Duizenden deelnemers aan Molen- en Merentochten HTÏÏtïïl Kapsalon nog in beraad dagpuzzel Braassemgemeente zonder Alkemade JOUR AIAAL Nieuwe helmen voor brandweer van Zevenhovei LEIDEN OMGEVING Ceidae Courant DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 PAGINA l; Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen 6. tel. 01720-20800): Weird Science (al); 14.00 18.30, (12); 18.45. 21.15. Gooniee (al); 14 15. KINDERVOORSTELLIN- LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Beck to the fu ture (al); A chorus line (12); (18); 14.30. 19.00. 21.15. DERVOORSTELLINGEN: LIDO: Taran en de toverketel 56. tel. 01719-12800): 30. tel. 01718-74075): Miami Su per Cops (al); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00. 21.15. CITY THEATER II: Invasion USA (16); tijden zie City I. CITY THEATER III: Fletch (al); ti|den zie City I. e CITY THEA TER IV: Pervola (12): tijden zie CityJ_beha!ve woensdagmiddag. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): supercops (al); 15.45. The breakfast club: wo. 20.00. The wall (al); ma. di. 20.00. KIN DERVOORSTELLINGEN: Billy dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 14 februari waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Menschheid en Apotheek Stevenshof in Leiden en apo theek Voorschoten in Voorscho- 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel ziekenhuis). LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau, di. en do. 18.30-20.30. afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen i* ilijkheden Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma.. di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 10.00 u. en 13.00-14.00 u.V persoonlijk vnw.; 11 modegek; 13 nummer (afk.); 14 hoofddeksel; 16 bijbelse naam; 18 lofdicht; 20 blada der; 21 Europeaan; 22 open stro afscheiding; 24 middel bladgroente; 31 karaat (afk.j; 32 elek trisch geladen atoom; 34 afgemat; 35 schertsbenaming voor water. Verticaal: 1 toelage voor levenson derhoud; 2 beroep; 3 voegwoord; 14 grote houten I 15 Rusland; 17 afgelegen; 19 geland; 23 stopplaats; 26 rund; 27 muzieknoot; 29 gesloten; 31 vrouwe lijk rund; 33 de onbekende (afk. La tijn); 34 muzieknoot. OPLOSSING :joa /i leieoj. si :>fejeq n 'o\ zi 'ei U :jei!iquesje>j l -use 9 I S :l t> 'ho e -HON z :euejueiu!ie i ijeeojpoa jeiqepuee ge :eoiu pz :uoj zz w ie 'bis oe "li qz :eiBo>i sz 'rbi j 6 :*oi 8 :>ie!iseo>ie i :|bbiuozmoh Populieren gerooid ROELOFARENDSVEEN Het Zwanenwater in Roelofarendsveen is gisteren, tot teleurstelling van velen, veertien grote populierenbomen armer geworden. Navraag bij de Dienst Openbare Wer ken leerde dat de dertien jaar oude bomen waren aangetast door de beruchte wilgehoutrups. Deze rupssoort maakt gangen in de stammen van bo men. Dit kan tot gevolg hebben dat een door wil gehoutrups aangetaste boom bij een flinke ruk wind onverwachts zou kunnen omwaaien. Om na righeid te voorkomen is besloten de populieren om te hakken. Ervoor in de plaats komen binnen kort eiken. Deze boomsoort veroorzaakt minder bladerenoverlast in de herfst dan populieren. De bomen werden gisteren vrij onverwachts omge hakt omdat moest worden geprofiteerd van de be vroren grond. Die stelde Openbare Werken name lijk in staat het doorgaans drassige grasveld langs het Zwanenwater met een vrachtwagen te berij den i het afvoeren van houtafval. Vlasveld Nederlands kampioene langlauf LEIDEN In het Westduitse Isny is junior Marian Vlasveld verrassend Nederlands kampioen geworden op de 10 kilometer langlauf voor dames. De inwoonster van Oud Ade „liep" de afstand in 54 minuten en 10 se conden en bleef daarmee ruim voor op de nummer twee, Bianca Teeling (56 min. 55 sec.). Als derde eindig de Ria Uytenwaal, die 57 min. en 57 sec. nodig had. De regerend juniorenkampioene verraste ook zichzelf. Van de drie afstanden 5. 