Sergej Boebka woedend over Amerikaans atletiekcircus D h Wegsturen Pezzey breekt Werder op Thriathontitel voor biljarter Jan Arnouts Geen finaleplaats Vriesekoop RUSSISCHE SPORTPERS UIT KRITIEK OP IOC SPORTTRIBUIME Feyenoorf komt laat fieidaeSoinanl MAANDAG 17 FEBRUARI 1986PAGIN Argentinië wil tegen Nederland voetballen BUENOS AIRES De voetbalbond van Argentinië overweegt het nationale elftal tegen Oranje te laten spelen, nu de oefenwedstrijd tegen Irak is geannu leerd. Dat vertelde bondsvoorzitter Ju lio Grondana in Buenos Aires. De we reldkampioen van 1978 zou 27 april in Bagdad spelen in het kader van de voorbereiding op de wereldtitelstrijd. Volgens Grondana heeft de oorlog tus sen Irak en Iran niets te maken met de beslissing: „We willen onze spelers ge woon niet te veel vermoeien". Argenti nië oefent 30 april in Oslo tegen Noor wegen en 4 mei in Tel Aviv tegen Is raël. Mogelijke vervanger is behalve Nederland het Deense team. Vanderaerden in leiderstrui MONTPELLIER De eerste vier dagen van de Ronde van de Middellandse Zee hebben nog tot weinig sportieve hoogtepunten geleid. Eric Vanderaerden, de Belgische kopman uit de ploeg van Peter Post, sprintte zaterdag in Beziers naar de overwinning en nam de leiderstrui over van de Franse proloog-winnaar Jero me Simon. Gisteren eindigde de rit naar Montpellier eveneens in een massasprint. De Spanjaard Modesto Urruti won verrassend voor de Franse sprinter Bruno Wojtinek. Vanderaerden, vijfde, bleef leider in de algemene rang schikking. Groenendaal wint laatste veldrit SINT MICHIELSGESTEL Reinier Groenendaal heeft gisteren in zijn woon- fdaats Sint Michielsgestel de aatste veldrit van het sei zoen gewonnen. Hij ging met een tempoversnelling in de laatste ronde amateur- -kampioen Martin Hendriks vooraf. Derde werd de West duitser Klaus-Peter Thaler. Op het hardbevroren par koers eindigde wereldkam pioen Albert Zweifel op de dertiende plaats. De Belg Roland Liboton gaf halve- wege op. Altsjoel beste damster CANNES Wereldkampioene Jele- na Altsjoel heeft haar titel in het elf de wereldkampioenschap dammen voor dames geprolongeerd. De 21-ja rige speelster uit Minsk werd gister middag in het Franse Cannes voor de vijfde keer in haar carrière als sterkste speelster ter wereld gehul digd. De Nederlandse Karen van Lith werd vijfde en dwong de we reldkampioene zaterdag nog een vol komen gelijkwaardige remise af. Barbara Graas werd zesde en natio naal kampioene Petra Polman stelde teleur met een zevende plaats, die ze deelde met Leun Otte. Korfbalstrijd België- Nederland onbeslist DEURNE De zaalkorfbalinterland tussen België en Nederland, de twee sterkste landen in die sport, is in een onbeslist geëindigd: 13-13. Het Neder lands team had in Deurne lange tijd de strijd in handen, met de ruimste marg bij 7-3. In de slotfase van de tweede helft krabbelden de Belgen, gestimu leerd door het fel meelevende publiek, weer overeind. Bij 11-11 kwam België voor het eerst langszij. Daarna kwam de ploeg twee keer op voorsprong. Bram van der Zee, de uitblinker aan Nederlandse zijde, gooide de 13-13 in de korf. Dat resultaat kon bondscoach Ben het geheel niet tevreden met c ogen weggegeven winst. i zijn. Zwaar verlies voor rugbyploeg MILAAN De Nederlandse rugbyploeg heeft weinig plezier beleefd aan een oefenwedstrijd zaterdag in Milaan tegen de Itali aanse B-ploeg, waarin zes A-in- ternationals stonden opgesteld. Niet alleen ging de wedstrijd met 21-3 na een ruststand van 13-0 verloren, maar tevens werden twee spelers, Joep Verbraak (sleutelbeenbreuk) en Kees Kloots (hersenschudding) voor geruime tijd uitgeschakeld. Nederland heeft in de eerste helft van deze dramatisch verlo pen ontmoeting geen enkele maal kans gezien op de Italiaanse helft te komen. Jan Arnouts toonde zich een klasse apart. GORSSEL Jan Arnouts veroverde gisteren in Gorssel, zoals verwacht, de eerste Nederlandse ti tel in het triathlon, een driekamp over de spel- soorten bandstoten, kader 71/2 en driebanden. Door een onverwachte neder- laag in de voorlaatste par tij tegen Hans Vultink moest hij in de finale van Harry van der Ven win nen om te oogsten. „Ik merkte dat Harry erg ge spannen was", aldus Ar nouts. „Normaal gesproken zou hij slechts een kans hebben als hij het bandstoten en het anker kader naar zich toe zou trek ken. Daardoor speelde hij ver krampt en liet in het bandsto- ten tot twee keer toe een idea- 'le situatie achter. Die heb ik rustig benut en vanaf dat mo ment ben ik niet meer in ge vaar geweest". Het lijkt wat overdreven, om dat hij vervolgens in het anker kader nogal dik verloor, maar Arnouts wist zelf als de beste dat hij in het driebanden een onneembare hindernis vorm de. Hij opende met series van vier, vier, twee en vijf, waarna Van der Ven nog steeds op nul stond. Hij kwam er in het ver volg niet aan te pas. De meningen over de kansen van de driekamp zijn ver deeld. Vultink, die duidelijk aan het afbouwen is en er na het volgend seizoen een punt achter gaat zetten, ziet het wel zitten. „Maar dan moet de bond de lengte van de partijen optrekken en zoiets niet gelijk met een wereldkampioenschap schaatsenrijden organiseren. Het weinige publiek had meer interesse voor de rondjes van Vergeer dan voor het biljar- Bongers en Steures hebben een pré voor de vijfkamp. „De bandspelers zijn in een drie- kamp te sterk bevoordeeld. In de vijfkamp komen de kadris- ten beter aan de bak", aldus het Nijmeegse duo. Jos Bon- gers beschouwde deze titel strijd als een opwarmer voor het Europees kampioenschap 47/2, dat volgende week in Baden bij Wenen wordt ge houden. „Ik heb van de bond een wollen laken gekregen om me beter voor te bereiden. Daar hoop ik de vruchten van te plukken". Er bestaat enige hoop dat wellicht volgend jaar al over de gehele wereld op het veel snellere nylon zal worden gespeeld zoals in ons land al geruime tijd het geval Jan Arnouts was dus een klas se apart. Hij mag ons land ver tegenwoordigen op het Euro pees kampioenschap triathlon eind april in Klarenbeek bij Apeldoorn. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid is Harry van der Ven daar de tweede Nederlandse vertegen woordiger. KARLSRUHE De i van het top twaalf-toernooi hebben dit weekeinde de open Westduitse tafeltenniskampi oenschappen in Karlsruhe be heerst. Bij de heren zegevierde de Zweed Jan-Ove Waldner in de finale met 18-21, 21-15, 21-17, 21-15 over de Joegoslaaf Zoran Kalinic. De uit Samar kand afkomstige Fljoera Boe- lotova eiste de titel bij de da mes voor zich op. In de halve finales versloeg de 21-jarige speelster uit de Sovjet-Unie Bettine Vriesekoop met 18-21, 21-12, 21-17, 21-14. Daarna won zij in de eindstrijd in vier games van de naar West- Duitsland uitgeweken 17-jari- ge Roemeense Olga Nemes. Bettine Vriesekoop drong door tot de laatste vier dank zij een overwinning op de Japanse kampioene Mika Hoshino (18-21, 21-18, 21-12, 21-11). Daarna was Boelatova te sterk, die daarmee in de onderlinge confrontatie met Vriesekoop een voorsprong van 6-5 nam. Ook in het damesdubbelspel vormden de halve finales het