Ambitieuze bouwplannen voor hart van Noordwijk U houdt fietdrooa NOG MEER CARNA VAL Verdeeldheid over Voorstraat Order van300.000mini-orchideeën Kanaalstraat oneens met gemeente Lisse .Ruishorn- llaan nog |dit jaar (aangepakt WINKELS, WONINGEN EN TIENTALLEN PARKEERPLAATSEN ii MULTIFUNCTIONEEL CENTRUM KOST RUIM TWEE MILJOEN «S'ËeidóeSomant Voorschotenaar schiet wapen leeg in koffiehuis Gemeentebelangen voorop in Katwi jkse combinatie met D66 Zeven woningen in centrum Valkenburg De Groot leidt PPR-Voorhout ;ina[LEIDEN OMGEVING Qeidóa&owubtit WOENSDAG S FEBRUARI 1986 PAGINA 15 e cor ïidscl indier erkiez ijen elk Den itten. BERKEL Ongeveer vijftig kwekers naties afgeleverd aan zestig distributie die aanvoeren op de bloemenveiling in centra van het supermarktconcern. Berkel hebben door bemiddeling van Daar vandaan worden ze verdeeld over die veiling een order gekregen voor de de 2.300 winkels, waar in de week van jevering van ongeveer 300.000 mini-or- 6 tot en met 14 februari (Valentijnsdag) chideeen (Cymbidium) aan een Frans een speciale verkoopactie wordt gehou- ipermarktconcern. Met de order is den. Voor het transport en de aanbie- bedrag gemoeid van ongeveer één ding in de winkels is een speciale ver- liljoen gulden, zo heeft de veiling pakking ontworpen. ...jeegedeeld. T' voornMPMHHHHHH^H ndidatjmet de order een doorbraak is bereikt M. v|in de afzet van deze bloemen. Populari dertsering van Cymbidium is volgens hem Samen met de mini-orchideeën (takken iVeilingdirecteur C.T. Janson hoopt dat in verschillende kleuren, apart verpakt in plastic hoezen met een tak groen) wordt de consument in de winkel een vaasje aangeboden (zwart of wit) dat in :<j hard "nodig omdat de teelt van deze het bijzonder geschikt is voor deze de laatste jaren sterk is uitge- bloemtakken. De vaasjes, ook 300.000 etel vibreid. De mini-orchideeën worden deze stuks, worden vanuit ons land meege- vveek met achttien vrachtwagencombi- zonden. -I- De Koning bij CDJA-Wassenaar WASSENAAR Minister de Koning (CDA) komt zaterdag naar Wassenaar, om een spreekbeurt te houden voor het nieuwe CDJA in deze ge meente. Vanaf 20.15 uur zal de minister te gast zijn in het dorpscentrum in de School straat in Wassenaar-centfum. Volgens de organisatoren zal de bewindsman „iets vertellen over een politiek actueel on derwerp". De CDJA-kern in Wassenaar is van plan in de nabije toekomst tochten naar de NAVO en de EEG te hou den. LISSE De bewoners van de Lisserse Kanaal straat hebben zicht gis teravond tijdens de ver- sterdammertjes" in het plan opgenomen moeten worden om de automobi- rijden. Mogelijkheden om tot een matiging van de snelheid te komen moe- gadering van de commis- baan te blijven volgen en sie van openbare werken niet half op de stoep te en verkeer duidelijk op- gaan rijden als ze ergens gesteld tegen de plannen niet onmiddellijk heie van de gemeente om het parkeren in de straat aan banden te leggen. De Ka naalstraat heeft een enorm verkeersaanbod heeft te verwerken en sluizen en/of politiekon- trole, menen de bewo ners. Een uitgebreide maal doorheen "kunnen, controle door de politie Verder konstateert men dat veel automobilisten hard gaan rijden als ze de verkeerslichten zien, om waaronder veel vracht- aldus te pogen om bin- wagens zitten. De bewo ners zijn van mening dat zou ook het geval moeten zijn, een inhaalverbod kan worden bekeken en men deed de commissie het voorstel om een om leidingsroute door nen het groene licht nog lichten via de Broekweg bij de kruising te komen en Grevelingstraat, of via er meer paaltjes of „Am- en dus door te kunnen de Gasstraat in te stellen. LISSE De eerste voor zieningen voor de recon- Jstructie van de Ruishorn- jlaan in Lisse gaan 1,2 mil joen gulden kosten. Deze ■eerste fase, waarmee nog Idit jaar wordt begonnen, |komt neer op het maken van twee