In beslaggenomen „No Nukes film redt „Story of Bruce Springsteen ïl onier Kerkhof zag zijn hobby uit de hand lopen ■^CIO/TELEVISIE CcktócSoiwMit VRIJDAG 10 JANUARI 1986PAGINA 15'. >4", W an WEERT Tien januari 1936 beteken- f begin van het draadloze televisie-tijd- Op die dag kreeg televisiepionier Freek lof een vergunning om uit te zenden. In H schreef hij ook het boekje „Moderne iter-televisie voor den amateur" waar- ij op een gegeven moment was verzekerd n groepje kijkers, die elke zondagmorgen ■en tot half negen de televisie hadden in 1-jarige gepensioneerde Philips-ingenieur iert zich de uitzendingen als de dag van an Kerkhof: „Mijn vrouw speelde veelal Jfdrol. Ik toonde ook wel foto's van vaste i. Met mijn zender had ik een bereik van Kehonderd kilometer. Na een jaartje wil- wel weer eens wat anders. Ik ben toen tien met uitzendingen met geluid. Daar- jebruikte ik een aparte geluidszender en een zelfgebouwde microfoon. In die tijd sneed ik ook mijn eigen grammofoonplaten". Hoewel de eerste 'landelijke' uitzending op 10 januari 1936 plaatsvond, was Freek Kerkhof al veel langer aan het experimenteren. „Nadat ik ergens iets had gelezen over een televisie-expe riment, ben ik zelf aan de slag gegaan. Het be langrijkste was om een lichtgevoelige cel te ma ken. Daar heb je selenium voor nodig. De dro gist had het niet in voorraad, dus moest het worden besteld. Ik heb er slapeloze nachten van gehad. Tenslotte was ik een broekje van twintig met een paar centen zakgeld. Wist ik veel wat dat spul zou kosten. Het bleek zestig cent te zijn. In 1927 lukte het mij een beeld van tien lijnen over te brengen. Het huidige tv- beeld heeft 625 beeldlijnen, maar voor mij wa ren die wazige schaduwen het mooist denkbare resultaat van wat eigenlijk een kwajongens streek was". Kerkhof herinnert zich hoe zijn hospita en haar zoon reageerde tijdens zijn eerste demonstratie. „Het enige wat die jongen zei was: kost dat niet veel stroom?. Ik kon ook niets met mijn 'uitvin ding' aanvangen. Niemand zag het nut ervan in. Het bleef dan ook bij het schrijven van wat artikelen waarin ik mijn uitvinding 'televisie' heb genoemd". Daarna was de lol er voor de heer Kerkhof vanaf. „Ik heb het apparaat op zolder gezet en er niet meer naar omgekeken tot de voorzitter van de vereniging van zendamateurs, waar ik lid van was, mij vroeg of ik geen stunt kon be denken om de vereniging aan meer leden te helpen. Ik riep 'televisie' en ben aan het werk gegaan. Ik nam mij voor de schaduwbeelden van het begin om te zetten in duidelijk herken bare plaatjes. Na zes weken lukte dat. Intussen VIJFTIG JAAR GELEDEN WERD TV-TUDPERK GEÏNTRODUCEERD begon het woord 'televisie' een magische klank te krijgen en de demonstratie in een Eindho- vens restaurant liep dan ook volledig uit de hand. De mensen moesten buiten wachten. We hebben later een tournee gedaan langs o.m. Rotterdam, Den Haag en Amsterdam. Overal volle zalen. De mensen waren gek van het gro te wonder". Freek Kerkhof raakte tenslotte ook op professionele wijze bij het televisie-ge beuren betrokken. Philips schakelde de inge nieur in toen er een televisie-project werd ge start. „Ik heb daar onder meer de technische opbouw van het televisie-signaal ontwikkeld. Na de oorlog heb ik in Bussum de officiële tele visie van de grond geholpen. We zijn toen ook aan de ontwikkeling van de kleurentelevisie begonnen. Het eerste apparaat werd vlak voor mijn pensionering als hoofdingenieur van het televisie-laboratorium geïntroduceerd". HANS PIËT idden dat..." w P- h°ge it mirdering i kijkers en ÈRSUM De eerste re- n. Al op het spelprogramma kt, Hen dat..." zijn voor de erug) heel gunstig uitgeval een fit blijkt uit de reacties niiomroep