Ustinov-documentaire over India vooral oppervlakkig QeidócQowiant WE ARE THE WORLD: DE HIT VAN HET JAAR INDIRA EN RAJIV IN „HET VUUR EN DE PHOENIX" %DIO/TELEVISIE VRIJDAG 24 JANUARI 1986 PAGINA 19 et goede doel heeft de competitie gewonnen de nummer-één-hit van het jaar 1985 opge- verd. Daarmee wordt niet bedoeld de Neder- Iridse popgroep Het Goede Doel (waar is die buwens gebleven?), maar 'het goede doel' in Iterlijke zin: het liedje 'We Are The World' jor een groep Amerikaanse popartiesten on- »r aanvoering van Lionel Richie en Michael ■|ckson is de beste verkochte single van het j gebleken. et is trouwens toch een jaar geworden dat op fpgebied wordt gekenmerkt door talloze pro- ükties met een benefietkarakter. Het begon al december 1984 met 'Do They Know It's hristmas' door Band Aid (verzamelnaam van f Britse popmusici die zich op instigatie van t>b Geldof inzetten voor geldwerving voor de bngerenden in Afrika). Vanwege het feit dat >t plaatje zijn punten over twee 'boekjaren' uitsmeerde komt het in de jaarlijst van 1985 niet hoog genoeg voor een toppositie. Daarna scoorden de Amerikanen, gedirigeerd door de oude meester Quincy Jones, en met kopstukken in de gelederen als Tina Turner. Diana Ross, Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Bob Dylan en Cyndi Lauper. hun fameuze we reldhit - ook in ons land royaal goed voor de eerste positie op de diverse hitlijsten, die maar liefst zes weken achter elkaar werd bezet. In hun voetspoor zagen we onder meer arties ten uit Canada (Northern Lights), Latijns Ame rika (Hermanos del Tercer Mundo) doende met gelijksoortige projecten. In de VS nam een groep gospelartiesten het nummer 'Land of Af rica' op. Ook in allerlei Europese landen tracht ten artiesten en groepen van artiesten hun steentje bij te dragen (voor Nederland met ma tig resultaat: een plaatje van een stelletje 'onge regeld' uit de lichte muziek haalde nooit een verkoopsucces van enige betekenis). Later in het jaar kwam de marathon-tv-uitzen- ding Live Aid. die het benefietgebeuren en de acute hongersnood in Afrika wekenlang in het brandpunt van de publieke belangstelling plaatste (waarbij de VARA de popliefhebbers nogal nerveus maakte door de publicist Boude- wijn Buch te belasten met de centrale presenta tie). In de loop van 1985 kwam de apartheidsproble- matiek in Zuidelijk Afrika centraal te staan: het nummer 'Free Nelson Mandela' draaide wekenlang in de hitprogramma's mee en het hitjaar wordt besloten met de single 'Sun City', waarmee een groep van Amerikaanse artiesten onder leiding van 'Little' Steve Van Zandt (de gitarist van Bruce Springsteen) een aanklacht deponeert tegen het raciale beleid van de Zuid- afrikaanse overheid. De belangstelling voor deze nummers duurt echter nog steeds voort, evenals voor Bruce Springsteen. Het was ook een beetje het jaar van Bruce Springsteen, die driemaal de Feyenoord-kuip vol wist te krijgen tijdens zijn Buropese tour nee. Met de platenverkoop liep het navenant: al zijn singles bereikten de hitlijsten en met Dan cing In The Dark prijkt hij op de vijfde positie van de jaarlijst. Daarnaast speelde hij een toon aangevende rol in het nummer 'We Are The World' En 1985 was ook het jaar van de definitieve doorbraak van Madonna, het nieuwe sexidool van de Amerikaanse pop. Ze staat met 'Into The Groove' vlak onder USA for Africa en stond een aantal malen met verschillende num mers prominent in de verkoopcijfers. RENE DE COCQ .ankhorst (PPR) Iringt aan op ontrole op te dure Bl evisie-acties (EN HAAG - Het Tweede merlid Lankhorst vindt dat televisie-shows gekoppel- inzamelingsacties beter ge- Introleerd