Pim van de Meent weet nog van niets halter Planckaert derde iloegleider formatie Post Finish Parijs-Dakar zonder feestvreugde Derde remise op rij Jispensatie >or Cruijff rappe winst uijax op «itesse Volgende zet komt van Baan Martinus in finalegroep Europa Cup 3ORT CeidócSommit DONDERDAG 23 JANUARI 1986 PAGINA 9 Johan Cruijff zal ensatie krijgen om offi- f; als trainer te kunnen [eren. De technisch direc- 'i van Ajax beschikt niet i'M het vereiste diploma rh betaald voetbal, maar de ËjSfo kgroep trainerslicenties (l gisteren een positief ad- aan het bondsbestuur ge- Op 28 januari zal HBftsvoorzitter Jo van Marle f^iyieel bekend maken dat - Bfijff en ook trainer Frits ekouw van AZ '67 niet ilicht worden een versnel- cursus te volgen. De aan- ig van Feyenoord voor n van Hanegem is door de kgroep verworpen, idrijf 'bI o.u "ond 1 3ge ivtnst HAAG Ajax heeft gis- in Arnhem een krap- behaald op Vitesse: Op een aanvankelijk goed "laar veld, dat door het ite weer steeds minder op ;rasmat ging lijken, scoor- anald Koeman voor 4500 houwers in de 37e minuut enige doelpunt uit een trap. Keizer fluit fentus- Barcelona tICH Jan Keizer is één de elf voor de eindronde het wereldkampioenschap il in Mexico aangewezen Isrechters die ook een rtfinale uit de strijd om de >pese bekertoernooien te :n krijgt. De Volendam- heeft op 5 maart de touw- in handen tijdens Juven- 0 larcelona in het toernooi de Europa Cup voor lands- pioenen. 0)liaanse v ernationals itervolgd or fiscus IE De voetbal-inter- tussen Italië en West de i sland op 5 februari in lino is in gevaar geko- De Italiaanse internatio- dreigen met een boycot tegen de pogingen stel|het ministerie van finan- munt te slaan uit het ver ten van de wereldtitel in l. De fiscus heeft de spelers enslag gestuurd met een ^dering over de premie ndertijd is uitbetaald. De ontvingen destijds ¥w ongeveer 135.000 gulden, I m lelft van het afgesproken ag. Het deel, dat ze nog te hebben, ligt in de kluis de voetbalbond. Volgens ministerie moeten de spe- over de al geïnde som nog ting betalen. Bondsvoor- Sordillo sloot zich j(j jfisdag bij die opvatting „Zoals alle burgers, moe- 1001 tok onze internationals be- ^orr-gheuk"-. DAKAR De achtste rally Parijs-Dakar, die gisteren op het strand van de Senegalese hoofdstad eindigde, is de zwaarste geweest in de ge schiedenis van de woestijnra ce. Van de 487 voertuigen, die op Nieuwjaarsdag in Versailles startten, arriveerden er slechts honderd in Dakar. Daarvan werden er 81 geklasseerd, de rest kwam buiten de tijdsli miet aan. De overgebleven deelnemers werden verwel komd door de vader van de vorige week om het leven ge komen organisator Thierry Sabine. Het eerst feliciteerde hij zijn landgenoten René Metge en Dominique Lemoyne die met ruime voorsprong bovenaan eindigden in het auto-klasse ment. Metge. die de rally in 1981 en 1984ook won. had ruim zeven kwartier voor sprong op de Belg Jacky Ickx die met de Fransman Brasseur eveneens in een Porsche reed. Het Nederlandse echtpaar Cees en Mike Tijsterman arri veerde als 42e aan de Afri kaanse westkust. Bij de motorcoureurs ging de zege voor de vierde maal naar de Fransman Cyril Neveu. Zijn landgenoot Gilles Lalay werd tweede, maar had na duizenden kilometers zand en stenen een achterstand van