T-kruisingen in plaats van de huidige kruising Uitermeer/Ruis- horn laan V i valdistraat. |üe zaak kwam gisteravond laan de orde tijdens de verga- Idering van de raadscommis- Jsie openbare werken in Lisse |die in het teken van ver keersmaatregelen stond. Een tweede fase is het leggen van „druppels" in het midden van de weg en de aanleg van leen vrij fietspad. De kosten ^daarvan zijn nog niet be- jkend. Ook spraken de commissiele den gisteren over de herin- nj richting van de 3e Poellaan, waaromtrent de plannen nog nader uitgewerkt moeten worden. Met betrekking tot de zogenaamde OFOS (Opge- blazen Fiets Opstel Stroken), deelde de direkteur van openbare werken mee dat I onderzoek heeft aangetoond dat dergelijke opstelstroken in Lisse geen zin hebben ..Het effekt is nihil, de beno lokidigde ruimte over het alge- Staljmeen niet aanwezig en de „(opstel)mentaliteit" ont breekt ook nogal eens". Ove rigens zal de gemeente bin nenkort uitgebreide informa eer tie over de wijze van voor sorteren (ook door fietsen) via publikaties onder de ogen van de Lissers brengen. Verder werd bekend, dat de gemeente een zogenaamde parkeerfolder in voorberei ding heeft waarop iedereen kan zien op welke plaatsen in Lisse mag worden gepar keerd. De folder is in het voorjaar gereed voor ver spreiding. Tenslotte kwam de integratie van de St. Willibrordschool aan de orde en de gevolgen op de verkeersveiligheid in verband met het halen en brengen van de schooljeugd. •De commissieleden konden zich vinden in het aanleggen van een voetpad vanaf het parkeerterrein aan de Nas- saustraat, langs de vijver en het kerkhof, zodat de school kinderen goed beschermd en zo goed als rechtstreeks de schoolgebouwen inlopen. NOORDWIJK De grootste bouwplannen, die ooit voor het hart van de badplaats zijn gemaakt. Ze kunnen de toekomst van Noordwijk voor de ko mende veertig jaar bepa len, als ze tot ontwikke ling worden gebracht. Zo kunnen de bouwplannen worden getypeerd, waaro ver de commissie ruimte lijke ordening gisteravond werd geïnformeerd. Het gaat om winkelvestigin gen, parkeervoorzieningen en woningbouw in het gebied van het Jan Kroonsplein, even tueel in combinatie met het gebied-Beuk aan de Binnen weg. In een verder stadium zou daarbij ook het Gat van Palace en omgeving betrokken kunnen raken, bleek tijdens de discussie. Eén van de plan nen beperkte zich tot het Jan Kroonsplein. Een tweede plan had een samenhang met het terrein van Beuk aan de Bin nenweg. Van deze plannen maakt een supermarkt deel uit Albert Hein werd genoemd en een parkeergarage voor 256 auto's. Ten opzichte van de plannen, waarvan wethouder C. van Duijn melding maakte, L. stel de Alkemade (CDA) zich wat afstandelijker op. Naar zijn mening verdienden de plan nen de belangstelling van het gemeentebestuur. De fractie- mm 1ém| 'tummammmmmMM* Een maquette van de plannen aan het Jan Kroonsplein in Noordwijk met de grote supermarktvestiging en bijbehorende parkeergarage. De bestaande bebouwing aan het plein zou grotendeels verdwijnen. voorzitter van het CDA ver zocht echter wel om een des kundige visie op een en ander. Daarbij sloot Van A. Rijnberk (D66) zich aan. Naar zijn me ning diende ook het Vuurto renplein in deze situatie te worden betrokken. Tijdens de discussie zei wethouder Alke made nog, dat de enorme par- keerwinst hem wel aanstond maar dat toch de stedebouw- kundige, verkeerstechnische en financiële aspecten grondig bestudeerd zouden moeten worden. Mevrouw J. Voorham (PvdA) gaf wat het Jan Kroonsplein betreft, de voorkeur aan een lage, vriendelijke bebouwing. In dit idee past een parkeer kelder aan de Binnenweg. Haar fractie zou positief mee denken, al zag zij grootschalige vier woningen plaats moeten zaken tegenover de museum- boerderij niet zitten. De com missie gaf uiteindelijk groen licht voor een nader