riesekoop toont geinig motivatie WVC en NSF starten ledenwerfactie Toernooi- leiding Ahoy wil boycot Schapers Speciaal aanbod voor onze lezers ^sportuitslagen ISËEL rerard lond ewond aar huis tockeyteam gelijk tegen India BONGERS ONTSNAPT AAN VERRASSING BARCELONA TREFT JUVENTUS IN EUROPACUP REDUCTIEBON WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAATSEN VOOR DAMES mlT Ceidóc Soiwa/nt CckUcSomant VRIJDAG 10 JANUARI 1986PAGINA7 "lETBALLERS TERUG 1 iNDER TE SPELEN JPHOL Coach Leo Beenhakker en voetbalselectie zijn gisteren terugge- uit Italië zonder daar te hebben ge- d Het oefenduel met het „Nederlands im" werd eerst maandagavond afge- vanwege de slechte toestand van het in Genua. De wedstrijd werd verscho- naar donderdagmiddag, maar het door p geteisterde veld werd 's nachts bedol- jnder een pak sneeuw. De gemeente lie stad bood aan de sneeuw te ruimen, scheidsrechter Sostaric oordeelde dat lan de wedstrijd geen doorgang kan n. Trainer Beenhakker heeft nog plannen voor een andere oefenwed- op korte termijn, waardoor het eerste ,e-optreden van de vier debutanten onbepaalde tijd is uitgesteld. FC Twente rekent op Kees Rijvers ENSCHEDE De voetbalclub FC Twente verwacht binnen enkele dagen de aanstel ling van Kees Rijvers tot technisch direc teur bekend te kunnen maken. Gisteravond heeft het bestuur laten weten de plannen van het dagelijks bestuur om met de oud- bondscoach. die ook van 1966 tot 1972 bij FC Twente in dienst was, in zee te gaan, te on derschrijven. De bedoeling is, dat Rijvers een dienstverband van minimaal vijf jaar zal aangaan. Onder hem wordt een nieuwe veldtrainer aangetrokken. Ton van Dalen gaat aan het eind van het seizoen FC Twen te als commerciëel directeur verlaten. Van Dalen, die ruim tien jaar aan de club ver bonden is, past niet meer in de niéuwe structuur, die het bestuur van de Enschede- se eredivisieclub voorstaat. VOORZITTER DAMES- TURNEN STAPT OP DEN HAAG De voorzitter van de sectie keurturnen dames van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond (KNGV), Anneke Kelder, heeft haar functie met onmiddellijke ingang ter beschikking gesteld. Naast de voorzitter stapt ook secretaresse Miep van Est op. Het tweetal heeft de beslissing genomen om, zoals Anneke Kelder stelt: „Het sneeuw bal-effect te doorbreken". Nadat Hans van Zetten eind vorig jaar bij de damesselectie op Papendal als trainer was verdwenen, omdat zijn contract door het KNGV niet was ver lengd en choreografe Riet Bijlholt te kennen had gegeven zich niet te kunnen vinden in de trainingsopvattingen van Van Zettens op volger Ronald Walter en daarom haar con tract niet wilde verlengen, ontstonden er pro blemen rond de selectie van Jong Oranje. Ontmoeting Kasparov met FIDE-president MOSKOU Wereldkampioen schaken Garri Kasparov heeft gisteren verklaard dat hij naar aanleiding van het geschil over een nieuwe partij tegen de ont troonde titelhouder Anatoli Karpov een ontmoeting heeft gehad met de president van de wereldschaakbond FIDE, Flo- rencio Campomanes. Kasparov zei dat hij Campomanes woens dag had gesproken en donder dag opnieuw zou zien. Campo manes arriveerde dinsdag in Moskou, maar bleek niet be reikbaar voor commentaar. PAPENDAL De sportgezindheid van staatssecretaris Joop van der Reijden ligt ten grondslag aan een uniek samenspel van sportwereld, overheid en bedrijfs leven bij het opzetten en de