Qntstaan Noord-Amerika in drie delen in beeld ^;adio/televisie MENSHEID SPRINGT ONVOORZICHTIG OM MET NATUUR IS IrtT CcidócSouoont WOENSDAG 22 JANUARI 1986 PAGINA 15 - Video's van Rambo II niet voor 27 januari op de markt ner MSTERDAM De videodistributeur PR Tilburg mag in ieder geval tot 27 inuari geen videobanden van de film ambo First Blood II op de markt bren- Ien. De vice-president van de Amsterdam- rechtbank, mr. E.W. de Kruijff, heeft at beslist in het kort geding dat Carolco, e exclusief rechthebbende op de distribu- erechten van die film, daartoe tegen VPR ad aangespannen. clul 4 oo )p genoemde datum dient in Alkmaar een andi ort geding waarin het recht van VPR om 4 *5 berhaupt video's van Rambo II te mogen '®o^ ervaardigen of te distribueren wordt aan- evoehten door Carolco. De distributie- laatschappij zou echter plannen hebben erder met enige duizenden videobanden an de film op de markt te komen. ®'8' larolco vroeg de rechter daar een stokje c h. ho*,! w isi te voor te steken, omdat een eventueel ver bod van de Alkmaarse rechtbankpresident voor VPR om de banden te maken en ver spreiden dan geen zin meer heeft. Mr. De Kruijff stelde Carolco daarin geheel in het gelijk. VPR moet als ze zich niet aan het vonnis houdt, 10.000 gulden per overtre ding betalen, bepaalde hij. Bovendien moet VPR de uitspraak op straffe van een dwangsom van 100.000 gulden binnen 24 uur doorgeven aan degenen die ze op drachten heeft gegeven in verband met het produceren en leveren van de video banden. Bovendien mag de distributie maatschappij geen publicaties meer doen waarin ze meldt dat VPR het recht heeft het filmwerk van Rambo op video te zet ten en te verkopen. Ook hierop staat een dwangsom van 100.000 gulden per keer dat hiermee in strijd wordt gehandeld. Ongekend hoge waardering voor „Shoah" HILVERSUM - Op de tweede uitzend-zondag van de Lan- zman-film „Shoah", op 12 janu ari op VPRO-tv over de vernie tiging van mensen, werd de on gekend hoge waardering be reikt van 81. Dit cijfer werd gemeten 's avonds om tien uur, twee uur na het begin van de film. Er waren toen 952.000 kijkers. Bij de meting om 20.00 uur werd een kijkdichtheid bereikt van 1142.400 kijkers. De waardering bedroeg toen 79. Een week eer der werden 952.000 kijkers ge teld met een waardering van 79. Raad van Beheer NOS stelt werkgroep technologie in HILVERSUM De NOS heeft een werkgroep in het leven geroe pen die de gevolgen moet onder zoeken van de technologische ont wikkelingen op het huidige om roepbestel. NOS-voorzitter Van Dijke zei dat de werkgroep de op dracht heeft in oktober met een eindrapport te komen. Daarnaast zal er ook tussentijdse rapportage aan de Raad van Beheer van de NOS plaatsvinden. De werkgroep bestaat uit verte genwoordigers van de afdeling Al gemeen Omroepbeleid, het Facili tair Bedrijf en de afdeling Interna tionale Zaken. Voorts is net minis terie van WVC gevraagd zitting te nemen in de werkgroep. Van Dijke maakte duidelijk dat het niet de bedoeling is dat de werkgroep voorstellen doet tot wijziging van het omroepbestel. Ze dient inventarisatie te maken van de technologische ontwikkelingen op mediagebied en na te gaan wat de effecten daarvan zijn op de pu blieke omroep op korte en langere termijn. Wel kan de werkgroep op basis van haar conclusies alterna tieven voor de omroep aandragen. Volgens Van Dijke kan het onder zoek gezien worden als een ver volg op de studie „Omroep in sa telliettijdperk" van 1980, zij het dat in het nieuwe onderzoek meer aandacht wordt besteed aan de ef fecten voor de omroep. ILVERSUM De BBC-do- imentaire „The making of a ntinent" lijkt voornamelijk ■maakt voor liefhebbers, ooral