Averij voor Vriesekoop HYS laatste restje hoop ontnomen Van Hanegem versnelt zelf eigen vertrek BILJARTBOND STRAFT CEULEMANS EN DIELIS REEDS TWEE NEDERLAGEN OP EERSTE DAG TOP TWAALF uoetballerlei Hoogovens voor Short SPORT Ecidóc Sou/unit ZATERDAG 1 FEBRUARI 1986 PAGINA 11 Betaald voetbal Eredivisi* Fortuna S.-PSV Eerste divisie PEC Zwolle-RBC (atg.) SC Cambuur-DS '79 Willem ll-Vitesse Helmond Sport-Telstar SC Veendam-Heerenveen Morgen Eredivisii Den Bosch-Gronlngen Feyenoord-Roda JC NEC-Go Ahead E. Eerste divisie FC Den Haag-Emmen Wagenlngen-SVV Kamer stelt vragen over belastingaffaire bij Roda JC DEN HAAG De Tweede Kamerleden Wor rell en Vermeend (PvdA) hebben de staatsse cretarissen Van der Reijden (WVC) en Ko ning (financiën) schriftelijk gevraagd of zij in stemmen met een navordering door de hoofd inspecteur der directe belastingen te Kerk- rade bij spelers van de betaalde voetbalorgani satie Roda JC. De Kamerleden willen weten of het aanvaardbaar is dat de spelers die „zwart geld" hebben ontvangen worden aan gepakt terwijl de voetbalclub buiten schot blijft. De argumentatie van dat besluit de voetbalclub te ontzien zou zijn, zo melden de Kamerleden, dat „een navordering ten laste van Roda JC de supporters van de club treft". Worrell en Vermeend vragen of dit in over eenstemming is met het landelijke beleid. Van Gennip ziek thuis ASSEN Yvonne van Gennip zal dit weekeinde niet deelnemen aan het toernooi om het Neder lands schaatskampioen schap. Neerlands beste schaatsenrijdster heeft daags voor het toernooi met griep afgezegd. Ook vorig jaar deed de Haar lemse niet mee aan de na- geldt Ria Visser als favo riete voor het kampioen schap, vorig jaar in Alk maar veroverde Visser ook de titel. MONDORF-LES-BAINS Titelverde diger Raymond Ceulemans en zijn land genoot Ludo Dielis zijn uitgesloten van deelneming aan het biljarttoernooi om het wereldkampioenschap bandstoten, van 20 tot 23 maart in O verveen. Dat heeft het bestuur van de Europese Biljart Confederatie (CEB) beslist tijdens een speciale vergadering in Mondorf-les- -Bains, waar de Europese titelstrijd drie banden wordt gehouden. Onder voorzit terschap van de Nederlander Jean Graus vaardigde de CEB een verbod uit voor de spelers van de professionele World Cup Billiard Association (WBA). Deze biljarters mogen met onmiddellijke in gang niet meer meedoen aan toernooien onder de CEB-vlag of toernooien, waar bij de CEB spelers afvaardigt, zoals we reldkampioenschappen. Ook zal Ceule mans half mei niet als titelverdediger in Las Vegas zijn bij het wereldkampioen schap driebanden. De Nederlandse bond zal deze maatregel overnemen. Dat houdt in dat meervoudig kampioen Rini van Bracht niet meer mag meedoen. Jan Arnouts heeft zich gisteren geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioenschap drie banden in Mondorf-les-Bains. Hij ver sloeg in zijn derde en laatste partij in de voorronden de Tsjechoslowaak Kovac met 50-36 in 52 beurten. Sport op tv Nederland 1. 18.25 uur De heili- Nederland 2, 17.00 uur: NK schaatsen. Nederland 2, 22.40 uur: Studio Duitsland 2, 11.55 u Duitsland 3, 20.15 uur Sport im Westen. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. BBC 1, 22.15 uur Snooker. Sky Channel, 15.45 uur. Austra lisch voetbal. Sky Channel, 18.15 uur Ita- Europa TV, 20.35 i MORGEN Nederland 1, 12.00 Nederland 1. 17.35 uu punt. Nederland 2, 17.15 België Nederlands. 12.00 Duitsland 1, 18.10 uur. Die Duitsland 3, 19.00 uur. Sport li ITV, 15.30 uur: Voetbal: West Ham United-Manchester United. Sky Channel, 13.30 uur Ameri- Filmnet, 15.15 uur Voetbal. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZ1EK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA DEN HAAG Voorzover de play-offs HYS gister- dit nog mocht hebben be- avond definitief ontno- staan, is het laatste restje men. De nederlaag in de hoop op het bereiken van thuiswedstrijd tegen GIJS (6-3 via de periodestanden SÖDERTALJE Bettine Vriesekoop heeft op de openingsdag van het 13e Top Twaalf-toernooi on herstelbare averij opgelo pen in haar poging de titel te prolongeren. De 24-jari- Ï;e speelster van Avanti eed in Södertalje twee nederlagen en scoorde slechts vijftig procent. Door die resultaten be landde ze in de midden moot met twee volle pun ten achterstand op de nog ongeslagen speelster Olga Nemes en Fljoera Boelatb- va. Miriam Kloppenburg, één van de vier debutan ten in de Zweedse bad plaats aan de Baltische kust, verloor haar vier partijen. Vriesekoop opende haar 9e Top Twaalf met het onderons je tegen Mirjam Kloppenburg. De verstandhouding tussen beide speelsters is zo goed dat de Hazerswoudse zich geen zorgen behoefde te maken, al was de winst in de tweede game aan de schrale kant (21-12, 23-21). Daarna ging het mis tegen Branka Batinic. De Joegoslavi sche topper uit Zagreb maakt pas de laatste jaren echt werk van haar sportieve hobby. Tot 1983 stond ze te boek als een overjarig, veelbelovend talent. Na 1983 ging Batinic serieuzer voor de sport leven. Vriese koop werd die gedaantewisse ling ook gisteren gewaar. In een zeer aantrekkelijk duel le verde de Hazerswoudse de eerste game door een trage start (4-12) vlot jn met 16-21. In de tweede ging het gelijk op tot 10-10 en zelfs tot 18-18. Op dat hoogst kritieke moment Mirjam Kloppenburg (rechts) feliciteert Bettine Vriesekoop met haar overwinning. serveerde Vriesekoop voor de tweede keer de bal in het net (18-19). Een blunder, die haar na afloop van coach Bakker een stevige schrobbering ople verde. De service-fout werd gevolgd door een fortuinlijke kantbal van Batinic (18-20), die het tweede matchpunt ver zilverde (19-21). Vriesekoop revancheerde zich in de avonduren tegen Perku- cin (22-20, 21-11), maar verloor daarna van Fljoera Boelatova. De speelster uit Samarkand profiteerde in de eerste en derde game van een zwakke start van Vriesekoop, die beide keren op te grote achterstand werd gezet om nog kans te genoteerde speelster een zwaar program ma op de openingsdag. Zij leed tegen Vriesekoop, Rachova en Batinic nederlagen in twee ga mes en verloor van Boelatova na een gewonnen eerste game. ROTTERDAM De manier waarop Feye- noord zijn verzoek inder tijd inkleedde bij de KNVB om dispensatie te verkrijgen voor Wim van Hanegem is achteraf veelbetekenend geweest vooi; de toekomst van de gelauwerde ex-voetbal ler. Waar Ajax voor Cruijff een inmiddels ge honoreerde aanvraag in diende en die met tal van redenen omkleedde stuurde Feyenoord slechts een drieregelig briefje naar Zeist. Welk verzoek dan ook prompt werd afgewezen. Overi gens met de toelichting dat Van Hanegem een andere functie in de Kuip bekleedde dan Cruijff in De Meer. Van Hanegem is slechts als een soort adviseur en be geleider in dienst waar Cruijff de technische scepter zwaait bij Ajax. De summiere wijze waarop Feyenoord voor zijn werkne mer pleitte was al een voor bode van een naderende breuk tussen club en ex-spe ler. De Rotterdamse eredivi sieclub, die ondanks ferme beloften voor aanvang van dit seizoen is afgegleden naar een bedenkelijk niveau in de competitie, zond puur voor de vorm en om de buiten wacht nog niet al te zeer te verontrusten de dispensatie- aanvraag naar Zeist. Want op dat moment zat het al in de pen dat de nieuwe trainer van Feyenoord, Rinus Israel, liever vanaf