Pernix naar middenmoot wmêtI Pauline Stastra zwemt kringrecord Leython vecht tegen zichzelf Leidse korfbalselecties bekend Pak slaag voor Fides Pacta ÊeidócSomcmt Avanti bedwingt L&T Vlietwi jk neemt revanche op Flaii ',n MAANDAG 20IANUAEI1986 PAGINA 16 LEIDEN Pauline Sta stra (LZ) heeft tijdens de wedstrijden voor de natio nale B-competitie een nieuw kringrecord op de 400 m wisselslag gezwom men. Haar tijd van 5.22.3 betekende tevens een startvergunning voor de winterkampioenschappen Silvia Bakker, haar clubgeno te, eindigde op een derde plaats in 5.30.2. Naast de eerste plaats voor Stastra waren er ook gouden medailles voor Yvonne de Kier en Nancy Kijk in de Vegte. De Kier won de 200 m vlinder m. geb. 69 in 2.39.0 en Kijk in de Vegte wist zich op de 100 m school Suzet- te de Kier met gemak van het lijf te houden. Zij tikte aan in 1.25.7 tegen 1.26.5 voor de later eindigende De Kier. Hans van Hees wist op de 100 m school slag een tijd van 1.11.6 op de klokken te brengen. Deze tijd was snel genoeg voor de uit eindelijke zege, Marco Mulder werd derde in 1.17.5. Antoine van Weerden was de enige LZ-er die twee maal op het ereschavot mocht verschijnen. Op de 200 m vlinderslag maakte hij 2.25.3, op de 200 m wissel zette hij de klokken stil op 2.23.1. Op beide nummer sleepte hij een derde plaats in de wacht. De gebroeders Bas en Alexander Willemse wer den elk eenmaal tweede. Alexander greep het zilver op de 100 m rugslag in 1.07.8, Bas was de op een na snelste op de 400 m vrij j. geb. 71 in 4.55.2. De laatste LZ-medailles waren voor Silvia Bakker en Winny van Deelen. De ploeg van de Zijl/LGB had alleen de F- competitie op de agenda staan. Minerva van Kampen was de meest opvallende deelneem ster. Zij kwam tweemaal op de 100 m schoolslag aan de start. Bij de m. geb. 69 werd zij tweede in 1.28.8, een verbete ring van haar persoonlijk re cord van 1.5 sek. later op de middag overtrof zij zichzelf door nogmaals 0.1 sekonden van die tijd af te knabbelen, deze prestatie leverde haar een eerste plaats op bij de m. geb. 71. Poloer Marcel Janssen eindigde op de 100 m school- slag j. geb. 69 als eerste in 1.17.5, de tweede plaats overla- Vriesekoop klopt Ron van Spanje Leiden Het openingsweek einde van de tweede helft van de tafeltenniskompetitie ver liep over het algemeen zeer succesvol voor de teams uit de regio. Zo mocht L&T achter af dik tevreden zijn met het verrassende gelijke spel dat Avanti afdwong. In de eerste divisie speelde Scylla een dub belprogramma en vergaarde direkt vier punten, terwijl un derdog Sjaardema met 6-3 on verwacht Middelburg Zuid de baas bleef. Bij de dames ver ging het Avanti zoals Scylla bij de heren. Met een 6-2 zege op Scylla en6-3 tegen Amsterdam '78 stelden de Hazerswoude dames hun kandidatuur voor het landskampioenschap. Twee weken voor de top twaalf lijkt Bettine Vriesekoop in topvorm. Tegen het zwaar gesponsorde L&T bleef de landskampioene maar liefst tweemaal overeind, waarbij vooral haar winst op mannen landskampioen Ron van Span je opvalt. Mariano Lukov eve naarde Vriesekoop, hoewel hij van Van Spanje verloor. Hij kompenseerde dit door naast Erik Noor ook Han Gootzen te verschalken. Aangezien dit voor beide Avanti spelers de openingswedstrijden waren stond er op een gegeven ment een riante 4-2 op het rebord. Hierna verloren echter het dubbel en ieder een enkelpartij, waardoor een blesseerde Rob Turk alsnog het vijfde punt veilig moest stellen. Even verrassend als deze re mise was de 6-3 winst van Sjaardema op