Overwinning OASE in sleutelduel 5 Kantebeen redt Scylla Fluks en Ons Eiland delen Oranjeteams naar Leiden £cidóc@omcuit LZ-zwemsters presteren knap LDG terug in hoofdklasse Tramps en Visser verspelen titelkansen Hoofdrol goalballer Ton van Kesteren Kouderkerk puntloos VECHTLUST TERUG BU FIDES PACTA MAANDAG 3 FEBRUARI 1986PAGINA 18 Merenwiek dubbels beheersen toernooi LEIDEN Twee Merenwiek dubbels hebben in Wassenaar de strijd om de herentitel beheerst. Veglo verloor beide inhaalduels voor de competitie en degradeer de hierdoor naar de regionale competitie. In Wassenaar waren John van Eijck en Jan Willem de Vreeze het sterkste koppel in het door de plaatselijke BC georganiseerde toernooi. In de finale wonnen zij van clubgenoten Jan Glasbergen en Paul Roelandse. Glasbergen was met nog twee vierde plaatsen (in het heren enkel en in de mix met Lenie van Opijnen) de meest succesvolle Merenwieker. LEIDEN Het Leids Dam Genootschap ts kampioen geworden van de eerste klasse in de Dambond Midden Holland. Daardoor keert de ploeg terug in de hoofdklasse. In die hoofdklasse heeft het Hazerswoudse Samen Sterk de race naar het kampioenschap niet kunnen vol brengen. In het laatste duel werd onno dig verloren, waardoor Zoetermeer kam pioen werd. In de eerste klasse werd het LDG de terechte kampioen door een duidelijke 10-6 overwinning op Lisse. Met deze overwinnning kwamen de Leidse Dammers op een totaal van liefst 101 bordpunten wat nog zelden gebeurd is in de damgeschiedenis. LEIDEN De bowlers van Tramps en Joop Visser hebben in de derde klasse alle kansen op de titel ver speeld. Het team van Hans Menken is het eindelijk gelukt wat meer afstand te nemen van de degradatie zone in de tweede klasse van de nationale league.. Door overwinningen op koploper Black Squares (Vlaardingen) en rechtstreekse rivaal Swallow Span- ninga (Amstelveen) heeft de Leidse equipe een kloof gecreëerd van vijf punten met de nummer negen uit Amstelveen. Oostdam Travelers presteerde gemid deld en consolideerde de vijfde stek. Scores: tweede klasse: Leiden: Hans Menken 0-3, 3-0, 2-1 - 24 punten 8e plaats; Amstelveen: Oostdam Tra velers 3-0, 1-2, 2-1 - 31 punten, 5e plaats. Derde klas se: Delft: Joop Visser 1-2, 1-2, 1-2 - 30 punten, 3e plaats; Tramps 0-3, 0-3, 0-3 -27 punten, 4e plaats. UTRECHT Ton van Kesteren speelde zaterdag in de goalball competitie een opvallende rol. Na het be nauwde verlies in het duel tegen concurrent Zeeland (3-2), waarin Van Kesteren net als Ad Meyerink scoorde, haalde interim coach Cees Smit de spelver deler uit de basis. Deze zet leverde echter niet het ge wenste resultaat op tegen BSV 4. De Sleutels verlo ren, zij het geflatteerd, met 7-1. Dit kwam vooral door gebrek aan aanvalskracht. In de laatste wed strijd van deze competitie, om de negende plaats in. de eindrangschikking, werd Van Kesteren weer op gesteld. Dat pakte nu wel goed uit. Van Kesteren was geprikkeld over het ingrijpen van Smit en rea geerde dit af op Utrecht. Hij scoorde alle vier de tref fers: 4-3. LEIDEN De hand hal sters van OASE hebben het sleutelduel tegen Quintus 2 met 8-6 gewon nen. Door dit resultaat zijn de pupillen van Sonja van Seggelen weer terug aan de top van de derde