Leiden onderuit in Enschede kleintes 071-122244 AUTOBEDRIJF BELL Raadslid wil openbaar making rapport affaire De Terp'' 1e Kapsters Amok verliest kort geding tegen staat i BOOGAARD'S AUTOBEDRIJF AUTO-HOME LEIDERDORP B.V. i SPORT £cidóc Sotwmit WOENSDAG 22 JANUARI 1986 PAGINJ •X ENSCHEDE Hatelijk Maar de controle en het uitge- lang toonde het scorebord hlende speI. dat ™}er<*ag in Weert nog de basis legde voor de royale overwinning ont brak in Enschede. En dat ter wijl Leiden wist dat de oppo nent (sinds het einde van de sponsorperikelen) weer volle dig bij de les was. Enschede bleek daadwerkelijk niet meer het rustpuntje in het program ma, iets wat Den Helder en Amsterdam inmiddels in de derde competitieronde al eer de 82-76 nederlaag van BS Leiden. Zelfs toen de En- schedese Pathmoshal al ruim en breed leegge- druppeld was en de Grey hounds met verhitte ge zichten uit de kleedka mers kwamen, stonden de keiharde cijfers nog steeds middels de electronische lampjes hoog in de lucht der hadden moeten ervaren, geschreven. Juist na de zegetocht tegen toppers als Haaksbergen en Weert gingen de Leidse basket ballers gisteravond kei hard onderuit tegen het noodlijdende en (net als Leiden) sponsorloze En schede. Een nederlaag die net zo onbegrijpelijk als welkom was. Het parool voor de derde com petitieronde (na de Kerst) was er door Leiden-coach Ruud Harrewijn duidelijk bij zijn mannen ingestampt: „Punten pakken tegen de mindere go den en bonüspunten meepik ken tegen de play off-kandida- ten". Dat tweede deel van de opdracht werd door de Leidse gen en Weert niet in actie ploeg de afgelopen weken hoefde te komen, zou weder- goed uitgevoerd. De vierde om gespaard worden, maar plaats op de ranglijst werd bin- moest toch redelijk snel uit de nen drie wedstrijden omgezet kleren. Niet dat het Leidse in een tweede; een klassering spel dermate slecht was, dat de die zaterdag in Weert ander- inbreng vao Emanuels drin- maal recht gedaan werd door gend nodig was, maar Bert de 53-82 zege. Kragtwijk viel al vrij vroeg in Wim van Eek, de coach die het na het afhaken van spon sor Interbril eerder dit seizoen eerst voor gezien hield, zat weer op de bank in plaats van interim-coach Edu Bolte. En ook Ron Kruidhof, de ex-Lei- denaar, was terug in Enschede nadat hij zijn ploeg in eerste instantie vanwege contractuele problemen in de steek had ge laten. Alleen Peter Dam ver kaste naar Weert om daar zijn heil te zoeken. En dus stond er bijna de identieke selectie, waartegen Leiden het vlak voor de Kerst ook al zo moei lijk had. Nu kwamen daar extra proble men bij. John Emanuels, die uitgerekend tegen Haaksber- de wedstrijd uit. Na veertien minuten in de eerste helft bot-, ste de Leidse center op zijn verjaardag met Amerikaan Rob Drake onder het Ensche- dese bord en verliet vervol gens geblesseerd het veld. Kragtwijk: „Ik viel bovenop mijn knieschijf. Ik zag niet wat Drake deed, maar ik vond wel dat hij erg ver onder mij kroop. Verder spelen ging ab soluut niet. Ik heb iets horen kraken, dus ik vrees het erg ste". Waarmee Leiden snel af scheid nam van de speler die, net als in de afgelopen drie een sterke start gekend. Via een uitstekend schotpercenta ge (64%), met name dankzij Nadat het 66-54 had gestaan en Leiden bij 77-65 nog steeds tegen een gat van twaalf pun- Emill Hagens die met 4 op 4 ten aankeek, bracht John vanachter de driepuntslijn Emanuels Leiden met drie startte en Hans Heijdeman met driepunters op rij tot 77-74. In i A rs.u„i et i r r J 14 punten in de eerste helft, kon Leiden halverwege de eerste twintig minuten een de rumoerige "(dankzij slecht leidende scheidsrechters Van der Graf en Van de Berg) verwachte 24-32 voorsprong slotfase bleek dat echter En- nemen. Maar bij 38-37 kwam schede over de langste adem Twentse ploeg alweer langszij en voorbij Leiden, dat in Daan van Egmond geen beschikte. Bart Droste, met Kerst overgekomen van Am- hernia Eagles, bepaalde de waardig vervanger voor eindstand op 82-76. Kragtwijk had. Vooral Tanno Hans Heijdeman was daar nog om in de dubbele score- en re- boundcijfers te belandden. Mèt Kragtwijk had Leiden nog Pieters