Tv-serie vol fantasie-strelende verhalen EDUCO MAAKT SERIE OVER GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN ■'ADIO/TELEVISIE £eidóc6otttant DONDERDAG 23 JANUARI 1986 PAGINA 17 ~3uitenlanders mogen voor het eerst meedoen AMSTERDAM Je woont als buitenlander in Ilederland en je wilt graag het beste voor je :inderen. Ze moeten goed onderwijs kunnen enieten, de ruimte krijgen om hun godsdienst s beleven en mogelijkheden hebben om zich laatschappelijk te ontwikkelen. Tot voor kort ad je als buitenlander weinig mogelijkheden »l( m politici zover te krijgen dat ze zich voor iuw belangen inzetten. Daarin komt nu wat erandenng Voor het eerst mogen buitenlan- ers hun stem uitbrengen bij de gemeente- aadsverkiezingen, die dit jaar op 19 maart I lorden gehouden. De Federatieve Educatieve (1 Imroep (Feduco) heeft er een aantal program ma's aan gewijd. ;ii 'e jongste wijziging van de Kieswet bepaalt 'verigens ook dat buitenlanders zich nu mogen léten kiezen voor de gemeenteraad, passief kiesrecht dus. In totaal gaat het om een groep van 350.000 „medelanders" die aan de gemeen teraadsverkiezingen deel mogen nemen. Over die verkiezingen wordt in de serie „Me delanders Nederlanders" op zondag 26 januari een televisieprogramma uitgezonden voor Ma rokkanen, een van de grootste groepen buiten landers in ons land. Al eerder deze maand wer den Portugezen en Spanjaarden door Feduco gewezen op hun recht te mogen stemmen. In februari en maart volgen nog uitzendingen voor Italianen, Joegoslaven, Chinezen en Tur ken. Feduco (een organisatie waarin de meeste om roepen participeren) heeft er bewust voor geko zen om voor elke etnische minderheid een an der programma in elkaar te zetten. Dat is be grijpelijk, want elke nationaliteit heeft weer zijn eigen culturele achtergronden en proble men. In een programma voor Italianen hoef je het dus ook niet te hebben over de bouw van moskeeën. Zo werd in de uitzending voor Spaanse buitenlanders gekozen voor een studio opname die vrij droog over kwam. Andere be volkingsgroepen blijken de informatie liever te ontvangen via een documentaire of een gedra matiseerde produktie. Een voorbeeld van zo'n gedramatiseerde versie is de uitzending van aanstaande zondag die de titel „De Marokkaan se Nederlander" heeft meegekregen. De rode draad in het programma wordt ge vormd door het gevoel dat „alles toch in Den Haag wordt bekokstoofd". Als Marokkaanse Nederlander voel je je machteloos. Om daarin verandering te brengen kun je gaan demonstre ren, maar hoe organiseer je een demonstratie en wat haalt het uit? Een aantal Marokkaanse mannen voeren er in een clubhuis in Amster dam drukke gesprekken over. Eén van de mannen heeft zich inmiddels wat meer inge werkt in de ingewikkelde Nederlandse samen leving. Hij heeft zich een paar jaar geleden tot Nederlander laten naturaliseren en heeft bij de Kamerverkiezingen van 1982 al gestemd. Hij vertelt in het programma aan de andere mannen in het clubhuis, dat demonstreren in derdaad een mijl-op-zeven-oplossing is. Kun je dan niet gaan praten met de baas van de ge meente, de burgemeester? Dat misverstand wordt ook gelijk de wereld uit geholpen. Niet de burgemeester, maar de gemeenteraad is „de HUGO DE BRUIJNE xperiment met jndertiteling n journaal ian acht uur ni [ILVERSUM De NOS dl eind deze maand gaan j J xperimenteren met Tele- »kst-ondertiteling van het t lurnaal van acht uur op Ne- erland 1. Gedurende drie ïaanden kunnen doven en 41 lechthorenden de gesproken kst in de journaaluitzen- lingen van maandag, woens- lag en vrijdag op pagina 199 ran Teletekst volgen, zo is loor een woordvoerder van Ie NOS bevestigd, dl )e beslissing om met het ex- eriment te beginnen is ge- omen op grond van de goe- ervaringen die zijn opge- aan met onder meer de te- I*1 ïtek.stondertiteling van het n eugdjournaal, de Elfsteden- Macht, het pausbezoek en de pening van de Staten Gene- iaaal. Na afloop van het expe- iment zal de ondertiteling ngeacht de resultaten, wor- en stopgezet vanwege ge- rek aan mankracht. Wel oopt de NOS bij een gunstig j erloop van de proef, argu- ïenten op tafel te kunnen ïggen om alsnog voldoende lensen aan te mogen trek- 'oor de ondertiteling zijn 7 ivee mensen nodig. Zij krij- en de door de presentator esproken tekst van te voren angeleverd. De gesproken ?kst in de (binnenland)re- ortages moeten „live" on- ertiteld worden. Volgens en woordvoerder maakt dit p'Ingeveer 30 procent van de 'ptale tekst uit. HILVERSUM Hoe groot zou de schok zijn als je per ongeluk je eigen telefoonnummer draait en vervolgens jezelf aan de lijn krijgt. Peter Novins raakt er in „Shat- terday" behoorlijk van overstuur. Het verhaal dat volgt, maakt onderdeel uit van een nieuwe serje Ame rikaanse 'fantasy'-vertellingen, die onder de titel „Twi light Zone" het scherm, maar ook de fantasie-wereld van de kijker in bezit zal nemen. Veronica brengt de eerste twee verhalen zaterdag (Ned. I om 22.55 uur) op het scherm. De omroep heeft voorlopig dertien delen aangekocht en haalde daarmee een Europese primeur in huis, want bij geen van de ons omringende landen is de reeks al te zien geweest. In zeven weken (om de veer tien dagen) zullen telkens twee verhalen (van elk 25 mi nuten) aan de kijker voorbij trekken als opvolger van de heel matige misdaadserie „Co- dename Foxfire". De reeks „Twilight Zone" (het grensgebied tussen fantasie en werkelijkheid) kent een hele lange geschiedenis. In Ameri ka werden in de veertiger en vijftiger jaren al soortgelijke verhalen met veel succes in hoorspelvorm op de radio ge bracht. Aan het eind van de jaren vijftig (2 oktober 1959) nam de televisie het over. Er werden drie zwart/wit-series vervaardigd, die door CBS tot 5 september 1964 op de buis werden gebracht. Het Ameri kaanse succes was echter zo groot, dat toen de laatste nieu we aflevering was vertoond, de verhalen aan een eindeloze serie herhalingen begonnen. Tot op de dag van vandaag zijn ze eigenlijk nooit van het Amerikaanse televisie-scherm verdwenen. In de tussentijd is er ook een speelfilm vervaar digd „Twilight Zone - The Mo vie". Verantwoordelijk hier voor waren John Landis (Mi chael Jacksons 'Thriller') en Steven Spielberg ('E.T.'), die in hun jeugd fans van de serie als eerbetoon tot deze film besloten. Binnen een raamwerk vlocht het tweetal vier korte verhalen aaneen. Daarbij gingen ze op dezelfde manier te werk als de in 1975 overleden Rod Serling, de geestelijke vader van „Twi light Zone". Serling was altijd op zoek naar veelbelovende mensen om mee te werken, zowel acteurs De fantasie van schrijver Ray Bradbury is terug Elliott Gould is een van de acteurs die zijn me te vinden in een aantal verhalen, die hij voor de dewerking verleent aan de nieuwe serie „Twi- reeks schreef. light Zone". als musici, schrijvers als regis seurs. Dat hij er een goede neus voor had, blijkt uit de ti telrollen van zijn werkstuk ken. Daar zijn namen zoals Burt Reynolds, Carol Burnett en Robert Redford op terug te vinden. Nu zijn het sterren, toen waren het jonge talenten. Het succes van de oude zwart- /wit-serie heeft tot de nieuwe kleuren-reeks geleid. Hoewel Verónica voorlopig voor der tien delen heeft gekozen (het hangt van het succes af of er meer zullen volgen), is in Amerika al een veelvoud hier van op het scherm vertoond. In het land van Uncle Sam loopt de serie namelijk nog steeds. De kleuren-uitvoering leunt zwaar op het concept dat Serling in 1957 bedacht. Zo zijn alle verhalen niet langer dan 25 minuten. Er wordt ge bruik gemaakt van veel gele zen schrijvers zoals Ray Brad bury, Arthur C. Clarke, Ro bert Heinlein en Stephen King, de meest gelezen horror- auteur van Amerika. Spelen bekende acteurs en actrices zo als Elliot Gould, Robert Klein en Jeffrey Jones ('Amadeus') de hoofdrollen en hebben alle verhalen een verrassend ein de. Verdwenen zijn het mora liserende praatje aan het eind van de afleveringen en het stempel dat Serling op elke produkt drukte. De zwart/wit-versie van „Twilight Zone" is in zekere zin Serlings graf geworden. Rod schreef namelijk niet al leen 92 van de 156 verhalen, hij fungeerde ook als verteller en had de eind-verantwoorde lijkheid, zowel artistiek als za kelijk, van alle afleveringen die wekelijks werden uitge zonden. In vijf jaar tijd werd hij fysiek en creatief uitgekne- Het concept van een verteller, die de fantasie en nieuwsgie righeid van de kijker prikkelt door vragen te stellen, is ge handhaafd. Daarbij hebben veel verhalen een open einde, dat de kijker de mogelijkheid biedt in gedachten nog even verder te 'spelen' met het on derwerp. Het is dan ook een goed idee van Veronica om de verhalen vlak voor