divisie, met evenveel ver- liespunten als Quintus, maar met een wedstrijd meer gespeeld. HVV hield tegen Wik tot 6-6 stand, maar moest uiteindelijk met 10-7 in de Vlaar- dingsen de meerderen er kennen. HVS schoof hek- kesluiter De Treffers met 7-14 moeiteloos opzij. De heren van Mercasol Satur- nus wonnen, vanuit een solide verdeddciging spe lend, met 7-15 van EHC. OASE kwam tegen Quintus 2 driemaal achter elkaar op een punt achterstand. Gerrie Hoogeboom, die tweemaal ach ter elkaar vanuit een break out scoorde, zorgde er voor dat OASE toch met een 5-4 voor sprong kon rusten. Die rust hadden de dames ook nodig. De Westlandsen bestookten het doel van OASE constant met harde afstandschoten, maar de oranje-zwarten von den in een verre uitstappende 6-0 verdediging en een goed keepende Jolanda van der Vlugt het juiste antwoord. In de tweede helft bezorgden Roos van der Poel vanaf de opbouw, en Anita van der Poel met twee Westlandsen aan haar arm voor het eerst voor drie punten voorsprong. Dat was voor Quintus onover brugbaar: 8-6. In diezelfde af deling kwam HVV tqgen WIK wel met 3-0 voor. maar toen deze ploeg eenmaal het goede verweer tegen de Voorscho- tensen gevonden had lag het initiatief aan de overzijde. Rustig spelend kwam WIK halverwege met 3-5 voor. In het tweede deel herstelde HVV, met een goed spelende Do Laernoes, zich tot 6-6, maar in totaal 4 strafworpen bezorgden WIK de 10-7 zege. HVS kon pas in de tweede helft afstand nemen van het puntloze De Treffers. Toen zette Ank van de Bosch op de middenpositie de lijnen uit en werd de jonge Rotterdamse verdediging overspeeld. Zij stelde onder andere Mieke Overdevest en Lenie van der Bosch in staat 4 maal te sco ren. Na 5-6 bij rust resulteerde dit in 7-14 winst. De Satumus-heren namen re vanche voor de eerder dit sei- Ella van der Poel tracht een opening in de verdediging van Quintus 2 te forceren. OASE won het duel om de koppositie met 8-6. zoen geleden nederlaag tegen EHC. De Leidschendammers konden zeker in de eerste helft amper een gaatje in de Saturnus-defensie boren. Die keihard werkende 3-1-2 de fensie was de basis voor de 2-7 ruststand. In de tweede helft is die zege ondankse een inci dentrijk westrijdverloop, niet meer in gevaar gekomen. Kee per Rob Otten werd vanaf de cirkel zo hard in zijn gezicht geschoten, dat hij als eerste re actie een trappende beweging maakte naar de voor hem neerduikelende speler. Dat le verde hem rood op. Spectacu lair was ook het door EHC met de voet ingeschoten doelpunt, dat niettemin door de arbiters goedgekeurd werd. Saturnus won wel: 7-15. In de eerste afdelingsklasse le den zowel Northa als Olympia verrassende nederlagen. Bij Northa - MMO was met name de Hoogmadese doelvrouwe Truus Lieverse verantwoorde lijk voor de uitzonderlijk lage 3-4 eindstand. Northa scoorde 40 minuten niet. De heren van Rijnstreek hebben de uiterst belangrijke streekderby tegen HVV, mede door het verzil veren van 5 van de 7 strafwor pen, met 12-11 gewonnen (rust 7-6). Uitslagen. Dames: VELO 2 - Fairplay 12-8, MSV - Nort ha 2 17-2, Foreholte 2 - Rijn soever 27-8. Heren: SOS - HVS 19-17, HVV 2 - Rijnsoever 14- 8, Saturnus 3 Foreholte 12-21, MSV - AHC'28 2 16-16. AD VAN FESSEM