Technische staf KNVB blijft Schaakblindheid treft Jan Timman KNVB boos op Filmnet Crui jff mag Van der Wiel nadert Short VERDEELDE REACTIES ROND PLAN CIRCUIT WIELERSPORT NK ook selectie wereldbekerstrijd Critiek van ie >tamsni jder alt verkeerd Sportwereld SPORT C^uIöcOomaul WOENSDAG 29 JANUARI 1986 PAGINA 9 ld dEW DELHI Een zeventienjarige j. eler is tijdens een wedstrijd in de na- teit!,n ro'hockey-competitie van India ior de trainer van de tegenpartij met in e n stic^ t*00(' 6es^a8en Tijdens een Tiali 'n New Delhi tussen een ■.'am uit Hissar en de ploeg van een kh-school uit hoofdstad kwam het jan] »rt voor het einde tot een vechtpartij l jonge Sikhs stonden op dat moment Ui !t *'5 achter. De trainer Gulrattan V e "6^ Rathaur van de Sikhs bemoeide n h ook - actief- met de vechtpartij. OW ?t lwee s'a8en met een st'ck ver- indde hij de speler van Hissar dode- rainer slaat peler dood Tsjechen kloppen handbalploeg TRENCIN Het Nederlands handbalteam heeft gisteren de eer ste van twee oefen-interlands tegen Tsjecho-Slowakije rnet 24-16 verlo ren. Bij rust was de stand in Tren- cin nog in evenwicht: 10-10. De Ne derlandse handballers bereiden zich, onder leiding van bondscoach Ton van Linder, voor op de we reldtitelstrijd voor C-landen, in fe bruari in Portugal, e Nederlandse scores kwamen via de handen van Hamers (3), Vlijm (3), Patrick van Olphen (3), Beek man (2), Schuurs (2), Nieberg (2) en Barend recht. Bartek (11) was top scorer bij de Tsjechen. Zeven kandidaten Paralympics '92 DEN HAAG Zeven Nederlandse steden zijn kandi daat voor de organisatie van de Olympische Spelen voor gehandicapten in 1992. Indien Amsterdam op 17 oktober tijdens het congres van het Internationaal Olympische Comité (IOC) in Lausanne wordt aangewe zen voor de organisatie van de Olympische Spelen van 1992, zijn Arnhem - dat het evenement reeds in 1980 binnen zijn grenzen had - Hengelo, Assen, Eindhoven, Haarlem, Amersfoort en Utrecht bereid de organisatie van de Paralympics op zich te nemen. Ook Rotterdam heeft interesse getoond, maar zich nog niet officieel kandidaat gesteld bij de Nederlandse Invaliden Sport bond (NIS). Tot half april kunnen de kandidaat-organisatoren hun „haalbaarheids-rapporten" bij de NIS indienen. Half juni wil het hoofdbestuur van de Nederlandse Invali den Sportbond dan beslissen waar de Paralympics wor den gehouden in het geval Amsterdam de organisatie van de Olympische Spelen van 1992 verwerft. ASSEN De nationale kampioenschappen all round-schaatsen in Assen gelden komend weekein de niet alleen als selectie voor de WK in Inzeil (15 en 16 februari), maar ook voor de aanwijzing van de drie man sterke (heren- )ploeg die op 8 en 9 febru ari deelneemt aan de we reldbekerstrijden in Inns bruck. Op het olympisch ovaal in Tirol worden een 1.500 en een 5.000 meter afgewerkt. De KNSB moet op zoek naar een nieuwe locatie voor de se lectiewedstrijden voor de WK sprint, die op 22 en 23 februari in het Japanse Karuizawa worden gehouden. De voor 6/7 (heren) en 13/14 februari (da mes) geplande confrontatie kan niet in Heerenveen wor den gehouden, omdat tegen die tijd is begonnen met de graafwerkzaamheden