Kieft en Platini trekken aandacht Olson met polsstok toch weer hoger dan Boebka Feyenoord op een dwaalspoor SPORTTRIBUIME AINDERLECHT LOOPT PUNT IN OP CLUB BRUGGE Droomstart voor Short NELLIE COOMAN WINT IN LOS ANGELES Hendriks verslaat wereldkampioenen op crossfiets Edine Van Heezik springt weer verder Dubbel jackpot bij W5 >n Weinig uitvallers in Rallye Monte CarlL, C«iclócSommxl MAANDAG 20 JANUARI 1986 PAGE Telstar oppermachtig VELSEN Telstar heeft zich in de replay van de tweede ronde in het toernooi om de KNVB-beker wel oppermachtig getoond te gen amateurclub Oostkapelle. Na een rust stand van 0-0 werd het uiteindelijk 2-0 voor de Velsense semi-profs. De doelpunten wer den in het laatste half uur gemaakt door Oostrum, na een blunder in de overigens goed spelende Oostkapelle-defensie, en De Jonge op aangeven van Niesten. Oostkapelle, dat lang overeind werd gehouden door de uitblinkende doelman Coppoolse, beperkte zich voor 2200 toeschouwers tot verdedigen. De hoop op een uitval had bijna nog succes, maar Belzen kopte tegen de lat. Namens Tel star raakte Bisschot ook de dwarsligger. Telstar - Oostkapelle 2-0 (0-0). 62. Oostrum 1-0, 95. De Jong 85. Scheidsrechter: Kempers. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: De Jonge (Oostkapelle). AALST Feyenoord heeft na aan vankelijk op een dwaalspoor te zijn geraakt de vriendschappelijke wed strijd tegen Roda Boys uit het Gel derse Aalst met 8-0 gewonnen. De ongeveer duizend toeschouwers moesten wel enig geduld oefenen, omdat op het tijdstip van aanvang de Rotterdamse eredivisieclub al leen werd vertegenwoordigd door de bestuursleden Fred Blanken- meijer en Aad van der Laan. De chauffeur van de Feyenoord-spelers- bus had abusievelijk koers gezet naar Aalst in Brabant in plaats van naar Aalst in de Bommelerwaard. Met een half uur vertraging kon het duel tegen de zaterdag eerste-klasser toch doorgaan. Voor rust scoorde Feyenoord vijf keer. De doelpun ten kwamen op naam van Sörensen, Erik- sen, Hoekstra (2) en Been. In de tweede helft schoten opnieuw Sörensen en Erik- sen (2) raak. MVV had veel moeite met derdeklasser Zandvoortmeeuwen. De Limburgse ploeg won weliswaar, maar met klein verschil: 2-1 na een ruststand van 1-1. Smeets en Adam scoorden voor MVV. Heracles verloor gistermiddag in Raalte met 0-2 van de hoofdklasser Rohda. Bronsvoort (36e en 85e minuut) maakte beide doelpunten voor de amateurs. FC Groningen versloeg met 6-1 vierde klasser Gruno. Veendam haalde uit tegen de amateurs van Veendam 1894: 11-0. Helmond Sport heeft zaterdag een oefen duel in Zeeland tegen derdeklasser Se- rooskerke met 4-2 gewonnen. Bij rust stonden de semiprofs met 3-0 voor. Hel mond sloot zijn driedaagse trainingskamp af met een zege van 5-0 op vierdeklasser RCS uit Oost-Souburg. RKC en de zaterdag tweedeklasser Altena speelden gelijk: 5-5. Bij rust leidden de amateurs met 4-3. Voor RKC scoorden Brandts driemaal. In het Limburgse plaatstje Well oefende VVV met de afdelings eersteklasser EWC: 11-2. Bij rust was het al 8-0. Valcks (3), Reijnierse (2) Corbijn, Taihuttu, Libregts en Hoeben scoorden. Bovendien ver dween de bal twee keer door toedoen van spelers van EWC in eigen doel. Enige duel betaald voetbal afgelast DORDRECHT Het enige competitieduel dat voor gisteren in de eerste divisie was