komend seizoen een nieuwe assistent naast zich heeft. Israel en Van Ha negem, beiden nogal domine rend in hun actieve periode bij de Kuip-club, lagen el kaar vroeger niet zo goed. En vanaf het moment dat Feye noord in een zeer vroeg sta dium de trainer van FC Den Bosch vastlegde als opvolger van Ab Fafie werden specu laties over een aanstaand vertrek van Van Hanegem met de dag sterker. Afgelopen woensdag ging in Rotterdam de kogel door de kerk. Israel en Wim Jansen overlegden samen over een oefenprogramma voor het volgend seizoen. Van Hane gem schitterde daarbij door afwezigheid. Een dag later kreeg De Kromme officieel van het bestuur van Feye noord te horen dat hij niet op een verlengd verblijf in de Kuip hoeft te rekenen. Voorzitter Gerard Kerkum, die er om bekend staat nog wel eens als een olifant door de porseleinkast te kunnen lopen, verklaarde de beslis sing als volgt: „We willen vanaf volgend seizoen met een schone lei beginnen". Achter de schermen is de no dige druk uitgeoefend om met de constructie Israel- Jansen door te gaan. De zo- fenoemde Vrienden van 'eyenoord, een machtig li chaam met de nodige finan ciële inbreng, zagen het meer zitten in de vooral op het ge bied van jeugdtraining en - begeleiding over een zekere reputatie beschikkende oud international Jansen. Deze kan bovendien van de nieu we situatie profiteren, want hij gaat vanaf komend sei zoen studeren voor het diplo ma coach betaald voetbal, een cursus waar assistenten van coaches in het betaalde voetbal direct toe worden toegelaten. Houding nadeel In het voordeel van Van Ha negem heeft overigens be paald niet gewerkt zijn hou ding tijdens een aantal com petitiewedstrijden van Feye noord. De door enige zorgen in het privé-leven gekwelde oud-Utrechter verzuimde een aantal keren en liet één keer zelfs zonder bericht van ver hindering verstek gaan. Zo iets leidt doorgaans niet tot veel begrip bij de instanties, die moeten adviseren over aanblijven of vertrekken, zo als Van Hanegem inmiddels heeft De Kromme betreurt het overigens nu extra dat hij medio december van het be stuur -van Feyenoord geen toestemming kreeg om te vertrekken naar België. Daar had Van Hanegem hoofdtrai ner van Waterschei kunnen worden, maar die kans stuit te af op een weigering van Kerkum c.s. de technisch ad viseur te laten gaan. Overeenkomsten Het aanstaande vertrek van Wim van Hanegem vertoont veel overeenkomsten met zijn eerdere afscheid in de Kuip, als speler. In 1976 werd hij, inmiddels dertiger, als het ware afgedankt aan AZ '67 en speelde later nog even voor FC Utrecht. In 1981 keerde hij nota bene als spe ler nog terug om nog een paar seizoenen een stempel te drukken op het spel van de Rotterdammers. Na zijn te rugtreden als speler werd na enig zoeken een functie voor hem ingeruimd in het techni sche apparaat. Waar hij met wisselend succes opereerde, maar door zijn nog immer wat onaangepaste gedrag meer vijanden dan vrienden maakte. En de „echte" Vrienden gaven daarbij de doorslag. FRANK WERKMAN Krol trainer in Italië Ruud Krol wil in de toe komst trainer worden in Ita lië. Dit onthulde Ernst Hap pel onlangs in het Westduitse sportblad Der Kicker. De oud-international en -bonds coach ontmoetten elkaar eni ge weken geleden in Cannes, waar de gelijknamige Franse club van Krol en de club van Happel Hamburger SV tegen elkaar oefenden. Happel zei over Krol: „Die Ruud heeft het uitstekend bekeken. Als voetballer in zijn topjaren heeft hij gezorgd dat hij goed heeft verdiend. Nu speelt hij nog voor veel geld in een zonnige omgeving en straks gaat hij naar Italië om zijn trainerslicentie te Jezek terug naar Tsjecho-Slowakije