10 en 20 km. zijn de twee beste af standen bepalend voor de eindklassering in het all roundklassement. Vlasveld, die debuteert tijdens de na tionale titelstrijd van de „groten", hoopt daarin aanslui ting met de seniorentop te krijgen en ergens in de top 5 te belanden. „Maar een plaats op het erepodium is geen must", reageerde de wintersportster eerder op de vraag, hoe haar kansen liggen op eremetaal. Derhalve was het binnenhalen van de zege op de eerste van de drie af standen een flinke opsteker voor Vlasveld. Sanitair op hooizolder toegestaan ALKEMADE De heer W. H. van Haastregt uit Rijpwetering mag een kleine schaftruimte met keukenblok, douche en toilet bouwen op de hooizolder van een stal aan de Pastoor van der Plaatstraat. Het groene licht voor deze sanitaire voorziening werd gisteravond gegeven door de raadscommissie bezwaar- en beroepsschriften. De heer Van Haastregt was in beroep gegaan tegen een door B en W geweigerde bouwvergunning. Het colle ge vreesde dat de stal door de aanleg van sanitaire voorzienin gen geschikt werd gemaakt voor bewoning. Het bestemmings plan staat een dienstwoning ter plaatse niet toe en het verbou wen van een schuur tot woning is er verboden. De heer Van Haastregt verzorgt zijn veestapel vóór en na zijn dagtaak als timmerman in loondienst. Het lijkt hem in de huidige moderne tijd geen overbodige luxe om na het uitmesten van de stal. even van de douche en het toilet gebruik te maken voordat hij zich naar zijn werk begeeft. De commissie had daar begrip voor en oordeelde gisteravond dat de wet voldoende bepalingen bevat waarmee kan worden voorkomen dat de stal als woonruimte in gebruik wordt genomen. Drie gewonden in Woubrugge WOUBRUGGE Drie pereo- nen zijn gisteravond gewond teraakt bij een aanrijding op e provinciale weg 7 van Al phen naar Leimuiden. Daar reed kort voor negen uur een taxi in volle vaart in op een langzaam rijdende auto die werd gesleept. De chauffeurs van de drie betrokken auto's moesten worden vervoerd naar het Rijnoord ziekenhuis in Alphen. Daar werd de chauffeur van de gesleepte auto ter observatie opgenomen en de taxi-chaffeur behandeld voor een gebroken neus. Inbraak in Voorhout VOORHOUT I brekers hebben het weekeinde in één, maar in tvj woningen aat Beukenrode in hout hun slag gei gen. Gisteren door bewoners gifte gedaan diefstal van sier. Ook van dit werd de achterd^l geforceerd, braak moet zijn gepleegd tijd^ afwezigheid van bewoners. Gr Ijs onbetrouwbaar WARMOND De Rijkspolitie te Water noemt het ijs op de Kagerplassen onbe trouwbaar en het ijs op 't Joppe levensge vaarlijk. dat laatste is pas gisteren dicht gevroren en op sommige plaatsen nog la ter waar windwakken lang open zijn ge bleven. Door de stroming van het zeer die pe water van 't Joppe kan het ijs op som mige plaatsen werkelijk flinterdun zijn en dat is niet makkelijk te zien. De ij stoestand verder op de Kagerplassen is nog van die aard dat de wedstrijdcomite's de plaatsen nog niet in de schaatsroutes hebben durven opnemen. Op veel plaatsen bevinden zich windwakken vooral op die plaatsen waar verschillende wateren sa menkomen. De politie raadt alle schaat sers aan: nooit alleen verre tochten te on dernemen, zich niet buiten de uitgezette routes te begeven en niet in het donker het ijs op te gaan. In het afgelopen weekend zijn er op de Kagerplassen verschillende personen door het ijs gezakt en een van hen is verdronken. Bij het zoeken naar een schaatser uit Oud Ade trof de water- politie verschillende wakken aan waar aan te zien was dat er iemand ingezakt was. Gelukkig wisten bijna alle schaat sers zich weer uit hun benarde positie te bevrijden maar gebleken