Oegstgeest bouwt toch basisschool in Haaswijl fiEftn Opnieuw beweging ir gestrande Rio Grand< r JOUR NAAL Honkbalvereniging in Voorschoten Bedrijvigheid 't Heen Noord kan van start Warmond achter opknappen van Oude Raadhi LEIDEN OMGEVING CeidóeSommtt DINSDAG 21 JANUARI 1986PAGINÜ Wassenaar stemt in met hulpfonds WASSENAAR Ongeveer duizend gulden per noodgeval, en veertig noodgevallen per jaar. Dat is de achterliggende gedachte bij de goedkeuring door de gemeenteraad van het speciale fonds voor mensen in een financiële noodsituatie. Het is de bedoeling dat jaarlijks wordt bekeken of de veer tigduizend gulden toereikend zijn geweest. De ge meenteraad ging gisteren ook akkoord met een voorstel om computers in te voeren in het Wasse- naarse onderwijs. De Wassenaarse raad heeft een voorbereidingsbesluit genomen voor de bouw van 29 eensgezinswoningen aan het Zanderijpad. In antwoord op vragen van onder anderen VVD en CDA zei wethouder van ruimtelijke ordening Cocheret, dat er twee uitgangen voor het wijkje komen. Een uitgang heeft de mogelijkheid om te worden afgesloten, zodra het verkeer op de Schouwweg er hinder van heeft. Breunesse trekt progressieve lijst VOORSCHOTEN Mieke Breunesse is de lijsttrekker van de Voorschotense combinatie PvdA/PPR. Zij was al raadslid in 1981 en 1982. Tweede op de lijst is de huidige fractievoorzitter Johan Visser. Hij heeft te kennen gegeven geen fractie-voorzitter meer te wil len zijn, maar is wel bereid om een wethoudersfunctie te vervul len. De huidige PvdA/PPR-wethouder Jan van Leeuwen staat op eigen verzoek op een onverkiesbare plaats, als laatste op de kandidatenlijst. Nummer drie op de lijst is Rob de Vries, die ook tijdens de periode 1978-1982 al enige jaren raadslid was. Num mer vier is Ger Both, thans raadslid en vertegenwoordiger van de PPR in de progressieve combinatie. Vijfde staat Jan Steg, de voorzitter van de woningadviescommissie. De verwachting is dat de progressieven, die in 1982 drie vertegenwoordigers in de gemeenteraad kregen, ditmaal hoger gaan scoren. Ook de PSP neemt weer deel aan de raadsverkiezingen. Lijst trekker is Paul van der Burg, die ook in 1982 als lijsttrekker voor de PSP fungeerde. Toen haalde deze partij de kiesdeler niet en de verwachting is dat ook dit maal de PSP niet in de gemeenteraad zal komen. VVD-Valkenburg bepleit bedrijfsverzamelgebouw VALKENBURG De vestiging van een bedrijfs verzamelgebouw in het Boonrak-West ten behoe ve van kleinschalige en milieuvriendelijke bedrij ven dient krachtig te worden ondersteund. Dat standpunt verkondigt de VVD in Valkenburg. Met de gemeenteraadsverkiezingen in het vooruit zicht heeft ook deze partij een verkiezingspro gramma opgesteld. De VVD heeft meer voorzie ningen op het oog, vooral voor de bevolking. Zo meent deze partij dat de peuterspeelzaal voor ie dereen bereikbaar moet zijn dankzij een subsidie van de gemeente. Verder vindt de VVD dat on derzocht moet worden of er een openbare biblio theek in de gemeente kan worden opgericht, de herhuisvesting van jongerensoos De Peuk snel rond moet komen en dat particulier initiatief voor de aanleg van tennisbanen en een voetbalveld moet worden ondersteund. Tegen lichtmast na black-out VOORSCHOTEN Een 32-jarige inwoner van Rot terdam kreeg gistermiddag om twee uur een black-out, waardoor hij op de Chur- chilllaan in Voorschoten met zijn auto tegen een lan taarnpaal botste. Hij liep verwondingen aan gezicht en