slechts elf minuten. De enig overgebleven Nederlandse coureur Anne Kies handhaaf de zich op de zeventiende plaats met een achterstand van ruim 35 uur op Neveu. Het vrachtwagenklassement kreeg, na het uitvallen van onder meer kanshebber Jan de Rooy, een onverwachte winnaar met de Italianen Vis- mara en Minelli. Zij bestuur den de service-wagen van het Honda-motorteam en bleken de laatste dagen niet voor spek en bonen te hebben meegere den. Weliswaar haalden duizenden toeschouwers op het strand van Dakar de resterende rij ders als helden binnen, bij de winnaars zelf was van feest vreugde geen sprake. Uitgeput en nog diep onder de indruk van het overlijden van organi sator Thierry Sabine, arriveer de de uitgedunde karavaan aan de finish. Patrick Verdoy, die de organisatie van zijn chef Thierry Sabine overnam, en diens vader kondigden gis teren de volgende aflevering al aan. Maar of het evenement zonder zijn opperhoofd kan, is nog maar de vraag. „ZAKEN BU MW ORGANISATORISCH ZEER GOED GEREGELD" DEN HAAG Pim van de Meent opent maar di rect de aanval. „Zes maanden geleden", gaat hij terug in de tijd, „toen dacht iedereen hier in Den Haag dat ik aan de poten van de stoel van Rob Baan zou zagen. Ik zou, suggereerde ook de pers, dan toch zeker bin nen een paar maanden door Stoop tot hoofdtrai ner worden benoemd. Niemand geloofde me toen ik zei op te stappen als er een andere club zou komen. En wat blijkt? Ik zit nu bij MW en Rob Baan staat met FC Den Haag bovenaan". Vergenoegd kijkt hij voor zich uit. Mij treft geen enkele blaam, moet Pim van de Meent op dat moment denken. Hij geeft ook desgevraagd toe daar zelf wel trots op te zijn. „Ik heb er", zucht de ex-trai ner van NEC, De Graafschap en FC Amsterdam, „van die geruchten wel degelijk last van gehad. Veel mensen had den een vooringenomen hou ding. Ik werd niet met open armen ontvangen toen ik met de jeugd moest gaan werken. Maar ik heb i-n die maanden zo hard mogelijk gewerkt. En ben correct gebleven. Ik kreeg een etiket opgeplakj dat niet bij mij paste". Van de Meent is op zijn vrije dag - ook bij MVV wordt op woensdag niet getraind - even in het Zuiderpark. „Omdat ik me moreel verplicht voel con tact te houden. Ik heb me zes maanden met het landelijk jeugdteam bezig gehouden. Toen kwam dus MVV. Heb ik voor gekozen, ook omdat ik uit die WW wilde. Maar goed, die jeugd wilde ik niet helemaal los laten. Ten opzichte van het bestuur, begeleiding en spelers lijkt het me beter daarom nog te helpen". En Van de Meent, zal even la ter blijken, wil n«g wel méér doen ook. Het nieuwe spelers home moet worden ingericht. Met het ooit bij Starlift opge slagen meubilair van FC Am sterdam, dat overigens hoog stens nog een antieke rest waarde heeft. „Die tafel moet daar komen en die bankjes aan de zijkant", beveelt Van de Meent een paar vrijwilli gers. die zich in hun vrije uur tjes onder de tribune begeven. Overigens zal Van de Meent even later ook zelf de handen uit de mouwen steken. Het in richten van dat spelershome, heeft dat ook iets met een mo rele plicht te maken? „Eh", twijfelt de opvolger van Cor Brom, „die jongens van het derde elftal moeten toch er gens zitten. Maar laten we daar maar over ophouden". Vliegtuig Eigenlijk heeft Van de Meent weinig trek om over verleden