SU vÊÈi IiÊSÊ „De clubdagen zijn uit hun voegen gebarsten jcholieren ïaken in op ,Lezen voor ie lijst" 74&ADIO/TELEVISIE CeidoeSoiuattl DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986PAGINA 15 >.ien ilLVERSUM „Net als tel- pjn moeder ben ik een grote ?ar- |n van Slauerheff" en „Wat on- fn eerlijk, prachtig half uur": •itie >maar twee reacties van luis- lur. iraars van „Lezen voor de ook Ist een literair radiopro- 'len famma van de KRO voor tale jiddelbare scholieren. Het tij- rogramma is vooral bedoeld k |s ondersteuning voor leerlin- en die in verband met hun (ndexamen een lijst met boe- fen moeten lezen. Filosofie an het programma: niet op de loei van de leraar Nederlands |an zitten, maar middelbare jholieren op een spoor zetten, p de hoop dat ze literatuur ok leuk gaan vinden. „Lezen por de lijst" is er dit seizoen por het eerst en wordt weke- jks uitgezonden, op de don- prdag van 18.30 tot 19.00 uur [adio 5). Indanks de nodige ervaring fas het voor Sylvia Bodnar ogen dicht en springen" om li haar eentje het programma in t gaan presenteren. De aan- ak verschilt per uitzending. Jo bestond het programma ver Slauerhoff uit het voorle- en van een verhaal met per- het °°nl'ike achtergronden en het •oordragen van enkele ge- lichten. „Dat programma", al- ius Sylvia Bodnar, „heb ik be- loeld als een introduktie op iet hele oeuvre van Slauer- loff In een andere uitzending tril ik zeker nog op hem terug- lomen". lO- S®" Lezen voor de lijst" moet nog la. froeien. Voor Sylvia Bodnar is an iet ideaal als luisteraars gaan peebepalen waar de program- na's over gaan. In maart irordt dat gerealiseerd mét een litzending over de dichter Jan llanlo. Scholieren uit Heem- (ede hebben Sylvia laten we- ien dat zij niets begrijpen van jen van Hanlo's gedichten. Dat gedicht gaat nu in april pe gesproken worden. Voor de maand februari staan je volgende onderwerpen ge- bland Vandaag: Cees Bud- er Over leven en werk k /an deze pas overleden auteur; 1 13 februari: Over leven en jverk van de dichter Gerrit fcchterberg; 20 februari: Je- toen Brouwers. Zonder trom- nels en trompetten. Een teks tcollage van deze vergeten no pt* veile; 27 februari: Carry van kruggen. Uit het leven van »en denkende vrouw. Belgen gaan kabelnetten onderzoeken (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Bij gebrek aan goede Nederlandse bureau's zal een Belgisch bedrijf een onderzoek gaan doen naar een bundeling van PTT-telecommunicatienetwerken en kabelnetten in ons land. Het onderzoek is nodig ten behoeve van de commisie-Zegveld. Deze commissie moet de mogelijkheden van een dergelijke bundeling be zien en advies daarover aan het kabinet uitbrengen, vergezeld van adviezen omtrent het gebruik. In antwoorden op Kamervragen van de leden Hermans (VVD), Kosto (PvdA) en Van den Sanden (CDA) zegt staatssecretaris Scher- penhuizen (Verkeer en Water staat) dat er wel naar Nederlandse bureau's voor het onderzoek is ge keken. Zij bleken echter niet vol doende deskundigheid en ervaring te hebben op het terrein van de te lecommunicatie, zowel van PTT als kabelnetten. Het ontwerpen van prognoses over het gebruik van de netten en het maken van scenario's voor de toekomst was daarmee ook niet mogelijk. Het onderzoek richt zich op toekomsti ge gebruikersbehoeften. Ook zoekt men naar meer kennis op een breed gebied van de telecommuni catie, zowel ten aanzien van kabel televisienetten als de PTT-tele- communicatievoorzieningen. Dichter in New York in Literama HILVERSUM Van 15 tot 25 mei 1985 verbleef dich ter Hans van de Waarsenburg op Long Island, bij New York. Op verzoek van de redaktie van NCRV's Litera ma hield hij daar een dagboek bij. De radiofonische uit gave ervan valt te beluisteren op dinsdagavond 11 fe bruari (21.30-22.30 uur, Radio 4). Tijdens zijn verblijf op Long Island hield Van de Waarsenburg onder meer le zingen op scholen, las hij gedichten in een kunstgalerie en voerde hij besprekingen met uitgevers. Hij ontmoet te verschillende