binnenkreeg op p's telelijn, het gratis te- heminummer waarop nieuwe ant «es zich kunnen aanmel- ollarpehalve de nieuwe tele- genspw „Wedden dat..." is er he nieuwe serie „Droom- )reng in goede aarde gevallen ?t allde de nieuwe program- ^meïgorde. Uit een eerste on- and|k IS ook gebleken dat op i eolfte AVRO-dag - vrijdag - itingfstroom van nieuwe le- oft grootst is. linde c de I ^pCC JV^tenteert NCRV- e bltekprogramma ..Oh, Lori", titel van een nieuw _J-muziekprogramma, dat Lori Spee vanaf 18 presenteert. De regie show, waarin voorna- romantische popsongs uitgevoerd, is in han- Bert van der Veer. ri" wordt opgenomen jsfeervolle decor van het ie Tikibad op het at- tark Duinrell in Wasse- !r komen in dit seizoen vier afleveringen, die i de vijf weken op za- |avond in stereo zullen uitgezonden. De gas- het eerste programma ividence, Sylvie Vartan, ai, Jürgen Marcus, Da- huleka, Wil Tura en de De artiesten wor- I door de Los-Vast onder leiding van Jan HILVERSUM „Er moet altijd al een storm in hem hebben gewoed, want Freehold, het plaatsje waar hij werd geboren, is echt een gat waar niets gebeurt", zegt samensteller Constant Meijers over de Ameri kaanse muzikant Bruce Springsteen wiens „The story of..." vanavond wordt uitgezonden (Ned. II om 21.20 uur). Met Constant discussiëren over Bruce Springsteen is praten over een man die hem heel dierbaar is. In 1974, lan ge tijd voordat Nederland echt wakker werd geschut voor de gitarist, componist en zanger (dat gebeurde volgens Meijers eigenlijk pas met de single „We are the world") ging hij al naar Amerika om voor de muziekkrant waar hij later hoofdredacteur van zou worden, met Bruce te praten. Uit de herinneringen die Constant moeiteloos op haalt, blijkt dat Bruce niet zomaar de naam The Boss' kreeg opgespeld. Het feit dat het Bruce Springsteen en the E Street Band is, zegt genoeg. De verhalen over zijn vroe gere vriendin. fotografe Lynn Goldsmith, die snel haar sigaret achter haar rug hield toen Bruce na een van zijn concerten kwam aanlo pen „omdat hij niet van ro ken houdt" en de gluiperige manier waarop manager en zenuwenpees John Landau (de mati die de kreet: „Ik heb de toekomst van de rock roll gezien, zijn naam is Bru ce Springsteen" lanceerde) om de muzikant heendraait, onderstrepen dat nog eens. Dat 'The Boss' ook op het po dium met ijzeren hand re geert, blijkt uit de filmbeel- ..echte Nederlandse doorbraak dankzij den, die in „The story of..." zitten verwerkt. Daar zie je hoe het rockfenomeen druk gebarend zijn mede-muzi kanten saxofonist Clarence Clemons en gitarist Steve van Zandt tot the orde roept als ze op een gegeven mo ment niet direct naar hem toe komen als hij voor drum mer Max Weinberg, het al vele malen vertoonde 'blije' triootje wil vormen. Het is jammer dat Constant Meijers zijn vriendschap met Bruce niet heeft gebruikt om met de man zelf een inter view te doen. Doordat de muzikant in het begin van zijn carrière geen televi sie-interviews deed noch concerten op film of video liet vastleggen, had de sa mensteller de grootste moeite met het vinden van bruik baar materiaal. Het is aan een officier van justitie te danken dat het programma visueel nog een aantrekkelijk uiterlijk kreeg. Van deze of ficier kreeg hij een in beslag genomen video-band van het „No Nukes"-festival te leen. Óp dat festijn speelde ook Springsteen. Hierdoor is on der meer te zien hoe de gita rist na het nummer „Thun derbolt" zogenaamd flauw valt. De rest van „The story of..." wordt opgebouwd uit een in terview van het Amerikaan se videoclipstation MTV, vi deoclips en de opnamen die Veronica zelf in Amerika maakte. Zo is het interview met de buurman van Springsteen eigen werk. Een