Middelburg Zuid. Niemand gaf de Oegst- geesters veel kans in deze kompetitie. Immers Ron Schi- paanboord had nog nooit ho ger dan derde divisie gespeeld en moest nog veel bijleren, terwijl Friso Reitsma de laatste tijd minder presteerde. Beiden lieten echter eenmaal winst aantekenen, waarbij vooral opvalt dat Schipaanboord dit direkt in de openingswedstrijd deed. Grote man was echter Herman van der Broek die in topvorm verkeerde, geen game afgaf en ook in het ge wonnen dubbel een groot aan deel had. Vraag is alleen of de druk positief blijft werken op Van der Broek c.s. Ook Scylla kan uiterst tevre den terugblikken op het afge lopen weekeinde. Als een van de weinige herenteams dat het geplande dubbele programma ook werkelijk afwerkte scoor de het maximaal. Zaterdag ging Pelgrim Odion met 6-3 de boot in, waarbij opviel dat Mirjam Kloppenburg in tegn- stelling tot Vriesekoop nog niet in topvorm verkeert aan gezien haar verliespartijen te gen Peter Paul de Vrind en Sjoerd Meyer. Zondag was Shot een nog eenvoudiger slachtoffer: 6-1. Sjoerd Meyer liet de enige veer, Frits Kante been en de Vrind scoorden evenals zaterdag ieder twee maal. De Avanti reserves brachten het er tegen Odion niet zo goed vanaf. Robert de Groot (2x) en Pietje Bakker (wint al leen van Kloppenburg) bleven op 4-6 steken ook al omdat Pe ter de Groot geen bijdrage aan de score leverde. Dames Scylla-Avanti was zonder een zieke Sandra de Kruiff zelfs niet meer spannend. Behalve wat individuele succesjes viel er voor de Leidsen weinig eer te behalen. Marianne Kante been en Judith Lepelaar ga ven via respectievelijk Claudia Verschoor en José Bakker de score een enigszins redelijker aanzien: 2-6. Zondag herhaal den de teams zich. Scylla ging met dezelfde cijfers de boot in tegen Koningslust (tweemaal Kantebeen), terwijl Avanti iets meer moeite had met Amster dam '78: 6-3. Ellen Bakker scoorde haar tweede hattrick binnen vierentwintig uur, ter wijl José Bakker en het dubbel de 6 volmaakten. LEIDEN De volleybal lers van Leython vochten zaterdag tegen zichzelf in plaats van tegen Starlift 2. Zij konden hierdoor de goede resultaten van de afgelopen drie wedstrij den niet voortzetten en verloren met 3-1. Ook de dames en heren van NOVO stelden teleur. Er waren slechts drie over winningen voor de regio teams. Twee keer winst was er voor de beide teams van Gemini en ook de dames van Leython waren succesvol. Leython moest in Voorburg aantreden tegen Starlift 2, dat in de tweede divisie twee plaatsen hoger op de ranglijst stond. Het was een rommelige wedstrijd en beide partijen speelden matig. Hoewel zij de eerste set een 13-14 voor sprong hadden, konden de Leiderdorpse volleyballers al leen de tweede set naar zich toetrekken. De buitenaanval liep niet en ook de midde- naanval zakte weg naarmate de wedstrijd vorderde. Er werd te veel gediscussieerd in het veld en Leython moest met 1-3 en zonder punten naar huis. Gemini kreeg mede-midden moter Ekspalvo op bezoek en hield daar één punt aan over. Na de eerste twee sets voorna melijk door persoonlijke fou ten verloren te hebben, her nam Gemini zich. Met de komst van Menno Kielman op het midden waren de volgende drie sets voor de derde divisie- heren uit Voorschoten: 15-13, 15-5 en 15-10. Wat na het verlies van vorige week tegen Van Santen al ge vreesd werd, gebeurde: de he ren van NOVO moesten op nieuw een nederlaag slikken. Hoewel de ranglijst anders doet vermoeden, zijn de kwali teitsverschillen in de derde di visie klein en zo kon het ge beuren