Het zwaarste gevecht ran Marjolein van Unen Ajax ongekend {ongeïnspireerd I Badmintonploeg klopt Schotland 3S CeicbcQotucwt Vijf miljoen voor promotie Spelen ■WARE RUGBLESSURE NOODZAAKT JUDOKA TOT STOPPEN Ad Wijnands wint Grote Prijs Bessèges Westduitse voetbalzege Liboton op het matje «riaIdRT DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986 PAGINA 7 ratie io Been ÏTERDAM ^lario Be-en. ■■■■f middenvel- UUI van Fe7e- fd, wordt week geo- iierd aan een 70 in «fen-meniscus. 70 81 30 «52! operatie 90 i44 80dt verricht 86 5or Feyenoords 10 in «terts Ben van 50 136 00 Bosch. Been so {««minimaal zes SO 18l.50'en n,et kun* 8350 spelen. Onderonsje van damdames spannend CANNES De Russische titelhoudster Zoja Sadovskaja en wereldkampioene Je- lena Altsjoel hebben in de vierde ronde van het wereldkampioenschap dammen voor dames in Cannes hun voorsprong op de naaste belagers vergroot tot twee pun ten. Beiden behaalden op vrij eenvoudige wijze winst tegen de Belgische Demers en de Francaise Barras. Alleen de Neder landse Karen van Lith bleef in het spoor van de koploopsters door als enige van het achtervolgende peloton te winnen van de Poolse nummer twee Kaczmazczyk. Het Nederlandse onderonsje tussen Petra Pol man en Barbara Graiis gaf veel strijd en spanning, zonder dat een van beiden doorslaggevend voordeel kon behalen. AMSTERDAM De Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 heeft op het ogenblik vijf miljoen gulden ter beschikking voor het voeren van een promotie-campagne. Dit is nog 9,5 mil joen gulden beneden het begrote bedrag. De Stichting rekent er niettemin op de benodigde fondsen voor het voeren van interna tionale publiciteit ter ondersteuning van de Amsterdamse kandi datuur voor de organisatie van de Olympische Spelen binnen te krijgen. Inmiddels hebben 1250 bedrijven donaties gegeven va riërend van 250 tot 250.000 gulden. De actie werd twee maanden geleden gestart. Intussen heeft een driekoppige delegatie in Nairobi, bij een ver gadering van de Commonwealth Games in de Keniase hoofd stad, Amsterdam aangeprezen bij 63 gemenebest-sportlanden. Het trio bestond uit Anton Geesink, S.H. Kamminga en I. Wil- dervanck. Voetballer van Gent overleden GENT Na anderhalve week in coma te hebben gelegen is gistermorgen de 26 jarige spe ler van A.A. Gent Jean Claude Bouvy in het plaatselijk zie kenhuis overleden. Bouvy, die al vijf jaar voor Gent uitkwam en juist dit seizoen bijzonder goed speelde, was het slachtof fer van een ernstig auto-onge luk in de omgeving van Gent. Na Ludo Coeck is hij de twee de Belgische voetballer, die het laatste half jaar het leven heeft verloren als gevolg van een verkeersongeluk. 60, 90 oo ^JELLE - Afgelopen ^■ekeinde was voor Mar- ïin van Unen (23) het i 218 50 ekeinde van de waar- li i23oo d. Een waarheid ech- 2soHo i die de drievoudig Eu- 22400 »ees en zevenvoudig na- zwaargewichtkam- i uooosene (nog) niet onder 466 00LjI1 Z^en en ze org i niet kan accepteren, «oo int die waarheid is zo- 3200 Q0 zo vaak keihard: Mar- 3i95oo gin van Unen zal 17ong Ogstwaarschijnlijk de 340 00 idstrijdsport met onmid- llijke ingang vaarwel 795oo >eten zeggen vanwege ooi n ernstige rugblessure, ulofak voor de nationale ti- 4i40 strijd in Elburg heeft 3?5a> |r3°ïein van Unen een «zoo sprek gehad met de me- gg-J tche commissie van de 83oo+ldobond en bondscoach i97oo irel Gietelink. Daarin 0N? »rd HAAR geadviseerd - stoppen om erger te 'JJ orkomen. s3 00 3500 192.50 haar onlangs geopende 2160 else sportschool letterlijk *5®"?