Droomdebuut Arie Haan Alcuin Schuiten geeft kunstrijden toekomst Günthardt en Taroczy- naar wereldtitel dubb< Ongelukken in iis-Dakar Parijs SPORTTRIBUIME CeldócSotucmt Tips voor Nootdorp Eerste verlies Oranje-amateurs PSV slechts naar remis Sportwereld MAANDAG 13 JANUARI 1986PAGIM Prijsvragen Prijzenbedrag: 5 Toto-gelijk 2: 8 DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Toto 2: 2-1-3-1-1-2-2-2-2-1-2-3. Deel- 27057. Inleg: 122.011,00. 57.955,00. 8-9-12-20-28. Toege voegde wedstrijd: 7. Deelnemers: 3547. Inleg: 16.038,00. Prijzenbe drag: 7618,00. Lotto 2: 12-15-18-34-35-37. Reserve- getal: 23. Deelnemers: 552.190. Inleg: 2.526.455,00. Prijzenbedrag: 1.200.066,00. Cijferspel 2: 768131. Deelnemers: 240.081. Inleg: 360.122,00. Belgische lotto: 3-7-13-20-33-38. Re- Westluitse lotto: 7-8-10-31-32-38. Reservegetal: 13. Spel '77: 0297660. W-5: 10-12-14-4-7. Omzet: 45.784,50. Kortekaas demykampioen ROTTERDAM Theo Kortekaas is gistermid dag in Rotterdam, tij dens het wielerfestijn Ahoy' op zondag. Ne derlands kampioen ach ter dernies bij de ama teurs geworden. Voor ruim 5000 toeschouwers bleef hij Aart van de Kruisweg voor. Derde werd Barend Huve- neers. Het achtervol- gingstoernooi leverde een overwinning op voor Ab Harren. NOOTDORP Op de drafbaan van Nootdorp worden woensdagmiddag wethouders en burgemeester ver wacht uit de regio tijdens een mee ting die in het teken staat van het ge west. De meeste aandacht gaat na ar de Grote Prijs van -Gravenhage met een prijzengeld van 7.200,- tuurlijk i Onze c£ waarvan '3.500,- De eerste start is tips luiden. STOMPWIJKPRIJS: Aloutta Bos- zorg, Zeb van de Lente en Ajax W LOOSDUINENPRIJS(eerste afde ling): Zilver Boy, Zairly Albo en Zora d'Almere. LOOSDUINENPRIJS(tweede afde ling): Zimpuls P, Zuzan Zuidvelde en Zeewind. GEMEENTE WASSENAARPRIJS: Antje ter Lune, Zissy Siro en Zoon van Jensen. GEMEENTE NOOTDORPPRIJS: Ygor Westlandia, Yvento en Wim Sprookjeshof. GEMEENTE VOORBURGPRIJS: Yonker W, Wintie K en Ysland. GEMEENTE LEIDSCHENDAM- PRIJS: Ynette Baker, Wanda G en Zilverstar G. GEMEENTE RIJSWIJKPRIJS: Va- leri Borzov. Umeerman Spaland en Volomes. GEMEENTE ZOETERMEERPRIJS: Tempo, Yvere Westfrisia en Vanzaa S. GROTE PRIJS VAN HET GEWEST s'GRAVENHAGE: Veloce, Tim Ha nover en Thor Wolfrath. GEMEENTE DEN HAAGPRIJS: Va- leureux, Vonny Albo en Vital Action. CHONGQING Het Nederlands amateurelftal is niet langer onge slagen op Chinese bodem. Tegen het provincieteam van Sichuan verloor Oranje gisteren in een uit verkocht stadion met dezelfde cij fers als waarmee het team van Ron Groenewoud de eerste en de twee de wedstrijd had gewonnen: 1-0. Het enige doelpunt kwam op slag van rust tot stand via de voet van de Chinese rechtsbuiten Yu Dong Leng. Nederland speelde overigens een vooral in de tweede helft uitsteken de wedstrijd en haalde in feite al leen een onvoldoende op het on derdeel afronden. De Kleine, de in de tweede helft voor Neuteboom ingevallen Werdekker en Van Duyn vielen wat dit betreft het meest op. Zelfs vanaf de elf-meter- stip kon Chris Riemens (Flevo Boys) niet op succes aansturen na dat de Chinese verdediger hands had gemaakt. Riemens was overi gens met Hendriks (EDO) de beste speler in het team van Groene woud. Hij was agressief en perma nent aanspeelbaar en mocht zich terecht beklagen over het feit dat hij niet een strafschop mocht ne men van scheidsrechter Li Yng Wang, toen hij werd neergelegd door zijn tegenstander Yu Fei. Dit weekeinde zijn enkele vriendschappelijke strijden door betaalde voetbalclubs gespeeld. Eredivisie-koploper PSV kwam in Tilburg voor toeschouwers niet verder dan een gelijk spel tt Willem II. De eerste-divisieclub stond bij rust voor. Willem II - PSV 1-1 (1-0). 