voor de grondige renovatie van het stadion. De bond wil niet het risico lopen dat de rijd(st)ers in actie moeten komen op een vervuilde baan. Bij de heren zijn kampioen Geert Kuiper en Hein Vergeer al zeker van hun plaats in de WK-sprint- ploeg. Bij de dames is natio naal sprintkampioene Petra Moolhuizen al geplaatst voor de WK. Tenminste achttien landen zullen een afvaardiging zen den naar het toernooi om het wereldkampioenschap all round schaatsen voor dames, dat over anderhalve week op het schaatscentrum De Uithof in Den Haag wordt gehouden. Dit maakte het organisatie-co mité gisteren bekend. Naast de gebruikelijke landen sturen ook Australië, Nieuw-Zeeland en China een delegatie. De Chinese schaatsenrijdsters kre gen onlangs les van Eddy Ver- heijen, de vroegere coach van Jong Oranje. Feyenoord zoekt directeur ROTTERDAM Feyenoord is op zoek naar een directeur De eredivisieclub uit Rotterdam speurt, naar de wens van de hoofdsponsor GM, naar een specialist op het gebied van mar keting en public rela tions. ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal heeft grote bezwaren tegen het uitzen den van buitenlandse wed strijden door contractpart ner FilmNet. „Wij hebben 'problemen met het tijdstip van uitzending (in het weekeinde red.)", vertelde Van der Louw. De KNVB beschouwt uitzending van buitenlandse wedstrijden als contractbreuk. Daarom", vervolgde Van der Louw, „heeft onze advocaat Film- Net een telex gestuurd met de vraag te voorkomen, dat buitenlands voetbal wordt uitgezonden. Wij hebben hen om opheldering ge vraagd." Het sectiebestuur BV heeft ook gesproken over de ge dachte van de managers van de BVO's over te gaan naar zomervoetbal. Van der Louw: „Aan een dergelijke verandering zijn waar schijnlijk evenveel nadelen als voordelen verbonden. Nederland leeft niet op een eiland, de verandering zal, wanneer die er al komt, ze ker niet volgend seizoen plaats vinden. Wij hebben uit bijvoorbeeld Italië en Engeland signalen ontvan gen, dat men daar zeker niet in die richting denkt. Het is zelfs zo, dat op dit moment in de Scandinavi sche landen een discussie gaande is om terug te keren naar de in andere landen gebruikelijke seizoensop- bouw om een betere aan sluiting te vinden bij het in ternationale voetbal Ook Rinus Michels: „Ook ik voelde me in mijn eer aange tast". ZEIST Rinus Michels, Leo Beenhakker en Dick Advocaat zullen hun con tract met de KNVB voor twee jaar verlengen. Het drietal, van wie Michels en Beenhakker gisteren in Zeist waren, gaat in grote lijnen akkoord met de voorstellen van het bondsbestuur. Er zullen nog een paar punten en komma's moeten worden ingevuld, maar binnen enkele weken zal de ovei> eenkomst door handteke ningen worden bekrach tigd. Binnen het sectiebestuur Be taald Voetbal was de weg voor verlenging met twee jaar van het contract met de technische staf al eerder vrijgemaakt. Ton Harmsen verklaarde, dat zijn beoordeling van de kwalitei ten van Leo Beenhakker, die naar voren waren gebracht in het weekblad Vrij Nederland onjuist waren, althans onjuist waren weergegeven. Die stap terug van de Ajax- -voorzitter was in de vergade ring