„In het oude gebouw werden de dieren ziek" Katwi jks zwembad volgend jaar open '"verdeeldheid over sociaal rechercheur De Wilbert breidt uit WD-Noordwijk verder op ingeslagen weg WD lijst 1 in Warmond - IDEN OMGEVING fietdae(3oiyifl/nl DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986PAGINA 11. gn Kemenade pleit voor menwerking met VVD ASSENAAR Ex-minister J. van Ke- made heeft gisteravond tijdens het feest gelegenheid van het 40-jarig bestaan p de PvdA-afdeling Wassenaar, een •gelijke samenwerking van de PvdA vrouyt de VVD „in principe vruchtbaar" ge- middaemd. „We moeten ons bezighouden met autonvraag of een gesprek met de VVD mo- en riijk is zo hield de oud-bewindsman het en sliibliek in het UVV-gebouw in Wassenaar kwanpr noemde de PvdA en de VVD m aa#rt'ien' die het meest staan voor de estelijke vrijheid en het recht op zelfbe- r»„;5 êikking"- Over eventuele aanvaringen ,}t de VVD over het onderwerp kruisra- HKI *ten zei de PvdA"er: ..Over kruisraket- leejï is het met elke partij moeilijk om tot jereenstemming te komen". NOORDWIJK De VVD wil na de verkiezingen het beleid van de afgelopen jaren voortzetten. Daartoe behoren onder meer een goede en open organisatie-structuur van het gemeentelijk apparaat, het vestigen van een centrale plaats ter bewaking en verbetering van het economisch klimaat in de gemeente, en te rugdringing van de rol van de overheid. In het Hof van Holland vond gistermiddag de presentatie plaats van het VVD-beleid- sprogramma voor de jaren 1986-1990. De VVD vindt dat een ge zonde financiële en economische uitgangspositie hét fundament is van waaruit de gemeente bestuurd moet worden. Dit uitgangs punt loopt als een rode draad door het beleidsprogramma heen, aldus de VVD. De kandidatenlijst (eerste tien) van de VVD- Noordwijk ziet er als volgt uit: 1. Lot Coenraads Nederveen, 2. Ad Admiraal, 3. Koos Smit, 4. Jan Hogervorst, 5. Gretie Kok- Visser, 6. Jan van der Meer, 7. Paulie Minnee-Duijndam, 8. Cees van Egmond, 9. Nel Saat-Den Heijer en 10. Patty van Beelen. WESTLAND OVERWEEGT VEILEN PER BEELDSCHERM HONSELERSDIJK De Bloemenveiling Westland in Honselersdijk overweegt in de toekomst te gaan veilen per beeldscherm. Dat zou in het uiteitte geval beteke nen dat een veilingtribune waar de kopers thans hun bloemen en planten „klokken" niet meer nodig is. In plaats daarvan zouden zij vanuit hun eigen bedrijf de produkten kunnen kopen. Voorzitter A.J. van Marrewijk van de bloemenveiling heeft dit gisteren verklaard bij de ingebruikstelling van een nieuwe digitale telefooncentrale door staatssecreta ris Scherpenhuizen van verkeer en waterstaat. Volgens Van Marrewijk zal de veiling zich meer richten op het overbrengen van informatie per beeld. Er is al een be gin gemaakt door het leggen van een verbinding tussen de veiling en de kabel van de Centrale Antenne Inrich ting Westland. Met enkele kopers aan de veiling is al geëxperimenteerd met het kopen via het beeldscherm. Fietser gewond RIJNSBURG Een 58- jarige fietser uit Rijns burg is gisterochtend ge wond geraakt na een aanrijding met een 62-ja- rige automobiliste uit Rijnsburg. De vrouw reed op de Rijnsburgse- weg en sloeg linksaf een inrit in. Daarbij zag zij de haar tegemoetkomende fietser over het hoofd. Het slachtoffer is met een hoofdwond opgeno men in het Diaconessen- huis. Luxe jacht uitgebrand WOUBRUGGE Het interieur van een luxe jacht is gistermiddag geheel uitgebrand. De boot lag in een jacht haven van Woubrug- ge, toen tijdens las- werkzaamheden von ken ontstonden en het interieur in brand zet te. De brandweer wist het vuur snel te blus sen, maar kon niet voorkomen dat het in