uitvoering van de nieuwe actie „Sport, zelfs IK doe het". In het sportcentrum Papendal werd gistermiddag een begin gemaakt met de campagne, die drie jaar gaat duren. Sport wereld, overheid en bedrijfsleven partici peren ieder voor drie miljoen gulden in de actie. De komende dagen verschijnen in kranten, op radio en televisie de eerste aansporingen voor alle Nederlanders in verenigingsverband aan sport te gaan doen. Premier Lubbers, zanger Oscar Harris, pianist Tony Eijk en tv-presenta- tor Mart Smeets waren bereid in een re clamespot het voorbeeld te geven aan niet in clubverband bewegende sporters. In de actie wordt de verenigingen steun toege zegd. Er zijn er 32.000 in Nederland. De bedoeling is dat met „Sport, zelfs ik doe het" na „Trim" en „Sportreal" meer dan de huidige vier miljoen Nederlanders ac tief lid worden van een sportvereniging. Er is in een potentieel van 10,2 miljoen. te g r' oUCENSWAARD De Nederlandse verte- I^JVoordigers in de Eu- jin<jse tafeltennisploeg tij- kte 1 de teamwedstrijd te- LAAzië, die door Europa avowal dank zij de inbreng *?°Jde heren uiteindelijk Inipt verschil werd ge- jGflnen, boden gister- ad weinig reden tot pjkheid. re Vriesekoop, Mirjam (penburg en Henk van tje kwamen ieder twee rn in actie, maar moesten izovele malen met neder- 1 genoegen nemen. Alleen ^genoemde, door de inter- inale keuzeheren voor de falkenswaard afgewerkte de helft van het gebeuren (en soort honneur aan de |rlandse organisatoren aan )loeg toegevoegd, slaagde i één game te veroveren, dames Vriesekoop en jpenburg, die dinsdag ook ome actief waren en van- id en morgen voor de in- luele wedstrijden in de |se voorstad Ivry-sür-Sei- tullen aantreden, werden 1 hun Aziatische opponen- h twee games van de tafel fegd. j^aatste, weinig aan duide- overlatende, bewoor- 1 waren vooral van toe- j op Bettine Vriesekoop het' fraaie sportcentrum tencourt een weinig gemo- Irde indruk maakte. Tij- I het Top Twaalf-toernooi kt Zweedse Södertalje (31 Avanti-Hrastik op losse schroeven VALKENSWAARD Het duel met Hrastik voor de halve finale van de strijd om de Europa Cup voor be kerwinnaars, die de tafeltennisdames van Dextro- team Avanti op 8 februari in Hazerswoude moeten afwerken, staat op losse schroeven. De Joegoslavi sche tegenstander heeft bezwaar gemaakt tegen deze datum, omdat international Osjtersek dan niet be schikbaar is. Zij verblijft dan in een trainingskamp voor de Europese kampioenschappen, die in april in Praag worden gehouden. Avanti's coach Gerard Bak ker: „Wij zijn niet van plan naar een andere datum uit te wijken. We hebben al de grootste moeite moe ten doen om contact met die club op te nemen en gaan dit allemaal niet meer omdraaien". De kans be staat nu dat de Joegoslavische ploeg zich uit het toer nooi terugtrekt en Avanti zich dus zonder te spelen plaatst voor de eindstrijd, waarin waarschijnlijk het Hongaarse BVSC Boedapest de tegenpartij zal zijn. „Al zou het natuurlijk niet leuk zijn om zo verder te komen", aldus Bakker die gisteravond in Valkens- waard direkt een Joegoslavische collega aanschoot om de kwestie nog eens door te nemen. lanuari tot en met 2 iebruari) zal de Hazerswoudse heel wat meer overtuigingskracht moe ten uitstralen om althans nog enige hoop op prolongatie van de vorig jaar ongeslagen in Barcelona behaalde titel te kunnen houden. Coach Gerard Bakker - wiens overeenkomst