Vaclav Jezek keert terug naar Tsjecho-Slowakije. De aangeboden verlenging van het contract als trainer van FC Zürich zal hij derhalve niet accepteren. De trainer van het Tsjechoslowaakse elftal dat in 1976 Europees kampioen werd en de vroe gere oefenmeester van o.a. ADO, FC Den Haag en Feye noord wil wat vaker bij zijn familie in zijn vaderland zijn. Als er een mogelijkheid be staat trainer te worden van een Oostenrijkse club, die dicht bij de Tsjechoslowaakse grens speelt, zal hij deze ove rigens wel in overweging ne- Strijd tegen Boris Becker Heel theatraal heeft een functionaris van de West duitse voetbalbond aange kondigd, dat de strijd tegen Boris Becker zal worden aan- febonden. Deze kreet heeft etrekking op de immense populariteit van het jonge tennisfenomeen, die ten kos te zou gaan van de publieke belangstelling bij het prof voetbal in de Bondsrepu bliek. Overigens, originele plannen om de strijd aan te gaan, heeft Horst Schmidt, de functionaris in kwestie, niet. Hij kwam niet verder dan de toelichting, dat het publiek niet meer showelementen wil. „Het Amerikaanse voor beeld met cheerleaders slaat bij ons niet aan. De toeschou wers zien liever een voor- wedstrijd van twee pupille- nelftalletjes dan meisjes met mooie, lange benen". Toevluchtsoord voor Polen Ruud Krol: goed bekeken. voor Polen. Bood de Bundes- ligaclub in de afgelopen jaren Tobollik en Kwiecien onder dak, nadat zij besloten niet meer naar Polen terug te ke ren, sinds kort wordt Ein- tracht geconfronteerd met twee spelers van Pogon Stet tin, die niet meer naar hun vaderland terug willen. Het zijn Janusz Turwoski en Ja- roslaw Biernat. Ein tracht hoopt dat de spelers niet eerst de traditioneel lange schorsing behoeven uit te zit ten voor zij mogen voetbal len. De club wijst op de bij zondere omstandigheden, dat de jaren geleden gevluchte schoonmoeder van Turwoski ziek is. Deze schoonmoeder heeft trouwens daadwerke lijk meegeholpen aan het feit, dat de twee voetballers in West-Duitsland zouden blijven. De schoonmoeder had, toen de voetballers met hun gezinnen bij haar op be zoek waren, hun vrouwen en kinderen laten ontvoeren. Daarom moesten Turwoski en Biernat wel blijven. Brehme in problemen De aanhang van Kaiserslau- tern is uitermate ontevreden over de verrichtingen van de ploeg na de winterstop. Sinds de thuishaven op de Betzen- berg het Fritz Walterstadion heet leden de „rode duivels" louter nederlagen. Na de thuisnederlaag tegen FC Nürnberg werd Andreas Brehme het mikpunt van zware kritiek. De Westduits international was tot voor kort de lieveling van het pu bliek, maar nu bekend is ge worden dat hij voor 2,5 mil joen mark naar Bayern Mün- chen verhuist en Kaiserslau- tern steeds verliest, wordt hij openlijk als een verrader be schouwd. Brehme heeft om begrip gevraagd bij de aan hang, die de met een aanbie ding van FC Köln schermen de Thomas Allots ook al niet meer van harte in de armen sluit Tumult om reis naar Irak De Deense voetbalbond heeft heel wat kritiek over zich heen moeten laten gaan, voordat zij besloot de voorge nomen oefenwedstrijden van het nationale elftal in Irak toch te laten spelen in het kader van de voorbereiding op de strijd om het WK in Mexico. De kritiek gold uit sluitend het feit, dat er wordt Vaclav Jezek: meer bij fami lie. gespeeld in een land, waar een oorlogstoestand heerst. Secretaris Mortensen van de Deense voetbalbond ver klaarde echter, dat er in Bag dad sinds negen maanden geen bom is gevallen en dat het gevaar van aanslagen door terroristen overal ter wereld dreigt en niet alleen in Irak. Braziliaan wordt Marokkaan De zestigjarige Braziliaanse