Kees Rijvers wil zich snel overbodig maken Clubs tegen plan van eigen bestuur rr Rooks boekt eerste winst ploeg Schuiten ïSfilmnetboosop r'ïajax en knvb Henk van Ettekoven weg bij Wageningen Ploeg Swerts wil meestrijden Nico van Zoghei tekent voor twee seizoenen bij Rob Karte volgt schaa tstoernooi op stencilmachine deelneemsters wk schaatsen >PORT EeidoeSotvuwtt WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 PAGINA 9 deze DEN HAAG Filmnet heeft boos gereageerd op de beslissing van Ajax en eerder Feyenoord om niet mee ■te werken aan de plannen van deze maatschappij meer voetbal op de televisie te brengen. Peter Woodward, plgemeen direkteur van Filmnet, hierover: „Filmnet maakt zich zorgen dat de strategie bij de KNVB om het EU. voetbalspel door Filmnet populairder te maken, lang- zeiaer- zamerhand verdwijnt onder een stroom van interne i): Br©- commotie binnen de bond". Inmiddels heeft FC 21 Utrecht laten weten Filmnet geen toestemming te ge- ^*"15° ven de bekerwedstrijd tegen Ajax op te nemen. FC to thé Utrecht eist een voorschot van 20.000. Voorzitter Aal- 10. ook bers van de Utrechtse club heeft verklaard dat zoiets t\ Got-gerechtvaardigd is, omdat Filmnet voor de vierde keer 14.00. wedstrijd van FC Utrecht wil uitzenden, terwijl H het nog geen cent aan de KNVB heeft betaald, aatste Damsters uit Sovjet-Unie aan de leiding CANNES Wereldkampioene Jelena Altsjoel heeft in de derde ronde van het wereldkampioenschap dammen voor dames in Cannes met haar landge note Sadovskaja de leiding genomen. De viervoudige titelhoudster boekte een belangrijke overwinning op oud- -wereldkampioene Levina. De 18-jarige Zoja Sadovskaja versloeg in een uitste kende partij de Nederlandse Karen van Lith. Barbara Graas behaalde een nut tige zege op de Israëlische Karmi. Het Nederlandse duel tussen Leun Otten en Petra Polman leverde wel veel span ning maar geen winnares op. WAGENINGEN Henk van Ettekoven heeft Wageningen de rug toegekeerd. De Edese scheidsrechter vindt het klimaat bij de noodlijdende eerste divisie club „onwerkbaar". Henk van Ette koven werd enige maanden geleden door Wageningen binnen gehaald om de club van het naderende bankroet te redden. Het was de bedoeling dat Van Ettekoven na de lopende competitie voorzitter zou worden. In de tussentijd zou hij pogingen in het werk stellen om sponsors voor Wageningen te strikken. Die ac tie leverde niets op. Volgens Van Ettekoven omdat er geen en kel vertrouwen in het nog functionerende bestuur bestaat. „Bo vendien kreeg ik de indruk dat men mij als een indringer, be schouwde. Achter mijn rug om werd vergaderd en afspraken werden niet nagekomen. Ik weiger de zwarte Piet toegespeeld te krijgen". De kans is groot dat Van Ettekoven nu afziet van zijn "besluit om als scheidsrechter te stoppen. LOOSDRECHT De wielerploeg van Skala-Skil presenteerde zich gisteren met 22 renners niet alleen groot in getal, maar ook met grote ambities. De formatie onder leiding van de Belgische ploegleider Roger Swerts wil met Hennie Kuiper en de Belg Fons de Wolf volop meestrijden in de voorjaarsklassiekers en daarna successen oogsten in zowel de Giro d'Italia als de Ronde van