en toekomst te reppen. „Wat telt is mijn huidige situatie", zegt hij. Geruchten als zou Cor Brom, die volgens de officiële lezing ziek is, bij MVV weer aan de slag willen, ontzenuwt hij overigens. „Als het goed is", zegt Van de Meent, „is Brom vandaag op het vliegtuig gestapt naar Hongkong om daar vier maanden Seiko te gaan trainen. Knobel zou daar gaan trainen, maar die kon om DEN HAAG Rob Baan heeft gisteren (eindelijk) een brief van FC Den Haag ontvangen, waarin de verantwoordelijkheden van de technische staf voor het volgend seizoen zwart op wit zijn verwoord. In de ogen van Baan brengt dit schrijven nog te veel onduidelijkheden met zich mee. „Ik had om een taakom schrijving gevraagd. Die is er nu heel vaag. En dus zal ik het bestuur vragen de zaken verder te bespreken". Zonder zich in details uit te laten, laat Baan wel blijken dat de omschrijving geen persoonlijke tinten kent. „Achter de elftallen staat: trainer. Maar achter heel veel punten staat ook technisch directeur vermeld. In dat opzicht is er wel duidelijkheid. In mijn huidige contract staat dat ik totaal verantwoordelijk ben voor het technische beleid. Dat is, wist ik natuurlijk al, uit deze aan bieding niet af te lezen". Omdat Baan een zo snel mogelijk beslissing omtrent zijn toe komst bij FC Den Haag wenst („voordat de competitie wordt hervat"), ligt het in de lijn der verwachting dat beide partijen spoedig om de tafel gaan zitten. privé-redenen niet". En dus is Brom niet ziek? „Dat is niet mijn zaak", zegt Pim van de Meent. „Dat moet men aan MVV vragen". In Maastricht is Pim van de Meent vriendelijk verzocht dit jaar niet te degraderen. Als te genprestatie heeft hij een con tract voor zes maanden en staat een hotelkamer in Meers- sen tot zijn beschikking. Van de Meent is dus niet elke dag thuis. „Maar daar is het gezin aan gewend". Naar eigen zeg gen heeft hij het naar zijn zin bij MVV, dat met 11 punten uit 18 wedstrijden in degrada tie-gevaar verkeert. „In orga nisatorisch opzicht zijn de za ken daar zeer goed geregeld. Beter dan bij welke club dan ook in het westen". En om de zaken op het veld ook allemaal wat soepeler te laten verlopen heeft men Van de Meent natuurlijk inge huurd. „Dat weet ik niet", teut oei DeiG ^EVENINGEN Pe- Post kwam gistermid- in het Scheveningse haus-hotel met de we samenstelling van' :hU Panasonic-wieler- Qfjjjjg voor de dag. In het we seizoen van 1986 -Ve Post de weg op met itig renners. Stuk voor waren de namen van leurs vooraf bekend. 7r toch kwam de lange telveense team-direk- Q met een belangrijk wtje. Tot de presenta- id hij geheim kunnen 4en dat de Belg Wal- ^anckaert (36) naast en Jules de Wever assistent-ploegleider fungeren. Post: „Vanmorgen heb- ive de mededeling aan de ers gedaan en die waren ik voor stuk mee ingeno- Walter Planckaert is een ikende jongen en ik heb im erg veel vertrouwen", ly Vanderaerden, een veling in de ploeg en de re broer van Eric: „De deling van Peter Post Walter Planckaert kwam ns ook als een complete verrassing. Begin december was Peter Post al rond met hem. Een maand geleden is er een foto van de ploeg gemaakt en daarop had Walter zijn wie- lerkleding nog aan. Een truck- je van de fotograaf maakte het mogelijk dat hij nu prachtig mooi in pak op de foto staat. Peter