vastgesteld, is afge last. De wedstrijd tus sen DS'79 en Veen dam ging niet door, omdat het terrein aan de Dordtse Krommedijk onbe speelbaar was. Denen hebben oefen programma voor WK ron tj HF vri elle in 1 de KOPENHAGEN De Deense bondscoach Piontek heeft het oefenprogramma van zijn balselectie voor de eindronde van het wereld) pioenschap rond. De Denen zullen vier schappelijke wedstrijden spelen, alvorens zich mei in Colombia in een trainingskamp op hc terug te trekken. De oefencampagne start o 1 maart met het duel tegen Noord-Ierland in Be Daarna worden Bulgarije op 9 april (Sofia Noorwegen op 13 mei (Oslo) aangedaan. De nl'el -reeks wordt besloten met de thuiswedstrijd mei in Kopenhagen tegen een andere deelni aan het WK, Polen. In Colombia zal het Deense r0'<' tal twee wedstrijden spelen. Daarbij fungeertaar nationale elftal van Colombia een keer als te stander. De twqede opponent wordt een regie selectie. oud PISA Wim Kieft en Mi chel Platini hebben giste ren de meeste aandacht getrokken in de Italiaanse voetbalserie A. In het duel tussen Pisa en koplo per Juventus (1-1) benut ten beide buitenlanders voor bijna 40.000 toe schouwers een strafschop. Kieft deed dat eerder dan Pla tini, in de 23e minuut. De Eu ropese voetballer van het jaar zette zijn team vlak na de pau ze op gelijke hoogte. Daarna stokte de produktie. AS Roma, de voornaamste concurrent van Juventus, versloeg het laaggeklasseerde Bari met 2-1. Dat was ook nodig, want ach tervolgers Torino (3-1 tegen Lecce) en AC Milan (1-0 tegen Fiorentina) behaalden ook een positief resultaat. Wim Kieft was met de 1-1 te gen Juventus uiterst tevreden. „Dit was voor ons de belang rijkste wedstrijd van het jaar". vertelde de blonde spits. „Het was hier echt een gekkenhuis, ons stadion was uitverkocht. De laatste tijd loopt het bij ons erg lekker". AC Milan lijkt overigens van daag uit de financiële zorgen te kunnen komen. Silvio Ber lusconi, eigenaar van drie tele visiemaatschappijen, zal de traditionele club opkopen voor ongeveer dertig miljoen gul den. Daardoor wordt het gat in de begroting opgevuld. Met de andere ploeg uit Milaan gaat het minder voorspoedig. Rum- menigge en Brady konden niet voorkomen dat Inter de uit wedstrijd tegen Avellino, toch niet bepaald een reuzendoder, met 1-0 verloor. Voor 35.000 toeschouwers passeerde Bene- detti zijn eigen doelman. Ook Napoli bleef steken: 0-0 tegen Atalanta. Op de ranglijst te kende zich na de achttiende ronde een splitsing af: Pisa is met de tiende plaats aanvoer der van een grote groep degra datiekandidaten. België Anderlecht is gisteren een punt ingelopen op koploper Club Brugge. Het elftal van de nieuwe trainer Arie Haan deelde de punten met Club's stadgenoot Cercle: 1-1. In Brussel verloor Club zelf met 1-0 bij hekkesluiter RWDM, dat na het ontslag van trainer Garot met een schone lei be gon. Van de top drie was AA Gent de enige, die zijn positie waarmaakte. Het versloeg Charleroi met 3-1. Beerschot kon Gent niet volgen. In Kort- rijk ging de ploeg van trainer Aad Koudijzer met 4-1 ten on der. West Duitsland In de Bundesliga heeft FC Nürnberg zaterdag een zege van 1-0 geboekt bij SVW Mannheim. Het was de enige wedstrijd, die in in de hoogste afdeling van het Westduitse voetbal doorgang kon vinden. Het ook vastgestelde treffen Vfl