Bouw sporthal Leiderdorp in mei van start Inzameling huisvuil Haarlemmermeer succes ai Basisschool Hazerswoui heropend Jaar geëist voor fraude bankbediende Nieuw postkantoor in Zoeterwoude Carna valsfeestin Roelofarendsveen Gaarmeesterstraat nadert voltooiing LEIDEN OMGEVING Cöidóe (Soutcmt VRIJDAG 24 JANUARI 1986 PAG1 Bouw goedkope woningen moet snel van start HAZERSWOUDE De bouw van 22 goedkope woningen voor één of twee persoonshuishoudens kan en moet snel van start gaan. De leden van de commissie voor algemene za ken en financiën gingen gisteren in meerderheid akkoord met de bouw van de woningen, waarvan er in twee maanden tijd elf verkocht zijn. In februari moet uiterlijk begonnen zijn met de bouw, omdat anders de toegekende premie C vervalt. De woningen worden beheerd door de Stichting Bevordering Eigen Wo- ningbezit. Deze stichting garandeert de kopers van een flatje, dat zij bij vertrek in ieder geval hun koopsom terug kunnen krijgen. Daartoe zal eerst de stichting proberen de wo ning te verkopen. Lukt dit in drie maanden niet, dan kan de eigenaar dit zelf doen. Bij verkoop met verlies kan de stichting het verschil bijpas sen. Is het verschil te groot, naar de mening van de stichting, dan koopt zij de flat zelf aan. De koper is dus zeker dat hij of zij geen problemen zal hebben met het doorverkopen van de huizen. Het project is verder uniek in Nederland, omdat de prijs zo laag ligt, dat ook mensen met een minimuminkomen gemeentegarantie kunnen krijgen. Het is de bedoeling dat de woningen alleen aan inwo ners van Hazerswoude en econo misch gebondenen verkocht kunnen worden. Auto in brand gestoken ALPHEN AAN DEN RIJN Een auto, die geparkeerd stond aan de Diamantstraat, is gisteravond vermoe delijk opzettelijk in brand gestoken De politie trof vlakbij het uitgebrande vehikel een jerrycan met res ten benzine aan. De brandweer wist het vuur snel te blussen. Van de daders ont breekt elk spoor. Ook naar het motief van de actie tast de politie ge heel in het duister. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een Zaanse hangklok, een Zaanse koe koeksklok en enkele andere antieke klokken zijn vannacht gestolen uit een woning aan de Vlierboomstraat. De inbrekers namen ook enkele spaarboekjes, een paspoort en klein geld mee. Hoeveel de waarde van de gestolen goederen is, is nog niet be kend. De daders kwamen binnen door een ruitje in de achterdeur in te slaan. Van hen ontbreekt nog elk spoor. Ook een huis aan de Baten- stein werd bezocht door inbrekers. Zij namen een videorecorder, een electrische schrijfmachine en 250 gul den mee. Ook werd de achterdeur geforceerd om binnen te komen. Bromfietser gewond OEGSTGEEST Een 18-jarige bromfietser uit Roelofarendsveen raak te gisterochtend ge wond op de Lange Voort in Oegstgeest ter hoogte van de Agrari sche School. De brom fietser reed te dicht langs een stilstaande auto en kwam in on zachte aanraking met de uitlaat en de trek haak. Hij is met ver wondingen aan het on derbeen naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Inbreker betrapt HAZERS WOUDE De politie heeft gister avond een 15- jarige jongen uit Hazers woude betrapt bij een in braak in de Speijaart- school in zijn woonplaats. De jongen had bij zijn aan houding enke le kantoorbe nodigdheden op zak. Kampioenschappen scholieren tafeltennis NOORDWIJK Om aan het tafeltennis in Noordwijk wat meer bekendheid te ge ven, houdt het Bureau Sportzaken van de gemeente, in samenwerking met de Noordwijkse tafeltennisvereniging T.O.V. tafeltenniskampioenschappen voor scho lieren. De wedstrijden worden gehouden op 13 en 14 februari in het clubgebouw van TOV aan de Nieuwe Zeeweg 73. Voorwaarden van deelname zijn, dat men niet jonger is dan 8 jaar en niet ouder dan 17 jaar en dat men Noordwijkse scholier moet zijn of een Noordwijkse school moet bezoeken. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1.50. Deelnemersformulieren moeten vóór 1 februari worden ingeleverd. Meer informatie is telefonisch verkrijgbaar: 0- 1719-14820 of 01719-19230. LEIDERDORP De re novatie van zwembad De Does aan de Hoogmadese- weg in Leiderdorp, ge combineerd met de bouw van een sporthal is vrijwel definitief. Een grote meerderheid binnen de raadscommissie sport stel de zich gisteren achter de plannen. Ook het plan om de activiteiten van het DorpShuis op te nemen in het nieuwe sportcomplex bleek een meerderheid aanvaardbaar te vinden. Als alles volgens plan ver loopt kan de eerste paal in mei de grond in. voor, de PvdA onthield zich van stemming en de PPR was tegen. Wel wilden enkele raadsleden weten hoe zeker het is dat het onderwijs ge bruik gaat maken van de sporthal, hetgeen van groot belang is voor de exploitatie. Wethouder mevrouw I. Ge- hner stelde dat zij al toezeggin gen binnen heeft van het voortgezet onderwijs. Zij drong er verder op aan eerst een be sluit te nemen over de sport hal, en dan het gebruik door het onderwijs te regelen. „Lei derdorp is een achtergebleven gebied op het gebied ten aan zien van sporthallen. De raad moet zich er nu maar eens over uitspreken ofzij een sporthal wil of niet", aldus de wethouder. De activiteiten van het Dorps huis kunnen voor wat betreft de VVD en D66 naar het nieu we sportcomplex. Het CDA had gisteravond nog wat aar zelingen, de linkse partijen waren tegen omdat zij vinden dat het Dorphuis, dat aan re novatie en groot onderhoud toe is, behouden moet blijven. Voor wat betreft de renovatie van het zwembad waren alle partijen voor, behalve de PPR, die zich onthield van stem ming. Het renovatieplan is overigens nog altijd niet defi nitief. De gemeenteraad neemt in de raadsvergadering van 17 mei waarschijnlijk een besluit onder bepaalde voorwaarden. De commissie sport zal dan nog een eind-advies uitbren gen. Verder zal er een bouw commissie worden ingesteld een een externe adviseur wor den aangetrokken die de bouw gaat begeleiden. Het zwembad de Does wordt gerenoveerd en ernaast komt een sporthal. FOTO: WIM VAN NOORT HAZERSWOUDE/R] DIJK De R.K. school Onze Lieve we van Banneux is middag officieel hen als een geïntegreen sisschool. Onderwijsinspekteur lie deed dit door het oford len van het nieuwe bord van de school, verwijderen van het Lej( wind klapperende zeilr hij geassisteerd dooi J stuurslid S. LoomansP^f feit maakte de hanf.ec* meteen symbolisch vcÉ ervoor liggende ponlr waarin Loomans buitesl woon veel werk had j om de aanbouw ten I van de kleuters gereal te krijgen. Dat het schl stuur daarbij veel teger had ondervonden bier de woorden van voorzit01" de Boer. fees' Naast zijn vreugde o\i uitbreiding, die in de rf tijd van twee maandenkje gebouwd, had hij ook harde noten te kraked gens het oorspronkelijk schema, dat het bestuif jenl il start zijn. Dat dit uiteirf pas in juni 1985 gebr weet De Boer aan eeir schil in opvattingen v^[ ministerie van onderw schoolinspektie en d{,'ie( meente. De ouderraad bood stuur ten behoeve school een soundmixel voor het creatieve bejride van de leerlingen. V< kinderen werd het Har feest vandaag geviercVacl spelletjes, pannekoekèt h een optocht. Vanavondjarlt 20 uur is er in de schoner gezellig samenzijn, vfieei belangstellenden, met f-J3 oud-leerlingen, welkorfbu hde de begeleiden de verfe/sL^ de muzikale sprookjes^uw mère l'Oie" (Moedei-scy Gans) van Maurice j[ „Peter en de wolf" vane «p kofieff en Carnaval,arj( Dieren" van Saint-Saen Aanvang 20.15 uur. ff; gangskaarten kosten tieji den, CJPen Pas 65-ho\ 7,50. Beensnijden Allerlei nieuwe gaan in de eerste week februari van start in „dej bachtsschuur" aan de Dr -j straat 46 in Zoeterwoud j het pakket zit onder ma/ cursus „beensnijden "jf woensdagavond. Deze t verzorgd door Ans Nieu burg-Boon. Been is als i .riaal voor het maken vaJ— raden en gebruiksvooij pen overal en altijd geb' In dit plastic-tijdperk j] echter op de achtergroriM raakt. Bij voldoende béjjj stelling zal in de AmbaEN schuur ook les worden fe J ven in de Engelse taal. Tf nadere informatie en „arj meldingen kan men t& bij Lolita Schaepman, f foon 01715-1987. ianc jrijl De voetbalvereniging j vi houdt vanavond in de ne van het sportpark aJJ Lage weg in Noordwijk eerste klaverjasavond vi va jaar. De kaartavond iKen HAARLEMMERMEER/ ALKEMADE De ge meente Haarlemmermeer zamelt met succes niet al leen oud papier en glas apart in, maar ook tuin- vuil en langbouwplastic. Na proeven in diverse kernen van Haarlemmer meer met het gescheiden inzamelen van afvalstof fen en een intensieve stu die daarnaar, heeft het ge meentebestuur nu beslo ten vijfenzeventigduizend gulden voor dit doel uit te trekken. Als de voorlichtingscampagne slaagt zullen de ingezamelde hoeveelheden glas en oud pa pier zodanig toenemen dat de gemeente Haarlemmermeer verwacht jaarlijks vijfenzeven tigduizend gulden te kunnen besparen ^>p de verwerkings kosten van afval. De glasinza meling in Haarlemmermeer verloopt goed, dankzij een pri ma funktionerend net van glasbakken (op iedere 650 in woners één glasbak). De res pons vanuit de bevolking schommelt rond de zestig pro cent, hetgeen boven het lande lijk gemiddelde ligt. Ook met de inzameling van oud papier doet Haarlemmer meer het goed. Landelijk wordt nl. gemiddeld 32 kilo oud papier per lid van de ne- derlandse bevolking ingeza meld en Haarlemmermeer zit exact op dit landelijk gemid delde. Toch denkt men dat het mogelijk moet zijn de hoeveel heid met de helft te doen toe nemen. Bij wijze van proef wil de gemeente Haarlemmermeer een aantal papierbakken gaan plaatsen. van een mobiel inleverpunt van probleemstoffen over weegt. „Men kan immers niet van een burger in Buitenkaag verlangen dat hij een lege bus verf gaat inleveren bij het vuilverwerkingsbedrijf in Rij- senhout". Daarom zal een rij dende container één maal per kwartaal een gratis inzamel- ronde gaan doen volgens een inzamelschema dat van te vo ren aan de burgers in alle ker nen wordt bekend gemaakt.r De inzamelakties van kleding, textiel en schoeisel door chari tatieve instellingen als het Le ger des Heils en de Max Tail leurstichting zullen voortaan volgens een strikt inzamel schema worden gehouden. Uitgangspunt hierbij is dat bei de instellingen vergunning krijgen om tweemaal per jaar textiel op te halen. Tweemaal per jaar, in het na jaar en het voorjaar, biedt de gemeente Haarlemmermeer de mogelijkheid om tuinvuil (snoeihout, takken en blade ren) apart aan te bieden. Aan deze inzamelaktie wordt in toenemende mate door de be volking meegedaan. De laatst gehouden inzameling leverde maar liefst tachtig ton huisvuil op. Gebleken is dat de inzameling van landbouwplastic de moeite waard is. Hieraan zijn voor de gemeente geen kosten verbon den, omdat het particulier bedrijfsleven voldoende be langstelling heeft voor gratis inzamelen en afvoeren van dit plastic. Onderzoek door het Instituut voor Afvalstoffenon- derzoek en de Rijksuniversi teit van Leiden heeft uitgewe zen dat het percentage tuinbe- zitters dat belangstelling heeft voor het composteren in bij voorbeeld een compostton niet hoger is dan tien procent. DEN HAAG/NIEUW KOOP Een 39-jarige voormalige medewerker van de Rabo-bank in Nieuwkoop, thans wonend in Oss, heeft gisteren voor de Haagse rechtbank e^i jaar gevangenisstraf tegen zich horen eisen wegens verduistering van een be drag van circa 120.000 gulden. Het geld eigende hij zich toe van diverse re keninghouders. De verdachte was naast de verduistering binnen zijn ei gen bank-filaal ook ten laste gelegd dat hij als penning meester van de Maatschap Gemeenschappelijk Club- huis, waarin een plaatselijke tennis- en hockeyclub waren verenigd, een som van 2.500 gulden achterover heeft ge drukt. Genoemde misdrijven werden gepleegd tussen 1 ja nuari 1980 en oktober 1984. De employé wist met behulp van een handtekeningen kaart precies hoe hij de valse handtekeningen van zijn cliënten op de benodigde ka sopnameformulieren moest zetten. Hij leverde de papie ren bij het bank-loket in als zijn collega afwezig