trainer José Faria heeft zich laten naturaliseren tot Ma rokkaan. De bondscoach van Marokko, dat deelneemt aan het WK in Mexico, en trainer van legerclubs in Casablanca, heeft dit gedaan vanwege zijn huwelijk met een Marok kaanse vrouw. Hij werd daarbij ook moslim. Tegen woordig gaat hij door het le ven als José Faria el Mahey. Koningin op Uithof DEN HAAG Koningin Bea trix is volgende week zaterdag aanwezig bij het wereldkampi oenschap schaatsen voor da mes op de Uithof in Den Haag. WIJK AAN ZEE Nigel Short heeft het 48e Hoogovens schaaktoernooi op zijn naam gebracht. De 20-jarige Engels man versloeg in Wijk aan Zee in de twaalfde en voorlaatste ronde Genna Sosonko en nam een voorsprong van anderhalf punt op de Joegoslaaf Ljuboje- vic (verlies tegen de Ameri kaan Seirawan) en John van der Wiel (winst op Paul van der Sterren). Short kan met r worden achterhaald. Van der Wiel liet tegen Van der Sterren zien, dat hij heel diep doordacht kan combine ren. In een Dame-Indische partij, bekend van het kahdi- datentoernooi in Montpellier (Portisch - Kortsjnoi) speelde de Leidenaar 12. Df6 in plaats van Le7. Van der Wiel kwam even later in het middenspel positioneel zo goed te staan, dat hij een marathoncombina tie kon uitvoeren, die hem re gelrecht naar een gewonnen eindspel met twee pionnen meer leidde. Voor Van der Sterren betekende het zijn vierde achtereenvolgende ne derlaag. In de tweede groep leden de broers Piket beiden een neder laag. Jeroen tastte ernstig mis tegen de Italiaan Braga en Marcel verging het niet veel beter tegen de Engelsman Da- vies. BILJARTEN EK driebanden, Mondorf les Bains Groep A: Rico - Alphonse Grethen 50-17/41. Groep B: Zanettl-Virtanen 50-27. Groep C: Tachnakian - Scherz 50-39; Scherz D: BlomÖahl sr. - Niederlander i/51; Theriaga-Grethen 50-44. 50-30/ L. Blomdahl 3-4/0,835; 3. F. Grethen 3-2/0,898; 4. Niederlander 3-0/0,660. Theriaga en Blomdahl naar k Grootmeestergroep A (Joe) 1/2-1/2; Van der Sterren (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0-1; Short (Eng) - Sosonko (Ned) 1-0; Ljubojevic (Joe) - Seirawan (VSt) 0-1; Hübner (Wdl) - Hodgson (Eng) 1/2-1/2; Ree (Ned) - Hort (Wdl) 1/2-1/2. Stand: 1. Short 9 pnt; 2. Ljubojevic en Van der Wiel 7 1/2; 4. Hübner en Nikolic 7; 6. Sosonko 6 1/2; 7. Seira wan, Tsjernin en Hort 6; 10. Hodgson 5 1/2 en 1 afg; 11. Van der Sterren 4 1/2; 12. Hellers 4; 13. Ree 3 1/2; 14. De Firmian 3 en 1 afg. (Ned) - Polgar (Hon) 1/2 - 1/2; Dou- ket 6; 6. Douven 5 1/2; 7. Ivkov 5; 8. Damestoemooi Eerste ronde: Olah (Hon) - Urban (Hon) 17-21, 19-21; Nemes (Wdl) - Batorfi (Hon) 21-14, 21-13; Alboiu (Roe)- Guergueltcheva (Bul) 18-21, 19-21; Boelatova (Sov) - Hrachova (Tsj) 21-15, 18-21, 21-16; Vriesekoop (Ned) - Kloppenburg (Ned) 21-12, 23-21; Batinic (Joe) - Perkucin (Joe) 15-21, 21-18, 21-14. Tweede ronde: Nemes - Guerguelt- penburg 21-13, 21-18; Boelatovi koop - Batinic 16-21, 19-21. Derde ronde: Vriesekoop - Perkucin 22-20, 21-11; Olah - Guergueltcheva 11-21, 21-13, 15-21. Vierde ronde: Hrachova - Perkucin 21-8, 21-11; Olah - Alboiu 22-20, 21-15; Nemes - Urban 21-14, 21-16; Batorfi - Guergueltcheva 21-12, 21-17. Stand: 1. Nemes en Boelatova 4 pnt; 3. Batinic en Hrachova 3 pnt; 5. Vrie sekoop. Urban, Olah. en Guerguel- cheva 2 pnt; 9. Batorfi en Alboiu 1 pnt; 11. Perkucin en Kloppenburg 0. Stand heren: 1. Waldner en Douglas 4 pnt; 3. Grübba en Carlsson 3 pnt; 5. Lindh Mazenov en Kuharski 2 pnt; 9. Prean en Secretin 1 pnt; 11. Pansky Bayer Leverkusen 2-3. 