Schaatsbestuurder Panov: Grand-Prix atletiek als voorbeeld 1 Basketballers zinloos bezig „Het ijs is schitterend, maar er is niet genoeg van 99 Glasbergen eenvoudig langs Silva Boys .onder de. SPORT CcidoeSoivumt DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 PAGINA 6 Trainer Valkeniers op non-actief gezet RIJSWIJK Trainer Bob Spee van de Rijswijkse voetbalvereniging De Valkeniers heeft het afgelopen week einde telefonisch te horen gekregen dat hij op non-actief is gesteld. Nadat» het bestuur van de Rijswijkse club ruim een maand geleden bekend maakte dat het contract van Spee aan het eind van het huidige seizoen niet zou worden verlengd, stapten de spe lers van het eerste elftal massaal op. Dit kwam hen later op een schorsing te staan. Volgens Spee is zijn werk overgenomen door een van de leden van de club. Zandpoort. Ad-interim voorzitter Flanderhijn wenste gister avond het ontslag te bevestigen noch te ontkennen. Van Benthem onttroond GIETHOORN Robert Vunderink heeft gistermiddag in Giethoorn Evert van Benthem in een rechtstreekse confrontatie ont troond als Overijs sels marathonkam pioen. De Raalte- naar versloeg de winnaar van de Elf stedentocht in de eindsprint van dit gewestelijk kampi oenschap. Indoorrecord gecorrigeerd INDIANAPOLIS Bij de indoorwcdstrij- den van East Ruther- ford heeft Billy Ol son bij het polsstok hoogspringen waar schijnlijk een hoogte gehaald van 5.94 me ter, maar de beste wereldprestatie zal als 5.93 meter wor den geboekstaafd. Als gevolg van een fout bij de jurering wordt Olson de ene centimeter extra niet gegund. Zaalhandballers bij laatste vier LISSABON Het Neder landse zaalhandbalteam heeft zich bij het wereld kampioenschap voor C-lan- den in Portugal geplaatst bij de laatste vier. Nederland won gisteravond in Lissabon de vierde en voorlaatste wedstrijd voor groep B met 24-19 van Tur kije en staat op de eerste plaats. De ruststand was 14-9 in het voordeel van Nederland. Voor Nederland scoorden: Hamers 8, van Ol- phen 6, Groener 3, Fiege 3, Vlijm 2, Beekman 1 en Schuurs 1. Overleg tussen KNVB en Filmnet mislukt AMSTERDAM - De onderhandelingen tus sen de KNVB en Filmnet zijn gisteren mis lukt. Het recht tot verkoop van voetbal beelden naar het buitenland was in Am sterdam het struikelpunt. Het conflict ont stond toen Ajax lucht kreeg van de ver koop door Filmnet aan de commerciële En gelse televisiemaatschappij „Screen Sports" van beelden van Ajax - Excelsior. Ajax heeft zelf een overeenkomst met „Screen Sports". Om die reden weigerde Ajax vori ge week Filmnet toegang voor de wedstrijd Ajax - AZ '67. Afgelopen weekeinde deed FC Utrecht hetzelfde voor de bekertopper tegen Ajax, omdat de club nog geen cent had gezien. Sportwereld Voetbal Ajax en de KNVB hebben gisteren hun geschil over het selecteren van spelers voor het Neder lands elftal uitgepraat. Alvo rens de namen van spelers voor een vertegenwoordi gend elftal wereldkundig worden, zal de technische staf uit Zeist overleg plegen met de clubs. Wielrennen De Fransman Joel Pelier is gisteren win naar geworden van de Grote Prijs van Aix-en-Provence; een rit over 166 km in Zuid- -Frankrijk. In de sprint zege vierde hij over de Belg Dirk Dewolf en de Fransen Phi lippe Louviot en Eric Guyot. Voetbal - Henk van Goozen van Excelsior heeft gisteren een knie-operatie ondergaan in het St. Franciscusgasthuis in Rotterdam. Hij liep on langs tijdens een competitie wedstrijd tegen Sparta een scheurtje in