was. Vandaar/iit verrichtte hij ook de uitbetalingen aan zichzelf. De fraude geschiedde door overboekingen van de ene op de andere rekening. Wat bij de ene klant werd afgeschre ven werd later weer via de rekening van een andere klant aangevuld. Zo werd in feite het ene gat met het an dere gevuld. „Het zag er uit alsof het klopte", vertelde de verdachte. Vandaar dat het I een paar jaar heeft kunnen I duren voordat controleurs van de Rabo-bank achte de verduistering kwamen. Vonnis: 6 februari. Hier aan de Dr. Bouwdijkstraat zou het nieuwe postkantoor van Zoeterwoude kunnen komen. ZOETERWOUDE Het postkantoor te Zoeterwoude-dorp, ge vestigd aan de Jan van Banningstraat, is te klein en de PTT is daarom op zoek naar een gêschikte plaats om een nieuw post kantoor te bouwen. Hoewel burgemeester A. Houdijk deze week openbaar maakte dat er een reële kans is dat op een braak liggend stuk terrein dat grenst aan de Dr. Bouwdijkstraat (tussen het perceel Dr. Bouw dijkstraat 1 en de „achterzijde" van het winkelcentrum, red.) een postkantoor wordt gebouwd, zijn de plannen in werkelijk heid nog zo pril, dat zowel de grondeigenaar als de PTT weinig kwijt. In de jaren zestig werd het huidige postkantoor in het toenmalige „Tranendal" geopend terwijl voor die tijd het per ceel Dorpsstraat 40 als postkantoor had dienst gedaan. De heer Zweekhorst, direkteur van het postkantoor in Leiden, meldt dat het nog maar de vraag is „of het inderdaad aan de Dr. Bouw dijkstraat komt", aldus Zweekhorst. Rond 1980 was er overigens al eens sprake van een verhuizing van het postkantoor naar de plek waar thans het winkelcentrum staat. Toen haakte de PTT af. De prognose was toen, dat het huidige kantoor nog tot 1990 aan de eisen zou voldoen. Mede door bezuinigingsplannen van de regering is nieuwbouw toen op een laag pitje gekomen. Dat was toen niet zo erg omdat het probleem niet urgent was. „In middels is de situatie veranderd en willen we feitelijk wel haast maken" zo stelt Zweekhorst. Zweekhorst voegt er aan toe dat het zeker wel 1988 zal worden alvorens er een nieuw postkan toor is. ROELOFARENDSVEEN Carnaval wordt dit jaar van af vrijdag 31 januari tot en met zondag 2 februari in de Veense EMM veilinghallen gevierd. De festiviteiten wor den traditiegetrouw georga niseerd door de bijna hon derdjarige Muziekvereniging Liefde voor Harmonie. Dit jaar wordt de feestvreugde opgeluisterd met optredens van bekende artiesten zoals de groep Drukwerk, de Ha venzangers en Dennie Chris tian. Voor jongeren vanaf 16 jaar is er vrijdagavond een carna valsfeest van 20.30 tot 1.00 uur. De optredens worden af wisselend verzorgd door de groep Drukwerk en Hofka pel Kleintje Pils uit Sassen- heim. Het geheel staat net als in voorgaande jaren onder leiding van Joop van Berkel. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij drogisterij Ed van Berkel, Noordeinde 27 in Roelofarendsveen tij dens openingstijden. Op zaterdagavond 1 februari wordt de jaarlijkse carnavals- showavond voor in carna valskostuum gestoken do nateurs van Liefde voor Har monie gehouden. Dit evene ment begint om 20.30 uur en duurt tot twee uur 's nachts. Medewerking verlenen de Havenzangers en de volledi ge Sassenheimse carnavals vereniging De Saksen com pleet met dansmarietjes en Hofkapel Kleintje Pils. Dege ne die het origineelst is ver kleed, maakt kans op het winnen van een wisselbeker. De toegangsprijs (buiten de jaarlijkse donatie) bedraagt tien gulden. Aanmelding als donateur is, na 18.00 uur 's a- vonds, mogelijk bij N. Nobbe, Geest weg 30 of bij Th. van Het traditionele grote jeugd carnaval wordt gehouden op zondagmiddag 2 februari aanstaande van 14.00 tot 17.45 uur. Medewerkenden zijn het Show-, dans- en be geleidingsorkest Island, de Veense hofkapel De Sprot- buiken, de volledige carna valsvereniging De Saksen, Hofkapel Kleintje Pils en de zanger Dennie Christian. Te vens maken de Raad van Elf met hun prins Mark, allen van de Vrije Jeugd Rekreatie (VJR) hun opwachting. De