moeten worden als Igeikjkt dat de totale kosten ho- aatjr zÜn dan de toegestane tens van 40 procent van de futo opbrengsten. Hij stelt dit tndi schriftelijke vragen aan mi- Ister Brinkman van WVC. bstgesteld werd dat de aan eer> Sterrenshow gekoppelde lo- fij van Humanitas een kos- iipercentage van 47,3 had in °°Yt seizoen 1984-1985. Lank- r 15rst wijst er op dat er aanwij- a.sPSen z'Jn ^at Telelot-ac- t. die op de televisie wordt idersteund via de Showbizz- uvt^'s van de TROS en de jVedden dat"-programma's in de AVRO eveneens meer &sten zullen maken dan de ^gestane 40 procent. De l^jksaccountantsdienst zou dit onderzoeken. 'eletekst steeds >.v.4eer gewaardeerd ÖLVERSUM De meest ge- I I <izen Teletekst-rubrieken zijn ""»4t nieuws, het weer-en de lort. Dit blijkt uit een onder- lek dat het bureau Intomart i opdracht van de afdeling {ijk- en Luisteronderzoek van e NOS vorig jaar heeft uitge- oerd. Het minst werd geke- en naar de financiële- en de indbouwrubriek. Deze uit- pmsten verschillen weinig jet die van 1984. In ruim 12 irt. van de Nederlandse huis- pudens staat een Teletekst- itvanger. Circa driekwart an de Teletekst-bezitters ijkt min of meer regelmatig, ai kwart (28 pet.) vrijwel •e dag. HILVERSUM „Ik heb geen idee waar ik ben. maai' als ik zo die massa's mensen zie, dan krijg ik toch de indruk dat ze erg gedisciplineerd en vreed zaam zijn. Zie eens hoe keurig men zich gedraagt. Er lijkt geen angst te bestaan voor de politie, dat is in Engeland wel anders". De Britse acteur Peter Ustinov becommentariëert een verkie zingsbijeenkomst van India's premier Indira Gandhi, ergens op het platteland van de staat Orissa. Een wat wrange en nogal naïeve conclusie van een acteur in de rol van ver slaggever. Dit in de documen taire „India voor en na de moord"/Het vuur en de Phoe nix; zondag op KRO-televisie (Ned. I om 22.15 uur). In hetzelfde Orissa namelijk, kwam de politie enkele jaren geleden in opspraak toen bleek dat honderden gevange nen met gloeiende naalden en zoutzuur blind waren ge maakt. In hetzelfde India werd twee dagen na de bewus te verkiezingsbijeenkomst In dira Gandhi door haar lijf wacht vermoord. En in het zelfde India werd luttele uren later voor de zoveelste keer een religieuze minderheid haast vermorzeld tussen de ka ken van massale verontwaar diging en woede. Ustinov arriveert 29 oktober 1984 in Delhi, om daar een portret te maken van Indira. Het noodlot volgt echter een geheel andere regie dan de Ierse filmploeg die Ustinov op zijn documentaire reis verge zelt. Nog vóórdat een echt ge sprek tussen Ustinov en Indira Peter Ustinov in gesprek met Rajiv Gandhi: „hobbels" plijven onbesproken. tot stand komt, velt de frustra tie van de Sikh-minderheid in India een fataal oordeel over de premier. En Ustinov, com fortabel geïnstalleerd in de tuin van Indira's paleiselijke woning, hoort in de verte de echo's van geweerschoten. Verscheurd Het moest, wilde de expeditie naar India niet geheel ver geefs zijn, dus een documen taire worden over India vóór en na de moord. Een interes sant gegeven, aangezien de wereld zich afvroeg hoe Rajiv er in zou slagen de gelederen gesloten te houden in deze door separatisme en religieuze spanningen verscheurde „grootste democratie ter we reld". Zou hij een geheel ande re politiek gaan volgen dan zijn moeder, die steeds met harde hand optrad tegen Sikh- vrijheidsstrijders9 En een meer persoonlijk getinte vraag ten slotte: hoe ervoer Rajiv zijn niet zelf verkozen leiderschap? Peter Ustinov blijft' ondanks deze uitdagende taakstelling nogal aan de oppervlakte. Om toch de indruk te wekken dat er zowel vóór als na