® Jer de rook van Rotterdam 116 20 ftek ze- soms met de tranen 78.00 de ogen, maar die kunnen 7600 van de verkoudheid ko- «f Bn: „Ik slaap er al veertien ONG ®en n'et van' ken er gees- 351.00 'P de gehele dag mee bezig. 84 50 it judo is voor mij zo'n stuk 85.00 h mijn leven geworden, dat 73,00 n ik niet zomaar even opge- n. Vooral omdat ik voor me- Jf als doel had gesteld in ok- J>er in eigen land (Maas- cht) wereldkampioene te irden. Maar aan de andere fit ben ik al zo lang eigen- Marjolein van Unen zoals zij waarschijnlijk niet meer op de wed- strijdtatami's te zien zal zijn. wijs geweest. Steeds, als het wat beter ging, probeerde ik het maar weer opnieuw, ter wijl men mij eigenlijk absolute rust had voorgeschreven. Ik voel me gewoon schuldig als ik niet train. Dan word ik cha grijnig. Mijn lichaam vraagt er gewoon om. Ik ben als het ware aan judo verslaafd, ja". Hef valt Marjolein van Unen erg zwaar haar situatie nuch ter in ogenschouw te nemen. Ondanks het feit dat zowel haar persoonlijke coach Chris de Korte als bondscoach Karei Gietelink haar steeds voorhou den nu in de eerste plaats aan haar eigen gezondheid en toe komst te denken. Maijolein van Unen: „De Kor te ziet me liever niet meer op de wedstrijdtraining. Alleen het nog een keer meemaken van een WK, is je dat alles waard?, zegt hij dan. Ga je toch helemaal toeleggen op het coachen van de dames. Ik heb je liever als een goed collega, dan dat je doorgaat en je mis schien helemaal niets meer kan. Maar ja, ik wil zelf nog zo graag, hoewel het altijd een van mijn wensen is geweest om later damesbondscoach te worden. Vooral om niet hele maal uit die sfeer te geraken'. De zo gewraakte rugblessure (slijtage tussen de derde en vierde wervel) stak vorig jaar maart tijdens* de EK in het Zweedse Landskrona de kop op. Marjolein van Unen had zich voor de finale geplaatst, maar voor ze daarin in actie moest komen zat een hele lan ge pauze. Mijn rug koelde af en werd helemaal stijf. Ver zorger Henk Korte heeft hem weer een beetje los gekregen. En via een scheidsrechterlijke beslissing werd ik zowaar voor de derde keer Europees kam pioen. Daarna is mijn rug on derzocht en ik moest me van de medische commissie daarna goed laten behandelen. Ik heb anderhalve maand rust geno men, toen dacht ik, dat het wel weer zou kunnen. Toch heb ik de open Nederlandse kampioenschappen laten schieten, omdat ik graag mee wou naar de EK voor landen teams in Brussel. Daar ging het hardstikke goed. Ik had nog wel wat last, maar succes (een bronzen medaille; red.) doet je alles vergeten, hè". „Vervolgens", gaat Marjolein van Unen verder, „werd ik met Irene de Kok en Chantal Han uitgenodigd voor demon stratiewedstrijden in Japan. Daar ging ik tijdens een on schuldig trainingspartijtje met Irene weer door mijn rug. Met behulp van koude compressen heb ik nog wel