Post weet iets geheim te houden. Zelf ben ik blij met de komst van Walter Planckaert. En voor mij is het prettig dat ik in de Panasonic-ploeg ben opgenomen. Ik zal mij nu waar moeten gaan maken". Peter Post kon gisteren terug kijken op een succesvol wie- Ierseizoen met overwinningen in de Ronde van Flanders, de Dauphiné Libéré, de Ronde van Zwitserland en natuurlijk voor de tweede keer het win nen van de Wereld Team Cup. „Ik heb, zoals altijd, hoge ver wachtingen van de ploeg in 1986. Het zal niet eenvoudig zijn om weer een zegevierend team te hebben, aangezien de internationale competitie steeds zwaarder wordt. Er zijn echter verschillende redenen :r Nederlandse ploegen kandidaat voor Tour de France JS Vier Nederlandse rploegen hebben zich gis- in Parijs kandidaat ge- voor deelname aan de e van Frankrijk van dit Het zijn Panasonic, ïtum, PDM en Skala. Het n de bijeenkomst met di- ur Felix Levitan niet ge heel zeker of ze ook alle vier worden toegelaten. Naast de vier Nederlandse waren nog negentien ploegen kandidaat. Levitan besloot het aantal deelnemers te beperken tot twintig ploegen van tien ren ners. Voorts hebben zes Fran se, vier Italiaanse, vier Spaan se, twee Colombiaanse, twee Belgische ploegen en één Amerikaanse formatie inge schreven. Het aantal starters belooft een nieuw record op te leveren. Het stond op 180 en wordt dit jaar 200. waarom ik vol vertrouwen ben. De verzekerde morele, promotionele en financiële steun van onze belangrijkste sponsor Panasonic en de dea lers en hun medewerkers doet ons deugd". „Ik heb ook alle vertrouwen in de aanwinsten Johan van de Velde, Robert Millar, Eric van Lancker, Allan Peiper, Teun van Vliet, Eric Breu- kink, Peter Harings en Danny Vanderaerden. Tevens gaat Eddie Merckx mee sponsoren, zodat ook alle renners op de Eddie Merckx-fietsen zullen racen". Peter Post dankte in zijn toe spraak tevens TI Raleigh, dat vele jaren als sponsor van zijn ploeg optrad. De renners van Peter Post gaan aan alle grote wedstrijden mee doen, zoals de Ronde van Spanje, Italië, Zwitserland en de Tour de France. Post: „Het is de bedoe ling dat wij dikwijls gelijktij dig met renners aan de start verschijnen. Op 2 februari gaan we met de ploeg naar Zuid-Frankrijk om ons daar goed voor te bereiden op het seizoen". De kapitale ploeg gaat de weg op met in totaal twintig ren ners, twee ploegleiders, drie trainers, vier monteurs, vijf luxe wagens en twee vracht wagens. De samenstelling van Panasonic-ploeg 1986 is als volgt: Phil Anderson, Henk Baars, Erik Breukink, Peter Harings, Ludo de Keulenaer, Jos Lammertink, Eric van Lancker, Henk Lubberding, Robert Millar. Guy Nulens, Bert Oosterbosch, Alan Peiper, Eddy Planckaert, Theo de Rooy, Gert-Jan Theunisse, Danny en Eric Vanderaerden, Johan van de Velde, Teun van Vliet en Peter Winnen. ARTHUR VAN RIJSWIJK STETTIN De volleybalher en van Brother/Martinus heb ben de finalegroep bereikt van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De Nederlandse kampioen won gisteravond de return te gen het Poolse Stal Stocniza Stettin met 3-1. De setstanden waren 15-7, 15-11, 7-15, 15-5. De thuiswedstrijd hadden de Amstelveners een week gele den met 3-0 gewonnen. In de finale, die op 21, 22 en 23 fe bruari in Rome wordt gehou den, zijn CSKA