de moord enig materiaal is verzameld, worden filmrollen uit de oude doos gehaald van een eerder bezoek van Ustinov aan India, maar waarin Indira Gandhi behalve als beminnelijke en nogal fragiele vrouw, weinig reliëf krijgt. Bijgeleverd com mentaar betreft vooral de vei ligheidsmaatregelen en de op merking dat Indira, net als Us tinov, enig kind was. Sprong voorwaarts Méér diepgang krijgt de docu mentaire in gesprekken tussen Ustinov en Rajiv Gandhi. Ge- sprékken, met nadruk, omdat er eerder sprake is van een ge- dachtenuitwisseling dan van een interview waarbij vooral het oogmerk is de geïnter viewde zo veel mogelijk tot spreken te prikkelen. In deze gesprekken ziet Gand hi, ondanks de regelmatige in terrupties van Ustinov, toch kans op enigszins bedeesde toon zijn perspectief voor In dia te schetsen. Rajivs plan voor modernisering, onderwijs en industrialisatie komt aan bod; de „grote sprong voor waarts" die tijdens het Neder landse koninklijke bezoek zo veel hoopgevend economisch nieuws heeft opgeleverd. Jammer genoeg komt niet uit de verf waarin Rajivs opvat tingen over politiek, economie, onderwijs en cultuur verschil len van zijn moeder. Ook ver nemen we niet welke lessen hij geleerd heeft in de korte tijd die hij als parlementariër had, om zich de politiek eigen te maken in een land dat uit blinkt door corruptie, bureau cratie en aspiraties. Aangezien India geografisch ruwweg ge rekend kan worden tot het economisch snel groeiende „Pacific-basin-gebied", ziet Ustinov de toekomst nogal zonnig in. Maar de hobbels die nog genomen moeten worden en de vraag hoe een verdere verpaupering van het armste deel van de bevolking volgens Rajiv voorkomen kan worden, blijven onbesproken. Neemt niet weg, dat Ustinovs expeditie, alleen al door het unieke moment in de tijd Ustinov was, zij het op afstand, min of meer getuige van de moord op Indira het waard is om gezien te worden. Het gebrek aan analyse, achter grond en boeiend camerawerk („Het vuur en de Phoenix" biedt bitter weinig fraaie beel den van dit kleurrijke land) moet de kijker dan maar voor lief nemen. PAUL KOOPMAN NEDERLAND 1 AVRO 15.45 AVRO-Service. Om 15.45 AVRO's Service Salon met Edwin Rutten en om 16.25 AVRO's Tele-Keuken, culi naire rubriek van Henk Molenberg 16.35 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.50 Bas Boris Bode (slot), twaalfdelige kinderserie 17.15 Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoon heid van stad en land. Afl.: 's-Hertogenbosch NOS 17.30 V26-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias 18.15 AVRO cursus bridge. Les 7a TELEAC 18.25 Biotechnologie. Les 2b (herh.) AVRO 18.55 E De Fabeltjeskrant 19.00 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei 19.25 AVRO's Toppop. Over zicht van de Nationale Hit parade gepresenteerd door Kas van lersel NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's Wedden dat...? Showprogramma in het kader van de Telelot-actie gepresenteerd door Jos Brink en Sandra Reemer. Speciale gast: Jennifer Rush 22.10 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek 22.40 M.A.S.H. Amerikaanse co- medy-serie van Charles Dubin met Alan Alda, Mike Farrell, Harry Morgan e.a. Afl.: Alles voor het vader land 23.05 Karei v.d. Graaf, gesprek sprogramma o.l.v. Karei van de Graaf 23.40 AVRO's Sportpanorama, sportprogramma NOS 00.00 Journaal NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn, geva rieerd programma rond het thema 'Amateurs en kunst'. Afl.: Schrijven. Portret van treinconduc teur Wim van Zwol, die kin derboeken en streekro mans schrijft NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal 19.12 El Ja, natuurlijk, spelpro- gramma rond de natuur en natuurbehoud. Tussen de spelronden worden na tuurfilms uitgezonden over het koraalrif en zijn bewo ners, de Japanse tuin in het Haagse park 'Clingen- dael' en de roodbekwevers in Afrika. Presentatie: Jan Just Bos, Antoon van Hooff, Piet Steltman en Frank de Graaf 20.40 Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie met o.a. Angela Lansbury, Floyd Levine en Jerry Ohr- bach. Afl.: Onkruid vergaat niet. Wanneer Jessica Fletcher een moord pro beert op te lossen belandt zij in een uitgeverswereld waar afpersing en chanta ge schering en inslag zijn 21.30 Getijden, gevariëerd pro gramma met gasten uit de wereld van geloof en sa menleving. Presentatie: Legien Kromkamp, Anne ke van der Does en Marcel Quartel 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Daar sta ik voor (4), dis cussieprogramma o.l.v. Eric Jurgens met ditmaal als gast Don Cupitt, Engel se theoloog en schrijver van het boek 'Zee van ge loof' 23.28 Een bericht van de wilde ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35-01.05 West Side Story, filmregistratie van de plaatopname van de musi cal 'West Side Story', gedi rigeerd door componist Leonard Bernstein. Solis ten: Kiri te Kanawa, José Carreras, Kurt Ollmann en TatianaTroyanus EUROPA TV Programma-overzicht Kinderprogramma's Euro hit dossier, muziekpro gramma Sportreportages Nieuws en weerbericht World Watch. Nieuwspro gramma Ney Mato Grosso, muziekpro gramma Current affairs Archives of Time, documen- 22.40 Nieuws en weerbericht 22.50 World Watch 22.55 Programma-overzicht FILMNET 17.00 The Professionals herh. afl.: Man Without a Past 17.50 Diff'rent Strokes afl.: Heroe 18.15 Pirates of Penzance 20.05 Who's the Boss 20.30 Shaft 22.10 Yesterday Today Tomorrow 00.10-01.55 Brass Target i Shields in 'The blue lagoon' op IRT 1 f.00 Schooltelevisie r.55 Journaal .00 Tik Tak, kleuterprogramma ;05 Plons, kleuterserie (herh.) g=f:10 Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt lHfeS Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie over de beleve nissen van de USS Enterprise. Met: Leonard Nimoy, William Shatner, Deforest Kelley e.a. Afl.: Charlie X .15 Uitzending door derden. Pro gramma van Librado 1.40 Mededelingen en program ma-overzicht 1.45 Journaal .10 Weerbericht .15- De Collaboratie, documentai re-serie over kindercollabora tie in België van Maurice de Wilde. Afl.: De Hitlerjeugd haalt het .45 Mezza Musica. Gevariëerd jazzy programma met het ver sterkte jazzorkest van de BRT o.l.v. Etienne Verschueren .30 Journaal en Coda: 'Herinne ring' van Rainer Maria Rilke RT 2 .00 1 Week sport, sportmagazine met hoogtepunten uit de afge lopen week ,30 Tijdrover. Afl.: Hengelen, geen weer om te vissen (herh.) .42 Mededelingen en program- ma-overzicht .45 Journaal .10 Weerman .15 Videomatch. Videospelletjes met Marleen Gordts .25 Première. Filminformatie met Jo Röpcke 15-23.00 De blauwe lagune (Blue Lagoon), Amerikaanse speel film uit 1980 van Randal Klei ner. Met Brooke Shields en Christopher Atkins. Na een schipbreuk kunnen alleen de kinderen Emmeline en Richard zich redden. Ze bereiken een verlaten eiland in de tropen waar ze proberen te overleven. Samen worden ze er volwas- TBF 1 .20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma .50 Carrefoura. kinderprogramma 19.30 Journaal 20.00 Minute Papillon, consumen tenrubriek 20.05 Filmfestival van Brussel 20.10 Shogun (8). tv-serie naar de roman van James Clavell. Met: Richard Chamberlain, Toshiro Mifune, Yoko Shimada e.a. Re gie: Jerry London 21.00 Grand Ecran: Un nuage entre les dents, Franse speelfilm uit 1974 met Philippe Noiret, Claude Pièplu, Jacques Denis e.a. Regie: Marco Pico. Door een misverstand denken Malis- sard en Prèvost, allebei ver slaggevers, dat er een kidnap ping heeft plaatsgevonden. En zij zijn de hoofdverdachten 22.30 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.00 ^Muziekprogramma's. 