Omwegen Weidse artiesten steken voor (bejaarden en invaliden de kop op Reuma-patiënte kraakt invalidenwoning Zoeterwoude wil alternatieven voor bibliotheek JTIDEN OMGEVING £oidóc6oittant IN BESTE SAMENWERKING ZONDER HAAT EN NIJD rROUW MOET VANDAAG WONING fERLATEN VRIJDAG 10 JANUARI 1986 PAGINA 11 1 Vie. dacht dat het grote amu- eJj «ment-taient alleen maar ,naekweekt werd in Volendam, ,msterdam of Rotterdam, ie heeft het mis. Leiden is iet de minste der steden iraar het hedendaagse lied irordt uitgebroed en gestalte rijgt. O jee nee, Leiden -—preekt wel degelijk een ge- l J ongen woordje mee. Er be- taat zelfs een soort van col- fctief dat het puik van Leid- e kelen in zich bergt. Zan- ers en zangeressen hebben ich ideëel verenigd om inge- et te kunnen worden als de raag naar het levenslied, iet zijn glijdende legato's en da olkse fibraties, zich voor- eei oet. Dan staat het peloton i b laar, gewapend met geest ige rift en eigen orkestbanden, alv raarbij dan „live" gezongen j dpoet worden. Dan vloeien er pn anen bij het auditorium. De ige rtiest kan geen gevoelige md laar aanraken, of er barst ?es| ij deze of gene onder de toe eer oorders weer een huilbui h >s. Het is zelfs voorgekomen, bi at zowat een hele zaal zat te ,,st rienen. Het zijn vooral zie- odi en, bejaarden en gehandi- apte mensen die het dank- mt aarste publiek van het col- ivejectief vormen. „Ze zijn er i/erjan echt even uit. Mensen, g tfie je een plezier doet door di oor ze te zingen", zegt Wim heran der Sluys, aanrichter. H Op zondag 2 februari gaan he'e er weer tegenaan, een iee aar uur lang, in het St.Elisa- Ivo ethziekenhuis in Leider- nti orp". /DtVim van der Sluys (41) was nd en jaar of acht oberkelner in nti loliday Inn aan de rand van oo ;eiden. „Daar leerde ik veel. mi e werd nu en dan met par- zeiijtjes van 500 mensen en nei ïeer geconfronteerd. Dan ioi ioet je je kunnen plooien", de^an der Sluys zag tenslotte ijn roeping elders liggen en 'erliet anderhalf jaar gele- Jen met wapperend vaandel n slaande trom de horeca, lij begaf zich op het hellend lak der populaire liedkunst n sloeg daar aan het organi- eren. De ex-ober ontmoette en stel Leidse artiesten en njdde zich aan hun belan gen, „Het begon eigenlijk twee - jaar geleden. Voor de lol ging het. In De Smidse, café-chan- tant aan de Van der Werf- Een selectie uit het Leids artistiek collectief: Iink9 Marina Bosman, die door George Julien in een edele worggreep wordt gehouden; dan Leidse Kees als pièce de milieu, met z'n kippepoten op het jasje; dan, over Kees' schouder, Sjako, disc-jockey (DJ) in De Smidse en ook een ontdekking van het eerste Leidse Song Festival. Dan ziet u, eventueel, het meisje met de bril: beter bekend als Ria Wenneker, de onthut sende band-parodiste, die op de foto bedwongen wordt door gelouterde Wies Cavó. Je moet wat voor je vak over hebben; zonder meer... straat, werd voor de eerste keer het Leidse Song Festi val gehouden. Dat gaan we straks voor' de derde maal doen". Tot meerdere glorie van het lichtere genre volks muziek. Beestachtig mooi is dat. Wim van der Sluys wierp zich stante pede op als manager van een nieuwe ster: Leidse Kees (Van Ber- kel), die in het dagelijks le ven zijn living verdient als etaleur-verkoper bij een Leidse herenmodezaak. In middels is Kees al een paar keer op „de plaat" gekomen. Zijn laatste „nieuwe" is „Ik heb zo'n jeuk". Een carna valsschlager, waarbij naar Kees' zeggen „ze allemaal mee zitten te doen". En gega randeerd dat er weer ergens iemand begint te snikken. Toch is Leidse Kees (eens een koorknaap, die het „As perges me" en het derde Cre do inmiddels uit z'n hoofd heeft gezet) best een erg aar dige en vriendelijke vent, die zich met smaak weet te kle den in een vlekvrije, vet af stotende bedrijfsbroek en een grootschalig pied de poule- ruitjescolbert met smalle wit te stropdas. Zijn jongste hit werd opgenomen in de eigen studio van The Shorts. Made in Leiden. Rode rozen Het is voorgekomen dat Kees, bij een optreden voor een