met de NTTB nog altijd niet definitief rond is, al lijken de voornaamste bezwaren wel uit de weg te zijn geruimd - noemde giste ren dan ook wijselijk de West- duitse Nemes, de Hongaarse Batorfi en de Tsjechoslowaak- se routinier Hrachova als voornaamste kanshebsters tij dens het Scandinavisch onder onsje van het beste dozijn speelsters in Europa. Andere speelwijze Vriesekoop heeft voor dit sei zoen een wat andere speelwij ze aangekondigd. Met wat meer risico aanvallen, dat is de voornaamste wijziging, maar in Valkenswaard kwam daar amper iets van terecht. In de eerste partij van de avond ging Vriesekoop kansloos onderuit tegen de Chinese kampioene Jiao Zhimin (21-10, 21-7) en ook tegen de Noordkoreaanse Li Bun Hui (21-13, 21-9) was sprake van een ongelijke strijd. Genoemde Aziatische speelsters zijn weliswaar de nummers zeven en twaalf van de huidige wereldranglijst (Vriesekoop is achtste) en dus is het geen schande om van hen te verliezen, maar de ma nier waarop doet weinig posi tiefs veronderstellen voor dit seizoen dat hoofdzakelijk ge richt zal zijn op het Europese kampioenschap, begin april in Praag. De wereldkampioen schappen, anno 1987 in New Delhi, zullen ongetwijfeld weer een volledig Aziatische overheersing kennen. In deze vorm is Vriesekoop echter ook in Europa allerminst onge naakbaar. Mirjam Kloppenburg kon de circa 800 toeschouwers in de kille, volkomen sfeerarme ac commodatie al evenmin over tuigen van haar ongetwijfeld goede bedoelingen. De bijna 20-jarige tafeltennis-speelster uit Lichtenvoorde, vanaf de tribune ijverig gecoached door vader Jan, had dan wel het excuus grieperig te zijn en ook weinig geluk aan haar zijde te hebben, maar ook zij werd een tamelijk gewillig slachtoffer van de Aziatische dadendrang. Tegen de beide Zuidkoreaan- sen Lee Sun (tweemaal 21-17) en Hyuan Jung Wha (21-16, 21-12) kreeg de speelster van Odion weinig of geen uitzicht op succes. Hoe het seizoen voor Kloppen burg er verder uit gaat zien, is vooralsnog een open vraag. Als vijftiende op de Europese ranglijst heeft ze niet het recht aan de Top Twaalf deel te ne- Bettine Vriesekoop in aktie in Valkenswaard. men. maar omdat beide Rus sinnen Popova en Antonjan in verwachting zijn (of reeds moeder, daar bestaat enige on duidelijkheid over) en de Zweedse Lindblad voor eigen publiek vermoedelijk ook niet achter de groene tafel in aktie zal komen, behoort een reisje Zweden nog altijd tot de moge lijkheden. „Het zou natuurlijk goed zijn voor haar ontwikkeling", al dus vader Jan Kloppenburg die zijn dochter voorlopig lie ver bij haar huidige club in Gaanderen ziet blijven dan de door menigeen voorspelde overstap naar het Avanti van Vriesekoop en Bakker waar voor Kloppenburg wel reeds in het Europa-Cuptoernooi uit komt. Terugkeer Henk van Spanje mocht tij dens de driedaagse confronta tie Europa-Azië éénmaal zijn gezicht laten zien. De 19-jarige Veenendaler speelt dit seizoen bij TuS Schloss Neuhaus in de Westduitse tweede divisie, maar heeft daar weinig tegen stand van betekenis. „Als ik goed speel, win ik mijn games met 21-10, speel ik slecht dan wordt het 21-15", aldus de jongste van de drie broers Van Spanje, die in Valkenswaard overigens gewoon in het tenue van zijn oude club De Blaeuwe Werelt (Apeldoorn) aantrad en wiens terugkeer naar Neder land eigenlijk slechts een kwestie van tijd lijkt. Tegen de Japanner