Beethoven benaderd in ballet en muziek ÏLEVISIE-PROGRAMMA'S CeidocSomant Leidse promovendus Vooijs: Kinderen kritisch TV leren kijken WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 PAGINA 15 """fotty Courbois n NCRV-Globaal ILVERSUM Morgen is de actrice itty Courbois (48) hoofdpersoon in het dioprogramma „NCRV-Globaal" (Ra ti 2. 13.20-16.00 uur). Kitty Courbois is isschien wel een van onze meest er- iren filmactrices. Als toneel-actrice «ft ze zich al evenzeer verdienstelijk maakt. Op dit moment is de spontane trice wekelijks te zien als Thera Beij- in de NCRV-jubileumdramaserie (et Wassende Water". In dit radio- ogramma kunnen de luisteraars na- pr met haar kennismaken in het spel- tje „Woordraden", tijdens gesprekken et „anderen" over de hoofdpersoon li in een rechtstreeks studiogesprek, aarin ook vragen van luisteraars wor- beantwoord. LEIDEN Kinderen van de basisschool weten na negen lessen het tv-geweld beter op waarde te schatten. Zij zijn meer doordrongen van het gero mantiseerde en valse beeld dat geweldseries veelal van de werkelijkheid geven. Zij keuren het ge bruik van geweld eerder af en doorzien de ernst van zulke acties beter. De houding, die deze kin deren tegenover geweldfilms aannemen, is na de lessen bijna net zo kritisch als die van volwasse- Dit zijn enkele effecten van het lesprogramma „Anders kijken", dat door de Leidse onderzoeker M. Vooijs in de afgelopen jaren is ontwikkeld en waarop hij vandaag aan de Leidse universiteit is gepromoveerd. Het lesprogramma zal waarschijn lijk in de schooltelevisieserie van de KRO worden opgenomen. Het door de onderzoeker ontwikkelde lesprogram ma is bestemd voor de hoogste drie klassen van de basisschool. „Anders kijken" duurt negen lessen van ongeveer 45 minuten en bestaat uit een les boekje en videofilms. In de lessen ligt de nadruk vooral op lichamelijk geweld, maar ook het geweld dat geestelijk kan worden aangericht, wordt belicht. In de bij de les behorende videofilm worden de kinderen steeds geconfronteerd met een filmwerkelijkheid en een dagelijkse werkelijkheid. Hierdoor leren de kinde ren de werkelijkheidswaarde van zo'n film relati veren, aldus Vooijs. Ook worden de emotionele of lichamelijke gevolgen, die in veel geweldsfilms helemaal niet voorkomen, belicht. Voor het onderzoek werden zes basisscholen bena derd. Op drie scholen werden de lessen wel gege ven en op drie scholen niet. Na afloop van het programma, werden aan de leerlingen van de zes scholen en studenten van een Pedagogische Aca demie (P.A.) dezelfde vragen gesteld. De leerlin gen die geen lessen in „Anders kijken" hadden gehad, vonden geweld dat door de zogenaamde „goede" partij in de film werd gebruikt niet ern stig en keurden gebruik van geweld door de „goe den" ook niet af. Verder vonden deze leerlingen de werkelijkheidswaarde van deze films veel ho ger dan de kinderen, die wel lessen hadden ge volgd. De kinderen die de cursus wel hadden ge volgd hadden bijna dezelfde „volwassen" mening als de studenten van de P.A. Het lesprogramma is mede samengesteld vanuit de verwachting dat kinderen door het toenemende televisie-aanbod en het bezit van videorecorders steeds vaker met geweld op de televisie worden geconfronteerd. Hoewel nog nooit is aangetoond dat geweldsfilm in grote mate bijdragen tot een agressief gedrag van kinderen, hoopt de Leidse onderzoeker kin deren toch meer realiteitszin te kunnen bijbren gen. „Ik wil dat kinderen op een kritische manier met geweld in films leren omgaan", aldus Vooijs ILVERSUM - Het unstbeleid van de NOS is iet gebaseerd op toevals- effers, maar als die zich jordoen duiken die mon- re mannen er wel in. Zo regen zij nu op een pre- nteerblaadje vier