„Dit was schandelijk Kostbare zege Alphia Katwijk weigert werk(voetbal) Quick Boys verkoopt Y ogels forse dreun SPORTTRIBUME Valken'68 helpt De Sleutels Verliezend ARC behoudt leiding LEIDEN Zoals De Sleutels het eerste deel afsloot, startte de Vlietclub ook de twee de helft van de compe titie: met het doen van goede zaken. Zelf won de équipe van Van Bemmelen met 0-1 van Vlaardingen, ter wijl alle concurrenten onderuit gingen. Kop loper Berkel werd door reuzendoder Val ken'68 met 3-2 veror berd. Zevenhoven maakte het helemaal bont door middenmo ter Floreant een 1-4 zege toe te staan. Kou dekerk en SV Voor schoten verwijderden zich verder van de de gradatiezone door res pectievelijk WDS (2-0) en Jodan Boys (3-1) te verslaan. Vlaardingen De Sleu tels 0-1 (0-1) In het harde duel onder schepte Robert van der Mark al na 6 minuten de bal op het middenveld en schoof Ronald Guldemees- ter vooruit. Guldemeester bereikte de achterlijn en bediende Leo Compeer, die zijn vijfde treffer van dit seizoen tegen Vlaardin gen maakte (in Leiden werd het 4-1). De voor sprong werd met gedisci plineerd spel geconsoli deerd, waarbij de nadruk in de tweede helft op de verdediging werd gelegd. Valken'68 - Berkel 3-2 (3- 0) De Valkenburgers verza melen de meeste punten tegen hooggeplaatsten. Lijstaanvoerder Berkel ondervond dat wederom aan den lijve. Door sterk spel was het bij de rust al 3-0. Mark Duyndam, uit-* blinker Wim Hazenoot en Theo van Rijn waren de doelpuntenmakers. Berkel kwam uitstekend terug na de hervatting, maar bleef steken op 3-2. Spanning was er echter tot het laat ste moment. Zevenhoven - Floreant 1- 4 (0-3) Vooral voor de pauze speelde Zevenhoven slecht. Met name in verde digend opzicht werden grove fouten begaan. Flo reant kwam daardoor op een comfortabele 0-3 bij de rust en even later zelfs op 0-4. Pas in het slotkwartier vond Harrie de Boer het vijandelijke doel om de eer te redden. Aan een re mise kon toen helemaal niet meer gedacht worden. Koudekerk WDS 2-0 (1- 0) Van beide partijen was er geen hoog niveau te zien, toch kwam de Rijnéquipe nog het aardigst voor de dag. Uit een vrije trap van Kees van Boxtel belandde de bal via Henk Griffioen bij Piet van Harskamp, die sterk inkopte. Een terech te voorsprong, die 5 minu ten voor het einde werd uitgebouwd. Jeroen van de Linden scoorde vanuit een moeilijke hoek 2-0. SV Voorschoten - Jodan Boys 3-1 (1-0) De winst van Voorschoten was geheel te danken dan Lex van Schijndel. Hij doelpuntte namelijk drie maal. Wim van Luyck, Pieter ter Bruggen en Marcel Rosier waren de assistenten. Jodan Boy Pe ter Vergeer redde even voor tijd de eer. Een ver diende overwinning voor de op dreef zijnde SV, die in Paul Martens en Louis Veldhuis uitstekende nieu we basisspelers kende. Theo Mellijn van de Boys werd uit het veld gestuurd wegens aanmerkingen op de leiding. MAANDAG 3 FEBRUARI 1986PAGINA 16- £otdóc6owumt LEIDEN Ter Leede was de enige derdeklasser uit de Leidse regio, die za terdag een puntje verdien de. Tegen Lyra werd voor de tweede keer dit seizoen afgesloten met een 1-1 stand. Katwijk weigerde werkvoetbal te spelen en ging met 1-3 onderuit te gen Rijsoord. SIZO had de moed al voor de winter stop opgegeven. Nu werd ongelukkig verloren van VEW: 0-1. Ter Leede - Lyra 1-1 (1-0) Met name in de eerste helft had Ter Leede de winst moe ten pakken. André van Bladel, Rob de Ruyter, Ronald Vonk en Marco Verbree misten van uit kansrijke posities. Alleen de opgekomen Nico Nuyt vond het net, toen hij de bal goed kapte en vanaf de 16-meterlijn raakschoot. Het slotpart was voor Lyra. Het uitstekende keeperswerk van Pieter Iden- burg