in het eerste deel, dat e EO morgen uitzendt (Ned. I m 20.28 uur), wordt de kijker edolven onder feiten en ge- jurtenissen die zich eeuwen •leden hebben afgespeeld, et gaat echter om een boei- ^de reconstructie in zowel oorden als beelden. Wie wil reten hoe enorme natuur- rachten in de loop der jaren et Noordamerikaanse conti- ent hebben gevormd, mag ze produktie niet missen. Evangelische Omroep eft er goed aan gedaan een ïderlandse bewerking te ma in van deze serie. Hierdoor ijn de verschillende delen, die e komende donderdagen op et scherm worden getoond, iter te volgen, dan wanneer ondertiteling was gebruikt, t zou van de kijker een te >ot concentratie-vermogen ebben gevraagd omdat er ook isueel een indrukwekkend jhouwspel voorbij trekt. )verigens is de derde afleve- ing het aardigst, maar dat omt voor een groot deel om- at het over zaken gaat, die ich op dit moment in de staat -Klifornië afspelen. Wat dit •el vooral bewijst is hoe ei- jnwijs mensen kunnen zijn. 'oor de kijker die zich als iY mateur met geologie bezig- 't, bevat de documentaire- i nauwelijks nieuwe fei- maar iedere aarderijks- ;unde-leraar of -lerares met en video-recorder zou de drie elen op moeten nemen. „The laking of a continent" bevat amelijk waardevol lesmateri aal, waarmee de aarderijks- kundeles wanneer het over Amerika gaat kan worden opgefleurd. Bovendien zal een vertoning ook de geschiedenis les ten goede komen. Vragen zoals: waarom werd het Wilde Westen, dat wij zo goed ken nen van cowboyfilms, eigen lijk nooit echt veroverd en hoe kon San Francisco in 1906 door een aardbeving worden getroffen, worden bijvoorbeeld beantwoord. Die aardbeving heeft te ma ken met de zogenaamde San Andreas breuklijn, waarop de stad werd gebouwd. Hoewel iedereen op de hoogte lijkt te zijn er wordt regelmatig door wetenschapsmensen ge waarschuwd dat de staat Californië elk moment kan worden verscheurd door de zelfde natuurkrachten, die ook verantwoordelijk waren voor het ontstaan en de aardbeving, leeft iedereen lustig verder. Door vorst, zon en regen werden de gigantische rotspartijen van Noordamerika door de natuur gebeeld houwd. Op de San Andreas breuklijn, de plaats waar de oceanische en continentale plaat langs el kaar schuiven, worden zelf kerncentrales gebouwd. De ge volgen van een ramp zijn na tuurlijk niet te overzien wan neer het opnieuw tot een uit barsting komt. Het was het goud dat pioniers naar Californië lokte. Later heette dat 'goud'; olie, maar hoe hoog is de prijs, die de mensheid uiteindelijk voor die grondstoffen betaalt? De reeks is doorspekt van prachtige natuur-opnamen. De kijker ziet hoe door vorst, re gen, zon en aardverschuivin gen de rotsen door de natuur werden gebeeldhouwd. Door middel van tekeningen, fos- sielresten en skeletten (er wordt een compleet skelet van een Dinasaurus blootgelegd) wordt langzaam duidelijk hoe het Noordamerikaanse conti nent is ontstaan. Een anima tiefilmpje toont hoe Amerika ooit aan Europa moet hebben vastgezeten. De wereld was toen min of meer in tweeën verdeeld. De ene helft bestond uit water, de andere uit land. Later, door spelingen van de natuur, braken stukken af. Daarbij draaide het Noorda merikaanse continent negentig graden. Dat geologen deze theorieën konden ontwikke len, heeft te maken met de dierlijke- en plantaardige vondsten die in de verschillen de werelddelen werden ge daan. De documentaire geeft bijvoorbeeld antwoord op de vraag hoe de Coccosteusvis te recht kon komen op het huidi ge Colorado Plateau. Behalve dit dier komen ook de phyto- saurus en de ultrasaurus in de documentaire voor, evenals vele nog wèl levende - vaak bijzondere - dieren. Afstuderen