maal eethoven aangeboden, in verse benaderingen, eels instrumentaal, deels balletvorm. Dit werd et behulp van vliegende mera's en bevlogen re- sseurs omgezet in een •ieluik, waarvan van- rond het eerste deel, ed. II om 20.45 uur, en de komende woensda- ;n de beide andere. igonnen wordt met de Jrosse Fuge", een fuga die iethoven schreef als onder een groter werk, aar die later een eigen leven gaan leiden op wens van een uziekuitgever. We krijgen t te zien in een dansante >rm van het Nationale Ballet een gestileerde choreografie n Hans van Manen. Vervol- ins in een concertuitvoering K>r het Raphael Kwartet. Ln in moeite door komt ook de !avatina" aan bod, waarvoor iethoven inspiratie opdeed ?en Duitse dans. wilde het toeval verschil- nde dingen. Van Manens liet werd al in 1971 in pre- ière gebracht door het Ned. ans Theater, maar kortgele- fi nam het Nationale Ballet op in het eigen repertoire, ndat deze groep werk maakt in haar conserverende func- het bewaren van wat de >eite waard heet. Het Nationale Ballet bezig met Beethovens Grosse Fuge in een zetting van Hans van Manen. Bovendien kwam niet lang ge leden oudgediende Gijs Stap- pershoef binnenlopen bij de NOS met een idee, dat gelijk gerealiseerd werd. Een korte biografie van Beethoven, ge voegd bij een uitvoering van een van zijn werken. Dit werd de Serenade opus 25 in een uitvoering door een gelegen heidstrio. samengesteld uit musici van het orkestbestand van de NOS. Dat zien we vol gende week. En dan deed zich ook nog het feit voor, dat het Rotterdamse Werkcentrum Dans koos voor de choreogra fie „Nailed" van Kathie Gos- schalk, die ook al uitging van Beethovenwerk. Haar dans komt over veertien dagen op de buis als afsluiting van het drieluik. Bijna tastbaar Van Manens „Grosse Fuge", ook nog op tournee door ons land, en muzikaal ondersteund door het „Quartetto Italiano", valt op door de persoonlijke verwerking van klassieke uit gangspunten. Aanzetten tot sprongen en lifts ziet men uit monden in bewegingen, zowel solistisch als duo, en ook als groep, gevormd door vier dan sers en vier danseressen, die het persoonlijke handschrift van de maker in hun uitingen dragen. Dit komt neer op het onvermogen tot blijvende rela ties tussen mensen. In de sere ne stemming met soms stok kende terzijdes van deze mu ziek ziet men in afwisseling het samengaan en het uitwaai eren, het inzakken van de ge wekte verwachtingen en ver volgens het zich oprichten daaruit. Dit alles in constant doorgaande stromende rit miek, welhaast zichtbare mu ziek. Men krijgt nochtans weer een heel andere opvatting over het wezen van deze muziek, wan neer het Raphael Kwartet aan het werk gaat, vier gedreven musici, die noot voor noot een eigen invulling geven, zeer ge dreven het notenbeeld omzet ten in een klankbeeld, bijna tastbare muziek, in elk geval meer dan een gespeelde regis tratie. Het portret van Beethoven, volgende week, bevat een pro fiel van de maatschappelijke en muzikale kwellingen, waartegen een vroeg blind wordende Beethoven had op te tornen. Vooral in de jaren, waarin hij zijn mooiste muziek schreef, zaten de omstandighe den niet mee. Om deze informatie te onder lijnen haalde de NOS er drie jonge musici bij om diens „Se renade" uit te voeren, niet als kamergezelschap gezeten op stoelen met bladmuziek voor zich, maar na een lange voor bereiding uit het hoofd spe lend, waarbij de uitvoerenden beurtelings naar voren treden, wanneer hun instrument de boventoon voert. Dit leidt tot levende muziek in een leven dig kijkbeeld. Rest op 26 februari het werk van Kathy Gosschalk, vroeger bij het Ned. Dans Theater in de weer, sinds enkele jaren in Rotterdam, waar zij overwe gend aan jonge dansers haar