emeente geeft aanzet voor ierstel woningen Voorhout Rijnland wil vrij baan voor verbreding kanaal Voorschoten in teken van reis naar Mali Sociale Dienst krijgt eigen ingang in raadhuis Voorschoten barmond wil kruising eren weg kleiner tl met minder erkeerslichten Leerlingen Lucas-College houden lesmarathon voor armen in de samenleving Nieuwe busverbinding Hillegom en De Zilk NARDEN OMGEVING CcidócSoutant VRIJDAG 10 JANUARI 1986 PAGINA 13. an aanleunwoningen Schutse afgewezen n. zijSENHEIM De Sassenheimse commissie ruimte lefordening is geen voorstander van gestapelde bouw 'jn aanleunwoningen bij het bejaardenteheuis De hoitse. Het plan was om in totaal 18 aanleunwonin- (vocTin drie bouwlagen neer te zetten. waai lijkt wel een woontoren. Waarom staan de wonin- los van het gebouw. Het heeft weinig aantrekke- eveL Ik vind het maar niks" stelde de heer A. M. Mazee Ook drs.J. B. M. Rotteveel (VVD) vroeg zich af Prifrom deze aanleunwoningen niet aangebouwd kon- worden aan het hoofdgebouw. „Dat lijkt me voor ewoners een stuk prettiger. Wel vind ik dat je zo I mogelijk op ie zelf moet kunnen blijven wonen. Jy dit plan zie ik niet zitten". Ook mevr. C. Kuijsten- i (PS) vond de plannen zo als ze nu op tafel liggen Jr niets. Wethouder H. Drenth (PS) concludeerde folgens: „Het is noodzakelijk dat de Schutse deze [nen nog eens goed bekijkt". Jongen (9) ernstig gewond KATWIJK Een 9-jarige jongen uit Katwijk is gister middag ernstig gewond ge raakt na een botsing. Het on geluk gebeurde op de beveilig de oversteekplaats op de Hoor- nesweg. De jongen werd bij het oversteken geschept door een auto die bestuurd werd door een 58-jarige man uit Katwijk. Of het voetgangers licht of het stoplicht voor de automobilisten op dat moment op rood stond is nog niet be kend. Het slachtoffer is met ernstig letsel naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden ge bracht. Automatisering levert forse tegenvaller op WASSENAAR De gemeente Wasse naar heeft zich voor het bedrag van 92.000 gulden verslikt in de automatise ring van de gemeentelijke diensten. Werd eerder een krediet van 48.000 gulden gegeven voor extra personeel- kosten, gisteravond moest de raadscom missie financiën akkoord gaan met een begrotingswijziging. Volgens wethouder C.P.M. Barning (VVD) „gewoon een foutje". Dat vond ook de raadscommissie, die zonder pro blemen akkoord ging. De automatise ring bij de gemeente Wassenaar moet inmiddels om en nabij de 800.000 gul den kosten. Wethouder Umkers voert PvdA-Leidschendam aan LEIDSCHENDAM Het afdelingsbestuur van de PvdA in Leidschendam heeft wethouder drs. F. IJm- kers voorgesteld als lijsttrekker voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. De leden zullen dinsdag 14 januari de definitieve lijst samenstellen. Tweede op de lijst is oud-wethoudr G. J. Hendriks, de huidige fractievoorzitter. Martin G. van der Meule, sinds 1982 raadslid staat op de derde plaats. Zijn verkie zing is volgens het bestuur „zonder meer gewenst"., De PvdA heeft nu drie zetels in de raad maar rekent bij de verkiezingen in maart minstens op een vierde zetel. Die zou dan bezet gaan worden door Marijcke Barensen zijn, bekend van de werkgroep Rooie Vrouwen en van Rooie Vrouwen in het Gewest Zuid Holland. Vak bondsbestuurder en secretaris van de FNV-Leidschen- dam, Wim Meere, die in de zeventiger jaren raadslid is geweest, staat elfde op de kandidatenlijst. Hij voelt er wel voor te zijner tijd in de raad terug te keren. Gewond door