„Berkel": één van Zuidhollands toptrio Imperiums Hedda Gabler geeft somber mensbeeld Ruzie om film van Maruschka Detmers Beurs van Amsterdam UTfUP vo ORJ2Ê BLEISWUK OPGEFLEURD Staatssecretaris „opent" telefooncentrale van bloemenveiling Westland KUNST SeidócSouAont MAANDAG 3 FEBRUARI 1986 PAGINA 7 Microtheator Imperium (Oude Veel 33e, Leiden): Hedda Gabler van Ib- •en. Regie: Bart Vieveen. Elke vrij» dag en zaterdag t/m 15 maart. De kleine, kale, zwarte speel- j ruimte van Microtheater Im perium is met niets anders [aangekleed dan een rode plu chen bank tussen glimmende steigerpalen. Ditmaal is niet /geprobeerd met samengeraap te, voor trpuwe bezoekers zeer herkenbare decorstukken een toneelwereldje te bouwen. De spelers zijn gekleed in existen tialistisch zwart. Die kleuren zwart en rood zijn sfeerbepa lend en symbolisch voor de [voorstelling: Bart Vieveens vi- I sie op Hedda Gabler staat in het teken van somberheid, dood en hartstocht. - Hij regisseerde het drama van Henrik Ibsen uit 1890 bij Im perium en bewerkte het ingrij pend: de bijfiguren liet hij weg, de overige rollen wilde hij niet meer. alleen laten fun geren als typen, die Hedda's slechte eigenschappen tonen, maar ze ook kracht en zelf standigheid meegeven. Bijna alle personages kwamen bere kenend als loerende roofdie ren in het leven te staan. De hoofdlijn van het stuk is onaangetast: Hedda Gabler wil de ruimte van het volledig le ven, maar krijgt die niet in haar bij gebrek aan betere kandidaten gesloten huwelijk met een beperkte wetenschap per. Wat ze vooral wil is macht; het frustreert haar dat haar acties nooit van beslis send belang geweest zijn op een mensenleven. Als Thea Elvsted en de veelbelovende Ejlert Lövborg in de stad te rugkomen, grijpt ze haar kans om door het geraffineerd ma nipuleren van informatie Löv borg zijn moeizaam hervonden evenwicht in het leven te ver storen en hem zelfmoord te la ten plegen. Hij schoot zich echter niet groots door hoofd of hart, maar trof zich even banaal als dodelijk in de on derbuik (bij Vieveen: het kruis, hm). Als zelfs hij niet tot een Daad in staat is, geeft Hedda zelf het voorbeeld: ze schiet zich door het hoofd. Ibsen stond onder invloed van de existentialistisch-idealisti- sche filosoof Kierkegaard, en zijn werk kent ook die beide kanten (al is het idealistische in Hedda Gabler dan weer ver te zoeken). Vieveen geeft die aan met muziek van Schu mann en verwijzingen naar Sartre, wiens anti-idealistische mensbeeld heel nadrukkelijk in de voorstelling terug te vin den is. (Die existentialistische zwartgalligheid staat overigens haaks op de lolligheid van het programmaboekje.) Iedereen is een concurrent van iedereen. Omdat tussen bijna alle moge lijke paren ook nog erotische verhoudingen bestaan, gaat de bewerking gebukt onder een ondraaglijke spanning, waarin Ibsens zorgvuldige opbouw ontbreekt. Ondanks heel rede lijk spel konden de acteurs die spanning natuurlijk niet vol houden. Het elimineren van menselijke zwakte, behalve dan bij Lövborg, die een wit overhemd over zijn blanke in borst draagt, en de ondoorbro- ken sfeer van concurrentie en berekening, resulteerden in een vlakke voorstelling. DICK VAN TEYLINGEN SUSKE EN WISKE DE MOOIE MILLIREM Diana Ross getrouwd De Amerikaanse pop ster Diana Ross is za- M terdag in Genève in ;f§ het huwelijk getreden met de Noorse scheepsmagnaat Arne Naess. Zowel Ross als de 46-jarige Naess zijn af eens getrouwd ge weest. Beiden hebben uit hun eerste huwelijk drie kinderen. Bruids meisje bij de plechtig heid was prinses f^j| Christina, de zuster van de Zweedse ko ning Carl Gustaf. On der de gasten waren de popzanger Stevie Wonder en de acteur Gregory Peck. Ook de drie kinderen van Dia na Ross waren bij het huwelijk van hun moe der aanwezig. Het ver mogen van de bruide gom wordt geschat op bijna 2,7 miljard