terieur vernield werd. Een schadebedrag is nog niet bekend. Inbraak in Leidsenhage LEIDSCHENDAM Bij een inbraak in een modezaak in het winkelcentrum Leidsenhage zijn afgelopen nacht enke le rekken met kleding buit gemaakt. De politie werd kort na de inbraak ge waarschuwd door een particulier bewa kingsbedrijf, maar kon niets meer uit richten. Er zijn geen braaksporen ge vonden. De politie vermoedt dan ook dat de daders een valse sleutel hebben gehad of dat het winkelpersoneel ver zuimd heeft de deuren af te sluiten. Bij een inbraak in een kruidenierszaak aan de Burgemeester Van Ecklaan werden pakken koffie en sigaretten buit ge maakt. De daders forceerden de achter deur om binnen te komen. Het schade bedrag van beide inbraken is nog niet bekend. 1IERENOPVANGCENTRUM NOORDWUK BLU MET NIEUWBOUW bORDWIJK „Vlak x>r de kerst, zodra dit jn beetje bewoonbaar as, hebben we de dieren i overgebracht. Dat oude fcbouwtje was zo gammel 1 de kachel was kapot en ile dieren werden er ge- joon ziek". Deze uit- Iraak van mevrouw A. thipper tekent de situa- e waarin het Dierenop- o/tngcentrum Noordwijk tree tot voor kort in be- i»rafnd I een oude houten keet van ijf bij negen meter, oorspron- elijk bedoeld als kleedlokaal in een sportvereniging, heeft len acht jaar lang zwerfkat- t tref1 en -honden en zogenaam- •rencê afstandsdieren opgevangen eve P verzorgd, nadat men eerst gr$ie jaar in een gebouwtje aan stevf Gooweg had gezeten. Vanaf begtorgen is men echter officieel ^idergebracht in een nieuw tfe-pderkomen aan de Lageweg ee 160 vierkante meter en dus ier keer zo groot is als het ude gebouwtje. De burge- leesters van de subsidiërende «meenten Noordwijk en mr. J.M. onnike en mr. F. Winkel. v<WIen het nieuwe tehuis die officieel openen. Belan Het Dierenopvangcentrum is met het nieuwe onderkomen gedeeltelijke uit de grote nood geholpen. De honden en kat ten uit Noordwijk en Noord- wijkerhout kunnen nu volgens de regels van het nieuwe hon den- en kattenbesluit worden opgevangen. Vroeger moest al les in één ruimte gebeuren en nu kunnen nieuw binnenge komen vondelingen volgens de voorschriten twee weken in quarantaine worden gehouden en daarna in hokken en de buitenren apart van elkaar worden verzorgd. Ook is er een klein hokje voor de tele foon en administratie en is er een keuken waarin het die- renvoedsel kan worden klaar gemaakt en waarin zonodig kleine behandelingen aan die ren worden uitgevoerd. Een echte behandelkamer is bij de bezuinigingen op het bouwplan onder druk van de gemeenten gesneuveld. Zono dig neemt dierenarts Ver- schuere, die op afroep beschik baar is, echter dieren voor be handeling mee naar zijn prak tijk aan de Northgodreef. Twee andere extraatje zijn er wel en die zijn mogelijk ge worden dankzij schenkingen van bedrijven. Tuinaanlegger Berbee uit de Noordwijkse Douzastraat heeft gratis de be tegeling voor de buitenren voor de honden geleverd, zo dat de verzorgsters nu de zaak schoon kunnen houden. De oude ren had een zandbodem en als het regende was niet meer te onderscheiden wat modder en wat hondenuit werpselen waren. De met kus sens en dekentjes beklede brit sen in de hondenhokken zijn verder afkomstig van het staalbouwbedrijf Ouwehand uit Katwijk. Wisselend De bezetting van de hokken is heel wisselend. „Soms zitten we praktisch vol en soms raak je ineens een heleboel dieren kwijt. De afgelopen week heb ben we vier katten een nieuw tehuis bezorgd. Bij binnen komst geven we ze ook al blijken ze later vaak anders te heten meteen een naam. Dat is prettiger om over de praten dan over bijvoorbeeld „die zwart-witte kat". De kat ten lopen hier nu overigens vrij rond