van het sectiebestuur gis termiddag afgedwongen door het standpunt van voorzitter Van der Louw, die vindt dat kritiek op werknemers aan de vergadertafel moet worden ge uit. „Net zoals de werknemers met hun bezwaren over be paalde situaties naar ons moe ten komen en niet naar de me dia," voegde hij er aan toe. Volgens de sectievoorzitter is het bestuur van het betaalde voetbal eenstemmig van me ning, dat Michels, Beenhakker en Advocaat een nieuw con tract moet worden aangebo den. In de vergadering van het sectiebestuur had Harmsen trouwens gezegd dat de con tractverlenging met de techni sche staf al rond zou zijn ge weest, wanneer bondsvoorzit ter Van Marle door ziekte niet een tijd uitgeschakeld was ge- Grieven Mede door het verhaal in het weekblad was de gretigheid van in ieder geval Michels en Beenhakker om bij te tekenen aanmerkelijk verminderd. „Door het gesprek van giste ren", vertelde Michels, „met het sectiebestuur is de afstand, die er bestond verkleind en het laatste stukje is ook over brugd. Wij hebben die stap ge nomen omdat je persoonlijke grieven niet moet laten preva leren boven het belang van de KNVB". Beenhakker deelt die mening. Michels had de kritiek van Harmsen op zijn eerste assis tent net zo zwaar opgenomen als Beenhakker zelf. „Ik ben tenslotte de eerst verantwoor delijke en de zaak raakte mij net zo. Ik ben betrokken bij het hele gebeuren in de tech nische staf. Voor Advocaat ligt de zaak iets anders, die was er minder door geraakt. Je voelt je aangegrepen in je naam en reputatie en daarvoor probeer je een bepaalde genoegdoening te krijgen. Die is er door het feit, dat zowel het sectiebe stuur als het bondsbestuur eenstemmig heeft gezegd met ons verder te willen gaan. Je kunt zeggen, dat de zaak hele maal voorbij is, dat de lucht geklaard is. Het feit dat Harm sen heeft gezegd dat zijn woor den verkeerd zijn weergege ven heeft natuurlijk mede een rol gespeeld. In feite waren wij al meer dan een maand ge leden, op detailpunten na, he lemaal rond. Door het verhaal van Harmsen is de overeen komst weer aan het wankelen gebracht. Dat is nu voorbij. Zowel Beenhakker als ik gaan sans rancune verder." Voor Johan Cruijff is de weg officieel vrij. ZEIST Johan Cruijff heeft, zoals mocht worden ver wacht, van het bondsbestuur van de KNVB toestemming gekregen zijn werkzaamheden als technisch directeur van Ajax voort te zetten. Formeel, maar feitelijk overbodig, werd ook Frits Soetekouw toegestaan tot het einde van dit seizoen als trainer-coach werkzaamheden bij AZ '67 voort te zetten. Het bondsbestuur is dinsdagavond akkoord ge gaan met de aanbevelingen van de Licentie Advies Com missie. Daardoor werd besloten dat een Licentie Dispensa tie Advies Orgaan in het leven zal worden geroepen, ge scheiden in een kamer amateur- en betaald voetbal. Wan neer in die kamers geen eenstemmigheid zou bestaan - ook de vereniging van oefenmeesters is erin vertegenwoordigd - zal het bondsbestuur moeten beslissen. In principe zullen slechts toestemmingen worden verleend voor de functie van technisch directeur/manager en dan nog slechts in de gevallen waarin de vereniging voldoet aan alle