vriendinnetje, dat wat meer had kunnen vertellen over de schooltijd van Springs teen, besloot op het laatste moment niet voor de camera te verschijnen. Wat Constant Meijers vooral heeft willen aantonen is dat de muzikant zijn fans heeft veroverd door wat hij op het podium presteert. Springs teen is niet alleen een geta lenteerd songschrijver maar ook een fantastisch gitarist, die volgens Meijers zijn artis tieke ommezwaai beleefde na de elpee „Nebraska". „Voor die tijd zong hij altijd over zichzelf, daarna ging het over anderen. Hij is inmiddels ook een entertainer geworden, die weet hoe hij zijn publiek moet bespelen. Ik heb eens in de zaal gestaan met de ge dachte: hoeveel van wat je doet is eigenlijk nog spon taan". Springsteen is inmiddels van een cultheld van Vietnam ve teranen uitgegroeid tot een zegsman van een generatie, die bestaat uit blanke mid denklassers. Kleurlingen kom je in Amerika tijdens zijn concerten niet tegen. Constant: „Het succes van „Bom in the USA" (zijn laat ste elpee) heeft volgens mij ook te maken met het herle vend nationalisme in Ameri ka". Opmerkelijk is overigens dat zijn eerste nummer een note ring in Nederland („I'm on fire") werd gezongen door The Pointer Sisters. „The Story of..." geeft on danks wat mager illustratie materiaal een goed overzicht van Springsteens carrière met onder meer een aardige anekdote rond de eerste ont moeting tussen Clarence Cle mons en Springsteen en wat aardige verhalen van oude groepsleden. De fans moeten dan ook niet vergeten hun videorecorder aan te zetten. HANS PIËT NEDERLAND 1 AVRO 15.45 AVRO-Service 16.35 Ik zag twee beren 16.50 Bas Boris Bode (10), twaalfdelige kinderserie 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Maastricht NOS 17.30 ^6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias ditmaal geheel gewijd aan de Video Awards 1985 18.15 AVRO cursus bridge. Les 6b TELEAC 18.25 Biotechnologie. Les 1 18.40 Klussen in huis, voorlich tingsprogramma AVRO 18.55 mDe Fabeltjeskrant 19.00 Wordt vervolgd, strip- en tQkenfilmmagazine 19.25 AVRO'» Toppop, met Kas van lersel NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's Wedden dat...? Showprogramma in het kader van de Telelot-actie waarbij kandjdaten wed denschappen kunnen af- gesluiten met een panel van bekende Nederlan ders. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer 22.20 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek, geheel ge wijd aan de slechte voe dingsgewoonten in Neder land. Over het algemeen eten we te veel en te vet. Het gevolg daarvan is dat talloze mensen ziek wor den of overlijden. Veertig procent van het aantal kankergevallen komt voor rekening van slechte voe dingsgewoonten. Door het onhygiënisch bereiden van het voedsel komen boven dien jaarlijks honderddui zenden gevallen van voed selvergiftiging voor 22.50 M.A.S.H. Amerikaanse co medyserie. Afl.: Is liefde niet heerlijk? 23.15 Karei v.d. Graaf, praatpro gramma 23.50 AVRO's Sportpanorama NOS 00.10 Journaal AVRO 00.15-02.10 Family Plot, Ameri kaanse speelfilm uit 1976 van Alfred Hitchcock. Met o.a. Karen Black, William Devane en Bruce Dern. Ju lia Rainbird wil de op haar aanraden te vondeling ge legde onwettige zoon van haar zuster opsporen om de man tot haar erfge naam te maken. Dit blijkt achteraf niet zo'n goed idee NEDERLAND2 17.00-17.30 Vloedlijn NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 E Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Schoolplein. Jongeren programma met aandacht voor zaken die scholieren bezighouden en muziek van Sandra. Presentatie: Simone Walraven en Al fred Lagarde 20.00 Girls on top, Engelse co- medy-serie. Candice be sluit Jennifer mee uit te ne men naar een nachtclub, om haar op die manier uit de flat te krijgen 20.25 Bodylijn. Programma over alles wat met lichaamsver zorging te maken heeft 20.50 Shreds of evidence, docu mentaire met een kijkje in de keuken van de labora toria van Scotland Yard. Aan de hand van echt ge beurde en ook opgeloste misdaadzaken is te zien hoe de techniek in de strijd tegen de misdaad wordt gehanteerd 21.20 The story of... Bruce Springsteen, portret van deze internationaal beken de popartiest met o.a. 