gul den. De romance tus sen de zangeres en de miljardair is volgens vrienden van het echt paar vorig jaar mei op de Bahama's begon nen. Op de foto loopt het echtpaar onder een boog van pickets, een in de bergsport veel gebruikt gereed schap. Naess is in Noorwegen een be kend bergbeklimmer. BUNA VERDUBBELING VAN AANTAL BEZOEKERS Rotterdams Filmfestival: het optimisme is terug ROTTERDAM Nog voor gisteren de projector lampen voor de laatste keer doofden, waren de organisatoren en bezoe kers van het Rotterdamse filmfestival het al dik eens: het festival was „een ongekend succes". Een geheel ander geluid dan vorig jaar, toen menigeen ver zuchtte dat het festival zijn langste tijd had gehad. In to taal konden dit jaar 110.000 be zoekers worden genoteerd, te gen 60.000 vorig jaar. De ge schatte recette van 210.000 gul den, op een totaal budget van 1,6 miljoen, is ruimschoots ge haald, aldus de organisatie. Zij schrijft het succes vooral toe aan de „publieksvriendelijke benadering" waarmee is ge werkt, zoals het gratis ver strekken van informatiemate riaal over de vertoonde films. Over het algemeen was de kwaliteit van de aangeboden films, dit jaar daarnaast bijzon-' der goed. Maar er was meer dat het festival dit jaar ge slaagd maakte. De nieuwe op zet van het gebeuren, dat het festival in feite in een gedeelte voor de professionele bezoe kers en de liefhebbers splitste, pakte goed uit. Daarmee werd voorkomen dat de filmliefheb bers om een plaatsje moesten concureren met de beroepsma tig aanwezigen. Het nadeel voor deze liefhebbers was wel dat zij minder kans kregen de beroemdheden onder de gas ten te ontmoeten, omdat deze zich vooral ophielden in het voor het normale publiek on toegankelijke Lantaarn/Ven ster-complex. Het bleek echter dat de bezoe kers dat nauwelijks een be-, zwaar vonden. De publieksdis- cussies in hotel Centraal, die voor een ieder toegankelijk waren, werden namelijk zeer slecht bezocht. De filmliefheb bers, komen klaarblijkelijk naar het festival om de films te zien en niet voor de contac ten met het filmvolk of het ge klets. Voor het festival van start ging, verwachtten velen dat een nieuwe door artistieklei- der Hubert Bals in New York ontdekte jonge filmmaakster Rachel Reichman, de ontdek king van het jaar zou worden. Haar film „The Riverbed" maakte in Rotterdam echter weinig tongen los. Het is dui delijk dat zij niet de weg zal gaan die haar landgenoot Jim Jarmuch enkele jaren geleden in Rotterdam opging. Veel succes op het festival had de Joegoslaaf Dusan Makave- jev. Zijn jongste film „The Coca Cola Kid" scoorde hoog op de door het publiek samen gestelde waarderingslijst. Die lijst werd na afloop van het festival overigens aange voerd door de film „No End" van de Poolse filmer Kies- lowski. PIERRE RITZEN (Van onze correspondent Cees Manders) ROME De eerste Italiaanse film van de Nederlandse filmster Maruschka Detmers „II diavolo in corpo" („de duivel in 't lijf"), beleeft een moeilijke bevalling. Tus sen de producer, Leo Pescarolo, en de regisseur, Mario Bellocchio, allebei autoriteiten in de Italiaanse filmwe reld, is een stevig conflict ontstaan over de inhoud van de film. De film is geïnspireerd door het fameuse boek van Raymond Radiget, „Le diable au corps", van voor de oorlog. Maar de Itali aanse „Diavolo" is geplaatst in de moderne tijd, de tijd van het terrorisme. Maruschka Detmers speelt de rol van Giulia, de dochter van een door terroristen vermoorde politiecommissaris. Zij wordt verliefd op de dader, Andrea, ontspoord rijkeluis- -zoontje. De producer wilde (voor zijn geld) een tilm met een goea ver haal waar het publiek van onder de indruk komt. De regisseur heeft er volgens de producer slechts een „erotisch product" van aakt. „Als ik een sexfilm had gewild, zou ik de film nooit Bellocchio hebben gegeven", meent Leo Pescarolo. „Er