rechterenkel op. Een vrouwelijke passagier, eveneens uit Rotterdam, liep ook verwondingen aan het gezicht op. Beiden zijn naar het Academisch Zie kenhuis Leiden vervoerd. Kerktoren stom VOORSCHOTEN De monu mentale dorpstoren is al sinds september vorig jaar stom. De to ren geeft wel de tijd aan, maar op de hele en halve uren zwijgt het carillon en ook de grote klok, die de uren slaat. Oorzaak is een slui ting in de automaat van uurwerk en carillon. De klok kan wel met de hand geluid worden, maar niet meer automatisch aangezet. De firma Eijsbout heeft inmid dels een opdracht tot reparatie ontvangen, maar de technische storing is nog niet verholpen. Het is bij de gemeente niet bekend hoe lang deze storing zal duren, dat hangt volledig af van de technische afdeling van de klok kengieterij Eijsbouts. INBRAAK BIJ CEBEMO OEGSTGEEST Bij centrale missiecommiss aat Cebemo aan de Rh geesterstraatweg in Oe geest zijn twee beeldscl men met de bijbehore electronica gestolen. D|* vrijdagavond geb maar toen kon niet pre worden gezegd wat ontvreemd. Maandagn gen kwam het persoi op het werk en ontd< welke apparatuur verd nen was. De schermen een bepaald type comp is gekoppeld. Jongeren- sociëteit Ex-Voto in Voorhout VOORHOUT Een aantal Voorhoutse jongeren heeft gis teravond de nieuwe jeugdso- ciëteit Ex-Voto gepresenteerd. De zeven bestuursleden van de stichting-in-oprichting „Tussen Voor en Oost" infor- meerden de leden van de raadscommissie onderwijs en cultuur over hun plannen. Na dat de Voorhoutse jongeren vereniging Kontakt in januari 1984 definitief werd opgehe ven hebben enkele jongeren vorig jaar getracht de nieuwe sociëteit Alcatraz op te richten, maar de lange voorbereidings tijd en de onervarendheid van het jonge bestuur vormden uiteindelijk het struikelblok voor dit initiatief. Dat was aanleiding voor John (19) en Wilco Langeveld (21) om samen met Ton van Wijk (25) de koppen bij elkaar te steken en tot de oprichting te komen van een nieuwe jonge- rensociëteiL Die zal moeten worden ondergebracht in het Secgebouw. Architect Paul Bakker liet gisteravond een model zien van deze in te rich ten multifunctionele ruimte. De commissieleden waren en thousiast over het plan dat grotendeels door bestuur en medewerkers zal worden uit gevoerd om de kosten laag te houden. Wethouder Joon gaf de toezegging de zaak goed te bekijken en te proberen zo snel mogelijk met een voorstel ter tafel te komen. „Het zal eerder een kwestie van weken worden dan van maanden", beloofde de wethouder. Het bestuur van Ex-Voto wil per 1 september van start gaan. WV WARMOND WEER LEVEN INGEBLAZEN WARMOND De wederge boorte van de Warmondse VVV is een feit. Tijdens een algemene ledenvergadering werd gisteravond besloten een nieuw bestuur te benoemen. Daarmee werd een nieuw tijd perk ingeluid voor de VVV, die nog wel bestond, maar geen activiteiten meer ontwik kelde gedurende de laatste ja- ren. De vergadering werd gis teravond bezocht door zeven leden. Het ledental werd tij dens de vergadering uitge breid met vier mensen, de nieuwe bestuursleden. Het be stuur wil proberen nog voor het zomerseizoen een informa tiecentrum in te richten bij kantoorboekhandel De Nie aan de Dorpsstraat. De ope ning staat rond 1 mJi gepland. Daaraan voorafgaand moet nog wel het een en ander ge beuren. De VVV zal zich moe ten melden bij de provinciale VVV en daarmee ook lande lijk worden ingeschreven. Er zal een ledenwerfactie