de kniebanden op en is zeker zes weken uit geschakeld. Dammen - Na drie ronden i het eerste open damkam- deelnemers de leiding. Ruud Palmor miste tegen Frans Hermelink de kans op een al leen-leidersschap, zodat de Nijmegenaar de eerste plaats nu moet pielen met zijn land genoten John van den Borst en Geert van Aalten. DEN HAAG De reeks schaatswedstrijden om de wereldbeker moet culmi neren in een toernooi waarin op elke afstand een mondiale titel wordt verdeeld. Dat plan wordt verwoord door German Panov, vice-voorzitter van de schaatsbond van de Sovjet-Unie. Indien het congres van de Internatio nale Schaats Unie ak koord gaat met het voor stel aan het wedstrijdpro gramma een titelstrijd per afstand toe te voegen, kan volgens Panov onmiddel lijk een koppeling met het uitgebreide wereldbeker- cicuit tot stand worden gebracht. „Als dat maar niet zo'n hoge vlucht neemt als in de ski-we reld", is Panovs enige vrees. „Vergelijk het lie ver met de Grand-Prix in de atletiek". Panov, die dit weekeinde als ISU-vertegenwoordiger in Den Haag was tijdens het toer nooi om de wereldtitel voor dames, verwacht weinig oppo sitie voor het Russische voor stel. De schaatsbond van dat land wil in de niet-Olympische jaren gedurende een toernooi van zes dagen op elk onder deel een wereldkampioen schap uitreiken. De schaatsbestuurder stelt met nadruk dat de klassieke vier kampen geen gevaar lopen. „De Sovjet-Unie heeft er niet meer belang bij dan andere landen. Een goede 1500-meter- rijder wordt in feite gediscri mineerd. Ook Vergeer zou er dit seizoen baat bij hebben zich te kunnen richten op de 1500 meter nu hij de langere afstan den minder goed rijdt". Robots In het openingsjaar hebben de Oosteuropese landen de we reldbeker-ontmoetingen alleen aangedaan als dat toch al op hun weg lag. „Het programma paste niet in ons omvangrijke nationale wedstrijdschema", zegt Panov. „We hebben het proefjaar aangezien en zullen dat in maart bespreken. Al leen bij koppeling aan het we reldkampioenschap lijkt mij uitbreiding juist. Dan kunnen wij ook mogelijk wereldbeker wedstrijden organiseren. Het is van belang om al volgend jaar van start te gaan, anders moe ten we wachten tot 1989. De vraag is echter of de schaatsers niet overbelast worden, wij dienen er voor te waken ro bots en professionals te kwe ken". Uit de agenda van het 41e con gres van de ISU, dat van 25 mei tot 1 juni in Oostenrijk wordt gehouden, blijkt de ac tieve rol die de Sovjet-Unie binnen de internationale schaatswereld speelt. De Sov jet-Unie (met volgens Panov 230.000 geregistreerde schaat sers) verwacht van de huidige seizoenopzet weinig heil en stelt zelfs voor het in eigen land nog geheel onbekende marathonschaatser! een inter- 'nationale basis te bieden. Dat Nederland niet in de vorm van agendavoorstellen, maar door de overkapping van het ijsstadion Thialf een niet ge heel onbaatzuchtige bijdrage denkt te leveren aan de evolu tie van de schaatssport, is Pa nov niet bekend. De ISU-be- stuurder reageert verbaasd als hem wordt meegedeeld dat het German Panov: „Ook Hein Vergeer zou baat kunnen hebben bij nieuwe opzet". toernooi om het wereldkampi oenschap voor allrounders in 1987 op de overdekte baan in Heerenveen wordt gehouden. „Shorttrack?",veronderstelt hij aanvankelijk. „Fantastisch", zegt hij na de daaropvolgende ontkenning, terwijl hij die juist verworven wetenschap no teert. De Russen zijn al jaren in de gelegenheid zomer en winter te schaatsen. In