Bewegingstheater als abstract schilderij gekleurd gezien ill0 "IDIO/TELEVISIE QeiddaQowumt DINSDAG 21 JANUARI 1986 PAGINA 7 )e straat' leerzaam voor jkers en tv-makers zelf 0 )ude Amerikaanse speelfilms zie je het nog eens: het effect van een gefingeerde auto- Je kijkt in het gezicht van iemand achter autostuur, de acteur in kwestie draait eraan Dei Vn teven ervan afhangt, en achter hem zie e straat voorbijschieten. Maar het klopt alle- J net niet: je ziet heel duidelijk dat het niet fc8x xhte straat is maar een achtergrondprojec- keer als ik zoiets zie, ben ik verkocht: dan c3x ik niet meer serieus geloven in het ver- ttje dat ze me in die film proberen op de d6* te sPelden In Amerikaanse films, zelfs !r tx ehoren ze tot de zogenaamde B- of C-cate- t k e, kom je dergelijke klungeligheden al lang meer tegen. Maar Nederlandse films en te- sieseries zitten er nog vol mee. men in ow van Ruis ipp 51 t tl In 'De aanslag' komt een personenauto vol Duitsers aan bij een hoofdkwartier, het is hartje winter, de straat ligt vol met schuim en zout (sneeuw dus. zoals ze ons hebben uitgelegd in Films Fans), maar de kap van de auto is open. Wie erin gelooft mag het zeggen. In de IKON-serie De Weereld' liften een jon gen en een meisje mee achterop een open vrachtwagen. Dat moet je eens proberen zonder dat je haar door elkaar waait, zonder dat je vre selijk door elkaar gerammeld wordt en terwijl je ook nog een belangrijke dialoog uitspreekt. De Weereld' kan het na zo'n scène bij mij wel schudden, zoals dat modieus heet. En daar komt dan nog bij dat het geheel zich in Harlin- gen afspeelt en dat er werkelijk niet één enkele tiguur in voorkomt die ook maar het geringste spoor van een Friese tongval laat horen. Iets dergelijks zien we bij 'Het wassende water', het 'jubileumgeschenk' van de NCRV. Daar spelen zich scènes af waarin wordt gesugge reerd dat het stormt en regent, terwijl je duide lijk ziet dat bij de opnamen de zon heeft ge schenen en dat er hoogstens iemand met een tuinslang wat leidingwater voorbij de camera heeft staan spuiten. Kitty Courbois. die centraal staat in het verhaal als de moeder en de boerin, is zonder enige twijfel een actrice van klasse. Maar wat ze hier onder regie van Bram van Erkel vertoont is om te janken. Ze heeft een soort verbeten masker op waarmee ze elke denkbare situatie tegemoet treedt, ze kan niet anders spreken dan in een norse snauwtoon, en dat ze in het eerste deel ineens met die jongeman in die bedstee lag was psychologisch volstrekt ongeloofwaardig. Het was NCRV. dus wat zich daar afspeelde voltrok zich overigens gelukkig geheel gekleed. Dit in schrijnende tegenstelling met De Weer eld bij de IKON, waf dan wel een jeugdserie wordt genoemd (en ook op jeugdtijd wordt uit gezonden), maar daarin gaat men onbekom merd uit de bloes, ook als dat helemaal niet per se 'functioneel' genoemd hoeft te worden... Wat zou het verfrissend zijn als de bedenkers van al dit soort 'drama' (inderdaad!) eens te rade gingen bij het echte leven. Om te begin nen moeten ze maar eens kennis nemen van 'De Straat', driedelige documentaire serie van de NOS, deze week voor het laatst te zien, maar in Hilversum vast nog wel beschikbaar voor die dramaturgen, regisseurs en scenaristen die een lesje bij de werkelijkheid willen volgen. Van een heel andere fascinatie zijn de beelden die we te zien krijgen van de monsterrace Pa rijs-Dakar. Geen touw vast te knopen aan het verloop, commentaar op deejee-toon bij beelden van in coma liggende coureurs bij Veronica Sport, mensen en voor miljoenen aan kostbaar materieel dat naar de ratsmodee gereden wordt in een van de armste streken ter wereld - dit is ook een stukje werkelijkheid van vandaag de dag. RENE DE COCQ illem en Sonja IJl VERSUM - In wat Willem het grootste electronische us ter wereld noemt heeft S genavond een gezamenlijk eden plaats van Sonja en em. De tent staat momen- n Utrecht en Sonja zal sa- met Willem een duet ten e geven. kandidaten, afkomstig uit iterdam, Spaarndam en 1 rhugowaard, krijgen weer Issistentie van mimespeler 'van Houten en zullen o.a. ode brengen aan Charlie z\ plin. estaansrecht "f- ionale omroep