slijpmachine SASSENHEIM Een werknemer van een bouwbedrijf uit Baren- drecht liep gistermid dag bij werkzaamheden in de Hoofdstraat in Sassenheim zware ver wondingen aan Zijn on derarm op. De man stond op een ladder toen hij een slijpmachi ne uit zijn handen liet vallen. Deze kwam op zijn onderarm terecht. Hij is door een collega naar het Academisch Ziekenhuis Leiden ge bracht, waar hij is geo pereerd. Wassenaars Jeroenhuis vergt weer meer geld WASSENAAR Blijkens een mededeling van wethouder C.P.M. Barning (financiën) is er voor de inrichting van het in aanbouw zijnde sociaal-cultureel centrum „het Jeroen huis" meer geld nodig, dan tot dusver werd aangenomen. Eind deze maand wil Barning dat alle leden van de raadscommissie finan ciën een kijkje nemen aan de Van Heecke- renstraat, om op die manier tot een oordeel te komen over de kosten. „Het gaat niet om gi gantische bedragen", zei de wethouder gister avond tijdens de vergadering. Om welk be drag het dan wel zou gaan wilde hij ook na de vergdering nier zeggen. In eerste opzet zou het Jeroenhuis ongeveer 3,2 miljoen gul den kosten, dat is inmiddels opgelopen tot 3,6 miljoen. 3RHOUT De 46 hogingen aan de Boeken- ^rej|laan en de Boek- >chiiFaan in Voorhout zul- jpvororden opgeknapt. De Jscommissie financien ft gisteravond een eer- ;t^4anzet hiertoe gegeven rragï akkoord te gaan met ben^ voorstel van B en W :k g(een krediet te verle- van 322.000 gulden. -)VEjbedrag is het deel dat ttmdemeente voor ^aar re~ ang neemt terwijl de van de opknapkosten rijk en de Woning- I wvereniging Voor- rl fit, eigenaar van de hui- moet worden betaald. Ivoningen vertonen sinds jplevering in 1978 al ern- j gebreken. Gescheurde isMlen, lekkende douches kt onder 't huis en in de jw, lekke daken, talrijke Jhten aan de centrale Varming en nauwelijks i geheel niet sluitende ra- waren onder meer de aan de woningen er inmiddels al een al leeg staan. Met het in- ende herstel is ruim een >en gulden gemoeid. woningen die inmiddels IRSCHOTEN Het raad- •omplex krijgt een ingang le voormalige Parkschool, ingang is speciaal bestemd de cliënten van de sociale en centrale boekhou- Architect Kooreman zet- e commissieleden uiteen daarvoor het voorplein nderen zal. Zo zal de her ringszuil aan burgemees- fernède 45 graden moeten ien en de vijver zal ver- Niet alle commissie- ruim zeven jaar oud zijn, werden indertijd gebouwd door de gemeente Voorhout. Zoals in de woningwet is ge regeld dat de woningen met onderhoudsgebreken niet aan de huurder verkocht mogen worden alvorend de gebreken zijn opgeheven, had de gemeente Voorhout ze niet mogen verkopen zon der daadwerkelijk de gebre ken op te heffen" zo luidde kortgeleden de mening van de voorzitter van de WBV, de heer Toon de Groot". Nu kwam de woningbouw vereniging na het faillise- ment van de bouwer van de woningen met de gebakken peren te zitten, want de hui zen vertoonden steeds ernsti ger gebreken. Losse muren leidde zelfs tot een persoon lijk ongeval. Na overleg met het gemeentebestuur en de provinciale directie volks huisvesting werd door de woningbouwvereniging een herstelplan ingediend. De herstelkosten van de wonin gen worden u geraamd op 1.104.000 gulden. Per woning is dat 24.000 gulden, een be drag dat volgens burgemees ter M.Th. van de Wouw „het maximaal geaccepteerde be drag is per woning". De bij drage van de gemeente be Nog steeds staan muurtjes bij de bewuste woningen aan de Boekenburglaan in Voorhout op i storten. draagt 7000 gulden