maar ook René Ebel- tjes bracht Enschede onder het bord terug in de race. Na de rust (48-46) deed Ema nuels Leidep nog even hopen. het meest boos over. De Dord- tenaar scoorde de hele tweede helft niet. „Ik schiet er in de eerste helft 16 punten in tegen 80 percent. Dan moet ik in de tweede helft toch de bal krij gen. Maar heb jij dat zien ge beuren?" En dus repten Emill Hagens en Toon van Helfteren zich meteen uit de kleedka mers richting de bus en was de weg terug heel lang. JACOB BERGSMA Greyhounds Enschede - BS Leiden: 82-76 (48-46). Toeschouwers: 75. Scheidsrechters: Van der Graaf gens 23, Heijdeman 14 (54%, 10 re bounds), Emanuels 11, Van Helfteren 9 (9 rebounds, 7 assists). Kragtwijk 8 (67%), Van Egmond 80%), Sander Ka- les 2. Team: 50% (31 op 62), 29 re bounds, 11 balverlies. Scores Ensche de: Drake 19 (56%), Irving 17 (67%), Kruidhof 17, Pieterse 15 (67%), Ebel- tjes 6, Droste 6. Hofman 0. Teeam: 54% (36 op 67), 39 rebounds, 11 bal- DEN HAAG Het Haagse gemeenteraadslid J. Molier (Links Den Haag) wil dat wet houder H. Bruning het ge meentelijke inspectierapport over het verzorginghuis De Terp openbaar maakt. Het rapport werd half december door de directeur van de Ge meentelijke Sociale Dienst, de heer Th. Terhorst ingetrokken, omdat het op een aantal pun ten onvolledig is of onvoldoen de kan worden onderbouwd. Het raadslid heeft schrifteljke vragen gesteld naar aanleiding van een artikel in het maand blad „Leeftijd" een uitgave van de Nederlandse Federatie voor Bejaardenbeleid. Hierin wordt onder meer gesteld dat het bestuur van de Stichting Eykenburg en de directie van het Haagse verzorgingshuis De Terp zijn eigenlijk de hoofd schuldigen van de affaire die zich vorig jaar in het verzor gingshuis voordeed. Zoals bekend kwam De Terp vorig jaar in het nieuws nadat een Haagse huisarts samen met een hoof verpleegkundige betrokken waren geweest bij de onnatuurlijke dood van en kele bejaarde bewoners. De huisarts die door de Haagse rechtbank tot een jaar gevan genisstraf werd veroordeeld is in hoger beroep gegaan omdat volgens hem sprake was van euthanasie. De zaak tegen de hoofdverpleegkundige moet nog voorkomen. Het maandblad concludeert dat het bestuur een hoge mate van onzorgvuldigheid is te verwijten en het personeel moet werken in een sfeer van intimidatie en bedreiging. Vooral bestuursvoorzitter drs. L. Smits en bestuurslid mr. N. Van Ravensteyn en directrice mevrouw L. Sprey krijgen het zwaar te verduren. De gevens komen voornamelijk uit een rapport van het ex-bestuurslid mevrouw mr. M. van Doorn- Van leeuwen die op verzoek van het bestuur in de periode van 19 april tot 24 juni van het vorig jaar een onderzoek naar het reilen en zeilen in De Terp had verricht. Zij stelde het rapport op uit gegevens die zij over de jaren 1983, 1984 en de eerste helft van vorig jaar had gekregen. Mevrouw Van dorn kon zich niet met de gang van zaken verenigen en is uit het bestuur gestapt. LEIDSE COURANT winkel/kappers pers. gevr. VERKOOPSTER ii slagerij, leeftijd plm. 17 jaar. Ervaring is niet nodig maar wel handig en vriendelijk zijn is van belang. Heb je interesse bel dan voor een afspraak na 19.00 uur 071-155831 Slagerij v.d. Zalm. Kempenaerstraat, Oegstgeest. Kapsalon Arnaz S Sons vraagt 2 dames- en heren Leeftijd tussen 18 en 22 jaar, tel. tijdens kantooruren 070- 643085 na 18.00 uur 470340. MTE Models vraagt voor direct administratieve kracht op freelance basis. Tel. 646642 van 12.00-16.30 uur. b.g.g. 250774. technisch pers, gevraagd Ergon Electric Ergon levert en installeert o.a. elektrotechnische installaties. Wij zoeken op korte termijn voor onze vestiging in Zoeterwoude zelfstandige elektromonteurs en monteurs/hulpmonteurs Elektrotechnische ervaring in utiliteitsbouw is gewenst. Informe ren bij Ergon Electric. 055-422455. de heer Kroon. Celsius B.V. verwarming en sanitair vraagt: ervaren servicemonteur en ervaren c.v.-monteur Tel. 070-468854, na 18.00 uur 070-500526. divers pers. gevraagd Interprevent vraagt per direct enthousiaste voor diverse objecten in Leiden. Eisen: Nederlandse nationaliteit, onbesproken gedrag, i.b.v. of streven naar het Veiligheidsdiplo ma Rijbewijs BE. Reacties Interprevent. Groningsestr. 