4-2, 2-1, 0-0) maakte 'de Haagse ijshockeyers kans loos voor een plekje bij de beste vier van Nederland. De winnende Groningers horen daar in ieder geval wel bij, maar konden de aanwezige titelaspiraties op de Uithof alleen in cij fers en zeker niet in d^- den waarmaken. i het be- 1 bini^n minuten en welgeteld éen seconde de uiteindelijke kloof van drie doelpunten had vér- wezenlijkt. De Haagse doel man Ed Nienhuis ging bij twee van dit trio treffers allerminst vrijuit, al moet daar onmiddel lijk aan worden toegevoegd dat de verdedigers vóór hejn nu ook niet direkt van meet af aan een al te wakkere indruk maakten. Joep Franke (na achttien tellen), Bob Ginnetti en speler/coach Leo Koop- mans profiteerden gerouti neerd van de koude start aan Haagse zijde. HYS leek in dat prille begin een willig slachtoffer te wor den, maar halverwege de eer ste periode volgde enig herstel en toen ook kon de thuisclub tweemaal tegen scoren: 3-2. Eric Steenwinkel en Edwin Troch brachten de spanning terug en kon men aanvanke lijk een speld op het ijs horen vallen, nu lieten de circa 200 trouwe supporters zich even gelden. Een achterstand van één doelpunt had bij het ver wisselen van speelhelft wél- licht een nieuwe inspiratie bron voor HYS kunnen bete kenen. Ware het niet dat vier seconden voor het rustsignaal Rick van Gogh de vierde Gro ningse treffer liet aantekenen. Even nog kwam HYS vervól gens terug (door toedoen vgn de zich ditmaal opvallend rus tig gedragende Curtis Collins), maar nog in de tweede twintig minuten werd de eindstand óp 6-3 bepaald via twee succes volle acties van (nota bene verdediger) Wayne van Dorp In de derde^en laatste periode ging de wedstrijd als de welbe kende nachtkaars uit en zelfs de vrolijke deuntjes bij iedere spelonderbreking konden bet publiek niet meer opmonteren. Genoemde Collins, in voor gaande wedstrijden nog wel eens goed voor een stevig rob bertje knokken, was gister avond niet de enige die zich gedisciplineerd gedroeg. Naast een kort, maar wel hevig dis puut tussen Marcel Verreijen (HYS) en Gerard Carras (ui teraard dan GIJS) hadden scheidsrechter Stuiver en zijn beide linesmen Halin (hij dook onvervaard tussen de twee vechtenden) en Splinter eèn redelijk rustig avondje. Wayne van Dorp, GIJS' meest be ruchte querulant, liep als enige tegen een vijf-minutenstraf op nadat hij Dave McBurney vol met de stick in het gezicht had getroffen. Maar, ijshockeyers zijn harde knapen en ook in de nog resterende drie compe titie-wedstrijden zal HYS over de Canadees kunnen beschik ken. DICK KIERS Puntendeling handbaldames CHEB De Nederlandse da mes handbalploeg heeft de groepswedstrijden van het acht-landentoernooi te Cheb afgesloten met een gelijkspel tegen Bulgarije: 22-22. In de wedstrijd om de vijfde plaats speelt de Nederlandse ploeg tegen de Bondsarepubliek. De opvallendste Nederlandse speelster was Ursula Dekeling, die acht keer scoorde. Oudere renners bepalen gezicht vijfde profploeg WOUW De vijfde Neder landse profploeg van ploeglei der Piet Bos zal met 14 rën^ ners het wielerseizoen ingaan. Deze formatie - met veel oude re renners - trad tot de profs toe uit onvrede over de veran derende situatie in de Neder landse amateur-wielrennerij. Bos en zijn geldschieters von den dat het leefklimaat voor gesponsorde amateurploegen onmogelijk werd.De ploeg zal vooral actief zijn in de Belgi sche en Nederlandse eendags- koersen. De veertien renners van Transvemij-Van Schilt zijn: Theo Appeldoorn (26), Jan Jonkers (30), Leon Nevels (24), Heddy Nieuwdorp (30), Theo Smit (34), Ad Tak (32). Mario van Vlimmeren (27), Bert We- kema (27), Etienne de Beule (32), Jan Bogaert (28), Roger de Cnijf (29), Dirk Krikilion (25), Danny Rossel (25) en Frank Verleyen (23).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11