toegangsprijs voor dit sluit stuk van het driedaagse car naval in Roelofarendsveen bedraagt 1.50 voor kinderen tot en met 15 jaar. Voor per sonen ouder dan 16 jaar kost de toegang drie gulden. De kaarten zijn aan de zaal ver krijgbaar. LEIDERDORP De flat aan de Gaarmeesterstraat in Leiderdorp is praktisch voltooid. Op donderdag 27 februari worden de laatste zes woningen opgeleverd. Die gebeurtenis krijgt een officieel tintje, aangezien burgemeester A. Brugge- man omstreeks 16.00 uur de sleutels aan de bewo ners zal uitreiken. Daarna volgt in kerkcentrum De Menswording aan het Heelblaadjespad een re ceptie. Het flatgebouw aan de Gaar meesterstraat is gebouwd in .opdracht van de Algemene Woningbouwvereniging Lei derdorp. De flat biedt huisves ting aan één- en tweepersoons huishoudens. In totaal omvat het complex 57 gestapelde wo ningen in vier bouwlagen, be staande uit 10 drie- en 5 twee kamerwoningen met tuin, als mede 22 drie- en 20 tweeka merwoningen met balkon. Te gen de bouw van de flat is door de omwonenden krachtig geprotesteerd. Het flatgebouw werd te massaal gevonden en zou niet passen in de wijk, en ook vreesde men parkeerover last vanwege de sterke toena me van het aantal autobezit ters in dit gedeelte van Zijl- kwartier. Alle beroepsmoge lijkheden werden aangegre pen, maar uiteindelijk door de Raad van State afgewezen. Het belang van goedkope huurwo- hingen voor de kleine huis houdens onder de Leiderdorp- se woningzoekenden woog uit eindelijk het zwaarst. Zang- en muziekavond Een zang- en muziekavond wordt zaterdag gehouden in het Evangelisch Ontmoe tingscentrum De Ark aan het Picképlein 1 in Noordwijk. De gospelgroep „Efraim" uit Monster verzorgt een optre den. De muziek is voorzien van teksten met een duide lijk bijbels fundament en is te typeren als populair, „middle of the road"- en luistermu- ziek. Aanvang 20.30 uur. Expositie Werk van de in 1947 in Tsje- choslowakije geboren maar sinds 1969 in Nederland woonachtige M.W. Stenchlak is vanaf zaterdag te zien in Het Oude Raadhuis in War mond. Het gaat om grafische werk en acrylschilderijen met als thema water. Stenc hlak werd vooral geïnspi reerd door de het bergrivier tje Gave d'Ossoue die hij volgde tijdens zijn tochten door de Pyreneeen. De expo sitie duurt tot en met 21 fe bruari en is geopend op woensdag, donderdag en zon dag van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 Sprookjesconcert De Stichting Cultureel Con tact Prinsenhof in Leid- schendam heeft zondag in het Paus Johannes Centrum een „sprookjesconcert" op hët programma staan met twee piano's met declamatie van de Belgische kunstenares Tine Ruysschaert. Heide Hendrickx en Levente Ken- Viering Inb iinz A ch terzeeweg Noon wordt zondagavond een' daga von dvi ering geho\n^ Deze gaat uit van een |H1 van de Raad van Kerk\ Noordwijk. Aanvang va viering is 19.00 uur. ei Erepenning in Leidschendai LEIDSCHENDAM In Leidschendam zal volgende fo-dv een erepenning in brons worden ingesteld. In aanmii, n hiervoor komen mensen die langdurig grote verdiin d hebben gehad voor de Leidschendamse gemeentehap.dat rende kortere tijd zeer bijzondere verdiensten of wie eiU, zondere prestatie heeft verricht op cultureel of sportlkec bied. P; B en W zeggen dat regelmatig behoefte wordt gevoi een blijk van waardering voor mensen die zich verdiei hebben gemaakt of die iets bijzonders hebben geda Leidschendam kent men al de Gouden Zwaan, een gi en een miniatuur van het raadhuis als onderscheidii Gouden Zwaan ingesteld in 1970 wordt alleen in zeer dere gevallen toegekend, totnutoe slechts aan vier pef^ oud-burgemeester E. J. M. Kolfschoten en de drie ou(cen houders Boone, Van Dongen en Kranenburg, een exL ereteken dus. Raadsleden die minsténs vier jaar raadslfte ren, gemeente ambtenaren met een 25-jarige dienstpj en mensen die zich geruime tijd belangeloos hadden i kregen een gravure met een voorstelling van oud-Leidfpar dam.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14