dat Delta (tiende) te sterk was voor NOVO dat op een derde plaats stond. Oude en nieuwe blessures speelden de heren uit Noordwijk par ten. Karst Breman forceerde zijn nog maar net herstelde enkelbanden, Lieuwe van der Meulen had geen sprong kracht in zijn overbelaste knieën en ook de schouder- blessure van Wilfred van Duuren speelde weer op. Nieuw was de gekneusde vin ger van Rik Dobbinga. In Zwijndrecht waren de setstan den 16-14, 16-14 en 15-9. In de promotieklasse werd de ontmoeting Jupiter-Leython 2 in 54 minuten beslist. Zonder Gijs Walraven kon Leython redelijk aanvallen maar nau welijks verdedigen. De eind uitslag was 3-0. De eerste set en het begin van de tweede deden de hoop voor Gemini 2 opleven. Onverwacht werd het 15-12 en in de tweede set liet Skania 1 de promotieklas- sers uit Voorschoten komen tot 12-12, maar daarna was het gedaan. Gemini bleef thuis met lege handen achter: 1-3. In Schoonhoven deed Donar het beter tegen DOS 2. Zonder wisselspelers werd alleen de eerste set verloren. De laatste set werd zelfs afgesloten met 0-15, voornamelijk door subtiel geplaatste ballen van Joost van der Zwet. De vierde wed strijd in de promotieklasse bracht een 2-3 winst voor NOVO 2 dat tegen Skania 2 vrij snel op een 0-2 voorsprong in sets kwam. Noordwijks con centratieverlies en persoonlij ke fouten boden Skania de kans terug te komen: de vol gende twee sets bleven in Delft. De vijfde set was echter weer voor NOVO dat het ni veau van de eerste twee sets hervond (2-3). Dames Het hoge tempo van het in de LEIDEN Voor de Leid- m,et ""i0 v"loren. Het acht- uu tal van Van Huis kon door een se korfbaltop heeft het haperende tweede aanva] begin van de tweede helft nooit op gelijke hoogte komen, van het zaalseizoen weinig al waren er bij 9-8 nog wel succes gebracht. Pernix (gemiste) kansen op een om werkte zich verder los mekeer. Leon Brouwers en van de degradatieplaatsen, Enc Kr0™110"' namen met i 5 vier en drie goals het grootste maar dat w&s de enige po- deej van de Leidse produktie sitieve uitschieter. De da- voor hun rekening, naïden, Zuiderkwartier en TOP leden nederlagen, al was het voor laatstge noemde club pas de eerste verliespartij in deze com petitie. Nog altijd zoekt Pernix naar haar topvorm, maar 't Over schotje werd toch met 13-12 bedwongen. De formatie van Engel overleefde door Janne- ke mulder (4) en Peter Kui pers (3) een 4-6 achterstand (rust 6-6), waarna een late op leving van Kees Hortensius, twee doelpunten in één mi nuut, de beslissende doorbraak van 10-10 naar 12-10 beteken de. Ook Carla van Evert, Lian Tieleman, Geerten Breedveld en Kees Brokaar kwamen in het tweede half uur tot scoren. Slecht verdedigenb rak De Danaïden bij OSCR duur op, want er werd via 6-3 (rust) Bijna de hele wedstrijd moest Zuiderkwartier tegen een achterstand aankijken, daar Ons Eibernest meer bekeken en vooral slagvaardiger speel de. De blauw-gelen bleven tot halverwege de tweede helft bij, maar na 9-9 bracht Cort van Dijk viermaal scorend de doorslag (10-14). Alleen Dirk Jan de Kreek en Eric van Lunteren hielden gelijke tred met de Haagse routinier, ter wijl Rens Henzen twee treffers leverde in het 12-16 verlies. Ook TOP stond bij Kinderdijk vrijwel voortdurend achter, omdat de thuisclub haar fysiek overwicht onder de palen Gerco Langelaan, Frank Nij- enhuis en Anne van der Zaag demonstreerden maar zelden de geroemde schotvaardigheid. Aanvankelijk, leek Crescendo tegen Eureka op weg naar een eenvoudige zege, maar na rust (7-2) werd de tegenstand