Miyazaki, bij het laatstgehouden WK in Gothenburg nog goed voor een plaatsje bij de laatste acht, liet Henk van Spanje in de eerste game een voorsprong van 19- 16 en 20-19 verloren gaan (20- 22): in de tweede game was de weerstand gebroken: 12-21. Tegen de Zuidkoreaari" Kim Ki Taek won Van Spanje de twee'de game (21-14), maar moest via tweemaal 21-18 toch bakzeil halen. Niettemin lof voor de Nederlander, die vol op inzet toonde, anders dan de uiteraard voornaamste pu- bliektrekker Bettine Vriese koop die, vergezeld door een hele bus supporters uit Hazers woude, de toch al weinig aan sprekende ambiance er alleen maar troostelozer op maakte. Reden waarom ook de aanwe zige bokskampioen Alex Blan- chard en enkele spelers van PSV vroegtijdig de bar boven het tafeltennis verkozen. DICK KIERS 1DES Voor de Neder- se motorrijder Gerard jl (29) is gisteren een voor- 5 einde gekomen aan de jsterrally Parijs - Dakar. >ns de etappe van Agadès Dirkou in Niger brak d bij een val zijn rechter irbeen. Hij zette zijn het lelf recht en reed nog der- kilometer door. Daarna I hij, op tweehonderd kilo- }r van Agadès, opgepikt 'een helicopter van de or- itie. Die vervoerde hem de startplaats Agadès. laar werd hij vervoerd de luchthaven van Nia- Kort na aankomst kon d meereizen met een Ne- ands vliegtuig dat van- it via Parijs naar Amster- j vloog. Van Schiphol zou p Ingen woonachtige Rond I een ziekenhuis, vermoe- k in Arnhem, worden ver- "d om daar geopereerd te den. Nijkerker Arjan Brouwer, lanige tijd zoek was, deed (ren voor het eerst zijn re- over de ontberingen. Hui- I van emotie meldde hij sr meer: „Ik dacht dat ik (ging..." iwer: „Na een uur rijden ik de sporen kwijt. Ik ben aan zoeken en heb ze weer inden. Toen kwam ik in Gerard Rond in oppperbeste stemming bij zijn vertrek uit Neder land, waar hij inmiddels alweer terug is. één keer zonder benzine mid den in de woestijn. Het werd donker. Ik heb een gat gegra ven in de grond en ben daar maar ingekropen. De volgende morgen kon ik er gewoon niet doorheen. Ik was helemaal ka pot. Toen ben ik gaan lopen. Op een gegeven moment zag ik heel in de verte iets don kers. Het bleek een oase te zijn. Ik ben daar vlug - nou ja vlug, het was dertig kilometer - naartoe gelopen. Toen vond ik nog een blikje met petro leum. Ik ben weer gaan terug lopen, heb die liter erin ge gooid en heb nog zeker een vijftien a twintig kilometer verder gereden. Toen stond ik weer. Ben ik nog verder gaan lopen. Nog veertig kilometer en toen ben ik weer omge draaid. Ik heb niet gedronken die nacht. Ik ging maar weer in de grond. De volgende och tend ben ik net zo lang gaan lopen, totdat ik weer bij die oase was. Ik was er nog gee neens een uur of er kwam een vliegtuig over. Dus eh... Het is geluk geweest, dat ze me heb ben gevonden". EWEIT Het Nederland- prenhockeyteam heeft gis- p tijdens het vierlanden- hooi in Koeweit gelijkge- Öd tegen India: 1-1. Bij de I leidde Oranje door een fer van Gijs Weterings in 18e minuut. Elf minuten na {hervatting maakte Singh jk. Nederland, dat woens- imet 0-1 verloor van Pakis- t heeft nu één punt uit twee (strijdenevenals India. In het Nederlandse team ston den twee jubilarissen. De Ha genaar Maarten van Grimber gen werd de vijftiende „Oran jeklant" in de historie, die de grens van honderd interlands bereikte. Jan Hidde Kruize be reikte een totaal van vijftig in terlands. Cees-Jan