zijn er in Italië die dat beter kunnen". Het probleem zit 'm daarin dat Maruschka (22) en haar nog jeug digere tegenspeler Federico Pitzalis in het (voorlopig) eindpro duct van de regisseur de ene sex-scène afwisselen met de ande re. Maruschka bedrijft de liefde te veelvuldig en haar liefdesscè nes zijn te gedurfd naar de mening van de producer. „De film is een ongemotiveerde opeenvolging van sexuele handelingen ge worden". De discussies over de relatie sex - kunst zijn natuurlijk niet van vandaag of van gisteren: waar de een teveel sex constateert, is die sex volgens de ander volledig artistiek verantwoord en func tioneel in het verhaal. Bellocchio, de regisseur, ontkent niet dat er nogal wat gewaagde fragmenten in zijn versie zitten. Maar hij vindt dat die volledig in het geheel passen en als zodanig vol strekt niet storen. In het scenario is dochter Maruschka nogal van streek, teneer- geslagen en „gek", door de dood van haar vader. „De andere kant van deze depressie is juist haar gevoelsmatige betrokken heid", zo verdedigt Bellocchio zich. MARKTEN LEIDEN Noteringen groente- en fruitveiling, maandag 3 februari: aard appelen: 16-17; boerenkool: 74-125; prei: 91-142; spruiten a: 1,39-1,50; b: 1,77-1,98; c: 41; d: 90-1,61; uien: 12- 56; winterpeen: 14-30; witlof: 1,10- 1,85; bloemkool 6 per bak: knolsel der!]: 19-75; sla: 52-85; bleekselderij: ""-87; paksoi: 1,61; amsoi: 1,61; AEGON 110,00 110.80 Ahold 81,00 81,90 Akzo 160,50 163,40 A.B.N. 578,00 581,00 A.B.N.div'ee Alrenta 144,30 144,30 178,00 183,50 LAND EN TUINBOUW De Nederlandse Tuinbouw staat bekend als de Tuin van Europa. Nu blijkt dat de Ne derlanders naar verhouding maar zeer weinig verse groenten uit deze tuin consu meren. Vorige week werd er door het Produktschap voor Groenten en Eruit bekend gemaakt dat het verbruik van verse groenten op 90 kilo per huishouding uitkwam in 1985. Als er berekend zou worden wat dit per persoon per dag betekent, dan komt men wel op zeer kleine hoe veelheden uit. Hetzelfde geldt voor wat er per persoon per dag aan verse groenten wordt uitgegeven als men weet dat dit een bedrag van f230, - (per huishouding) was in 1985. Wat dat aangaat ver dient de groenteman wel wat meer belangstelling. Het is beslist niet zo dat de consu ment zich arm eet. Voor de kassla ligt de prijs op het ogenblik tussen 60 cent en f1,20 per krop. Radijs is voor de tijd van het jaar bijzonder goedkoop, namelijk f1,20 per bosje. Deze groentesoort leent zich uitstekend voor salades en diverse rauwkostschotels. De kasandijvie is niet veel van prijs veranderd, de prijs schommelt tussen f2,50 en f3,- per pond. De import an dijvie uit Frankrijk en Italië is 1 gulden per pond goedko per. De Hollandse bloemkool kost 5 6 gulden per stuk. Voor de Franse en Italiaanse bloemkool komt de prijs op 4 gulden. De raapsteeltjes kos ten nog steeds 80 cent per bosje. Voor een mooie bos peen komt de prijs tussen de 4 en 5 gulden uit. Verse spi nazie kost gauw 3 tot 4 gul den per pond. Voor tomaten en paprika's is de consument nog aangewezen op het Spaanse produkt. De tomaten kosten f2,50 per pond. Voor rode paprika's betaalt men eveneens f 2,50 per pond, de groene zijn goedkoper name lijk f 1,70 per pond. Knolsel derij is voor 90 cent per stuk te koop. Prei is duurder ge worden, namelijk f 1.50 per pond. Witlof is weer wat in prijs gedaald, klasse I kost f 1,50 per pond en het snijlof 80 cent, eveneens per pond. Spruiten zijn in prijs gestegen naar zo'n 2 gulden per kilo. De Chinese kool kost nog steeds 2 gulden per kilo. Het zelfde geldt voor spitskool. Goedkope groentesoorten zijn: Kroten, witte kool, rode kool, gele kool, winterpeen en uien. De prijs ligt tussen 60 cent en 1 gulden per kilo. De fruitprijzen zijn niet veel veranderd. Peren zijn goed koop, voor Conference en Doyenné du Cornice ligt de prijs