de wedstrijden gedraaid, maar dat ging niet optimaal. Ik lootte ook nog al lemaal tegenstandsters van 120, 130 kilo. Daar ben ik met mijn 83 kilo maar een lichtge wicht bij. Ik hoop en men is daar ook me bezig, dat er een tussenklasse tot 85 kilo komt. Want je moet ze op snelheid en techniek pakken. Lig je eenmaal op de grond is het af gelopen met je. Mijn rug heeft toen weer een flinke opdonder gehad en dat is zich nader hand gaan wreken'. Gedraaid Marjolein van Unen heeft sindsdien geen wedstrijd meer 'gedraaid', zoals dat in judoter men heet. Ze betreurde dat ze afgelopen weekeinde niet in kon actie komen om haar na tionale titel te verdedigen. Vooral omdat zich nog geen ware opvolgster heeft aange diend. De belangrijkste partij van haar carrière moet ze nu ech ter in haar eentje tegen zich zelf uitvechten. Een strijd, waarvan de uitslag bijvoorbaat al zo goed als bekend is. Mar jolein van Unen: „Mensen op straat klampen me steeds aan: hoe gaat het en wat ga je doen, vragen ze. Of ze geven allerlei, overigens goed bedoelde, ad viezen. Probeer die en die eens. Vaak alternatieve gene zers. Niet dat ik er niet in ge loof, maar ik mis nu eenmaal iets tussen die wervels en dat kan ook zo iemand er moeilijk weer tussen stoppen, niet waar?' MARTIN VERWEIJ LES SALLES-DU-GAR- DON De successen van de ploegen van Peter Post en Roy Schuiten op de eerste dag van het nieuwe wielerseizoen hebben de formatie van Jan Raas ge ïnspireerd. Gisteren won Ad Wijnands de Grote Prijs van Bessèges. De Limburger versloeg de Deen Kim Eriksen uit de ploeg van Bernard Hi- nault. Wijnands hield op de dubbele omloop in Les Salles-du-Gar- don een persoonlijke traditie in stand. Elk jaar wint hij in de eerste weken van het sei zoen een wedstrijd. Dat was zo in de tijd dat hij nog voor Pe ter Post reed in de Ster van Bessèges, later onder het com mando van Raas ging hij daar mee door. Twee jaar terug won Wijnands een etappe in de Ronde van Sicilië, vorig jaar schreef hij de Grote Prijs Antibes en de derde etappe van de Ronde van de Middel landse Zee op zijn naam. In de Grote Prijs van Bessèges was het door sneeuw op ver schillende stukken parkoers glad. De karavaan werd even tjes opgehouden door een vreedzame demonstratie van mijnwerkers. Wijnands was de gehele koers actief. Nadat zijn nieuwe Belgische ploeggenoot Nico Emonds na een solo was achterhaald, maakte hij met wereldkampioen Joop Zoete melk deel uit van een kop groep. Enkele kilometers voor het einde kwam het peloton bij de vluchters en eindigde de wedstrijd over 112 kilometer in een massasprint van zo'n dertig renners. Wijnands had nog krachten over en won door de Deen Kim Eriksen en de Belgische neo-prof Frank van de Vijver. Steven Rooks Steven Rooks heeft in de eer ste etappe de leiding in de Ruta del Sol behouden. De winnaar van de proloog ein digde in Gibraltar in het com pacte peloton. De eerste etappe leverde een overwinning op voor de Franse sprinter Step- hane Guay. Hij versloeg de Zwitser Stephan Joho en Sean Kelly. Gibraltar kreeg gisteren voor het eerst in de geschiedenis koersende wielrenners binnen de grenzen. De onwennigheid van de aldaar gestationeerde „bobbies" leidde