gevaar" h«+)NINGEN Door de be- igingen, de oplopende on- en en de arbeidstijdver- [ingen zijn de regionale rre oepen aan de rand van het aansminimum gebracht. »een van de regionale om- >eV len is ook nog maar iets te or'fn. stelde P.Beugels, commis- educatieve, culturele en onale zaken van de NOS, roningen tijdens een vie- van het 40-jarig bestaan Radio Noord, de regionale oep van Groningen en nthe. Beugels zei geen ar- oeJient onbenut te zullen la- om zijn medebestuurders an te overtuigen „dat onze 3an onale omroepen voor ver- bezuinigingen bespaard !ten blijven". ;ens minister Brinkman WVC is de financiële situ- van de regionale omroe- een zaak die de NOS zelf Cu ;t oplossen. „De raad van van de NOS moet de leling van het geld dat de ring beschikbaar stelt re- fen", zo zei hij. HILVERSUM Het derde (culturele) televisie net zal in Nederland nog wel enige tijd op zich laten wachten, maar zou het er zijn geweest, dan zou „Het is 't gras" er op zijn uitgezonden, vertelt Stefan Felsenthal, hoofd van de af deling culturele programma's van de NOS, naar aanleiding van dit half uur durende werkstuk, dat morgen (Ned. II om 21.55 uur) op het scherm wordt vertoond. „Het is 't gras" is een prach tige produktie van het uit Amsterdam afkomstige Be wegingstheater BEWTH. Wat de kijker krijgt te zien, is eigenlijk een serie abstrac te schilderijen, stillevens en realistische tafereeltjes. Er zit heel weinig beweging in de voorgeschotelde beelden, hoewel de spelers met hun handen muren betasten en met hun voeten sporen ach terlaten in de grond. Het zijn overigens niet de muren van een theater, maar voor deze produktie, de wanden van de bouwvallige, en inmiddels afgebroken fabriek DEMKA in Utrecht. Een woordvoer der van het gezelschap ver telt: „Als je nu op het terrein gaat kijken, zie je nog de voetafdrukken, die wij er hebben achtergelaten". Bindend Voor het theatergezelschap, dat twintig jaar geleden werd opgericht, is de speellokatie heel belangrijk. Het is name lijk de bindende factor bin nen de voorstelling, want een echt verhaal wordt niet verteld. Waar de spelers zich dan ook het beste thuisvoe- Scène uit „Het is 't gras" van Bewegingstheater BEWTH. len is in kerken, pakhuizen en fabriekshallen en daar hebben zij de afgelopen ja ren, dan ook naarstig naar gezocht. Als de lokatie een maal was gevonden, kon de voorstelling beginnen. „Het is 't gras stamt uit 1982, maar voor de televisie werd er een nieuwe produktie van ge maakt. Daarbij functioneert de camera als het oog van de toeschouwers, want die wa ren bij het maken niet aan wezig. Voordeel is dat je met je neus bovenop alle gespeel de scènes zit, maar er zitten ook nadelen aan vast. Zo kunnen de prikkeling van de ondergaande zon door de spleten in de fabriekshal, de kou van de hal en de geur van specerijen niet op de kij ker inwerken. Ter compen satie worden er echter heel veel mooie plaatjes getoond, kleurcomposities eigenlijk, die worden opgebouwd door met vocht aangetaste muren en nauwelijks bewegende spelers in bijpassende kle ding en verschillende licht vallen door het inmiddels van zijn pannen ontdane dak. Indrukwekkend is het landschap-tafereeltje, dat zichtbaar wordt als een van de spelers, een van de grote, roestige deuren opent. Dat landschap is echter illusie, die dankzij een dia-projectie gestalte krijgt. Hetzelfde geldt voor de geluiden van een langsrijdende trein. Hoe wel er wel een spoorbaan langs de fabriek loopt, werd gebruik gemaakt van een bandopname. Specialiteit Licht is de specialiteit van Bewegingstheater BEWTH en het staat dan ook in „Het is 't gras" centraal. Dat is niet alleen te zien in de scène waarbij de vloer van de fa briek door lichtbanen in vlakken wordt verdeeld, maar ook tijdens de wande ling van een oude dame of de manier waarop de weer spiegeling van een plas water in beelden wordt gevangen. „Licht geeft op prachtige wijze de grafiek van de ruimte weer", is de korte toelichting van een van de woordvoerders. Er wordt overigens nauwe lijks gebruik gemaakt van kunstlicht. Bijna alle opna men werden bij dag- en avondlicht gefilmd. Slechts hier en daar werd ter ver sterking een lampje