tussen f 1,- en f 2,50 per Veilingvereniging „Berkel en omstreken. „Dat gebouwencomplex moet men toch in Berkel zoeken?" zou de argeloze lezer-en-bui- tenstaander terecht kunnen denken. Naast „De Kring", de Bleiswijkse groenteveiling, verrees echter enige jaren geleden de boven genoemde Berkelse bloemenveiling en Wim Valk als veeljarig voorzitter was één van de genen, die achter deze verhuizing zat. Vele bloemen zijn sindsdien in Bleiswijk van hand tot hand gegaan. Over 1985 boekte men een omzet van 189 miljoen gulden en dat betekende een toena me van 10.3 procent ten opzichte van 1984, terwijl men vooral een groei van zo'n 9'/2% procent begroot had: de laatste vier maanden van vorig jaar zag de groei er wel niet zo op zienbarend uit, maar de Kerstperiode maakte weer het een en ander goed. Men blijft echter „reëel" óf voorzichtig en begroot dit jaar een minder groeipercentage: een begroting opstel len is tenslotte zeker geen koffiedikkijken en alle cijfers worden wel degelijk op een goud schaaltje gewogen. In 1985 had vooral het be middelingsbureau een groot aandeel in de groei. Ruim 42 miljoen gulden werd hier om gezet en dit betekende een stijging op 1984 van maar liefst 28 percent. Op 10 december 1985 werd een mijlpaal gevierd via het berei ken van de „magische" 40 miljoen-grens. Het gebouwencomplex van veiling „Berkel en omstreken" te Bleiswijk, dat vlakbij de weg Zoetermeer-Gouda gesitueerd is, behoeft ech ter de eerste 5 a 10 jaar niet uitgebreid te worden. Van tijd tot tijd wordt er een klein „Westland 19NÜ" gehouden in de vorm van een bijzonder fraaie Orchideeënshow, maar dit vergt geen aanzienlijke halruimte. Produktvergeliiking Waar men bij bloemen bij bloemenveiling „Westland" wel eens lijkt te spreken van een donderdag als mindere veildag dan de andere vier werk dagen; daar is in duidelijk mindere mate bij „Berkel en omstreken" sprake van de woens dag. Directeur Kees Janson zegt hierover: „Voor snijbloemen is het wel duidelijk een mindere dag. Het is evenwel een goede pot plantendag. Maar een echt slechte snijbloe mendag zou ik het niet willen noemen". Ook het produkt-management, dat vorig jaar ge ruime tijd voor de gerbera's werd toegepast en aanzienlijk korter voor rozen had vermoe delijk wel een positieve invloed op de omzet groei van 1985. Voorzitter Wim Valk hier over: „Het voornaamste van deze vorm van regulering is eigenlijk, dat de koper verze kerd is van een bepaald aanbod op een zeke re dag. Zo over de week verdeeld vijfmaal 20 procent: dat is onmogelijk. Ik denk, dat het voor maandag (20) wel opgaat, dinsdag schat ik op 25 percent en de woensdag zal wellicht op 15 procent van de gemiddelde weekomzet uitkomen. Een meer regelmatige aanvoer, voor de gerbera werkte de produktvergelij- king wel degelijk, biedt vele voordelen. Dat moet je niet met sprongen doen, maar ook in te passen in bepaalde dagen en dat in zo breed mogelijk assortiment". Kees Janson doet een noodzakelijke duit in het zakje: „De bedoeling is alle produkten op deze manier te gaan benaderen en daar waar nodig is te ver beteren. Met de rozen zijn we al een heel eind op weg; alleen die zaak is veel gecompli ceerder. Je hebt immers ook met lengte te maken en bij rozen is de prijs immers gekop peld aan de lengte". Deze maand is de tweede evaluatie van de gevolgen van de gerbera- produktvergelijking, over het vierde kwar taal 1985 dus, zorgvuldig bestudeerd en be sproken. Toch plaatst Janson wel een kriti sche kanttekening: „Het is moeilijker om ge gevens over dit onderwerp van andere vei lingen te krijgen en om dat allemaal met el kaar te vergelijken. Het is een enorm gecom pliceerde zaak, maar we zijn ermee bezig en daar waar we verbeteringen aan kunnen brengen aan de hand van deze onderzoekin gen zullen we dit zeker doen en dat hebben we ook al gedaan". Veel vertrouwen in