eindstation voor Vriesekoop. Samen met Hrachova verloor zij met 23-25 in de derde game van het Japanse duo Hoshino- /Kitsukawa. Vriesekoop slaagde er met de Pool Andrzej Grubba niet in de titel in het gemengddubbel te veroveren. In de eindstrijd was de de Bulgaars-Joegoslavi- sche combinatie Guergueltsje- va/Kalinic verrassend in twee games te sterk: 21-14, 21-8. EUROPEES RECORD KOCH OP 200 METER NEW YORK Sergej Boebka heeft het beslist niet naar zijn zin gehad tijdens de Millrose Games, de atletiekwedstrijden in New York. Met de Ameri kaan Billy Olson en diens landgenoot Joe Dial zou de 22-jarige Rus strijden om de verbetering van het officieuze indoor wereld record polsstokhoogsprin gen. Olson verbeterde dat record immers vier keer, Boebka twee keer en Dial één keer. Er kwam even wel niets van terecht. Ol son, sinds een week met 5,93 meter in het bezit van de beste prestatie, was van dit trio de enige met gel dige sprongen. Dial en een furieuze Boebka haakten voortijdig af. De Rus, met 6,00 meter houder van het wereldrecord in de open lucht, vond het uiterst vreemd, dat Olson en Dial ex tra pogingen mochten onder nemen, omdat ze tijdens de aanloop zouden zijn gehinderd. Boebka eiste dat ook hij het nog eens mocht proberen. De discussie met de organisatoren duurde bijna een uur. Uitein delijk kreeg hij toestemming. Het lukte hem evenwel niet een succesvolle sprong over 5,72 te maken. „Hier is alles circus. Het gaat de Amerika nen louter om geld en show. Winst heeft hier niets te ma ken met eergevoel, maar alles met geld verdienen", reageer de de woedende Boebka. Met zijn uitspraak verwees hij naar de carnavaleske sfeer in Madi son Square Garden, waar overal fotografen, officials en zelfs verkopers van curiositei ten vrijuit rondliepen. Het ge joel van de achttienduizend toeschouwers paste daar hele maal bij. Tekenend voor de chaos was dat het polsstokhoogspringen ruim zes uur in beslag nanf. Nog typerender was dat Olson r minder hoog reik te dan zijn als tweede geëin digde landgenoot David Volz. Olson kwam net als Volz uit op 5,80 meter. Omdat hij daar voor minder pogingen nodig had, werd hij tot winnaar uit geroepen. Na hermeting kwam de correctie: Olson had 'slechts' 5,79 gehaald. Hoewel diens prestatie werd gehand haafd, werd Volz niet uitge roepen tot winnaar. Zelfs Ol son vond dat te gek: „Het toer nooi leek wel besmet. Er klop te niet veel van, het was alle maal een beetje vreemd". De pech voor Joe Dial werd door iets anders veroorzaakt. Hij moest een geleende polsstok hanteren, omdat zijn eigen materiaal in een vliegtuig lag, dat met flinke vertraging in New York arriveerde. Olym pisch kampioen Pierre Quinon werd vierde met 5,72. Eén van de hoogtepunten tij dens de Millrosegames lag op de 60 yards, waar de Canadees Ben Johnson op tweehonderd ste van een seconde de beste wereldprestate (van Carl Le wis) miste. Hij liep die afstand in 6.04 seconden. Ook bij het verspringen ging het soepel. Larry Myricks reikte tot 8,37, daarmee de beste jaarprestatie, ook al van Lewis, evenarend. Marita Koch bracht op de tweede dag van de Oostduitse indoorstrijd in Senftenberg haar eigen wereldrecord op de 200 meter op 22.33 seconden. De Oostduitse was daarmee 0.06 seconde sneller dan in 1983, toen zij 22,39 seconden liep. Even tevoren was Koch het wereldrecord op de 100 yards kwijtgeraakt aan Heike Drechsler, die deze zelden ge lopen afstand aflegde in 10,24 seconden. Een jaar geleden liep Marita Koch de 100 yards in 10,25 seconden. Steffen Bringmann, die zaterdag