in hun eigen ruimte. De gevonden dieren, vonde lingen moeten een week apart, dan worden ze ingeënt en pas na twee weken in totaal mo gen ze in de gewone hokken. Veertien dagen moeten we ze trouwens vast houden om de eigenaar de kans te geven zijn of haar dier terug te halen of '$Lange weg De afdeling Noordwijk/Noordwijkerhout van de Dierenbescherming heeft een lange weg af moeten leggen voordat het nieuwe it mi opvangcentrum was gerealiseerd. In de zo- ij mer van 1982 werden de eerste planneg bij gemeenten ingediend. Haast was gebo- caarü den want volgens het in 1981 van kracht e kot f»eworden Honden- en Kattenbesluit moes- ten alle opvangcentra voor 1 januari 1985 ingepast. kapp Noordwijk en Noordwijkerhout werden gevraagd respectievelijk 61,8 en 38,2 pro cent bij te dragen in de kosten, 160.000 gul- —"den. De gemeenten reageerden eind 1982 negatief en pas begin 1984 kwam het door de tijd uurder geworden plan weer in dis- cussie. Onduidelijkheid ontstond over het feit of bij de kosten van 200.000 gulden waarvan 25.000 gulden ten laste van de Dierenbescherming nu ook de inrich ting was inbegrepen. Dat was niet het ge val, daarvoor zou worden gecollecteerd. De gemeenten vonden het plan te duur en eisten bezuinigingen. Pas nadat er ge schrapt was, gingen beide gemeenteraden akkoord met de subdisidieverlening. Vorig jaar werd overigens ook een bijdra ge in het exploitatietekort gevraagd waar door de enige betaalde kracht in plaats van tien uur, twintig uur in de week inge zet zou kunnen worden. Dat verzoek is echter door de gemeenten afgewezen, waardoor zestien vrijwilligers en ook de vaste kracht veel vrije tijd in de verzor ging van de dieren moeten stoppen. te vinden. Pas daarna mogen ze aan een nieuw tehuis wor den geholpen. Afstandsdieren, die mensen om de een of an dere reden niet willen houden, mogen gelijk een nieuw tehuis krijgen. Soms lukt dat niet meteen. We hebben hier laat ste een whippet gehad die hier een jaar is gebleven", vertelt bestuurslid mevrouw Schip per. Dat Noordwijk en Noordwij kerhout de wenkbrouwen fronsten bij de nieuwbouw- plannen en de hoge kosten, die die met zich meebrachten, is volgens verzorgster J. Crama wel begrijpelijk. „Maar het gaat ons om de dieren. Die neem je vaak in godsnaam maar aan, omdat ze anders op straat worden gezet. Het is ook het beste wanneer één persoon aanspreekbaar is en alles kan uitleggen aan het publiek. We hebben nu gelukkig al een antwoordapparaat in bruik leen gekregen, zodat de men sen weten wat de openingstij den zijn juist omdat we maar twee uur per dag open kunnen zijn. We zitten hier af en toe gewoon met de handen in het haar want vaak komen er heel veel dieren tegelijk en we kunnen ook niet alle gevon den dieren ophalen. Daar heb ben we de menskracht gewoon niet voor", aldus verzorgster Crama. Zij en het bestuur prijzen de inzet van de nu 16 vrij willigers. Daardoor krijgen de dieren nog een waardig be staan. „Het komt maar zelden voor dat we een dier moeten laten inslapen. Dat gebeurt dan niet omdat ze hier te lang moeten blijven. Met katten ge beurt het heel soms als ze erg verwilderd zijn en niet meer als huisdier geschikt gemaakt kunnen worden. Met honden gebeurt het sporadisch als ze zwaar ziek zijn, of als ze zich niet meer aan mensen kunnen aanpassen bijvoorbeeld door hokneurose. Als het goede honden en katten zijn, houden we ze gewoon net zolang tot De enige betaalde kracht, Jeanne Crama, bezig in de nieuwe hondenhokken. we toch een nieuw huis voor ze hebben gevonden". Kosten Het relaas van de mensen van het Dierenopvangcentrum maakt duidelijk dat deze in stelling diervriendelijk en daardoor