de nacht rust aanvangt, uit te zenden. De eerste twee verhalen be handelen klassieke thema's. In „Shatterday" draait het om Jay Novins die, zij het op een wat speelse manier, een nieuw leven begint. Het tweede ver haal „A little peace and quiet" handelt over een huisvrouw en moeder die de voordelen en nadelen ontdekt van een we reld die zij even kan stilzetten. HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn, informatief programma voor vrouwen. Afl.: Recht, voorrecht of plicht. Zweedse en Neder landse vrouwen praten over de laatste ontwikke lingen van de emancipatie 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Judy en de Hye na 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma NOS 17.30 ViS-Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland, ac tualiteitenprogramma met Aad Kamsteeg TELEAC 18.25 Grafische technieken. Les EO 19.00 Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: De automa tische brandweer 19.25 Ronduit Magazine, jonge renmagazine waarin o.a. gesprekken met punkers over hoe ze tot hun levens houding zijn gekomen en nieuws uit de natuur. Mu ziek van de Zweedse zan geres Charlotte Hoogland en een groep Amerikaanse musici die met 'Fight the fight', een lied tegen abor tus EO 20.28 Het ontstaan van het con tinent, driedelige Engelse documentaire-serie over de natuifr van het Noorda- merikaanse continent. Afl. 1De geologie van Noord- Amerika 21.25 Mijn vader is bestuurder, korte gedramatiseerde ge lijkenis 21.30 Het ontstaan van het christendom, documen taire-serie. Afl.: Het volgen van Jezus 22.05 Bachconcert. Uitvoering van Cantate nr. 177 door het Amsterdams Kameror kest o.l.v. Charles de Wolff, m.m.v. het Bach- koor Holland en solisten 22.30 Tijdsein, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over vrachtwagens uit het oostblok, die in Europa niet alleen voor de vracht lijken te rijden en als bijrij der een agent van de ge heime dienst zouden heb ben. Verder een interview met Emilio Castellanos, een overgelopen guerrilla leider uit El Salvador. Cas tellanos doet in dit inter view onthullingen over de praktijken van de Salvado raanse guerrilla-beweging 23.00 De Komeet Halley (A co- met called Halley), docu mentaire waarin een histo risch overzicht wordt ge geven van de verschijnin gen van Halley in ons zonnestelsel NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.20 18.30 18.45 19.00 20.25 20.30 22.30 22.45 23.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Turken Sesamstraat E Jeugdjournaal Journaal AVRO Tussen kunst en kitsch, programma vanuit Ge meentemuseum Het Mar kiezenhof in Bergen op Zoom waar het publiek voorwerpen aan experts kan voorleggen. Presenta tie: Ceesvan Drongelen Vinger aan de pols, medi sche rubriek. Afl.: Multiple sclerose. Presentatie: Ria Bremer en Peter Lens AVRO'3 Column. E. Peer eboom over de economie Reis om de wereld in 80 vragen. Spelprogramma gepresenteerd door Pim Jacobs Opsporing verzocht, pro gramma bedoeld om mis drijven op te lossen en te voorkomen. Presentatie: Will Simon en Catherine Keyl AVRO's Column. Mr. G.B.J. Hiltermann be spreekt de toestand in de wereld NOS Journaal Den Haag vandaag Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV Programma-overzicht Kinderprogramma's Euro hit archief, muziekpro gramma Sportreportagea Nieuws en weerbericht World Watch. Nieuwspro gramma The Challenge, documentaire Economie Nieuws en weerbericht World Watch. Nieuwspro gramma Programma-overzicht FILMNET 17.00 City of Angels herh. afl.: The Castle of Dreaams 17.50 Trail of the Pink Panther 19.25 Colters Hell, korte film 19.40 The Professionals afl.: Man Without a Past 20.30 Hollywood Classic: Dods- 22.10 Doberman Patrol 23.35-01.45 Terms of Endearment i Schooltelevisie i Journaal i Tik Tak, kleuterprogramma i Plons, kinderprogramma (herh.) i Er was eens... de ruimte. Afl.: De Sauriërs i Rondomons, 13-delige Duitse serie over kinderen uit Zuid-A- merika en West-Duitsland die regelmatig contact met elkaar hebben I Tijdrover Kwizlen, kooktips i Uitzending door derden. Pro gramma van de Agrarische TV- en Radio Omroep l Mededelingen en program ma-overzicht i Journaal l Kunstzaken I Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau i Panorama, actualiteitenrubriek i Dallas, Amerikaanse tv-serie rond