De reeks werd gemaakt door Michael Andrews, die ook de inmiddels door de EO uitge zonden documentaire „The Flight Of The Condor" ver vaardigde. Verantwoordelijk voor de Nederlandse bewer king waren Tom Zoutewelle en Arjen van de Wolf, die bei den over enige tijd hopen af te studeren als bioloog/geoloog. Tom heeft voor de Nederland se versie bovendien de muziek gecomponeerd en uitgevoerd op een synthesizer. Het twee tal heeft zich bijna volledig aan de Engelse tekst gehou den. Dit betekent dat de reeks niet is overgoten met de ziens wijze van de Evangelische Omroep. The national historical unit van de BBC heeft vele maan den aan de serie gewerkt. Daarbij werd op grootscheepse wijze gebruik gemaakt van wetenschappers, drie camera ploegen en veel gespecialiseer de cameramensen. Vliegtuigen en helicopters werden ingezet om plaatsen te bereiken die nog niet eerder door mensen voeten waren betreden. Geen wonder dat „The Making Of A Continent" een indrukwek kend geheel is geworden, dat een hoop kijkers aan het den ken zal zetten over hoe wij met z'n allen met de natuur omspringen. Hoewel de mens vaak denkt die natuur in zijn macht te hebben, is eerder het tegenovergestelde het geval. De uitbarsting van de vulkaan Mount St. Helens in 1980 is daar een voorbeeld van. Vol gens geologen is het echter pas een eerste waarschuwing. Zij tellen de dagen af dat de ko lossale hoeveelheid energie die in de aardbol ligt opgeslagen naar buiten komt. Voor Ame rika zou dat de grootste cata strofe zijn sinds de Burgeroor log- HANS PIÊT nederland 1 15.25 16.15 20.00 20.28 VARA Diana, Engelse serie. *fl. 3: Fleet Street Mr. Belvedere, Ameri kaanse comedy-serie Een wereld vol paarden VARA Clipparade NOS 'AS-Journaal VARA Smurfen, tekenfilmserie Snorkels, tekenfilmserie TELEAC Engels voor gevorderden (Follow Through). Les 11 VARA CD De Fabeltjeskrant Je ziet maar, jongerenpro gramma met veel muziek. Presentatie: Hanneke Kappen en Michiel Praal Webster, Amerikaanse co medy-serie met o.a. Em manuel Lewis, Alex Karras en Susan Clark. Afl.: Mo ving on NOS Journaal SOCUTERA Werkenrode wat is daar zo bijzonder aan? Uitzen ding van de Stichting Wer kenrode uit Groesbeek VARA VARA's Sterrenshow, spel-showprogramma vanuit een circustent in Utrecht met als gasten o.a. Margriet Eshuijs, Jody Pij per, Titia Dekker en Sonja Barend, die een duet zingt met presentator Willem Ruis Achter het nieuws, actua liteitenrubriek met o.a. aandacht voor een baan brekend Gronings onder zoek over het verband tus sen handlijnen/vingeraf drukken en de kans op ziekten als een hartinfarct. Verder een reportage over de veranderingen die de invoering van de abortus wet, nu een jaar geleden, teweeg heeft gebracht Konsumentenman, infor matief programma met o.a. aandacht voor onveili ge elektrische dekens, de adders onder het gras van in loterijen gewonnen au to's en opnieuw aandacht voor reparaties van video recorders. Verder een stu dio-gesprek met patiën ten, vertegenwoordigers uit de medische wereld en Herman Bode over het probleem dat artsen in het weekend niet te bereiken zijn en het waarnemings systeem op een aantal plaatsen niet werkt NOS Journaal Nieuws voor doven nederland2 Twice two (1933) Achterwerk in de kast Punky Brewster, kinder serie. Afl.: De Punky Brew ster video-clip Van hier tot Tokio. Port retten van kinderen uit vreemde landen Hoe weeg je een olifant, spelprogramma Jipsloop, kleuterprogram ma (herh.) 17.30 Een mama is een ei FEDUCO TEMA: Wonen in de jaren tachtig NOS 18.10 Staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PPR NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.20 Nederland C, kunstmaga zine met o.a. aandacht