Bochum-FC Köln werd af-, gelast. Door de zege is FC Nürnberg nu drie punten ver wijderd van de laatste plaats, die door Fortuna Düsseldorf wordt bezet. Het was de twee de zege voor de degradatie- -kandiaat op vreemd terrein en tevens de tweede nederlaag van Mannheim thuis. In de 33e minuut van het door 8000 toeschouwers bijgewoonde duel besliste de uitblinker Die ter Eckstein de ontmoeting. Engeland De strijd om het Engels voet balkampioenschap heeft zater dag aan spanning gewonnen door de overwinning van Not tingham Forest bij Manchester United. De Mancunians bezet ten nog wel de eerste plaats op de ranglijst, maar Everton (2-0 tegen Birmingham), Liverpool (3-0 tegen West Ham United) en Chelsea (3-0 tegen West Bromwich Albion) zijn dicht in de buurt gekomen. Forest bezorgde de 46.717 bezoekers Pruzzo van AS Roma scoort ondanks oppositie van drie spelers van Bari. op Old Trafford een zuur mid dagje. De tweevoudige Euro- pa-Cupwinnaar, die vorige week in het nationale beker toernooi nog werd gestuit door het bescheiden Blackburn, won met 3-2. Schotland In de hoogste afdeling van de Schotse competitie krijgt het verrassende Hearts met de week meer de allure van een titelkandidaat. De ploeg uit Edinburgh kon zaterdag ook niet door kampioen Aberdeen, dat voor eigen publiek speelde, worden afgestopt. In de twee de helft schoot John Colqu- houn, afgedankt door Celtic, de gasten naar de overwin ning: 1-0. Frankrijk Paris Saint Germain, na 26 wedstrijden nog steeds onge slagen in de Franse competitie, heeft zijn voorsprong op de concurrenten Bordeaux en Nantes vergroot. De ploeg van Pierre Vermeulen ligt acht punten voor, met één wed strijd minder gespeeld. Paris Saint Germain won krap (3-2) van Nice dat dit seizoen weer in de hoogste klasse is terugge keerd. Nantes verloor voor de eerste keer dit seizoen op ei gen veld, van Marseille. Mona co zorgde voor een recordsco re: 9-0 tegen Bordeaux, een uitslag die de laatste 25 jaar slechts acht keer op het bord is gekomen in de hoogste klasse van de Franse voetbalcompeti- Portugal Koploper Benfica heeft de lei ding overgenomen in de hoog ste Portugese afdeling. Het won met 3-1 van Guimaraes en zag concurrent Sporting Lissabon 0-0 spelen tegen Cha ves. Het op de derde plaats staande Porto versloeg Pena- fiel met 2-0. DRIE ZEGES HOOGOVENS TOERNOOI WIJK AAN ZEE Nigel Short heeft op nadrukke lijke wijze zijn stempel ge zet op de beginfase van het 48e Hoogovens schaaktoernooi. Met drie punten uit drie partijen had de 20-jarige Engels man een droomstart. Hij versloeg zaterdag eerst de piepjonge Zweed Hellers (16) en bracht in de avond zijn tweemaal afgebroken partij uit de openingsronde tegen de Westduitser Hübner na 76 zet ten tot een goed eind. Gisteren ging Short onverdroten verder door de volledig uit vorm zijn de Ree geen enkele kans te ge ven. Tussen Short en zijn voornaamste achtervolgers onder wie Van der Wiel en de verrassende Engelse outsi der Hodgson is nu al een gat geslagen van een punt. Pas kort voor het begin van het Hoogovenstoernooi is Short na een lange rustperiode waar wat partijen gaan door nemen. De score in Wijk aan Zee verraste hem zelf dan ook het meest. „Ik kan me niet herinneren, dat ik al eens eer der een dergelijk sterk toer nooi met drie uit drie ben be gonnen", zei de