26. Feskens 1-0, Thoresen 1-1.In Barendrecht speelde de plaatsel zaterdag eersteklasser van die naam tegen eer Been en Sörensen na (geblesseerd) compleet F( noord. Feyenoord zegevierde voor 800 toeschou\ met 4-0 door doelpunten van Rep (tweemaal), H<i d stra en Eriksen. Overige uitslagen: Papendrecht-DS '79 6-1, De M( te wen-NAC 5-2, FC VVV-Excelsior '18, Eindhovjur Bergeijk 3-1, Heerenveen-Sluiskil 4-1, NAC-Gor 1. Roda JC-Limburgia 11-0. Joewa BRUSSEL Anderlecht heeft de nieuwe trainer Arie Haan zaterdag een droomdebuut bezorgd. Het onderaanstaande RWDM werd met liefst 7-0 gesloopt. Erwin Van- denbergh scoorde drie maal, Vercauteren twee maal en Lozano en Scifo elk eenmaal. De acties van de thuisclub zagen er wervelend uit, maar RWDM legde de titelhou der geen strobreed in de weg. Leider Club Brugge behield de voorsprong van vijf punten (met één wedstrijd meer ge speeld) door thuis met 3-1 te winnen van Club Luik. Jan Ceulemans had amper de bloe men terzijde gelegd of hij scoorde reeds. Hij was voor aanvang gehuldigd, omdat hij voor de tweede maal was on derscheiden met de Gouden Schoen (voetballer van het jaar). Lang hield Brugge de voorsprong niet vast. In de derde minuut maakte Luc Er- nes 1-1. Club Luik trof daarna driemaal lat en paal. Het geluk was echter met de andere club. Verheyen scoorde vijf minu ten voor de rust 2-1, waarna Jean-Pierre Papin halverwege de tweede helft vanaf de straf schopstip voor 3-1 zorgde. De laatste tien minuten speelde Luik met tien man, nadat de Joegoslaaf Edhem Sljivo uit het veld was gestuurd. Nog twee spelers maakten op die manier de gang naar de kleedkamer. Bij Standard Luik-FC Antwerp (2-0) kreeg oud-PSV'er Piet Wildschut (Antwerp) tweemaal geel. Een door hem verQorzaakte straf schop werd bovendien door de Waalse doelman Gilbert Bo- dart ingeschoten. Eerder had Czerniatinsky Standard op 1-0 gezet Bij Waregem-Beveren (1-0) bezondigde Patrick Stal man van de gastploeg zich tien minuten voor tijd aan natrap pen en werd derhalve uit het veld gezonden. Het enige doel punt was tien minuten eerder gemaakt door Mutombo. Engeland De afstand tussen koploper Manchester United en het ach tervolgende trio Chelsea, Li- tegen Queens Park Rangers af met een overwinning van 4-3 en Chelsea hield de concur rentie bij door met 1-0 te win nen van het als achtste ge plaatste Luton Town. Liver pool zegevierde gisteren met 3-1 over Watford. Hearts of Midlothian heeft za terdag ondanks een gelijkspel tegen nummer twee Dundee United (1-1) de leiding in de Schotse eredivisie behouden. De ploeg heeft vier punten voorsprong, maar drie wed strijden meer gespeeld. Aber deen, derde met evenveel pun ten als Dundee United maar met één wedstrijd meer ge speeld, speelde eveneens 1-1 bij Celtic. Spanje Real Madrid heeft ook op de twintigste speéldag van de Spaanse competitie de eerste plaats behouden. Espanol werd in het Bernabeu-stadion met 4-1 verslagen. Barcelona ver stevigde de tweede plek door de