'Write on' met Julie (16.00), 'First Sight' met Simon en een po partiest (17.00) en "Between the lines' met Sunie (18.00). 19.00 Thalassa, maritiem magazine, ditmaal gewijd aan de Franse Rivièra 19.30 Kinderprogramma 19.48 Ange, gardien, Franse tv-film van Joseph Drimal. Michel de Castro, een bekend Frans schrijver/dichter ligt begraven op het kerkhof van zijn geboortestad, waar Ange be waker is. Het is echter moeilijk goede relaties te hebben met de beroemde overledene en zijn weduwe 20.41 Memoires de la France, docu-" mentaire over de arbeiders- strijd in Noord Frankrijk in 1891 21.38 Prélude a la nuit, muziekpro gramma 22.00 Nieuws 22.30-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Write on' (22.30), 'First sight' (23.00) en 'Bet- ween the lines' met Sunie (00.00). m Ondertiteling via TeleTekst. B Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [Q Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 16.00 Tage8schau 16.10 „Echt tu matsch", serie met in de hoofdrollen Mine Gruber, Ulrike Neumann. Michael Gahr e.a. Regie: Claus Strigel en Bertram Verhaag 17.40 Nachts im Kaufhaus, afleve ring uit de serie 'Logo' 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 SWWF-Club, amusements programma 19.58 Programma-overzicht 20.00 CETagesschau 20.15 Zwei ausgekochte Gauner (The Sting II). Amerikaanse speelfilm uit 1983 met in de hoofdrollen Oliver Reed, Jac kie Gleason, Mac Davis e.a. Regie: Jeremy Paul Kagan. Gangsterbaas Doyle Lonnegan is vastbesloten om eindelijk met, de schurken Gondorff en Hooker af te rekenen die hem jaren terug een half miljoen af handig gemaakt hebben 21.55 Gott und die Welt: Die Berli ner 'Dreierbande', religieus programma 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn 23.00 Heut' abend... Talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Roberto Blanco 23.45 Der Fluch von Siniestro (The curse of the werewolf), Engelse speelfilm uit 1961 met in de hoofdrollen Oliver Reed. Clif ford Evans, Yvonne Romain e.a. Regie: Terence Fischer. Leon Carido is sinds zijn ge boorte bezeten door demoni sche krachten. Regelmatig ver andert hij in een weerwolf en valt dieren en mensen aan. Zelfs die liefde van Christina kan hem niet helpen 01.15 Tagesschau 01.20 Nachtgedanken, ovenweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs Downstairs), Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Fuchs- jagd/Und Friede auf Erde. Met David Langton, Simon Willi ams. Meg Wynn Owen e.a. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu8trierte, gevarieerd programma 17.45 Jack Holborn (7 en 8), tv-serie. Met Patrick Bach. Matthias Habich, Monte Markham e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Derrick, Duitse politieserie. Met Horst Tappert. Fritz Wep- per. Sissy Höfterer e.a. Afl.: Naujocks trauriges Ende. De koopman Alfred Naujocks wordt zwaargewond op straat aangetroffen. Als de politie ar riveert. is de man reeds overle den. Hoofdinspecteur Derrick komt er achter dat Naujocks die nacht niet alleen in het huis van zijn vriend was 21.15 Der Sport-Spiegel: Tore lür Makkabi, reportage over Joodse sportorganisaties in Duitsland 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 Zwischen Zwölf und Drei (From noon till three). Ameri kaanse speelfilm uit 1975 met Charles Bronson, Jill Ireland, Douglas