Engelsman. Van de Nederlanders doet Van der Wiel het tot nog toe het best. Hij liet zijn overwinning uit de eerste ronde tegen Ni- kolic volgen door degelijke re mises tegen Seirawan en Hort. Paul van der Sterren is vast van plan niet opnieuw laatste te worden. Dat overkwam hem de twee voorgaande ke ren, dat hij in de hoofdgroep mocht spelen. Het spel van de nationalë kampioen maakt echter inmiddels een gerijpte indruk. De remises tegen Sei rawan, Hort en De Firmian (in betere stelling, maar met de vlag op vallen) mochten er zijn. Sosonko is kennelijk nu al krachten aan het sparen voor de wereldrecordpoging -simultaanschaken, die hij in september in Beverwijk wil ondernemen. Voor zijn drie remises tegen Ree, Ljubojevic en de tot nu toe onder de maat gebleven Rus Tsjernin had hij in totaal slechts vijftig zetten nodig. Billy Olson is heel blij met zijn record polsstokhoogspringen, dat hij overnam van de Rus Boebka. LOS ANGELES Tij dens indoorwedstrijden in Los Angeles zijn twee we reldrecords verbeterd. In beide gevallen raakte een wereldrecordhouder in de open lucht een record op de binnenbaan kwijt. De Amerikaan Billy Olson heroverde het wereldre cord polsstokhoogsprin gen. Hij slingerde zich in zijn derde en laatste po ging over de lat, die op de hoogte van 5 meter en 88 centimeter lag. Dat was één centimeter hoger dan de Rus Sergei Boebka, die woensdag in Osaka Olson het record afhandig maakte met de sprong van 5 meter 87. Boebka is wel de beste springer in de open lucüt met een hoogte van zes meter. Charlie Simkins haalde een streep door de naam van hink- stapspringer Willie Banks als recordhouder op binnenbanen. Simkins overbrugde de af stand van 17 meter en 50 cen timeter. Vier jaar geleden ngs- telde Banks zich aan de kop van de ranglijst met 17 meter 41. In de buitenlucht is Banks sedert 16 juni van het vorig jaar 's werelds aanvoerder met 17 meter 97 (Indianapolis). Ook op de in de Verenigde Staten zeer populaire yard-afs tanden sneuvelden twee beste wereldprestaties. Greg Foster, zilver op de 110 meter horden tijdens de Olympische Spelen 1984, werd de snelste op de 60 yards. De elektronische tijd waarneming stopte na 5,88 se conden. De bebrilde Foster was na afloop vooral zeer te vreden over de start. „Dit was de beste start uit mijn hele loopbaan", oordeelde hij ver genoegd. Foster verbeterde de tijd van de naar het lucratie vere football overgestapte Reynald Nehemiah, die in 1982 over de streep flitste na 5,92 seconden. Vierde record Het vierde record kwam in handen van Johnny Gray. De snelste Amerikaan op de 800 meter op buitenbanen leidde op de 880 yards van start tot finish. Hij kwam uit op de tijd van 1 minuut 46,8 seconden, waarmee hij juist l/10e onder zijn eigen toptijd van vorig iaar februari in San Diego bleef. Onderweg pikte hij ook het nationale record op de 800 meter mee. Die afstand pas seerde hij na 1.46,1. Opvallend was wel de koele ontvangst van Carl Lewis door de ruim 12.000 toeschouwers. De gouddelver van Los Ange les kwam niet in actie, maar was door een commerciële zendgemachtigde ingehuurd als verslaggever. In Los Angeles kwam ook Nellie Cooman aan de start. De Europese indoorkampioene won de 60 yards in 6,71 secon den en werd na een slechte start tweede op de 50 yards in 5,84 seconden. De zege ging naar