voorkwam dat de ploeg uit De Lier beide punten pak te. Katwijk - Rijsoord 1-3 (1-2) De weersomstandigheden van zaterdagmiddag vroegen om werkvoetbal. Katwijk weiger de daaraan te voldoen en stond al na 25 minuten met 0-2 achter. Een strafschop van Amerik van Duyvenvoorde werd in de rebound door Jack Hoogkamer ingekopt, zodat de marge bij rust verkleind was. Een kwartier voor tijd profi teerde Rijsoord goed van de ruimte, ontstaan door het al- les-of-nietsspelletje van Kat wijk: 1-3. SIZO - VEW 0-1 (0-1) Binnen 8 minuten was de wedstrijd gespeeld. VEW had al tegen de paal en lat gescho ten om vervolgens via Ber- naard te scoren. SIZO was de volle 90 minuten gelijkwaardig aan de bezoekers en kreeg kansen via de teruggekeerde Eltjo Vijn en Peter Boll. Het bleef spannend, maar ook 0-1 tot het slotsignaal. LEIDEN ARC kwam zater dag moeizaam los van de win terstop. Thuis verloor de aan voerder van de tweede klasse met maar liefst 1-3 van mid denmoter SHO. Concurrent Vitesse Delft liet een punt achter bij Be Fair, zodat het positieve verschil voor de kop loper nog altijd drie punten blijft. FC Lisse kwam wel weer goed uit de startblokken. Sportlust'46 ging op eigen veld met 0-3 onderuit. ARC - SHO 1-3 (1-0) Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de koploper een nederlaag tegemoet zou gaan. Regelmatig werd het SHO- doel gezocht en eenmaal ook gevonden. Ardi Oosterlee be diende Dennis van Ommen, die goed inkopte: 1-0. Sjaak Keij verzuimde even later de score ujt te breiden. In het laatste half uur van de wed strijd ging het helemaal mis. Eerst verdween de bal achter de invallende doelman Roy van de Hoek vanuit een kluts, waarna Van de Hoek flink in de fout ging. De reservegoalie beoordeelde een hoge bal. af gevuurd vanaf de middenlijn door Fred Kopje, verkeerd 1- 2. Tien minuten voor het ein de trapte Aad Peijl de bal uit een vrije schop in één keer binnen. Sportlust'46 - FC Lisse 0-3 Al na zes minuten maakte t( Henry van der Weijden prima 5 gebruik van een slecht uitver- g dedigde bal. Hij omspeelde een r mannetje en scoorde 0-1. De e FC bleef het spel van Sportlust i, dicteren. Wim Diels vergat raak te schieten, waarna op slag van rust op de doellijn c hands werd gemaakt, toen j a Leon van der Zwet in had ge- schoten. Gepie van Rooyen be- j- nutte de strafschop. Halverwe ge het laatste deel bediende Diels Van der Weijden. die L met zijn tweede treffer de c eindstand van 0-3 op het bord bracht. NOORDWIJK-TRAINER EELMAN WOEST NA WANPRESTATIE TEGEN MARKEN: MARKEN Woest was- ie. Nog geen minuut nadat de laatste speler de deur van de kleedkamer achter zich had dichtgedaan, werd diezelfde deur al weer bruusk geopend. Om enkele seconden later nog minder subtiel te worden gesloten. Driftig beende Noordwijk-trainer John Eelman door de toch fraaie Marken-accommo datie. Pas bij het modde- rachtige trainingsveld van de eilandbewoners kwam er weer wat rust in het spel van de roodwitte coach. Tenminste: van buiten bezien. Van binnen kookte het nog altijd: „Het was een schande ge weest als we hier nog een punt hadden gehaald", 't Moge duidelijk zijn: Noordwijk verloor zater dag niet alleen met 1-0 van Marken; de titelpre- tendent in de eerste klasse B speelde ook nog eens een verschrikkelijk slech te wedstrijd. Een kwalificatie die in de ogen van Eelman overigens geen genade vond. „Want slecht spelen vind ik niet erg. Dat kan altijd gebeuren. Zoals ver liezen ook gewoon een onder deel van het spelletje is. Maar, om goed te kunnen verliezen moet je wel eerst proberen te winnen". Inderdaad dient te worden ge zegd dat Noordwijk nu niet di rect tot de tenen toe