onder zoek van de plannen. Behalve deze „toekomst"-plan- nen, kwam er nog een bouw plan ter sprake voor de uit breiding van de winkelprome nade aan de Bomstraat, waar maken voor nieuwe winkel vestigingen. Dit plan vond bij de commissie geen bezwaar. Men zag er een versterking in van de winkelfunctie van de badplaats. Dit is een goede zaak, zei J. Smit (VVD), te meer omdat de Hoofdstraat zo als zij zich nu ontwikkelt, steeds meer een regionale functie gaat vervullen. OEGSTGEEST De bouw van een multifunctioneel cen trum in Oegstgeest kost 2,3 miljoen gulden. Tijdens een vergadering van de commissie financiën kwam gisteravond de begroting voor het te bou wen centrum aan de orde. Het het commissielid P. van Veen (CDA) maakte kenbaar vóór een bescheiden uitvoe ring van een multifunctioneel centrum te zijn. Hij stelt onder meer voor een souterrain in het geplande centrum achter wege te laten. Wethouder A. Kohlbeck echter gaf aan dat de kosten gedrukt worden vanwege de participatie van de SJJO in het centrum als huurder. „Als wij Taberna moeten handhaven en de SJJO splitsen zowel in het multifunctioneel centrum als in een centraler gelegen on derkomen dan kost het meer geld", aldus de wethouder. Van Veen bleef echter op zijn standpunt staan. Vanavond komt de problematiek aan de orde in de commissie onder wijs en welzijn. De leden van de raadscommis sie financiën hadden geen be zwaren tegen het verlenen van een krediet om parkeer- maatregelen in de De Kempe- naerstraat en omgeving te ne men. Het ligt in de bedoeling éérst het parkeerterrein aan de Terweeweg te reconstrue ren terwijl men met betrek king tot het tweede gedeelte van De Kempenaerstraat in eerste instantie na wil gaan of goedkopere maatregelen kun nen worden getroffen om het aantai parkeerplaatsen uit te breiden. In de toekomst zal in dit gedeelte van de winkel straat de sanering van de rio lering plaats vinden en men wil „kapitaalvernietiging" voorkomen. met deze fantastische, XmsésjV' v stevige kranteparaplu, die u van ons cadeau krijgt wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande- I Naam: ooflj Adres: oor I Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: I G maand (per automatische betaling) j G kwartaal per acceptgiro I Stuur als dank de kranteparaplu aan: I Naam: Adres:. J Postcode/plaats:. Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, '2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). DEN HAAG/VOOR SCHOTEN Uit woede dat zijn kennis hem uit schold en hardnekkig had geweigerd hem vijfdui zend geleende guldens te rug te betalen, schoot een 29-jarige Voorschotenaar op 18 juli van het vorig jaar in een koffiehuis aan de Haagse Oranjelaan in het wilde weg zijn pistool leeg. Daarbij vielen ge wonden. „In luttele seconden verander de het rustige koffiehuis in een hel waar de kogels om ie oren floten", aldus gisteren de officier van justitie bij de Haagse rechtbank, mevrouw mr. M. van de Poel. Ze eiste tegen de verdachte achttien maanden gevangenisstraf. Eén kogel uit het FN-pistool had de schuldenaar in zijn arm ge troffen. Van een wildvreemde bezoeker raakte het heupbeen verbrijzeld. Artsen twijfelen of het slachtoffer ooit nog goed zal kunnen lopen. De genezing vergt in totaal een iaar. De rest van de kogels verdween in de muur en het plafond van het Turkse café. De verdachte was 's middags na zeven whisky's te heb ben gedronken in plotselin ge razernij ontstoken. Na veel gezeur had hij nog altijd zijn geld niet ontvangen dat hij ooit aan zijn kennis had ge leend. Die spaarscenten had hij hard nodig voor een reis naar Turkije. Zijn familie daar had hem verzocht om het hu welijk van zijn zuster te ko men regelen. De kennis, een landgenoót, had hem al vaker om uitstel van betaling ge vraagd, maar daar was het nu te laat voor. Zeker toen de man hem ook nog