voor het Van Gogh-huis in Parijs en het lot van de Spaarnekerk in Haarlem n.a.v. het boek 'Verval in de architectuur' van Jord den Hollander 20.55 Op het eerste gezicht, speelfilm van Feliks Arons. Met o.a. Edda Barends, Jacques Commandeur en Jack Opden berg. Tegen het eind van zijn verblijf in een psychiatrische kliniek is de tweeëntwintig-jarige Lucas op het punt geko men dat hij het leven weer aandurft 21.55 Bewegingstheater BEWTH met 'Het is 't gras'. Theater met als uit gangspunt gebouwen. Ge kozen werd voor de inmid dels afgebroken DEMKA- fabrieken in Utrecht Journaal Den Haag vandaag Studio Sport Nieuws voor doven 22.30 22.45 23.00 23.30 europa tv 17.55 Programma schema 18.03 Kleuterprogramma's 18.20 Euro pop archief 19.20 Sportreportages 20.30 Nieuws en weerbericht 20.40 World Watch. Nieuwspro gramma 20.50 Let life live, documentaire-se- 22.10 Current Affairs 21.50 Zaman, speelfilm 23.20 Nieuws en weerbericht 23.30 World Watch. Nieuwspro- 23.35 Programma overzicht 17.00 First Born, natuurfilm 17.25 De Optimist, korte film 17.50 McArthur 1 19.55 City of Angels afl.: The Castle of Dreams 20.45 Fear no Evil 22.15 The Prophecy 23.50-01.25 The Gang that Couldn't shoot Straight ène uit de Amerikaanse speelfilm „De mannen". BRT 2 om I.20 uur. log. Aan nationalistische zijde wordt Franco tot opperbevel hebber van het leger en staatshoofd benoemd .55 Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma erkej8 05 Pion*. kinderprogramma a n. (herh.) -i-oq 8.10 Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Rafaël 1.35 E] Kapitein Zeppos, Vlaamse tv-serie. Afl.: Tweng (3), met o.a. Senne Rouffaer, Vera Ver- oft. Cara Van Wersch e.a 00 Gezondheid, medisch magazi- met ditmaal aandacht voor maagzweer en huidkanker 1.40 Mededelingen en program ma-overzicht i.45 Journaal 10 Namen noemen, spelprogram- I.55 Kijk uitl Verkeersinformatie .00 Wie schrijft die blijft. Boeken- magazine met een interview met schrijver/acteur Juan José Arreola en een interview met de schrijver Claude Simon .40 Uitzending door derden. Pro gramma van de KTRO L30 Journaal en Coda: 'Beroeps geheim' van Samlyo György. vertaald door Albert Bontrid- irt 2 iai; .00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie. Met: Ann Henderson-Sti- res, Rowena Wallace. Alexan dra Fowler e.a. b0UJ9.25 Uit je doppen, informatief pro- b rati gramma. Afl.: Textiel morgen -luit- 8-42 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Journaal 10 Videomatch. Videospelletje lali met Marleen Gordts J0.20 E De mannen (The men). Amerikaanse speelfilm uit 1950 van Fred Zinneman met in de hoofdrollen Marlon Brando, Teresa Wright. Jack Webb e.a. Ten gevolge van een oorlogs wond is Ken Wilozek verlamd aan de onderste ledematen. Ken aanvaardt het leven als verlamde niet, maar zijn ver loofde laat hem niet In de steek )Ae, 1.45-22.35 De Spaanse burgeroor log (The Spanish Civil War), zesdelige Engelse serie van David Hart. Afl. 2: Revolutie, tegenrevolutie en terreur. Het niet helemaal slagen van de machtsovername van 17 juli 1936 leidt tot een burgeroor- rtbf 1 16.50 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma 17.50 Carrefoura, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Filmfestival in Brussel 20.05 C'est voir, actueel magazine 21.05 Miami Vice, Amerikaanse poli- tie-serie met Don Johnson, Philip Michael Thomas, Mi chael Talbott e.a. 21.45 Coup de film, filmtip 21.55 Cargo de nuit, jongerenmaga zine met muziek en informatie 22.30 Trekking lotto 22.35 Journaal 23.00-23.10 Un autre regard music box/tv 5 16.00 [^Muziekprogramma's. '60 minute mix' met Martin (16.00), 'Chart Attack' met Simon en Sunie (17.00) en 'The Power hour" (18.00). 