'Ro- salita', 'The river', 'I'm on fire", 'Dancin' in the dark' en'Born in the U.S.A.' 22.10 Gesprek met de Minister President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Vanuit de wortels gezien, driedelige serie filmpor tretten van Afrikaanse schrijvers. Afl. 2: Buchi Emecheta, schrijfster uit Nigeria 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven EUROPA TV l Programma-overzicht Kinderprogramma's Let life live, documentaire-se rie. Afl.: Zie maar i Sportreportages i Weerbericht en World Watch l Jewish Soul Music, muziek programma I Archives of Time, documetai- re-serie. Afl.: Rings in the Wa ter l Weerbericht en World Watch i Sports reports extra: Ameri can Football Programma-overzicht FILMNET 17.00 The Profeaaionals herh. 17.50 Diffrent Strokes afl.: Daddy's Birthday 18.15 Footloose 20.00 Who's the Boss 20.25 Mr. Hiccup, tekenfilm 20.30 Red Light Sting 22.05 Rollerball 00.05-01.35 Waterhole Niro in 'Taxi driver' op BRT 2 om 21.15 uur. r ï'k Tak, kleuterprogramma dons, kleuterserie 'rikballon, kleutermagazine iver het maken van allerlei roorwerpen en een tekenfilm. i 'resentatie: Francis Verdoodt ïlar Trek, Amerikaanse scien- L «-fictionserie met o.a. Leo- ÊülBWiard Nimoy, William Shatner „u.en Deforest Kelley. Afl.: Kale r r 'id D. LlUitzending door derden. Pro- jramma van de SOM Mededelingen en program- in .ma-overzicht Journaal 1SIJ? Weerbericht Lilde )e Collaboratie, documentai- e-serie van Maurice de Wilde. Afl.: De teerling is geworpen. Vlaanderen zal, evenals Wallo- een gouw worden. Lèon jrelle, na de oorlog bij ver- jtek ter dood veroordeeld, icht koelt zich de rijzende ster. Alle ig \Vlaams-nationalistische partij- ial Fn worclen ingelijfd bij 'De- Mag'. die uiteindelijk als enige lartij overblijft. Aansluitend: opzipiscussle n.a.v. het voorgaan- Danpe programma ïrnaal en Coda schl 2 Week sport, sportmagazine hoogtepunten uit dse af- lopen week aanTijdrover lelingen en program- 'ideomatch lière. Filmprogramma van 'hirft? f°Pcke £*23.10 Taxi Driver, Amerikaan- «Ch se speelfilm uit 1976 van Mar- i, Edtin Scorsese. Met Jodie Foster. ilaatfRobert de Nlro, Peter Boyle _:e |e.a. Travis Bickle. een taxi- e chauffeur, raakt van de kook. wor:door de eenzaamheid en door ;t „wat hij als de verdorvenheid ilipswan de wereld ervaart. Op een onV<^a9 maakt hij kennis met een (dertienjarige prostituèe Nouba, gevarieerd kin- ijd fderprogramma i, kinderprogramma 19.30 Journaal 20.00 Contact, verkeersinformatie 20.05 Shogun (6). tv-serie naar de roman van James Clavell. Met: Richard Chamberlain. Toshiro Mifune, Yoko Shimada e.a. Re gie: Jerry London 21.00 Grand Ecran: La Guerre de Murphy (Murphy's War),* En gelse speelfilm uit 1970 van Peter Yates met o.a. Philippe Noiret, Peter O'Toole en Sian Phillips. Murphy is de enige overlevende van het schip Mont Kajda, dat door een Duitse onderzeëer voor de kust van Venezuela tot zingen is gebracht. Hij belandt in een noodziekenhuis onder de hoe de van de vrouwelijke arts Ha- 22.40 Üournaal en sport MUSIC BOX/TV 5 16.00 EMuziekprogramma's. 'Sound and vision' met Gary (16.00), 'First Sight' met Simon en een popartiest (17.00) en 'Gaz Bag' (18.00). 