Moskou, San- tal Parma en de Tsjechische landskampioen de tegenstan ders van de Amstelveense ploeg. Kasparov en Karpov bereiken akkoord MOSKOU Gari Kasparov en Anatoli Karpov hebben gis teren, na zes uur overleg, een akkoord bereikt over hun re vanche-tweekamp om de we reldtitel. De schaaktweekamp, die in september zal worden gehouden, gaat over 24 partij en. Sportwereld Prijsvragen De uitslag van de Westduitse midweeklotto is: 6-13-19-20-22-31-38. Reserve getal: 15. Spel '77: 1383306. Handbal Het Nederlands herenteam verloor gisteravond ook de tweede interland tegen Zwitserland: 24-9 na een rust stand van 12-5. Tennis Ierland won in de tweede divisie van het toer nooi om de Kings Cup, waarin ook Nederland uitkomt, met 3- 0 van België. Softbal Nederland verloor tijdens het wereldkampioen schap in Auckland zowel 'van Puerto Rico (3-0) als Taiwan (4-2) Pim van de Meent: „Ik ben geen vriend van Stoop". doet hij zich bescheiden voor. „er moest iets gebeuren, denk ik. Als men zo door was ge gaan, had men op het einde van het seizoen met 22 punten en degradatie gezeten. Er moet een vaste speelstijl komen. De goede mensen op de juiste plaats. Er zijn vier centrum spitsen, een beetje veel. En conditioneel moet het perfect zitten. Want er zijn nog 16 wedstrijden waarin elke keer weer keihard moet worden ge werkt. En dan hoop ik dat we er in blijven". Vriend Terug naar Den Haag, waar iedereen in afwachting is van op handen zijnde verandering op technisch en organisato risch gebied. Hoe en wat gaat er gebeuren? Dat moet Pim van de Meent als vriend van Dé Stoop toch allemaal weten. „Ik ben geen vriend van Stoop. Wat is een vriend? Ik ken hem misschien wel beter dan een ander. Maar, daar heb je dat vooroordeel weer". Liever houdt de man die een 2-jarig contract als technisch directeur is voorgelegd, het vaag. „Ik straks technisch di recteur? Wie zegt dat? Daar gaat de voorzitter van uit. Voor mij is niets zeker. Er is belangstelling, vanuit binnen- en buitenland. Het ene mo ment heb je niets en dan alles. Zo gaat het in het leven". Maar Van de Meent, die een half jaar het ongenoegen moest smaken om van een WW-uitkering te leven, wil toch zeker wel weten waar hij volgend seizoen gaat werken? „Op dit moment", omzeilt hij de kwestie, „staat mijn hoofd er niet naar daar over na te denken. Ik heb het nu te druk met de eerstkomende competi tie-wedstrijd bij MVV. Laat ik dit zeggen: zo rond 1 maart wil ik wel ongeveer weten wat er gaat gebeuren". Dus Van de Meent weet echt niet hoe hij straks eventueel bij FC Den Haag gaat functio neren? „Daar heb je het weer", ergert Van de Meent zich. „De indruk wordt weer gewekt als zou ik alles al weten. Ik weet echter niets. Ach, er is de afge lopen maanden natuurlijk wel eens gefilosofeerd. Ik kwam toen met het voorstel om ver der te gaan met Rob Baan. En als de trainers voor het eerste, tweede en derde elftal zijn in gevuld, moet men wellicht constateren dat er nog een leemte is. Dan ligt er nog een terrein braak. En dan moet je dat beestje een naam geven. En zorgen dat daar ook ie mand komt te zitten". DENNIS MULKENS sportuitslagen AUTOSPORT Rally Monte Carlo Stand na 25 klassementsproeven: 1. Salonen/Harjanne (Fin) Peugeot 6 uur, 55 minuten en 22 seconden; 2 Toivonen/Cresto (Fin/lta) Lancia op 0.33; 3. Biasion/Siviero (Ita) Lancia op 1.52; 4. Mikkola/Hertz (Fin/Zwe) Audi op 3.54; 5. Röhrl/Geistdorfer (Wdl) Audi op 7.51; 6. Kankkunen/Pii- ronen (Fin) Peugeot op 21.33; 7. Sa- by/Fauchille (Fra) Peugeot op 24.54; 8. Servia/Sabater (Spa) Lancia op 36.01; 9. Oreille/Oreille (Fra) Renault op 51.58; 10. Eriksson/Diekmann (Zwe/Wdl) VW Golf op 52.01; 45. Sin- tenie/Sintenie (Ned) Opel Manta op 9 uur, 7 minuten en 9 seconden. Rally Parijs-Dakar Auto's, eindstand: 1. Metge/Lemoy- ne (Fra) Porsche 41 uur, 26 minuten en 45 seconden; 2. Ickx/Brasseur (Bel/Fra) Porsche op 1 uur. 45 minu ten en 57 seconden; 3. Rigal/Maigret (Fra) Mitsubishi op 4.59.19; 4. Larti- gue/Giroux (Fra) Lada op 7.33.02; 5. Kussmaul/Unger (Wdl) Porsche op 7.38.39; 6. Cowan/Syer (Gbr) Mitsu bishi op 7.40.33; 7. Zaniroli/Da Silva (Fra) Mitsubishi op 14.37.49; 8. Ga- breau/Pipat (Fra) Range Rover op 14.48.45; 9. Bouchet/Villepigue (Fra) Toyota; 10. Belveze/Giraud (Fra) Ran ge Rover op 19.42.57; 38. Tijsterman- /Tijsterman (Ned) Mitsubishi op 52.37.54. Motoren, eindstand: 1 Neveu (Fra) Honda 72 uur, 49 minuten en 18 se conden; 2. Lalay (Fra) Honda op 11.01; 3. Balestrieri (Ita) Honda op 2.14.50; 4. Charbonnier (Fra) Yamaha op 3.02.44; 5. De Petri (Ita) Honda op' 3.33.09; 6. Orioli (Ita) Honda op 3.56.40; 7. Marinoni (Ita) Yamaha op 4.^4.51; 8. Hau (Wdl) BMW op 4.46.54; 9. Picco (Ita) Yamaha op 7.20.43; 10. Mas (Spa) Yamaha op 9.03.41, 17. Kies (Ned) KTM op 35.45.11. Vrachtwagens, eindstand: 1. Visma- ra/Minelli (Ita) Unimog 80.52.19; 2. Heyer/Winkler (Wdl) Man op 3.04.33; 3. Canellas/Ferran (Spa) Pegaso op 4.13.22. BASKETBAL Heren eredivjsie: Orca's-Den Bosch 82-90; Utrecht-Haaksbergen 75-120; Amsterdam-Weert 89-71; Werken dam-Den Helder 72-95. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Al ways Rider (W.J.J. Swart) kilometer- tijd 1.24.1; 2. Zombro Shadow; 3. Zum Gipfel. Toto: winnend 3,20, plaats 1,20. 1,20, 2,10, koppel 6.60. trio 195,30. TWEEDE KOERS. 1609 meter: 1. Zonnestraaltje (A.H. Suykerbuyk) 1.20,4; 2. Ygor Peterhof; 3. Unez Kan dia. Toto: winnend 3.60, plaats 1.50, 1,80, 1,50, koppel 7.40, trio 53,50. DERDE KOERS. 1609 meter: 1. Woodsong (L.A. van Dooyeweerd) 1.20,0; 2. Worthy Dillorr. 3. Vanzaa S. Toto: winnend 2,20. plaats 1,20, 7.70, 2,70, koppel 21,40. trio 324,00. VIERDE KOERS, 1609 meter: 1. Vor- den's Dillon (G.G.M. Gommans) 1.18,9: 2. Teraling du Bois; 3. Tulipier du Bois. Toto: winnend 3,60, plaats 2,10, 6,60, 10,00. koppel 23,90, trio 981,00. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Zella Zuidvelde (A.H. Suykerbuyk) 1.23,6; 2. Ystanley Bonni; 3. Zorro Ricardo. Niet gestart: Yoke Hollandia. Toto: winnend 1,80. plaats 1,10, 3,60, 2.40. koppel 51,50, trio 745,60. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1. Zip van de Lente (C. Hetteling) 1.22,2; 2. Yonkers Cede; 3. Youngstar T. Niet gestart: Zsa Zsa Medoc. Toto: win nend 2,30, plaats 1,20, 1,60, 1,40, koppel 6.40, trio 20,00. ZEVENDE KOERS. 1609 meter: 1. Zi- gan Elsene (W.A.M. van Buytene) 1.21,8; 2. Wanda N.; 3. Waika du Bois. Toto: winnend '4,20, plaats 2,60, 3,00, 9,10. koppel 23,20, trio 663,60. ACHTSTE KOERS, 1609 meter: 1. Zeno Houberg (J. van Dooyeweerd) 1.20,1; 2. Zara de Legume; 3. Yvonne Flippa. Toto: winnend 2,90, plaats 1.80, 1,10, 1,30, koppel 5,00, trio 58,60. NEGENDE KOERS. 