Lenin grad en Moskou beschikken ze over indoorbanen van 333 en 250 meter. „Dit betekent dat wij ook over een overdekte 400-meterbaan moeten gaan denken. Al is het de vraag of wij daarvoor de financiële middelen zullen krijgen". LEEUWARDEN De voorzitter van de Vere niging de Friesche Elf Steden wilde gisteren niet zo ver gaan dat de onmogelijkheid van een tocht in deze week ook zou inhouden dat er in het geheel geen sprake meer van zou kunnen zijn in deze winter. Nooit eerder in de geschie denis werd de tocht later gehouden dan op de 21e februari van 19S5. „Het is nog geen 21 februari", constateerde Sip- kema. „Wat de datum betreft liggen wij niet achter bij het vorig jaar. De meeste rayonhoof den hebben ook verklaard dat de toestand van het ijs op dit moment beter is dan in 1985 om dezelfde tijd. Het ijs is eigenlijk schitterend, maar er is niet genoeg van. Wij houden aan dat er een gemiddelde ijsdikte van een centimeter of vijftien nodig is. De situatie op dit moment is dat de dikte van het ijs op de route varieert van nul tot twaalf centimeter. Onder de bruggen van nul tot zeven, in de steden van zeven tot negen en in het open veld van zeven tot twaalf, met een gemiddelde van tien centimeter. Maar ook buiten de steden zijn er wakken in het ijs en andere heel dunne plekken. Wij hebben ze ker nog een week nodig met matige tot strenge vorst". „In de buurt van Balk is een veegmachine door het ijs gezakt", lichtte ir. Henk Kroes toe. „Dat toont aan dat er niet geveegd kan worden op een deel van de plaatsen. Wij moeten gewoon afwachten. De omstandigheid dat er onder de meeste bruggen niet kan worden geschaatst, is niet zo verschrikkelijk. Het vorig jaar heeft A aangetoond dat daar een oplossing voor te vin den is en het slechte ijs van Sneek is te onder vangen door te klunen. Sipkema heeft overigens geen enkel probleem met een tocht in twee achtereenvolgende jaren. „De vraag of dat leuk zou zijn, staat niet ter dis cussie. Wij vinden dat wij geen kans mogen la ten glippen om te organiseren. Wanneer je een mogelijkheid voorbij zou laten gaan, kan het misschien 25 jaar duren voor er weer eéh komt". LEIDEN Glasbergen profiteerde goed van de crisis, waarin Silva Boys verkeert. Met maar liefst 11-4 won de Rijnsburgse formatie. Koploper in de zelfde interregionale zaal voetbalklasse, Zwarte- wolf, had geen enkele moeite met hekkesluiter Spartaan'20: 1-9. Verder won De Maas van FC Grovo (5-1) en boekte Ce- verbo een 6-3 winst op De Rozet. In de Leidse hoofd klasse verloor THB Boys van Menken (0-3), terwijl Van der Plas een flinke kluif had UVS: 3-3. In de Ka Cleijn Duin bijzonder op dreef tegen het tegenspartelende Silva Boys. Al bij de rust hadden de Rijns- burgers een 3-0 voorsprong, die via 7-2 werd uitgebouwd naar een uiteindelijke 11-4 zege. Jan Hogewoning werd topscorer met vijf treffers, ter wijl Huug Aandewiel (drie maal), Peter Hogewoning (tweemaal) en Johan de Kroon de overige doelpunten scoor den. Lijstaanvoerder in de interre gionale klasse, Zwartewolf, Selectie dameshockey met achttien speelsters AMSTELVEEN Bonds- de partij coach Gijs van Heumen heeft voor de selectiegroep van het Nederlandse dameshockey team in de voorbereiding op het toernooi om de wereldbe ker (van 15 tot en met 24 au gustus in Amstelveen) achttien speelsters uitgenodigd. Grote afwezige is veelvoudig inter national Fieke Boekhorst, die op 8 december tijdens een zaalhockeywedstrijd van haar club EMHC tegen