neerge zet. Het betekende wel dat de camera voorzien moest worden van lichtgevoelige lenzen. Van improvisatie is nauwe lijks sprake. „Dat is mis schien een half procent", al dus BEWTH. „Elke bewe ging en elke camera-stand is zwaar ingestudeerd. We heb ben vooraf ook veel proef gedraaid om te kijken hoe bijvoorbeeld die bruin- en grijstinten van de kleding te gen de muurdecors op televi sie zouden overkomen. Na twee maanden voorbereiding hebben we de uiteindelijke televisie-registratie in tien dagen opgenomen. Elke scè ne is beeld voor beeld met èèn camera vastgelegd. Dankzij een goede montage (van Tom Benavente) is „Het is 't gras" er zo goed uitgeko men". De titel wordt aan het begin van de voorstelling duidelijk gemaakt in een monoloog, die werd geschreven door Dylan Thomas en vertaald door Hugo Claus. Daarna is het volop genieten van een werkstuk, dat bij de NOS bij na een jaar op de plank heeft gelegen. HANS PIËT NEDERLAND 1 15.40 16.20 17.30 17.46 NCRV Welle9 Nietes, discussie programma o.l.v. Legien Kromkamp NCRV Jeugdmatinee, met om 16.20 Avonturen van een muis. om 16.35 Poly goon-journaal, om 16.38 Mag ik wandelen met uw hond? Tekenfilm en om 16.50 Snelbinder, jeugd- magazine NOS '/iS-Journaal NCRV Los Vast, muzikaal pro gramma TELEAC Nederlandse literatuur na 1830(6) NCRV [£De Fabeltjeskrant The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Jitterbugs break Wcfg van de snelweg, se rie routebeschrijvingen langs cultuurschatten van het christendom in Euro pa. Afl. 3: Tussen Baden- Baden en Freiburg NOS Journaal NCRV CD Het wassende water, achtdelige tv-serie van Pe ter van Gestel naar de ro man van Herman de Man. Met Kitty Courbois, Thom Hoffman, Sjoerd Pleysier e.a. Regie: Peter van Ge stel. Afl. 3: Vrijerijen. Giel- jan probeert onder het do minante juk van zijn moe der vandaan te komen maar die laat de teugels niet vieren E Rondom tien: medicij nen en gedrag, serie dis cussieprogramma's o.l.v. Henk Mochel. Artsen, far- macologen en gebruikers wisselen van gedachten over de invloed en uitwer king van medicijnen Meditatief moment Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie met Daniel J. Travanti, Veroni ca Hamel, Robert Prosky 23.05 Cheers, comedy-serie. Afl.: I'll gladly pay you on tuesday NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven 20.00 20.28 NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Stiefgezinnen (slot). Afl.: Mijn moeder zegt dat jij een eng wijf bent FEDUCO 17.40 Open Universiteit. De beurs van Berlage (cursus: Visuele Kunsten) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 18.30 18.45 19.00 19.37 20.00 22.30 22.45 23.00 Paspoort voor Italianen Sesamstraat CD Jeugdjournaal Journaal IKON M.S. De Weereld (3), acht delige tv-serie. De Weereld vaart uit, met oma, Peter en zijn vriendin Esther. On danks dat de jonge be manning zich probeert aan te passen, laaien de dis cussies hoog op Kenmerk, actualiteiten- Horizon, populair-weten- schappelijk programma gepresenteerd door Ingrid Drissen en Ben Kolster. Onderwerpen: Geluidme ting stelt biologen in staat meer te weten te komen over hoe planten omsprin gen met voedsel en zon licht; een onderzoek naar de wegveiligheid bij auto's en een volledig ecosys teem in een afgesloten gla zen bol Analyse, documentaire serie over veranderingen van wetenschappelijke op vattingen. Ditmaal aan dacht voor de problemen die komen kijken bij het voorspellen van vulkaan uitbarstingen Panoramiek, actualiteiten rubriek met (onder voor behoud) een vraaggesprek met Shimon Peres over de ontwikkelingen in het Mid den-Oosten De straat (slot), driedelige documentaire-serie over de Pieter de Vlamingstraat in Amsterdam. Deel 3: Op groeien. Jongeren vervul len de hoofdrol in deze af levering Journaal Den Haag Vandaag Nieuws voordoven TELEAC Leermoeilijkheden (3) EUROPA TV Programma-overzicht Kinderprogramma's Europa pop dossier, muziek programma Sport report ages Nieuws en weerbericht World Watch Educatieve uitzending Brugge de Stille, speelfilm Woodwind and Brass, muziek programma Nieuws en weerbericht World Watch Programma-overzicht FILMNET 17.00 Diffrent Strokes herh. 17.25 Mutiny on the Bounty II 19.05 Who's the Boss herh. 19.30 Het Verhaal van de Kleine Yoghurt, tekenfilm 19.40 First Born, natuurfilm 20.05 De Optimist, korte film 20.30 Ordinary People 22.30 Best Little Whorehouse in Texas 00.20-02.00 Zero to Sixty >0! 