20, 2587 RL Den Haag. tel. 070-557105. Schoonmaakbedrijf vraagt: medewerkers(sters) Word rijinslructeur Wilt U een vrij beroep, leuk werk en goede verdiensten? Dar leidt de VRM U op tot hel Staatsdiploma. Daarna kunt U rijles geven en zelfs een rijschool starten. Voelt U hier voor, bel dan om onze folder van 9 tot 19 uur 070-804849 ol bezoek vrijblijvend onze voor lichtingsavond. Iedere mi dagavond, aanvang 19.30 op de L. v. Meerdervoort 156a, Den Haag. Zaterdagcursus start eind jan. Stichting v. Taalreizen naar En geland zoekt vrijwilliger m/v met type-erv., voor adm., beursbez.. reisl. etc. (Onkosten- verg. gratis reizen). Soli, met foto uitsf. schrift, naar: 82195 2508 ED Den Haag. H PERSONEEL AANGEBODEN I KLUSSENBANK voor bijna al I uw klussen. Tel. 070-643775. Gevr.: GLAZENWASSERS- WERK portiekreiniging. Tel. 070-253370. uitzendbureau tempo-team vraagt ervaren: Konstruktie- bankwerkers C02 lassers Mig lassers Tig lassers Electro lassers C C draaiers Confectioneel draaiers Frezers Uitstekende beloning mogelijk. Aanmelden: Spui 12 - Den Haag Tel. 070-46.89.81 DEN HAAG Het Anti-Militaristies Onderzoeks Kollekti d; (Amok) in Utrecht heeft het vorige week gevoerde kort gedii tegen de staat verloren. De organisatie had daarin de teruggai jde geëist van de in november inbeslaggenomen administratie. rièi Onder de op het Utrechtse Amok-kantoor aangetroffen adminabai stratie bevinden zich volgens het Openbaar Ministerie stukke ze die bij inbraken in militaire bunkers in Noordwijk en Katwi n zijn buitgemaakt. Verder zouden er documenten zijn ontdekt d cu, als staatsgeheimen kunnen worden aangemerkt. Volgens Arno jool bestaat het overgrote deel van de paperassen uit het abonneeb i. I stand van het tijdschrift Amok, de boekhouding, kamerstukke ittg. een knipselarchief en een verzameling tijdschriften. 1 De president van de Haagse rechtbank, mr. M.R. Wijnholt, we er gisteren in zijn vonnis op dat Amok een andere rechtsgang krachtens artikel 552a van het Wetboek van Strafvordering |sm. had moeten volgen om zijn bezittingen terug te krijgen. De red ter gaf overigens toe dat de inbeslagname en de huiszoeking i het Amok-kantoor een inbreuk hebben gemaakt op de aan hi collectief toekomende rechten. Maar dat betekent volgens hei nog niet dat bij de toepassing van deze dwangmiddelen de waai borgen van de Grondwet en de Verdragen van Rome en Nei York zijn geschonden, zoals Amok beweert. fsld U wilt 'n keertje lekker door de bocht Gewoon even van 't rechte pad. Alle remmen los. Op zo'n moment leer je je vrienden kennen. Wat je ook doet, 'n goeie vriend treedt als het moet corrigerend op. Zo'n goede vriend is de nieuwe Mazda 323. In voor alles. Maar altijd z'n hoofd erbij. En met z'n beide benen op de grond. U kunt vertrouwen op de zelf corrigerende stuurinrichting. Op de probleemloze voorwiel aandrijving. Op de geventileerde schijf remmen voor. En op het door Mazda gepatenteerde TTL (Twin Trape zoidal Link) systeem dat de achter wielen onder alle omstandigheden op het rechte pad houdt Resultaat: sportief in de bocht, als 'n rots op 't rechte eind en veilig in de zachte berm, met een lekke band of op slecht wegdek. Tel bij dat alles de zee van ruimte voor vier volwassenen met veel bagage. De soepele, sterke motoren. Het lage geluidsniveau dat als mu ziek in de oren klinkt De bijna spreekwoordelijke betrouwbaarheid. En u maakt een haakse bocht naar de dichtstbijzijnde Mazda dealer. De nieuwe Mazda 323 is er in 20 versies: 3-en5-deurs Hatchback, 4-deurs Sedan, 1.1, 13,1.5 en L6i motor, 4- of5- versnellingsbak of automaat, in L, LX, GLX of GTX uitvoering. Er is al een Mazda 323 vanaf f16.995,-, incl. BTW. Afleveringskosten f370,-. Importeur Auto Palace - De Binckhorst B.V, Den Haag. Telefoon: 070-489400. DE HAAR SPELDEN VAN MIJNHEER Mazda 323 Sedan GLX. I KOPERWEG 2 ALPHEN A/D RIJN I TELEFOON 01720-37790 Off. Mazda-dealer - Weversbaan 27 Leiderdorp - Telefoon 071-899349 VALKENBURGSEWEG 40 S KATWIJK l TELEFOON 01718-15972

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6