het Europees record op de 60 me- ter op 6,54 seconden had ge bracht, evenaarde gisteren het officieuze wereldrecord op de 100 yards bij de heren met een tijd van 9,50 seconden. Bring mann was daarmee even snel als zijn landgenoten Thomas Schroder en Dirk Schlegel. MOSKOU De Russische sportpers heeft felle kritiek geuit op het voorstel van het Internationaal Olympisch Co mité (IOC) om beroepsatleten toe te laten tot de Olympische Spelen. Het dagelijks bestuur van het IOC wil beroepsspor ters toelaten, indien de inter nationale sportfederaties daar mee akkoord gaan. De voorzitter van het IOC, Juan Antonio Samaranch, zei dat er voor het IOC geen ver schil bestaat tussen beroepsat leten en de staatsatieten, zoals die vanuit het Oostblok aan de spelen deelnemen. Het blad Sovjetski Sport vroeg zich af wat de normen van be- roepssport zijn en zei dat een voormalig beroeps footballer uit de Verenigde Staten had gezegd dat de fans op de tribu nes moord accepteren om een partij te winnen. Misschien zou het IOC een commissie moraal en ethiek moeten op richten om te bepalen welke beroepssporters kunnen wor den toegelaten en welke niet, vroeg de krant zich af. Verder wees het blad op een vermeende ongelijkheid tussen de mogelijkheden die beroeps- sporters hebben om te trainen en die amateurs hebben. Daar door zouden dergelijke proble men die nu al tussen landen bestaan alleen maar groter worden. Een land dat niet aan beroepssport doet, en de mees te landen doen dat niet, kan zijn amateurs nauwelijks de mogelijkheden biedeij die be roepssporters ten dienste staan, aldus de krant. BONN Werder Bremen heeft de beslissing van de con sul in Nürnberg om het duel tegen de 'Löwen' door te laten gaan, zeker betreurd. - Niet aleen lieten de koplopers in de Bundesliga verrassend een punt liggen, maar de club zal het voorlopig ook zonder voor- stopper Pezzey moeten doen. De Oostenrijkse international kreeg in de 70e minuut van scheidsrechter Ahlenfelder de rode kaart wegens het her haaldelijk onderuit halen van een tegenstander. Vier van de rang lijst, verloor zelfs,met 2-1 van het in degradatiegevaar verke rende Fortuna Diisseldorf. Bo- russia Mönchengladbach kwam niet in actie. Het 'duel tegen Köln was een van de vijf afgelaste wedstrijden. Tót een kwartier voor het ein de bij FC NürnbergWerder Bremen leek niets een eenvou dige triomf voor de gasten in de weg te staan. Door treffers van Wolter in de 45e en 59e minuut, leek de koploper op weg naar zijn zeventiende zege van het seizoen. Het wegzen den van Pezzey brak Werder echter op. Nog geen tien minu ten na de beslissing van Ah lenfelder doelpuntte Geyer te gen. Van het veldoverwicht van de gasten was opeens niets meer over. Acht minuten voor het laatste fluitsignaal zorgde Eckstein voor de onverwachte en onverdiende gelijkmaker. Het opmerkelijkste feit bij HSVBayern München vol trok zich in de tweede helft toen internationale Lothar Matthaus met een blessure het veld moest verlaten. Voor de 45.000 toeschouwers, onder wie bondscoach Franz Becken- bauer, gebeurde er verder nauwelijks iets aantrekkelijks. In de strijd tegen de degrada tie behaalde Fortuna Düssel- dorf twee belangrijke punten door Bayer Leverkusen met 2-1 te verslaan. Bij rust hiel den de teams elkaar keurig in evenwicht door treffers van Dusend en Waas. De beslissing viel pas tien minuten door tijd door Demandt. De zege van de thuisclub had groter kunnen uitvallen als Weigl van elf me ter het doel niet op een ver keerde plaats had gezocht. Engeland Vrieskou, keiharde