schrijvers: Leo Vroman, die hij opzocht in New York, Claire Nicolas White, met wie hij o.a. een gesprek voerde over haar later zo geruchtmakende En gelse vertaling van „De aanslag" van Harry Mulisch, en de Zweeds-Amerikaanse dichteres Siv Cedering, waar van hij een aantal gedichten vertaalde en opnam in zijn dagboek. Wat Hans van de Waarsenburg opviel was het ambivalente karakter van de Verenigde Staten, de gro te contrasten tussen het rijke Long Island en sommige verarmde wijken van New York bijvoorbeeld. Waarom Carnaval? HILVERSUM De carnaval- koorts heeft komend weekend weer velen in haar greep. In het hele land gaan jongeren op stap om carnaval te vieren. Wie zich deze dagen niet in het feestgedruis stort, heeft op andere momenten van het jaar wel eens een feestje. KRO's Zin in pop (zondag 9 februari, 9.00-10.00 uur, radio 3) staat bij deze feesten even stil. Presen tator Winfried Povel praat met jongeren over hun ver wachtingen van deze feestjes. Waarom ga je er naar toe en hoe gedraag je je er? MAKERS VAN „WORDT VERVOLGDE HILVERSUM „Wordt ver volgd" is de kreet, die duizen den kinderen in extase brengt. De vaderlandse zalen blijken niet berekend op de ongekend grote toeloop. Het ledental van de „Wordt Vervolgd-club" groeide van oktober vorig jaar tot heden van 'n handjevol tot meer dan dertienduizend. De tekenstrip is weer helemaal in. „Door de komst van de televi sie is de samenleving visueler geworden en daaraan is ook de weer groeiende belangstelling voor de strip te dankenaldus Han Peekei, die morgenavond (Ned. I om 19.00 uur) weer een nieuwe aflevering van het programma presenteert. Met een Speedy Gonzales-ach- tige snelheid vertelt de 37-jari- ge stripfanaat over het succes van de „Wordt Vervolgd-club- dagen": „Meteen in het eerste jaar dat het stripprogramma op televisie kwam, kregen we stapels brieven. Men stelde ons verschrikkelijk veel vragen over strips. Er is een honger naar kennis. En kinderen wil len ergens bij horen". „In het begin verliepen de da gen nog vrij rustig. Vorig jaar oktober bijvoorbeeld begonnen-- we in Zwolle met de eerste clubdag; er kwamen 125 men sen. De bedoeling was dat langzaam uit te bouwen, maar het is allemaal uit zijn voegen gebarsten. In Schiedam kwa men ruim drieduizend kipde ren, maar ook volwassenen, kijken. We hebben er een aan tal naar huis moeten sturen, want ze konden er gewoon niet meer bij". Peekei geniet van het contact met de fans. „Op zo'n clubdag praat ik met veel mensen. Het is ontzettend leerzaam. Je hebt een wisselwerking tussen het publiek en de programmama kers. Een jongetje van twaalf jaar vertelde mij eens waarom hij zoveel van strips hield: „Dan voel ik mij minder een zaam", zei hij. Hij bleek uit een ontwricht gezjn te komen. Het doet je wat als je ziet dat zo'n kind troost vindt bij de stripfiguren". Van alle boeken, die in Neder land worden verkocht, bestaat veertig procent uit stripboe ken. „De samenleving wordt visueler. De strip is een trai ning in beter kijken. De fanta sie wordt er door gestimu leerd. Je kunt zelf bedenken wat er tussen de plaatjes in ge beurt. Ik ben het niet eens met de bewering dat de meeste mensen die een boek lezen, zich een voorstelling maken van de omgeving waarin het verhaal zich afspeelt. Juist door strips te lezen, wordt die fantasie gestimuleerd". Kinderen „Strips zijn niet alleen voor kinderen. „Suske en Wiske" bijvoorbeeld wel, maar „Bom mel" is ook bedoeld voor vol wassenen. Je begrijpt zeker wel dat ik dagenlang van m'n stuk ben geweest, toen bekend werd dat Maarten Toonder de finitief met „Bommel" is ge stopt". Peekei is er van overtuigd dat de literatuur een steeds grote re rol in de strip gaat spelen. In Frankrijk gebeurt het al. „Van het boek ,,De Overval" van Mulisch zou je een schitte rende strip kunen maken. Wat ik wel bedenkelijk vind in de ontwikkeling van de stripver halen, is dat er steeds meer ge weld in voorkomt. Soms echt heel sadistisch. Dat keur ik af. Tegen komisch geweld heb ik geen