geladen uit de verlengde winterstop was gekomen. De met René van Hensbergen voor zieke John Marijt op het veld ver schenen ploeg maakte vanaf het beginsignaal van de conse quent en goed leidende scheidsrechter Jonker een ui terst tamme indruk. Een in druk die nog eens versterkt werd door de speelwijze van opponent Marken. Gemoti veerd door de als ongelukkig ervaren nederlaag bij RCL. werd door de thuisploeg wél erg veel arbeid verzet. Zoveel zelfs, dat de in de eerste helft tegenwerkende, zeer stevige Noordooster Marken niet ver mocht te stoppen. Ook in de eerste vijfenveertig minuten was het de thuisploeg die het spelbeeld bepaalde. Een gege ven waar Eelman later niet John Eelman. zonder tegenzin op terugkeek: „Het is niet altijd een voordeel als je wind mee hebt, natuur lijk niet. Maar zo'n storm als vandaag kan wel worden be nut". En cynisch vervolgend. „Ik bedoel maar. je zou bij voorbeeld eens van afstand kunnen schieten. Nou, ik heb in de eerste helft geen schot gezien". Nu gebiedt de eerlijkheid ook te stellen dat Noordwijk in die eerste periode nauwelijks in de nabijheid van het Marken-doel kwam. De thuisclub won vrij wel elk duel, genoot zowel links (Tijs Schipper) als rechts (Piet Springer) van de gebo den enorme vrijheid, had mede daardoor veertig van de vijfenveertig minuten balbezit en faalde eigenlijk alleen waar het de afwerking van de vaak vlot opgezette aanvallen be trof. Nou ja, faalde. De redding op de doellijn van Van Hens- bergen (bij een inzet van aan voerder Henk Zeeman) en de fraaie reflex van Dick Dort- mundt (op een knappe kopbal van Jan Cornelis Boes) moch ten er zeker zijn. Wie na de pauze op Noordwijks herstel rekende, kwam bedrogen uit. Ook tegen de storm in deden de roodwitten nauwelijks mee. Al moet worden gezegd dat Klaas Vink nu wel tot twee maal toe in de buurt van suc ces was, na acties van Ivan Hermans en Kees Nulkes. Het zou echter niet terecht zijn ge weest als Noordwijk zich in derdaad nog een treffer zou hebben „toegeëigend". Marken bleef immers domineren, bleef gaan voor dat verdiende doel punt. En kreeg, vier minuten voor tijd, eindelijk loon naar werken. Harry de Waart, zelf met twee loeiers al verant woordelijk voor evenzoveel bijna geslaagde „aanslagen" op het heiligdom van sterke Dort- mundt. bracht de bal uit een vrije trap hoog voor het doel. Niet gehinderd door welke Noordwijk verdediger dan ook. was het middelste mid denvelder Dick de Groot die correct inknikte: 1-0. Nadat Wim Tol in de resterende vier minuten de ontreddering bij Noordwijk met twee snelle doorbraken nog eens had aan getoond (Dortmundt en Wim Vink redden ternauwernood), hield arbiter Jonker het voor gezien. Zoals Eelman het in de Noordwijkse kleedkamer dus ook al snel bekeken had. „Dit was schandelijk. Twee, mis schien drie man zijn hier over eind gebleven, de rest is op in stelling overlopen. Op instel ling, nou vraag ik je. Waar ben je dan mee bezig als je preten deert kampioen te willen wor den?". En, terugkomend op de door de ploeg getoonde inzet: „Maar goed, laat ik maar op houden. De enige die zich hier GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 86. De Groot 1-0. Noordwijk: Dortmundt. Wendt. Wim Vink, Van Beveren. Sluis (Bosma), Van Hensbergen (Mark Vink). Nul kes. Smits, Bakker, Hermans, Klaas Vink. Alex Jongejan (8) kopt raakt voor KRV. Het treffen met Oegstgeest zou in een 2-2 gelijkspel ein digen. LEIDEN Alphia sluipt in de eerste klasse van de afdeling zaterdag naar een toppositie. De Alphenaren boekten een 0-1 winst bij GWS en zag de concur renten gelijk spelen. Het niet spelende LSVV '70 deed daardoor eveneens