per wo ning. De provinciale directie volkshuisvesting neemt 8000 voor haar rekening terwijl het restant, 9000 gulden per woning voor rekening komt van de woningbouwverem- le de meerkosten komen dan ging. voor rekening van de vere- Wel dient de woningbouw- niging. Het Noordwijkse vereniging met de herstel- bouwbedrijf Beugelsdijk gaat kosten binnen de 24.000 gul- de herstelwerkzaamheden den te blijven want eventue- verrichten. leden waren erg gelukkig met het plan. Ook het woninggroen rondom de flats werd uitvoerig bespro ken. De aanleiding daarvoor was de brief van de bewoners van de Gerbrandylaan. Het CDA wil wel een verlaging van de toegerekende grond tot 15 procent. Tenslotte vonden alle commissieleden elkaar, door na te gaan welke grond als openbare grond gezien en gebruikt wordt, te onttrekken aan de onderhoudsplicht van de flatsbewoners. Wethouder J. van Leeuwen meent dat het een zeer moeizaam werk zal worden, maar wil zich niet verzetten tegen het voorne- men omdat de mogelijkheid bestaat dat daardoor de woon lasten van de flatbewoners ge drukt kunnen worden. Voorschoten gaat aandringen bij Gedeputeerde Staten voor een oeververbinding met de Vlietlanden. Inmiddels blijkt dat de provincie toch meer voor een ontsluiting via de Eu- ropaweg voelt, daarnaast zijn de gemeenten Leiden en Zoe- terwoude tegen een aanslui ting van de Vlietlanden via de Vlietwijk in Voorschoten, al leen Leidschendam steunt de wens van Voorschoten mits niet de verbinding ter hoogte van De Knip in gevaar komt. Indien blijkt dat de provincie kiest voor de Europa weg (Lei den) verbinding, dan wil Voorschoten een fiets- en voetverbinding ter hoogte van Allemansgeest. Ook bij de pro vincie ziet men wel in dat men een wijk tegenover de Vliet landen niet kan onthouden van een verbinding. Zolang er echter geen vast oeververbin ding is, blijft in de zomer maanden het veerpontje va- Boerenkielenbal Stompwijk alias Gaandrië viert zaterdagavond vanaf 20.30 uur het jaarlijkse boe renkielenbal in het BI esse Paard. Behalve een optreden van De Damzwabbers, geeft de dansgroep Foxy Dance Gang acte de presence. Hoog tepunt moet het optreden van Barry Hughes worden die enkele van zijn carna valshits ten gehore zal bren gen. Verder brengen de band Blue Sky en het huisorkest De Pintengluurders een be zoek aan het bal in Gaandrië. Entree 10. rellen en Catherina Rietho ven schildert ook met olie verf. Bram Harteveld en Rienk Ratsma openen de ten toonstelling zondag om 14.00 uur. De Streekmuziekschool Rijnakkoord zet de opening muzikaal luister bij. Muzen - hof is geopend maandag tot en met zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. Koffieconcert Het barokensemble Camera ta Nomen Nescio uit Utrecht verzorgt zondag een koffie concert in Muzenhof Leider dorp. Er worden werken ge speeld van Johan Christiaan Bach, Telemann, Handel en Besozzi. De leden van het en semble, Lex Vos, Wanda Vis ser, Norbert Kunst en Marti- nen Visser spelen op origine le barokinstrumenten of kop ieën daarvan. Aanvang 12.30 uur, entree 3,50 Budo demonstratie; een half uur later het Kickboksen; om 15.00 uur de introduktie de monstratie van het nieuwe fenomeen Nunchaku; om 15.30 uur de Aikido demon stratie en om 16.00 uur de Body Building demonstratie met medewerking van Peter Nederstigt en Iris Waterloo. Vesper De muzikale vespervieringen in de Grote Kerk aan de Voorstraat in Noordwijk trekken steeds meer publiek. Zondag wordt de eerste ves perdienst van het