bezwaren. Als in „Roa- drunner" iemand een blok steen op zijn hoofd krijgt, dan is dat slapstick. Net als de dik ke en de dunne". „Het voordeel van strips is, dat ze zo ongelooflijk toegankelijk zijn voor iedereen. Maar er kan ook misbruik van worden gemaakt. bijvoorbeeld in de politiek. Strips moeten van mij puur amusement zijn. Ik kan mij dan ook heel goed vinden in de Disney-formule: je moet zorgeloos amusement bren gen". Peekei heeft jaren rondgelo pen met het idee om een strip- programma op de televisie te brengen. Maar de omroepba zen haalden hun schouders op. Totdat hij Jan Bijl van de AVRO tegenkwam. Die zag er wel wat in. „Hij zei dat strips en televisie twee partijen zijn, die voor een huwelijk met el kaar zijn bestemd. Dat vond ik een goede gedachte". De populariteit van „Wordt Vervolgd" neemt nog steeds toe. Toen het programma op de middag werd uitzonden, werd er al veel naar gekeken, maar nu het op vrijdagavond op de buis komt, zijn de kijk cijfers nog verder toegenomen. Gemiddeld volgens zo'n 3,5 miljoen mensen „Wordt Ver volgd", maar dat aantal groeit nog steeds. „De opzet van het strippro gramma is dat het snelheid moet hebben, waarin de on derwerpen elkaar in hoog tempo afwisselen. De grootste concurrent is de afstandsbedie ning. In een fractie van een seconde heeft de kijker omge schakeld op een ander net. Vroeger moest je daarover eerst nadenken, opstaan en de knop omdraaien. Dat gebeurt nu niet meer. Een onderwerp duurt bij ons niet langer dan drie minuten. Ook de keuze van de fragmenten is belang rijk om de aandacht van de kijker vast te houden. Wij la ten dan ook de stripfragmen ten uitzoeken door Kees de Bree. Hij is een van de groot ste stripdeskundigen in ons land". Ook een eigen gezicht van een programma is belangrijk om de kijker te blijven trekken. Bijvoorbeeld door die tollende beelden. Die worden gemaakt door Wouter Stips. Hij behoort tot de nieuwe generatie pro grammamakers, die televisie op een grafische manier ge bruikt. Hij kan vaak de hand leggen op de nieuwste teken films voor de clubdagen. Zo hebben we in maart in Rotter dam weer een première: „Pe ter Pan". CEES BOUTERSE NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn. 'Recht, voor- 'echt of plicht', praatpro gramma voor vrouwen 16.10 Oaktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Een zee van vuur (2). Nadat de jagers brand hebben gesticht, hebben ze Jack, Paula en Judy gevangen genomen 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma NOS 17.30 Vi6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteitenpro gramma met Aad Kam steeg. Aandacht voor het bezoek van minister Van den Broek aan Zuidelijk Afrika, de poltitieke situa tie op de Filipijnen, met het oog op de verkiezingen al daar, en de mogelijke vrij- latinq van Sjaranski TELÉAC 18.25 Grafische technieken (6) NOS 18.55 II De Fabeltjeskrant EO 19.00 Familie Robinson, teken filmserie 19.25 Metterdaad: Itaparica, do cumentaire over het Ne derlandse zendingsecht paar de Feyter, dat op het eiland Itaparica, gelegen voor de Braziliaanse kust, werkt en dat daar een ge bouw zou willen hebben voor de opvang van jonge kinderen NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Het ontstaan van een con tinent, driedelige Engelse documentaire over de ge ologische geschiedenis van Noord-Amerika. Afl. 3: De prijs van het goud 21.25 De open cirkel. Wim de Knijff praat met een aantal ouders over opvoeding van hun kinderen thuis en daarbuiten 22.15 Tijdsein, actualiteitenma gazine met o.a. een repor tage over de Ku Klux Klan in de Verenigde Staten. Verder een interview met twee van de hoogste com mandanten van de Moud- jaheddin strijdkrachten in Afghanistan, aangevuld met beelden die vorige week uit Afghanistan zijn gekomen en werden ge maakt door een filmploeg, die vijf maanden in dit land heeft gefilmd. Tenslotte een reportage over de Ne derlandse organisatie Somma. Deze organisatie verleent steun aan mensen die thuis verstandelijk ge handicapten