niet goedkoop is. Voor bewezen diensten wordt dan ook aan het publiek een bijdrage gevraagd. Iemand die afstand wil doen van zijn kat moet 30 gulden meegeven of 15 gulden voor een jonge kat (tot negen maanden). Voordat men kat uit het opvangcen trum mag meenemen moet er 45 gulden worden neergeteld voor een volwassen exemplaar en voor een jong dier 20 gul den. Daarvoor zijn die dan wel ingeënt tegen katte- en nies ziekte en hebben ze een die- renpaspoort. Bovendien krijgt de nieuwe eigenaar zonodig een gratis kaart waarmee hij zijn nieuwe huisdier kan laten castreren of steriliseren. Dat wordt niet in het opvangcen trum gedaan omdat de dieren dan uren na de behandeling verzorgd moeten worden en toezicht moeten hebben en daarvoor zijn er geen mensen. Het afstand doen van een hond kost 60 gulden en een nieuwe eigenaar moet 90 gul den neertellen voor hij zijn nieuwe viervoeter mag mee nemen. Ook dat dier is dan in geënt, getatoueerd en voorzien van een paspoort. Het opvangcentrum fungeert bij tijd en wijle ook als pension voor katten en honden waar van de eigenaar met vakantie is. Voor een kat wordt vier gulden vijftig per dag ge vraagd en voor een hond tien gulden vijftig tot twaalf gul den vijftig. Dat is een noodo plossing omdat er in de wijde regio nauwelijks pensions zijn en aan de Lageweg kan men ook maar een paar dieren in pension hebben. Tot slot wordt er ook een bijdrage in de kos ten gevraagd aan eigenaren die hun verloren huisdier in het asiel terugvinden. Voor een kat wordt een rijksdaalder per dag gerekend en voor een hond zes gulden. ASTRID SCHOORDIJK WARMOND De VVD gaat de verkiezingen als nummer 1 in en de het CDA krijgt lijst 3. Dat is het gevolg van de han delwijze van het voormalige CDA raadslid C. Vreeken. Hij ondertekende de VVD-kieslijst en gaf daarmee aan dat hij in de afgelopen raadsperiode meer steun heeft ondervonden van de liberalen dan van de Christen Democraten en hoe wel hij zich binnen de raad in zijn eenmansfractie nog steeds als Christen Democraat pre senteert en ook lid is van het CDA. De volgorde van de lijsten bij de verkiezingen wordt geba seerd op het aantal handteke ningen van zittende raadsle den. De handtekening van Vreeken onder de VVD-lijst heeft tot gevolg dat het CDA niet langer op lijst 1 mag reke nen, maar genoegen moet ne men met lijst 3. Progressief Warmond en de VVD beschik ken ieder over vier handteke ningen van zittende raadsle den en krijgen (door loting vastgesteld) de lijstnummers 2 en 1. „Ik heb dit gedaan om duide lijk te maken dat ik nog steeds van mening ben dat ik on rechtvaardig door het CDA ben en nog steeds wordt be handeld. Bij de laatste CDA vergadering kreeg ik zelfs geen partijprogramma in han den terwijl anderen, ook niet- leden, er wel een hadden", legt Vreeken zijn stap uit. Ongeveer anderhalf jaar gele den kwam er zo'n ernstig me ningsverschil binnen de CDA- fractie dat verdere samenwer king met het raadslid Vreeken onmogelijk werd. Vreeken koos er toen voor om als een mansfractie verder te gaan maar zag af van een volgende zittingsperiode omdat dat voor een man op iets gevorderde leeftijd geen doen is. Het CDA-raadslid Bonnet en het bestuurslid Den Ouden deden op 15 januari een poging om Vreeken te overreden zijn handtekening onder de kies lijst van het CDA te zetten. Het aantal handtekeningen van zittende raadsleden is be palend voor de lijstrangorde. Bij die gelegenheid zou vol gens Vreeken ter sprake zijn gekomen dat hij opnieuw in de raad zou kunnen komen voor het CDA of in een commissie. Bonnet vertelt het verhaal echter anders. Er zou aan Vreeken alleen gevraagd zijn om een handtekening