tot chaotische taferelen. Er waren wat val partijen met onder andere de Zwitser Mutter, maar niemand raakte gewond. AVELLINO Voor de eerste keer sinds 1929 heeft het Westduitse voetbalelftal een uitwedstrijd tegen Italië ge wonnen. De Westduitsers ze gevierden in het prestigeduel in Avellino gisteren met 2-1. Een strafschop van Matthaus bracht een kwartier voor tijd de beslissing. Halverwege de eerste helft had Serena de Ita lianen op voorsprong gezet, ze ven minuten voor de rust zorgde Herget voor de gelijk maker. Van een normale voetbalwed strijd was op het veld van het Partenio-stadion in Avellino geen sprake. De voortdurende regen had de voetbalarena in een moeras veranderd. Met enige moeite konden de spe lers op grond van hun kledij nog worden onderscheiden. Een verkleedpartij in de rust bracht daarin geen wijziging. BRUSSEL Het sportcomité van de Belgische Wielrijders Bond heeft Roland Liboton, de kampioen veldrijden, ter ver antwoording geroepen voor zijn wanprestatie in de onlangs in Lembeek bij Brussel gehou den wedstrijd om het wereld kampioenschap. De favoriet stapte al na twee ronden af toen hij het gevoel kreeg te worden verslagen. Voorzitter De Vuyst van het comité was van mening dat Liboton dit het publiek niet had mogen aandoen en beter strijdend ten onder kunnen gaan. Liboton vroeg om be grip. Hij zei zich te hebben ge forceerd in de reeks wedstrij den om de Super Prestige-tro- fee. Het comité sprak geen strafmaatregel uit. Wel werd Liboton te verstaan gegeven, dat er bij een volgende selectie voor het wereldkampioen schap een voorbehoud ten aanzien van zijn persoon ge maakt zal worden. Schaatskalender Zaterdag 8 februari: IJsclub Volharding te Westerhaar. ge westelijke kampioenschappen van Overijssel, kortebaan dames/heren, aanvang: 13.30 uur. aanmelden: tot 12.30 uur, tel. 05498 - 59519/59246. IJsclub Oldambt te Scheemda. Ne derlandse kampioenschappen korte baan dames junioren a/b, aanvang: 13.00 uur. aanmelden: tot 7-2-86 22.00 uur: tel. 05979 - 1528. Zondag 9 februari: IJsclub Annen bij Café Erkelens, ma rathon 1 uur 10 ronden heren, aan vang: 14.00 uur, aanmelden: tot 13.30 uur: tel. 05922-1511. Westduitse midlotto HAMBURG De winnende getallen in de Westduitse midlotto (7 uit 38) zijn: 7 - 9 - 11 - 14 - 22 - 28 - 32. Reservegetal: 10. De uitslag van 'Spiel 77' is: 2778934. Voetbal Koos Waslander zal het voetbalseizoen bij zijn oude club Excelsior afmaken. Waslander stond onder con tract bij PEC. MSTERDAM Het slechte el van Ajax is leuk voor 5V, slecht voor de spanning de competitie en dodelijk lor de publieke belangstel- ig. Een overwinning van 2-1 i MVV is goed voor twee Instpunten, maar voor niets Iders. VV, voor het eerst onder lei- tig van Pim van de Meent, irloor vlak voor de winter- (uze ook van Ajax en was jar Amsterdam gekomen ët de bedoeling de onvermij- lijke volgende nederlaag zo jein mogelijk te houden. Veel rdedigers dus en drie spit- h, die voorin bleven hangen, laar geen wezenlijke bijdrage In de wedstrijd leverden. Er fis trouwens een aantal Aja- eden dat het ook niet deed: ijkaard, Koeman, De Wit en En 't Schip. MVV had veel mankracht in de laatste lijn. de vier verdedi