worden gehouden onder de plaatselijke ondernemers en de inwoners van Warmond. Dat laatste zal voornamelijk gebeuren tijdens de braderie. Het bestuur werkt bovendien aan een informatieve folder. Het bestuur van de Warmond- se VVV ziet er als volgt uit: J. de Winter, voorzitter, L. Bunck secretaris, H. Langen- berg penningmeester, J. de Neef vice-voorzitter en H. M. Tromp, adviseur. OEGSTGEEST In Haaswijk komt toch een basisschool. Nog voor de gemeenteraadsverkiezin gen van maart zal de ge meenteraad zich daarvoor in principe uitspreken. Die verwachting sprak wethouder Th. van Hazel gisteravond uit tijdens de algemene ledenvergade ring van de Vereniging Haaswijk uit. „Het eerdere besluit om in de nieuwe wijk geen scho lenbouw te plegen was geba seerd op de prognoses over leerlingenaantallen, die thans niet meer gelden. De cijfers liggen anders dan vroeger. De leegloop van de huidige scholen, waar wij re kening mee hielden, blijkt niet te bestaan vanwege het groeiende aantal kinderen. Scholenbouw in Haaswijk dient heroverwogen te wor den", aldus Van Hazel. Hij verklaarde verder alles in het werk te zullen stellen dat in deelplan VIII dit jaar 85 woningen voor bejaarden gebouwd kunnen worden. Tot dusver heeft de gemeen te toestemming 50 woningen te bouwen en dat is onvol doende het bouwplan in één bouwstroom af te kunnen doen. Belangrijk is de ont sluiting van Haaswijk naar de Haarlemmerstraatweg toe. Het doortrekken van de Haaswijklaan, waardoor het verkeer in de Oegstgeester Dorpsstraat wordt ontlast, begint einde volgende maand. In verband met feit dat de huidige voorzitter van de vereniging Haaswijk, de heer Poelmans, kandidaat staat voor D66 bij de gemeente raadsverkiezingen, trad deze af. Na de gehouden bestuurs verkiezing ziet het bestuur er als volgt uit: Voorzitter K. W. M. van Ommen, secreta ris F. Dane, penningmeester J. J. Rochat en de leden B. Meeuwisse en G. van Spen- gen. VOORSCHOTEN Er komt een nieuwe honk- en softbal- vereniging in Voorschoten als de gemeente bereid is een een malige startsubsidie van 30.700 gulden te verlenen. De leden van de commissie voor sport en recreatie waren gister avond bereid tot een positief advies aan de gemeenteraad, hoewel de hoogte van het be drag nog nadere discussie en overleg met het verenigings bestuur vereist. De commissie twijfelde er niet aan dat in Voorschoten behoefte aan een honk- en softbalvereniging be- De vereniging denkt voorlopig nog aan een contributie van ongeveer 150 gulden, wat vol gens de meeste commissiele den in vergelijking met andere sportverenigingen wel wat aan de lage kant is. Als positief punt werd gezien dat honkbal en softbal zomersporten zijn, zodat een goed alternatief ge boden wordt voor de juist in die periode stilligende andere veldsporten. Het derde veld op het sportcomplex Adegeest wordt waarschijnlijk het nieu we honk- en softbalveld. Het veld is nu in gebruik bij de S.V. Voorschoten. De Stichting Binnensport Voorschoten heeft bij de ge meenteraad gepleit voor een bijdrage voor de bouw van een tweede sporthal, die aan de reeds bestaande zou moeten worden vastgebouwd. Wethou der Marselis wilde de besluit vorming over dit grote project doorschuiven naar de nieuwe raadsperiode. Wethouder Mar selis schatte de kosten gister avond op 600.000 gulden. Het bouwrijp maken van het noordelijk gedeelte van het Katwijkse industrieterrein 't Heen is gisteren officiéél van start gegaan. Daarmee