nummer drie op de rang- Doordat deze omhaal van Diego Maradona niet in een doelpunt resulteerde verloor Napoli met 1-0 van Pisa, de club van Wim Kieft. verpool en Everton in de En- lijst, Atletico Madrid, met 2- gelse eerste divisie is dit week einde ongewijzigd op vijf pun ten gebleven. De Mancunians hielden aan hun eerste bezoek aan Oxford een zege met 3-1 over, Everton sloot de thriller terug te wijzen. Atletico Bilbao slaagde er niet in de terugkeer van de door de ETA ontvoerde en door het leger bevrijde voorzitter Juan Pedro Guzman met een een overwinning luis ter bij te zetten. Sevilla hield Bilbao op 0-0. Italië De Italiaanse competitie be leefde dit weekeinde een op merkelijke ronde. Vier bezoe kende clubs behaalden een overwinning, slechts één keer zegevierde de thuisploeg en driemaal kwamen beide teams niet tot scoren. De meest ver rassende overwinning was die van Pisa. De club van Wim Kieft zegevierde door een tref fer van de Deense internatio nal Klaus Berggreen met 1-0 bij AS Napoli dat hierdoor te rugviel naar de derde plaats achter Juventus (0-0 tegen Como) en AS Roma (2-0 tegen Udinese). Frankrijk Door een moeizaam gelijk spel in de uitwedstrijd tegen Brest (1-1) heeft Paris Saint Ger main zes punten voorsprong behouden in de Franse compe titie. Naaste belager Nantes bleef op 0-0 staan in de uit wedstrijd tegen Laval. LONDEN In het enkel spel kunnen Heinz Günt hardt en Balasz Taroczy al enige jaren nauwelijks potten breken. Maar als de Zwitser en de Hongaar bij elkaar worden gezet, kunnen zij bergen verzet ten. Gisteren bewezen zij dat in Londen andermaal door voor de derde keer in vijf jaar de wereldtitel in het dubbelspel op te ei sen. In de eindstrijd ver sloeg het tweetal de Ame rikaans/ Zuidaf rikaanse combinatie Paul Annaco- ne en Christo van Rens- burg in vijf sets: 6-4, 1-6, 7-6 (7-2), 6-7 (6-8), 6-4. Al in de tie-break van de vier de set hadden de Europeanen een wedstrijdpunt dat echter door Annacone teniet werd gedaan. De tweede mogelijk heid de wedstrijd in hun voor deel te beslissen, grepen Günt hardt en Taroczy wel. In de halve finales schakelden Günthardt en Taroczy de titel verdedigers Ken Flach en Ro bert Seguso uit. De Amerika nen gingen in vier sets ten on der. Annacone, komende week ook actief tijdens het Master- stoernooi in New York, en Van Rensburg hadden in hun halve eindstrijd zeer weinig moeite met het gelegenheids koppel John Lloyd/Peter Fle ming. De Britse echtgenoot van Chris Evert en de vroege re partner van John McEnroe, slaagden er slechts in vijf ga- Jean Michel Baron op een moment dat hij nog in de race was. De Fransman was later betrokken bij een ongeval en is nog steeds buiten bewustzijn. NIAMEY De Fransman Hubert Auriol, die al tweemaal de 14.000 kilo meter lange rallye dwars door de Sahara van Parijs naar Dakar op zijn naam heeft gebracht, is gisteren met zijn Cagiva tijdens de speciale etappe Tahaoua - Talcho ten val gekomen. Hij kwam onder zijn mo tor terecht en brak een sleutelbeen. De Fransman is per helikopter overge bracht naar Niamey. Au riol bezette de tweede plaats in het algemeen klassement met een ach terstand van 27 minuten op de leider; de Fransman Cyril Neveu (Fra) met een Honda. De beste Nederlander was Anne Kies, die met zijn No- mad-KTM op de negentiende plaats lag. Hij had een achter stand van