19.00 Jean-Jacques Lagrange-cy- clus: Face au sport, documen taire film over de miljoenen die voor reclamedoeleinden in de sport worden gestoken 20.10 Temps présent, magazine. Dit maal de documentaire 'Chili: Oorlog van zenuwen' over Chili ten tijde van Allende 21.00 Reportage Far West, docu mentaire-serie over de proble men van West-Amerika. Afl.: De Cowboys 21.30 Musique classique: 'Ouvertu re van Manfred' (Robert Schu mann) 22.00 Nieuws 22.30-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. '60 minute mix' (22.30). 'Chart Attack' (23.00) en 'The Power hour' (00.00). Hl Ondertiteling via TeleTekst. (3 Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. ^JDuitsland^ duitsland 1 16.00 Tagesschau 16.10 Zu alt fiir den Sport? Reporta ge over sport voor bejaarden in Mönchengladbach 16.55 Kein Tag wie jeder andere, kinderprogramma 17.15 Links und rechts vom Aqua- tor, verhalen en reportages vanuit de hele wereld 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Eigener Hert ist Goldes wert 19.00 Flug in die Hölle, tv-serie. Afl.: de grote vergissing 19.58 Programma-overzicht 20.00 ETageaschau 20.15 Cortuga (slot). tweedelige tv-film van Edwin Marian. Met in de hoofdrollen Heiner Lau- terbach. Sissy Höfferer, Frie- drich Schütter e.a. Dr. Mike Berger en zijn Amerikaanse collega David Bruce keren naar Cortaga terug. Het land heeft problemen met de bana- nenproduktie en de afzet er van. Mike Berger en Bruce on derzoeken of onder de huidige stand van zaken een samen werking mogelijk is 21.45 Brennpunkt, actualiteitenru- 22.30 Tagesthemen 23.00 Romantiker aus Passion, port ret van de componist Wilhelm Furtwangler naar aanleiding van zijn honderdste geboorte dag 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff duitsland 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Bettkantgeschichten, kinder serie. Afl.: Opa mit Hund (herh.) 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie. Afl.: De moedige waterschildpad 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu8trierte, gevarieerd magazine 17.50 Trio mit vier FSusten, tv-serie. Afl.: Het tweede gezicht. Met: Perry King, Joe Penny en Thorn Bray. Regie: Robert Bralver. In een klein plaatsje in Californië zijn twee moorden gepleegd. Tegen de wil van de verontruste bewoners interes seert 'Riptide-Detective' zich voor de zaken 18.55 Mittwochslotto 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 EP.I.T. - Peter lllmans Treff. Hits en popnieuws met Peter lllman. Gasten: Midge Ure, Fe- argal Sharhy, Stevie Nlcks, Mike Oldfield e.a. 20.15 ZDF Magazin, actualiteitenru- 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie. Met in de hoofdrollen John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Alexis vor Gericht. Alexis wordt ervan beschuldigd Mark Jennings van haar balkon te hebben geduwd. Dominique probeert te bewijzen dat zij de zuster van Blake is. Jeff is nog steeds niet over de dood van Fallon heen en zoekt troost in de drank 21.45 Heute-journal 22.05 Kirche der Armen, reportage over de bevrijdingstheologie in Brazilië 22.35 Aus dem Leben gegriffen (Real Life), Amerikaanse speel film uit 1978 met Albert Brooks, Charles Grodin, Fran ces Lee McChain e.a. Regie: Albert Brooks. Entertainer Al- bert Brooks is op het idee ge komen een documentaire te maken over het alledaagse le ven van een Amerikaans gezin. De familie Yeagers doet aan het projekt mee, maar wat eerst spannend leek eindigt in een chaos 00.10 Heute duitsland 3 try 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs in..