V. Fowley. Regie: Frank D. Gilroy. Een gangster bende wilde een grote slag slaan. Een van de mannen wil uit de groep stappen als hij de mooie Amanda leert kennen. Op een dag moet hij vluchten. Als hij later bij haar terugkeert om alles uit te leggen, pleegt zij zelfmoord 00.50 Heute DUITSLAND 3 leer. Les 10: DDR, Economie en de maatschappij 18.30 Hallo Spencer, komische serie 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf, regionaal magazine met nieuws, sport en weekend-weerbericht 20.00 Tagesschau 20.15 Tuttul und Uri, reportage over vergane steden in Syrië 21.00 Welt der Flüsse, Flüsse der Welt, documentaire-serie. Afl.4: Sao Francisco in Brazilië 21.45 Lang-Zeit.'Begegnungen in ei- ner Astallt' 22.15 Martin Luther, vijfdelige Oost- duitse tv-film met Ulrich Thein, Hans-Peter Minetti, Friedo Sol ter e.a. Afl. 3: Die Geheimnisse des Antichrist. De keurvorst Friedrich de Wijze is in de strijd om de troonopvolging van keizer Maximillian. Tot grote verrassing van Luther en zijn vrienden kondigt Rome een onderhandelingsverdrag 23.50 Rockpalast, met ditmaal een optreden van Billy Bragg 00.40 Laatste nieuws 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Secrets out, kinderprogramma 17.55 Newsround extra 18.10 Grange hill, kinderserie 18.35 Faxl 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, actualiteiten 20.00 Wogan, showprogramma rond Terry Wogan 20.35 Blankety blank, tv-serie 21.10 The Colbys of California (1). Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal 22.30 Lovejoy, misdaadserie 23.05 Victoria wood, as seen on tv 00.00 A whale for the killing, Ameri kaanse tv-film uit 1981 van Ri chard T. Heffron. Met Peter Strauss. Richard Widmark, Dee Wallace e.a. Pleidooi te gen de afslachting van walvis sen aan de kust van New Foundland 02.20 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.40 E Korda-cyclus: The man who could work miracles, En gelse speelfilm uit 1937 van Lothar Mendes 20.00 Micro live, informatieve serie 20.30 Ebony, magazine 21.00 Regionaal magazine 21.30 Gardeners world 22.00 Tom O'Connor 22.35 Three painters: Breughel, Goya and Matisse, documen- 23.15 Did you see? 00.00 Newanight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-02.00 E Morgan, a suitable case for treatment, Engelse speelfilm uit 1966 van Karei Reisz ITV 17.25 Worldwise, spelprogramma 17.50 Ulster by - Election Report 17.51 The Best of Behind the Bike Sheds (herh.) 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 Albion Market 20.30 Murder, She Wrote, Ameri- kaaanse misdaadserie 21.30 Constant Hot Water 22.00 The Gentle Touch (Maggie Forbes), politieserie (herh.) 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.10 Friday Late Film: Bunny Lake is missing, Amerikaanse speelfilm uit 1965 van Otto Preminger 02.10 Gospel at the Bygones Bam SKY CHANNEL 16.45 BHere comes te weekend, met Amanda Redington 17.30 BLive on friday, met Gary Da- vies 18.30 The Brady Bunch 19.00 The Lucy Show 19.30 Green Acres 20.00 The New Dick van Dyke Show 20.30 The New Candid Camera Show 21.30 Vegas. Afl.: The Visitor 22.20 Deadly Ernest Horror Show: A Candle for the Devil, Engelse horrorfilm van Eugene Martin met o.a. Judy Geeson, Aurora Batista en Esperanza Roy 23.50-00.40 BMonsters of rock NOS 12.10-15.00 Studio Sport extra. EK Schaatsen voor heren vanuit het Bislet-stadion in Oslo RTBF 1 08.30 Nouba-Nouba, kinderprogram- 09.30-11.30 Cursus Nederlands 11.50 Interwallonie: Eilikoum, pro gramma voor Arabieren 12.30 Interwallonie: Cïao Amici, programma voor Italianen 13.30 Politieke uitzending MUSIC BOX 07.00 BMuziekprogramma's. 