andere voorwaarden, zoals het geval is bij Ajax. De licentie-dispensatie wordt slechts gegeven voor de duur van het huidige contract en kan ten hoogste drie jaar lo pen. Deze kan tevens gebonden worden aan voorwaarden tot het volgen van een opleiding en wordt gebonden aan de club en niet aan de man. ENGELO De organisato- m van het Super Prestige- lassement voor veldrijders jn danig in hun wiek gescho- tn, na uitlatingen van Roland jboton en Hennie Stamsnij- er, zondag na afloop van het 'K in Lembeek. Het duo, dat erder al pleitte voor een bete spreiding van de kalender, rees een overvolle agenda als en van de oorzaken aan, aarom ze zondag niet tot een Kolute topprestatie in staat iraren geweest. ndré de Brouwer, secretaris an het SP-comité: „Ze flap- en ér nogal wat uit en probe en nu over onze rug hun ne erlagen te verbloemen. Ze tillen veel verdienen en dus aak rijden en zich anderzijds laren voor het wereldkampi- ïnschap. Dat gaat niet samen, ier jaar geleden was er geen iper Prestige en konden ze ïde contracten slechts af ingen door prestaties in het itionaal kampioenschap en e WK. Hoewel Stamsnijder orig jaar geen Nederlandse ti ll haalde en in München de upe Q oed< Ir' y ati ij wel tweede in de Super 'restige geworden was. En nu )u dat de zonde van alles zijn mdat het mis is gegaan. Dat aat ons te ver. We zullen erst eens met onze vrienden ie trouwens steeds dezelfde fnj( lal spreken, gaan praten". ge| tamsnijder vindt de ergernis ^ar anuit België voorlopig schro- lelijk overdreven. „We heb- dn en namelijk helemaal niets egen het instituut Super Pres- •or ge, wel tegen de data. Dat ijn de heren trouwens met ns eens en is als gezamenlijk landpunt ook bij UCI neerge- tie' «d Ik snap al die drukte dan V>k niet zo. Het enige waar we loeite mee hebben, is dat je eJe laatste weken voor het j-jj ampioenschap bij wijze van pj: >reken telkens met elkaar om e wereldtitel hebt staan ,tjj nokken en dan geen kracht t om gaat" TILBURG Het grote sportieve succes en daar mee het grote geld lijkt aan de neus van Jan Tim man voorbij te gaan. De Anjsterdammer leed giste ren in Tilburg in de ze vende partij van de twee kamp tegen de Rus Joe- soepov - uit de halve fina les van het kandidaten toernooi - op onthutsende wijze zijn derde opeenvol gende nederlaag. Joesoe- pov nam door zijn triple- -slag een voorsprong van twee punten: 4,5 - 2,5. Aan twee remises in de reste rende drie partijen heeft de Rus voldoende om zich te kwalificeren voor de eindstrijd tegen zijn land genoot Sokolov. Met bange voorgevoelens was in Tilburg de weigering van Timman ontvangen na zijn dubbele nederlaag een ti- me-out te nemen. Hij vond de situatie nog niet kritiek ge noeg voor een rustdag en was na een lange wandeling op zijn vrije maandag tot het twijfel achtige inzicht gekomen, dat hij in de zevende partij een al les of niets offensief kon riske ren. Het merendeel van de schakers zou in zijn positie maar al te graag een extra snipperdag verorberen. Tim man niet. Hij stortte zich met masochistisch genoegen steeds dieper in het verderf. Een po ging tot zelfdestructie op het schaakbord, waarin Joesoepov vrijwillig