Diepeveen mocht zich het derde feestvar ken noemen. Ondanks de gele kaart in de slotfase werd hij tot beste speler van de wed strijd uitgeroepen, hetgeen de onverzettelijke Bloemendaler een videorecorder opleverde. In de tweede wedstrijd van de dag zegevierde Groot-Brittan- nië met 3-2 over wereld- en olympisch kampioen Pakistan. Bij de rust was het 1-1. Het was de tweede achtereenvol gende overwinning van de Britten, die vandaag tegen Ne derland spelen. AMSTERDAM Uitgere kend de werkgroep top- tennis van de onvolprezen KNLTB heeft een belang rijke stem in de vraag welke Nederlandse speler mag uitkomen in het grootste toernooi dat ons land kent, het evenement van 24 tot en met 30 maart in Rotterdam. Nu wil het geval dat de be wuste commissie van de tennisbond sinds enige weken nauwelijks meer bestaat sinds een aantal topspelers er de brui aan gaf, omdat de voorzitter van die club zijn termijn alsnog verlengde. Een fei telijk niet actief comité, dat nog slechts bestaat uit de omstreden ir. Tienstra, bepaalt dus de Nederland se inbreng in het belang rijkste toernooi van het land. Beter kan de situatie in de vaderlandse tennis wereld niet worden gety peerd. De toernooileiding van hel proftoernooi in het Rotterdam se Ahoy', dat voor de veertien de keer plaatsvindt, gaf giste ren tijdens een perconferentie in Amsterdam te kennen een beetje moe te worden van wei nig succesvolle activiteiten BERKEL-ENSCHOT Titel verdediger Jos Bongers is gis teravond in zijn eerste partij voor de nationale titelstrijd in het anker-kader 47/1 langs de afgrond gewalst. Tegen Ad Koorevaar produceerde Bon gers in de derde beurt een se rie van 214 caramboles. Toen leek, mede ook door de gunsti ge poule-indeling, voor hem de deur naar de kruisfinales al wagenwijd open. Koorevaar reageerde echter met eenzelf de aantal. Toen voor hem de eindstreep in zicht kwam, kon Bongers net ontsnappen. Het biljartkampioenschap in Berkel-Enschot begon dus net niet met een verrassing, maar wel weer met geharrewar. En dat betrof niet zozeer het feit dat de banden met een ander soort laken zijn bespannen dan het loopvlak. Wel gaf de typi sche groepsindeling reden tot kritiek. Door een fictief moy enne, via een wiskundige for mule afgeleid van het kader- spel 47/2, troffen nieuwko mers als Dick Jaspers en Ad Koorevaar hun naam op de plaatsingslijst respectievelijk als vierde en vijfde aan. Door de afmelding van het Baarnse talent Raymond Burgman werd reserve Ronald Lem- mens door de technische com missie van de KNBB als zesde geplaatst. Door deze grillen kwam regerend kampioen Bongers in een groep terecht met matige, redelijke en ta lentvolle ereklassers, van wie normaal gesproken niemand aan zijn klasse en ervaring kan tippen. De andere poule kreeg met Vultink, Arnouts, Van de Ven en Vet, die in goe de doen allen kanshebbers zijn voor een plaats bij de laatste vier, een onnatuurlijk gewicht. ZURICH Barcelona speelt in de kwartfinales van het voetbaltoernooi voor de Euro pese landskampioenen tegen bekerhouder Juventus. Dat is één van de resultaten van de loting, die gisteren door de Eu ropese voetbalunie (UEFA) in Zurich werd verricht. De Spaanse titelhouder speelt eerst thuis. Dat geldt ook voor Bayern München dat als oppo nent de Belgische titelhouder Anderlecht treft. De loting had het volgende re sultaat: Kwartfinales (5 maart eerste duel, 19 