MOP ern stig geblesseerd raakte aan een knie. Sinds de testserie tegen Groot- -Brittannië in november vorig jaar zijn Marieke Van Doorn en Sandra le Poole weer van Nieuw is verder Marjolein de Leeuw van Up ward, die haar sporen al heeft verdiend in de ploeg van Jong Oranje en het nationale zaal team. Willemien Aardenburg is uit de selectie verdwenen. speelstei Eijsvogel. Elsemieke Havenga-Hillen en Terry Sibbing (allen Amsterdam), Marieke van Doorn, Lisanne Lejeu- ne. Alelta van Manen. Laurien Wil- lemse en Sandra le Poole (allen HGC). Noor Maas en Anneloes Nieu- wenhuizen (beiden MOP). Martine Wolff (beiden HDM). de Leeuw (Upward) Weiier (Hilv. ;um). „Er heeft voor Marco van Basten altijd maar één club bestaan, Ajax. Toen hij nog maar elf was hing die Been hakker elke week aan de te lefoon. Beenhakker was toen jeugdtrainer van Feyenoord en heeft dat bellen wel een half jaar volgehouden. Ook PSV heeft zich ooit gemeld, maar Marco's besluit stond allang vast. We hadden bij UW een fantastisch elftal. Het was niet alleen Van Bas ten die ons kampioen maak te. De groep, met ook Van Loen en Van Ede, was al zo ver dat ze zo'n tien manieren hadden ontworpen om een vrije trap te nemen. Die had den ze allemaal een nummer gegeven. Als zich tijdens een wedstrijd zo'n moment voor deed, riep er één: „We doen 35". De leider van de tegen partij keek me verbaasd en vragend aan. Ik wist precies wat er ging gebeuren. De training begon om zes uur, maar om vijf uur stonden ze al op het veld. Kwam ik vijf minuten te laat, dan begon nen ze te schelden. Die jon gens zijn met goed voetbal (Wïm Haascr, ex-jeugdtrai ner van UW, in de Volks krant) „Andere jeugdschakers zitten vaak uren achter de theorie- boeken. Mijn broer Marcel en ik niet. Theorie bestuderen is net zo erg als huiswerk en daar heb ik een hekel aan. Als we vanaf ons elfde boe- kenwurmpjes waren gewor den, zouden we op dit mo ment beter zijn geweest. Heel veel, zelfs. Maar we zaten lie ver een uur voor de televisie. Weet je wat ook het pro bleem is Als je tegen die theorieschakers bekende va rianten speelt, loop je de kans van het bord gespeeld te worden door een speler die eigenlijk minder is. We wa ren te lui om alle theorie te spelen, dus deden we het niet. We hebben altijd onze eigen systeempjes gehad". (Jeugdschaker Jeroen Pi ket in het Algemeen Dag blad) „Iedereen mag weten dat ik me verschrikkelijk kan op winden over het feit dat een Feyenoord, Ajax of nu recent weer PSV met Koolhof, geen spelers wil afstaan aan Excel sior. Laat Johnny Bosman tochbij Excelsior spelen, of Rob Rijnink. Daar heeft Cruijff toch ook veel meer aan En dan mogen ze van mij doordeweeks nog bij Ajax trainen ook. Ik weet niet wat het is. Ondanks de goede er varingen van Ajax met Storm en Feyenoord met De Leeuw, is alles weer doodge bloed. Een samenwerkings verband met Feyenoord Ik geloof niet dat het nog be staat. Terwijl in principe Ex celsior de ideale sateliet-club voor Feyenoord zou kunnen zijn. Ik ben er nog altijd van overtuigd dat met het achter land van de woonwijken die achter Excelsior uit de grond vliegen, er ruimte is voor be taald voetbal op de rechter- Maasoever in Rotterdam. Dat Rob Jacobs: „Samenwer kingsverband met Feyenoord Ik geloof niet dat het nog bestaat". zou echt ideaal zijn geweest, een nieuw stadion op de plaats waar Excelsior nu speelt, met een dubbele be speling door Sparta en Excel sior. Maar ja, de gemeente heeft het liefst dat die beide