bejaard gezelschap, voor een tot tranen toe geroerd oud dametje in een rolstoel knielde en onder het zingen van „Rode rozen" haar een frisse ronde roos aanbood. Hij schonk trouwens rozen aan iedereen; gratis. Leidse Kees deelde uit. Maar vóór elk op treden neemt hij eerst om de zenuwen te bedaren een glas rum-cola. Netzogoed als Leidse Wies, die eerst stiekumweg een sigaret weg- graait en opsteekt. Het valt niet mee, een zingende cory fee in Leiden te zijn. Wies Cavé is ook een type apart. Zeven dagen in de week staat ze te tappen aan de toog van een vermaard café aan de Herenstraat. Al 25 jaar lang. En ze weet nog niet waar de naam ,,'t Zuid" vandaan komt. 's Zondags wil ze haar clientele nog wei eens tracteren op een gezon gen nummertje. De wegnip- pende klanten hebben er vochtige ogen voor over. Waardin Wies Cavé alleen de „f" zou hier beter op z'n plaats zijn kan het zingen niet laten. „Het lachen trou wens ook niet; soms blijf ik er bijna in", moet ze beken nen. Maar Wies bezit ook een warm kloppend hart voor medemensen die het minder goed gaat dan haarzelf. Wies Cavé: „Op de kerst-in in de 5 Mei-hal tevens een sport- in voor de gehandicapten ging het niet zo goed. Het was hondeweer en financieel viel het resultaat een beetje tegen. Maar ik vind dat die sport-accommodatie voor ge handicapten en moet komen. Daarom ga ik met mijn colle ga-artiesten weer iets opzet ten op 26 april. We laten de gehandicapten niet in de steek". Zonnetje in leven Wim van der Sluys schijnt dag en nacht in de weer te zijn binnen het Leidse arties tenwereldje. Hij brengt het voer aan. Het is het oude liedje: „We hoeven er geen cent aan over te houden, als Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch ol' schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Pioters we maar de onkosten eruit halen". Wim Kan zong jaren geleden nog: „Het is uit lou ter goeïgheid gedaan..." Maar daar is toch maar dat Leidse collectief op de lichte toer dat anderen het zonnetje in hun leven wil bezorgen: „Een keer of zeven, acht in het jaar treden we op in bejaar den- en verpleeghuizen". Leidse Kees: „Een bloemetje vinden we leuk om te krij-' gen, maar verder pakken we nog geen gulden aan van die Hollandse gezelligheidsmu- ziek met een lach en een traan. „Maar geen smartlap pen", zegt Wies met de blos jes op haar wangen; de „wil de orchidee", die in een paar jaar tijd 25 liedjes op haar ei gen repertoire verzamelde. „Drink rode wijn", zingt ze, onder andere; maar ook „Rode rozen" (in een ander tempo dan collega Kees doet; maar zet even een een bandje op en ze staan samen, een beetje op z'n Amsterdams, te sjoenkelen). En Wies bezingt ook „de St.Laurenstoren waarbij Rotterdammer Van der Sluys het weer te kwaad krijgt „Rillingen meneer, krijg ik daar van". Wies' eer ste singeltje ging op de A- kant over „De meid van de schande", en dat is heel wat voor madame Cavé met twee leuke grote dochters, die al leen maar in de badkamer zingen. De zingende kaste leinse („Ik kan niet sjagrijnig kijken") is nu bezig met het instuderen van wijlen Mario Lanza's (Amerika's eigen „Caruso") grote succesnum mer „Granada". Kees: „Een heel moeilijk lied voor haar warme, hoge stem. Dat fibra- to moet je er maar zien uit te halen". Wies: „Maar ik voel dit zo erg aan hè; ik sta er helemaal achter en daarom gaan die tekst en de muziek er zo gemakkelijk bij me in". Louter natuurtalent bij Wies, die in haar café een dagtaak heeft en daarna 's avonds nog eens de planken op moet. Dan zingt ze steevast: „Ik kan vergeven, maar niet ver geten". Hetzelfde geldt voor Leidse Kees, die overdag me neer Van Berkel is en dan overhemden, dassen, slipjes, petten en zakdoeken moet zien te slijten, na ze eerst in de kast geëxposeerd te heb ben. Ook hij vertoont in de donkere uren een metamor fose, als bij dr.Jekyll en mr.Hyde. Dan breekt de kunstenaar in hem los en krijgt-ie een zaal aan z'n voe ten. Wies, evenwel, pakt het professioneel aan: „Ik volg zanglessen bij Thea Ekker- v.d.Pas