Ri jnsburgse sporthal nog lang niet rond Voorschoten moet niet langer wachten op ontsluiting Vlietland j Raad Leiderdorp moeizaam akkoord met verkeersplan \e CeidAcOotuant Archeologisch onderzoek niet in gevaar WD Lisse wil 'gehoorzaal' Bromfietser geschept WETHOUDER OVER PLANNEN VOETBALVERENIGING: Oprichting 'Oude Dorpskern' ■H Vangrail Ria Hietkamp lijsttrekker PvdA Katwijk Consulentschap Tuinbouw open Tuinder vreest schade door schaduw nieuwbouw «SS LEIDEN OMGEVING DINSDAG 14 JANUARI 1986 PAGINA DEN HAAG/VALKEN- BURG De opgravingen op het Romeinse grafveld nabij de Torenvlietlaan in Valken burg zullen voorlopig niet worden doorkruist door de aanleg van de omleidingsweg S4 (Leiden-Katwijk). Het college van Gedeputeerde staten verzekert dat aan de Statenleden Meijer en Tila- nus (beiden PSP/CPN/PPR), die daar onlangs vragen over hebben gesteld. Eind 1986 moet worden be gonnen met de aanleg van de omleidingsweg. De weg zal het grafveld doorsnijden, en daarom is er haast geboden bij de opgravingen. De op graving dreigt echter te stag neren aangezien men een be drag van 300.000 gulden te kort komt. Ook is het niet zeker dat de 18 werkelozen die bij de opgravingen zijn ingezet hun werk mogen voortzetten. De Statenleden dringen er bij GS op aan er voor te zorgen dat de opgra ving naar behoren wordt voltooid alvorens de weg wordt aangelegd. Volgens Gedeputeerde Staten wérkt de Stichting Onderzoek Ro meinse Bewoning Valken burg ZH er hard aan om het tekort van 300.000 gulden en de personeelskosten gesubsi dieerd te krijgen. De Stich ting tracht sponsors te wer ven en probeert gebruik te maken van speciale regelin gen. Pas in de loop van deze maand vallen daarover ech ter definitieve besluiten te verwachten. LISSE De liberalen in Lisse zijn voorstander van de komst van een 'gehoorzaal'. Daarmee doelt men op een soort cultureel centrum dat een positieve invloed heeft op actieve muziek- en toneelbeoefening. Dit bleek gisteravond tijdens de presentatie van het verkiezingsprogramma van deze partij. Lijsttrekker L. Robertus liet weten de verkiezingen vol vertrou wen tegenmoet te zien en te verwachten de ene wethouderszetel te kunnen behouden. Overigens is de VVD voorstander van een zogenaamd afspiegelingscollege, waarbij zeker de grote partijen in het college vertegenwoordigd zijn. De heer Robertus liet tus sen de zinnen door blijken dat zo'n college wat hem betreft ho pelijk in een betere harmonie zal worden gevormd dan na de vorige verkiezingen het geval was. Het verkiezingsprogramma ziet er niet veel anders uit dan in voorgaande jaren. Het hebben van een sluitende begroting en het betrekken van de burger bij het gemeentelijk beleid wordt als belangrijk beschouwd. SASSENHEIM Een 27-jari- ge bromfietser uit Noordwijk raakte vanochtend om acht uur licht gewond, toen hij op de Oude Rijksstraatweg in Sassenheim geschept werd door een auto, bestuurd door een 23-jarige Voorburger. De bromfietser wilde de weg oversteken, maar had de auto niet opgemerkt. Door de klap belandde hij in de sloot. Hij werd met klachten over pijn in zijn schouder naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. Subsidie voor Zeilvaart Warmond WARMOND De leden van de commissie welzijn zijn gis teren akkoord gegaan met een subsidie voor de Stichting Zeilvaart Warmond. Zij vinden het werk van de stichting belangrijk genoeg om een financiële ondersteuning te recht vaardigen. De stichting organiseert jaarlijks onder andere de Westlan der Zeildagen en de Strontrace. De commissieleden noem den die zeilevenementen met oude vrachtschepen een