Van onze zwemmedewerker LEIDEN De jeugdige LZ- zwemsters Bianca Singeling en Fleur Bakker hebben na de eerste Speedo voorronde al een goed vooruitzicht op een finaleplaats. Bianca Singeling werd op de 100 m vrij m. geb. 76e. 1. eerste in 1.21.6, waar schijnlijk goed voor een plaats je bij de snelste zestien die ko mende zomer in Amersfoort uit gaan maken wie de beste is. Fleur Bakker eindigde in 1.22.8 als derde. Op de 100 m vlinderslag was de volgorde van aantikken net omge draaid. Bianca Singeling moest hier de één jaar jongere Fleur Bakker voor laten gaan. Haar 1.42.5 bezorgt ook haar een re tourtje Amersfoort. Bij de meisjes geboren in 1974 stelde ook Nancy Kijk in de Vegte (LZ) haar reisje Amersfoort veilig. Haar 5.17.2 op de 400 m vrij levert haar vermoedelijk wel een finaleplaats op. De door ziekte wat teruggevallen Maaike Parrel (Zijl/LGB), nu derde in 5.23.3, kan gelukkig nog teren op haar 5.17.5 van de voorgaande editie. De ook op de 400 m vrij goed preste rende Amarentia Verkade (Zijl/LGB) kwam op de 100 m school nog beter uit de verf. Met 1.27.0 maakt zij een goede finalekans. Karin Stastra en Angelique Hoogenboom (beiden LZ) wonnen elk een programma onderdeel in snelle tijden. Hoogenboom (geb. 75) raffelde de 100 m rugslag af in 1.23.1, Stastra, uitkomend in dezelfde leeftijdsgroep, zwom naar 2.55.2 op de 200 m wisselslag. Danny Dubbeldeman (Zijl/LGB) kon met 3.02.3 nog beslag leggen op de derde plaats. De broers Dennis en Mark Schouten (LZ) schaar den zich op zowel de 100 m vlinder als de 100 m vrij bij de snelsten. Dennis Schouten liet op beide nummers zijn broer zijn hielen zien en werd een keer tweede en een keer der de. De laatste medailleklant was Zijl/LGB-er Mike van Beukering. Op de 800 m vrij realiseerde hij 11.44.9, werd derde en haalde 120 sekonden van zijn beste tijd af. LEIDEN In de schaduw van de bekerfinales speelden de clubs uit de lagere waterpo- lo-afdelingen dit weekeinde hun wedstrijden. In de tweede klasse verloor Vivax met 8-5 van KZC. In de tweede wed strijd in deze klasse bleef Kou dekerk nog steeds puntloos: 6- 9 tegen Breda. In de derde klasse liet Katwijk in Gouda een punt liggen, maar blijft desondanks op een tweede plaats staan. DKD verloor met 5-9 van WVZ. De dames van LZ'86 behaalden wederom een overwinning: 6-5 op ESCA. De uitwedstrijd van Vivax in Beverwijk tegen KZC was er een om vlug te vergeten. Beide ploegen waren goed tegen el kaar opgewassen, maar KZC had meer geluk en kreeg ook nog 3 strafworpen mee van de scheidsrechters tegen één voor Vivax. Vooral na de tweede periode werd het een romme lig wedstrijd met daarin veel persoonlijke fouten. Periodes tanden: 4-2, 7-3, 7-4, 8-5. Doel puntenmakers: Hans Trijsburg 3 en Dik Langerhorst 2. Tegen Breda zag het er lange tijd naar uit dat Koudekerk z'n eerste puntje zou gaan pak ken. Tot diep in de 3e periode kon de ploeg van Fred Kimpel Breda volgen: 5-6. Maar toen de Koudekerkers een aantal opgelegde kansen lieten lig-' gen, sloeg Breda toe: 6-9. Pe riodestanden: 2-3, 4-6, 5-7, 6-9. Doelpuntenmakers: Bergsma 3, Kimpel, Griffoen en van Amsterdam elk 1. Katwijk heeft in de wedstrijd tegen GZC een punt laten liggen. De Katwijkers hebben de