Frankrijk. De renners van Swerts bereidden het seizoen op de weg voor met conditie-oefeningen en krachttrainingen onder leiding van ex-schaatsenrijder Jorritsma. De 22 renners lijn: John Bogers (neo-prof). Johnny Broers, Rail Elshol. Ron Groen. Reinier Groenendaal, Jean Habets. Ferdi van den Haute (Bel). Adr. van Houwehngen. Jan van ;1 (neo-prof). Jean-Pi g (Bel) en Fons de V M *Tf£|ENSCHEDE De op- r ui: (dracht die technisch di- JJJ ,l- recteur Kees Rijvers zich- 3haiv©;zelf bij FC Twente stelt luidt heel simpel: „Mezelf n zo snel mogelijk overbo- >««ter'dig maken". De Braban- iWAYlder hoopt dat te kunnen realiseren op de wijze die van hem bekend is. Ind achtig de opzet, zoals hij die ook in zijn gouden ja ren bij PSV kende in een drachtige samenwerking met manager Ben van Gelder, steunend op een perfect in elkaar stekende organisatie, waarin ieder zijn plaats kent. „Hem heb ik gevraagd de pa perassen van toen maar weer eens op te zoeken. Het zou trouwens toch niet zo gek zijn als mensen hun licht eens bij hem opstaken. Een oude rot in het vak. Zo hoop ik er straks ook uit te trekken, als iemand die op de achtergrond bij het hele gebeuren betrokken kan blijven, wiens mening nog eens gevraagd wordt. Toen FC Twente me benaderde ben ik ook direkt met het organisato rische model op de proppen gekomen, waarmee Van Gel der en ik acht jaar lang bij PSV gewerkt hebben. Bij FC Twente wil men daar ook graag voor kiezen. Dat geeft me veel vertrouwen". Volgens de voormalige bonds coach is de Enschedese eredi- visionist één van de weinige clubs in ons land waar hij aan het werk wilde gaan. „Zelf had ik contacten gelegd in België en Frankrijk, het land waar ik over enkele jaren rfê Kees Rijvers terug bij FC Twente, waar hij door de spelersgroep wordt verwelkomd. tachtig procent van de dagen hoop door te brengen. Voor. mij was het duidelijk dat de clubs, die in Nederland aan mijn wensen zouden kunnen voldoen, op de vingers van één hand te tellen zouden zijn. Waar het bij mij altijd om draait is vde gevoelssituatie, welke mensen en welke werk omstandigheden heb je in de gedachten? Voorzitter Hart man vroeg me een tijdje terug of ik zin fciad terug te keren in de voetballerij. Voordeel van hem is dat hij zelf kan meebe- palen hoe de situatie wordt. Contacten lopen meestal via managers of zogenaamde ma nagers, echte contacten horen zo te zijn als nu bij FC Twente. Vertrouwen „Ik had er gelijk vertrouwen in om met de gesprekken te starten. Ook al omdat ik FC Twente één van de clubs vind die momenteel niet daar staat waar die hoort te staan. Bin nen twee jaar moeten we hier in een situatie zitten, dat we veel dichter bij de top zitten dan nu het geval is. Tien pun ten achter de eerste drie op de 1 helft van het seizoen is veel te veel". „Hier denk ik mijn carrière anders te kunnen afsluiten dan wanneer ik niet in de voetballerij zou zijn terugge keerd. De manier waarop ik er zelf ben uitgestapt was niet de meest aangename en zeker niet de situatie zoals ik die al tijd voor ogen heb gehad. Ik heb in mijn leven nooit iets anders gedaan dan voetballen. Niets is dan zo ongezellig als zo afscheid nemen als bij de KNVB". Veel