=4, Neder landers overzee" geen lieve jongens eADIO/TELEVISIE OeidM^owiant DONDERDAG 30 JANUARI 1986 PAGINA 19 LRO wijzigt Radio 1-programmering IILVERSUM Met ingang van 17 pbruari brengt de KRO enkele ver- jideringen aan in zijn radiosehema, als dat op 1 december werd inge- jerd. De wijzigingen hebben be- [ekking op de KRO-programme- jng van Radio 1. Hiermee komt de IrO gedeeltelijk tegemoet aan de fezwaren van de regionale omroe- jen die vinden dat de landelijke Cnroepen Radio 1 te veel als „praat- Jnder" invullen. W/V-Magazine" verhuist van de dinsdagochtend naar de vrijdagoch- 1 ;nd. (Radio 2: 11.03-11.50 was Radio I. „In Antwoord op uw Schrijven" Teen twee uur durend verzoekpla- tnprogramma - blijft op de vrijdag- jchtend. maar gaat op die dag een uur korter duren. (Radio 2: 10.00- 11.00 uur). Dit programma is vanaf 18 februari ook op dinsdag te horen, maar dan op Radio 1 (10.00 tot 11.00 uur). „Postbus 900" blijft op de dins dagochtend maar wordt tien minu ten vervroegd. (Radio 1: 8.50-9.00 uur). Nieuw op dinsdagochtend op Radio 1 is een extra bulletin van KRO's ..Echo". Dit bulletin wordt gekop peld aan het ANP-bulletin van 7.30 uur. Dat Radio 1 in zijn opzet slaagt, vindt de KRO van groot belang. De omroep geeft toe dat de verhouding muziek - gesproken woord van res pectievelijk tachtig procent en twin tig procent niet genoeg is aangehou den. Van de andere kant wil de KRO toch ook de oorspronkelijke bedoeling van de zender benadruk ken: het brengen van nieuws en ac tualiteiten. En ook al worden de re gionale omroepen wellicht in hun nieuwsvoorziening beconcurreerd: zo lang de helft van het land versto ken blijft van regionale informatie voorziening, behouden de landelijke omroepen een taak om op deze uren deze leemte op te heffen. De KRO blijft dan ook van mening dat een kort verkondigend pro gramma als „Postbus 900" zonder belemmeringen op Radio 1 geplaatst moet kunnen worden en dat een ac tueel en informatief programma als „M/V-Magazine" een passend en zelfs gewenst onderdeel van Radio 1 zou behoren te zijn. Veronica ruilt eigen produkties met Ted Turner HILVERSUM Rob Out, de alge- meen directeur van Veronica, heeft in Amerika een overeenkomst geslo ten met de Ted Turner Corporation. De Amerikaanse televisie-gigant en de VOO gaan op non-profit-basis ei gen programma's uitwisselen. De Veronica-directeur kocht op de Natbe televisiebeurs 1986 in New Or leans voor ruim 1 miljoen dollar aan produkties, waaronder twaalf nieuwe series, twintig documentaires, dertig televisie-features en drie mini-series. Het zijn onder meer de vrouwelijke versie van „He-man and the masters of the universe", die onder de titel ,,She-ra" op het scherm wordt ge bracht, de natuurserie „Lorne Green's new wilderness", de kome die-reeksen: „Family ties". „Square pags" en „Ridleys believe it or not", de detective-serie „Moonlightning" en „Limestreet" van Robert Wagner. Verder kwam Rob Out met de natio nale Japanse omroep NHK overeen om een aantal programma's te gaan co-produceren. Voorlopig gaat het om een 12-delige docmentaire-serie, van vijftig minuten per aflevering: „The M.racle Planet", en een serie onder de titel „Yellow River". n HILVERSUM Docu- lentairemaker Jan Dor- esteijn en stafmedewer- 2 ers van de Leidse uni- 21.1! ersiteit hebben ander- naal diep gegraven voor ran die tiende aflevering in de Scitn erie „Nederlanders over- Wh5 ée". Ditmaal onder de ti- 'o. vi el „Bloed, zweet en tra- J'jJ en". Deze verschijnt van- 19.0 vond op het scherm van e VOO, Ned. II om 20.30 leze aflevering handelt over e verrichtingen van de Zeeu ren en de Hollanders op de estafrikaanse kusten, waar pjud, ivoor, peper en vooral eel slaven te halen waren. Bij onderdduizenden zijn dezen issen 1600 en 1850 in Hol- indse ruimen en onder de leest erbarmelijke omstandig- eden naar (Zuid)-Amerika •scheept, waar men slaven werkkrachten nodig had suikerplantages. :ie Ci n die jaren hielden Tromp en '•nr« e Ruyter de zeeén schoon van J*® 1 'ortugese, Spaanse en Engelse orlogsbodems. In de synoden ebatteerden de dominees rer de vraag of een neger een Jiens was of een dier. Zij kwa- ïen er niet uit, maar Jan Dor- j j, esteijn tekent hierbij aan, dat d e handel in slaven een