hele wedstrijd voorgestaan, maar gaven de winst in het 4de part uit handen, toen zij een aantal kansen, waaronder een straf- worp, om zeep hielpen. Perio destanden: 1-4, 4-6, 6-7, 7-7. Doelpuntenmakers: Schaap, Boonstoppel en Hoek 1, v.d. Putte en Heemrood elk 2. DKD begon te traag tegen WVZ en stond na het eerste part met 0-4 achter. Daarna liep het beter, maar de schade van de eerste periode kon niet meer ingelopen worden. Pe riodestanden: 0-4, 2-5, 4-6, 5-9. Doelpuntenmakers: v.d. Plas 2, Frank Dreef 1, Diebeis 1 en Kuiper 1. In de schrijd tegen degradatie boekten de dames van LZ'86 een belangrijke overwinning op middenmotor ESCA. In een gelijkopgaande wedstrijd waren de Leiase da mes het gelukkigst: 6-5. Perio destanden: 2-1, 3-4, 4-4, 6-5. Doelpuntenmakers: De Jong 2, v. Leeuwen 2, Filippo en Kap- teyn elk 1. De dames van De Zijl/LGB speelden 3-3 tegen Pakof LEIDEN De topclubs uit de Leidse regio heb ben de tiende speeldag benut om zich verder op de ranglijsten omhoog te werken. Pernix, De Da naïden en Zuiderkwartier wonnen allemaal en al leen TOP zette geen uit slag neer, omdat haar wedstrijd werd gestaakt. Andere opvallende resul taten waren het eerste puntverlies van koploper Fiks in 2D en de remise van Fluks en Ons Eiland, die nu beide voorlaatste staan in 2C. Rond de 40ste minuut ver grootte Pernix haar voor sprong van 7-4 (rust) tot 9-4, waarmee Pams vroegtijdig ge klopt leek. De formatie van Jasper Engel, die vrijwel zeker een jaar bijtekent, kwam ech ter vast te zitten, waardoor de bezoekers door ondermeer vier strafworpen nog konden terugkomen tot 9-7. Carla van Evert (3), Kees Hortensius (2), Janneke Mulder, Lian Tiele- man, Geerten Breedveld en Kees Brokaar waren trefzeker, voordat de inzinking volgde. Bij 10-7 en 10-8 had De Danaï den het geluk, dat De Bermen twee strafworpen miste, waar door de moeizaam opgebouw de voorsprong behouden bleef. De Leidse eersteklasser benut te zelf vier van de in totaal dertien stippen en was ook in „normale" aanvallen veel slag vaardiger. Leon Brouwers en Eric Kromhout namen met elk zes treffers het grootste deel van de produktie op zich in de 15-10 zegepraal. Met vertragen en voorverdedi- gen ontregelde Zuiderkwa- rier het spel van Sperwers volkomen. De blauw-gelen na men door Eric van Lunteren (5) en Rens Henzen (3) al gauw ruim afstand en hoefden na de 2-8 bij rust niet eens meer vol uit door te gaan: 5-11. De ove rige goals waren afkomstig van Kitty van der Mark, Dirk Jan de Kreek en Wil de Wit. Vlak voor rust ging TOP met 4-5 aan de leiding bij Snel, Kees Imthorn (links) van Fluks reikt in een sprongduel even hoog als Wim Nijenhuis van Ons Eiland. De ploegen gaven elkaar ook in de score geen duimbreed toe: 6-6. toen er een speler van de thuisclub ongelukkig ten val kwam. Hij liep een ernstige nekblessure op, die voor scheidsrechter en achttallen aanleiding was om vroegtijdig de kleedkamers op te zoeken, zodat het duel later in het ge heel overgespeeld zal moeten worden. Alleen op schotvaardigheid was Crescendo iets minder dan Olympiaan, zodat de 5-7 achterstand onoverbrugbaar bleek. Carolien van Noort, Wijnand Alberts (2), Marlies Brouwer en Henk Alberts hielden de lijstaanvoerder