19.00 Thalassa, maritiem magazine. Afl.: Togo wordt kleiner. Togo heeft in de afgelopen jaren veel van zijn stranden verloren, zodat er een plan Is opgesteld om de snel toenemende erosie tegen te gaan 19.26 Programme pour la jeunesse, kinderprogramma 19.47 Un paquebot dans la töte, Franse tv-film met o.a. Cathe rine Frot, Juliette Mills, Michel Lonsdale en Jacqu Denis 21.25 Copy-art, documentaire van Jacques Chavigny 21.54 Prélude A la nuit, muziekpro gramma 22.00 Nieuwe 22.30-01.00 EMuziekprogramma's. Herhalingen. 'Sound and vi sion' (22.30), 'First sight' (23.00) en 'Gaz Bag' (00.00). E Ondertiteling via TeleTekst. d) Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. KEZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Juanitos groBer Freund (Run for the roses), Amerikaanse speelfilm uit 1978 met Vera Mi les. Stuart Whitman. Panchito Gomez e.a. Regie: Henry Le vin. De 12-jarige Juanlto krijgt van de eigenaresse van een stoeterij in Kentucky een mank veulen. Hij noemt het dier 'Champion' en na een succes volle operatie lukt het hem sa men met zijn stiefvader Cham pion tot een veelbelovend ren paard te maken 17.50 Tageaschau 18.00 Hier und Heute 18.25 EWWF-Club, amusements programma 19.58 Programma-overzicht 20.00 [I Tagesschau 20.15 Das schwarze Loch (The Black hole). Amerikaanse (Walt Disney-) science fictionfilm uit 1979 met Maximilian Schell, Anthony Perkins. Ernest Borgi- ne e.a. Regie: Gary Nelson. Een groep astronauten raakt In het jaar 2200 betrokken bij een beklemmend avontuur als ze een verborgen ruimteschip ontdekken. Temidden van menselijke robots leeft daar een geniale, maar volkomen geschifte geleerde. Deze Is be zeten van het zogenaamde 'zwarte gat' waarvan de ingang naar een nieuw universum zou moeten leiden 21.50 Gott und die Welt, programma over religieuze zaken 22.30 Tageethemen, met een repor tage uit Bonn 23.00 Heut' abend..., praatshow ge presenteerd door Joachim Fuchsberger 23.45 Schlag 12 in London (The two faces of Dr. Jekyll), Engelse speelfilm uit 1960 met Paul Massie, Davis Kossof, Dawn Addams e.a. Regie: Terence Fisher. De Londense arts Dr. Henry Jekyll experimenteert tot groot ongenoegen van zijn vriend Ernst Litauwer met een eigen gemaakt elixer. Volgens Jekyll bestaat ieder wezen uit twee persoonlijkheden en met behulp van zijn eigen brouwsel verandert hij 's avonds in zijn tweede persoon 01.10 Tahe8schau 01.15 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.00 Das Haus am Eaton Ptaco (Upstairs, downstairs). Engelse tv-serie. Afl.: Die grobe Wen de, ein neuer Anfang, met in de hoofdrollen David Langton. Slmon Williams. Meg Wynn Owen e.a. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Jack Holborn (3), tv-serie met in de hoofdrollen Patrick Bach, Matthias Habich. Brian Flegg e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Aualandajoumal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Der Alte, misdaadserie met in de hoofdrollen Siegfried Lo- witz, Michael Ande. Jan Hen driks e.a. Afl.: Zwei Leben. In- grid Helberg wordt sinds vier dagen vermist. Als haar vriend bij haar werkgever gaat. infor meren wordt al snel duidelijk dat Ingrid een tweede en wel heel gevaarlijk leven geleid heeft 21.15 Der Sport-Spiegel, sportpro gramma 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekt», cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 Der graueame Job, Duits- /Frans/italiaanse speelfilm uit 1966 met in de hoofdrollen Louis Jourdan, Senta Berger. Bernard Blier e.a. Regie: Edou- ard Molinaro. Na afloop van een feest wordt de aan lager wal geraakte schrijver en ex-officier Charles Baulieu door een man gevolgd. Het blijkt Rhome te zijn. Charles' vroegere meerdere, die nu voor de Franse geheime dienst werkt. Rhome biedt hem een interessante opdracht aan 00.45 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Gesellschaftliche Prozesse in der DDR. Cursus maatschappijleer 18.30 Hallo Spencer, comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. regionaal magazine met nieuws, sport en weekend-weerbericht 20.00 Tagesschau 20.15 Lander, Menschen, Aben- teuer. 