een Turkse belediging in het gezicht slin gerde. „Rot op", had hij ge zegd. „Dat komt bij Turken veel harder aan dan bij Neder- zijn Zonder zich te bedenken had de verdachte zijn pistool ge trokken en op een meter af stand van de dichtstbijzijnde bezoeker de trekker overge haald. „Ik kreeg een waas voor ogen", zei hij. De politie trof later in de zaak zes lege hulzen aan. De vijfduizend gulden zijn inmiddels terugbe taald. Vonnis op 18 februari. KATWIJK De huidige gemeenteraadsfractie D66 Gemeentebelangen draait bij de komende ge meenteraadsverkiezingen de namen om en legt de nadruk meer op gemeen tebelangen. De fractie wil zich nog meer richten op de Katwijkse politieke aangelegenheden, los van landelijke politieke opvat tingen. Het streven van Gemeente belangen is om in Katwijk ruimte te creëren voor alle groeperingen, mede door de burgers te activeren gemeen schappelijk te werken aan oplossingen. Een grotere in spraak van de burgers en emancipatie zijn twee be langrijke punten uit het pro gramma van de partij die drie in plaats van de huidige ene zetel denkt te gaan be zetten. Als dat lukt, zal men niet afwijzend staan tegen over het aanvaarden van een wethouderspost. De lijst van deze partij wordt aangevoerd door H. van Mierlo, die al 16 jaar raadslid is en daarnaast directeur is van het Verpleeghuis De Wilbert en voorzitter is van de VVV. Tweede staat M. Krijgsman, die onder andere lid is van het bestuur van de Vrouwenraad en de Politie ke scholingscommissie, plus de programmaraad van de Vereniging Lokale Omroep Katwijk (VLOK). Een op merkelijke derde op de lijst van Gemeentebelangen is de directeur van Ouwehands Rederij en Visverwerking, P: J. de Haas, die tevens secre taris is van de Katwijkse Vereniging van Industrie en Handel (KVIH) en de Stich ting Kontakt Beroepsleven Onderwijs Katwijk (KBOK): Hij is ook lid van de commis sie van Advies van het Ge westelijk Arbeidsbureau. NOORDWIJK De gemeentebestuurders worden steeds nadrukkelijker geconfronteerd met de verkeerschaos als ge volg van de raadhuisbouw in de kern van Noordwijk-Bin- nen. Een chaos, die nog zal toenemen als de bouw voltooid is en ook het personeel van het bureau gemeentewerken zich als lang-parkeerders in de dorpskom zullen aandienen. Gisteravond hield de verkeerscommissie zich bezig met de ordeloze situatie op de Voorstraat en omgeving, maar men kwam er niet uit. De commissie heloot later op de proble men terug te komen. Een van de maatregelen die het college van B en W voor ogen stond was het afsluiten, eventueel verkeersluw maken van het stukje Zeestraat tussen de Heilige Geestweg en de Voorstraat. In het laatste geval dacht men aan éénrichtings verkeer vanaf de Voorstraat. Verder werd in overweging gegeven in het Voorstraat-gedeelte tussen het raadhuis en de Schiestraat het éénrichtingsverkeer te handhaven, maar de rijrichting om te draaien. Men zal dus vanaf de Schie straat de Voorstraat inrijden. Tegen deze plannen werd door ondernemers uit de kom van Noordwijk-Binnen fel gerea geerd. „Waarom is dit oude, en toen reeds afgewezen plan, op nieuw uit de kast gehaald", vroeg een zeer verbolgen Wim Simerink. In zijn reactie wees hij er op, dat de huidige ver keerschaos veroorzaakt werd door de lang-parkeerder, die eerder hun auto stalden op het terrein waar thans het raad huis gebouwd wordt. VALKENBURG Binnen kort wordt begonnen met de bouw van zeven woningen en bouw begint, zullen eerst een voormalige manufacturenwin kel en een woning worden ge- een winkel op de hoek van het sloopt. Het pand is door de ge- Castellumplein en de Midden- meente gekocht van de eige- weg. Architect G. Westgeest heeft daarvoor voor de kom van het Rijndorp een plan van gemaakt. De commissie economische za ken boog zich gisteravond over het plan. De huren zullen tussen de 370 en 420 gulden