velden en enkele sterke verrichtingen van kleine clubs maakten dat er zaterdag geen enkele beslis sing viel in de vijfde ronde van het toernooi om de Engel se voetbalbeker. Vier duels vonden doorgang, ze eindig- Spits Keith Walwin (no. 9) en aanvoerder John McPhail van York ko men net niet hoog genoeg om de half zichtbare doel man Grobbe- laar van Liver pool te verras den alle in een gelijk spel. Het beste voetbal werd gespeeld door Luton Town en Arsenal op het kunstgrasveld aan Ke- nilworth Road (2-2). Arsenal kwam in de 8e minuut al ach ter te staan door Hill. Allinson maakte gelijk via de paal. In de 27e minuut kwam Arsenal op voorsprong toen Rocastle een lob van Woodcoack inkop te. Kandidaat-international Harford zorgde nog voor de rust voor de gelijkmaker, die tevens de eindstand beteken de. Liverpool had een omstreden strafschop nodig om een re play te redden tegen York uit de derde divisie (1-1). York herhaalde daarmee de stunt van vorig jaar met precies het zelfde resultaat. Voor de re- koestert de ploeg weinig play hoop. Liver pool. In hun derde treffen red de Grobbelaar Liverpool in de eerste helft van een achter stand. Beide treffers vielen na rust binnen vier minuten. Ford zette York met een schot van twaalf meter afstand op voorsprong. Liverpool maakte de naam van counterploeg weer waar al was de arbitrale beslissing tot een strafschop twijfelachtig. De kans werd benut door de Deense oud-Aja- cied Jan Mólby. Peterborough, de enig overge bleven ploeg uit de vierde di visie, nam twee keer de lei ding tegen tweede-divisieclub Brighton, die telkens direct te rugsloeg (2-2). Millwall uit de tweede divisie, dat vorig sei zoen de kwartfinales haalde, deed een goede stap voor een - herhaling van die prestatie. Door een 0-0 bij Southampton werd een replay op eigen veld afgedwongen. Anderlecht leed in de Belgi sche competitie een verrassen de nederlaag in Luik tegen Standard. Doordat Club Brug ge voor eigen publiek gelijk speelde tegen Seraing is de formatie van oefenmeester Henk Houwaart weer alleen op de eerste plaats terecht ge komen. Club Brugge heeft één punt voorsprong op regerend kampioen Anderlecht. Op een veld dat door vorst en sneeuw ongeschikt was voor voetbal verloor Anderlecht van FC Luik met het kleinst mogelijke verschil. In Luik, waar liefst 30.000 mensen toe keken, maakte Freddie Luijckx na acht minuten in de tweede helft het enige doel punt na slecht uitverdedigen van Anderlecht. De Deense Brusselaar Andersen verspeel de de bal aan Nico Claesen. Die speelde de vrijstaande Luijckx aan. Op diens inzet had doelman Jacky Munaron geen verweer. Antwerp speelde voor 7000 toeschouwers gelijk (1-1) tegen lijstaanvoerder Club Brugge. De thuisploeg kwam al na vier minuten op voorsprong door een treffer van Yves Vander- veeren, die de geschorste Ne derlander Piet Wildschut ver ving. Antwerp kon precies tien minuten genieten van deze meevaller. Toen schoot Henk Houwaart, de zoon van de Nederlandse trainer van Club, op aangeven van Leo Vanderelst de gelijkmaker achter doelman Ratko Svilar. De jonge Henk Houwaart was door zijn vader in de basis op genomen ter vervanging van de zieke Alex Querter. KV Mechelen, dat met ingang van vandaag zal worden ge traind door de Nederlander Aad de Mos, kwam tegen hek- kesluiter Lierse niet verder dan 1-1. Koen Sanders bezorg de de thuisclub in de eerste helft een voorsprong. Rini van Roon hielp Lierse aan de pun- tendeling. Overige Roberto Pruzzo stuntte in de Italiaanse competitie. De spits van AS Roma