goede zaken en staat er relatief gezien het beste voor. GWS - Alphia 0-1 (0-1) Alphia behaalde in Sassen- heim een belangrijke overwin ning op GWS, dat niet bepaald de mindere was maar in ge breke bleef bij het verzilveren van kansen. De miserabele omstandigheden waren de oor zaak van dat het matige spel peil. Jan Martens benutte na een half uur een vrije trap en kroonde zichzelf daarmee tot matchwinner. Anton Marijt verlengde zijn trainerschap bij GWS met een jaar. KRV - Oegstgeest 2-2 (1-1) Oegstgeest kwam het snelst in zijn ritme en maakte het de ranglijstaanvoerder lastig door goed combinerend ten strijde te trekken. Dit resulteerde na een half uur in de openings treffer van Wim den Hollan der. KRV herstelde zich ver volgens knap en kwam via Alex Jongejan op gelijke hoog te. Na de rust bracht Jaap van den Eikel de thuisclub zelfs op voorsprong, waarna Alex Stra- ting de eindstand bepaalde. ZLC - MVKV 1-1 (1-1) Een bedroefend MVKV zag geen kans met de volle winst uit Leiden te vertrekken. ZLC speelde naar zijn vermogen en profiteerde van een Katwijkse off-day. Een eigen inzet van Piet Gubler betekende na een half uur 0-1, hetgeen MVKV niet tot een grotere daden drang inspireerde. De gelijk maker viel nog voor de pauze en werd gefabriceerd door Jack van der Mey. Kagia - Leiden 1-1 (1-0) Ongetwijfeld de wedstrijd van Lisserbroeker Richard Trom- pert. Zijn eerste hoofdrol ver tolkte hij in de tiende minuut toen hij de Leidse sluitpost met een kopbal het nakijken gaf en zo de score open brak. In de 50e minuut het volgende hoogtepunt; Trompert kreeg een strafschop te nemen, maar slaagde er niet in de bal bin nen de palen te mikken. Dit had consequenties, omdat Lei den een kwartier voor tijd ook een strafschop kreeg toebe deeld, nadat Fred Kanbier was neergelegd door... Richard Trompert. Henk Landwaart verzaakte niet: 1-1. SVLV - TAVV 0-0 De Voorschotenaren verdub belden hun puntentotaal door TAVV op knappe wijze in be dwang te houden. Het laatste duel voor de winterstop werd ook tussen deze ploegen ge speeld en toen was TAVV de nipte winnaar. Nu hielden bei de formaties elkaar keurig in evenwicht. Tweede klasse Woubrugge liep verder uit op LFC door Kickers '69 met 0-2 te kloppen. Leo van de Wete- ringh was weer sterk op dreef en zorgde voor de produktie. LFC moest tegen „angstgeg- ner" SVOW het vierde compe- titiepunt afstaan: 2-2. Drie punten werden verloren aan de gasten, die in Leo Verhaar en Jaap Riedijk hun doelpun tenmakers kenden. Matty Planjer en Marcel Rietbergen waren de Leidse schutters. Unitas fungeerde als schiet schijf voor Abbenes, dat zon der de zieke topscorer Kees Kattenberg, zeven maal doel trof. Zijn rol werd echter over genomen door Peter Katten berg (2), Marco Troost (2), Erik Kattenberg, Niek van der Spek en Arie van der Berg. Meerburg gaf bijna een 0-3 voorprong uit handen bij VVSB. Voor rust waren Kees Hagenaars, Ron Koomen en Joep Duindam succesvol, maar doelpunten van Henco Parle- vliet en Corné Koster zorgden voor een spannend slot: 2-3. Leen Ditmars, eerder een strafschop missend, schoot HVZ op voorsprong tegen SJZ. Pas vijf minuten voor tijd moest invaller- doelman Ab Lammers capituleren voor een boogbal van Richard Spieren burg, die de gelijkmaker ople verde. KATWIJK De topper Quick Boys - IJsselmeer- vogels had een ongeloof lijk duidelijke uitkomst. De ranglijstaanvoerder uit Spakenburg werd door de Katwijkse thuisploeg, met name na de pauze, een voudigweg zoekgespeeld. De 4-1 eindscore hield voor Quick Boys niet eens een geflatteerde winst in, het verschil had gemak kelijk ruimer uit kunnen vallen Het blijft buiten kijf