gers en vrijwel het complete middenveld Het was te veel voor Ajax dat ongekend onge ïnspireerd voetbalde. De enige passes, die echt aankwamen, waren risicoloze breedteballe tjes, maar daarvoor* was het publiek niet gekomen. Het duel moest worden onder broken wegens een hartinfarct van grensrechter Neijenhuis, die naar het Academisch Me- sche kant verklaard dat het de man naar omstandigheden goed ging. Ajax - MVV 2-1 (2-0): 4. Vanenburg 1-0, 43. Mühren 2-0, 90. Van de Boo gaard. Scheidsrechter Van der Laar. Toeschouwers: 9300 Gele kaart: Va nenburg en De Wit (Ajax), Linders, Maas en Van Marwijk (MVV). Ajax: Menzo; Silooy. Spelbos (Ophof), Koeman. Boeve. Vanenburg. Rijk aard. Mühren (Bosman); Van 't Schip, Van Basten. De Wit. MVV: Baetsen; Linders, Busk, Maas, Van Staveren: Quaden, Deiahaye, Van Marwijk; Van de Boogaard, Adam. Van Mierlo. Stand eredivisie Gerald Vanenburg scoort de eerste treffer voor Ajax. -uba niet laar Spelen nSeoel WANNA Fidel Castro niet toestaan dat Cuba elneemt aan de Olympische elen van 1988, wanneer die sluitend in Zuid-Korea zul- i worden gehoucfen. fodens de opening van de ïrgadering van de commu- stische partij van Cuba, stel- het Cubaanse staatshoofd in avanna: „Het is ondenkbaar at Cuba deelneemt aan de zo merspelen van 1988, indien de bprekken tussen Zuid- en loord-Korea niet leiden tot en verdeling van het Olympi- che programma tussen de tvee Koreas." OOSTERHOUT De Ne derlandse badmintonploeg heeft gisteren in Ooster hout Schotland met 4-3 verslagen. Lex en Eline Coene toonden een dag voor het aanvang van de open Nederlandse titel strijd in Nieuwegein hun goede vorm. De nationale kampioenen wonnen hun enkelspelpartijen met overmacht. Eline Coene gaf Jennifer Al len geen kans: 11-1, 11-2. Ook Lex Coene maakte korte met ten met zijn opponent Alex White: 15-13, 15-11. De Schot ten veroverden hun punten in de dubbelspelen. Met name de combinatie Rob Ridder/Uun Santosa werd weggespeeld. De ontmoeting, een jaarlijkse ge beurtenis, werd gehouden in sporthal De Arkendonk. De 39ste uitvoering van de open Nederlandse kampioen schappen, die vanaf vandaag tot en met zondag in het Bad- mintoncentrum in Nieuwegein worden gehouden, hebben een prijzengeld dat ruim drie maal zo hoog is (45.000) als dat van voorgaande jaren. Toch wijst het deelnemersveld daar niet op. Niet alleen ontbreken de coryfeeën uit het oosten, maar ook zijn niet alle Europese top pers over anderhalve week aanwezig. Opvallendste afwezigen zijn wat dat betreft de nummers eén op de wereldranglijst, de Denen Kirsten Larsen en Morten Frost. De eerste had blijkbaar ondanks de verdrie voudiging van het prijzengeld en de 280 punten voor de we reldranglijst geen zin haar titel te verdedigen. Achter de af wezigheid van Frost kunnen helemaal grote vraagtekens worden gezet. De Scandina- viër, een keer zegevierend in Nederland, vertoeft deze week namelijk wel een paar dagen in ons land. Hij speelt onder meer demonstratiewedstrijderv in Helmond met onze nationa le kampioen Lex Coene. De afwezigheid van Frost staat niet alleen. In tegenstelling tot eerdere jaren toen er altijd wel tien Deense, heren aanwezig waren, moet de strijd om de