zeven uur 49 minu ten. De Fransman Jean Michel Baron (Honda) werd in de etappe naar Zinder (Nigeria) bij een vaart van 150 km per uur verrast door een gat in het wegdek. Hij sloeg over de kop. Volgens de doktoren is zijn toestand erg slecht. Men over weegt de rijder, die nog steeds buiten bewustzijn is, per vlieg tuig naar Parijs te vervoeren. Bij aankomst in Niamey, waar de deelnemers zullen kunnen genieten van een rustdag, had Cyril Neveu nog steeds de lei ding. Hij had een voorsprong van 1 uur 8 minuten op zijn landgenoot Gilles Laley (even eens Honda). Zaterdag had de Nederlands- Belgische/Franse combinatie De Rooy/De Saulieu/Geussens met hun Daf Turbowin nog steeds de leiding in het klasse ment van de vrachtwagens. De Fransen Groine/Drhey (Mer cedes) kwamen met een ach terstand van 2 uur 50 minuten op de tweede plaats. DERTIENJARIG TALENT VAN HAAGSE IJSCLUB ONTTROONT VAN CAMPEN ROTTERDAM Een dag na de Nederlandse kampi oenschappen kunstrijden is de 13-jarige Rotterdam mer Alcuin Schuiten, lid van de Haagse ijsclub Houtrust, druk in de weer met zijn huiswerk. De nieuwe kampioen van Ne derland zit op het gymna sium en kan niet meer dan 9,5 uur per week trai nen. Het kunstrijden, de trainingen op het Haagse ijs van De Uithof en zijn school zijn tot op heden goed te combineren en zo moet het volgens Alcuin Schuiten ook blijven. „Om met de Europese top of wereldtop mee te kunnen komen, moet je zes uur per dag trainen. Dat is voor mij niet mogelijk. Al leen in de vakantie, dan ga ik samen met mijn zus ter Jeltje en onder leiding van oma voor training naar Zwitserland". Drie heren deden er mee aan de Nederlandse kampioen schappen kunstrijden. Eén daarvan kwam speciaal uit Amerika: de 24-jarige Ed van kür ging ik ook al aan de lei ding". Hard werken Na de wedstrijd verklaarde Ed van Campen dat het voor hem zijn laatste kampioenschap is geweest. Alcuin Schuiten: „Zo iets is jammer. Weer een heer bij de senioren minder om te gen te vechten. Ik zal de ko mende tijd hard werken op drievoudige sprongen want al leen daarmee kan je interna tionaal iets bereiken. Ik ben blij dat ik samen met mijn zus ter door de KNSB wordt uitge zonden van 7 tot en met 9 maart naar een internationale wedstrijd in Gdansk". Waarom gaat hij niet naar de Europese kampioenschappen? Zijn vader en tevens voorzitter van de Haagse Ijsclub Hout- rust, mr. Adrian J.M. Schui ten: „Die jongen is pas 13-jaar. Hij heeft dus nog even de tijd. Misschien is het bij de KNSB ook als een verrassing geko men dat hij kampioen werd. De wedstrijd in Gdansk is een goede aanloop voor een Euro pees kampioenschap. Om hem nu gelijk naar Kopenhagen te sturen is fliet goed, denk ik. Laat hij eerst maar elders wat internationale ervaring op doen". In 1958 was de Hagenaar Wouter Toledo ook op dertien- nmeiuid. uc 4i-icjjikc liiu van Campen, die zin fi«d moest H"ge,K, ^SFÏÏT, verdedigen. Van Campen stond er zaterdag in de ijshal in Eindhoven wat triest bij. De Amerikaanse Nederlander, die gedurende een groot aantal ja ren het kunstrijden bij de he ren overheerste, verloor zijn eerste plaats. Was Alcuin Schulkten bang voor hem geweest? „Ik had hem zien trainen en hij had mij ook zien trainen. Ik was niet onder de indruk van hem gekomen. Het was' gewoon een open strijd. In zijn kur lukte niet al te veel en ik had als een van de weinigen