is een bedrag van vier miljoen gul den gemoeid. Bedrijven die in dit gedeelte van het mo derne industrieterrein grond gekocht hebben kunnen nu successievelijk starten met de bouw van hun onderko mens. Het bouwrijp maken van 't Heen-Noord gaat on- geveer een half jaar duren. Met het plaatsen een stukje riolering gaf wethouder drs. J. Bergman van openbare werken de werkzaamheden gistermiddag het startsein. De ontsluiting van het noor delijke gedeelte van het in dustrie-terrein is een belang rijk onderdeel van de werk zaamheden. De Lageweg wordt verlengd, en de Heer- enweg en de Heenweg (ge deeltelijk op Noordwijks ge bied) worden aangelegd. Daardoor zal een goede tweede ontsluiting van 't Heen ontstaan ter vervanging van de in zeer slechte staat verkerende Herenweg. Het fietspad langs de oostkant van de secundaire weg 1 (Wassenaar-De Zilk) kan dan in zijn geheel tot de Heenweg worden aangelegd. De Rio Grande ligt nu met de boeg in de richting van de zee, terwijl hij eerst evenwijdig aan strand lag. (Vervolg van voorpagina) WASSENAAR Het ber gingsbedrijf Smit-Tak heeft vannacht met de Smit-Lloyd 123 en de IJs land opnieuw beweging gekregen in het vastgelo pen vrachtschip Rio Gran de, maar men kreeg het opnieuw schip niet los. Sinds de storm van vorig week ligt deze zogenaam de bulkcarrier op het strand bij Wassenaar. De Rio Grande ligt nu met de boeg in de richting van de zee, terwijl beide sleepboten ervoor waken dat hij niet opnieuw het strand op wordt gedreven. Eerder op de avond brak de sleeptros van de Smit-Lloyd 117. De bergers gaven het rond half een op. Vanaf elf uur 's avonds was men bezig geweest het schip met een zig zag beweging uit het Zand te trekken. Daarbij kwam duide lijk zichtbaar beweging in de onfortuinlijke Rio Grande. Volgens sotnmige toeschou wers er waren weer enkele duizenden naar het strand ge komen is het niet uitgeslo ten dat de vrachtvaarder niet alleen vastzit in het zand, maar mogelijk ook op oude anti-tank betonblokken. Deze zijn na de oorlog grotendeels weggehaald. Althans dat deel dat zichtbaar was. Wat er in het zand is achtergebleven laat zich raden. De wind was rond half een toegenomen tot wind kracht 8. Dit en het afnemen de tij, deden de bergers beslui ten vandaag verder te gaan. Vandaag wordt ook de Smit- Lloyd 117 weer met het vrachtschip aangehaakt. Voor- alsnog-blijft hij wel in de buurt liggen van de Rio Grande. Met drie boten hebben de bergers vanamiddag rond de tijd dat het opnieuw vloed was (11.57 uur) opnieuw een poging ge daan: „Dan moet het lukken", aldus een optimische woord voerder van Smit-Tak. Het bergingsbedrijf is er giste ren in geslaagd een nieuw contract af te sluiten met Rijkswaterstaat. Tot vijf uur maandagmiddag had Smit-Tak en concurrent Wijsmuller uit IJmuiden de tijd een nieuwe offerte te maken. Daarna was het binnen een dik uur een uitgemaakte zaak dat S rak Tak opnieuw de laagste off >kei had gedaan. Het nieuwe ichl tract loopt tot 11 februari 1 ig.] uur. In die periode is het t ik keer springtij, hetgeen neerkomt dat tijdens vloed - water anderhalve meter h staat dan normaal. Mocht het gewone bruut weid „trekken tot je ons weegt", aldus een wo<J voerder van de bergers( geen resultaat opleveren, is het de bedoeling dat zuigers voor de Rio Grj een geul baggeren. Deze! thode is niet alleen du maar kost ook meer tijd. aanhaken van de sleept gebeurt met hulp van de I Scheveningse bergingsvaai gen de