open Nederlandse titel het dit maal met slechts vier heren doen. Daaronder zit ook niet de winnaar van vorig jaar, Mi chael Cjeldsen. De afwezigheid van de buitenlandse coryfeeën maakt misschien de weg vrij voor de nationale toppers. Looyen weg WAALWIJK Leen Looyen is bezig aan zijn laatste seizoen als trainer van RKC. De eer- ste-divisieclub uit Waalwijk heeft besloten uit bezuiniging besloten het contract met de oefenmeester niet te verlen gen. RKC overweegt een part timer aan te trekken als trai ner. Tot één van de kandida ten behoort aanvoerder Leo van Veen. Trainer Jan Brouwer en Hel mond Sport gaan aan het ein de van het lopende voetbaljaar ook uiteen. Dit gebeurt op vrij willige basis en in goede har monie. Brouwers vindt het na drie seizoenen bij de Brabantse eerste-divisieclub tijd worden voor iets anders. Platini blijft bij Juventus TURIJN De Franse ster voetballer Michel Platini blijft bij Juventus. Met het besluit zijn contract met de Turijnse club tot juli 1987 te verlengen maakte Platini een einde aan een reeks speculaties. WIELRENNEN Grote Prijs 1. Ad Wijnands (Ned) 112 km in 2.41.44 (gem. 41.549 km/u); 2. Kim Eriksen (Den), 3. Frank van de Vijver (Bel), 4. Gilbert Glaus (Zwi), 5. Marc Sergeant (Bel). 6. Gody Schmutz (2wi). 7. Heinz Imboden (Zwi), 8. Ralf Hofeditz (BrD), 9. Philippe Casado (Fra), 10. Michel Dernies (Bel), 19. Joop Zoetemelk (Ned), 27. Jacques Hanegraaf (Ned) allen dezelfde tijd als de winnaar. Ruta del aol Eerste etappe van Benemaldena naar Gibraltar is. 1. Stephane Guay (Fra) 143 km 3.52.48; 2" Stephan Joho (Zwi) 3. Sean Kelly (Ier) 4. Alfonso Gu tierrez (Spa) 5. Eddy van Haerens (Bel) en vervolgens het peloton in de zelfde tijd. Het algemeen klassement na proloog en eerste etappe is: 1. Steven Rooks (Ned) 3.58.08; 2. Miguel Indurain (Spa) op 4 sec. 3. Inaki Gaston (Spa) op 6 sec. 4. Peter Hilse (BrD) op 7 sec. 5. Stefan Mutter (Zwi) op 8 sec. Zesdaagse van Kopenhagen: Eindstand; 1. Clark/Doyle (Aus/GBr) 478 punten, 2. Pijnen/Frank (Ned- /Den) 447, op een ronde: 3. Oersted- /Hermann (Den/Lie) 468, 4. Tourné- /DeWilde (Bel) 276, op twee ronden: 5. Thurau/Kristen (Wdl) 176, op vier ronden: 6. Knetemann/Pedersen (Ned/Den)253. PAARDESPORT Koersen Nootdorp EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Zanous- ka Pearl (P. Zandt) 2.52.0 - 1.26.0 - 2. Zarajawi G. - 3. Zevira Oostland. Toto: winnend: f. 3.80 - plaats: f. 2.60 - f. 3.70 - f. 2.70 - koppel: f. 61.00 - trio: f. 815.30. TWEEDE KOERS. 2000 m: 1. Zilia Compaen (J. Tambach) 2.54.7 - 1.27.4 - 2. Zylvia Diepnow - 3. Anja S. Toto: winnend: f. 9.60 - plaats: f. 2.10 - f. 6.80 - f. 1.70 - koppel: f. 131.80 - trio: f. 2142.60. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Windroos Fortuna (W. van Buytene) 2.52.8 - 1.25.4 - 2. Yeuse du Bois - 3. Wende- rieka. Toto: winnend: f. 21.60 - plaats: f. 3.10 - f. 2.20 - f. 3.00 - koppel: f. 164.80 - trio: f. 2023.80. Niet gestart: Yoko West. VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Valeri Borzov (J. van Nierop) 2.51.2 - 1.25.6 - 2. Worthy Dillon - 3. Winnie Queen. Toto: winnend: f. 9.20 - plaats: f. 1.80 - f. 1.60 - f. 2.10 - koppel: f. 17.10 - trio: f. 170.20. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. Yko A. (8. Diab) 2.51.4 - 1.25.7 - 2. Zoon van Jensen - 3. Zworthy Dean. Toto: win- nend. f. 8.30 - plaats: f. 1.70 - f. 1.20 - f. 1.20 - koppel: f. 31.80 - trio: f. 243.10. ZESDE KOERS. 1660 m: 1. Zilverstar G. (J. Wagenaar) 2.20.6 - 1.24.7 - 2. Willem Ruis - 3. Yvette S. Toto: win nend: f. 3.60 - plaats: f. 2.10 -1. 4.10 - f. 3.00 - koppel: f. 74.70 - trio: f. 466.60. ZEVENDE KOERS, 2000 m: 1. Win chester T. (T. Smeding) 2.53.7 - 1.26.9 - 2. Yamet Rotary - 3. Udo Bui tenzorg. Toto: winnend: f. 2.10 - plaats: f. 1.20 - f. 2.60 - koppel: f. 3.50 - trio: I. 60.80. ACHTSTE KOERS. 2380 m: 1. Yanna Hanover (Mej Y. Wagenaar) 3.22.6 - 1.25.1 - 2. Uncle Tom - 3. Unez Kan dia. Toto: winnend: f. 20.10 - plaats: f 2.80 - f. 3.20 f. 6.50 - koppel; t. 27.20 - trio: f. 1367.20. NEGENDE KOERS. 2380 m: 1. Zorro Ulandia (J. Engwerda) 3.30.7 1.28.5 - 2. Ymond R. - 3. Vicky Moore. Toto: winnend: f. 12.00 - plaats: f. 3.30 - t. 2.20 - f. 5.50 - koppel: f. 23.50 - trio: f. 452.30. TIENDE KOERS. 2000 m: 1. Vordens Dillon (G. Gommans) 2.46.9 - 1.23.5 - 2. Urian N. - 3. Unri Zuidvelde. Toto: winnend: f 5.20 - plaats: f. 2.30 - f. 2.70 - f. 1.70 - koppel: f. 20.70 - trio: f. 281.90. Niet gestart: Useful Prince. ELFDE KOERS. 1660 m: 1. Yudo Bui tenzorg (H. Langeweg) 2.25.8 - 1.27.8 - 2. Yranda - 3. Wilza Buitenzorg. Toto: winnend: f. 1.60 - plaats: f. 1.20 - f. 1.50 - f. 3.40 - koppel: f. 12.60 - trio: f. 71.10. Niet gestart: Wonder At tack. Totalisatoromzet: f. 293.718,00. SKI Reuzeslalom Valzoldana 1. Walliser (Zwi) 2.34.00 (1.15.95 en 1.18.05), 2. Svet (Jsl) 2.34.97 (1.16.58 en 1.18.39), 3. Charvatova (Tsj) 2.35.89 (1.17.31 en 1.18.59), 4. Ho- cher (Wdl) 2.36.00 (1.17.42 en 1.18.58), 5. Merle (Fra) 2.36.15 (1.17.92 en 1.18.23), 6. Figini (Zwi) 2.36.71 (1.17.58 en 1.19.13). Stand wereldbeker: 1. Walliser (Zwi) 209 pnt, 2. Hess (Zwi) 193, 3. Schnei der (Zwi) 170, 4. Figini (Zwi) 163. Stand wereldbeker reuzeslalom: 1. Vreni Schneider (Zwi) 70 pnt, 2. Figini (Zwi) 57, 3. Hocher (Wdl) 48. DAMMEN WK damea Cannes Vierde ronde: Levina (Sov) - Ringele- ne (Sov) 1-1, Barras (Fra) - Altsioel (Sov) 0-2, Sadovskaja (Sov) - Demers (Bel) 2-0, Karmi (Isr) - Bonnefoy (Fra) 1-1, Polman (Ned) - Graas (Ned) 1-1, Kawczynska (Pol) - Otten (Ned) 1-1, Van Lith (Ned) - Kaczmazczyk (Pol) 2-0. Stand: 1. Altsjoel en Sadovskaja 7 punten. 3. Kawczynska. Van Lith. Ot ten en Ringelene allen 5, 7. Graas, Levina en Polman 4, 10. Bonnefoye en Karmi 3, 12. Barras en Kaczmazc zyk 2, 14. Demers 0. BADMINTON Nederland-Schotland Ooaterhout Herenenkelspel: Lex Coene - Alex White 15-13, 15-11, Pierre Pelupessy (Ned) - Dan Travers (Sch) 8-15, 15-10, 15-11; herendubbelspel:, Rob Ridde r/Uun Santosa - Billy Gilliland/Dan Travers 5-15, 2-15, Pierre Pelupessy- /Bas van Barnau Sijthoff - Alex Whi-- te/lan Pringle 15-11, 10-15, 11-15; damesenkelspel: Eline Coene - Jenni fer Allen 11-1, 11-2; damesdubbel spel: Eline Coene/Erica van Dijk -Pam Hamilton SAllison Fulton 15-8, 15-8; gemengd-dubbelspel: Eri ca van Dijck/Rob Ridder - Christine Heatly/Billy Gilliland 15-9, 8-15, 7-15.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7