verzorgen 22.45 Ha-shomer èmót le'olam. Chazzanoetconcert vanuit de Portugese synagoge te Amsterdam t.g.v. het 120-jarig bestaan van het Nieuw Israëlitisch Week blad NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Turken 18.30 Sesamstraat 18.45 IIJeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 Muziek uit eigen land in het Nederpopfestival (3). opnamen van een concert dat in de Merwehal in Dor drecht werd gegeven t.g.v. het 25-jarig bestaan van de Stichting Conamus. Presentatie: Linda de Mol en Erik de Zwart. Optre dens van de Dolly Dots en de Frank Boeyen Groep 20.00 Kieskeurig, consumenten rubriek. Presentatie: Wim Bosboom en Mireille Be- kooy 20.25 TROS Tele-Thriller: Der rick, Duitse politieserie. Afl.: Dode goudvis. Julia Stettner, een rijke 55-jari- ge vrouw, zet een kennis makingsadvertentie. Tot haar verbazing reageert een veel jongere man. He laas moet hoofdinspecteur Derrick haar dingen vertel len die de jonge man in een ander licht stellen 21.25 Ein Abend in Wien. Fees telijk concert vanuit het Concertgebouw in Am sterdam. M.m.v. Christina Deutekom, Marco Bakker, Rudolf Schocke.a. NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.55 18.03 18.15 19.05 20.30 20.40 20.50 21.30 23.00 Programma overzicht Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Sportreportages Nieuws en weerbericht World Watch. Nieuwspro gramma Calle Serano. Documentaire Economie Nordic Wild Live, documentai re-serie Nieuws en weerbericht World Watch. Nieuwspro gramma Programma-overzicht FILMNET 17.00 Tales of the Gold Monkey afl. 1: Legends are forever 17.50 Somewhere in Time 19.30 Woody Woodpecker 19.40 Voyagers afl. 1: Cleo and the Babe 20.30 Diary of a Mad Housewife 22.05 The Island 23.55-01.30 The Red Light Sting Scène uit de Amerikaanse speelfilm „Excalibur" over de legende van koning Arthur met Nicol Williamson en Nigel Terry. BRT II om 20.20 uur. man. Om zijn ridders weer sa men te brengen draagt Arthur hen op. op zoek te gaan naar de Heilige Graal. In de gedaan te van Guenvere, Arthur's vrouw, verleidt Morgana Ar thur. Ze wil dat het kind dat ze krijgt Arthurs opvolger wordt BRT 1 Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma j Plons, kinderprogramma (herh.) De smurfen, tekenfilmserie Rondomons. Duitse 13-delige serie over kinderep uit Mün- chen en Rio de Janeiro die re gelmatig contact met elkaar hebben. Afl.: Een slavenbe- staan. Hoe kinderen volwasse-: nen moeten helpen Tïjdrover Kwizien, kooktips i Uitzending door derden. Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroepvereniging Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Kunstzaken I Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie rond het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Barbara Del Geddes, Linda Gray, Larry Hagman e.a. JR probeert de rechter in het gevecht om John Ross te beïnvloeden door zijn zoon een baan bij Ewing Oil te beloven. Sue Ellen slaat de wens van haar moeder in de wind en zoekt werk. Donna ziet in dat Ray net zoveel lijdt on der het verlies van hun kind als i Journaal en Coda: 'Waltz for Four' van en door Marc Mat- thijs, piano BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daugh(ers), Australische serie met Peter Phelps, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. 19.25 E Een avondje in het variété (A Night in the Show), slap stickfilm met Charlie Chaplin -• 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal '20.10 Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts 20.20-22 35 Excalibur, Amerikaanse speelfilm uit 1981 met Nicol Williamson, Nigel Terry, Helen Mirren e.a. Regie: John Boor- RTBF 1 l Carrefours, gevarieerd kinder programma I Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilmse- i Journaal Autant savoir, magazine Retour en force, Franse komi sche speelfilm uit 1979 van Je an-Marie Poirè. Met Victor La- noux, Bernadette Lafont, Pier re Mondy e.a. Adrien heeft acht jaar in de gevangenis doorgebracht. Hij komt op vrije voeten maar het leven buiten de gevangenis valt hem erg tegen Le monde du cinema, filmru briek Journaal Politieke uitzending. Les chró- tiens dans la vie sociale MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. '60 minute mix' met Martin (16.00), 'Time Out for Holland' met Monique Emmen (17.00) en '...And that's a fact' met Sunie en Gaz (18.00). 