maart tweede duel) LANDSKAMPIOENEN: Barcelona (Spa)-Juventus (Ita). Bay ern München (Wdl)-Anderlecht (Bel); Aberdeen (Sch)-IFK Goteborg (Zwe); Steaua Boekarest (Roe)-Kuus- ysi Lahti (Fin). BEKERWINNAARS: Rapid Wien (Oos)-Dinamo Kiev (Sov); Dukla Praag (Tsj)-Benfica (Por); Dinamo Dresden (Odl)-Bayer Uerdingen (Wdl); Rode Ster Belgrado (Joe)-Atletico Madrid (Spa). UEFA-BEKER: Sporting Lissabon (Porpl. FC Kbln (Wdl); Real Madrid (Spa)-Neuchatel Xamax (Zwi); Hajduk Split (Joe)-Wa- regem (Bel); Inter (Ita)-FC Nantes (Fra). (ADVERTENTIE) Schaatscentnun De Uithof, Den Haag 8 en 9 februari, aanvang 12.00 uur Tegen inlevering van deze bon betaalt u de volgende speciale prijzen (per dag): idaafutalrw INJIimMN' overdekte zittribune f 20,- p.p. (normaal f 25,-) onoverdekte zittribune f 15,- p.p. (normaal f 20,-) onoverdekte staanplaats f 7,50 p.p. (normaal f 10,-) kinderen t/m 13 jaar f 5,- p.p. (alleen staanplaats) Aanbod is geldig voor twee personen. Kaarten verkrijgbaar vanaf heden aan de kassa van de Uithof, geopend van 9.30-16.00 uur. BILJARTEN NK biljarten anker kader 47/1 Jaspers-Van Deventer 250-62; Steu- res-Koorevaar 250-192; Bongers- Koorevaar 250-221; Van de Ven- Lemmens 250-97; Vultink-Vet 250- 158; Steures-Van Deventer 250-129. "Stand (respectievelijk gespeelde wed strijden, punten, algemeen moyenne en hoogste serie): 1. Steures 2-4 27,27 - 154; 2. Bongers 1-2 62,50 - 214; 3. Jaspers 1-2 27,77 - 74; 4. Koorevaar 2-0 27,53 - 214; 5. Van Deventer 2-0 11,93 - 43. HOCKEY Vierlandentoernooi in Koeweit. Uitslagen tweede ronde: Nederland-lndia 1-1 (1-0); Groot-Brit- tannië-Paklstan 3-2 (1-1). Stand: 1. Groot-Brittannië 2-4; 2. Pa kistan 2-2; 3. Nederland 2-1; 4. India 2-1. SCHAATSEN DriebanentoernooJ In Innsbruck Dames: 500 meter: 1. Roedenko (Sov) 43,62, 2. Uitham 44,74, 5. Pas veer 45,16, 6. Bollaart 45.62, 9. Van der Scheer 46,82. 1000 meter: 1. Pas veer 1.27,60, 2. Bollaart 1.29.76. 6. Uitham 1.30,02, 8. Van der Scheer 1.32,06 1500 meter. 1. Steeg (Wdl) 2.14,84, 2. Pasveer 2.16.26. 3. Uitham 2.17,24. 3000 meter. 1. Pasveer 4.53,14 Heren: 500 meter 1. Johansson (Zwe) 38,84, 16. Koopmans 41,15. 17. Van den Burg 41,15, 21. Nljdam 41.68. 1000 meter 1. Hadschleft (Oos) 1.17,45. 1500 meter 1 Stenzei (Odl) 1.59,68, 5. Van den Burg 2.01,22. 9. Koopmans 2.03,00, 12. Nijdam 2.03,79. 3000 meter: 1. Adeberg (Odl) 4.19,74, 2. Koopmans 4.20,30, 3. Nij dam 4.21,23. 10.000 meter 1. Noel Fagot (Fra) 15.40,18, 2. Van den Burg 15.45,62. 500 meter sprinter*: 1. Za- gidoellin (Sov) 38,47. 1000 meter 1. Zagidoellin 1.18,67. SKIËN Wedstrijden der Lage Lan den in Altenmarkt (Oostenrijk) Dames: Slalom: 1. Lewis (Gbr) 1.49.87, 2. Van Steenbeek (Ned) 1.58.18, 3. (Lux) 2.06.90. Afdaling: 1. Van Steenbeek (Ned) 1.19,25, 2. De Man (Ned) 1.26,13, 3. Lemmink (Ned) 1.26,59. Slalom: 1. Hoevenaars (Ned) 1.13,39, 2. Van der Swaluw (Ned) 1.15,35, 3. Van der Veldt (Ned) 1.15,44. TENNIS Wereldkampioenschap dubbelspel in Londen Uitslagen in de „blauwe groep": Depalmer/Donnelly (Vst) - Casal/San- chez (Spa) 6-2, 7-6, 7-6; Uitslagen in de „rode groep": Slozil/Smid (Tsj) - Lloyd/Fleming (Gbr/Vst) 6-3, 6-2, 3-6, 7-6. WIELRENNEN Zesdaagse van Ma drid. Einduitslag: 1. Knetemann/ Luis Navarro (Ned- /Spa) 132 pnt; op 1 ronde: 2. Vicino/ Bincoletti (Ita) 107 pnt; op 2 ronden: 3. Pieters/ Bondue (Ned/Fra) 153 pnt, 4. Van Vliet/ Luis Moreno (Ned/Spa) 141 