ge- uchte klap zou hebben gekre- 8 èn bij een afwijzend stand- unt. Dat konden de kerklei- rs zich niet permitteren. De aak stortte pas in, toen in (li 870 de handel in slaven werd erboden. Jit deze documentaire komen de Nederlanders te voorschijn ondernemende, maar be ten. Ook kregen zij vaste voet in Senegal en Sierra Leone. Kop kwijt uo- i erscnt 211 Is we i P als ondernemer »1 België Jan Dorresteijn groef weer diep in Hollands grootse verle den. paald geen lieve jongens. Vóór 1600 al stelden Hollandse zee vaarders vast. dat de Portuge zen goede zaken deden op de kusten van West-Afrika. Zij bezaten daar diverse fortifica ties, zoals op de Kaapverdische Eilanden, de toegang tot Afri ka, alsmede op de Goudkust, Ivoorkust etc. Aanvankelijk zetten de Hollanders sloepen uit om aan die kusten te halen wat er te halen viel. goud, ivoor, slaven en specerijen. Zij slaagden er na bloedige strijd pas op de lange duur in om de Portugesen daar te verdrijven, maar bereikten wel, dat zij er zelf ook versterkingen konden bouwen. Zo ontstond het fort Nassau in Ghana, waarvan momenteel nog de ruïnes res- De Hollandse kolonialisten haalden het goud en de slaven niet zelf uit de binnenlanden van Afrika. Zover zijn zij nooit geweest. Zij hebben het er in het begin wel op gewaagd, maar van honderden van hen werden toen de hoofden afge slagen door koppensnellers, die de lijken vervolgens ontde den van de kleren om die aan de Portugezen te verkopen. Dorresteijn wijst er op, dat hèt Afrikaanse volk niet bestaat. De bevolking van dat wereld deel is samengesteld uit dui zenden stammen, die elkaar constant beoorloogden. Aan het afhakken van eikaars kop pen werd een einde gemaakt, toen de kustvolkeren ontdek ten, dat het voordeliger was de krijgsgevangenen in leven te houden en die als slaven te verkopen aan de blanken. Die werden verzameld in de forten in afwachting van de komst van schepen, die met koopwaar uit Amsterdam arri veerden en dat inruilden tegen slaven. Die werden weer naar het toenmalige West-Indië ge bracht, met name Curasao, waar een slavenstation werd gevestigd voor verdere door verkoop. In de documentaire worden de plaatsen aangewezen, waar deze mensen met duizenden bijeen werden gedreven en ge houden in forten waarboven de gouverneurs resideerden, die vanaf speciale galerijen de menselijke voorraad in het oog hielden. De slaven zaten on derling geketend aan kettin gen in verblijven, waar geen minder mensonwaardige toe stand heerste dan in de latere nazi-concentratiekampen. Weliswaar met dit verschil, dat deze mensen niet voor de dood bestemd waren, maar voor de handel, en dat zij om die reden zij het spaarzaam nochtans werden gevoed. Die slaven echter dachten ervoor bestemd te zijn opgegeten te worden, naar de gebruiken van de stammen in Afrika, lie ten zich niet vet mesten en weigerden voedsel. Door zee lieden werden de vrouwen schandelijk misbruikt, telkens bij aankomst van een schip, maar raakten zij zwanger, dan kregen zij de vrijheid, omdat een moeder met kind (een halfneger of mulat) minder geld opbracht en vervoerspro blemen schiep. Slavenlied Ook op de schepen speelden zich op de oceaan verschrikke lijke taferelen af. Slaven kwa men van honger of ziekten om of verdronken als de ruimen vol water liepen. Tekenend voor die tijd is wel, dat op sommige reizen meer zeelie den omkwamen dan slaven, want zeelieden kostten geld, terwijl de slaven juist geld op brachten. Toen de slavenhandel werd verboden, ruilden de Neder landers hun steunpunten aan de Afrikaanse kust met de En gelsen tegen gebieden in het huidige Indonesië, met name Sumatra. In de loop der eeu wen zijn vijftien miljoen sla ven weggevoerd uit Afrika, waarvan de Hollanders er 750.000 voor hun rekening na men. Het leed der weggevoer den beluistert men in een oud lied als: „Ik verlies liever mijn geloof dan mijn geliefde". Zegt Jan Dorresteijn, die in Afrika filmde en daar ook de folklore uit die barre tijden schilderachtig naar boven haalde en in beeld bracht: „Als blanke word je daar nu gast vrij onthaald. De mensen zijn er blij en vrolijk. Alsof er nooit iets gebeurd is". TON OLIEMULLER De resten van het Hollandse fort Nassau in Ghana, dat destijds fungeerde als een concentratie kamp voor slaven die op verscheping naar Amerika wachtten. ■HÉM NEDERLAND 1 EO 15.30 Wild America: Wilde hon den (Wild dogs), docu mentaire over de familiele den van de hond zoals de wolf, de coyote en de vos 15.55 Oaktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.