de toekomst: de periode van „doemdenken" is vergeten en ook de leden en kopers hebben alle vertrouwen in de toekomst. Dat blijkt ook wel uit de jaarcijfers over de laatste jaren en de prognoses over de nabije toekomst. Een onverwachte grote teleurstelling met schier catastrofale gevolgen zit er voorlopig niet meer in en alleen nog wat terugvinden over de slechte tijd van 1980 tot 1982 kan men in de diverse jaarverslagen, maar ook wijzen deze uit hoe men zo knap uit die put wist te kruipen. Agrocenter „Een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst" is zo keurig op de Afsluitdijk te zien, maar ook in Bleiswijk weten ze ervan mee te pra ten en hoe zinnig blijkt uit het Agrocenter, dat medio 1986 verwezenlijkt wordt. Wim Valk blikt optimistisch vooruit: „Een bezet ting van zo'n 75 procent halen we zeker op korte termijn. Toch staat er nog weinig con creet op papier. Wel zijn er toezeggingen in die richting, maar nog geen reële contracten werden afgesloten". En hij geeft een recent voorbeeld van een hem nu (8 januari 1986) heeft zich een hele grote diend. Omstreeks vrijdag 10 januari aanstaan de weet ik er meer van". Voorts heeft de Coöp. Aankoopvereniging „Pijnacker en .om streken" als éen der eersten grond (twee hec tare) aangekocht voor een gebouw, dat echter niet tot het Agrocenter gerekend wordt. Per spectieven zijn er voldoende en Wim Valk weet wel mede te delen dat de meeste gega digden uit de bloemenhandel komen. Berkel - Flora - Westland Dan denkt men direct aan het bekende SPP- plan. Strategisch Positionerings Plan volgens een drie- of vierdeling: de deskundigen, praktijkmensen en theoretici uit diverse „bloemenhoeken" zijn er nog niet volledig uit, wat het „Ei van Columbus" nu wel is. In ieder geval de bemiddelingsbureaus van Hon- selersdijk en Bleiswijk werken al geruime tijd samen, waar de samenwerking op het gebied van snijbloemen in de praktijk niet werkte. Een vorm van veilen waar dan ook via „Westland" en „Berkel" kwam er niet uit voor wat snijbloemen betreft. Weinigen zul len dit thans bélreuren, want beide veilingen gaat het thans wel naar den vleze. Wim Valk hierover: „Met Westland blijven we mee on derzoeken naar mogelijkheden tot samenwer king. We zijn op een paar zaken doodgelopen, zoals de produktuitwisseling. Nu hebben bei de directeuren opdracht gekregen samen met een marketingdeskundige om een heel nieuw rapport op tafel te brengen. Beide besturen zullen zich erover buigen. Dan zullen we stappen aan de hand van het rapport nemen om dat beleid tot samenwerking, maar dan zuiver op commercieel gebied, voor de ko mende jaren op te zetten. Daar is tot op he den met Flora nog weinig van gekomen. Een reden hiervoor is wel, dat Flora pas na ons tweeën een directeur kreeg. Vanaf 1 januari 1986 zijn beide directeuren overeengekomen via een soort contract, dat Berkel alle pot planten voor Flora gaat leveren. Dus louter als een soort leverancier. Dat is natuurlijk ook een stuk samenwerking". Kees Jansen wil er graag op door gaan, maar niemand laat zich dwingen en de grote vraag daarbij is of je op een gegeven moment aanvoerders van bolbloemen of zomerbloemen bijvoorbeeld er toe kan bewegen om hun produkten hier naar toe te gaan brengen en omgekeerd. Ik denk, dat dat moeilijk is, maar niet onmoge lijk. Daar zullen we ons nog eens op gaan be zinnen in de toekomst". Dus een vergaande vorm van samenwerking zit er in dit nog prille jaar op bijzonder korte termijn zeker niet in. Flora heeft nieuwbouwplannen en Berkel koestert zijn Agrocenter: onderling overleg over deze bouwplannen heeft niet plaatsgevonden. Veilen op twee plaatsen via een vergaande federatieve samenwerkings vorm, die eventueel tot een fusie kan leiden, is nog verre toekomstmuziek. De melodie moet echter nog geschreven worden en de componist is te weinig bekend Goed