ideeën overdraagt. Dit leidde tot „Nailed", een vastgenageld zijn aan de levensbeperkingen, die een vrij verkeer tussen mensen belemmeren. Zij laat de gedanste scènes spelen in een boksring, waarin jongens en meisjes in de weer zijn el kaar aan te trekken en af te stoten. Vertelt Ksty Gosschalk: „Ik koos Beethoven voornamelijk om zijn „Koorfantasie", opus 80, waarin ik dezelfde gedach ten verwoord vond als in de gezegde begeleidende tekst van Mia Meijer. Ik vulde dit verder aan met delen uit de Zevende Symfonie, Pianosona te opus 28 en een deel uit een strijkkwartet. De jonge dan sers en danseressen werkten er enthousiast aan, maar de kijker moet niet gaan denken, dat ik uit de muziek van Beet hoven mijn ideeën voor deze dans putte. Ik had mijn eigen verhaal en stemmingsbeeld, het onvermogen tot vrij men selijk verkeer, en vond daar voor steun in Beethoven- werk". Er spreekt inderdaad zeg gingskracht uit wat hieruit als dans resulteerde, soms de pan- tomimiek van omhelzende en terugtrekkende armen, afge wisseld door de motoriek van bewegingen, waarbij vloeiende lijnen verglijden in bruuske remmingen. TON OLIEMULLER Jonge dansers van het Rotterdamse Werkcentrum Dans dansen in een boksring op muziek van Beethoven. NEDERLAND 1 VARA 15.35 Diana, Engelse serie naar de gelijknamige roman van R.F. Denderfield. Afl.: Oor log 16.25 Mr. Belvedere, comedy serie. Afl.: Knock out 16.50 Smurlen, tekenfilmserie 17.04 Een losprijs voor het op perhoofd, jeugdfilm naar het boek van O'Henry NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.46 BUch, magazine over boe ken gepresenteerd door Boudewijn Büch TELEAC 18.25 Engels voor gevorderden (Follow Through). Les 13a VARA 18.55 CD De Fabeltjeskrant 19.00 Snorkels, tekenfilmserie 19.23 VARA's filmnieuws, film magazine. Fragmenten uit 'Oilt of Africa' van Sydney Pollack met o.a. Meryl Streep en Robert Redford, 'Macaroni' van Ettore Sco- la, 'Jagged Edge' van Ri chard Marquand, 'To live and die in Los Angeles' van William Friedman en uit 'Abel' met Abel van Warmerdam en Olga Zui- derhoek. Presentatie: Dieuwertje Blok NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Vaccinatie voor kinderen. Uitzending van het Neder lands Comité UNICEF VARA 20.35 Sterrenshow, showpro gramma vanuit een circus tent in Utrecht, gepresen teerd door Willem Ruis 22.00 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met aan dacht voor de zaak Klaas de Jonge, de nieuwe vak bond voor werkers in de sport, de groeiende macht van officieren van Justitie en hun soms eigengereide optreden. Tenslotte spreekt Marcel van Dam over het media-rapport van de Wiardi Beekman Stichting 22.35 Sonja op woensdag, praatprogramma vanuit het Hulstkampgebouw in Rotterdam 23.35 Carmiggelt. Simon Car- miggelt vertelt zijn verhaal 'Tof uit de bundel 'Ge woon maar doorgaan' NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30 Een mama is een ei 15.46 Theo Thea op herha ling, kinderprogramma 16.01 Blikskaters, kinderen ma ken hun eigen reportages over onderwerpen die hen na aan het hart liggen 16.17 De gebroeders Leeuwen hart (2), tv-serie naar het boek van Astrid Lindgren 16.42 Hoe weeg je een olifant 16.57 D Laurel Hardy. Afl.: Blotto, film van de dikke en de dunne uit 1939 17.22-17.30 Jipsloop FEDUCO 17.40 TEMA: Bericht uit het nieuws NOS 18.10 Trekking staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de RPF NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.10 Nederland C, magazine over kunst en cultuur in binnen- en buitenland 20.45 GroBe Fuge 1 en 2, eerste aflevering uit een driedeli ge serie waarin de muziek van Beethoven in beeld wordt gebracht. Deel 1: Dansant. Het Nationaal ballet in een uitvoering van Hans van