nieuwe jaar verzorgd door het Ves perkoor onder leiding van Theo Tobé en medewerking verlenen twee dwarsfluittis- tes en organist J. Admiraal. Voorganger is ds. Van der Lee en het thema luidt Wie is Jezus?". Aanvang 19.00 uur. Open huis Expositie De kunstenaressen Anneke van der Burg en Catherina Riethoven-Korsten expose ren tot en met 5 februari in de Leiderdorpse Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel 4. Beiden maken vooral aqua- Sportschool Physical op het sportpark De Zanderij in Hillegom houdt zondag tij dens een open huis vanaf 13.00 uur een vijf kamp voor leden van de school. Die vijf- kamp omvat het zogenaamde dippen; optrekken; bankr drukken; kniebuigen en tele foonboeken scheuren. Om 13.00 uur is er een demon stratie kinderjudo, om 13.30 uur een balletdemonstratie; om 14.00 uur de Yoseikan Medicijnen Mevrouw Vink-Stephan van apotheek Alkemade houdt maandagavond op uitnodi ging van de EHBO-vereni- ging Roelofarendsveen een lezing over het gebruik van medicijnen en de werkzaam heden van een apotheker. Belangstellenden kunnen vanaf 20.00 uur terecht bij café Heemskerk aan de Lan- geweg 2 in Roelofarends veen. De toegang is gratis. DEN HAAG/OEGSTGEEST De grondeigenaren moeten weten waar ze aan toe zijn. Daarom moeten de gronden langs het Oegstgeesterkanaal nu al de bestemming Water krijgen om na het jaar 2000 een verbreding van het kanaal mogelijk te maken. Dat vindt het Hoogheemraadschap Rijn land, beheerder van de opper vlaktewateren in het noorde lijk deel van Zuid-Holland. Gisterochtend legde het Hoog heemraadschap de bezwaren voor aan een commissie van Gedeputeerde Staten. Het Hoogheemraadschap maakt bezwaar tegen de bestemming die de gemeente Oegstgeest geeft aan een stuk grond bij de Van Eysingabrug over het Oegstgeesterkanaal. In het plan Haaswijk heeft de grond met het bruggehoofd de be stemming Waterstaatsdoelein den, zodat de grond onder meer voor wegen benut kan worden. Het Hoogheemraad schap wil dat die bestemming Water wordt. Zij studeert na melijk op plannen om overtol lig boezemwater af te kunnen voeren. Een mogelijke oplos sing zou zijn om het Oegst geesterkanaal te verbreden. De eventuele aanleg zal niet eerder dan in het jaar 2000 ge realiseerd'worden. Oegstgeest vindt het daarom niet nodig de grond bij de brug nu al daar voor te bestemmen. Dat kan over een jaar of tien altijd nog, zo vindt de gemeente. Overi gens houdt zij bij de bestem ming van andere gronden wel rekening met een mogelijke verbreding van het kanaal. RMOND De recon- ictie van het ingewik- de kruispunt van de en weg met de Van ssenaarstraat, Oranje saulaan, Veerpolder, loxlaan en Sweiland- at heeft in het verle- al voor erg veel ge- iksstof gezorgd en ook eren kostte dit onder- p uren van de com- sie openbare werken, kwam een gewijzigd i op tafel wat het isvlak aanzienlijk verkleinen waar- r de verkeersdoorstro- ïg sneller kan geschie- Ook het laten verval- H van enkele voetgan- slichten moet daartoe lagen. Wonenden van het kruis- zorgden er vanaf de pu- ite tribune voor dat er nog r wat werd gewijzigd op de [iterÊning- Met name de bocht (jer.uit de tunnelbak naar de My. oxlaan werd door een een- 'sportondernemer veel te geacht. Hem werd toege- dat er wat extra ruimte ■rijnaakt zou worden. De aan- igheid van een vluchtheu- in de Van Wassenaarstraat problemen op te leveren twee bedrijven aldaar en hun wens tot verruiming HéL jVIu-rd door de commissieleden ioff ersteund. de reconstructie van het