prima manier om Warmond meer bekendheid te geven. De heer Vielvoye (VVD) was wel van mening, dat er nog wat meer gedaan moest worden om publiek te trekken. Zo zouden de deelnemers aan de Strontrace enige tijd in Warmond moe ten rusten zodat meer mensen de gelegenheid krijgen de oude schepen daar te zien. Nu varen de schepen na het los sen onmiddelijk terug naar Workum, de finishplaats. De commissie verleende ook de plaatselijke artotheek een subsidie, maar vond wel dat er meer bekendheid gegeven diende te worden aan de mogelijkheid om kunstwerken te lenen. Waterleiding gesprongen WASSENAAR De gemeentelijke waterleiding is vanmorgen om kwart voor zes onder een leegstaand pand aan de Molenweg 14 gespron gen en heeft daarbij voor flink wat overlast gezorgd. De krachtige wa terstraal spoot namelijk veel zand onder het pand en onder de straat weg. Gemeentewerken en het wa terleidingbedrijf zijn er aan te pas gekomen om de woning te stutten en de waterleiding af te sluiten. Vanmorgen werd hard gewerkt aan reparatie van de leiding waardoor de buurtbewoners weer over water zouden kunnen beschikken. Wat de oorzaak is van het springen van de waterleiding, is nog niet oekend. po Vreeburg erelid LTB Duinstreek 'te 'UT «bi jj uit Lisse heeft gisteravo y na vijftien jaar afsch 'r genomen als voorzit streek van nieuwe voorzitster vrouw E. Zandwijk-V Hage benoemde hem het eerste erelid van kringgroep. Hij blijft voorzitter van de v groep bloembollen. Eig< lijk had de heer Vreebi al in maart van het voi jaar zijn functie neer legd. RIJNSBURG „De Rijnsburgse sporthal staat er nog niet", zo merkte wethouder W. Glasbergen (CDA) gisteravond tijdens de commissievergadering welzijnszaken op. Hij rea geerde daarmee op de be richten als zou de bouw van een sporthal door de plaatselijke voetbalvereni ging Rijnsburgse Boys al in kannen en kruiken zijn. „Dat is zeker niet waar," aldus de wethou der. Twee weken geleden gingen de leden van Rijsburgse Boys akkoord met de bouw van een sporthal. De kosten van deze hal bedragen 1.3 mil joen gulden. Een speciale stichting genaamd 'sporthal Middelmors' moet het hele karwei in goede banen lei den. Het besluit van de Rijnsburgse voetbalvereni ging kreeg veel publiciteit. De gemeente is echter een stuk terughoudender. „Door al die berichten lijkt het net of morgen al met de bouw kan worden begonnen, maar dat is veel te voorbarig", zei Glasbergen gisteravond. „We hebben in het verleden toe gezegd eventueel grond be schikbaar te willen stellen. Officieel weten we momen teel nog van niets. Rijnsburg se Boys heeft nog niet bij de gemeente aangeklopt om met ons over die plannen en de exploitatiebegroting van ge dachten te wisselen." De Rijnsburgse wethouder noemde het .jammer" dat de voetbalvereniging niet voor de ledenvergadering met haar plannen bij de gemeen te is gekomen. „Nu zijn aller lei verwachtingen gescha pen, waarvan nog maar moet worden afgewacht of het al lemaal ook kan worden waargemaakt." Glasbergen noemt daarbij met name het verlenen van de benodigde gemeentegarantie. „Het mag toch duidelijk zijn dat we als gemeente geen behoefte heb ben aan een tweede Water- bos...", aldus de wethouder. NOORDWIJK Een groep bewoners uit de dorpskom van Noordwijk-Binnen heeft besloten over te gaan tot op richting van een vereniging, die de naam gaat dragen „De Oude Dorpskern". Als vignet krijgt de nieuwe organisatie een getekende dorpspomp. De oprichtingsvergadering heeft plaats op dinsdag 21 ja nuari in hotel-restaurant „De Beurs" aan de Voorstraat, aanvang 20.00 uur. Als motief voor de oprichting