Manen op mu ziek van Beethoven uitge voerd door het Quartetto Italiano. Deel 2: Concer tant. Dezelfde compositie, nu in een muziek-registra- tie uitgevoerd door het Raphael Kwartet (zie el ders op deze pag) 21.40 Beeldspraak, portret van de ontwerper Theo Bot- schuyver 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Studio Sport, met een voorbeschouwing van de WK schaatsen voor heren aanstaand weekeinde in Inzeil, het Nederlands kampioenschap schaatsen op de korte baan in Zuid- -Beijerland, marathon- schaatsen in Eemrewoude en(onder voorbehoud)het Duitse kampioenschap langlaufen in Isny 23.30 Nieuws voor doven EUROPA TV Programma schema Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry A Champion and a Child llona Fehner, gefilmd portret World Watch en weerbericht Nordic Wild Life, documentai re-serie. Afl.: Morning to noon Sport re port ages. Met Hand bal: Oenemarken - Duitsland en autosport World Watch en weerbericht Programma-overzicht FILMNET 17.00 The Duellists 18.40 Tom en Jerry 18.50 Diary oI a Mad Housewife 20.30 The Island 22.20 The Professionals herh. a Not a very Civil Servant 23.10-01.00 De Mannetjesmaker RT 1 55 Journaal I.OO Tik Tak, kleuterprogramma I.05 Plons, kinderprogramma .10 Zeppelin, informatief kinder magazine .35 BH Kapitein Zeppos, jeugdse rie. Afl.: Tweng (6). Met Senne Rouffaer, Jeanine Schevernels en Raymond Bossaerts (herh.) L00 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke te levisie- en radio-omroep B.40 Mededelingen en program ma-overzicht 1.45 Journaal 1.10 Namen noemen, spelprogram- ma. Presentatie: Kurt van Eeg- 1.55 Kijk uitl Verkeerstips '.00 Allemaal beestjes, dierenma- gazine. Afl.: Gorilla's. Vlak voordat de Amerikaanse goril la-onderzoekster Dian Fossey vermoord werd (Kerstmis 1985). had Willy Schuyesmans nog een gesprek met haar .30 De Bill Cosby Show, comedy serie met Bill Cosby en Phyli- cia Ayers-Allen. Afl. De loop- piste. Als student was Cliff een goede hardloper. Zijn vroegere teamgenoten vragen hem nog eens een wedstrijd te lopen .55 Eiland, kunstmagazine. Met o.a. Michel Piccoli, Terry Riley en Jean-Pierre de Decker 2.55 Journaal an Coda: 'In de kille Leprozenstraat', van Marcel Wouters IRT 2 9.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie; Met: Ann Henderson-Sti- res. Rowena Wallace, Alexan dra Fowler e.a. 5 25 Uit je doppen, informatieve serie. Afl.: De moderne boer en tuinder, reportage over de toekomstmogelijkheden in land- eb tuinbouw 9.40 Mededelingen en program ma-overzicht 9 45 Journaal .10 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20-22.10 D Dagboek van een plattelandapaatoor (Journal d'un curé de campagne). Fran se speelfilm uit 1961 met Clau de Laydu. Nicole Maurey. Ni cole Ladmiral e.a. Regie: Ro bert Bresson. Een jonge pas toor komt naar een arm dorp je. waar hij het religieuze leven wil activeren. Hij stuit op onwil van de dorpelingen RTBF 1 16.50 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma 17.50 Carrefoura, kinderprogramma 19.00 Ce aoir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupko, tekenfilmsé rie 19.30 Journaal 20.00 Bizneas Bizneaa, economisch magazine. Presentatie: Luc Ri- 21.00 Miami Vice, Amerikaanse poli- tie-serie. Afl.: Faits l'un pour 21.45 Coup de film, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant 21.55 Cargo de nuit, jongerenmaga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.30 Trekking van ds Nationale Loterij 22.35 Journaal 22.50 Information, réflexions, inter- rogationa Laiques MUSIC BOX/TV 5 16.00 [HMuziekprogramma'a. 'News flash' met Martin (16.00), 'Chart Attack" met Simon en Sunie (17.00) en 'The Blues and Soul show' Julie en Mark (18.00). 