He('sPunt zal het mogelijk zijn ioff,r fietsers om zonder de rgaande route te kruisen en naar de wijk Lommer- lust te fietsen. Het fietspad on der het spoorwegviaduct jnag dan in twee richtingen bere den worden. Het hondenpoepprobleem kreeg erg veel aandacht zon der dat er direkte oplossingen werden aangedragen. Herop voeding van sommige honde neigenaren werd wenselijk ge acht,maar de vraag is hoe dat moet gebeuren. In de bebouw de kom blijkt er onvoldoende gelegenheid te zijn om honden uit te laten zonder anderen overlast te bezorgen. Commis sielid Eggen meende dat het probleem onoplosbaar is en zweeg er dus verder over. VVD-lid W.A.B. de Vos vond het rapport over het honden- probleem onvolledig en teleur stellend omdat er geen plaats in genoemd werd waar hon den los zouden kunnen lopen. Met het aanwijzen van een dergelijke plaats zou een deel van het hondenpoepprobleem opgelost kunnen worden. Men kan mensen niet verbieden hun hond op bepaalde plaatsen uit te laten als er geen alterna tief te noemen is. Hij was zelfs bereid daarvoor een deel van het eiland Koudenhoorn aan te wijzen. De meeste commis sieleden bleven toch maar lie ver van het eiland af en zeg den toe na te zullen denken over andere plaatsen. Drs. Th.W.M. van Kuijen (PW) kwam met zijn al eerder geda ne voorstel om „tippelzones" aan te geven voor aangelijnde honden. Bepaalde groenstro ken zouden aangewezen kun nen worden om honden (aan gelijnd) uit laten en daarbuiten zou het verboden moeten wor- dep. VOORSCHOTEN Over twee weken is het zover. Op 23 januari ver trekken vijf Voorschote naren, waaronder burge meester P. Cannegieter, naar de Malinese stad Kita. Een reisje dat wordt gefinancierd door de gemeente, en daarom nogal veel stof heeft doen opwaaien. Want de gemeenteraad was alles behalve unaniem over deze besteding van ge meenschapsgelden. Met name de fractie van de VVD bleek een fervent tegenstander van dit soort „nieuw toerisme". Gisteravond was een voor lichtingsavond over de reis naar Kita voor de Voor- schotense bevolking. Op vallend was dat bijna alle gemeenteraadsleden ver stek lieten gaan. Daardoor misten zij bijvoorbeeld de uiteenzetting van het hoofd van de sectie Afrika van het ministerie van ontwik kelingssamenwerking, de heer L.P.J. Mazairac. Hij hield een warm pleidooi voor een onderneming zoals de Voorschotenaren van plan zijn te gaan doen. „Vermaatschappelijking van ontwikkelingssamen werking, mensen van hier in contact brengen met mensen in de Derde We reld, dat is een belangrijk onderdeel van het rege ringsbeleid. Daarmee wordt de moeilijkste kant van ontwikkeling te lijf gegaan: de mentaliteit." Een tegen bezoek, anderhalf jaar gele den kwamen in Voorscho ten een aantal Malinezen uit de jumelage-stad Kita, is volgens de heer Mazairac op dit moment noodzake lijk. „Je zou tegenover de Mali nese bevolking voor gek staan om daar nog een aan- -Vvv;,.. Vrouwen in Mali lopen vaak uren om brandhout te verzamelen. tal jaren mee te wachten. Ook moet bij zo'n bezoek een hoge vertegenwoordi ger van het gemeentebe stuur aanwezig zijn. Zonder een hoge vertegenwoordi ger maak je onmiddellijk een eind aan de jumelage. De keuze van de burge meester, ligt dan ook volko men voor de hand". Voorzitter van de delegatie de heer A. Knoppert zette vervolgens het doel van de reis uiteen. „Het is een voorzichtig zoeken naar de juiste vorm van de jumela ge tusen Voorschoten en Kita. We proberen op deze manier de contacten te in stitutionaliseren. Of