is wel dat veel schaatsers erg grote risico's nemen door alleen het ijs op te gaan. Als het bureau van de rijkspolitie in Warmond niet be mand is wordt de ijstoestand via het ant woordapparaat bekend gemaakt. termiddag schaatswedstrijden voor de schooljeugd gehouden. Tweeënvijftig deelnemertjes schreven in. Uitslag: Bij de meisjes van 6 en 7 jaar won nen Nannie van den Berg. Linda Verhaar en Marieke Zand, bij de jongens Pieter van Ruiten, Maarten van Ruiten en Wouter Kinkel. In de groep van 8 en 9 jaar eindigden bij de meisjes van 8 en 9 jaar Inge van der Voorn, Kity Koomen en Mariel Verhaar op de eer ste drie plaatsen en bij de jon gens Joost Gijzenberg, Martijn Stotijn en Quirien Schouten. De eerste drie plaatsen bij de meisjes van 10 en 11 jaar wer den in de wacht gesleept door Anouk Zwoslman, Petra Kes en Jacqueline Pennings en bij de jongens door Piet Biemond, Gerdo Duivenvoorden en Hein Stotijn. Bij de jongens van 12 en 13 jaar won Siebe Duivenvoorden, gevolgd door Gerard Rodewijk en Sander Overbeek en bij de jongens van 14 en 15 jaar gebeurde dat door Corrin Duivenvoorden, gevolgd door Dirk-Jan Schalk en Robert Verkuil. Ook in Leiderdorp wordt ge schaatst. Op de 35.000 vierkan te meter grote ijsvloer van de natuuriisbaan aan de Maurits- singel (bij de Rijksweg 4A) zul len de komende dagen wed strijden worden gehouden. Morgen staat het clubkampi oenschap kortebaan voor ju nioren tot en met 16 jaar om 14.00 uur op het programma. Het clubkampioenschap korte* baan senioren vanaf 16 jaar start om 19.00 uur. Aan beide wedstrijden kunnen alleen le den en abonnementhouders meedoen. De alternatieve Elf stedentocht staat voor donder dag geagendeerd voor jongens en meisjes tot en met 16 jaar. De start is om 10.00 uur. Niet- leden betalen een guden. Vrij dag wordt het distriktskampi- oenschap voor de jeugd van 13 tot en met 16 jaar op de korte baan gehouden vanaf 14,00 uur en zondag start om 15.00 uur het clubkampioenschap ALKEMADE De Mo len- en Merentochten die gisteren van start gingen trokken duizenden schaatsliefhebbers. Ge start kon worden in Hoog- made, Oud Ade, Rijpwete ring en Roelofarendsveen. De Kaag was gisteren nog niet opgenomen in het startschema en dat ge beurde ook vandaag niet. De organisatoren hopen dat vanaf morgen ook in De Kaag kan worden ge start. De Nieuwe Weteringse IJs vereniging „Ijsvermaak Wil lem Barendsz" organiseert vanavond een wedstrijd in ringrijden voor dames en he ren op de Ringsloot langs de Voorweg vanaf 19.30 uur. De clubkampioenschappen korte baan van „Ijsvermaak Willem Barendsz" worden zaterdag gehouden. Om 13.00 uur start de jeugd van 14 en 15 jaar en dames en heren beginnen om 14.00 uur. De IJsclub „Kagermeer" houdt vanavond op de Bin- nenkaag nabij groenteboer Biemond koppelwedstrijden voor leden. De aanvang is 19.30 uur. Morgenmiddag om 14.00 uur staan er bij „Kager meer" prikslee wedstrijden voor kinderen op de Binnen- kaag op het programma. Mor genavond worden daar ook prikslee wedstrijden gehouden voor dames- en herenleden van de IJsclub „Kagermeer". Het korte baankampioenschap van De Kaag wordt zaterdag middag om 14.00 uur verreden op de gebruikelijke ijsbaan op de Binnenkaag. Deelname staat uitsluitend open voor le den van „Kagermeer". De Rijpweteringse ijsvereni- ging houdt morgenavond om 19.00 uur koppelwedstrijden voor paren na loting. Het eve nement vindt plaats op de Koppoel nabij de Poeldijk. De schaatswedstrijden voor de schooljeugd trok gisteren in Rijpwetering overigens maar liefst 60 deelnemers. Bij de meisjes in groep 3 en 4 werden de drie eerste plaatsen bezet door Carolien Rotteveel, Kat- hy Roteveel en Kim Weenink. Bob Brugman, Edwin van der Poel en Sjoerd van der Berg bezetten de drie ereplaatsen bij