clubs van de aardbodem ver dwijnen. Godzijdank heeft een club als Excelsior een man als Aad Veerman, die zowat in z'n eentje de ama teurstaart in leven houdt, een fantastische jeugdafdeling en een sponsor als Rob Albers van Akai. Dank zij dat soort mensen en natuurlijk het be stuurlijk niveau bestaat dat cluppie nog, anders had de gemeente allang haar zin ge kregen". (Rod Jacobs, trainer van Excelsior, in Voetbal Inter national) „We hebben altijd gedacht: als we maar hard genoeg trainen, redden we het wel. Dat is een misvatting geble ken. Ikzelf heb steeds met een te hoge hartslag getraind. Altijd als ik er fanatiek te genaan ging, moest ik het de volgende dag bezuren. Ik was in die periode ook vaak ziek en had veel last van blessu res. Na het seizoen heb ik mijn amandelen laten knip pen en zijrt er een paar ver standskiezen getrokken. Vo rig jaar heb ik me geforceerd, omdat we ons voortdurend aan de Oostduitsers spiegel den. Het is onvoorstelbaar, zoveel arbeid als zij kunnen verzetten. We hebben ons af gevraagd in hoeverre wij daartoe ook in staat zouden zijn. Bovendien verkeerde ikzelf in de roes van nog meer willen presteren, nadat het in Groningen zo goed was gegaan. Bij de DDR- meisjes is het herstel groter. Over het waarom zal ik maar niet speculeren. Maar ik heb geleerd dat het beter is om van eigen kracht uit te fschaatster Yvonne van Gennip in Trouw) „Zo op het eerste gezicht lij ken de slechte velden en het onaangename verblijf op de koude tribunes de teruglo pende publieke belangstel ling in de wintermaanden te veroorzaken. Ik zou dan zeg gen, zorg in de eerste plaats dat je hiervoor oplossingen vindt. Mogelijkheden zijn bij voorbeeld veldverwarming, zoals die in Engeland en West-Duitsland tot ieders te vredenheid worden gebruikt en verwarmde tribunes. Dat lijkt me in eerste instantie een meer logische oplossing Arnold Vanderlijde: „Het is medisch bewezen dat iedere harde stoot voor je hoofd on gezond is". voor het probleem dan de duik in een voor Nederland onbekende zomercompetitie". (Johan Cruijff in ae Tele graaf) „Het is medisch bewezen, dat iedere harde stoot voor je hoofd ongezond is. Als bok ser probeer je die natuurlijk te vermijden en tot nu toe ben ik nog nauwelijks hard geraakt. En dat je dan pro beert je tegenstander met een harde klap uit te schakelen.... Tja, wat je hem daarmee kunt aandoen is nu net iets waar je in de bokssport niet bij stil moet staan. Als je dat doet, als je de ring instapt met een idee dat je je tegen stander kunt beschadigen, moet je een andere sport gaan doen". (Bokser Arnold Vanderlij de in het Algemeen Dag blad) was bij de drager van de rode lantaarn, Spartaan'20, zeer ge disciplineerd aan het voetbal len. Door prima combinaties was het halverwege al 0-5 om na 50 minuten op 1-9 te eindi gen. Jan van der Reijden, Ben de Roo, Peter Gijsman (twee maal), Ger Nagtegeller (twee maal) en Piet Sloos (driemaal) verzorgden de Leidse scores. De tegentreffer kwam overi gens ook van Sloos. Menken maakte de andere hoofdklasser THB Boys gis teravond wel erg duidelijk, dat de titelkansen voorbij zijn-. ploeg er niet veel van. Men ken daarentegen draaide al niet veel beter. Ben van der Zalm scoorde 1-0. Even na rust, toen Gert-Jan van der Valk wegens onnodig hands 2 minuten moest „zitten", be paalden Piet Alders en Jaap Smit de eindstand op 0-3. Van der Plas had een flinke dobber aan het voor zijn laat ste kansen vechtende UVS. Floor van Duijn