„ informatie en amusement 21.45 Wissenschaftshow, informa tieve serie. Afl.: Conserverings middelen, maken ze ons ziek? 22.30 E Das Abenteuer (L'awentu- ra). Italiaanse speelfilm uit 1960 met Gabriele Ferzettl, Monica Vitti, Lea Massari e.a. Regie: Michelangelo Antonio. De architect Sandro, zijn ver loofde Anna en haar vriendin Claudia zijn met een paar men sen aan het jagén als plotse ling Anna verdwenen is. Een ongeluk? Vlucht? Zelfmoord? Sandro en Claudlo gaan op zoek 00.45 Laatste nieuws ^Engeland i TV-Morgen bbc 1 nederland 1 17.30 D Laurel Hardy 17.35 Wizbita, kinderserie 18.00 John Craven's Newaround, jeugdjournaal 18.10 Running scared, kinderpro gramma 18.35 First class 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 No place like home, comedy- serie. Afl.: Comings and goings 21.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serie met Joan Collins, John Forsy the. Linda Evans e.a. 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.30 The marriage, documentaire serie. Afl.: For richer for poorer 23.15 El Condor, Amerikaanse speelfilm uK 1970 van John Guillermin met in de hoofdrol len Jim Brown. Lee van Cleef, Patrick O'Neal e.a. In een Mexicaanse vesting wordt ver ondersteld goud te zijn begra ven. Twee zwervers gaan op 00.55 Weerbericht NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Vrouw zijn. Informatief programma. Afl.: Recht, voorrecht of plicht 16.10 Daktari, tv-serie. Afl.: Judy en de Hyena 17.00 D'r kan nog meer bij, kinderprogramma NOS 17.30 'A6-Journaal EO 17.46 Tijd sein-Buitenland, actualiteitenpro gramma met Aad Kamsteeg music box 07.00 [^Muziekprogramma's. Julie en Edwina (07.00), Sunday special (herh.) (08.00), 'Euro Tour guide' met Sunie (09.00), '60 minute mix' met Martin (10.00), 'Time Out for Holland' met Monique Emmen (11.00) en 'Mu sical chains' met Sunie en Gaz (12.00). 13.00 EMuzitkprogram- ma'i. Herhalingen. duitsland 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Cortuga (slot) 11.50 Umschau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 13.15 Tele tekst 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Tag für Afrika, ein Jahr danach, te rugblik met filmbeelden uit Afrika 16.55 Ein loch In der Grenze (4), kin derserie naar de roman 'Een gat in de Grens' van Guus Kuijer 17.20 Mecki en Reineke Fuchs, ontdekkingsreis in een engels park en tuin 17.50 Tages- bbc 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 Bridge club 19.00 O Korda-cyclus: The divorce of Lady X, Engelse speelfilm uit 1938. Met: Merle Oberon, Laurence Olivier. Blnnie Bar nes e.a. Regie: Tim Whelan 20.30 Out of court 21.00 All our working lives: The Track 22.00 M.A.S.H. comedy-serie. Met Alan Alda, Mike Farrell e.a. 22.25 Dead head, Engelse misdaad- 23.15 Cool it 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht duitsland 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Kreta, Ursprung Europas, do cumentaire-serie 16.35 Der Stein dea Marco Polo, tv-serie. Afl.: Der Hund 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte, gevarieerd magazine 17.45 Der rose- rote Panther, tekenfilm itv 17.20 The Wall Game 17.45 The Book Tower 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroad» 20.00 This it your Life 20.30 Coronation Street 21.00 Duty Free, comedy-serie 21.30 Never the Twain, comedy-se rie 22.00 Lytton'e Diary, drama-serie 23.00 Niauws 23.30 Midweek Sports Special 01.15 1 Shall Always Remamber bbc 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play school 13.30 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Hokey Cokey 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Tea tv 17.10 Superted, kinderprogramma 17.15 Jackanory, kinderprogramma sky channel 08.45 Mountain Habitat, doc.