de jongens van groep 3 en 4. Bij de meisjes uit groep 5 en 6 eindigden Manon Beelen, Bri gitte de Vette en Sylvia de Vette respectievelijk als de nummers 1, 2 en 3. Bij de jon gens uit diezelfde groep waren de winnaars Hein Rotteveel, Erik Rotteveel en Robert van der Poel. Winnaars bij de meisjes uit groep 7 en 8 waren Claudia Rotteveel, Joyce Bis schop en Karin Rotteveel en bij de jongens uit diezelfde groepen Arie Rotteveel, Mi chel Castelein en Marcel Dale- Ook'in De Kaag werden gis- De schooljeugd in actie bij de kortebaan wedstrijden op de Zoeterwoudse Miening. marathon voor junioren en se nioren. Mocht er dinsdag nog ijs liggen, dan wordt het dis trictskampioenschap voor se nioren korte baan gehouden en dat gaat om 19.00 uur van start. De jeugd van de Zoeterwoud se basisscholen nam gistermid dag deel aan korte baan wed strijden op de Lange Miening nabij het zogenaamde „eiland" onder auspiciën van de „IJs club Zoeterwoude". In de groep 1 en 2 won Wouter van der Hoeven, gevolgd door Ma rieke van Leeuwen en Karin van Klink. In de groep 3 en 4 meisjes won Marjolijn Hulsbos en zij werd gevolgd door Jo- landa van der Voet en Tessa Ooijendijk. Patrick Onderwa ter won in die categorie bij de jongens en de tweede en derde plaats waren voor Christiaan van der Hoeven en Maarten van der Hoeven. Bij de meisjes bezetten Leonie Onderwater, Judith Straathof en Willemijn Jol de eerste drie plaatsen in de groep 5 en 6 en bij de jon gens gebeurde dat door Claus- Peter Turk. Erik Straathof en Wouter Berk. Irene Hilgersom won bij de meisjes uit de groep 7 en 8 en zij werd gevolgd door Karin Onderwater en Renate Versluys. Bij de jon gens in die categorie won Pe ter Turk en tweede en derde werden Freddie Straathof en Hendrik Salamons. STOMPWIJK NIET BIJ ZOETERWOUDE DEN HAAG Alkemade blijft een zelfstandige gemeen te. Samenvoeging met de ge meenten Rijnsaterwoude, Lei muiden en Woubrugge lijkt een te grootschalige oplossing. Dit zegt minister Rietkerk van binnenlandse zaken in een brief aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De brief is een reactie op het voorstel van GS over de gemeentelijke her indeling die op handen is. De minister acht het voldoende wanneer de gemeenten Rijnsa terwoude, Leimuiden en Wou brugge tot een „kleine Braas semgemeente" samengevoegd worden. Wat er met de kern Hoogmade moet gebeuren wil de minister nog nader bekij ken. De minister wil de kern Stompwijk niet aan Leid- schendam onttrekken. Volgens het voorstel van GS zou Stompwijk bij Zoeterwoude moeten komen. De minister vreest dat het loskooppelen van Stompwijk te grote finan ciële gevolgen voor Leidschen- dam zou hebben, waarvoor de bouwlocatie Leino onvoldoen de compensatie zou biedén. Daarom is de ontkoppeling voorlopig van de baan. Gister avond werd dat bericht met grote vreugde door burge meester W.F. de Vreeze aan de gemeenteraad meegedeei Ten aanzien van de kern Noordse Buurt en Aarland veen merkt minister Rietki op dat volgens hem toevoeg van deze twee aan d te Nieuwkoop voor ligt. Hij zegt er niet tuigd te zijn dat de Noor Buurt (nu bij Zevenhoven) Aarlanderveen (nu bij Alph niet bij Nieuwkoop gevo< kunnen worden. De gemeentesecreatraris B ma van Alkemade heeft bericht met blijdschap ontv, gen dat Alkemade zelfstan blijft. „We kijken er niet i van op, want de geruchten zen al in de richting dat grote Braassemgemeente toch niet zou komen". Gemeentesecretaris Mees van Woubrugge vindt de br van de minister teleurstelle „De minister zegt dat hij positie van Hoogmade zal kijken en wat dat betreft hl den we ons hart vast. Dat tekent dat Hoogmade ofwel Woubrugge blijft of derdorp gaat of bij Alkem; wordt gevoegd". Gedeputee de Bode wil haast maken de uitvoering van de herin ling. Op