-: Een zee van vuur(1) 16.45 EO-kinderkrant NOS 17.30 '/*-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, buitenlandmagazine met Aad Kamsteeg, o.a. over de dalende populari teit van premier Thatcher, de staatsgreep in Oeganda en de ontwikkelingen in Haïti TELEAC 18.25 Grafische technieken (5) NOS 18.55 tUDe Fabeltjeskrant EO 19.00 De familie Robinson, te kenfilmserie 19.25 Aartsvaders, serie bijbel studies EO 20.28 Het ontstaan van het kon tinent, driedelige Engelse documentaire-serie over de geologische geschiede nis van Noord-Amerika. Afl. 2: Het land van de sla pende bergen 21.25 Van U wil ik zingen, muzi kaal programma vanuit de Grote Kerk in Breda 21.55 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een reportage over het sex-toerisme in Thailand en over een te huis in Bangkok waar meisjes worden opgevan gen, die gedwongen wer den tot prostitutie en/of lij den aan een geslachts ziekte. Verder aandacht voor problemen rond de oestervisserij in Yerseke en een verslag over de har de kern van de werklozen. In sommige staten van de VS worden werklozen ver plicht deel te nemen aan omscholingsprojecten. Bekeken wordt of een der gelijk initiatief ook in Ne derland een oplossing zou kunnen bieden 22.25 De toren van Babel: Me mento Mori, documentaire over het euthanasie vraagstuk, waarbij de ma kers zich over de vraag buigen of het leven al dan niet een geschenk van God is. Daarnaast komen ook zaken aan de orde die zij delings te maken hebben met euthanasie, zoals de geriatrie, pijnbestrijding en stervensbegeleiding NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuw* voor doven 18.20 Paspoort voor Turken 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Magnum, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Professor Jona than Higgins 20.00 Veronica Film, filmmaga zine met o.a. een interview met Sidney Pollack n.a.v. zijn film 'Out of Africa* waarin Robert Redford en Meryl Streep de hoofdrol len spelen. Verder frag menten uit 'Macaroni' van Ettore Scola met o.a. Jack Lemmon, de vampier-thril ler 'Fright night' en de Ne derlandse produkties 'Abel' van Alex van War merdam en 'Maria' van Pe ter Jan Rens 20.40 Nederlanders overzee, documentaire-serie over het koloniale verleden van Nederland. Afl.: Bloed, zweet en tranen, over de activiteiten aan de west kust van Afrika (zie elders op deze pag) 21.30 Aloha Blanca: The George Baker Selection op Ha waï, muziekspecial 22.05 The twilight zone, Ameri kaanse fantasy-serie. Afl.: Teacher's aide, van Steven Barnes met in de hoofdrol Adrienne Barbeau. Een Engelse lerares op een door een bende geterrori seerde middelbare school, komt onder de invloed van een geheimzinnige demon NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Studio Sport ostra. EK Kunstrijden op de schaats 23.30 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.55 Programma overzicht 18.03 Kinderprogramma's 18.20 Euro pop doesier, muziekpro- 19.20 Sportreportages 20.30 Nieuwa en weerbericht 20.40 Worid Watch. Nieuwspro- 20.50 Calle Serano. Documentaire 21.30 Economie 23.00 Nordic Wild Live. Documentai- l Programma-overzicht FILMNET 17.00 City of Angels herh. 17.50 Hollywood Classic: The Hurri cane 19.35 Stripy, tekenfilm 19.40 The Profesaionala afl.: In the Public Interest 20.30 Nighthawke 22.05 Macho Calahan 23.40-01.15 48 Hours 3'IBRT 0 Schooltelevisie 5 Journaal 0 Tik Tak, kleuterprogramma 5 Plons, kinderprogramma (herh.) 0 De smurfen, tekenfilmserie 5 Rondomons, Duitse serie over kinderen uit Zuid-Amerika en West-Duitsland die regelmatig contact met elkaar hebben 3 Tijdrover. Kwizien, kooktips 5 Uitzending door derden. Pro gramma van de Middengolf 3 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal 3 Kunstzaken 3" Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau 5 Panorama, actuaiteiten 5 Dallas, Amerikaanse tv-serie rond het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Barbara Del Geddes, Linda Gray. Larry Hagman e.a. Het door JR inge stelde onderzoek naar de ach tergronden van Marinos "dwingt Angelica spoed te zet ten achter het accoord. Dan verschijnt de detective die JR heeft gehuurd niet op een af spraak 5 Journaal EK kunstrijden op de schaats. Vrije figuren vrouwen Coda: Pianist zonder meer. werk van en door Tars Loo- tens. piano en synthesizer 31 BRT 2 19. 