2440 meter: 1. Zeres Westfrisia (A. van de Blonk) 1.22,2; 2. Zege Boszorg; 3. Walerja. Toto: winnend 8.60, plaats 3,50, 1,30, 1,60, koppel 16,20, trio 188,20. TIENDE KOERS, 2440 meter: 1. Ro meo Hollandia (A.W. Blok) 1.21,1; 2. Vino Buitenlust; 3. ïhor ter Lune. Toto: winnend 11,00, plaats 2,20, 2,10, koppel 20,70, trio f 332,90. ELFDE KOERS. 1609 meter: 1. Yudo Buitenzorg (H.W. Langeweg) 1.21,9; 2. Zietie Princes; 3. Yoko M. Niet ge start: Wuma Nardinclant. Toto: win nend 1,90. plaats 2,00, 1,60. 4,00, koppel 7,20. trio 92.40. OMZET TOTALISATOR: 244.739.00. SCHAKEN Hoogoven8toemooi Grootmeesters Groep A, 5e ronde: Ree (Ned>-Hüb- ner (Wdl) 0,5-0,5; Ljubojevic (Joe)- Hellers (Zwe) 1-0; Tsjernin (Sov)- Short (Gbr) 0,5-0,5; Van der Sterren (Ned)-Hodgson (Gbr) 1-0; Van der Wiel (Ned)-Sosonko (Ned) 1-0; Nikolic (Joe)-De Firmian (Vst) 1-0; Seirawan (Vst)-Hort (Wdl) 0,5-0,5. Stand: 1. Short 4 punten; 2. Ljubojevic, Van der Wiel 3,5; 4. Nikolic, Van der Ster ren 3; 6. Hodgson, Hübner, Hort 2,5; 9. Sosonko, De Firmian, Seirawan, Tsjernin 2; 13. Ree 1,5; 14. Hellers 1. Groep B, 3e ronde: Cuijpers (NedHv- kov (Joe) 0,5-0,5; Blees (Ned)-Davies (Gbr) 1-0; Douven (Ned)-Hulak (Joe) 0-1; Braga (lta)-M. Piket (Ned) 0,5- 0.5; J. Piket (Ned)-Garcia Palermo (Arg) 0,5-0,5; Kuijf (Ned)-Polgar (Hon) afgebroken. Stand: 1. Hulak 3 pun ten; 2. J. Piket 2,5; 3. M. Piket 2; 4. Garcia Palermo. Ivkov. Braga. Cuij pers 1,5; 8. Blees. Douven 1; 10. Kuijf. Polgar 0,5+1; 12. Davies 0,5. SOFTBAL WK Auckland 7e ronde: Verenigde Stafen-Canada 2-1. Puerto Rico-Nederland 3-0, Ita- lië-Taiwan 2-0, China-lndonesië 17-0, Australië-Japan 1-0, Nieuw Zeeland- Zimbabwe 19-0, Taiwan-Nederland 4- 2. Verenigde Staten-China 1-0. Stand: 1. Verenigde Staten, Nieuw Zeeland 7-14; 3. China 7-12; 4. Cana da 7-10; 5. Australië 8-10; 6. Puerto Rico 6-8; 7. Taiwan. Japan 7-6; 9. Ne derland 7-2; 10. Indonesië 7-2; 11. Italië 6-2; 12. Zimbabwe 7-0. Guus Hiddink volgt Reker op EINDHOVEN Guus Hid dink wordt de nieuwe trainer van PSV. De Achterhoeker wordt de opvolger van Jan Reker, die met ingang van het nieuwe seizoen trainer wordt bij de Venlose eredivisieclub VVV. PSV, dat op trainingskamp in Algerije is, heeft de beslissing snel genomen omdat Hiddink ook kandidaat was bij FC Den Bosch. Bij de Bossche club zou Hiddink de opvolger moeten worden van de naar Feye noord vertrekkende Rinus Is rael. Ook de nieuwe man bij FC Twente, Kees Rijvers, was gecharmeerd van Guus Hid dink en had hem graag in de trainersstaf opgenomen. Door de benoeming van Guus Hid dink bij PSV is de weg vrij- voor FC Twente-trainer Fritz Korbach, die samen met de Achterhoeker één van de se rieuze kandidaten bij FC Den Bosch was. TILBURG In het Groot Analyse-boek van Jan Tim man heeft de auteur de veer tiende zet; Tbl in een Franse partij voorzien van een uit roepteken hetgeen in het schaakjargon wil zeggen: een zeer goede zet. Gisteren kwam in de vierde matchpartij in de tweekamp voor het kandida tentoernooi tegen Arthur Joe- soepov precies dezelfde stel ling op het bord. En wat deed Timman na een vol uur na- - denken Hij speelde de dame naar c2. Kennelijk ging hij ervan uit dat Joesoepov de Russische versie van zijn boek grondig