19.00 Champs Elysées, amuse mentsprogramma met Michel Drucker 20.30 L'instit (2), tv-serie. Het schoolhoofd geeft opdracht tot een intelligentietest onder de leerlingen. Dit leidt tot een conflict onder het onderwij zend personeel 21.30 Projection privéa, cultureel magazine met als gast Michel Serres. Presentatie: Marcel Jullian 22.00 Nieuws 22.30-01 00 (DMuziekprogramma's. Herhalingen. '60 minute mix' (22.30), 'Time Out for Holland' (23.00) en '...And that's a fact' (00.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Die unbegrenzten Möglich- keiten, amusementsprogram ma. Vandaag: HauptSache be- 16.55 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: Tante Polly heeft het moeilijk 17.20 Kein Tag wie jeder andere, driedelige kinderserie. Afl.: Die Jagd nach dem Bunyip (1) 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Heidi, kinderserie. Afl.: Die Grossmama 19.00 Der Fahnder, Duitse politiese rie. Afl.: De vrouw van de poli- tie-agent 19.58 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Votum - Das Fernseh-Hea- ring, discussieprogramma tus sen kiezers en kandidaten van politieke partijen 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 Lieder der vier Jahreszeiten, muziekprogramma met winter en carnavalsmelodiën. M.m.v. Anita Ammersfeld, Roberto Blanco und Latinoamericanos, Costa Cordales e.a. Presenta tie: Carolin Relber 22.30 Tagesthemen 23.00 Tatort, Duitse misdaadserie met Werner Schumacher. Pier re Franckh. Martin Schwab e.a. Afl.: Geheim onderzoek. Günther Wilbrandts dochter Silke is ontvoerd. De ontvoer ders eisen een losgeld van 300.000 DM en zij willen niet dat de politie wordt ingelicht. Wilbrandts tante, mevrouw Bö- ble, is bereid het losgeld te be talen, maar waarschuwt toch de politie 00.35 Tagesschau 00.40 Nachtgedanken, overweging door 'Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Kreta, Ursprung Europas, in formatieve serie. Afl.4: Van de moeders tot de helden Der Stein des Marco Polo, tv- serie met Nicola di Pol. Chiara Dorado, Giuseppe Tonini e.a. Afl.: Avontuur in Venedig: De brandkast. Heute Tele-Ulustrierte, gevarieerd magazine Der roearote Panther, teken film Teufels Grossmutter, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Loni von Friedl e.a. Afl.: Schaduwboksen Programma-overzicht Heute HlShow Co. mit Carlo. Amusementsprogramma met Carlo v. Tiedemann m Ondertiteling via TeleTekst. S Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzendlng. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (U Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 21.00 Gesundheitsmagazine Praxis, informatief programma over medische zaken. 1. De compu ter verbrak het zwijgen. 2. KID, een nieuw initiatief tegen kan ker. 3. Probeer eens vier we ken zonder 21.45 Heute-journal 22.05 Plan quadrat Europa: Zu- wachs für 'Die Zehn', reporta ge over de toetreding van Spanje en Portugal tot de EG 22.50 Der Erfinder, film van Kurt Gloor naar een toneelstuk van Hansjörg Schneider. Met: Bru no Ganz, Walo Lüönd, Verena Peter e.a. Tijdens de Eerste Wereldoorlog houden de paci fist Jakob Nüssli en zijn vriend Otti zich bezig met de bouw van 'een wagen met kunstma tige straat', een voertuig dat niet meer in de modder kan blijven steken. Het ene na het andere model wordt door hun gebouwd, maar als Jakob bij na zijn doel heeft bereikt is het geld op. Op zoek naar een geldschieter belandt hij in een bioscoop en ziet in het film journaal beelden van Engelse tanks 00.25 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus natuur kunde. Les 34: Ungedampfte elektrische Schwingunaen 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donnerstag: Dia groBe Leidenschaft (The pas sionate friends). Engelse speel film uit 1949 van David Lean. Met Trevor Howard, Ann Todd, Claude Raines e.a. Wanneer een getrouwde vrouw haar jeugdvriend weer ontmoet, ontdekt zij dat ze nog steeds veel voor hem voelt. Ze wil echter de zekerheid van het huwelijk niet opgeven. Jaren later ontmoeten ze elkaar weer. Dit keer loopt het echter uit op een dramatische ge beurtenis 21.45 Glut unter den FüBen, repor- 22.15 Nachtstudio, cultureel magazi- 23.00 Nachtstudio Spatausgabe. Aansl.: Tips für Leser en laat ste nieuws Ann Todd wordt opnieuw ver liefd in de film „The passionate friends". Duitsland 3 om 20.15 uur. BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Ulysses 31, tekenfilmserie 17.55 John Craven's Newsround 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 16.35 First Class, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top of the Pops, popprogram- 20.30 EastEnders, tv-serie 21.00 Tomorrow's World, populair wetenschappelijk programma 21.30 A question of sport 22.00 Journaal 22.30 The black adder, comedyserie met Rowan Atkinson 23.00 Question time, discussiepro- 00.00 ^reat experiments, informa tieve serie 00.25 Late night concert: INXS live 00.55 Weerbericht BBC 2 16.30 WK Indoor Bowling 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Red herrings, informatieve se- glory 19.50 Discovering animals 20.10 Far from paradise. Afl.: People can't see grass 21.10 Timewatcn 22.00 Yes Prime Minister, comedy- 22.30 Forty minutes, serie reporta ges. Vandaag: emergency - bloomsbury 23.10 Pot Black 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 WK Indoor Bowling, hoogte punten 01.00-01.15 Informatieve serie ITV Ragdolly Anna Bellamy's Bugle The Sooty show Alias the Jester Blockbusters, spelprogramma About Anglia, regionaal maga- Crossroads Mind Your Lanuage Knight Rider, Amerikaanse tv- TYEye Nieuws Folio A Sense of the Past The Master Child of Covenant SKY CHANNEL 16.45 0Jensen's dimensions (herh.) 17.30 (STha great video-race, met Gary Davies en Ronnie the runner 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Miss Popularity 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy meets a Millionaire 19.30 Green Acres. Afl.: The compu ter Age 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Pom Pom Angels 21.00 A Country Practice 21.55 E The Untouchables. Afl.. The Doreen Maney Story 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 BThe great video-race NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Chips die je niet kunt eten, serie over computers 14.45 Het droomschip, tv-serie over een cruise 15.45 AVRO-Service 17.00 Ik zag twee beren, kleuterprogram ma 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Har derwijk NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praat programma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. '60 mi nute mix' met Martin (07.00), 'The vi deomakers' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'Write on' met Edwina (10.00), 'First Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (12.00). 13.00 ^Muziekprogramma's. Herha- DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und tagesthemen 10.23 Lieder der vier Jahreszeiten 11.50 Umschau 12.10 Gesundheits- magazin Praxis 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 (^Teletekst 14.10 E Die unverbesserlichen und die Liebe, tv-spel met Joseph Offen bach. Inge Meysel, Gernoth Endeman e.a. Regie: Claus Peter Witt (herh.) 16.00 Tagesschau 16.10 Rübezahl und die Köhlersfrau, sprookje 16.25 Der dritte Prinz, sprookje 17.50 Ta gesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs, down stairs), Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Wetterleuchten/Aus heiterem Him- mel. Met David Langton, Simon Willi ams, Meg Wynn Owen e.a. 16.30 Freizeit... und was man daraus ma- chen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-ll- lustrierte 17.45 Jack Holborn, tv-se rie naar de roman van