van de vereniging wijzen de initiatiefnemers er op, dat in de afgelopen jaren veel be woners en bedrijven uit de dorpskom van Noordwijk- Binnen hun huizen en be drijfspanden hebben opge knapt of gerenoveerd. In aie zin zijn er veel positieve din gen gedaan, schrijven ^ij in hun oproep. Daartegenover staat een aantal problemen, die bij de bewoners zorg en verontrusting veroorzaken. Men wijst in dit verband op de toenemende parkeerpro blemen, de verkeersoverlast, de toekomst van de Buiten kliniek etc. Hierover willen de bewoners met de gemeen te gaan praten. Op een infor matieve bijeenkomst, die op november in hotel-restaurar „Royal" gehouden werd, wa 1 meente is bereid tot dit over leg, mits zij kan spreken een organisatie en niet me afzonderlijke bewoners. Wi met het initiatief tot oprich ting van „De oude Dorps kern" instemt, dien een for muiier in te vullen en dit te leveren bij A. W. Verburg Voorstraat 74. HONDENKENNEL BU BOWLINGCENTRUM NOORDWIJK De hondenkennel van J. van Rijnswou behoeft niet te verdwijnen. Wel moet verplaatsing overwogen worden. Dat was gis teravond de mening van Noordwijkse commis sieleden. De heer Van Rijnswou had op het terrein van het Bowling Center Noordwijk zonder vergun ning een hondenkennel gebouwd. De honden waren volgens hem nodig om het bedrijf vrijwaren van vandalisme en inbraak. Hij 1 j\' echter over het hoofd gezien, dat hij met kennel de bebouwingsgrenzen overschreed. I zag de gemeente en dus werd opgetreden. I college krijgt van de commissie het advies e te gaan bezien of er niet elders op het bowlii J terrein ruimte voor de kennel is. (he VOORSCHOTEN Voorschoten moet niet langer afwachten of het misschien ook een oever verbinding krijgt met Vlietland. Desnoods door een motie van de gemeen teraad moet Voorschoten bij Gedeputeerde Staten pleiten voor een ontslui ting van het recreatiege bied naar Voorschoten. Aldus meent de commissie financiën en verkeer, die daarmee gisteravond een voorstel van de heer Bremmer (CDA) overnam. Wethouder J. van Dalen (VVD) benadrukte dat de ont sluiting van Vlietland een fi nanciële zaak is. Indien Voor schoten geld op tafel brengt, dan krijgt de gemeente een ei gen ontsluiting. Maar dat is niet mogelijk, aldus de wet houder voor financiën. Het kiezen voor de ontsluiting via de Leidse Europaweg en dan alleen om financiële motieven is uiteindelijk een droevige zaak volgens Van Dalen. Woonwagens De commissie bestreed gister avond de mening van buurtbe woners van Leidseweg-Noord dat er alleen woonwagens ge plaatst kunnen worden in de wijk Noord-Hofland. Zij er kende wel dat de zomervakan tie een ongelukkig tijdstip was waarop de bewoners bezwaar schriften in konden dienen te gen de geplande uitbreiding met twee standplaatsen. J. Aikens (D'66) meende dat er misschien juridisch wel juist gehandeld is door het college van burgemeester en wethou ders, maar gevoelsmatig zeker niet. Het resultaat is thans een aantal bezwaarschriften, die misschien door overleg voor komen hadden kunnen wor den. Aikens kreeg bijval van mevr. Hulscher (VVD) en uit eindelijk bleef alleen CDA'er J. Bremmer pal achter de ge voerde procedure staan. Wet houder Van Dalen verklaarde dat het college van B&W be reid is de bezwaren die nu nog binnenkomen ontvankelijk te verklaren. In Noord-Hofland is het eerste verplichte woonwagenkampje thans gereed. Ook in de wijk Starrenburg wordt een woon wagenkampje gerealiseerd. Een 25-jarige automob eel uit Den Haag, zijn 22-jile ge echtgenote en hl", zuster van 22 jaar uit H kkJ lingen zijn gistermich s licht gewond geraakt een botsing