aan de Lange Voort in Oegstgeest". Dochter van Theo van der Pas, eens één van Nederlands grootste pia nisten. Een zangeres en peda goge van naam. Wies gaat se rieus te werk. Toonladders en fraseren; adembeheersing en solvège des solvèges. Thea heeft als een balg de wind eronder, raison van een paar geeltjes. Wat niet wil zeggen, dat die andere Leidse zangers en bloeiende zangeressen er maar met de pet naar zouden gooien. Geenszins. Het tegen deel zelfs: ze zijn allemaal en thousiast, begeesterd dus, en belust op de gunst van het lichtere publiek, dat dank baar, met natte ogen en een portie friet en een kroket, die gezongen heerlijkheden in zich opneemt. „Je krijgt er nooit genoeg van", zou mana ger Wim van der Sluys zeg gen (die ook veel voor zend piraten doet; dankbaar werk), terwijl hij de ene ril ling na de andere over z'n rug voelt kruipen. Het is een heel arsenaal waaruit het collectief kan putten. Buiten Leidse Kees moeten verkopen en Wies (die nooit de tweede Tante Leen genoemd wil worden, „want ik ben gewoon Wies"), is er nog een rits van andere lichten aan het firmament van het levenslied; het Leid se „starrengefonkel". Daar heb je, bijvoorbeeld, Ron van Tol, van de Leidse Sleutelga ten; prima vent. En Ria Wen neker, die de zaal op de kop kan zetten als band-parodis te; je moet Ria zelfs intomen, anders gaat ze zichzelf te bui ten. Daar is ook George Ju lien, met z'n verwijzing naar Frank Sinatra, naar gelang zang en presentatie. Ook stelt zich voor: Hans van der Vel den, ex-zanger van de Man- tana's. Daar is netzogoed Ma rina Bosman, de winnares van het eerste Leidse Song Festival; je hebt er Jan en Marina Bey (Jan is de zoon van Leidse Jerry Bey, die weer een broer is van de on verschrokken Zangeres zon der Naam). Dan hebben we nog ene Sjako, disc-jokey in De Smidse; een ontdekking van het eerste Leidse Song festival (hij schrijft eigen tek sten „en pikt de muziek van een ander"), volgens welin gelichte kringen. Dan staat er nog iemand te dringen: Jony van der Mey, die „lekker aan het doorbre ken is, in de stijl van Hazes; hij is van de Leads Brothers, bekend van de Hennie Huis man show. Allemaal in beste samenwerking; „Zonder haat en nijd", zeggen de deelne mers aan elk Leids optreden „voor de minsten der onzen". Leidse Kees: „We zijn wer kende mensen en 's avonds zingen we. Leiden zingt een woordje mee. Alleen het doorbreken is moeilijk. We zijn artiesten en hobbyisten in de boksring, zonder op el- kaars gezicht te timmeren..." IIDSCHENDAM Me- ^Jouw M.C. Demeijer (60), erje vorige maand een in- lei^lidenwoning aan 't Hert Leidschendam kraakte, ;ft die woning vandaag eer moeten verlaten, -let pand zou vanmorgen pi tien uur ontruimd. forden. De Raad van Sta- heeft het schorsingsver- ■k afgewezen dat zij te: n het bevel tot ontrui- ling van de gemeente ,Jad ingediend. Mevrouw emeijer, die een medi- he urgentieverklaring II >ojeeft, komt volgens ge- J leente en Raad van State iet voor een rolstoelwo- ing in aanmerking. jlevrouw Demeijer kraakte de ivalidenwoning aan 't Hert, ie sinds 1 november leeg ind, nadat de vorige be- )onster naar een flat in Zoe- irmeer was verhuisd. Zij kon i haar flatje op de vierde ver- óljieping aan de Prinses Anna- laan steeds slechter uit de voe ten. Ze kwam daar 13 jaar ge leden, toen ze ondanks haar reuma nog in staat was om te werken. Die tijden zijn inmid dels wel veranderd, maar haar flat niet. Deze werd nooit aan gepast aan het voortdurend er ger worden van haar handi cap. „We hebben zelf het meest es sentiële gedaan", zegt de 65-ja- rige echtgenoot van mevrouw Demeijer. „In de badkamer, die daarvoor feitelijk te klein was, hebben we een ligbad la ten bouwen, want mijn vrouw moet tweemaal in de week een heet bad hebben". Mevrouw Demeijer heeft inmiddels een urgentieverklaring voor een aangepaste, obstakelvrije wo ning, maar de gemeente kon haar tot op heden geen passen de ruimte aanbieden. Toen heeft ze zelf ingegrepen. Toeval „Puur toevallig kwam ik in deze nieuwbouwwijk