een drie voudige sprong in mijn kür. Die lukte overigens niet hele maal, ik kwam niet ten val maar wel op twee benen te recht. Maar vijf andere twee voudige sprongen kwamen er gelukkig wel goed uit en daar door werd ik kampioen. Na de verplichte figuren en de korte Nederland. Hij werd dat zeven keer achtereen en stopte in 1964 met de wedstrijdsport. Het jaar daarna was er geen kampioen. Van 1966 tot en met 1971 werd Arnoud Hen driks, ook lid van de Haagse ijsclub Houtrust, titelhouder. Daarna kwam de titel niet meer bij een Hagenaar terecht. Wouter Toledo ging echter ook op dertienjarige leeftijd na de Europese kampioenschap pen. Hij deed daar zes keer aan mee en één keer aan een wereldtitelstrijd. Nu is hij trai ner. Kwaliteiten Hoe denkt Toledo over het nieuwe talent? „Hij heeft erg veel kwaliteiten en mogelijk heden. Natuurlijk moet je de verdere ontwikkelingen af wachten. Ik ben echter blij dat hij en ook mijn leerling Johan van der Neut uitgezonden worden naar wedstrijden in Li Scha Wang met de bloemen ten teken van de herovering van haar nationale titel. het buitenland. Johan van der Neut is weliswaar zestien jaar, maar doet feitelijk niet veel onder voor Alcuin Schuiten". Bij de dames vond ook een wisseling van de wacht plaats. Li Scha Wang heroverde haar vorig jaar verloren kampioen schap op haar jongere zusje Tjin Li. De titelverdigster moest dit keer genoegen ne men met de derde plaats, want de Haagse Magdi Stolcenber- ger (18) drong zich tussen de twee Apeldoornse zusjes. De kampioene wordt, in tegenstel ling tot Alcuin Schuiten, wel uitgezonden naar de Europese titelstrijd. Bij de junioren B was er nog een Haags succes. Daar kwam het kampioenschap terecht bij Linda van Andel. ARTHUR VAN RIJSWIJK Günthardt en Taroczy (rechts) met hun trofee. mes op hun naam te schrijven. Ivan Lendl heeft zaterdag weer 150.000 dollar op zijn re kening laten bijschrijven. De Tsjechoslowaakse nummer één van de wereldranglijst bleef ongeslagen in het demonstra- tietoernooi van Atlanta. Nadat hij vrijdagavond laat John McEnroe met 7-6 (7-4) en 6-3 had uitgeschakeld, zegevierde hij zaterdag met 6-2,6-3 over Jimmy Connors. Connors, die in de groepswedstrijden ook al van Lendl had verloren, kreeg 100.000 dollar voor de moeite. Mark Woodforde heeft in de finale van het Grand Prix ten nistoernooi van Auckland de favoriet Bud Schultz verrast. In de Nieuwzeelandse stad versloeg de 20-jarige Austra liër, niet tot de geplaatsten be horend, de Amerikaan in vier sets: 6-4, 6-4, 3-6, 6-4. Voore de eerste twee sets toujj Woodforde zijn kracht.: brak beide keren de eerste^00 vice van Schultz. for Tennismeisjes et Het Nederlands tenniste dames heeft in de Italia plaats Loano een voor? strijd voor het Europees fen pioenschap met 2-1 verjut van Zweden. Maria Lindse I versloeg Hellas ter Rietgri 7-5,6-4. Nicole Jagerman ;a de voor 1-1 door Karina C son te verslaan: 6-3,7-5, na Lindstroem en Elist Ekblom in het dubbelspelf' iets sterker waren danR Riet/Jagerman: 6-4,2-6,6-f een andere voorwedstrij<f gevierde Engeland met, over Italië. Ski De Pool Pjotr Fijas Schaken Andrej Sok heeft gisteren de springwed- heeft de tweede partij vod strijden van de 90-meterschans schaaktweekamp met - in Liberec, meetellend voor de Russische landgenoot Ri wereldbeker, gewonnen. Hij Vaganjan gisteren in de tl was