19.00 Alain Tannar-cyclua. Portret van de Franse schilder Claudè- vards. opgenomen in zijn woonplaats 20.00 La milieu da monde, Franse speelfilm uit 1974. Paul, een getrouwde man en vader, valt voor de charmes van een Itali aanse serveerster 22.00 Nieuwe 22.30-01.00 (^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'News flash' (22.30), 'Chart Attack' (23.00) en The Blues and Soul show' (00.00). m Ondertiteling via TeleTekst. (S Uitzending in stereo. O Zwart/wit-uitzending. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Tageaachau 16.10 Noch eind die Taga der Ro sen, reportage over het alle daagse leven rond 1900 in Berlijn 16.55 Denkstof? Kinderserie. Afl.: ...zurück aus Hollywood. Met Daria Lingenberg, Birgit Brau- ne. Kai Rehberg e.a. 17.50 Tageaachau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Eigener Hert iat Goldea wart, tv-serie. Afl.: De familiepsycho loge 19.00 (TFlug in dia Holle, tv-serie. Afl.: Das Ende der Ewigkeit 19.58 Programma-overzicht 20.00 (DTageaechsu 20.15 Kehraus, tv-film met Gerhard Polt. Gisela Schneeberger. Ni- kolaus Paryla e.a. Regie: Hanns Christian Muller. Verze keringsagent Mehling heeft met de nietsvermoedende Fer dinand Weitel voor een groot bedrag verzekeringen afgeslo ten. Deze wil dit ongedaan ma ken en gaat op zoek naar Meh ling. maar komt midden in een carnavalvierend verzekerings bedrijf terecht 21.40 Brennpunkt 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Einzatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politie-serie. Met Telly Savalas, Dan Frazzer. Ke vin Dobson e.a. Regie: Charles Dubin. Afl.: Aardige buren (herh.). Gil Weaver brengt Ko jak op het spoor van gestolen diamanten ter waarde van ruim een miljoen dollar. Een oude vriend van Gil biedt hem 50.000 dollar voor de diaman ten. Kojak wil dat Gil op het aanbod ingaat, maar Gil komt in conflict met zijn geweten 23.45 Tageaachau 23.50 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Haute 16.04 Bettkantengeechichten, kin derserie. Afl.: Toen oom Egon kwam (herh.). 16.35 Tao Teo, tekenfilmserie. Afl.: De eekhoorn en de prinses Tela-llluatrisrts, gevarieerd magazine Ein Heim für Tiere, tv-serie. Afl.: Mohrle. Met Siegfried Wischnewski, Marion Kracht. Michael Lesch e.a. Mittwochslotto - 7 aus 38 Programma-overzicht Heute Spielregeln, serie gedramati seerde documentaires over jeugd en de justitie. Afl.: De jongen blijft bij mij. Met o.a. Eike Hagen Schweikhardt. Joachim Luger en Heidi Schaf- trath. Markus, een twaalfjarige jongen wiens ouders zijn ge scheiden, woont bij zijn moe der. Om de twee weken mag hij zijn vader bezoeken. Op een dag laat Markus zijn vader weten bij hem te willen en wo nen en zijn moeder in de weekends te bezoeken. Mar kus' moeder Is daar niet zo blij Kenzeichen D, nieuws en in formatie uit Oost- en West- Duitsland Dar Denvar-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans. Joan Collins e.a. All.: Wie is mijn va der. Na jaren in Engeland te hebben gewoond duikt plotse ling Amanda, de dochter van Alexis, in Denver op. Ze wil dat haar moeder haar vertelt wie haar echte vader is. Steven werkt weer bij Colbyco en ont moet daar de jonge Luke Fel ler 21.45 Heuta-journal 22.05 Bemüntalta Armut, documem- taire 22.35 Dia plötzliche Einaamkait daa Konrad Steiner, Zwitserse speelfilm uit 1976. Met Sigfrit Steiner. Silvia Jost. Helmut Fornbacher e.a. Regie: Kurt Gloor. De 75-jarige Konrad Steiner heeft een schoenma kerswerkplaatsje als op een dag zijn vrouw overlijdt. Nu hij voor zich zelf moet zorgen is hij er minder aanwezig dan voorheen, maar toch is die oude vertrouwde werkplaats het enige dat hij nog in zijn le ven heeft 00.10 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Engels. Les 