met een va rail. Het ongeluk gebeu op de A4 ter hoogte M Zoeterwoude. De bestiE der raakte van de t doordat hij een casse bandje zocht dat op grond gevallen was. stuurde daardoor tev naar links, botste tegen vangrail en sloeg over kop. De inzittenden naar ziekenhuis Antoni hove gebracht, maar k< den na onderzoek wi naar huis gaan. Door I ongeluk ontstond er kol tijd een opstopping op| rijbaan. ini KATWIJK Ria Hietkamp (41) is lijsttrekker van de PvdA voor de komende ge meenteraadsverkiezingen in Katwijk. Tevens is zij beschik baar voor de vacante wethou dersportefeuille van de schei dende wethouder N. Parlevliet (CDA), die de aspecten vor ming, zorg en personeelszaken behartigde. Als lijsttrekker voor de PvdA volgt zij drs. J. Haasnoot op, die in november liet weten niet meer herkies baar te zijn. Ria Hietkamp maakt sinds 1978 deel uit van de gemeenteraad in Katwijk. De PvdA presenteerde gister avond haar kandidatenlijst plus het verkiezingsprogram ma voor de komende raadspe riode. Opvallend was daarbij het optimisme van de sociaal democraten, die hopen in maart een sprong te kunnen maken van twee naar vier of vijf raadszetels. Ria Hietkamp vindt daarnaast dat de PvdA in staat is een wethouder te le veren, zodat een oud principe van de raad weer in ere her steld wordt, namelijk een af spiegelingscollege. Op dit mo ment bestaat het college van burgemeester en wethouders uit drie CDA-wethouders en een SGP-wethouder. Nummer twee op de lijst van de PvdA staat de Katwijkse advocaat mr. H. Telkamp, gevolgd door Dem Graaf, Regien Haasnoot en Theo Liebverds. Informatie-ochtenden voor tulpenkwekers AALSMEER De Bloemen veiling Aalsmeer (VBA) houdt woensdag 22 januari en vrijdag 24 januari informatie-ochten den voor voor tulpenkwekers met het thema „Stagnerende export tulpen noopt tot actie". Algemeen directeur A.J. Mul der presenteert om acht 's- ochtends in het personeels- restaurant van de veiling de resultaten van een recentelijk uitgevoerd onderzoek naar de afzetmogelijkheden van tul pen. Daarna wordt er gedis cussieerd over de maatregelen die de VBA voorstelt om de afzetpositie te verbeteren. Ver volgens worden de in de VBA gevestigde groothandelare n/exporteurs bezocht. Aan melden kan bij het stafbureau bloemen van de VBA, Postbus 1000, 1430 BA Aalsmeer. LEIDERDORP De ge meenteraad van Leider dorp heeft gisteravond met veel moeite het ver keerscirculatieplan vast gesteld. De verdeeldheid die zich steeds tijdens de discussies over de oplos sing van de verkeersknel punten in de raadscom missie Verkeer had geopenbaard, bleek ook nu overduidelijk aanwe zig. Verontrusting was er alom. Bijvoorbeeld bij bewoners van de Laan van Oudenzorg die het verkeer door de belemme rende maatregelen op de Van der Valk Boumanweg zagen toenemen. Ook de heer J. Beij- er van de buurt- en speeltuin vereniging „Bijlkwartier" was verontrust. Hij was verbaasd dat zijn vereniging niet was gehoord. Beijer vreest de ge volgen van een linksafverbod op de kruising Zijldijk/Span- jaardsbrug voor het verkeer komend vanaf de Van der Valk Boumanweg. Het college van B&W was ech ter op het allerlaatste moment op het voorstel een dergelijk verbod in te stellen teruggeko men. Dit weer tot ongenoegen van de bewonersgroep. Woordvoerder G. de Groot noemde de argumenten van het college zwak. „De mogelijkheid is aanwezig dat er tengevolge van het link safverbod sluipverkeer door het Zijlkwartier ontstaat. Voorts is het denkbaar dat au tomobilisten tot de Spanjaards laan doorrijden daar keren, om vervolgens legaal Leiden in te rijden via de