dat Quick Boys een prestatie van formaat neerzette. Maar het was ook nog eens zo dat het vermaarde IJsselmeervogels met het vor deren der wedstrijd heel diep wegzakte. Trainer Tonnie Pronk had het gebeuren met lede ogen aangezien: „Deze ploeg was voor mij onherken baar. Achterin waren mijn mannen meermalen volledig de kluts kwijt en binnen de to tale ploeg ontbrak elk collec tief. Dat wij weer met beide benen op de grond staan, is duidelijk. Het is wel keihard aangekomen". Met zijn schildering van de wanprestatie van de Vogels overdreef Pronk nogal. De oe- fenmeester van de thuisploeg, Rob Theuns, oordeelde weer veel te mild over de prestatie van de gasten, maar mocht te recht tevreden zijn over Quick Boys: „Als ik dit zie, dan vind ik het nog een keer extra jam mer, dat het volgend seizoen over is met mijn trainerschap hier. Vandaag heeft de meest scorende ploeg toch onverbid delijk afgerekend met de minst gepasseerde formatie. Uitzonderlijk! Quick Boys is, anders dan in andere jaren, prima uit de winterstop geko men. Overigens blijft het op passen geblazen om de stijgen de lijn door te trekken. Daar om zal het ook op de eerstko mende training keihard wer ken worden". Quick Boys ging ietwat onze ker uit de startblokken, al te vaak gaf balcontact op het winderige veld verrassingen. Dat probleem was nog niet ge klaard, of het was toch prijs voor de Theuns-brigade. Jo- han Jonker, 20 meter van het doel onbewaakt gelaten, haal de stevig uit en zag goalie De Harder op het stuitende leer volledig mistasten: 1-0. Vooral via de behendige Frenk van der Kleij op de rechtervleugel bleef de thuisploeg gevaar stichten. IJsselmeervogels, met een straffe wind in de rug, kwam met combinaties nau welijks tot in de frontlinie, maar drong incidenteel met individuele acties aan. Teun van der Plas verleende met een matige terugspeelbal onge wild medewerking. Henk de Jong onderschepte de bal en versloeg de uit zijn doel geko men Guyt: 1-1. De opluchting voor de Vogels was kort daar op verdwenen. Mart van der Plas bediende de naar het vii- andige doel opgerukte vleugel- verdediger Hans van der Plas, die resoluut inknikte: 2-1. Na de pauze toonde Quick Boys de tegenstanders dat het best mogelijk is om met een stevige rugwind, vooral via de aanvalsvleugels, gevaar te zaaien. Dat Mart van der Plas pal voor rust van korte afstand verzuimde te scoren en boven op doelman De Harder knalde, maakte hij halverwege de tweede helft ruimschoots goed. Bij een vrije trap, 25 meter van het doel, schoof hij niet naar de op scherp staande Floor van Duyn, maar mikte met een hard gekromd schot vlak onder de lat: 3-1. Vervol gens kon het Katwijkse feestje echt beginnen, toen Arie van Duyn een bescheiden verdedi gingsfoutje afstrafte met een ziedende kogel, die bovenin de linker doelhoek insloeg: 4-1. Het uiterst riskante combina tiespel voor eigen doel, dat de Vogels dit duel herhaaldelijk etaleerden, bleef ook hierna steeds net zonder gevolgen, ook al omdat een harde inzet van Floor van Duyn knap werd overgetikt door De Har der. Nadat Frenk van der Kleij met een snoevende pegel op de paal knalde, werd duide lijk dat de volledig de kluts kwijt zijnde Vogels een groter pak slaag bespaard bleef. LEJO BUCK Scoreverloop: 9. Jonker 1-0; 34. De Jong 1-1; 37. Hans van der Plas 2-1; 67. Mart van der Plas 3-1; 69. Arie van Duyn 4-1. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Jonker, Haasnoot. Hans van der Plas, Van Rooyen, Rienks. Floor van Duyn. Van der Kleij, Arie van Duyn, Mart van der Plas. KATWIJKERS WEER VOLLEDIG TERUG IN TITELRACE

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16