zonder verdere toezeggingen. j rea Het nieuwe van Katwijk in september 1987 ï>or het publiek worden ^""bengesteld. Dat bleek nfeperen bij de presentatie ;aanjan de plannen voor het lieuwe Sportfondsenbad. n de eerste veertien dagen de maart wordt het voorstel nen^n te komen tot de herbouw )rstifen het Katwijkse zwembad in i Wje gemeentelijke commissie versproken. Als alles vlot ver- j wèopt, hoopt wethouder J. i stiergman aan het eind van die lerskaand de goedkeuring te heb- om over te gaan tot de Iwerkelijke herbouw van in vlammen opgegane keflyembad. Gisteren presen- jÉerde hij, in bijzijn van de t»1c| van beheer van het irtfondsenbad, de plannen s ze door architect West- it ontworpen en door Ma- els bouwbedrijf gerealiseerd fünnen worden. Het is lang ""til geweest rondom de her- louw van het door brand ver belde sportfondsenbad van katwijk. Nadat wethouder j sergman maandag informeel de raadsleden om commentaar vroeg, die redelijk positief wa ren, presenteerde hij gisteren op wijze de plannen voor de herbouw van een modern ge outilleerd zwembad, met een duidelijk recreatief gedeelte en een sport- en instructiebad. De door het Katwijkse bouw bedrijf Marei voorgestelde plan blijft binnen de door de raad - aangegeven bouwkosten van 3,5 miljoen. In een kort bestek valt op te merken, dat het recreatieve gedeelte be staat uit een grillig gevormd hoofdbad, met daar vlak bij een peuterbad en een kleiner bad. Boven dit gedeelte is een sauna gepland, terwijl op de begane grond behalve terras- en zitgedeelten een fitness- hoek ondergebracht is. Het grote bad in deze recreatieve ruimte is daarbij voorzien van alle nieuwigheden, zoals bor- relbanken, speciale stromem en dergelijke. Bij de exploitatie is er vanuit gegaan dat het bad op zondag gesloten blijft. De kosten van een kaartje zal waarschijhnlijk met twee kwartjes tot een gulden gaan stijgen naar ongeveer vieren- eenhalve gulden. Jeugdprins gekozen Voorhout dat morgenavond „Bokkendorp" gaat heten heeft voor het eerst in de carnavalsgeschie denis een jeugdprins. Rond de elfde van de elfde werd bij de jeugdvereniging „De Boei" de 15 jarige Yvo Goslinga uitgeroepen tot jeugdprins „Gos de Eerste". De titel van jeugdprinses ging naar de 15 jarige Leonie Zandbergen. Gisteravond vond het eerste optreden plaats van het jeugdi ge carnavalspaar dat samen met Prins Tinus de Eerste en Prinses Tiny plus de volledige Raad van Elf een bezoek bracht aan de Stichting Jeugdraad in het gebouw De Spelewey gelegen aan de Boekhorstlaan. De kinderen van de Jeugdclub Voorhout waren daar samen met de jeugdschaak- vereniging „De Vrijpionnen" voor een „Kleintje Carnaval". Onderscheiden werd leidster Lia v.d. Wilden die al 6 jaar lang veel van haar vrije tijd beschikbaar stelt voor het de kindertjes van 5 tot 7 jaar van de jeugdclubs. Zij ontving eveneens een oorkonde samen met Bram Montanus, de voorzit ter van de Stichting Jeugdraad. DEGSTGEEST Het. is nog onduide lijk of Oegstgeest opnieuw een sociaal wchercheur krijgt. De commissie wel pijn en onderwijs was er gisteravond 'Verdeeld over. 'pegstgeest heeft een tijdlang een derge lijk ambtenaar in dienst gehad en de Resultaten werden gisteravond geëva lueerd. „Het gaat niet om heksenjacht" beklemtoonde wethouder T. Blom nog eens. De radicaal van Eisen sprak zich vierkant tégen een dergelijke onder- zoeksambtenaar uit. „Laten wij liever zorgen dat de afdeling sociale zaken goed bemand is en tijd heeft om goede gesprekken te voeren, dan is zo'n on- derzoeksambtenaar niet nodig" aldus Van Eisen. CDA, VVD en de PvdA spraken zich uit voor continuering van het onderzoekswerk en de aanstelling van