het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Barbara Del Geddes, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Sue Ellen wil scheiden van JR. Hij dreigt echter dat ze geen minuut meer veilig zal zijn als ze zijn zoon van hem wegneemt Journaal en Coda: 'Alla Gita- na' van Paul Dukas door Vivia- ne Spanoghe (cello) en André De Groote (piano) RT 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met Peter Phelps, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Tijdrover, programma voor doe-het-zelvers (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts De dreiging van Jupiter (The Jupiter Menace), Amerikaanse gedramatiseerde documentaire uit 1982 van Peter Matulavich en Lee Auerbach. Met o.a. George Kennedy^ Op 5 mei 2000 bevinden Saturnus en Ju piter zich op een lijn achter de zon. De veranderde zwaartek rachten kunnen dan vulkaan uitbarstingen en aardbevingen veroorzaken 17.20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma 17.50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal ,20.00 Filmfestival van Brussel 20.05 Autant Savoir, magazine 20.30 Pour la peau d'un llic, Franse politiefilm uit 1981 met Alain Delon, Anne Parillaud, Michel Auclair e.a. Regie: Alain Delon. Als een verdwenen meisje wordt teruggevonden lijkt het ogenschijnlijk een routine kwestie. Maar dan blijken hooggeplaatste personen en drugs een belangrijke rol te spelen 22.20 Le monde du cinema, filmru briek 23.10 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.00 EMuzlekprogramma'a. '60 minute mix' met Martin (16.00), 'Time Out for Holland' met, Monique Emmen (17.00) en 'Musical chains' met Sunie en Gaz (18.00). 19.00 Succes 'made in France', amusementsprogramma 20.30 Le génie du faux,'Franse tv- serie gebaseerd op het leven van de vervalser Han van Mee geren. Met o.a. Michel Bou quet, Laurent Berkin en Leslie Caron. Amsterdam 1944: Het Derde Rijk staat op instorten en Johan en Saskia keren te rug naar Parijs. De Geallieer den beschuldigen Johan van collaboratie met de Duitsers en van heling van een Holland se kunstschat 21.30 Projection privée, cultureel magazine met ditmaal als gast Jacques Dufllho. Presentatie: Marcel Jullian 22.00 Nieuws 22.30-01.00 EMuzlekprogramma'a. Herhalingen. '60 minute mix' (22.30), 'Time Out for Holland' (23.00) en 'Musical Chains' (00.00). 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Tag für Afrika, ein Jahr danach, terugblik met film beelden uit Afrika 16.55 Ein loch in der Grenze (4) kin derserie naar de roman 'Een gal in de Grens' van Guus Kuijer. Met in de hoofdrollen Marcel Kunst, Nicky Schuite maker, Daan Dillo e.a. Regie: Froukje Bos en Ruud Schuite maker 17.20 Mecki und Reineke Fuchs, ontdekkingsreis door Engelse parken en tuinen 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Heidi, tekenfilmserie. Afl.: Een kast vol broodjes 19.00 Der Fahnder, Duitse politie-se- rie. Afl.: Jackpot 19.58 Programma-overzicht 20.00 (UTagesschau 20.15 Ein Tropfen ist mehr als nichts. Terugblik op de van daag precies een jaar geleden gehouden actie 'Tag für Afri ka', waarbij meer dan 120 mil joen mark werd bijeengebracht voor hongerlijdend Afrika. Met filmverslagen uit Afrika, muziek en gesprekken 21.00 Der 7. Sinn 21.03 EScheibenwisctier, cabaret van en met Dieter Hildebrandt 22.00 Titel, Thesen, Temperamente, cultureel magazine 22.30 Tagesthemen 23.00 m Klein Zaches, genannt Zin- nober, tv-spel naar E.T.A. Hoffmann van Joachim Nottke.' In de hoofdrollen: Günther Mack, Werner Kwoll, Verena Peter e.a. Regie Frank Strec- ker (herh.) 00.45 Tagesschau 00.50 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kapipff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Kreta, Ursprung Europas, do cumentaire-serie over de op gravingen op Kreta. Afl.: 2. Kulte und Spiele Der Stein des Marco Polo, tv- serie. Afl.: Der Hund. Met Ni- cola dl Pol, Chiara Dorado, Gi useppe Tonlni e.a. Heute Tele-lllustrlerte, gevarieerd magazine Der rosarote Panther, teken filmserie Teufels GroBmutter, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Loni von Friedl e.a. Programma-overzicht Heute Dalli Dalli, spelprogramma ge presenteerd door Hans Ro senthal Kontakte, informatief pro gramma. Afl.: Frelspruch für Kain? Documentaire over om- EB Ondertiteling via TeteTekst. ES Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. George