35: Interior decoration 18.30 Seaamstreat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tageaachau 20.15 Ich stelle mich..., discussie programma met als gast Andrè Kostolany, financieel expert 21.45 Eff-eff: Freizeit und Fitneee, vrijetijdsmagazine 22.30 Das Gehaimnis von Oberwald (II misterio dl Oberwald), Itali aanse videofilm uit 1979 van Michelangelo Antonioni. Met Monica Vitti, Paolo Bonacelli, Franco Branciaroli e.a. Een jonge koningin leidt een onrus tig leven op het jachtslot Ober wald sinds haar man door een moordaanslag om het leven is gekomen. De dichter en anar chist Sebastian dwingt haar om naar de hoofdstad terug te keren en de macht over te ne- 00.30 Laatst* nieuws Telly Savalas met zijn onaf scheidelijke lolly als inspecteur Kojak. Duitsland 1 om 23.00 uur. BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Laurel Hardy 17.35 Wizbita, kinderserie 18.00 John Craven's Newtround 18.10 Running acar*d 18.35 First class, spelprogramma 19.00 Journaal an we«rbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.30 Live Football: Halve finale Milk Cup 22.15 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.45 The Coibys, Amerikaanse tv- 23.35 The marriage, serie reporta ges. Afl.: To love and to cher ish as long as we both shall BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 Bridge club 19.00 D Korda-cyclua: Things to come, Engelse speelfilm uit 1936. Met Raymond Massey. Cedric Hardwicke, Ralph Ri chardson e.a. Regie: William Cameron Menzies 20.30 Out ot court, wekelijks maga zine over wetten, orde en justi tie 21.00 All our working lives, serie. Afl.: Planemakers 22.00 M.A.S.H. Amerikaanse come dyserie 22.25 Artists and models, cultureel magazine. All.: The passing 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30 Open University ITV 17.10 Cartoon Time 17.20 The Wall Game 17.45 The Book Tower 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 This is your Lite 20.30 Coronation Street 21.00 Duty Free, comedyserie over Britse toeristen in Spanje 21.30 Never the Twsin, comedyserie 22.00 Lytton'a Diary 23.00 Nieuws 23.30 Snooker. Nationaal kampioen schap profs 1986 00.40 The Matter 01.35 Starting Point SKY CHANNEL 16.45 BYoung, Free Single, met Gary Davies 17.30 (SJump, met Tony Blackburn 18.30 The Bredy Bunch. All.: The Snooperstar 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy En ters a Baking Contest 19.30 Green Acre*. Afl.: The Vulgar Ring Story 20.00 The Greatest American Hero. Afl.: Just Another Three Ring Circus 21.00 Riding High, Engelse speelfilm uit 1981 van Michael en Tony Klinger. Met o.a. Eddie Kidd en Irene Handl 22.35 Martini Sportlin* Internatio nal Motor Sports 1986 23.40-00.40 (DJumps (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Mag ik 'a met je pra ten? gespreksprogramma (herh.) 16 00 Daktari, tv-serie. Afl.: Clarence komt terug 16.50 EO-kinderkrant NOS 17.30 1A6-Journaal EO 17.46- 18.00 Tijdsein-Buitenland, actualitei tenprogramma met: Aad Kamsteeg MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. Julie en Edwina (07.00), Pop Profile: Slade. special (herh.) (08.00), 'Euro Tour gui de" met Sunie (09.00), Martin en Gary (10.00). 'Time Out for Holland' met Monique Emmen (11.00) en '...And that's a fact' met Sunie en Gaz (12.00). 