had bestudeerd en een verster king op het spoor was geko men. De partij werd er niet minder opwindend door en het was eigenlijk jammer dat de spanningen rond de 25e zet wat wegebden waardoor Joe soepov op de veertigste zet niet anders overbleef dan het uitsteken van zijn hand die meteen door Timman werd gedrukt. De derde remise op rij was daarmee een feit. Dank zij de zege in de eerste partij leidt Timman nog altijd; 2,5- 1,5. De vierde partij tussen Jan Timman (met wit) en Arthur Joesoepov had het volgende zetten verloop: Frans: *1. d2-d4, e7-e6; 2. e2-e4, d7-d5; 3. Pbl- c3, Pg8-f6; 4. e4-e5, Pf6-d7; 5. f2-f4, c7-c5; 6. Pgl-f3, Pb8-c6; 7 Lcl-e3, Dd8-b6; 8. Pc3-a4, Db6-a5+; 9. c2-c3,- c5xd4; 10. b2-b4, Pc6xb4; 11. e3xb4. L£8xb4+; 12. Le3-d2, Lb4xd2+; 13. Pf3xd2, b7-b6; 14. Ddl-c2. Lc8-b7; 15. Dc2-c7, Lb7-a6; 16. Lflxa6, Da5xa6; 17. Dc7-c6, Ta8-c8; 18. Pa4-c5. Tc8xc6; 19. Pc5xa6, g7-g5; 20. 0-0. g5xf4; 21. Tflxf4, Pd7xe5. 22. Tf4xd4, - Th8-g8, 23. Pa6-b4. Tc6-c3; 24 Pb4xd5, e6xd5; 25. Td4xd5. Tc3-c5. 26. Td5xc5, b6xc5; 27. Pd2-e4. Ke8-e7; 28. Pe4xc5, Tg8-c8; 29. Pc5-b3. Tc8- c2; 30. Pb3-d4, Tc2-c4; 31. Tal-el. f7- f6; 32. Pd4-f3, Ke7-e6; 33 Pf3xe5. f6xe5; 34. Tel-e3. Tc4-a4; 35. Te3-h3. Ta4xa2; 36 Th3xh7, e5-e4. 37. h2-h4, e4-e3; 38. Kel-fl. a7-a5. 39. h4-h5. Ta2-f2+; 40. Kfl-el. Tf2xg2; remise op voorstel zwart. Andrei Sokolov heeft in de tweekamp uit de halve finales van het kandidatentoernooi tegen Rafael Vaganjan nog één punt nodig om zich te kwalifi ceren voor de eindstrijd. Giste-" ren eindigde in Minsk de dins dag afgebroken, zesde partij na 81 zetten in remise. Daardoor kwam Sokolov op 4,5 punt en behield zijn voorsprong van drie punten. Evenals de twee kamp tussen Timman en Joe soepov gaat de strijd in Minsk over maximaal tien partijen. Bij het bereiken van de score van 5,5 punt door een speler wordt de match afgebroken. De 22-jarige Sokolov is nog twee remises van daarvan ver wijderd. Grootmeesters oorlogszuchtig WIJK AAN ZEE Zo vrede- lievend als de grootmeesters dinsdag in de hoogste afdeling van het Hoogovens-schaak toernooi waren, zo oorlogs zuchtig ging het er gisteren aan toe. Niet minder dan vier witspelers boekten een over winning. Daarbij waren John van der Wiel en Paul van der Sterren in positieve zin be trokken, Genna Sosonko in negatieve. Van der Wiel won namelijk in 46 zetten van de ex-Rus. d6; 3. d2-d4, c5xd4; 4. Pf3xd4. Pg8-f6, 5. Pbl-c3, g7-g6; 6. Lcl-e3, Lf8-g7; 7. f2-f3, Pb8-c6; 8. Ddl-d2, 0-0; 9. 0-0, d6-d5; 10. e4xd5, Pf6xd5; 11. Pd4xc6. b7xc6; 12. Le3-d4. el-eb. 13. Ld4-c5. Tf8-e8; 14 Pc3xd5. c6xd5; 15 Dd2xd5, Dd8xd5; 16. Tdlxd5. Lc8-e6; 17 Td5-d3, Le6-f5; 18 Td3-d5. Lf5- e6; 19. Td5-d6, Le6xa2; 20 b2-b4, a7- a5; 21 Lfl-b5. Te8-c8. 22. Lb5-d7. Tc8-d8, 23. Ld7-c6, Td8xd6. 24 Lc5xd6, Ta8-d8; 25. Ld6-e7, Td8-b8; 26. b4-b5, La2-c4; 27. Le7-d6, Tb8-c8; 28. Thl-el. Lg7-h6+; 29. Kel-b2. Lh6-d2; 30. Tel-e4. Ld2-c3+; 31 Kb2- a3, Lc4-fl; 32. Ld6xe5, Lc3-b4+, 33. Te4xb4, a5xb4+; 34. Ka3xb4, 11-16: 35. Le5-d6, Tc8xc6; 36 b5xc6, Kg8-f7; 37. c6-c7, Lfl-a6; 38. Kb4-a5. La6-c8; 39. Ka5-b6, Kf7-e6; 40. Ld6-g3, g6-g5; 41 Kb6-a7. h7-h5; 42. Ka7-b8. Ke6- d7; 43. Lg3-el, f6-f5; 44. h2-h4. g5-g4; 45. f3xg4, f5xg4, 46. g2-g3, zwart geeft

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9