maakte er 1-0 van, maar Hans de Kruijs zette UVS even later met twee tref fers op voorsprong. Jaap van Duijn en Cees Varkevisser draaiden de rollen weer om: 3- 2. De op schot zijnde De Kruijs schoot 5 minuten voor het ein de de definitieve 3-3 op het Nijssen geeft Becker partij BOCA RATON Tom Nijs sen heeft Wimbledonkampi- oen Boris Becker in de eerste ronde van het internationale tennistoernooi in Boca Raton opmerkelijk goed partij gege ven. De als vierde geplaatste Becker (18) was gisteren pas na een uur en 34 minuten ze ker van de overwinning tegen de vier jaar oudere Nijssen, die zich via de kwalificatieronden voor het hoofdtoernooi had ge plaatst, 6-3, 7-5. Tilburg-GUS in play-offs GRONINGEN De wedstrijd Tilburg-GIJS begint vrijdag de play-offs. Dit bleek uit het door de Nederlandse IJshoc key bond vrijgegeven wed strijdschema voor de titelstrijd. Het volledige speelschema ziet er als volgt uit: vrijdag 14 februari 20.00 uur Tilburg-Gijs zaterdag 15 februari 20.00 uur Gijs-Eindhoven zaterdag 22 februari 20.00 uur Geleen-Gijs zondag 23 februari 18.00 uur Gijs-Heerenveen zaterdag 1 maart 20.00 uur Eindhoven-Gijs zondag 2 maart 18.00 uur Gijs- Tilburg zaterdag 8 maart 20.00 uur Gijs-Geleen zondag 9 maart 18.00 uur Heerenveen-Gijs ALPHEN AAN DEN RIJN Basketbalbonds- coach Vladimir Heger zal het niet lang meer maken in Nederland. De spelers, de clubs en het publiek, iedereen is inmiddels uit gekeken op de kleine Tsjech, die echter nog een contract heeft tot en met het wereldkampioenschap in Spanje dit jaar. Maar als het WK in juli is afge werkt wordt Heger zo goed als zeker met een zucht van verlichting op straat gezet. Geruchten als zou de Neder landse Basketbal Bond (NBB) Heger al eerder het gat van de deur willen wijzen en zijn as sistent Ruud Harrewijn (BS Leiden) nog voor het WK wil len bombarderen tot de nieu we verantwoordelijke man, werden gisteravond door laatstgenoemde met klem te gengesproken. Men hoefde maar te kijken naar de oefeninterland tegen de Zwitserse nationale ploeg, die het Nederlands team giste ren in Alphen afwerkte, om te zien dat een frisse (coach-) wind hoogst noodzakelijk is. In het kader van de voorberei ding op de totaal onbelangrijke WK-kwalificatiewedstrijd Ne derland - België (Nederland is al gekwalificeerd) organiseer de Heger een tweetal duels tussen zijn ploeg en het C-land Zwitserland. Nederland, in middels afgezakt naar de B- poule, speelde voor de ogen van 200 teleurgestelde toe schouwers (waaronder Harre wijn) een erbarmelijk slechte wedstrijd, die dan nog wel in een overwinning van 125-102 eindigde, maar waarbij de uit slag geen pleister op de wonde kon plakken. Harrewijn: „Er moet eens ie mand komen die het zinloze van dit soort wedstrijden in ziet. Hier baalt iedereen van". Emill Hagens, spelverdeler van Leiden bijvoorbeeld, die meteen maar zijn twijfels uit sprak over het aanstaande WK. „Wat hebben we daar te zoeken met een ploeg die niet in staat is om de eer van Ne derland hoog te houden?", vroeg de Haarlemmer zich hardop af. Om te vervolgen met: „De beste oplossing zou zijn wanneer we met een jonge ploeg naar Spanje zouden gaan. Maar dan riskeer je een gigantische afdroog-partij, ter wijl we nu misschien nog iets kunnen laten zien". JACOB BERGSMA Nederland - Zwitserland: 125-102 (25- 28; 62-61; 90-85). Toeschouwers: 200. veldt 18. De Vries 15, Schilp 14, Heij- deman 12, Van de Lagcmaat 11, Bolt- se 10, Van Essen 9, Boers 8, Schafte- Schaatskalenderi