'Das Dach Afrikas', do cumentaire over de bevolking van de Drakenbergen in Zuid- -Afrika 21.00 Welt der FlUsse, FlUsae der Welt, serie reportages. Afl. 2: Sepik und Waghi 21.45 Mit dem Bagger in die Stein- zeit. Film van Gergi Kocabas en Inge Hamacher-Bellacoola 22.15 Martin Luther, vijfdelige Oost- dultse tv-fllm met Ulrich Thein, Hans-Peter Mlnettl, Frledo Sol ter e.a. Afl. 1: Der Protest 23.15 Rockpalast. Optreden van Alex Oriental Experience 00.35 Laatste nieuws Maximilian Schell speelt in de Walt Disney SF-film 'The black hole' de rol van wetenschapper Hans Reinhardt, die van plan is een zwart gat in te gaan. Duits land 1 om 20.15 uur. BBC 1 Journaal extra Grange Hill, kinderprogramma Taxi Journaal en weerbericht London Plus Wogan, showprogramma rond Terry Wogan Blankety Blank, amusements programma Dynasty, Amerikaanse tv-serie Journaal en weekend-weer bericht The late film: Adam's woman, Australische speelfilm uit 1970 met Beau Bridges. John Mills, Jane Merrow e.a. Regie: Philip Leacock. Bridges zit onschul dig vast in een Australische strafkolonie. Als hij In voorlopi ge vrijheid wordt gesteld is hij dan ook vast van plan uit Au stralië te ontsnappen Weerbericht BBC 2 17.30 World darts 18.00 The royal institution Christ mas lectures: Body integration 19.00 11 Early Korda: Rembrandt, Engelse speelfilm uit 1937 van Alexander Korda. Met o.a. Charles Laughton en Elsa Lan- chester 20.20 Ebony 20.55 Frickley, tv-serie. Afl.: The changes 21.30 Gardeners world, informatieve 22.00 Tom O'Connor 22.35 World darts 23.05 Did you see...? 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.30 World darts ITV Worldwise Best ol Behind the Bike Shed Blockbusters Nieuws About Anglia Albion Market Murder, she wrote, misdaad serie. Afl.: Footnote to murder Constant Hot Water The Gentle Touch (Maggie Forbes), politle-serie (herh.) Nieuws Cross Question Snooker The Music of my Life SKY CHANNEL 16.45 EYoung, Free A Single, met Gary Davies en speciale gast Bryan Adams 17.30 ELive on friday, met Gary Da- vies 18.30 The Brady Bunch. Afl.: The Subject was Noses 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy plays Cleopatra 19.30 Green Acres. Afl.: The Ugly Duckling 20.00 The New Candid Camera 20.30 Stareky and Hutch. Afl.. The Set Up (1) 21.25 Vegas. Afl: Touch of Death 22.20 The Deadly Ernest Horror Show: Alison's Birthday, hor rorfilm met o.a. Joanne Sa muel en Lou Brown 00.05-00.55 EMonster* of rock (herh.) RTBF 1 08.20 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-11.30 Cursus Nederlands: Spreek met ons mee 11.50 Interwallonie: Paravosotros. programma voor Grieken in België 12.30-13.30 Interwallonie: Ciao Ami- ci. programma voor Italianen in MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. 'Sound and vision' met Gary (07.00). 'GTRTQI' met Gaz (08.00). 'Videopix 2' met Si mon en Martin (09.00). 'One night stand': Uriah Heep live (10.00), 'Chart attack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes vanuit België (12.00). 13.00 EMuziekprogramma's. Her halingen DUITSLAND 1 09.30 Programma-overzicht 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 II Goldfieber in Alaska (Call of the wild). Amerikaanse speelfilm uit 1935 met Clark Gable, Loretta Young, Jack Oakie e.a. Regie: William A. Wellman 11.50 Sport extra: WK skiën. Super slalom heren en om 13.00 af daling dames 13.45 Nachbarn DUITSLAND 2 11.00 Programma-weekoverzicht 11.30 Biotechnologie 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Por tugal. 