maakte vijf doelpunten in één wedstrijd tegen Avellino. Hij verzorgde de totale productie van zijn club die met 5-1 won. Twee doelpunten kwamen uit straf schoppen. De internationals Conti en Boniek vervulden bijzondere rollen als aangevers voor Pruzzo. De veteraan be steeg met een totaal van twaalf treffers de eerste plaats op de topscorerslijst. AS Roma bracht ook de spanning aan de kop van de ranglijst enigszins terug. koploper Juventus speelde in de Turijnse derby tegen Torino voor 75.000 toe schouwers gelijk met 1-1. Hierdoor slonk de voorsprong op Roma tot drie punten. Programma - Zondag 23 februari: CM Fortuna S.—FC VW FC Den Bosch—SC Herades HaarlemRoda JC FC UtrechtGo Ahead Eagles; Eerste divisie Zaterdag 22 februari: SC CambuurTelstar Willem II—RKC Helmond Sport—SC Heeri SC VeendamSVV Zondag 23 februari: Volendam—NAC Prijsvragen Nederlandse lotto: 8-9-11-19-j Reserve: 36. Deelnemers: 55t Inleg: f. 2.517.808,00. Prijze 1.277.904.00. ÏZELL Toto: 2-3-1-1-2-3-1-2-1-1-3-1. L van nemers: 37.997. Inleg: 167.11" ,v,f' Prijzen: f. 79.404,00. ird Kei Toto-gelijk: 10-11-19-21-25. ^0n< voegd: 8. Deelnemers: 4448. ln|T6 pr€ 20.100,00. Prijzen: f. 12.429,00.p he Cijfertpel: 681180. Deeinelhaatsti 243.870. Inleg: f. 365.806,00. Pierde f. 146.322.00. |aats j Belgische lotto: 11-21-23-25-aent V< Bijkomend: 12. Joker: 0425130.r,ng O Westduitse lotto: 14-17-29-33-ileen Reserve: 43. !rgn ronkei )chte W5-spel: 7-1-6-8-3. Omzet, nor(!ri 306.480,50. Uitbetaling: f. 9194/Pe, 11 ierd g< ebutar jks v« as o\ rbete Spiel 77: 4340807. Op gailg CorTe r o elacht ROTTERDAM FeyenPrd °F kwam zaterdag in het oei1 duel rhet de zaterdag eei klasser Zwart Wit '28 laalk het gang. Pas na de rust kwapor wa de eredivisie club tot scq Eriksen (3), Sorensen, Bart^^m se en Molenaar zorgden de winst van 6-0. Ajax versloeg zaterdag eer klasser Rijnsburgse Boys 5-0. Bij de Amsterdamn viel de 17-jarige Rob Fran op. Als invaller van Marco Basten, die voorstopper sp de, scoorde hij drie keer eerst in het jeugdelftal Ajax actief te zijn gewe Het duel tussen zondag eet klasser Sliedrecht en D werd in de 52ste minuut staakt. Op dat moment lei Sliedrecht met 1-0 door treffer van Marco Zuidam een strafschop. DS'79 vei onder leiding van trainer Versluys, wiens contract c rigens niet wordt verier het veld. Scheidsrechter Toom uit Streefkerk had te voren Cor Lems wej stuurd. Lems zou de arb voortdurend beledigende merkingen naar het ho hebben geslingerd. De karakteristieken overige vriendschappel wedstrijden zijn: Half terbli feest Doelpunten FC Utrecht: Var (3), Kruys (2). Van de Akker C der Waart, Godee en Plomp. Sch« rechter: Renierse. Toeschouwers:! RVVH - Excelsior 1-0 (0-0). Doell Quick Boys - Sparta 0-2 (0-0). punten: Lengkeek (2). Scheidsn ter: Wijnholds. Toeschouwers: 50 Genemuiden - PEC Zwolle 5-2 Doelpunten Genemuiden: BeenslNZFL Van Dijk.^Bellinga en Eekhobonc/ Pna. Sc. Angelslo - Emmen 1-2 (0-0). punten Emmen: Vonk Angelslo: Kramer. ACV - FC Groningen 0-0. Toesclfer)v'e/' wers: 200. puikje VVV - Vitesse 3-2 (3-21 Doelpufe^? VVV: Nnssen, Van Aerts en Verf donk Vitesse Schouwenaar en lan. Scheidsrechter: Houben. Tn eei schouwers 200. Wilhell DIO - NEC 0-4 (0-2) Doelpunt'"'^' Hoekman, Grim, Anton Janssenj"e en Van der Poll. Scheidsrechter: LutpUtf tr Toeschouwers: 200. j/en ierdwi \tadion tiet tot SVV - XerxesJ-0 (0-0); DoelpunHelen Henk i opriep Stormvogels - Haarlem 2-1. Doelpi ten Stormvogels: Bakker en Rolll Doelpunt Haarlem: Moniz. (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12