gro ter, mede door het invallen van Wim Niesing. De ploeg van Ruud Niesing bleef door Carolien van Noord (4), Mar lies Brouwer (3) en Alphons Cornelissen (2) echter net aan de goede kant van de schore: 11-8. Op de eerste tien minuten na (2-0 en 3-2) had De Algemene weinig in te brengen tegen Achilles, dat met 9-16 ruim en ietwat geflatteerd zegevierde. Jory Sjardijn, Marco Mud en invaller Wim van Vliet waren met ieder twee doelpunten de enigen, die in de aanval enigs zins een vuist konden maken in het povere treffen. Na veertig minuten stond Fluks op een ruime 8-1 ach terstand, omdat ODO (M) erg bleek te schieten. Aad sterk uitbuitte. De koploper var> Drongelen, Kees Zwanen- van 1B kwam daardoor moei lijk tot aanvallen en miste bij 8-6 ook een strafworp, waarna zij met spelbevriezen definitief gevloerd werd: 9-6. Stella van der Zaag (2), Barbara Romsom, burg (3) en Bram Koppeaal be kroonden daarna nog wel eni ge betere aanvallende acties, maar het verlies stond allang vast: 10-7. Kort na rust ontbeerde Ons bekend gemaakt van de spe- de Leidse regio uitnodigen. Iers, die op 5 februari tegen de Deze mogelijkheid werd met man, Rob Redel (Pernix), Dia- (TOP), Els van Lunteren (Zui- ne Hoppenbrouwer, Alfred derkwartier) en Eric Krom- nationale selecties spelen. De keuzecommissie hoefde zich niet strikt aan leeftijdsgrenzen te houden, waardoor leden van standaardploegen bij de junioren en het jeugdteam konden worden gekozen. Bo vendien mocht zij in tegenstel- zeven spelers ruimb enut, al waren TOP en Fiks de enige leveranciers. De selecties zijn als volgt samengesteld: Junioren: Mieke Selier, Frank Peter de Haas, René van Voor- en (Fides Pacta), Lian Tiele- Lambooy (De Algemene), San dra van Gelderen, Jaap Riet dijk (Fiks) en Ingrid Slinger land (De Danaïden). Jeugdploeg: Janneke Halve- Jeanet Smit, Robin Sommeling (Fides Pacta), Car- en Anne van der Zaag (TOP), la Kuipers, Janneke Mulder, Peter Kuipers (Pernix), Gerco Langelaan, Frank Nijephuis Ruud Swaak van de Algemene is onder de paal in verdrukking gebracht door zijn verdediger van Achilles. Zijn ploeg leed met 9- 16 een duidelijke nederlaag. Eiland het geluk voor de ge- na 5.5 (rust) op 6-9, maar de lijkmaker, zodat KOAG haar veilige marge van twee werd 7-6 voorsprong behield en la- eerst door Tanja Reitsma uit ter zelfs tot 10-6 kon vergro- het rondspelen gerealiseerd, ten Huib Hasselbach, met vier Liefst zes treffers droeg de treffers het beste op schot, eerste aanval van Velocitas maakte 10-7 en daarna ging aan in het duel tgen Excelsior, het duel als de bekende nacht- dat met 7-10 verloren werd. kfars,uit- Rien van Poelgeest (3), Jetske Met doordacht spel hield Fiks Goudsmit (2) en Jan Scheffers nog net Merwede achter zichv hielden tot 7-7 de strijd open, dat door stevige inzet lang bij- maar in de slotfase wreekte b)eef: 8-10. Robert van der zich het krachteloze spel van Kraan (topscorer met vier de tweede aanval, goals), Diederick van Veen (2) Slechts uit twee strafworpen en Sandra van Gelderen kon Tempo in de laatste twin- brachten de koploper van 2D tig minuten scoren, waardoor de topper tegen Weidevogels in 13-9 eindigde. Arjan Kolk man, goed voor een hattrick, Marjan de Joode en Ellen de Nijs werkten na rust de 7-5 achterstand weg (8-8), maar in het fatale vervolg kon enkel Ronald Drieduite vanaf de stip de uitslag vastleggen. Vlak vóór tijd stond KNS 10- 12 achter tegen lijstaanvoerder Phoenix, nadat de strijd aldoor gelijk op was gegaan. Peter Zitman, die samen met Louis Kok