DEN HAAG De wedstrijd- -schaatskalendcr van de KNSB Woensdag 12 februari IJsclub Hollandia - Ameide. Dis- trictskampiocnschappen korte baan Alblasserwaard heren Aanvang: 20.00 uur. aanmeldci tot 19.30 uur. tel: 01836-1614. IJsclub Lekkerkerk. Kortebaan junioren 12 t/m 16 jaar jongens. j ivang: 14.00 uur, anmelden lot 13.30 uur, tel: 01825-1296. IJsclub Assendelft. Marathoi voor A en B rijders 75 ronden Aanvang: A - 19.45 uur/B 21.00 uur. aanmelden: tot 19.15 T uur. tel: 02987-3345. IJsclub Voorwaarts - Berg-Am- -Beijerland. Nederlands kampi- Langebaan gewestelijk kampi oenschap Zuid-Holland here senioren. Aanvang: 19.00 uu aanmelden tot 18.00 uur. te 01825-1754. IJsclub Alblasserdam. Nedei lands kampioenschap schoonri Kampioenschap marathon 01899-12956/ 01899-18211 Toertochten Woensdag 12 februari Botsholttocht, 25 kilometer. Start: 10.00 - 14.00 uur. Ouder kerk a/d Amstel. Abcoude, Vln- keveen, tel: 02946 - 4235. Toertocht IJssel. 25 kilometer. Start: 10.00 - 15.00 uur. Katten- brug, Kortenhoef. Zeevangsdorpentocht, 20/40 ki lometer. Start: 10.00 - 14 00 uur. Oosthuizen. Edam. Middelie, Kwadijk, Hobrede. tel: 02993 - Onderdijk. tel: 02288 - 1298. ven. Woerdense Verlaat, tel: 01724 - 8144 /02979 - 81678. Stolwijkse Lansingtocht, Zevenhuizen, Bleis- tel: 01892-15605. Toertocht B 25/50/75 kilometer Start: 10.00 - 15.00 Berkenwoude, Westeinde Ber- j: kenwoude, tel: 01826 - 4066. jjerin Boksen Het vrijwillige ti telgevecht van Alex Blan chard op 1 maart in Bordeaux in. S tegen de Fransman Angulotft jaat niet door. Manager Rülv ;d t ing heeft de garantiesom nogd ontvangen. i/jet Ufflhc Mar (Tulleken), Vedor B-klass«i vjy; Dagsoy (Hoogenband) onbeslist te gen Kamberg (Tulleken), Dagsoy»^1"6 kampioen waardig. Vrije partij N-wge klasse veder: Satocie (Tullekenftist w.o.p. van Kerver (Te Pas). Finaliju|cij <in"2Uld' 'liEc'hV mir (The Glove). Halve finale zwaar: Diesen (Hoboken) wint dooit). H i Bok (Hoboken). Hooger o.p. Rense (Westland)f.p„( Potë J.PosI (Boxing'82). Nellisse (Crooswijhkr- >.p. van Rademaker (Leiden).C-j klasso halve finale zwaarwelteqj Bakker (Gouda) w.o.p. v£ (Crooswijk). R.Brand (De I RSC van Killie (Hoogenband) Halve finale halfzwaar: Meurs (Tij Pas) w.o.p. van Macintosh (Hoboken)[] Sens (Poortugal) (Delft). B-klasse halve finale midden Schilt (Hoboken) w.o.p. van De Bru' (Hoogenband). Lek (Nicolaas) (Hoogenband) (Hoboken). DAMMEN Wereldkampioenschap voor damet in Cannes Achtste ronde: Barras (Fra)-Van Lith (Ned) 0-2; Sa^ Altsjoel (Sov)-Graas (Ned) 1-1; Rin punten; 3. Levlna en Sadovskaja 1 Barras, Kaczmarczyk e Karrhi 3; 14. Demers 1. den in Portugal Groep B: Nederland-Turkije 24-1 Far Oer-lsrael 20-39; Griekenland! -Belgie 12-24; stand: 1. Nederlara 4-8; 2. Israel 4-7; 3. Turkije 4-5. Groep A: Portugal-Oostenrijk 18-1 Luxemburg-Frankrijk 14-26; stand: Frankrijk 3-6; 2. Oostenrijk 3-5; glaufen in Isney Heren (30 km): 1. Van de Maart (Nij-i) megen) 2.11.03; 2. Flint (Amersfoort)" 2.13.07; 3. Visser (Rotterdam! 2.16.08; 4. Seebrechts (Driebergen! 2.21.04; 5. Honig (Wijk de) 54.10; 2. Teeling (Amersfoort! 56.55; 3. Uytenwaal (Utrecht) 57.57L 4. Kroeske (Utrecht) 58.22; 5. Ter Bosch (Wageningen) 59.11. De Grote Prijs van Alx en Provenci 1. Pelier (Fra) 3.10.00 (Gem. 36.670 km/uur); 2. Dewolf (Bel) z Louviot (Fra) z.t.; 4. Guyot (Fra) op 1 sec.; 5. Louvel (Fra) op 4.20; 6. quielon (Bel) z.t.; 7. Tegstroem (Zwi

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6