Spanjaards- brug. Tenslotte hebben wij over deze nogal ingrijpende maatregel nog geen overleg gepleegd met onze ambtsgeno ten van Leiden, hetgeen naar onze mening eveneens een re den is het verbod thans nog niet .in te stellen", zo had het college aan de raad geschre ven. De raad zat daarmee met een levensgroot probleem op gezadeld. De commissie Ver keer had juist op deze maatre gel aangedrongen. Er was een schorsing voor nodig om uit de impasse te komen. CDA-frac- tievoorzitter J. den Beeft kwam daarna met een voorstel van wat hij noemde „echte deskundigen". Het voorstel kwam er op neer wel een besluit te nemen over het linksafverbod maar dat nog niet uit te voeren in af wachting van een discussie in de commissie Verkeer en met de omwonenden over de ge volgen voor het Zijlkwartier. Met uitzondering van J. de Waard, die zijn stellingname als commissielid trouw bleef, verklaarde de fractie van de VVD bij monde van mevrouw C. Huigen-Van Boven zich te gen dat voorstel. In haar ogen kwam dat op' hetzelfde neer als helemaal geen besluit. Een deel van de publieke tribune had een applausje voor deze opvatting over. Ook de wet houder van verkeer A. H. Meerburg (CDA) sloot zich bij mevrouw Huigen aan. Dat bleek bij de stemming die met twaalf tegen zeven in het voordeel van het voorstel van Den Beeft uitviel. Met een reconstructie van het kruispunt Van der Valk/Bou- manweg/Spanjaardsbrug/Zijl- dijk bleek niemand problemen te hebben. De reconstructie van het kruispunt Van der Valk Boumanweg/Laan van Ouderzorg wordt daarentegen opnieuw bekeken. Een van de omwonenden had bezwaar ge maakt tegen het kappen van enkele bomen. Engelendaal De Engelendaal krijgt een be perkte groene golf. De raad ging daarbij iets verder dan het college had voorgesteld. Het CDA ging met een voor stel van J. de Waard (VVD) mee, om behalve voor het kruispunt Vronkenlaan ook bij ;S0 a,f het kruispunt Winkelhof voegstroken aan te lej Een voorstel van De W om alvast voor de gehele gelendaal een groene golf ii stellen en dat fasegewijs ui voeren kreeg alleen steun zijn eigen fractie. Verder den fietspaden aan beide den van de Engelendaal schikt gemaakt om in t richtingen te berijden. Tot de maatregelen van verkeerscirculatieplan beh( ook het gesloten verkla voor vrachtauto's van het deelte van de Splinterlaan sen de Droststraat en Pi sterbloem van 19.00 tot Een pleidooi van PPR-raac H. van der Zande voor hel stellen van éénrichtings keer op de Van der Valk I manweg kreeg alleen de sl van R. Stam (D'66). tikba ver I liuia lorlog ede KWH urne LEIDEN Geboren: Necdet Burak, z.v. F. Gtinsoy en K. B. Altan, Her man Lodewijk, z.v. A. M. Ottenhof; Rianne Johanna, d.v. R P. van Schie en J. C. Noordhoek; Nathalie, d.v. J. Dieleman en W. M. Hageraats; Wen dy Maria Hendrina. d.v. M. van Tol en A. J. P. Dros; Joyce Susanne, d.v. J. Kazen en N. J. D. Wever; Michiel, z.v. M. F. M. Walenkamp en H. E. Kortekaas; Bryant Jonathan, z.v. S. Tjandra en S. Lugiman; Jeroen Her- manus. z.v. H. Zijerveld en M. A. M. van der Lans; Petrus Wilhelmus, z.v. M. J. Brandt en C- M. van Wijk; Jef frey Peter, z.v. P. Broer en P. C. van den Berg; Gerhard, z.v. C. Jansen en A. H. Zomer; Daisy, d.v. H. A. A. Saunier en H. Lepelaar; Yara There- sia Bernadette Maria, d.v. M. J. J. S. Crobach en L. A. M. van Leeuwen; Monique, d.v. A. J. van der Plas en G. Serafimovic; Serdar, z.v. Y. Bay- rak en M, Abdal; Nicky, z.v. A.P. van den Berg en M. C. de Jong; Ajai Dennis, z.v. K. Jharap en T. Santok- hi; Guido Leonardus Simon, z.v. J. A. BURGERLIJKE STAND van der Salm en H. M. G. van der Hulst; Johannes