liggen. Voordat men aan deze naar, die inmiddels naar elders is vertrokken. Deze eriige zaak in zijn branche wordt in Val kenburg gemist. Het gemeente bestuur geeft dan ook de voor keur aan de verhuur van he winkelpand aan een textielbe cfrijf. Hiervoor zijn twee aan vragen bij de gemeente inge komen. De Valkenburger E. Verwey maakte gisteravond gebruik van het spreekrecht en deelde de commissie mee dat hij een manufacturenwinkelbedrijf in het te bouwen pand wil onder brengen. Verwey bezet mo menteel een 5-tal markt- standplaatsen in deze branche in de regio. De voormalige manufacturen winkel en woning op het Cas- tellumplein worden gesloopt. VOORHOUT De PPR in Voorhout heeft fractieleider T. de Groot gekozen tot lijsttrek ker bij de gemeenteraadsver kiezingen in maart. De PPR heeft momenteel twee zetels in de raad. Het andere raadslid, mevouw A. Lap, staat tweede op de lijst. Het rest van de lijst: 3. S. van der Werf, 4. A. Wijling- Schellingerhout, 5. J. van den Berg-Van Wezel, 6. Y. Reitsa, 7. J. de Graaf, 8. R. Drejer- Stoffelsma, 9. C. van den Berg-Van Kampen, 10. C. van Dam-Van den Berg, 11. J.van Overbeeke. Als aandachtspun ten voor de komende raadspe riode noemt de PPR onder meer een tweede peuterspeel ruimte, geen bebouwing op het voorterrein van Huize Agnes, een haalbaarheidsonderzoek naar een tweede sporthal en een verlaging van de maxi mumsnelheid in woonwijken. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA STREEK Het gaat maar door, dat carnavalsgewoel. Wanneer zaterdag prins Vic I Iwijk» op het Noordwijkerhoutse dan 1100 Noordwijkerhouters bijeen in De Schelft voor de boerenmaaltijd. Dinsdagmid dag zal de elfkroegentocht zich voor de jeugd van 12 tot 16 play-backwedstrijden jaar e^ om acht^ uur krijgt avonds een gekostumerd bal. gemeentebordes de dorpssleu- voornamelijk af gaan spelen in tel van burgemeester Winkel zal hebben overgenomen, barst in het Kaninefatenrijk weer een onvervalst Brabants car naval los. Allereerst verwach ten de organisatoren dat de „grootste optocht boven de ri vieren" dit jaar meer dan hon derd deelnemers zal tellen. En dan is de kinderoptocht in de morgenuren al voorbij getrok ken. De carnavalsmiddagen zullen weer bestemd zijn voor de kin deren en de bejaarden. Maan dagmiddag komen weer meer het dorpscentrum. Verder kan men iedere avond op drie ver schillende plaatsen in de polo naise gaan. Na het geslaagde jubileumfeest §aat de carnavalsvereniging de aksen er vrijdag in Sassen- heim ook weer tegenaan. Die middag bezoeken de Saksen de Don Bosco-Mavo en daarna vertrekt Prins Hendrik naar de winnaars van de étalage- en gevelversierwedstrijd. 's Avonds is er in restaurant „Wasbeek" een carnavalsdisco Hendrik in het raadhuis van de burgemeester de sleutel van Sassenheim. Zaterdagmid dag is er het Koldercorso in samenwerking met „de Gaap stokken" uit Lisse en die start vanaf twee uur bij de Wille- brorduslaan. Die avond is er in restaurant Wasbeek groot Prinsenbal. Zondagmorgen gaan de Saksen op ziekenbe- zoek en de kleuters kunnen 's middags terecht in De Oude Tol van drie tot zeven uur. Maandagmiddag is er in De Oude Tol een carnavalsfeest met de 60-plussers en die avond in Wasbeek „kielenbal". Dinsdag is er het bejaardenbe- zoek, disco in de Oude Tol met Ook de carnavalsvereniging De Rampstampers in Lisser» broek mengt zich in het car- navalsgeweld en een en ander zal zich afspelen in De Meer koet. Vrijdag brengt de Prins een bezoek aan de scholen en 's avonds is er een gekostu meerd bal voor de jeugd. CZa- terdag staat de kinderoptocht op het programma en die avond kunnen volwassenen zich gekostumeerd op de dans vloer wagen. Maandag worden de ouderen uit Lisserbroek en Abbenes verwend en dinsdag wordt het carnaval besloten met de Boerenbruiloft.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15