voorbeeld Later zal Aircofleur misschien nog in enige vorm een plaatsje in Madurodam vinden. Want de nieuwbouwplannen in het Westland zijn bijzonder ingrijpend. De totstandkoming van deze grote koelcel mag echter zonder meer een mijlpaal genoemd worden en Bleis wijk denkt aan een klein Aircofleurtje via de uitvoering op korte termijn van een nieuw koelproject. Zowel Kees Jansen als Wim Valk is terecht trots op deze plannen en zij verha len graag over de?e plannen en de realisering ervan in een zeer korte tijd, maar niet min der stevig verankerd via gedegen voorberei ding. De ruimte zal, volgens Jansen, de be hoefte voorzien voor zo'n twee a drie jaar. Een vergroting is echter dan of later bijzon der eenvoudig uitvoerbaar. „Berkel" en „De Kring" denken als eikaars buren weieens aan tuinbouw in de Over- buurtsepolder, die gelegen is tussen beider veilingcomplexen en Zoetermeer: nu is dit naast de rijksweg Zoetermeer-Gouda gesi tueerd is op huidig weilandgebied. Wim Valk energiek: „We proberen nu het ene project na het andere in dit gebied van de grond te krij gen". En direct realistisch vervolgend: „De belangstelling om glastuinbouw in de Over- buurtsepolder te realiseren valt tot op heden tegen. Zo'n 27 a 28 hectare is thans uitgege ven en daarnaast kwam in Bergschenhoek nieuwe glastuinbouw van de grond. Op dit moment staat het echt stil". Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, drs. J. F. Scherpenhuizen, opent op woensdag 5 februari officieel de nieuwe digitale telefoon centrale van Bloemenveiling Westland. Bloemenveiling Westland is de eerste veiling die een dergelijke centrale in gebruik neemt. De digitale, snelle besturing van de nieuwe telefooncen trale maakt het telefoonver keer met de bloemenveiling aanzienlijk eenvoudiger. Zo wordt het aantal buitenlijnen vergroot van 25 naar 120, een aantal dat kan oplopen tot 500. Het aantal telefoontoe stellen (nu 1.500) kan oplopen tot 8.000. De wachttijd bij doorverbinden kan bij de nieuwe centrale kleiner zijn, terwijl automatisch doorkie zen mogelijk is. Ook binnen de veiling i de toe. Zo kunnen kopers op de tribunes automatisch doorschakelen van de ene naar de andere plaats. Wijzigingen in het bin- nennet kunnen simpel wor den uitgevoerd en de bereik baarheid van de medewerkers wordt sterk vergroot. Een belangrijk pluspunt van de digitale centrale is dat hij ook gegevens kan verzenden. Computergegevens kunnen, zelfs tijdens een gesprek, wor den opgeroepen en van en naar de veiling worden ver zonden. Infofleur Een dezer dagen verscheen het contactorgaan van Bloe menveiling Westland onder de nieuwe naam Infofleur. Achter deze naamsverande ring gaat een geheel ver nieuwde opzet van het con tactorgaan schuil, waardoor het nog beter en actueler zal informeren. Infofleur is ge richt op leden, kopers, mede werkers en externe relaties van Bloemenveiling West land. De vernieuwde opzet vertoont uiterlijke kenmer ken als nieuwe vormgeving en een groter formaat. Bovendien wordt de verschijningsfre quentie opgevoerd tot één keer in dé veertien dagen, in plaats van eens per maand. Het twintig pagina's tellende Infofleur informeert genoem de doelgroepen over zaken in en rond de Bloemenveiling Westland en verschijnt in een pfaren. De opzetwijziging is het resultaat van een uitge breid onderzoek, dat in op dracht van Bloemenveiling Westland werd gehouden on der de lezers van het contac torgaan. De inhoud van het contactorgaan Infofleur en de communicatie-functie werden over het algemeen hoog ge waardeerd, maar ook werden enkele kanttekeningen ge plaatst. Zo vond men het con tactorgaan soms onvoldoende actueel en werd soms ook een gebrek aan diepgang gecon stateerd. Behalve een verbete ring over de gehele linie moet Infofleur deze bezwaren pro beren weg te nemen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7