20.10 ,«*2° Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met Peter °helos Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. Gezonde voeding (8. herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts Le Bal, Frans-Italiaanse speel film uit 1983 van Ettore Scola. Met o.a. Liliane Delval. Nani Noel. Geneviève Rey en Chan- tal Capron. Een balzaal van 1936 tot heden. De mode. de muziek en de dansers veran deren net zoals de balzaal zelf. De verlangens blijven echter hetzelfde 22.05-22.45 Gezondheid, medisch magazine met informatie over maagzweren en huidkanker 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce eoir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autanf savoir, magazine 20.25 Le roi des cons, Franse speel film uit 1981 van Claude Con- forte. Met o.a. Francis Perrin en Marie-Christine Descouart 22.00 Cine8cope, programma over acteurs en actrices. Vanavond is te gast Carole Laure 22.55 Journaal 23.20 Politieke uitzending MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. '60 minute mix' met Martin (16.00), 'Time Out for Holland' met Monique Emmen (17.00) en 'Musical chains' met Sunie en Gaz (18.00). 19.00 Music-hall, amusementspro gramma met o.a. Jane Birkin 20.30 L.instit (1), tv-serie. De eerste weken na zijn overplaatsing naar een school in Montreuil- sous-Bois zijn voor leraar Paul Fougerolle bijzonder zwaar 21.30 Projection privóe, cultureel magazine van marcel Jullian 22.00 Nieuws 22.30-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. '60 minute mix' (22.30), 'Time Out for Holland' (23.00) en 'Musical Chains' (00.00). Qj Ondertiteling via TeleTekst. Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 16.00 Tagesschau 16.10 Expeditionen ins Tierreich, naturrfilmserie. Afl.: De wereld van de stekeldieren 16.55 Ein loch in der Grenze (5), kinderserie naar de roman 'Een gat in de Grens' van Guus Kuijer. Met in de hoofdrollen Marcel Kunst, Nicky Schuite maker. Daan Dillo e.a. Regie: Froukje Bos en Ruud Schuite- 17.20 Von Hasen und Dachsen, on- dekkingsreis door het Engelse hoogland 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heuta, regionaal ma gazine 18.25 Heidi, tv-serie. Afl.: Herr Sese- 19.00 Der Fahnder, Duitse politie-se- rie. Afl.: Sperrstunde 19.58 Programma-overzicht 20.00 (DTagesschau 20.15 Gesucht wird... ein Alptraum, reportage over een flat in de Venloer Strabe in Köln-Bicken- dorf, waar van de 408 wonin gen er ongeveer 100 leeg staan 21.00 Der 7. Sinn 21.03 Geschichten aus der Heimat, drie korte folkloristische verha len. 1. 'Fleischpflanzl'. Een jong stelletje bereidt 2000 plantjes om ze op het vredes feest te verkopen en zo hun vakantie naar Griekenland te bekostigen. De enorme rook ontwikkeling bij het bereiden doet buren aan brand denken en zij halen de brandweer er bij. 2. 'Hellings Flucht'. Twee mannen: De een bezit een kroeg die dreigt failliet te gaan zodat hij de ander, zijn mede werker, geen loon meer kan betalen. In de kroeg ontmoe ten ze Diana, die voor een gro te verrassing zorgt. 3. 'Klas- sentreffen'. Willie komt na ja ren weg geweest te zijn terug in de stad waar hij zijn jeugd heeft doorgebracht. In de krant staat een reünie van zijn examenklas aangekondigd, waar hij besluit naar toe te 21.45 Iport extra. EK kunstrijden op de schaats voor dames 22 30 Tage8themen 23.00 Klawitter, tv-film met Gerhard Olschewski, Dieter Kircfilech- ner. Rosel Zech e.a. Regie: Günter Grawert. De succesvol le toneelschrijver Hoff krijgt een publicatieverbod. Niet we tend waar hij en zijn vrouw van moeten leven besluit hij zijn nieuwste stuk aan Klawitter te verkopen. Deze maakt daar gretig gebruik van maar pro beert er zonder een cent te betalen vanaf te komen. Hoff's vrouw kan dit verhinderen 01.10 Tagesschau 01.15 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 i Programma-overzicht Heute