meer dan bij de voetbal bond zal Rijvers in Enschede de gelegenheid krijgen aan lange-termijnplanning te doen. „Al wordt succes altijd op kor te termijn gewenst, ik heb steeds geprobeerd zo te func tioneren dat er aan de verre toekomst gewerkt werd. En zo zal het ook bij FC Twente gaan". FC Twente zoekt nog een veldtrainer, die de technisch directeur over een aantal jaren zal moeten opvolgen. Rijvers wil in alle rust zoeken naar het alternatief voor Guus Hid- dink, bij hem het hoogst op het verlanglijstje, maar vermoede lijk de opvolger van Jan Re- ker bij PSV. „Eventueel moet er maar een tussenoplossing komen", vindt Rijvers, die voorlopig nog veel op de bank zal zitten, maar daar na ver loop van tijd steeds minder frequent denkt te vertoeven. Vrijwillig Hoewel hij de eerste is om toe te geven dat de maanden periode" zullen bijblijven, zegt Rijvers zich ten opzichte van de huidige staf van de KNVB niet rancuneus te zullen op stellen. „Het hangt natuurlijk altijd van twee groepen af of je opti maal kunt communiceren, maar ik kan heus wel een scheiding maken tussen vrien den- en zakencontacten. Ik heb bij de bond ook echt niet alleen maar mensen achterge laten met wie ik geen vriend schappelijke band meer zou kunnen onderhouden. Het is heel simpel: we moeten niet achterom kijken maar vooruit- Z16n WILLEM PFEIFFER UTRECHT De clubs uit het betaald voetbal, vere nigd in de FBO, hebben gisteravond in Utrecht het plan van hun eigen be stuur over het nieuwe li centiesysteem verworpen. Daarmee steunden zij het voorstel van het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB. In de voor jaarsvergadering betaald voetbal, 17 februari, zal het licentiesysteem der halve hooguit op enkele details misschien worden gewijzigd. Dat vertelde al thans woordvoerder Glou- demans van het FBO-be- stuur. Met ingang van 1 juli zullen de 37 clubs jaarlijks aan bepaalde. verscherpte eisen moeten vol doen teneinde hun voortbe staan te verzekeren Zo moet het negatieve vermogen, an derhalf jaar geleden nog rond de twintig miljoen gulden, in vijf jaar worden teruggebracht tot nul. Elke club moet zijn te kort jaarlijks met ten minste tien procent verminderen. Lukt dit niet, dan kan op en kele sancties, bijvoorbeeld een gehele of gedeeltelijke korting op de KNVB-uitkering wor den gerekend. Het FBO-bestuur wilde de macht van het sectiebestuur op sancties terugdringen. Dat had gekund door de reeds bestaan de tuchtcommissie een rol te laten spelen, zodat een clubbe stuurder zou kunnen worden festraft wegens wanbeheer. In at geval zou de uitkering in stand kunnen worden gehou den. Daar wilde de meerder heid van de FBO-leden niets van weten. Inmiddels is het sectiebestuur, onder leiding van André van der Louw, akkoord gegaan met de instelling van een uit onafhankelijke, door de alge mene vergadering te benoe men leden bestaande commis sie van beroep, waar clubs zich kunnen beklagen. De door het sectiebestuur in het leven ge roepen licentiecommissie zal het belangrijkste orgaan wor den voor het beslissen over het voortbestaan van een in finan ciële nood verkerende club. De leden hiervan zijn: oud- -vakbondsbestuurder