een nieuwe onderzoeker nu de an dere naar elders is vertrokken. „De aanwezigheid van een dergelijke amb tenaar werkt preventief" aldus hun stelling. Leerlingenprognoses hebben in Oegst geest uitgewezen dat er in Haaswijk twee scholen moeten komen. Het CDA is voorstander van een protestant chris telijke en een openbare school, die zijn gescheiden door een gymnastiekaal. De commissieleden van de commissie on derwijs en welzijn spraken zich uit voor een openbare school. Voor een bij zondere school zal het schoolbestuur bijzonder onderwijs een aanvraag in moeten dienen. Verontreinigde grond aan Prins Hendrikkade KATWIJK De provincie Zuid-Holland gaat twee ver ontreinigde bedrijfsterreinen tussen Prins Hendrikkade en de Van der Vegtstraat in Kat wijk schoonmaken. Onder het terrein van de Chemische In dustrie Katwijk b.v. blijkt het grondwater aromatische kool waterstoffen en olie te bevat ten. Ook dieper grondwater buiten het terrein is verontrei nigd. Volgens een projectgroep die zich met de vervuiling bezig houdt, komt er onder terrein ook zogenaamde katteklei voor, grond die doorgaans naar rotte eieren ruikt. Deze is echter meestal natuurlijk ont staan en komt elders ook voor, aldus de onderzoekers. Het grondwater onder terrein naast de Chemische Industrie, momenteel gebruikt door de dienst gemeentebedrijven van Katwijk, bevat eveneens kool waterstoffen en cyanide. Op het terrein was eerder de gas fabriek gevestigd. Ook een derde terrein, waar vaten wa ren opgeslagen, was onder zocht, maar daar werd geen noemenswaardige verontreini ging aangetroffen. De provin cie onderzoekt binnenkort wat de beste manier is om het ter rein schoon te maken. Des kundigen menen dat er geen risico's voor de gezondheid van omwonenden is. KATWIJK Het Katwijkse Verpleegtehuis en Reaktive- ringscentrum De Wilbert heeft vergevorderde plannen om op het achterterrein twee afdelin- fen van ieder 90 bedden te ouwen. De bouw wordt ver deeld in twee fases. De bouw hangt af van de wijziging van het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Volgens de Wilbert-directie is de uitbrei ding nodig voor voortbestaan van het verpleegtehuis. De nieuwbouw is nodig voor twee afdelingen, waarin psycho-ge- riatrische en psycho-somati- sche patiënten in worden on dergebracht. Voor de nieuwbouw moet een deel van het achttiende eeuw- se „Heerenbos" worden aange tast en moeten ook de aan de westkant op het eigen terrein gelegen park en vijver ver dwijnen. Het achter de Wil bert gelegen monumentale Eark „Heerenbos" behoort tot et laatste gedeelte van de in de 18e eeuw aangelegde tuin van het op de monumenten lijst geplaatste herenhuis „Hof van Holland/'t Sandt". Door de stedebouwkundige bouw plannen wordt dit park in de toekomst aangetast. De ge meente heeft de bereidheid getoond het bestemmingsplan aan te passen, zodat de bouw voor De Wilbert mogelijk wordt en geeft daarmee te kennen dat het voortbestaan van het verpleegtehuis wil la ten prevaleren boven dat van het bos. Overigens moet er na de wijzi ging van het plan wel nog een bouwvergunning bij de ge meente worden aangevraagd. Normaal komen dit soort za ken uitgebreid in commissie verband bij de gemeente aan de orde. Nu is er echter van Wilbert-zijde enige haast gebo den. Mits de begroting van het verpleegtehuis net toelaat, wil de directie al na de bouwvak vakantie van de zomer begin nen met de werkzaamheden voor de nieuwe afdelingen. Het Katwijkse Verpleegtehuis en Reaktiveringscentrum De Wil bert heeft vergevorderde plannen om op het achterterrein twee afdelingen van ieder 90 bedden te bouwen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11