pnt; op 8 ronden: 5. Vanden- broucke/ Perea (Bel/Spa) 56 pnt; op 11 ronden: 6. Urrutibeazcoa/ Hortela- no (Spa) 20 pnt. van Nederlandse toppers. En wil wel eens wat anders. Toer nooidirecteur Wim Buitendijk: „Een man als Schapers heeft jarenlang een „wild card" voor het toernooi gekregen, maar verloor elke keer in de eerste ronde. Daar zijn we niet zo van onder de indruk. Daarom leek het ons een goede gedach te te overwegen eens een kans te geven aan een jongere spe ler. We hebben daartoe de bond benaderd, maar nog niets gehoord". Waarop vice-voor- zitter Steensma van de KNLTB liet weten dat de zaak is doorgespeeld naar de werk groep toptennis. Juist, de be wuste, niet bestaande commis sie. Zie daar de eerste kiemen die werden gelegd voor een nieuw conflict tussen Neder lands beste speler, Michiel Schapers, en de tennisbond. Weinig verstandig Het is een weinig verstandige zet van de toernooileiding van Ahoy' om Schapers te willen passeren voor een plaats in het toernooi, waarvoor ook Hage naar Huub van Boeckel (in middels 151e op de wereld ranglijst) zich heeft ingeschre ven. Schapers is Rotterdam mer en hoe je het ook wendt of keert, hij leverde eind vorig jaar in Australië een opmerke lijke verrichting. Tijdens de open Australische kampioenschappen haalde hij immers het huzarenstukje uit Boris Becker uit te schakelen. Een prestatie, die in de sport wereld de nodige aandacht heeft getrokken. Dat de Rot terdammer sindsdien nauwe lijks meer iets bijzonders heeft gedaan sterkt de toernooilei ding van Ahoy' in zijn argu mentatie. Maar laat onverlet de wat merkwaardige, en ner gens ter wereld toegepaste ge- dachtengang dat de beste spe lers uit eigen land maar moe ten worden vervangen door een onbekende jongeling. Die kan beter proberen in evene menten van minder kaliber aan de weg te timmeren. „Het kan altijd nog gebeuren dat Schapers op grond van zijn klassering op de wereldrang lijst tot het toernooi moet wor den toegelaten", zwakte Bui tendijk zijn eerdere betoog da nig af. Slechts Zweden Staat omtrent de Nederlandse inbreng dus nog niets vast in het proftennistoernooi, van de toppers is slechts de komst van de Davis Cupwinnaar Zweden zeker. Wilander, Edberg, Jar- ryd en Nyström geven acte de présence. Lendl speelt in De troit en met McEnroe zou nog worden onderhandeld. Becker geeft waarschijnlijk de voor keur aan de Voorbereiding op de Davis Cupwedstrijd tegen Mexico en Connors verschijnt nauwelijks meer in Europa. Zodat er nogal wat onzeker heid bestaat over aanvulling van de Zweedse bende van vier. Onzekerheid omtrent de spon soring van het toernooi bestaat sinds gisteren niet meer. De directie van Ahoy' en sponsor ABN tekenden een driejarig contract, waarmee een bedrag is gemoeid van bijna zeven miljoen gulden. De bank is nu de enige sponsor en zal bij de verkoop van entreekaartjes een bemiddelende rol spelen via zijn kantoren. Een tennis- liefhebber kan aan het loket van de sponsor een kaartje ko pen voor ongeveer de helft van de prijs. Een nieuwigheid in het toer nooi is dit jaar het feit dat de eerste drie dagen op twee ba nen wordt gespeeld en de aan wezigheid van twee oefenba- nen. De aanvangstijd is daar door verlaat van 10.00 uur naar 13.00 uur en de avondses sie begint nu om 19.00 uur. De laatste avondpartij begint om half elf. FRANK WERKMAN

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7