Hamilton IV is een van de muzikale gasten in 'It's country time' op Duitsland 2 om 23.00 uur. gaan met schuld. Fotojourna liste Julie wordt op een mor gen opgebeld door haar zuster met de mededeling dat hun va der die nacht bij een verkeers ongeval om het leven is geko men. Hij zat dronken achter het stuur. Na de begrafenis lo geert Julie nog en paar dagen bij Christine. Ze krijgt het ge voel dat haar zuster iets voor haar verborgen houdt met be trekking tot de dood van hun 21.45 Heute-iournal 22.05 Ich bekenne mich schuldig - Lew Kopelew, documentaire over leger-majoor Kopelev die vanwege kritiek op de bar baarse houding van Russische soldaten in het net veroverde Duitse Oost-Pruisen In 1944 tien jaar dwangarbeid kreeg opgelegd van het Stalin-regl- 23.00 Bit's Country Time. Muzikaal programma door Freddy Quinn 00.25 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II: Cursus natuur kunde. Les 32: Longitudinal- wellen, Stehende Wellen und Eigenschwingungen Het programma met de muis Aktuelle- Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Film am Donnerstag: Der rote Engel (Scarlet Angel), Ameri kaanse speelfilm uit 1952 met Yvonne de Carlo, Rock Hud son, Richard Denning e.a. Re gie: Sidney Salkow. De Rode Engel is een obscure kroeg in New Orleans waar de mooie Roxy McClanahan de grote at tractie is. Maar bij Frank Trus- cott, kapitein van een handels schip, gaan haar trucs niet op. Toch redt hij haar bij een vechtpartij uit de nood en helpt haar uit handen van de politie te blijven Filmtip Au8 dem Leben einer Gross familie, tv-serie. Afl.: Men- schenkinder, die Schaas aus Burgsteinfurt Nachtstudio: Ernst Schröder, reportage over het leven van een toneelspeler Tips für Lessr. Aansl. Laatste nieuws BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Ulysses 31, tekenfilmserie 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 First Class 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top of the Pops, popprogram ma 20.30 EastEnders, tv-serie. Met: Wendy Richard, Bill Treacher, Susan Tully e.a. 21.00 Tomorrow's World 21.30 A Question of Sport 22.00 Journaal weerbericht en re- ionaal nieuws he black adder, comedy-se- rie met Rowan Atkinson 23.00 Question time, discussiepro- 00.00 ^reat experiments, informa tieve serie 00.25 Maestro, sportmagazine met Freddie Trueman 00.55 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Red herrings 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie 19.50 Dsicovering animals, informa tieve serie 20.15 Far from paradise, serie. Afl. 2: Bread, wine and dust 21.10 Wild flower 22.00 Yes Prime Minister, comedy- 22.30 Forty minutes: Stop the wed ding, documentaire-serie 23.10 Pot Black '86 00.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht ITV Ragdolly Anna Bellamy's Bugle Dangerl Marmalade at Workl (herh.) Alias the Jester Blockbusters, spelprogramma About Anglia, regionaal maga- Crossroads Mind Your Lanuage Knight Rider, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Knight sting Minder TV Eye Nieuws Folio: Roddy Maude-Roxby, portret van deze acteur A Sense of the Past The Master A Friend in high Places SKY CHANNEL 16.45 EJenaen's dimensions (herh.) 17.30 EThe great video-race, met Ronnie the Runner 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Never too young 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy tea ches Ethel Merman to sing 19.30 Green Acres. Afl.: A home isn't built in a day 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angel on high 21.00 A Country Practice 21.55 D The Untouchables. Afl.: The white slavers 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 EThe great video-race (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Chips die je niet kunt eten, serie over computers 14.45 Het droomschip, Duitse tv-se rie over een cruise 15.45 AVRO-Ser- vice 16.35 Ik zag twee beren 16.50 Bas Boris Bode (slot), twaalfdelige kinderserie 17.15 Ontdek je plekje, afl.: 's-Hertogenbosch NOS 17.30 V>6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatprogramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. Julie en Martin (07.00), 'The videomakers' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'Write on' met Julie (10.00), 'First Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the lines': Sunle bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.23 Dalli Dalli 11.55 Umschau 12.10 Freispruch für Kain? 