lang in onzekerheid over de 6-8 eindstand. Aangezien de eerste aanval van De Algemene na rust (6- 6) in het geheel niet scoorde, kon Hoogvliet met 9-10 aan het langste eind trekken. Enri co Mud, die met vijf doelpun ten veruit de gevaarlijkste aanvaller was, dichtte bij 6-8 nog wel het gat, maar in de twee resterende minuten na 8- 10 had enkel invalster Adri Rusman tijd om te scoren. De streekderby tussen Fluks en Ons Eilana kreeg met 6-6 geen winnaar en dat was ge zien het lage spelpeil terecht. Beide clubs misten belangrijke spelers (Nel Hordijk en Pa trick Verra) en kwamen door plaatsfouten nauwelijks aan goed lopende aanvallen toe. De Noordwijkers namen in de tweede helft door een straf- worp van Aad van Dronglen, tweemaal scorend, met 6-4 de leiding, maar lieten een vol gende kans van tweeënhalve meter onbenut. Dit stimuleer de de bezoekers tot een lang durig offensief, waarin Wim Nijenhuis (topscorer met drie goals) tenslotte negen minuten voor het verlossende eindsig naal het evenwicht definitief herstelde. Even leek Fiks te bezwijken onder het zuivere, onverdedig bare afstandschot van Tjoba, dat na 2-7 #en 8-10 tot op 13-10 was gekomen. Nico van Wei zen (4), Tanja Reitsma en Die- derick van Veen (2) buitten onzorgvuldigheden in het Zeeuwse spelbevriezen uit om met 13-13 het verlies van één punt (het eerste in dit seizoen) veilig te stellen. Direct na rust raakte Veloci- tas van 6-6 (rust) op 10-6 bij Bolnes, omdat de aanval een traditioneel geworden inzin king doormaakte. Rien van Poelgeest (2), Elvira Corts en invallers Ine Goedegebuur en Bert Osnabruggen brachten het verschil driemaal tot één punt terug, maar moesten ver geefs op een gelijkmaker wachten: 13-11. Bij 7-10 keek Tempo opge lucht toe, hoe Seolto een straf- worp miste, waarna het zelf haar voorsprong tot 7-12 ver grootte. Dirk Turkenburg, die aan het einde van dit seizoen stopt als trainer, zag Tom de Vries (4), Arjan Kolman (3), Ellen de Nijs, Ronald Driedui- te en Aad Haagsman (2) het verschil nog tot 9-16 opdrijven. In goed tien minuten tijd kwam KNS tegen ELKV van 7-10 op 12-10, maar het spelbe vriezen was minder indruk wekkend. Sandra Ligvoet, Louis Kok (beiden 5x), Peter Zitman (2) en Peter Siebers en hun teamgenoten moesten in de spannende slotfase toch nog een punt met 13-13 afstaan. RENKUM Fides Pacta heeft met het vierpuntenduel tegen Samos in het vooruit zicht het geloof in eigen kun nen hervonden. De Leidse hoofdklasser bracht het hoog geplaatste DKOD drie kwar tier in het nauw, maar miste nog het fortuin om meer te be reiken dan een nipte 13-12 ne derlaag. Bij de monsternederlagen te gen PKC en LDO werd Fides Pacta al in de openingsfase overrompeld, omdat de ploeg 7irh door het te hoge tempo van de tegenstander liet mee slepen. De Leidenaren hadden hun les geleerd en lieten de bal nu veel langer in de aan val rondgaan, loerend op een goede kans. Bovendien lukte het Bettina Sommeling en Wilma Neute boom (later afgelost door Jea- net Smit) om de gevaarlijke aanvalsters De Weert en Van der Kolk behoorlijk aan ban den te leggen. Beide factoren lagen ten grondslag aan het lichte overwicht, dat de acht van Berendes zich in de eerste helft verwierf (rust 6-7). Kort