het mogelijk is om bijvoorbeeld een fonds van Voorschoten- se ondernemingen op te zetten om jonge starters in Kita te financieren. Ook worden aan schoolkinderen in Kita zo'n 1000 door alle leerlingen van de basisscho len in Voorschoten ge maakte kaarten overhan digd. Kaarten met een dub bele flap; op de ene kant is door iets over Nederland getekend. De andere kant is blanco. Die kan door Mali nese kinderen worden inge vuld, waarna deze zijde door het reisgezelschap mee terug kan worden geno- De offieële delegatie zal be staan uit Art Knoppert en Magda en Theo Potma. Daarnaast reizen mee de ontwikkelingseconoom Pie- ter Hal en de Voorschoten - se burgemeester P. Canne gieter. VOORSCHOTEN Ongeveer dertig leerlingen van het Lucas- College in Voorschoten nemen vrijdagmiddag 17 januari om half vier plaats in de Schoolbanken voor een lesmarathon van maar liefst vierentwintig uur. De lesmarathon is een van de vele acti viteiten die worden georganiseerd ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan van het Lucas-College. Voor deze niet geringe klus hebben de leerlingen sponsors ge zocht. Het geld dat zij met deze marathon verdienen, wordt ge schonken aan de ATD-Vierde Wereld, een organisatie die zich inzet voor de allerarmsten in onze samenleving. Verder is de tentoonstelling „Tegen de stroom in" van de Stich ting Milieu Educatie vanaf vrijdag 17 januari opgesteld in de aula van de school. Belangstellenden kunnen zaterdag 18 januari vanaf half elf 's morgens de 42 panelen met veel beelden over energie en alles wat daar mee te maken heeft, bezichtigen. Van af dezelfde tijd staat er voor belangstellenden een bus met twaalf computers op het voorterrein aan de Van Beethovenlaan 10. Rik Bausch, eerste-klasspeler van Schaakvereniging Voorscho ten, speelt diezelfde middag vanaf half twee een simultaan- schaakwedstrijd tegen gevorderden. Beginners kunnen schaken tegen een speler van de Haagse Toren. Opgeven voor de schaak- simultaan kan tijdens schooluren via tel. 01717-5931 of 3532. De festiviteiten worden afgesloten met de Lucas Play-Back Show op woensdagmiddag 22 januari om half drie in het Cultu reel Centrum. De show is bedoeld voor alle leerlingen van de basisscholen in Voorschoten en voor de leerlingen van het Lu cas-College. Vertegenwoordigers van de basisscholen in Voor schoten mogen dus ook meedingen naar de Lucas Play-Back Trofee. DE ZILK-NOORDWIJKER- HOUT De NZH wil een di recte busverbinding tussen Hillegom en De Zilk openen. In een brief aan het college van B. en W. van Noordwij- kerhout vraagt de NZH om commentaar op deze en ande re plannen over nieuwe bus routes. De brief kwam gister avond in de commissie open bare werken aan de orde. De heer Van Schie (EZP) vroeg zich daarbij af of deze rechtstreekse verbinding niet beter kon worden opgenomen in een langere en reeds be staande route van Nieuw Ven nep. Over de busroute in Noordwijkerhout bestaat nog onzekerheid. Als de Victorie- berg daar gereed is zal de Dorpsstraat zoveel mogelijk verkeersvrij worden gemaakt. Een groot deel van het dorp zou op onaanvaardbare af stand van bushaltes komen te liggen als de bus via de wijk Zeeburg zou rijden. Maar laat men de bus via de andere rou te rijden, namelijk over de Ko ninginneweg, dan doet zich hetzelfde probleem voor maar dan voor de bewoners van Zeeburg. De NZH zelf zou graag gewoon de centraal gele gen halte bij de Witte Kerk handhaven.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13