de beste in de eerste de zitting in winst omg sprong met 114 meter en 110,1 Vaganjan, die zwart I punten. staakte de strijd na 65e zet Schaken Landskampioen kolov heeft nu de leiding il Eindhoven heeft zich gisteren tweekamp, die tien paij geplaatst voor de kwartfinales omvat, met 1,5 - 0,5. I van het schaaktoernooi om de "Ski Bij de tweede weds Europese beker. Het tweede van het Europese circuit I deel van de wedstrijd voor de tweede ronde tegen Vulca uit Barcelona leverde gisteren een overwinning van 3,5 - 1,5 voorlopig op. Ski De Zweed van Oosten rijkse origine Johann Wallner heeft zijn eerste belangrijke internationale skizege geboekt. Dat deed hij gisteren in de vierde slalom om de wereldbe ker als invaller voor de gebles seerde wereldkampioen Jonas Nilsson. Huwelijk McEnroe op 17 februari LONDEN Het Britse dag blad 'The Mirror' heeft gemeld achter de huwelijksdatum van tenniscrack John McEnroe en de zwangere filmster Tatum O'Neil te zijn gekomen. De echtverbinding heeft op 17 fe bruari plaats in het buitenver blijf van McEnroe in Long Is land, niet ver van New York. Peter Fleming, jarenlang vaste dubbelspelpartner van McEn roe, zal als getuige optreden. Het eerste kind van McEnroe en O'Neil wordt half mei ver wacht. 20.000 agenten voor wk voetbal MEXICO STAD In Mexico zijn momenteel 20.000 veiligheidsagenten in oplei ding om tijdens de wereld kampioenschappen voetbal, aanstaande zomer, terroristi sche aanslagen te voorkomen. Volgens onderminister Carril- lo Oela van Binnenlandse Za ken is de veiligheid van de deelnemers, officials en bezoe kers „gegarandeerd", hoewel hij het risico van terroristische aanslagen „reëel" vindt. Hij zei dat het optreden van bui tenlandse veiligheidsagenten niet zal worden toegestaan. vrijestijl-skiërs, is Pat) Kroon uit Voorschoten bij ballet als zesde geëindigd de heren eindigde Michi^ Ruiter (Ermelo) als derdl het springen. Gerard Wiel (Voorschoten) werd op dil derdeel zesde. Tennis Eric Jelen is s ren in Mainz-Finthen V duits indoor-tenniskamjj geworden. In het toernooij der Becker versloeg hij ii finale Christian Geyer in .sets: 6-7, 6-1, 6-4, 6-1. Ski De Zwitserse ïi Walliser heeft zaterdag Badgastein een afdaling f de strijd om de wereldb gewonnen. Worstelen Simson ui Limburgse plaats Landgrd zaterdag Nederlands clubl pioen worstelen geworder, Amsterdam won Simson competitiewedstrijd tegen I cules met 30-10. Simson nfle te een einde aan de langjtZw heerschappij van De Halte wa Utrecht. rtuir Boksen Halfzwaarge\|dga Alex Blanchard staat vijftjts de lijst van uitdagers vafldl World Boxing Associjlinc (WBA), die zaterdag in cas werd gepubliceerd. DeÊwit reldtitel is volgens dezfe vte u vacant. De Amerikaan Ma Johnson voert de ranglijsti Schoonspringen Dal Jongejans heeft zaterdag tei schoonspringtoernooi van (zij tin (Texas) gewonnen, filba 20-jarige,in de Verenigdejaar ten studerende Nederl. was met 492,30 punten dan de Amerikaanse neemsters Wendy Williai Michèle Mitchell. Broer (19) werd bij de heren met 603 punten. Voetbal Heerenveen zich in de winterstop aai lend versterkt. Het hi van FC Utrecht de 21-j Fred Tuinman voor de van dit seizoen. Bovendiei dong de Friese eerste dil club het recht van koop! de voormalige UEFA-int tional na afloop van deze baljaargang. tred :re

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12