na rust kwam Fides Pac ta op 7-10 en op dat moment ketste een afstandschot van Dick Onderwater in en uit de fammele mand. Het had een elangrijke treffer kunnen zijn, want in plaats van 7-11 werd het nu 8-10. Daardoor ontspon zich een thrillerachtig scoreverloop, waarin de bezoe kers tot 9-12 ruim aan de lei ding gingen. Bij 11-12 liet coach Berendes Ronald van der Velden warm lopen, maar voor hij kon wisselen, was DKOD voorbij gegaan (13-12). In de spannende slotfase kre gen zijn volgelingen nog drie kansen, waaronder een straf- worp, om alsnog de gelijkma ker te produceren. De treffers van Dick Onderwater (4), Nico Pikaar (3), Robin Sommeling (3), Wilm Neuteboom en Hen- ny Piket kregen echter geen bekroning. De enige voldoe ning bestond nu uit de consta tering, dat de wilskracht en vechtlust terug waren in het Leidse spel, eigenschappen die in de komende degradatie strijd erg belangrijk kunnen zijn. 5? LEIDEN Met een gave hat trick was Frits Kantebeen matchwinnaar voor Scylla te gen Middelburg Zuid in een wedstrijd die de Leidenaren met 6-4 wonnen. Ook het tweede van Avanti dreef voor namelijk op een man, de onge slagen Robert de Groot, maar omdat ook het dubbel gewon nen werd viel de zege op Shot iets ruimer uit: 6-3. Bii de da mes was Avanti ook door To- renstad niet te stuiten, 6-1, ter wijl Scylla daarentegen tegen Shot dichtbij kwam, maar de eerste punten toch niet binnen kon slepen. Middelburg-Zuid zal geen prettige herinneringen over hebben gehouden aan de twee reizen naar de Randstad van de afgelopen tijd. Twee weken geleden verraste debutant Sjaardema de Zeeuwen met 6- 3, nu was de beurt aan Scylla. De Leidenaren, die overigens nog geen punt hebben ver speeld, moesten wel tot op de bodem gaan. Pas in de tiende partij gingen de gasten door de knieën. Frits Kantebeen was (ongesla gen) de grote man, Sjoerd Meyer verloor alleen van ver dediger Koen de Vries, en Pe ter Paul de Vrind bewees koel genoeg te zijn om bij 5-4 het karwei af te maken. Ook Avanti 2 voegde twee punten aan haar totaal toe. Uit bij Shot was Robert de Groot ongenaakbaar. Met teamge noot „Pietje" Bakker bracht hij ook het dubbel op zijn naam. Met Bakker's winstpar tijen erbij was de zes vol. In de tweede divisie kwamen de Sjaardema reserves te traag op gang tegen Quick'32. Jaap Polak, Douglas Janssen en Mark Sang Ajang verdeel den de produktie eerlijk, maar kwamen ieder niet verder dan één zege en gingen dus met 3- 7 ten onder. Docos ging vrolijk voort op het 6-4 pad dat al enige tiid met groot succes bewandeld wordt. Net als in de eerste helft was het Kishan Prashad die driemaal, Sjaak den Elzen tweemaal en Walter Engelbert eenmaal scoorde. SKF werd de dupe. Overige uitslagen: Swift 2- Scylla 2 4-6, Treffers-Phoe- nix 6-4, Kluis-Sjaardema 3 7- 3, St. Hoger/TSB 2-Avanti 3 5-5, Tempo Team 3-Treffers 2 6-4, Huizen-Docos 2 4-6. Weinig lijkt de Avanti dames meer in de weg te staan, nu ook Torenstad met het groot ste gemak werd opgerold. Claudia Verschoor liet alleen tegen Schultze een steekje. Ellen Bakker handhaafde haar ongeslagen status, terwijl haar zusje José deze keer niet voor haar onder deed: 6-1. Scylla heeft het daarentegen een stuk moeilijker. Sandra