09 T 2 Schooltelevisie Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma (herh.) Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen Bassie en Adriaan, kinderserie De smurfen, tekenfilmserie Werken met audiovisuele middelen, informatieve serie. Afl. 2: Tekst en grafiek, een beetje pittiger leren (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Kunstzaken IQ, spelprogramma gepresen teerd door Herman van Molle Labyrinth: De krant, program ma over moderne communica tietechnieken, zoals computers en beeldverwerkingsappara- tuur, die in de loop der jaren zijn intrede heeft gedaan in de krantenwereld Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging Journaal en Coda: 'Paduan en Galliard' van Samuel Scheidt door het Ensemble Barocco- Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. Met: Tom Richards. Stephen Comey. Peter Phelps e.a. Tijdrover. Programma voor doe-het-zelvers (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts De kleine waarheid (16). serie van Willy van Hemert met in de hoofdrollen Willeke Alberti. Emmy Lopez Dias, John Leddy e.a. Eppo wordt steeds onuit staanbaarder. Jan Engelmoer geeft zijn zwager een flink pak slaag. Tijdens de ruzie zegt Eppo een paar dingen die Mar leen nog maar net recht kan Mike. Wekelijkse praatshow met Mike Verdrengh Willeke Alberti als Marleen Engelmoer in 'De kleine waarheid' op BRT2om 20.25 uur. 22.40-23.10 handel en wandel. Afl.: Middenstand in stadsvernieu wing (herh.) 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Contacts, programma over verkeersveiligheid (herh.) 20.05 Filmfestival In Brussel 20.10 Billet de faveur La Pretentai- ne, komedie van Jacques De- val. Met Claudine Coster, Mi chel Cretón, Jess Hahn e.a. Dat mensen voor elkaar klaar moeten staan geldt als een na tuurwet. Dat dit in bepaalde si tuaties uit de hand kan lopen bewijst het verhaal van dit stuk 22.15 Le Louvre, het grootste mu seum ter wereld, documentai re-serie. Afl. 3: De Griekse oudheid 23.15 Journaal 23.40-23.50 Shema Israël MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Off beat' met Martin (16.00) 'Euro- chart', de Europarade van Mu sic Box met Gaz (17.00) en 'Sunie hits the screen' (18.00). 19.00 Le village dans les nuages, kinderprogramma 19.30 Trente millions d'amls, die- renmagazine. Afl.: Wilde die ren. adopteer ze niet 20.00 Nana Mouskouri, eerste deel van een optreden van deze Griekse zangeres in het Hèro- de Atticus Theater in Athene 21.00 Pierre Soulages, documentai re over deze schilder en zijn 22.00 Nieuws 22.30 D Jean Cabin-cyclus: Le belle equipe, Franse speelfilm uit 1936 van Julien Duvivier. Met o.a. Jean Cabin, Charles Vanel en Viviane Romance. Vijf werk loze arbeiders winnen de hoofdprijs in de loterij. Ze be sluiten het geld te gebruiken om een uitspanning te bouwen aan de rivier de Marne 00.00-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Sunie hits the screen' (00.00). 16.00 Tagesschau 16.10 Lebensakrobaten, reportage over artiestenfamilies 16.55 SpaB am Dienstag, kinderpro gramma 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Die Hand im Moor (slot), foto roman 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: De verzoening 19.58 Programma-overzicht 20.00 fflTagesschau 20.15 Die Montagsmaler, amuse mentsprogramma gepresen teerd door Sigi Harreis 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse serie. Met Patrick Duffy, Linda Gray, Lar ry Hagman e.a. Afl.: Jamies wraak. JR gelooft nog steeds dat het document van Jamie waarin zij aanspraak probeert te maken op een gedeelte van Ewing Oil een vervalsing is. Bobby probeert nog steeds om Jenna uit voorlopige hech tenis te krijgen 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturwelt8piegel, kunstma gazine met ditmaal een repor tage over video in India en aandacht voor Duitse literatuur in de Verenigde Staten 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand 16.20 