Abben- hues, accountant Van de Berg, de Haagse gemeente-ambte naar Van der Spek, oud-to pambtenaar van WVC Ver hoeve en voorzitter Van Rooy- en van het Budget Bewakings Instituut (BBI). Afgelasting van AZ - FC Utrecht DEN HAAG De voor vanavond vastgestelde eredivisiewed strijd AZ 67 - FC Utrecht gaat wegens de onbespeelbaarheid van het veld niet door. Ook NAC-Heerenveen van vanavond is afge last. De andere wedstrijd in het betaald voetbal, Ajax-MVV, gaat vanavond wel door. DEVENTER - Nico van Zoghei blijft tot het eind van het sei zoen 1987/'88 als hoofdtrainer aan GA Eagles verbonden. Beide partijen kwamen gisteren tot overeenstemming om de verbinte nis met twee jaar te verlengen. Het GA Eagles-bestuur, tevreden over het functioneren van de voormalige doelverdediger in zijn eerste seizoen als hoogste technische man, honoreerde de wens van Van Zoghei om met een voor twee jaar bij te kunnen tekenen. De Doetinchemmer bedong in het kader van de continuïteit de zekerheid dat hij in ieder geval nog twee iaar langer kan wer ken aan de opbouw vanuit de eigen jeugd. Een en ander met assistentie van Jan Jongbloed en Hennie Spijkerman (en moge lijk ook Henk War nas, die Jongbloed vervangt zolang deze her stellende is van zijn hartinfarct). Sportprijsvragen DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 5: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 8 x f. 37.500,—; derde prijs: 222 x f. 1.049,-; vierde prijs: 8.023 x f. 29,—; vijfde prijs: 91.751 x f. f. 10.000,- f. 1.000,- f. 100,- en f. 10,-. Toto 5: eerste prijs: 29 x f. 882,—; tweede prijs: 683 x f. 24,90; derde prijs: 6.011 x f. 7,~; Toto gelijk: eerste prijs: 1 x f. 3.917,40; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 35 x f. 73,80; vierde prijs: 641 x f. 6,20. Stevens Rooks huldiging na zege in proloog. MI JAS Steven Rooks uit Heerhugowaard heeft gisteren in Mijas de proloog van de Ruta del Sol gewonnen. De inleiding van de Zuidspaanse etappekoers was eqp individuele tijdrit over 3900 meter. Kooks haalde een gemiddelde snelheid van 43.875 kilometer per uur. Zijn overwinning betekende het eerste succes voor de debuterende wielerploeg van Roy Schuiten. In de pro loog van de Ruta del Sol gingen 96 renners uit twaalf ploegen van start. Voor Leo van Vliet, in 1977 winnaar van de eerste koers van het wielerseizoen, verliep gisteren de door Eddy Planckaert gewon nen Grand Prix d'Ouverture allerminst fortuinlijk. Hij was op de smalle wegen rond Domaine du Rouret de ernstigst gebles seerde Nederlander in een van de talrijke valpartijen. Met ver scheidene verwondingen verliet Van Vliet het trainingskamp van Jan Raas' ploeg om zich in Nederland volledig te laten on derzoeken. Van Vliet zal hierdoor waarschijnlijk niet kunnen starten in de Ronde van de Middellandse Zee, die op 13 februari op Palma de Mallorca begint DEN HAAG Rob Karte is duidelijk een man op de ach tergrond bij het wereldkam pioenschap schaatsen voor dames komend weekeinde op De Uithof. Hij doet, zoals hij het zelf noemt, de verslagge ving van het toernooi in tij den. De in Nootdorp wonen de Rob Karte is de man van het betere cijferwerk en moet er voor zorgen dat de deelneemsters