerwerk zijn". Met de toezegging dat de zaak onderzocht zal worden, ging de commissie akkoord. Ook de commissie financiën is slechts bereid tot het geven van rond de 5.000,- aan de honk- en sofbalvereniging voor de aanleg van een een voudige backstop. VALKENBURG Totaal 25 bewoners van de Poststraat hebben bij B en W een be zwaarschrift ingediend tegen de plannen een tijdelijke woonwagenstandplaats aan de Achterweg aan te leggen. Gis teren werd daar een hoorzit ting over gehouden. Een der ondertekenaars, me vrouw Hoffmans, heeft het college inmiddels schriftelijk laten weten dat zij haar hand tekening op deze lijst onge daan wenste te maken, door dat zij tot de conclusie was ge komen dat zij door de lijstaan voerder (de heer. G J. van der Weé) onjuist was voorgelicht. Tevens waren er een 3-tal be zwaarschriften van omwonen den ingediend tegen het plaat sen 'van een woonwagen nabij hun woningen/bedrijven. Voor de gemeentelijke com missie ruimtelijke ordening en woningbouw kregen Van der Wee (namens 23 onderteke naars) en J. H. van Egmond, J. v.d. Nagel en H. v.d. Mey gis teren gelegenheid om "hun be zwaarschriften toe te lichten. Van der Wee bracht naar vo ren dat de bewoners van de Mar. Poststraat verontrust zijn door de aanleg van een woon wagenstandplaats. Van Egmond stemde in met de bezwaren en merkte daarbij op dat hij bang was voor een eventuele auto-sloperij. H. v.d. Meij informeerde of de aange wezen plek aan de bewoner gelegenheid biedt om er be- drijfsuitvoering uit te oefenen. Burgemeester C. Sinke kon de vraagsteller geruststellen: „Er is geen mogelijkheid om iets anders dan éen woonwagen VOORSCHOTEN In het clubhuis van Randstad Sport is gisteren de honk en softbalvereniging „Adegeest" onder aanwe zigheid van ruim veertig leden opgericht. Voorzitter R. J. Braggaar opende de eerste vergadering met de mededeling dat de nieuwe vereniging thans bijna honderd leden telt. De naam „Adegeest" is gekozen na een gehouden enquette onder de aspirant-leden en deze naam tekent gunstig af bij sommige namen in de honkbal zoals Sullar Bears of Red Lions. De vereniging gaat akkoord met het aanbod van de gemeente Voorschoten om 5.000 be schikbaar te stellen voor een backstop. Volgens de voorzit ter zal door zelfwerkzaamheid en enige sponsors een behoor lijke backstop gemaakt kun nen worden. Voor de komende kompetitie heeft de vereniging ingeschre ven met het eerste herenteam, welk team ingedeeld is in de Haagse eerste klasse. Dat om dat de nieuwe vereniging nu al kan beschikken over enkele zeer geroutineerde spelers, waarvan er enkele zelfs in de hoofdklasse gespeeld hebben. In de zeer nabije toekomst zal ook de werving van de jeugd bijzondere aandacht krijgen. Op 5 april wordt de eerste thuiswedstrijd gespeeld op het groene veld, welke ligt op het tracé van Rijksweg 11 en thans ingebruik is bij de voet balverenigingen Voorschoten en Randstad Sport. Deze beide verenigingen hebben een ak koord bereikt met de honkbal- vereniging. Het bestuur is nog in onder handeling met de beide voet balverenigingen over hetme- degebruik vand e kleedkamers en de kantine. Voorlopig wordt nog niet gedacht aan een eigen accommodatie. instantie nog niet nemen, maar wilde eerst alleen een onderzoek van externe des kundigen naar de haalbaar heid van het zwembad af wachten. Het raadslid W. Kruidenier (VVD) was voor de vernieuwingsplannen. De randvoorwaarde van vijf ton exploitatietekort was voor hem echter „een ijzeren grens". J. den Boeft (CDA) was bang dat als het bad niet vernieuwd zou worden, de dalende ten dens.door zou zetten. Het re creatiegebouw zou het bezoe kersaantal volgens hem op kunnen vijzelen. Ook was Den Boeft positief over de komst van de sporthal waarmee het probleem van de binnensport ters opgelost is. Over de verplaatsing van het dorpshuis naar het sportcom plex zijn fracties nog verdeeld. Tenslotte kwamen de fracties van de PvdA, PPR en D66 met een voorstel. Een onder zoek zou eerst aan moeten to nen dat het aantal van 200.000 bezoekers per jaar gehaald kan worden, voordat een besluit genomen wordt. Het college van B en W had daar echter moeite mee. Na tussenkomst van burgemeester Bruggeman en een moeizame discussie ging het raadslid Stam ak koord. De fracties PvdA en PPR stemden uiteindelijk ech ter om die reden tegen het voorstel. In de spreekrechtbijeenkomst die aan de raadsvergadering vooraf ging, voerde mevrouw R. Dekkers, een inwoner van Leiderdorp het woord. Zij trok in felle bewoordingen de inte griteit van het zwembadbe- stuur in twijfel. „Het beheer van het sportcentrum moet in handen van de gemeente zijn. Indien dit niet het geval is, voorzie ik een RSV-debacle", aldus mevrouw Dekkers. De raadsleden Kruidenier en Stam namen het echter voor het zwembadbestuur op. Omwonenden zijn het niet eens met de plannen van de gemeente om hier een woon wagenstandplaats aan te leg gen. neer te zetten. Bovendien is deze plaats tijdelijk doordat al daar een afrit van de S 4 moet komen". Voorzitter Sinke beëindigde de hoorzitting met de medede ling dat de raadscommissie in besloten zitting deze materie nader zullen bezien. LEIDERDORP Een meer derheid van de Leiderdorpse gemeenteraad heeft zich gis teravond in principe uitge sproken voor een vernieuwd recreatief zwembad De Does aan de Hoogmadeseweg. Het collegevoorstel kreeg de steun van de fracties van VVD en CDA en, na een moeizame dis cussie, ook van D66. Alle frac ties, met uitzondering van de PPR, namen bovendien het principebesluit om te komen tot de. bouw van een sporthal naast het zwembad. De ver plaatsing van de dorpshuis- functie naar het nieuwe sport complex is nog een onzekere zaak. De meeste fracties hiel den hun mening voor zich. Het raadslid M. Holierhoek (PvdA) zei niet overtuigd te zijn dat het aantal zwembad- bezoekers van 200.000 werd gehaald. Met de komst van de sporthal kon zij wel instem men. R. Stam van D66 wilde het principebesluit in eerste

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13