de Amerikaanse Pam Marshall in 5,83. Cooman is met bondscoach Henk Kraay- enhof al langer voor een trai ningsstage in de Verenigde Staten. De trip geldt als voor bereiding voor de Europese ti telstrijd indoor, die op 22 en 23 februari in Madrid wordt ge houden. Daar zal Cooman haar sprinttitel verdedigen. MÜLHEIM De Neder landse amateur Martin Hendriks heeft bij een in ternationale veldrit in Mülheim (wdl) zijn huidi ge vorm nog eens nadruk kelijk onderstreept. De jeugdige veldrijder ver sloeg, een week voor de wereldtitelstrijd in de Bel gische plaats Lembeek, twee wereldkampioenen: Klaus Peter Thaler en Mike Kluge. Hendriks zegevierde op het door de voortdurende regen val loodzware parkoers met overmacht. Slechts de Poolse amateur Grzegorz Jaroszewski kon zijn spoor enigszins vol gen. Hij finishte met een ach terstand van bijna een halve minuut als tweede. De West duitse beroepsrenner Klaus- -Peter Thaler kwam ruim een minuut later dan Hendriks over de eindstreep. Mike Klu ge, wereldkampioen bij de amateurs, kwam er onder de moeilijke omstandigheden niet aan te pas. De Berlijner, die vooral op de stukken waar de fiets op de nek moest veel tijd verspeelde, kwam niet verder dan de zevende plaats. Dat was nog achter de Nederlan ders Huub Kools en Noel van der Leij. Een week voor het wereld kampioenschap veldrijden in Lembeek eindigde in Overijsse de Belgische favoriet Roland Liboton weer voor de Neder landse kanshebber Hennie Stamsnijder. Liboton had na een uur en een ronde 25 se conden voorsprong op Stam snijder. Reinier Groenendaal eindigde als zesde. Hennie Stamsnijder in actie tij dens de Belgische veldrit in Overijse. DORTMUND Edine van Heezik (ADA) heeft gisteren tijdens internationale indoor-atletiekwedstrijden in Dortmund het Ne derlandse record verspringen verbeterd en gebracht op 6,41 me ter. Het was de zesde keer dat de Amsterdamse het Nederlandse record scherper stelde. De laatste keer deed zij dat bijna vier jaar geleden. Zij sprong toen 6,37 meter tijdens een wedstrijd op 7 maart 1982 in Dortmund. Op 16 maart 1981 werd Edine van Heezik voor de eerste maal nationaal recordhoudster toen zij in Sindelfingen (Wdl) 6,25 meter sprong. Met haar prestatie bij het verspringen bedwong Van Heezik de limiet voor het toernooi om de Europese indoorkampioenschap pen, dat over vijf weken in Madrid wordt gehouden. Edine van Heezik eindigde op de 60 meter bij de dames als tweede in 7,64 i econden. Robert de Wit (Unitas) won de 60 me ter horden in 8.11 seconden. Nederlandse overwinningen kwa men verder op i aam van Arjan Visserman (AAC, 400 m), Han Kulker (De Bata ren, 800 m) en John van der Wansum (Phoe nix, 3000 m). De Engelsman Dave Cameron, die lid is van de Rotterdamse at- letiekclub PAC, heeft zaterdag de Boezem-cross in Gorcum ge wonnen. Hij liep het 10,5 kilometer lange parcours in 34 minu ten en 37,8 seconden. Cameron had een ruime voorsprong op Jan Korteland, die tweede werd. Vierde werd Peter van Marre- wijk van het Naaldwijkse Olympus'70, in 36.12,7. Zijn clubgeno te Carla Ophorst zegevierde bij de dames zonder tegenstand. Zij had 14.53 nodig voor de 3,5 kilometer. De Belgische snelwandelaar Jos Martens won zaterdag bij de at letiekontmoeting Indoor Zeeland de vijf kilometer in 20 minu ten en 37,3 seconden. Hij bleef de Nederlander Harold van Beek en zijn landgenoot Godfried de Jonckheere, de Belgische titel houder, ver voor. Prijsvragen f DEN HAAG De resultaten verschillende sportprijsvragen afgelopen weekeinde zijn: Toto 3. 