korte termijn zul gesprekken worden gevo met de gemeentebesturen de betrokken gemeenten. Deskundige buigt zich over Zoeterwoudse verkeer ZOETERWOUDE De Zoe terwoudse winkeliers, vereni ging in het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond, zullen binnenkort in een offi ciële reactie hun mening ken baar maken op het door het gemeentebestuur gelanceerde „Verkeersveiligheidsplan". Daartoe werd gisteravond be sloten na een vergadering in Don Bosco. Die bijeenkomst werd bijgewoond door de heer M. Vaesse, consulent van het KNOV en gespecialiseerd in zaken van ruimtelijke overleg. Ruim dertig aanwezigen bogen zich over de plannen en de te volgen 'aktie'. De gehele rie is in handen gegeven v de verbondsvertegenwoor ger die zich intensief met zaak zal gaan bezig houd Reden daarvoor is dat de keiiers sinds de aanleg v; verkeersremmende maatrej len geconfronteerd zijn n een omzetdaling. De deskunijl *.e v ge zal de diverse locaties o" serveren die volgens het meentebestuur 'aangepa moeten worden. Ook zal 1 voor zover nodig, gesprekk voeren met gemeentelijke vi tegenwoordigers. krati chau baas Hij e staar scho ding reed „Da; gesel Hoorzitting over zwembad De Does en bouw sporthal LEIDERDORP De D66-fractie van de Leiderdorpse geme« teraad heeft voor morgenavond vanaf acht uur in de Muzen! een hoorzitting georganiseerd. Die gaat over de voorgenom verbouw van het zwembad De Does en de mogelijke bouw v een sporthal bij het genoemde zwembad. Omdat het hier volge D66 om zeer belangrijke en ingrijpende gemeentelijke besliss gen gaat, wil de fractie de Leiderdorpers informatie te verschi fen en hen de kans bieden hun mening omtrent het verbouw van het zwembad en de bouw van een sporthal aan de frac kenbaar te maken. Na de hoorzitting zal de D66-fractie tijdens de gemeenteraai vergadering van 17 februari een definitief standpunt over noemde onderwerpen innemen. Voor het verkrijgen van informatie heeft de D66-fractie het bestuur van de zwem- lovereniging „De Does".(de exploitant van het zwembad) bestuur van de Leiderdorpse Sportraad uitgenodigd vi hoorzitting. Gepraat wordt over welke voorzieningen er getroffen zul worden, wat de kosten zullen zijn en wat de toegangs- en hu prijzen zullen worden. Met het organiseren van de hoorzitti wil de D66-fractie uiting geven aan haar wens (vastgelegd in 1 verkiezingsprogramma 1986-1990) om bij belangrijke gemeen lijke beslissingen de Leiderdorpse inwoners te raadplegen. ALKEMADE De behande ling an een bezwaarschrift van mevrouw C. M. J. van der Zwet-Zandvliet gericht tegen de gemeentelijke weigering voor het vergroten van haar woonhuis aan de Reigersingel in Roelofarendsveen is gister avond door de raadscommissie beroeps- en bezwaarschriften uitgesteld. Mevrouw Van der Zwet wil haar kapsalon, die nu in een slaapkamer op de bo venverdieping van haar wo ning is ondergebracht, ver plaatsen naar een nog te reali seren aanbouw op de begane grond. Aangezien de gemeen teraad binnenkort een ambte lijk rapport in behandeling neemt over de voorwaarden waaronder beroeps- en be drijfsmatige aktiviteiten in woonwijken kunnen worden toegestaan, wil de commissie wachten op het desbetreffende raadsbesluit. Mevrouw Van der Zwet ver telde de leden van de raads commissie dat zij een goedlo pende kapperszaak heeft, waarin zij zelf en een perso neelslid werken. Zij liet er geen twijfel over bestaan dat het om een professionele kap salon gaat en niet om beunha zerij, illegale praktijken of een bijbaantje. De voorwaarden waaronder het gemeentebestuur beroeps- of bedrijfsmatige activiteiten in woonwijken overweegt toe te staan luiden als volgt: de ac tiviteiten mogen geen hinder opleveren, geen detailhandel betreffen en niet teveel ver- keers- en