Leon Garfield BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School, kinderprogramma 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 King Rollo 14.50-15.00 Bric-a-Brac 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Count me in 17.10 Heathcliff 17.15 Jackanory SKY CHANNEL 08.45 (SSky Trax. Herhalingen 11.45 QDSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 The Down Under Show 16.00 (DThe Pat Sharp Show 16.45 (SHere comes the weekend, met Amanda Redington ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Benny (herh.) 13.10 Rainbow 13.30 The Search for Wealth 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Friday Film Matinee: The Mountain, Ameri kaanse speelfilm uit 1956 van Edward Dmytryk 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Telebugs RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en Paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.30 Blonde Engelen, hoorspel. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True Light. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse Hits 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Het Concert. 21.30 Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van Nu. RADIO 5 17.30 NOS: Hobbyscoop. 17,46 Overheidsvoorlichting. 18.10 KRO: Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de CPN. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Leermoeilijkheden. 21.00 Ni hao, Chinese taal, muziek en cultuur. 21.30 Grafische technieken. Les 6. 22.00 Personal Computer I. Les 3. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19X10-19.30 Re gionale rpuziek. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke Tribune: de VU. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. voor Spanjaar- 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Wonen en sociale huisvesting. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Historische opnamen. 18.10 Actueel en weerbericht 18.30 El Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30 Nationale Muziekwedstrijd met 22.30 Kamermuziek. 2340-2345 Der Vampyr. Opera van Marschner. Orkest Bayerischer Rundfunk o.l.v. Fritz Rieger MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 1345 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 06.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO's hoorspel: De Engelen. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Andrè van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Vergulde gaper. 09.03 Goud van Oud. 10.03 Hot Curry. 12.03 De Staat van Beleg. 13.03 Rinkeldekinkel. 15.03 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 06.02 VARA: Het zout in de pap mu ziek. 09.15 Uit het internationale concert- 10.45 Liederen v. Tippett. 11.15 Orgelconcerten v. Handel. 12.00 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 1440 Klein bestek. 1540 Uit de schat dér eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws 09.02 NOS: NOS-Sporlief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Straf in Nederland. 10.00 AVRO: AVRO'S vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1340 De berg heeft een muis ge- 14.00' Schoolradio. 15.00 Muze zonder make-up. 1540 Minjon voor 2. 1640 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 1640 Middagmagazine. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd, Jo Leemans. 1543 Zo D'ouwen zongen. 1645 Neem je tijd. BRT 2 0540 Dag en Dauw. 08.15 Happening. 1043 Platenpoets. 12.00 Regiorprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 1540 De Zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien? 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert. 1040 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuzelk. 13.10 Aktueel. 1340 Scott Ross speelt Scarlatti. 1340 Kamermuziek. 15.05 Noveletten opus 53 voor strij kers, Niels W. Gade. 1540 Twee symfonién, 1 Symfonie nr. 3 in e. opus 53, Zdenek Fi- bich, 2 Symfonie nr. 5 „Di tre re", Arthur Honegger. 1640 Variaties.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15