de helft van de produktie op zich nam, zorgde voor ge rechtigheid door alsnog het evenwicht met 12-12 te her stellen. hout (De Danaïden). Senioren: Wilma Neuteboom, Dick Onderwater, Nico Pi- kaar, Henny Piket (Fides Pac- Karin Westerbeek, Stella Erica Hardam, Kees Hortensi us (Pernix), en Monique Slin gerland (De Danaïden). tend aan zijn clubgenoot Den nis Luyten. Op de 100 m rug- slag j. geb. 69e.l. was Martijn Busscher de shelste. Aantik kend in 1.17.3 dook hij maar liefst 1.5 sekonden onder zijn persoonlijk record Amarentia Verkade was met een tijd van 1.28.8 de tweede dame die de 100 m schoolslag beëindigde. Linda Anker realiseerde op de 100 m vlinderslag m. geb. 69e.l. een tijd van 1.23.0, goed voor een tweede plaats. tweede divisie uitkomende Ze venhuizen overblufte Gemini in de eerste set, zodat coach Wattimury moest overschake len op een ander systeem. De 3-2-1-aanpak en een andere service wierpen vruchten af evenals de sterke buitenaanval en slimme prikballetjes. Gemi ni verloor alleen de chaotische vierde set nog, maar het laat ste part was mede door Ga- brielle Geleijns, die de laatste twee punten voor haar reke ning nam, voor de dames uit Voorschoten. De setstanden waren in Zevenhuizen: 15-6, 7- 15, 14-16, 15-9 en 8-15. Krimpen-Leython werd in de derde divisie een makkelijke zege voor de Leiderdorpse da mes. Krimpen bood nauwelijks tegenstand en goed aanvallend en blokkerend speelde Ley thon de \yedstrijd uit: 0-3. De dames van NOVO leden - ook in de derde divisie - thuis een onverwachte nederlaag te gen het veel lager geplaatste Volendam. Vooral de flinke Volendamse middenblokkeer- ster gooide scorend en blokke rend roet in het eten. De NOVO-dames liepen elkaar te vaak in de weg en goeie red dingen in het achterveld wer den aan het net verprutst. Een 1-3 nederlaag voor NOVO, „en dat was niet de bedoeling", al dus coach Italo van Weelden achteraf. De dames van Gemini 2, die spelen in de promotieklasse, wisten in hun uitbeurt tegen DVC geen punten te behalen. Ria Maarssen en Hanneke van den Hazel werden node ge mist: 3-1. Leython 2 hield wel een punt over aan de ontmoe ting met koploper Jupiter. Er had zelfs meer ingezeten, ware het niet dat drie passfouten op rij de weerstand van de Ley- thon-dames braken: 2-3. CORIEN BOTMAN 1 LEIDEN De badmintonners van Vlietwijk hebben in Al phen duidelijk wraak geno men voor de 7-4 nederlaag die Flair hun in de eigen sporthal toebracht. In De Arena sloeg Vlietwijk met 8-3 terug. Lisse 2 is ongeslagen kampioen ge worden en keert terug in de derde klasse, waaruit Spotvo gels wegvalt. Op 10 november versloeg Flair Vlietwijk in eigen huis en dat zinde de Voorschotense club niet. Dick Oostergo cs togen zondag naar Alphen en namen gepast wraak. Mikel Wieten won nog wel van Buddy Pan- gemanann, maar Henk Wes terbeek, Dick Oostergo en Al phons vanden Berg begingen geen fouten. Lucy Klaren en Jeannette Lamme verdeelden de damespunten, waarna Vlietwijk slechts één dubbel afstond. Het tweede van BC Lisse was dit jaar een klasse apart en werd dit weekeinde ongeslagen kampioen. Door de 7-1 overwinning op Nieuw Vennep keren de Lissenaren terug naar de derde klasse. In die derde klasse zorgen Flair 2 en BC Leiden voor een onver valste climax. Zondag moet Flair winnen om kampioen te worden, anders wordt BCL kampioen. Beide teams won nen hun wedstrijden met 7-1. Bij BCL liet Nora de Koning slechts haar single liggen, maar maakte als invalster in druk in de dubbels. Bij Flair ging de tweede mix verloren. BCL