en officials een protocol van het toernooi mee naar huis krijgen met daarin alle uitslagen. Rob Karte: mZolang De Uit hof bestaat zorg ik er voor dat van elke wedstrijd de tij den en de klassementen op papier komen. Het maakt niet uit of het nu een pupil- lenwedstrijd is of een wereld kampioenschap. Het is mij al lebei even lief. Mijn bijdrage aan het WK is het gereed maken van de uitslagen en het samenstellen van de deel- neemsterslijsten maken voor pers en officials. Daarnaast hou ik ook de records na tuurlijk scherp in de gaten". „Omdat het hier om een groot toernooi gaat heb ik dit keer niet het programma boekje gemaakt. Maar bij wedstrijden voor bijvoor beeld de Residentie Cup komt het programma ook van mijn stencilmachine". Van de partij Bij elke wedstrijd op De Uit hof is Rob Karte van de par tij, maar hij ziet niet veel van de wedstrijden. Al een twee tal weken is hij met de voor bereiding op het WK in de weer. Rob Karte, overdag werkzaam op de afdeling kinderbescherming van het ministerie van justitie, is zo'n dertig a veertig uur in de week op De Uithof te vinden. Twee jaar geleden werd deze-man-op-de-ach tergrond uitgeroepen tot lid van ver dienste van het gewest Zuid- Holland van de KNSB. Rob Karte: „Dat gebeurde tij dens een jaarvergadering waar ik zelf niet bij was. Ik had tenslotte mijn werk hier en wat moet ik dan bij zo'n vergadering doen? Ik was wel uitgenodigd om te ko men, maar ik ben niet ge gaan. Achteraf kreeg ik de onderscheiding van vice- voorzitter Boelsma op De Uithof De toenmalige voor zitter Bliek had het mij kwa- gaan. Trouwens, eerst dacht ik: wat moet ik met het lid maatschap van verdienste. Voor mij is zoiets toch niet nodig. Maar achteraf ben ik er toch wel mee ingenomen. Het is toch een aardige blijk van erkenning en ook een bewijs dat ze je toch niet ver geten Gewoon verder Na het WK dames gaat het seizoen weer gewoon verder voor Rob Karte. Vergeet niet dat er natuurlijk veel onderlinge wedstrijden op De Uithof zijn. En daarvoor moet men zich ook bij mij in schrijven. Je moet het zo zien: ik volg het schaatsen op papier. En voor komend weekeinde hoop ik natuurlijk dat Ria Visser het goed gaat doen. Als zij rijdt hoop ik even te kunnen kijken. Ver geet niet dat ik haar nog voor het eerst met haar schaatsen op De Uithof heb zien ko- mARTHUR VAN RIJSWIJK op de kunsijsbaan van Den Haag wordt gehouden, zal worden deelgenomen door 34 rijdsters uit achttien landen. Chinese Volksrepubliek: Wang Xiu Li. Oost-Ouitsland Andrea Ehrig, Karin Kania Enke. Gabi Schon- brunn. Sabine Brehm. Japan Seiko Hashimoto, Keiko Asao. Natsue Seki. Joegoslavië Kerla Bibija. Zuid-Korea. Lee Kyung Ja, Kim Hyung Na. Nieuw-Zeelend Anje Kremer. Gilauri. Elena Lapuga. Ver.Staten Bonnie Blair, Katie Class. Zweden Anette Carlen. Lena An derson. Reserves: Sllvy Daigle (Can). Zhang Qing (China). Murielle Leyssieux (Fra). Thea Limbach (Ned). Edel Huiseth (Noo). Leslie Bader (Vst). Rosemary Carlson (Zwe) Heike Schalluna (Ddr). Carola Burger (Ddr) en Svetlana Bojko (Sov). sportuitslagen Lieckens (Bel), 6. Castaing (Fra), 7. Massard (Zwi), 8. Van de Vijver (Bel). 9. Casado (Fra), 10. Chaubet (Fra), 13. Poels (Ned). 