Pfiff, sportprogramma voor jongeren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Tom en Jerry, tekenfilmserie 18.20 Es muB nicht immer Mord sein, Duitse tv-serie met Jo- chen Schroeder, Esther Chrls- tinat, Volkert Kraeft e.a. Afl.: Kurvenreiche Strecke 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Die Watsons leben gefahrlich, reportage over vier blanken die aan de kant van de Zwarten staan in Zuid-Afrika 20.15 EDu traumst ja, mein Lieberl (C'est grand chez toi), Franse speelfilm uit 1979 met George Geret, Marcel Bozzuffi, Agnes Soral e.a. Regie: Patrick Ja- main. De 50-jarige architect Antoine wordt verliefd op de 17-jarige Claire. Na hun huwe lijk wil Antoine haar een mooi huls geven, maar hij raakt zo in de ban van het huis, dat Claire terugkeert naar haar ouders 21.37 Ratschlag für Kinoganger, filmrubriek 21.45 Heute-journal 22.05 Das kleine Fernsehspiel: Noah Delta II, tv-film met Attila Grandpierre, Beate Pilz en Zsolt Lengyel. Regie: Michale Pilz 23.45 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Gestörtes Sprechen, gestör- tes Hören. Afl.: Vertraagde spraakontwikkeling Telekolleg II: Cursus Wiskun de. Afl.: Flache zwischen den Graphen Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporfer, buitenland se reportaaes. Afl.: Cowboys Rückblende. '480 jaar gele den: Paus Julius II richt het Zwitserse leger op', reportage Formal Eins. Overzicht van de Duitse hitparade met Stefanie Tucking Industrieforscher in der Sack- gasse? Reportage van Pierre Kandorfer Deutscher Alltag. 'Kinderen kan men niet bedriegen', port ret van Reinhardt Lakomy uit Oost-Duitsland en Bernhard Mayerholz uit West-Duitsland, schrijvers van kinderliedjes Wie uns die Nachbarn sehen. De vroegere buitenlandse cor respondenten en hun beeld van Duitsland Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. IS Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BJ Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. Falcon Crest. Duitsland 1 om 19.00 uur. lèland BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Bananaman, kinderserie 17.35 The really wild show 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Faxt 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Holiday '86 20.30 EastEnders, tv-serie. Met: Wendy Richard, Bill Treacher, Susan Tully e.a. 21.00 Hold the back page, tv-serie 21.50 Points of view 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.30 Cagney and Lacey, politie-se rie. Met: Sharon Gless, Tyne 23.15 Film '86, filmmagazine 23.45 Nothing but the best, informa tieve serie 00.10 James Last in Schotland, mu ziekprogramma 01.00 Weerbericht BBC 2 18.30 Journaal voor doven 18.35 Fast forward, kinderserie 19.00 No limits, programma met jong talent 19.50 The adventure game, quizpro gramma 20.30 The Strange affair the Glad stone legend 21.00 Regionaal magazine 21.30 Food and drink, informatieve serie over eetgewoonten 22.00 I, Claudius (2), tv-serie naar het boek van Robert Graves. Met o.a. Derek Jacob!, Sian Phillips en Brian Blessed (herh.) 22.55 Arena: Cinderella 23.50 Newanight, actualiteiten 00.35 Weerbericht ITV The Wind in the Willows Splash Emmerdale Farm About Anglia, regionaal maga- Crossroads Bygones Busman's Holiday Magnum, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: Under world Boon, comedy-serie Nieuws Viewpoint: zero options (1), tweedelige documentaire over schizofrenie Legmen Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 EMonsters of rock, met Amanda Redington 17.30 EEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Brèdy Bunch. Afl.: The Elopement 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the Military Academy 19.30 Green Acres. Afl.: The Hooter- vile Image 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angel Come Home 21.00 A Country Practice 21.55 Wagon Train. All.: The John Darro Story 22.50 NFL American Football 00.15-01.00 EMonsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 Film van Ome Wil lem 15.00 Pippi Langkous, tv-serie 15.25 Diana (3). Engelse tv-serie 16.15 Mr. Belvedere, comedy-serie 16.40 Een wereld vol paarden, doc.