Buffel en de Dol De inzet van helicopters ei Scheveningse reddingsbri] is vandaag overbodig, aa zien de boeg van de Rio G de in zee ligt en zo beter reikbaar is geworden. De gers hopen vandaag tevens bruik te kunnen maken de deining onder de kiel het schip. De deining zou achterschip kunnen helpei te maken. io\ irsjp Duinzigt- school viert uitbreiding OEGSTGEEST De R.K. IVO/MAVO-school Duinzigt MAVO vierde gisteren de hele dag feest in verband met de ingebruikneming van een nieuw semi-permanent gebouw dat ruimte biedt aan 8 lokalen. De school is de grootste van Nederland in zijn soort. Het gebouw was gisteren rondom voorzien van een groen lint dat bij de hoofdingang, als gold het een geschenk, in een strik was geknoopt. Het oud-hoofd Zr. Salvatrix viel de eer te beurt om voor de „ontknoping" te zorgen. Twee steekpenningen op muntenmar, *c' icht DEN HAAG/LEIDERDORP/HAZERSWOUDE Mtnet« verzamelaars kunnen straks waarschijnlijk kiezen uit Leg „steekpenningen". Dat is het gevolg van het feit dat on Portheine, vice-president van de Haagse rechtbank vamen de eisen van Leiderdorper Bram Hensing in een kort gei 'ot heeft afgewezen. Hensing had medailleur Willem Vis uit Hazerswoude voi rechter gedaagd omdat deze een steekpenning op de m heeft gebracht, terwijl Bram Hensing stelt dat hij als e het recht heeft een steekpenning op de markt te brengt Bram Hensing had zijn ontwerp als eerste gedeponeen het Benelux perken Bureau. Dat belette Willem Vis ec niet zijn eigen steekpenning uit te brengen. Op de recht ting vorige week trok de raadsman van Vis in twijfel o wel een alleenvertoningsrecht voor een steekpenning staat, aangezien er al eens eerder een dergelijke munt is gebracht. Bram Hensing heeft nog altijd zijn steekpenning niet 1 slaan bij de Rijksmunt. Hij is dat wel op korte termijn plan, aangezien hij al 4500 bestellingen binnen heeft. M< opbrengst wil hij een koffiebar beginnen in Leiderdorp.^! is overigens niet uitgesloten dat de Rijksmunt niet berei( zijn de munt te slaan, aangezien er al een steekpenning van Willem Vis dus, bestaat. k) j ï-; erk voetbalvereniging ROAC '79 houdt woensdag weer een kaart- en sjoelavond voor le den en donateurs. Aanvang half negen. Plaats van han deling is de kantine van de voetbalvereniging in Rijp- wetering. André Hazes lijkse ruilcontactavond in Dorpshuis „De Alkeburcht" aan de Noordhoek in Roelo- farendsveen. Op deze avond wordt tevens een postzegel veiling gehouden. Er zijn 75 kavels bestaande uit series, losse waarden en stokboeken. De zaal is open om zeven uur en de kavels zijn te bezichti gen vanaf half acht. De vei ling begint om half negen. Op Leeftijd Het Overleg Vrijwilligersor ganisaties in Oegstgeest ver toont morgenavond vanaf half acht de film „Op Leef tijd". Dat gebeurt in het Ge meentecentrum aan de Lijt- weg. Kaartavond De contactcommissie van Het optreden van André Ha- zes op 23 januari in Treslong Advcndo in Hillegom gaat niet door. De populaire zanger is door ziekte geveld en zijn plaats wordt die donderdagavond ingenomen door Gerard Jo ling. De entree bedraagt 62 gulden 50 per persoon. Aan vang 19.30 uur. De hengelsportvereniging Advendo houdt vrijdag de jaarlijkse feestavond in dorpshuis De Meerkoet in Lisserbroek. De in dit sei zoen veroverde prijzen wor den daar ook uitgereikt. Aan vang acht uur. Postzegels Ruilvereniging „Alkemade" houdt vrijdag haar maande Brigitte Kaandorp De actrice/cabaretière Brigit