13.00 (SMuziekprogram- ma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Berut 10.00 Heute 10.03 Kehraus 11.35 Be mantelt» Armut 12.10 Kennzeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 (STeletekst 16.00 Tageaachau 16.10 Zirkua von morgen, reportage van de internationale wedstrijd voor nieuw talent in 1984 te Parijs 16.55 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: Eerste liefde 17.20 Kein Tag wie je- der andere, kinderserie. Afl.: Die Jagd nach dem Bunyip (2) 17.50 Ta geaachau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Kreta, Uraprung Europas, in formatieve serie. Afl. 5: Ondergang en verandering 16.35 Der Stein des Marco Polo, tv-serie. Afl.: Het protest 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte 17.45 Der roearote Panther, teken filmserie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play school, kinderprogramma 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd programma 14.45-15.00 Hokey Co key, kinderprogramma 16.45 Regio naal nieuwa 16.55 Tea tv, kinderpro gramma 17.10 Superted, kinderpro gramma 17.15 Jackanory, kinderpro gramma SKY CHANNEL 08.45 ElSky Trax. Herhalingen 11.45 (SSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 New Animal World 15.35 Beyond Tokyo, documentaire 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EJensen'a dimensions, met David Jensen ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 The Giddy Gam* Show 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivane 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuwa 14.30 Falcon Croat 15.30 Daytime 16.00 Gems 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sona and Daughters 17.00 The Giddy Game Show 17.10 Cartoon Time 17.15 Ragdolly Anna RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de Lijn. 22J0 Akkoord. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late Date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Grand Piano Restival. 20.00 Nieuws. 20.02 II Tabarro. opera van Puccini uitgevoerd door het Ambrosi- an Opera Chorus en het New Philh. Orch. met solisten ge volgd door: Gianni Schicchi, opera v. Puccini uitgev. door het Londens Symf. Ork. met sol. 22.00 Zeg, luister 's. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending v.an de RPF. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actu aliteiten. 18.30-19.30 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 1845 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro. voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Spaanse muziek. 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 De Rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Home Made. 20.30-23.45 Musica Antiqua. I: Clave- cimbelconcert van Bach: En semble dek abuni externa. II: Actualia. Ill: De Spaanse vihue- listas (2). IV: The New York Cornet en Sacbut Ensemble. V: Motetten van Charpentier. MORGEN 07.03 AVRO: Radiojournaal. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De Burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Holversum 3 bestond nog niet. 16.05 KRO: Echo-politiek. RADIO 2 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Wilhelm Furtwangler (9). RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De zonnebloem. 11.00 50+. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 1340 De helehde kracht van de sa cramenten. 14.00 Zin in muziek. 14.50 Te rade gaan. 15.05 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Ouderen. BRT 1 05.30 Met I wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Culturele informatie. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 09.00 Kunstkrant. 09.15 Belletjes: rinkelende deuntjes. 10.03 Int. week v.d. landbouw. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost, verzoeken. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. 17.00 Focus, regionieuws. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee: Italia. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Werken van Lefebvre-Wely en Franpaix. 14.00 Werken van Salieri, Mozart, Haydn en F.X. Mozart. 16.00 Donizetti in Parijs.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15