19. Van der Velde (Ned), 26. Daams (Ned). 28. Zoete melk (Ned), allen z.t. als Planckaert. 42. Gerrit Solleveld, 46. Jacques Ha- negraaf, 47. Henri Manders, 49. Emiel Kerstens. Ruta del Sol Proloog: 1. Jteven Rooks (Ned) 3.9 fan Mutter (Zwi) op 8 a DAMMEN WK Dames Cannes Derde ronde: Demers (Bel) - Barras (Fra) 0-2, Altsjoel (Sov) - Lewina (Sov) 2-0, Ringelene (Sov) - Bonnevoy (Fra) 2-0. Sadovskaja (Sov) - Van Lith (Ned) 2-0, Kawczynska (Pol) - Kac- zmazcyk (Pol) 0-2, Otten (Ned) - Pol man (Ned) 1-1. Graas (Ned) Karmi (Isr) 2-0. Stand: 1. Altsjoel en Sadovskaja 5 punten, 3. Kawczynska, Otten en Rin gelene 4, 6. Graas, Polman. Lewina en Van Uth 3; 10. Barras. Bonnevoy. Karmi en Kaczmazczyk 2, Demers 0. SKI Superreuzeslalom Crans Montana 1.47.64, 4. Helnzer (Zwi) 1.47.65. 5 Stock (Oos) en Eder (Wdl) 1.48.04. Stand wereldbeker: 1. Girardelli (Ita) 167 pnt, 2. Peter Mueller (Zwi) 164. 3. Wirnsberger (Oos) 137, 4. Stenmark (Zwe) .127, 5. Petrovic (Jsl) 125, 6. Wasmeier (Wdl) 119. Stand wereldbeker super reuze sla lom:. 1. Mueller 40 pnt, 2. Wasmeier 35. 3. Zurbriggen en, Girardelli 25. 1. Charvatova (Tsj) 1.28.08 (44.40/43.68), 2. Pelen (Fra) 1.28.19 (43.54/44.57), 3. Oertli (Zwi) 1.28.31 (44.20/43.99), 4. Svet (Jsl) 1.28.31 (44.30/44.01). 5. Strobl (Oos) 1.28.35 (44.08/44.27), 6. Hess (Zwi) 1.28.46 (43.90/44.56), 19. Kinshofer (Ned) 1.30.35 (44.99/45.36). Stand wereldbeker: 1. Hees (Zwi) 186 pnt. 2. Walllser (Zwi) 184, 3. SchneF (Fra) 5 PAARI Eerste koers, 2000 m: 1. Arapao di Robles (T. Smeding) 2.45.7 - 1.22.9 - 2. Agatha Odilia - 3. Astrid Supreme. Toto: winnend: f. 2.10 - plaats: f. 1.40 - I. 1.50 - f. 1.30 - koppel: 6.30 - trio: f. 28.70. tiiet gestart: Zoff Bui tenzorg. Tweede k 03 (L. I.24.2 - 2. Zartino Hanover - 3. Yama ra of Hom. Toto: winnend: f. 6.40 - plaats: f. 3.10 - f. 1.60 - koppel: f. Vierde koers, 1609 m: 1. Zoot Zuiter (J. van Exter) 2.07.3 - 1.19.1 - 2. Zar- munda - 3. Woody Dien. Toto: win nend: t. 2.80 - plaats:1.70 - f. 1.30 - f. 2.30 - koppel: f. 6.50 - trio: f. 74.90. Vijfde koers. 2000 m: 1. Ythana (Mej. M. Mol) 2.39.6 - 1.19.8 - 2. Yeoman - 3. Ylonka Pluto. Toto: winnend: f. 2.60 - plaats: f. 1.70 - f. 3.00 - koppel: 3.70 - trio: 20.00. Zesde koers, 2000 m: 1. Yankee Po wer (A. Suykerbuyk) 2.40.4 - 1.20.2 - 2. Yazoo - 3. Yjo Spencer. Toto: win nend: f. 1.90 - plaats: f. 1.10 - f. 1.20 - f. 1.20 - koppel: f. 2.30 - f. 18.20. Zevende koers. 1609 m: 1. Wendy d'Aster (T. Smeding) 2.06.4 - 1.18.6 - 1.00 - koppel: f. 6.60 - trio: f. 16.90. Achtste koers. 1609 m: 1. Year of King (A. de Wrede) 2.06.5 - 1.18.6 - 2. Vino V. - 3. Ten no W. T f. 2.20 - plaats: f. 1.4C 3.50 - koppel: f. 19.50 - Negende koers. 2000 m: 1. Worthy Toto: winnend, f. 3.40 - plaats: f. 1.00 - f. 1.10 - f. 1.00 - koppel: f. 25.90 - trio: f. 75.60. Niet gestart: Terence 2. Romeo Hollandla - 3. Sammy Norton. Toto: winnend: f. 6.20 - plaats: f. 3.00 - f. 3.60 - koppel: f. 21.70 - trio: f. 330.00. Niet gestart: Tantieme. Elfde koers, 2000 m: 1. Wilms Notice (A. de Wrede) 2.38.6 - 1.19.3 - 2. Ypco OOstland - 3. Totalisatoromzet: f. 266.074.00

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9