12.40 Italië en om 13.20 Turkije) BBC 1 09.30 Willo the wiap, kinderserie 09.35 Hunter's gold, kinderserie 10.00 Saturday Superstore, kinder programma 13.15 Grandstand, sportprogramma met o.a. paarderaces te Ascot en boksen SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met o.a. de te kenfilms 'He man and the mas ters of the universe', 'Roger Ramjet', 'Inspector Gadget' en 10.55 D Ivanhoe. Tv-serle met o.a. Roger Moore. Afl.: Treasures from Cathay 12.00 EPia Zadora special (herh.) 12.45 EToyah special (herh.) ITV 07.25 TV-AM 10.25 No. 73 12.00 Terrahawks, tv-serle 12.30 The Flying Kiwi 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie, tv-serie 13.30 r* RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sporl. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De stemband. 02.02 Oh wat een nacht. 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Hugo van Gelderen. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Raphael Strijkkwartet met piano. 19.00 De Bovenbouw/Avondspits. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 22.00 Horizon. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radfo Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met orn 17.30 Kunst. 18.30-19.30 Lelden BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago. 21.03 Klapstoel, culturele actualiteit. 23.30 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Relax. Non-stop muziek. 23.30 Twee tot Twee. BRT 3 17.15 Concerterend. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2 19.45 Nieuwe muziek. 20.30 Vokaal concert. 1. Messa per la Consacrazione di Carlo X, re di Francia. Kroningsmis voor Ko ning Charles X, Luigi Cherubiri. 2. Das Lied von der Erde. sym fonie voor een alt- en tenor stem en groot orkest. Gustav 22.35 1. Serenade in Es. KV 375. Wolfgang amadeus Mozart. 23.00 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. RAOIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.02 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 Edith Piaf - Een leven zonder spijt. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Muziek uit studio I. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 06.03 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 14.03 Tussenuur. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Klachtrecht. 09.45 Werken aan werk. Afl. 6. 10.00 Taal van Alledag. Les 12. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12^0 EO... in regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 O po Doro. 13.30 Kayen Rasja. 13.45 lyi Haberler. 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: De industriebond. 100 jaar arbeid. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 11.00 Nieuws en actualiteiten 12.00-12.10 Weerpraatje. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee met om: 13.15 Casino-, operette- en balletmu ziek en populaire opera-aria's. 14.03 Gevarieerd programma met ei gen produkties. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 1440 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 00.15 Ochtendconcert (2). 1. Cubaan se ouverture, George Gersh win. 2. Spaans capriccio, opus 34, Nikolaj Rlmsklkorsakov. 3. Tijl Uilenspiegel, opus 20, Ri chard Strauss. 10.00 Zure regen (1). 1140 Uit het grote muziekrepertoire 1. Ouverture Corlolanus opus 62. Ludwig van Beethoven. 2. Symfonie nr. 100 in G De Mili taire, Joseph Haydn. 3. Con certo in a. opus 102 voor viool, cello en orkest. Johannes Brahms. 12.15 Internationale koorwedstrijd. 13.15 BRT-keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15