2-2-3-1-1-2-1-1-2-1-3-1. nemers: 28.224. Inleg: 121. Prijzenbedrag: 57.552,00. Toto-gelijk 3. 4-6-13-14-20. f92,00. Prijzenbedrag: 9.0L Lotto 3. 4-15-16-29-33-38. Re: getal: 36. Deelnemers 552.i 2.532.724,00. Prijzenbedra 1.276.734,00. Cijferspel. 956526. Deelnei t 242.247. Inleg: 363.371,00. pcijzen. Westduitse lotto. 3-19-28-29 Reservegetal: 44. "Spiel'77': 567 Belgische lotto. 12-20-25-26 Reservegetal: 24. 'Jokernum 0189413. W5-spel. 8-6-9-7-14. Omzel 137.559,50. De winnende serie net als vorige week niet gerade jackpot van volgende week 183.344,00. HILVERSUM Voor tweede achtereenvolg! keer werd in het sportj van Hilversum de W5 niel raden. De aankomst Ziegf B (8), Walker Harvester Zodiac Vryenesse (9), Hollyrood (7) en Vuurpijl kwam op geen enkel wei muiier voor. Jackpot heeft een behoor aantrekkingskracht bij wedders. Men kwam dit aan een bruto omzet /T37.559.50. Hierdoor is e een bruto omzet over twee ken van ruim 183 duizend den. Het is niet uitgesloten het prijzengeld deze week netto tweehonderddui^ gulden zal oplopen. Tips Nootdorp Nootdorp koerst i.v.m. de St show van komende woensdag door de draverijen op Hilversu nu op vrijdag. Onze tips- vc meeting luiden. NATHAN OLVIERPRIJS: J Anja S en Agatha Odilia. NERES HANOVERPRIJS: Compaen, Zora d'Almere ei NESCIOPRIJS: Yersin, Zissy Sii Ygor westlandia en Yko A. NICO KIDPRIJS: Vlieland; W G en Zilverster G. NEVADA KPRIJS: Yonkers, Yi R en Wim Sprookjeshof. NOBLESSE OBLIGEPRIJS: Borzov, Ysabel Ossewaard en NICO BLOEM LUSTPRIJS: Ui man Spaland, Unez Kandia D. NANOUKPRIJS: Vonny Albo, eana P en Vasco Buitenzorg. NIMROD RPRIJS: Un Deux Vic Hanover en Unrian N. NORA HANOVERPRIJS: Wil Valentijn D en Ulino Buitenzot vTO lOt rAr iet i AIX-les-BAINS De inds looproute van de 54e Ra echt Monte Carlo is eenvoudig en o weest. Slechts vijf van deiof ii vertrekkers (de organisati laai hadden de tocht openges Dt sl voor ten hoogste 160 equi chtt voltooiden de duizend kilo'oor ter naar het verzamelj Aix-les-Bains in de Alpen i 'e h Een van de favorieten, -Ml lissi ku Allen, met Lancia bef p h( nen in Sestriere, had het danks de goede omstandij e ti den tamelijk moeilijk. Nel ssei in de rally van Groot-Brit )elft nië had hij problemen met er g electrische circuit van zijn gen. „Ik heb langs de autov in de buurt van Bergamo, na een uur stilgestaan. Tei ci van de fabriek hebben wel ieder onderdeeltje voor vervanging in aam king kwam, vernieuwd. 1 heb ik het idee dat de waf3,01' nog steeds niet gebruik maken van het volledige torvermogen". In de eerste proeven in buurt van Aix-les-Baihs I Allen niettemin in dé W,e®T van de andere favorieten, i 1 wie de verschillen in de ee 'a d proeven slechts in secori lent werden uitgedrukt. In déj?^™ pen lag de „sneeuwgrens" teravond ongeveer op 800 ter, waardoor de wagens' ^eet wisselend op harde -snee dooisneeuw en schone stuk £j"d weg moesten rijden. e Snelste man in de eerste pi ven, die tienduizenden 1 schouwers naar de bergwe hadden gelokt, was Henri vonen- K~ rla aat: 'al, n anss 1 none - el, I 'j d'

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12