'Hear and now" met Julie (07.00), 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), 'Vi- deopix 2' met Simon en Martin (09.00), 'One night stand": pop concert (10.00), 'Chart attack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes (12.00). 13.00 EHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 BScheibenwisher (herh.) 11.50 Umschau 12.10 Buitenland journaal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.10 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (Portugal) 11.55 Die Sport-Reportage. WK skiën afdaling heren vanuit St. Anton 12.45 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers BBC 1 09.35 Hunter's gold, kinderserie 10.00 Saturday Superstore 13.15 Grandstand, sportprogramma met o.a. Paarderaces vanuit Cheltenham, tafeltennis (Open Kampioenschappen, Brighton) SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine 10.55 E Ivanhoe, tv-serie. Afl.: The Swindler 12.00 EPat Sharp Show 12.45 ESky Tax special ÏTV 07.25 TV-AM, ontbijttelevisie 10.25 No. 73 12.00 Terrahawks, tv-serie 12.30 The Flying Kiwi (herh.) 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De Stemband. 02.02 Oh wat een nacht. 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Hugo van Gelderen. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 17.15 EO: De Cantates van Bach. 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw/Avondspits. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNos. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Kunst. 18.30-19.30 Leiden Lokaal. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, jongerenmagazine. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Relax. Non-stop muziek. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 17.04 Kamermuziek. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Nieuwe muzièk. 1. Bouddha exile voor tape (1985), Andre van Belle. 2. Au jardin, uit „Grande Polyphonie" (tape ge realiseerd in de GRM studio te Parijs), Francois Bayle. 20.30 Vokaal concert. 1. Die Kluge. Die Geschichte von dem König und der klugen Frau. Carl Orff. Het Radio-symfonieorkest van Leipzig, o.l.v.: Herbert Kregel. 2. La Voix Humaine. Libretto van Jean Cocteau, Carole Far ley. sopraan. Het Adelaide Symphony-Orchestra. Dirigent: José Serebrier. Francis Pou- 22.38 Sonate voor viool en plano. Jo seph Roche, viool, Paul Freed, piano. Germaine Tailleferre. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Muziek uit Studio I. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Klachtrecht. 09.45 Werken aan werk. 10.00 Taal van Alledag. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12.20 EO... in regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: De erfenis van het openbaar lichaam Rijnmond. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 11.00 Nieuws en actualiteiten 12.00-12.10 Weerpraatje. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze: nieuwe opnamen. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. 14.03 Casinoconcert met het BRT Fil harmonisch Orkest. 15.03 Rij- en vliegwerk. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top-tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top-30: nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 09.15 Ochtendconcert (2). 1) Allegro moderato voor 4 strijkkwartet ten, Johannes Bernardus van Bree. 2) Le attirali emizioni d'l- talia, opus 103, Guilio Briccial- di. 3) Simple Symphony, Ben jamin Britten. 10.00 Zure regen (3). 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 12.15 Internationale koorwedstrijd. 13.15 BRT-keuze voor drscofielen. 15.00 Muziekroakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19