-serie 09.00 Granny's Quilts, documentaire 09.15 EPat Sharp Show (herh.j 10.00 EYoung, Free Single (herh.j 10.45 (5)Jump (herh.) 11.45 SSky Trex. Herhalingen 14.15 Sky ways. Afl.: Breakdown 15.05 Land ol the dragon, doc-serie 15.35 Endless Days, documentaire 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EJeneen's di mensions sky channel 16.45 EYoung, Free Single, met Gary Davies 17.30 EJump, met Tony Blackburn 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Adlos Johnny Bravo 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy's College Reunion 19.30 Green Acres. Afl.: You Ought to be in Pictures 20.00 The Greatest American Hero. Afl.: Train of Thought 21.00 Neither Sea nor Sand, Engel se speelfilm van Fred Burnley met o.a. Susan Hampshire en Frank Finlay 22.40 International Motor Sports 23.45-00.45 EJump (herh.) itv 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 The Giddy Game Show 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Daytime 16.00 Gems 16.25 Regio naal nieuws 16.30 Sons and Daugh ters 17.00 The Giddy Game Show 17.10 The Telebuga 17.15 Ragdolly RADIO 1 leder heel uur niéuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 20.30 Langs de Lijn. 22.30 Akkoord, 23.02 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late Date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Klankbeeld Léon Orthel. 20.00 Nieuws. 22.00 Zeg, luister 's. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de CP. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualiteiten. 18.30-19.30 Geeste lijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. - 18.30 De BRT Big Band. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro. 20.03 Sport en Muziek. 21.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.05 Symfonie nr. 3, Franz Schmidt. 18.10 Aktueel. 18.30 De Rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Home-made. 20.30 Musica Antiqua. Met o.a. The Lute Group. 1 Canzone a 4 voor 2 sopraan- en 2 tenorlui ten, Giovanni Antonio Terzi, 2 The King of Danmarkes health voor 2 alt- en basluit. Tobias Hume. 3 Drie werken van Ema nuel Adriaensen, 4 a. Passe- mezzo Zorzi, b. Paduana Zorzi, c Saltarello Zorzi, diskant-, sopraanp, altluit en cister, Gio vanni Pacolini, 5 Concerto Vago anoniem, 6 Ballet, Nico- laas Vallet. morgen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 08.30 AVRO's Sportpanorama. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De Burgemeester is jarig. 13.08 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Hilversum 3 bestond nog niet. 16.05 KRO: Echo-politiek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 06.54 Ontmoeting. 09.03 Plein publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 NCRV - Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Nationale Hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Meesterwerken op CD. 10.30 Muziek voor miljoenen. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16,00 VPRO: Dirigentenprotret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De zonnebloem. 11.00 50+. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 KRO: Kruispunt. 13.40 De helende kracht van de sa- cramènten. 14.00 Schoolradio. 14.50 Drempelvrees. 15.05 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leid se kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Ouderen. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'Ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.15 Belletjes. Rinkelende liedjes. 10.03 Parkeerschijf. Bont magazine. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 De A-kant en de B-kant van Wynton Marsalis. 14.30 Strijkkwartetten. 16.00 Liederen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15