als hulpverlener op trad. Pas na zijn derde drama tische verlies kondigde Tim man aan morgen niet in actie te komen en de toegestane, ene vrije dag op te nemen. Rij kelijk laat, en waarschijnlijk te laat. Timmans speelwijze in de ze vende partij was riskanter dan ooit. Hij ontliep de Ben-oni van de derde en vijfde partij en bracht met zwart een Grünfeld-Indiër op het bord, waarin nog voor de rokade de opmars b6 gespeeld werd. Een hachelijke onderneming, die Joesoepov weliswaar verraste, maar niet uit balans bracht. De fase tussen de zevende en tiende zet was bepalend voor het verloop. Timman haalde met 9. La6 de witte rokade voorlopig uit de stelling en deed tegelijkertijd een toren in de aanbieding. Joesoepov stond voor een dilemma. Aan vaardde hij het kwaliteitsoffer en ging hij daarmee in op al lerlei wilde complicaties of moest hij juist de risico's ontlo pen en zijn voorsprong van een punt consolideren? Na drie kwartier vond hij een verblin dende tussenweg. Hij dwong zwart met subtiele loperzetten de c-pion naar voren te schui ven, waardoor het zwarte paard op de damevleugel een kijkrol opgedrongen werd. Met die strijdwijze ruïneerde hij niet alleen het aanvalsplan van zwart, maar opende hij een veelbelovend tegenoffen sief. dat met zijn twaalfde zet (h4) een uiterst gevaarlijk ka rakter kreeg. Met de opmars van de randpion was zwart di rect in moelijkheden, al res teerde er kleine kansen voor Timman bij een hardhandig openbreken van de c-lijn door middel van een stukoffer. In de perskamer zag secondant Anderson na de opmars van de zwarte c-pion een aantrek kelijk offer van het paard op e5. Na 14. Pc6, 15. hxg6 Pxe5; 16. gxf7 Pxf7; 17. Lxf7 Txf7; 18.Dxa8 Lf8, 19. Pe2 had zwart met de krachtzet Dc2 mini maal kansen op remise. Timman koos evenwel in een vlaag van schaakblindheid voor de noodlottige manoeu vre van het slaan van de ge vaarlijke witte h-pion, waar mee het vonnis van de scha ker met het engelengezicht door de schaakduivel uit de Oeral geforceerd getekend werd. Voor Andersson was de speeltrant van zijn compaan een raadsel. „Dit was een wal kover voor Joesoepov", ver klaarde hij na afloop. „Suicide van Timman". Oe zevende partij tussen Joesoepov (wit) en Timman had het volgende verloop: 1. d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4 g7-g6; 3. Pb1-c3 d7-d5; 4. c4xd5 P(6xd5; 5. e2-e4 Pd5xc3; 6. b2xc3 Lf8-g7; 7. Lf1-c4 b7-b6; 8. Dd1-f3 0-0; 9. e4-e5 Lc8-a6; 10. Lc4-d5 c7-c6; 11. Ld5-b3 Dd8-c7; 12. h2-h4 c6-c5; 13. h4-h5 c5xd4; 14. c3xd4 g6xh5; 15. Th1xh5 La6-b7; 16. Of3-d3 Tf8-d8; 17. Dd3xh7+ Kg8-»8; 18. Pg1-f2 Td8xd4; 19. Lc1-h6; zwart geeft het op. Joesopov (links) dient Timman de derde nederlaag toe. WIJK AAN ZEE Met nog vier ronden te spelen is de voorsprong van leider Nigel Short in grootmeestergroep A van het 48e Hoogovenstoer- nooi gekrompen tot een half punt. De Engelsman, die remi se speelde met Seirawan, zag Ljubojevic en Van der Wiel in de negende ronde dichterbij komen. De Joegoslaaf versloeg tegen het eind van de eerste zitting Van der Sterren. Van der Wiel was gistermiddag in Wijk aan Zee het eerst klaar. In drie en een half uur vol tooide de