houdt de beste papieren en heeft aan een 4-4 genoeg om kampioen te worden. Het eerste van Lisse kon slechts hopen op een misstap van naaste concurrent ABCA om kampioen te worden. Zelf wonnen ze eenvoudig van Nij- kerk (6-2), maar ook ABCA won. De kampioensbloemen worden nu na de laatste wed strijd uitgereikt. Dezelfde 6-2 uitslag kwam ook op de sheets van Morgenstond tegen Spot vogels en Leyton tegen BC Leiden 2. Beide keren met verlies voor de Leidse clubs. Het verlies van BCL tegen Leyton betekent voor Spotvo gels degradatie. Trudy Koets probeerde in haar partijen haar medespotvogels nog tot grote daden aan te zetten, maar bleek een eenling. Het „Veense" Apollo profiteerde van de misstap van BC Leiden en klom in de rangschikking door de 7-1 winst op Van Zij- derveld 10 tot voorbij de „Vijf Mei hallers". Veglo behoudt een heel klein kansje op pro longatie van het vierde kl schap. De sleutelwedstrijc gen Van Zijderveld zal w schijnlijk overgespeeld m< worden, waarmee de ka weer gelijk liggen. Dit einde verloren beide te Veglo met 6-2 van Eridos Van Zijderveld met 7-1 Merenwiek dat daardoor cieel kampioen werd. deze week verloor het tv van Vlietwijk dat nog s puntloos is. Tegen De won slechts Wim Bavelaa single. Vlietwijk 3 wo Leidschendam de uitwed! tegen SIO 2 met 5-3. van den Berg had de slee dag van de Vlietwijkers. alleen verloor hij zijn ei spel, ook blesseerde hij zie ter zodanig dat de mix meer gespeeld kon woi Sandra Kroon deelde ii malaise. Vlietwijk 4 is doo 5-3 verlies tegen naaste current DKC 6 naar de la plaats verdreven en lijkt danks heftig verzet van Rl Thepass en Willy Hebn; Bij skiën kun je de fra staaltjes uithalen. De dees Chris Simboli liet zien in Lake Placid, waar aflevering van de strijd oi wereldbeker free style werd gehouden. Simboli keek de wereld even vam andere kant. Ook toen die er wit uit. ON PAPENDRECHT Fides Pacta heeft bij PKC haar eer ste kansloze nederlaag in dit hoofdklasse-seizoen geleden. De fusieclub verloor met liefst 23-12, maar zette zich ogen schijnlijk snel over het resul taat heen. „Als je nou met 14- 13 verliest, is het nog erger; laat het dan maar zó gebeu ren", bracht aanvoerder Robin Sommeling laconiek de stem ming in zijn ploeg onder woor den. Slechts in de openingsfase kon Fides Pacta even aanklampen bij de landskampioen, want Nico Pikaar, Henny Piket en Robin Sommeling hielden het verschil tot 5-3 beperkt. Dit kon de tekortkomingen aan Leidse zijde echter niet ver hullen: slecht plaatsen en dito schieten. Er werd zoveel bal verlies geleden, dat PKC naar hartelust op jacht kon gaan naar doelpunten. Het werd tussen de achtste en achten twintigste minuut dan ook met een dodelijke zevenklapper van 5-3 in één ruk 12-3. „Je zou het liefst onder die kruipen", verwoordde Berendes de machteloos! die zijn spelers aan den ondervonden. Typerend dat een sterke aanvaller Dick Onderwater enkel een strafworp tot sc kwam, wat met een tw treffer van Henny Piket 13-5 ruststand opleverde. Met een dergelijke stand de tweede helft verlaag! een veredelde oefenweds Coach Berendes besefte ook, blijkens het inbrei van Patricia Gottmer en nald van der Velden voor net Smits en Robin Sommi „om er misschien wat u halen". De invallers ha( geen inbreng in het score loop, dat nu wel iets mi eenzijdig werd. Natuu bleef de overwinning PKC onaangevochten: De overige doelpunten v« des Pacta werden door Hf Piket (3), Nico Pikaar (2), tina en Robin Sommeling vaardigd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16