Kreta, Ursprung Europas, do cumentaire-serie over de op- rgavingen op Kreta. Afl. 3: Funde und Fesfe i Der Stein des Marco Polo, tv- serie. Afl.: Der Basketballspie- ler i Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Der rosarote Panther, teken filmserie i Teufels GroBmutter, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti. Loni von Friedl e.a. i Programma-overzicht i Heute rHita des Jahres '85. Viktor Worms presenteert de groot ste Duitse hits uit 1985 i Kinder Kinder, tv-serie. Afl.: Süss und gefahrlich Heute-journal 5 nach 10, discussieprogram ma met ditmaal als thema: 'Weg met de winkelsluiting?' Aansluitend: Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus natuur kunde. Les 33: Elektrischer Schwingkreis 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donnerstag: Ivy, Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Sam Wood. Met Joan Fon taine, Herbert Marshall, Patric Knowless e.a. (herh.) Als Ivy Miles Rushworth ontmoet wil ze zich van haar man laten scheiden. Deze weigert echter, zodat zij besluit hem te vergif tigen. Het gif haalt zij uit de praktijk van een arts waar ze vroeger een verhouding mee heeft gehad. Als deze tot de strop wordt veroordeeld lijkt niets haar geluk nog in de weg te staan 21.45 Wörom et mer jeht, program ma rond de Keulse popgroep 'Wolfgang Niedecken BAP', waarvan dit voorjaar de vijfde elpee verschijnt, gevolgd door een tournee 22.15 Nachtstudio 23.15 Nachtstudio Spatausgabe: Subway, jazzuitzending 00.15 Laatste nieuws ^EngelancL BBC 1 17.30 Ulysses 31, tekenfilmserie 17.55 John Craven's Newsround 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 First Class 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top of the Pops, popprogram- EastEnders, tv-serie Tomorrow's World, nieuwtjes uit de techniek en de weten- Biljarten Journaal Crimewatch UK, kijkers wor den te hulp geroepen bij het oplossen van misdaden EK Kunstschaatsen vanuit Kopenhagen Question time, discussiepro gramma rond een actueel the- 00.30 Crimewatch update 00.40 Biljarten. International Snoo ker: Benson Hedges, Wem bley 01.10 Weerbericht BBC 2 Biljarten Nieuwsoverzicht voor doven Red herrings minors, informa- Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie Discovering animals, informa tieve series Far from paradise: the poiso ned apple Wild flowers, taking to the streets (2) Brass tacks Yes Prime Minister, comedy- 22.30 Forty minutes: Student nur- 23.10 Pot Black (3) 00.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 17.25 Bellamy's Bugle 17.40 Danger! Marmalade at Work! 18.00 Alias the Jester 18.15 EK Kunstschaatsen 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Mind Your Language 20.30 Knight Rider, Amerikaanse tv- serie 21.30 Minder (herh.) 22.30 TV Eye 23.00 Nieuws 23.30 Folio 00.00 A Sense of the Past 00.30 EK Kunstschaatsen 01.30 Child of Covenant SKY CHANNEL 16.45 EJensen'a dimensions, met David Jensen 17.30 EThe great vidao-race 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Marcia gets creamed 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy Ta kes up Golf 19.30 Green Acres. Afl.: School Days 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Winning is for Losers 21.00 A Country Practice 21.55 E The Untouchablea. Afl.: Un- hired Assasins (2) 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 EThe great video-race I TV NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Chips die je niet kunt eten, serie over computers 14.45 Het droomschip, Duitse tv-se rie over een cruise 15.45 AVRO-Ser- vice 16.35 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.450 AVRO's dans- test regio noord 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Naarden NOS 17.30 V»6- Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leo- nie, praatprogramma MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. '60 mi nute mix' met Martin (07.00), 'The vi deomakers' met Stmon (08.00), 'Gaz bag" (09.00), 'Write on' met Julie (10.00), 'First Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the lines' (12.00) 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 10.00 Heuta 10.03 EK kunstrijden op de schaats, kür voor dames 10.40 BHits des Jahres '85 (herh.) 11.55 Sport extra. WK skiën: Afdaling da mes 13.15 Teletekst 14.10 E Die un- verbesserlichen und ihre Menachen- kenntnis, tv-spel (herh.) 16.00 Tages schau 16.10 Der Teufel aus der Fla- sche 16.30 E Der Elefantenboy, En gelse speelfilm uit 1937 17.50 Tages- DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs down stairs), Engelse tv-serie. 