Leidenaar de jacht op de zwarte koning van Hans Ree. Short heeft één voordeel: hij heeft al tegen zijn beide achtervolgers gespeeld en kan vandaag rustig afwachten wat Ljubojevic en Van der Wiel er in de tiende ronde tegen el kaar van maken. Het verloop van de partij .tussen de Nederlandse grootmeesters Van der Wiel (wit) en Ree was als volgt: 1. e2-e4 c7-c5; 2. Pg1-f3 e7-e6; 3. d2-d4 C5xd4; 4. Pf3xd4 Pg8-f6; 5. Pb1-c3 d7-d6; 6. g2-g4 Pb8-c6; 7. g4-g5 Pf6-d7; 8. Lc1-e3 Lf8-e7; 9. Th1-g1 a7-a6; 10. h2-h4 0-0; 11. h4-h5 Pd7-e5; 12. Pd4xc6 Pe5xc6; 13. Dd1-d2 b7-b5; 14. 0-0-0 b5-b4; 15. Pc3-a4 Lc8-b7; 16. 12-f4 Dd8-c7; 17. Le3-b6 Dc7-d7; 18. b2-b3 Pc6-a7; 19. Dd2xb4 Lb7-c6; 20. Pa4-c5 Dd7-c8; 21. Pc5xa6 Lc6-b7; 22. Pa6-c7 Pa7-c6; 23. Db4-c3 Ta8xa2; 24. Kc1-b1 Ta2-a3; 25. h5-h6 e6-e5; 26. h6xg7 Kg8xg7; 27. f4-f5 Le7-d8; 28. Dc3-h3 h7-h5; 29. Dh3xh5 Tf8-h8; 30. Pc7-e8+ Kg7-g8; 31. Pe8-f6+ Kg8-g7; 32. Dh5xh8+; Zwart geeft het op. ROTTERDAM De ambi tieuze plannen van Hein Ver- bruggen tot revolutionaire veranderingen in de wieler sport werden begin deze week in het wielermilieu onthaald op zowel applaus als kritiek. Het inkorten van de grote ron den, het openen van de kalen der voor initiatieven in nieu we wielerlanden en het invoe ren van een wereldbekertoer nooi naar het voorbeeld van de Formule I-autosport stuitte op verzet bij organisatoren en ploegleiders, maar kreeg wel steun bij enkele toprenners. Nadat de Nederlandse voorzit ter van de profsectie van de wereldwielrenunie bij de we reldtitelstrijd veldrijden in Lembeek zijn plannen had ontvouwd, reageerde Felix Lé- vitan als eerste. De directeur vond het maar niets, dat zijn Ronde van Frankrijk zou wor den ingekort tot maximaal twintig dagen. „Verbruggen tast de monumenten van de wielersport aan. Dat is geen vernieuwing, maar destabilisa tie". Levitan kondigde als voorzitter van de club van or ganisatoren aan alles in het werk te zullen stellen het pro ject te kelderen. Tijdens de Zesdaagse van Rot terdam reageerde de Italiaan Francesco Moser positiever. „Dit is een zeer goed idee. Het is geweldig, dat de grote wed strijden gespreid worden over de hele wereld. Twee dingen zijn daarbij noodzakelijk. Het inkorten van grote.-ronden als de Giro d'Italia en de Tour de France tot hooguit achttien da gen en het indelen van de ren ners in verschillende catego rieën, zodat alleen de beste 120 renners aan de start verschij nen". De Nederlandse ploegleiders Peter Post en Jan Raas waren het dik eens: tegen. Raas: „Als dit plan doorgaat kunnen nie- t-internationale sponsors - zo als de mijne - de wielersport wel vergeten. Bovendien ge loof ik niet, dat de renners het hele jaar voor zware klassie kers te motiveren zijn". Peter Post: „Het wielrennen is een succes, zoals het nu is. De klassiekers zijn voor het voor jaar. Lange koersen in slecht weer. Zo spreekt een klassie ker aan, maar 250 kilometer in het zonnetje, daar vindt nie mand iets aan. De zomer is voor de Tour. Daar moet na tuurlijk niet aan geprutst wor den. In mijn ogen is het pro ject te idealistisch". In de discussie krijgt Post een tegenstander aan Eric Vande- raerden, één van