- serie 17.05 VARA Clipparade NOS 17.30 %6-Journaal VARA 17.46 Smurfen 18.00 Snorkels NEDERLAND 2 VPRO 15.30 E Laurel A Hardy, afl.: Twice two (1933) 15.51 Achterwerk in de kast 16.06 Punky Brewster 16.31 Van hier tot Tokio 16.53 Hoe weeg je een olifant 17.08 Jipsloop 17.14-17.30 Een mama is een ei MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Lon don calling' met Blacknell (07.00), 'Sit tight' met Simon (08.00), 'Gaz bag" (09.00), "60 Minute mix" met Martin (10.00), 'Chart Attack' met Simon en Sunie (11.00) en 'The Power hour' (12.00). 13.00 EHerhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.10 Die Montagsmaler 11.55 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst 16.00 Tagesschau 16.10 Zu alt für den Sport? 16.55 Kein Tag wie jeder andere 17.15 Links und rechts vom Aquator 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Bettkantgeschichten 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Trio mit vier Fëusten, tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Journaal 13.55 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Bagpuss 16.52 Reg. nieuws 16.55 Henry's cat 17.10 Jimbo and the Jet Set SKY CHANNEL 08.45 Mountain Habitat, doc.-serie 09.00 Slipstream, documentaire 09.15 EPat Sharp Show (herh.) 10.00 EMonsters of rock (herh.) 10.45 EEngelse top 50 (herh.) 11.45 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways. Afl.: The Family Way 15.05 World Games 16.00 SPat Sharp Show 16.45 EYoung, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Moschops 13.10 Our Backyard 13.30 Mr. and Mrs. 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 On the Market 16.00 Gems 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Mo schops (herh.) 17.10 The Telebugs RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: Muziek in de nacht. 05.02 VARA'S Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 16.50 NCRV: Platennieuws. 17.30 Pianowerken v. Mozart (3). 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianowerken v. Beethoven. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Symf. Ork. met piano. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek van Beethoven. RADIO 5 17.25 NOS: Anders dan anderen. 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Voor buitenlandse werkne- 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Nederlandse literatuur na 1830. 21.30 Bonjour, tout le monde. 22.00 Grafische technieken. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leldse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Politiek en económie. 18.30 Muziek 19.00-19.30 Regionale muziek. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Israëlitische uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora: muziekmagazine. 21.03 Het BRT-Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners and soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee: popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.30 Het BRT-Koor. 18.10 Actueel. 18.30 Harmonies en fanfares. 19.00 Essay: Hongaarse avant-garde. 19.45 Hedwlg Swimberghe, klarinet. 20.00 Etnische en volksmuziek. 20.30 SWF-SInfonie Orchester Ba den-Baden. 22.30 Kinderen van de oorlog. 23.00-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.08 TROS. TROS Aktua. 13.20 Journallstenforum. 14.05 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 06.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 12.10 De orkestmuziek van Bach (24). 12.30 Promenadeconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten, solorecital door een jonge muzikant. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant. 10.30 De duvel is oud. 11.00 Geachte jubilaris. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leid- se kabel) Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van Kattekwaad tot erger. 15.15 De man die Nederland redde. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters. Ontbijtradio. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Fredrick Delius (10). 12.03 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 The Musical Snuff-box. 14.00 Die Zauberflöte, opera van Wolfgang Amadeus Mozart. 16.50 Andere toverfluiten.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7