parkeerdruk opleve ren. De betreffende woningen moeten als woonruimte in ge bruik blijven. Naar hun om vang mogen de activiteiten niet meer dan een derde van het woonhuis in beslag nemen tot een maximum van 45 vier kante meter. Zeskamp Mensen die mee willen naar de televisie-opnamen van NCRV's Zeskamp, kunnen zich per briefkaart aanmel den. Het Zeskamp Organisa tie Comité verloot onder de inzenders de extra kaarten die de NCRV nog ter be schikking stelt. De kaarten zijn bestemd voor de busreis naar Zutphen, plus entree en kosten dertig gulden. Belang stellenden kunnen een brief kaart sturen naar het Zes kamp Organisatie Comité, per adres Gemeentehuis in Koudekerk aan den Rijn. Tekenfilms De Stichting Jeugdvakantie- werk draait woensdag vanaf 13.30 uur tekenfilms voor de jeugd. Belangstellen den kunnen terecht in het vrijetijdscentrum De Ridder- hof aan de Kerklaan 20 in Koudekerk. Schilderkunst Het Ambachts- en Baljuw huis in Voorschoten bevat tot en met 2 maart Neder landse schilderkunst uit de periode tussen de beide we reldoorlogen (1918-1940). Het zijn schilderijen uit de verza meling van N.F. Haver mans en die omvat werken van on der meer Ton Kelder, Jan Sluiters, Jaap Nanninga en Chabot De expositie is dage lijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur en de entree is gra- Braderie Het Zoeterwoudse Watertje vormt op 17 en 18 juni het gebruikelijke decor voor de vijfde braderie in Zoeterwou- de-dorp. Behalve de onder nemers kunnen ook de vere nigingen zich er presenteren. Inschrijven vóór 23 maart bij Meatballs The Flying Meatballs treden donderdagmiddag op in het jongerencentrum De Linde hoeve in Voorschoten. De groep treedt op met clowns, acrobaten, vuurspuwers, goochelaars en een kameel. De voorstelling begint om 15.00 uur, de zaal gaat om 14.30 uur open. De entree be draagt drie gulden per per soon. Reserveren kan telefo nisch onder 01717-5357. ZEVENHOVEN De vrijwil lige brandweer van Zevenho ven kan zich verheugen op nieuwe helmen. De thans in gebruik zijnde helmen blijken volgens een door T.N.O. uitge voerd onderzoek niet geschikt te zijn voor het werken met perslucht. De adviescommissie van de Regionale Brandweer Rijnland heeft een nieuw helmtype geadviseerd en deze zal worden aangeschaft. De gemeenteraad stelde gister avond hiervoor het benodigde krediet van 4000 gulden be schikbaar. De raad ging ook akkoord met het aanbrengen van een in braak-beveiligingssysteem in sporthal De Vlijt, de aanschaf van twee publikatieborden en het maken van kastruimte voor het opbergen van klein materiaal en specifiek vereni gingsmateriaal, eveneens in de sporthal. Rond de sporthal zul len ook diverse voorzieningen worden aangebracht. Het ter rein rond de sporthal zal be plant worden en er zal een tweede fietsenstalling komen. Vrijwel alle scholieren van beide basisscholen komen met de fiets naar de sporthal voor het gymnastiekonderwijs en bij het maken van de eerste fietsenberging werd hier on voldoende rekening mee ge houden. De straat waaraan de sporthal ligt is sinds de ope ning in september 1985 nog steeds naamloos. B en W stel den de raad voor deze straat de naam „Sportlaan" te geven. De raad stemde hiermee in. In het Noordeinde zullen, nu 18 woningwetwoningen en 14 premiewoningen gereed zijn gekomen, de straten De Schin kel, Simon Stouthandelstraat en de St. Janstraat door de Heidemij van het nodige gr< voorzien gaan worden. L vrouw A. Sikkel (CDA) en Aartman (GBZ) pleitten b den voor een nadere bestui ring voor dit plan aangezien veel struiken van dezell soort in het plan ve staan. Beiden wensten eentonig aanzicht van bepl. ting. Burgemeester J. Hui loot zegde toe dit nader te ten bekijken.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10