zijn kopman nen. De Belg ziet het plan graag zo snel mogelijk uitge voerd. „Als specialist in een daagse wedstrijden ben ik na tuurlijk voor. Een wereldkam pioenschap zoals bij de Formu le I is heel goed. Je moet na tuurlijk het gehele jaar goed in vorm zijn, maar dat is best op te brengen". Bernard Hinault liet vanuit Bretagne weten, dat het plan nadere bestudering verdient. „Er zal met de organisatoren gepraat moeten worden", zei de 5-voudige Tourwinnaar. „Het is natuurlijk zo dat niet de bonden, maar de wedstrij dorganisatoren de wielersport maken". Zeven treffers PSV GROESBEEK PSV heeft in Groesbeek een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tegen de zondag amateur hoofdklas ser De Treffers. PSV zegevier de met 7-0 na een ruststand van 3-0. Thoresen was met drie treffers topscorer. SVV versloeg in Gouda met 9- 1 tweedeklasser ONA FC Den Bosch haalde in Box tel tegen ODC met 11-1 uit. FC Twente heeft het trai ningskamp op Malta afgeslo ten met een wedstrijd tegen Hibernians uit Sliema. FC Twente zegevierde met 4-0 door doelpunten van Vreijsen, Bleuming, Lipponen en Roord. Prijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijsvragen van het afgelopen week einde is als volgt: Lotto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 maal f. 300.000,00 ontvangt; 3e prijs: 47 maal f. 6.229,90 ontvangen; 4e prijs: 3.257 maal f. 89.90 ontvan gen; 5e prijs: 65.461 maal f. 5,00 ont- Cijferspel: 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 goed 4 maal f. 10.000,00; 4 goed: 24 maal f 1.000,00. 3 goed: 235 maal f. 100.00; 2 goed: 2.166 maal f. 10.00 Toto: le prijs: 2 maal f 9.033.30; 2e prijs: 73 maal f. 64,90; 3e prijs: 894 maal f. 33,60. Toto-gelijk: le prijs geen winnaar; 2e prijs: 2 maal f. 643.10; 3e prijs: 29 maal f. 104,50; 4e prijs: 731 maal f. 5,90. Volleybal Voor de halve' finale van het volleybal-be- kertoernOoi dames heeft Orion met 3-1 (11-15, 13-15, 7-15) ge wonnen bij Lycurgus. Kunstrijden De Neder landse kampioene Li Scha Wang staat bij de strijd om de Europese kampioenschappen kunstrijden in Kopenhagen na de korte kilr op de 18e plaats. Kira Ivanova uit de Sovjet- Unie op de eerste plaats. sportuitslagen PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Zo- loway R (A. de Wrede) 1.22,2; 2. Zil- vermaid; 3. Zelayo Arlo. Winn. f. 4,70, PI. f. 1,80, 3,00, 2.20. Kopp. f. 44,10, Trio f. 275,90. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. lot to Ricardo (J. de Leeuw Jr.) 1.21,9; 2. Ykosa Oostland; 3. Zondag N. Niet gestart: Zenim Neyenrode, Yorus Kandia. Winn. f. 8,60, PI. f. 9,10, 5,20, 2,00, Kopp. f. 80,20, Trio f. 1.396,00. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zozo Oldeson (A. de Wrede) 1.21,0; 2. Will K; 3. Ydie Randalis. Winn. f. 1,60, PI. f. 1,10, 1,30, 2,00, Kopp. f. 4,10, Trio f. 35,30. VIERDE KOERS. 1609 meter: 1. Za- nuska Dakota (L.A. van Dooyeweerd) 1.19,8; 2. Winde Uithuizen; 3. Yorki Fortuna. Winn. 16,20, PI. f. 3,10, 3,30, 2,10, Kopp. f. 61,70, Trio f. 1.488,80. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Wil- ma Notice (A. de Wrede) 1.19,8; 2. Zonnestraaltje; 3. White Hanover. Winn. f. 2,20, PI. f. 1,20, 1,20, 1,00, Kopp. f. 12,90, Trio f. 42.80. ZESDE KOERS, 1609 meter: 1 Yan kee Power (A.H. Suykerbuyk) 1.19,0; 2. Wildqueen Frisia; 3. Zara de Legu me. Winn. f. 4,70, PI. f. 3.40. 3,10, 1.30, Kopp. f. 72,20, Trio f. 863,70. ZEVENDE KOERS. 1609 meter: 1. Ypie Maple Leaf (A. de Wrede) 1.17,9; 2. Ylse Belle; 3. Wimke. Winn. f. 1,80. PI. f. 1,00, 1,10, 1,10, Kopp. f. 4,70, Trio20,80. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Warhorse B (H.W. Langeweg) 2.38,4 - 1.19,2; 2. Winchester T; 3. Worthy Weber. Winn. f. 2,00, PI. f. 1,20, 1,10, 1,10, Kopp. f. 9,30, Trio f. 22,40. NEGENDE KOERS. 1609 meter: 1. Vesuvius M (T. Smeding) 1.18,6; 2. White du Bois; 3. Victor L. TOTO: Winn. f. 1,50, PI. f. 1,90, 4.00. 4,00, Kopp. f. 31,50, Trio f. 209,20. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Year of King (A. de Wrede) 1.19,8; 2. Vivat Oldeson; 3. Winston. TOTO: Winn. f. 2,80, PI. f. 1,40, 1,40, 1,20, Kopp. f. 12,40, Trio f. 53,40. OMZET TOTALISATOR: f. 284.693,00. SCHAKEN Hoogovenstoernooi, Wijk aan Zee Grootmeestergroep A Negende ronde: Tsjernin (Sov) - Hüb- ner (Wdl) 1/2-1/2; Van der Sterren (Ned) - Ljubojevic (Joe) 0-1; Van der Wiel (Ned) - Ree (Ned) 1-0; Nikolic (Joe) - Hellers (Zwe) afg; Seirawan (Vst) - Short (Gbr) 1/2-1/2; Hort (Brd) - Hodgson (Gbr) 0-1; De Firmian (Vst) - Sosonko (Ned) 0-1. Stand: 1. Short 6.5; 2. Ljubojevic en Van der Wiel 6; 4. Hübner, Sosonko en Hodgson 5; 7. Nikolic 4.5 plus 1 afg; 8. Van der Sterren 4,5; 9. Tsjer nin en Hort 4; 11. Seirawan 3.5; 12. De Firmian en Ree 3; 14. Hellers 2 plus 1 afg. Grootmeestergroep B Zevende ronde: Douven (Ned) Ivkov (Joe) 1/2-1/2; Braga (Ita) - Blees (Ned) 1-0; J. Piket (Ned) - Cuijpers 1/2-1/2; Kuijf (Ned) Davies (Gbr) 1- 0; Polgar (Hon) Hulak (Joe) 1/2-1/2; Garcia-Palermo (Arg) - M. Piket (Ned) 0-1. Stand: 1. M.Piket 5.5; 2. J.Piket 5. 3/4. Hulak 4.5, Douven; 5/6. Ivkov 4, Kuijf; 7. Braga 3.5; 8. Garcia-Palermo 3; 9. Cuijpers 2.5; 10/11. Blees 2, Pol gar; 12. Davies 1.5. WIELRENNEN Stand bij de profs: 1. Francesco Mo- ser/Danny Clark (Ita/Aus) 257 punten; 2. Rene Pijnen/Eric Vanderaerden (Ned/Bel) 209; op 2 ronden: 3. Didi Thurau/Bert Oosterbosch (Wdl/Ned) 154; 4. Etienne de Wilde/Rudy Dhae- nens 113; op 3 ronden: 5. Ralph Els- hof/Gert Frank (Ned/Den) 118, op 4 ronden: 6. Leo van Vliet/Stan Tourne (Ned/Bel) 141; 7. Jupp Kristen/Alain Bondue (Wdl/Fra) 98; op 5 ronden: 8 Roman Hermann/Gerrie Knetemann (Lie/Ned) 187; op 6 ronden: 9. Tony Doyle/Teun van Vliet (Gbr/Ned) 182; op 8 ronden: 10. Hans-Henrik Oer- sted/Jörgen Pedersen (Den) 134; op 22 ronden: 11. Jean-Luc Vanden- broucke/MIchel Vaarten (Bel) 160; op 30 ronden: 12. Peter Pieters/Rik Moorman (Ned) 133. Amateurs: 1. Johan Bruynedl/Loren- zo Lapage (Bel) 122 punten; 2. Char les de Caluwe/Ralf Moorman (Ned) 113; 3. Lars Olsen/Kenneth Löngholm (Den) 100; 4. Aart van de Kruisweg- /Michel Le Grand (Ned) 95; 5. Louis de Koning/Ton Vrolijk (Ned) 82; op 1 ronde: 6. Russel Williams/Nick Bar nes (GBr) 137; 7. Barend Huveneers- /Theo Kortekaas (Ned) 115; op 3 ron den: 8. Ragner Martens/Bob Rasen- berg (Ned) 90.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9