te Kaandorp treedt vrijdag op in Treslong in Hillegom. Vanaf 20.30 uur brengt zij haar show „Laat mij maar even". Kaarten zijn verkrijg baar bij de VVV-Hillegom en de Kulturele Raad Hillegom voor 7,50, CJP- en Pas 65- houders betalen 6. Reser veren kan via: 02520-18869. Propaganda De Noordwijkse afdelingen van de Hout- en Bouwbond CNV, de Christelijke Federa tie Overheidspersoneel, Wel zijnszorg CFO, de Vervoers- bond, de Hout- en Bouwbond CNV afdeling Noordwijker- hout, de Industriebond en de Voedingsbond CNV, houden vrijdag in De Rank aan de Golfbaan in Noordwijk een gezamenlijke propaganda- feestavond. Aanvang 19.45 WARMOND Het op knappen van het Oude Raadhuis, zodat de Vere niging Het Oude Raadhuis .meer ruimte krijgt, is vol gens leden van de ge meenteraad in principe een goede zaak. Dat bleek gisterenavond toen het bestuur van de Vereni ging Het Oude Raadhuis en leden van de gemeen teraad tijdens een infor mele bijeenkomst met el kaar over het voortbe staan van het Raadhuis en de plannen en wensen voor de toekomst. Het Oude Raadhuis is een fraai bouwwerk in de dorps kern wat sinds 1979 voor de helft in gebruik is als cultureel centrum, terwijl de andere helft werd verhuurd aan een administratiekantoor. Dat ad ministratiekantoor is ver plaatst en dat biedt tal van mogelijkheden voor het cultu rele centrum wat wordt be heerd door de vereniging Het Oude Raadhuis. Het bestuur stelde gisteren nadrukkelijk dat de mogelijkheden tot nu toe zeer beperkt zijn gebleven door gebrek aan ruimte. Daar door zijn de aktiviteiten wat eenzijdig geworden. Voor gro te exposities, koffieconcerten en grote evenementen is de ruimte ongeschikt. Nadat de aanwezige raadslie den zich welwillend hadden getoond ten aanzien van het werk van de vereniging Het Oude Raadhuis werden aller lei suggesties aangedragen voor nieuw te ontwikkelen ac tiviteiten. In de kelders bevin den zich heel oude strafcellen en wat grotere ruimten. Daar Gemeentebelangen zet vrouw bovenaan LEIDSCHENDAM Mevrouw E.P.Th.M. van den Brand- Francken, de huidige fractievoorzitter van Gemeentebelangen, is door de kernlieden in Leidschendam gekozen als lijststrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Tweede op de lijst staat mevrouw mr. E.H.A. van der Veen, derde C. van Leeu wen, vierde ir. J.W. Corver en vijfde T.H.F. Proost. De num mers een, twee en vier vormen de huidige fractie in de raad. Gemeentebelangen zegt de komende raadsfractie te gaan wer ken met een steunfractie en een aantal uit de achterban samen gestelde groepen „die de ombudsfunctie, welke bij Gemeentebe langen hoog in het vaapdel staat, tot zijn recht zal doen komen". liggen nu de aardappels! gemeentepersoneel opgeslr maar voor de toekomst zoq die ingericht kunnen als: koffieshop, klein rr sprekershoek, praatcafé, oruimte of poppenkast.! ruimte die nu in gebruik ir expositieruimte zou na de breiding benut kunnen >e vi den voor bijvoorbeeld coi fan ten, grotere en imposai exposities, huwelijksvolt kingen. Het historisch Ger schap Warmelda zou er J/ wisselende expositie kui inrichten en zou gelegen zijn er kreatieve lessen te OE ven. !X-v Het bestuur van het ILij Raadhuis toonde zich bi der tevreden met de posi benadering door de raadsl en zij gaan verder met d< *331 werking van de plannel igd. zullen wellicht binnenkor ew< men met renovatievoorst leid en een bijbehorende begro tooi

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12