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 Teletekst 14.10 Die un- verbesserlichen und ihre Sorgen, tv- spel 16.00 Tagesschau 16.10 „Echt tu matsch", tv-serie met in de hoofd rollen Mine Gruber, Ulrike Neumann, Michael Gahr e.a. 17.40 Nachts im Kaufhaus 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs down stairs), Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Fuchsjagd/Und Friede auf Erde 16.30 Freizeit... und was man daraus ma- chen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-ll- lustrierte 17.45 Jack Holborn BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School 13.30 Nieuwso verzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 King Rollo, kinder serie 14.50-15.00 Bric-a-Brac, kin derprogramma 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Count me in 17.10 He- athcliff 17.15 Jackanory SKY CHANNEL 08.45 Mountain Habitat, doc.-serie 09.00 Window in the ice, documen taire 09.15 EPat Sharp Show (herh.) 10.00 EJensen's dimensions (herh.) 10.45 EThe great video-race (herh.) 11.45 SSky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways. Afl.: The Waif 15.05 Land of the Dragon, doc.-serie over China 15.35 A Dolphin named Mayol, docu mentaire 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EHere comes the weekend, met Amanda Redington ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Benny 13.10 Rainbow 13.30 The Se arch For Wealth 14.00 Nieuws 14.30 Friday Film Matinee: Kidnapped, En gelse speelfilm uit 1971 van Delbert Mann met o.a. Michael Caine en Tre vor Howard 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Telebugs RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Man en Paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.30 Op reis naar Galamadammen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True Light. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse Hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Het Concert. 21.30 Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van Nu. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 KRO: Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de CPN. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Leermoeilijkheden. 21.00 Bonjour, tout le monde. 21.30 Grafische technieken. 22.00 Personal Computer I. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omrosp Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19.00- 19.30 Regionale muziek. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: de PVV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Voor Spanjaarden. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 17.10 Poptelefoon. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 El Cante Flaminco. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz Criss-Cross. 20.30 BRT-filharmisch orkest. Diri gent: Paul Strauss, m.m.v. vrouwenstemmen van het koor Thesaurus Musicus, vrouwen stemmen van het Antwerps Bachkoor. 22.30 Kamermuziek. 23.00-23.45 Zelden gehoord. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO's hoorspel: De Binocle. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Andrè van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Vergulde gaper. 09.03 Goud van Oud. 10.03 Hot Curry. 12.03 De Staat van Beleg. 13.03 Rinkeldekinkel. 15.03 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Het zout in de pap mu- 09.15 Uit het internationale concert circuit. 10.35 Uit Zwitserland. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade concert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Straf in Nederland. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 11.45 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 Oe berg heeft een muis go- baard. 14.00 Schoolradio. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Antwerpen apart. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30 De zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 1. Octet in Es opus 20 in een versie voor orkest, Felix Mendelssohn Bartholdy. 2. Strijkkwintet nr 2 in c, KV 406, Wolfgang Amadeus Mozart. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Scott Ross speelt Scarlatti. 13.50 Balletmuziek. 15.20 Vokaal. 16.20 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17