de Kruiff, al jaren dé drijvende kracht van het team, is door de ziekte van Pfeiffer geveld en Marjan van der Vliet is ook niet altijd beschikbaar. Op merkelijk is het dan wel dat er vanuit de junioren iemand komt die direct bewijst mee te wint ook. Tegen Shot viel Ju dith Lepelaar namelijk met twee zeges weer in positieve zin op. Helaas kreeg ze net iets te weinig steun van Marianne Kantebeen (lx) en Sophia Vaalburg (0). Het dubbel ver zachtte het leed nog tot 4-6, maar kon ook niet verhinde ren dat Scylla puntloos bleef. Overige uitslagen: Vitax- Avanti 2 4-6, De Brug-Docos 3-7, Tielse TC-Docos 3 6-4, St. Aloysius-Docos 2 7-3, Ber- gum-Avanti 3 5-5, ZTTC- Scylla 2 7-3. LEIDEN De nationale korf balselecties (senioren, jeugd- team en junioren) komen ko mende woensdag naar de Vijf mei hal om er te oefenen tegen Leidse gelegenheidsploegen. Het is de derde maal, dat zij zich op deze manier voorberei den op de zaalinterlands tegen België. Bondscoach Ben Crum hecht veel waarde aan het be zoek, omdat hij op het laatste moment nog nieuwelingen aan zijn keurgroep moest toevoe- fen. „We hadden vooral pro- lemen bij de dames", ver klaart de man uit Heelsum, doelend op de afzeggingen van Petra Geelhoedt (blëssure), Rini Keereweer (geen belang stelling) en Joke Meeuwsen (wintersport). „Ik verwacht, dat we tegen Leiden met de complete selec tie kunnen aantreden. Het is de bedoeling om wat spelsyste men uit te proberen, maar bo venal moet dit oefenduel leuk zijn voor het publiek". Zijn spelersgroep bestaat uit Shir ley Eilbracnt (PKC), Arianne van Leeuwen (Fortuna), Alie Sok (DOS'46), Renate de Weert (DKOD), Arjon van der Eijck (Fortuna), Tieneke Rof fel (SCO) en René Kruse (Rod- ha), Arno Preuninger (Fortu na), Koos Snel (Allen Weer baar), Jan Tuttel (SCO), Eric Wilsink (Oost Arnhem) en Bram van der Zee (Allen Weerbaar). Opvallend is, dat hoofdklasse A, de afdeling van Fides Pacta, met Eilbracht, Sok en De Weert tamelijk on- vertegenwoordigd is. De overi ge geselecteerden spelen in hoofdklase B, op Snel en Van der Zee na die in de Over gangsklasse uitkomen. Bij net jeugdteam tot 21 jaar heeft Crum één Leidse in de persoon van Bettina Somme ling (Fides Pacta) opgeroepen. „Tien dagen terug kreeg ik onverwachts een brief thuis, dat ik geselecteerd was. Sinds dien heb ik eenmaal de cen trale training bezocht, waar we anderhalf uur hard ge traind hebben. Ben Crum was erg streng en legde in partijtjes vaak het spel dood om ons op fouten te wijzen, maar hij gaf nieuwelingen als ik ook per soonlijke aandacht", vertelt Sommeling over haar ervarin gen met Zeist. Overigens hoort zij eerst woensdag, of zij tegen Leiden 2 al dan niet in de ba sis staat. In tegenstelling tot het Korf- balverbond had de Leidse Korfbalfederatie maar weinig afzeggers. Erica Hardam (Per nix) moest wegens een slepen de rugblessure als enige be danken. Zij wordt in het eerste achttal vervangen door club genote Carla Kuipers, terwijl Carla van Evert (eveneens Pernix) werd toegevoegd bij de tweede seniorenacht. De oefenduels tussen Nederland en Leiden beginnen om 18.45 uur en de toegang tot de Vijf- meihal bedraagt een rijksdaal der.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18