John. z.v. J. P. Dis- seveld; Danny Marcel, z.v. J. P. Dis- seveld; Mattëus Petrus, z.v. P. A. C. Bierman en I. M. F. H. Boot; Saskia Bernardina Maria, d.v. P. W. M. van der Plas en H. B. M. van der Geest; Wytse Johannes Maria, z.v. V. J. M. Glijmius en C. M. Hoek; Priscilla, d.v. N. Rijsbergen en L. Blok; Tarik, z.v. S. Demirbas en A. Ortak; Martijn, tz.v. J. M. Plaatzer en A. Meijvogel; Gerrit, z.v. W. C. van Hoogdalem en Duijn; Theo Ma- rijn. z.v. A. J. M. Driessen en M. S. Kappeyne van de Coppello; Hind, d.v. A. Ezzemmouri en A. Saidi; An- tonius Godfried Marten, z.v. A. G. Siedsma en M. D. G. Jochemsen; Roy, z.v. C. B. de Kleijn en H. C. M. Kok; Nathalie Eliane Caroline, d.v. E. de Jong en V. A. J. Janssens; Michiel Adriaan, z.v A. Blankert en H. C. Binnendijk; Houke, z.v. J. Korenhof en M C. M. Koens; Tara, d.v. J. Ko renhof en M. C. M. Koens; Rachid, z.v. M. R. Finge en H. J. M. Liauw-A- Joe; Eva Maria, d.v. J. H. van der Veer en C. M. Meiman; Andries Jan, z.v. W. van der Tuijn en C. J. Jakob- sen; Frederique Jonanna Petronella, d.v. D. Schopman en J. A. Foppen; Petronella Johanna, d.v. C. Brandt en M. M. van Kampen; Kevin, z.v. W. Dijkstra en M. Brandt; Willem Jo hannes Daniël, z.v. W. D. du Prie en W. Onderwater; Robert, z.v. P. J. Tol en H. A. Karnebeek; Mehmet, z.v. M. S. Arpat en S. Baytemur; Ralph Hendericus Leonardus, z.v. A. J. J. Wanders en M. J. G. Fontijn; Patty, d.v. M. L. L. M. Wijnands en G. van TER AAR Het Consulentschap voor de Tuinbouw in Mid den-Holland opent op vrijdag 24 januari haar poorten in Ter Aar. Het voormalige gebouw van de Rabo-bank aan de An jerstraat 61 vormt de nieuwe huisvesting. De genodigden zullen vanaf 13.30 uur worden ontvangen in de Valentijnschool aan de Westkanaalweg 20 in Ter Aar. Om 14.00 uur spreken ir. H.G. Bus, ir. W.F.S. Duffhues en burge meester P.J. Verhoef. Om 15.30 uur volgt een wandeling naar het nieuwe kantoor aan de Anjerstraat, waar om 16.00 uur de officiële openingshandeling wordt verricht. Daarna kan het gebouw worden bezichtigd en is er een receptie. In het nieuwe onderkomen krijgen staf, administratie en specialisten van het Consulentschap een plaats. Men kan er van maandag tot en met vrijdag terecht, tel. 01722-5141 van P fot 17 oo ....r VALKENBURG Tuinder H. Noort en Zn. en handelson derneming Post Beheer BV moeten, om hun geschil over de uitbreiding van het pand van Post te beslechten, de hulp inroepen van hun schade-ex pert en architect. Dat is het advies van de commissie Ruimtelijke Ordening en Wo ningbouw aan beide partijen naar aanleiding van een be zwaarschrift van de Valken- burgse tuinder. Deze is in be roep gegaan tegen de artikel 10 nrocpHifrc ten hehoevp ven Post, die de hoogte van zijn bedrijfspand wil vergroten. Volgens de commissie moet door een expert nog eens on derzocht worden of de nieuw bouw niet enkele meters kan worden verschoven. Post zou met zijn architect nog eens moeten bekijken of het bouw sel nog enige meters verlaagd kan worden. Noort vreest dat de geplande uitbreiding te veel schaduw werpt op zijn glas tuinbouwbedrijf, waardoor zijn gewassen blijvende schade wnrdt toegebracht Post weest eerder een voorstel van N van de hand, om jaarlijks schadevergoeding te beta Post meent dat zijn gron gendom slechts één an< wijze van uitbreiding t waarbij zijn bedrijf geen de zou leiden. Hij zou nieuwbouw dan enkele m< moeten verplaatsen ten van het glasbedrijf van Bovendien zou een inrit ten worden aangelegd v< de Joghtlaan. Hiervoor i Post nieuwe grond aanko] fit

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12