'Dubbele afl.: Dienstbotengeplauder/Besuch aus Australien 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Jack Holborn (7), tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School, kinderprogramma 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 King Roilo, kinderserie 14.50 Bric-a-Brac 15.00 Biljartan. International Snoo ker: Benson Hedges. Wembley 16.52 Regionaal niauwa 16.55 Count me in 17.10 Heathcliff, kinderserie 17.15 Jackanory, kinderprogramma SKY CHANNEL 08.45 BYoung, Free Single (herh.) 09.15 EPat Sharp Show (herh.) 10.00 BJensen'a dimanaions (herh.) 10.45 BHeartline (herh.) 11.45 EThe Pat Sharp Show (herh.) 12.30 BFirat run, met Gary Davies (herh.) 13.15 BThe great vidao-race (herh.) 14.15 Skywaye 15.05 Snowy Moun- tains Journey, doc. 16.00 BThe Pat Sharp Show 16.45 BHare cornea the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.10 Rainbow 13.30 The Search For We alth 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Friday Film Matinee: Beau Brummell, Amerikaanse speel film uit 1954 16.25 Regionaal niauwa 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Teiebugs RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Man en Paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.25 De tweede stem of de heks met de groene vingers, hoorspel. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse Hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.30 Voorland. 23.00 Het Evenement. RADIO 5 17.00 NOS: Nederlanders in de Pre historie. 17.30 Hobbyscoop. 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 KRO: Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de EVP. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Leermoeilijkheden. 21.00 Ni hao, cursus chinees. 21.30 Grafische technieken. 22.00 Personal Computer I. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19.00- 19.30 Regionale muziek. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke Tribune: de CVP. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 17.10 Poptelefoon. 19.10 Funky town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Historische opnamen. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 El Cante Flamenco. 19.00 Dossier: „Vlaanderen en de staat" (1). 19.45 Jazz criss-cross. 20.30 Festival van Vlaanderen. 22.00 Twaalf studies opus 25, Fréde- ric Chopin. Maurizio Pollini, 22.30 Zelden gehoorde kamermuziek. 23.30 Zelden gehoord. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van H.K.H. Koningin Beatrix. 07.05 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 06.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Hoorspel: De verzoeking. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Andrè van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Vergulde gaper. 09.03 Goud van Oud. 10.03 Hot Curry. 12.03 De Staat van Beleg. 13.03 Rinkeldekinkel. 15.03 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 06.02 VARA: Het zout in de pap mu ziek. 09.15 Uit het internationale concert circuit. 10.20 Franse vocale muziek. 11.45 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Straf in Nederland. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FËDUCO: Wijzer op S. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge baard. 14.00 Schoolradio. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Uit de band. gevar.progr. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor, cult.inform. 14.03 78 Toerentijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha-die-Micha. 14.00 Het vertoon, lichte cultuur. 15.30 De zonnewijzer, toerisme. 16.00 Abraham al gezien? BRT 3 07.00 Goedemorgen. 06.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Scott Ross speelt Scarlatti. 13.50 Werken van Ravel. Honegger en Debussy. 14.40 Werken van Liszt, Bartok. 15.30 Historische opnamen van Mah ler. Wiener Philharmoniker.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19