en zag dat het huis leeg stond. Ik heb aan de gemeente gevraagd of ik deze woning kon betrek ken, maar daar werd gezegd dat iemand anders voorging. Ik heb me daar bij neergelegd, want ik weet dat er nog vol doende gehandicapten zijn die dringend een goede woning nodig hebben. Toch bleef het huis maar leeg staan. Via een gemeenteraadslid kreeg ik te horen dat de gemeente Leid schendam van plan was deze woning te gaan verbouwen tot een normale woning. Terwijl er toch zoveel gehandicapten zijn. Dat heeft mij tot deze kraak doen besluiten. Het idee dat deze ruimte voor gehandi capten verloren zou gaan was voor mij onverteerbaar. Dit was gewoon een noodgreep", zegt mevrouw Demeijer aan de vooravond van de ontrui ming. Sinds 11, december zit me vrouw Demeijer nu in de lege woning. In één zijkamertje, dat ze zo goed en zo kwaad als dat kon, heeft ingericht. Met geleende spulletjes, waaronder een gaskacheltje van het Le ger des Heils en een straalka cheltje van kennissen, want Mevrouw Demeijer kan haar emoties nauwelijks de baas, als zij vertelt hoe zij ertoe is gekomen om een invalidenwoning in Leidschendam te kraken. reumapatiënten hebben zeer veel warmte nodig. Water en elektra zijn wel aanwezig maar gas niet. „Zo nu en dan ga ik naar de buurvrouw, om me even op te warmen. Mijn man zorgt verder voor eten en dergelijke. Verpleeghulp van de kruisvereniging krijg ik niet. Ik ben al vijf weken niet meer in bad geweest. Toch blijf ik volhouden. En ik heb tegen de directeur van de wo ningbouwvereniging gezegd dat ze me er niet uitkrijgen. Er zal M.E. aan te pas moeten ko men. Reken maar, met behulp van vele sympathisanten zal ik me hier verschansen en me te gen uitzetting verzetten". De heer Hoppenbrouwers, hoofd van de afdeling volks huisvesting van de gemeente Leidschendam, denkt daar duidelijk anders over. „Me vrouw Demeijer komt niet in aanmerking voor de woning aan 't Hert. Deze woning staat aangemerkt als een rolstoel woning en de GGD heeft uit drukkelijk - verklaard dat me vrouw Demeijer een aangepas te woning moet hebben. Dat is wel wat anders. Wij hebben inmiddels een kandidaat voor deze woning, een inwoner van Leidschendam met een zware urgentie". ïfectieziekte mogelijk te genezen ËIDEN Het is wellicht mogelijk kinderen die lijden aan i ernstige infectieziekte ADA SCID te genezen met behulp 3n de gen-therapie. Dit is de conclusie die getrokken kan farden uit het proefschrift van de Amsterdammer D. Vale- lo, die hierop promoveerde aan de universiteit van Leiden Pt doctoren, geneeskunde. Kinderen die aan deze erfelijke infectieziekte lijden hebben en defect in hun afweersysteem door een gebrek aan ADA, "fen menselijk enzym dat het optreden van infecties juist 'üpoet helpen voorkomen. Valerio heeft ontdekt dat dit tekort jntstaat door een kleine afwijking in het ADA-gen, het stuk je DNA (erfelijkheidsmateriaal) dat de samenstelling van het Jormale ADA-enzym bepaalt. Wolgens Valerio is het mogelijk om een „ziek" ADA-gen bij P"en kind „gezond" te maken door een gezond ADA-gen in te •rengen in beenmergcellen van de patiënt, die vervolgens szonde nieuwe cellen zouden moeten gaan produceren, 'eze methode heet de gen-therapie. f deze methode werkt, is nog de vraag. Proeven op muizen 'ebben uitgewezen dat gezond ADA-gen inderdaad ook in "in „vreemd" lichaam goed functioneert, maar of zij zieke fnen kunnen genezen, is nog niet duidelijk. LEIDEN Ondertrouwd: P.C.N. Ouwerkerk en A. C. Pouw; A. F. J. Morgownik en M. R. Damen; C. T. de Ruijter en J. I. Jung; D. L. Bakkeren en M. V. van Wijngaarden; J. M. van den Berg en A. J. van Velzen; P. J. Mink en G. M. van Kerkhof; S.J. van Rossem en O. L. Reijnders; W. H. H. Schalks en L. C. M. Koree. Geboren: Yeliz, d.v. T. Tank en H. Gen?; Alexandra Carolina Wilhelmi- na. d.v. J. P. Brederode en W. M. E.. van der Zalm; Michael, z.v. C. Krijgs man en C. J. Haasnoot; Jolanda, d.v. H. D. van Velzen en M. Kneïevié; Petra Eveline Nanette, d.v. M. E. Poot en M. I. Repko; Tomas, z.v. H. C. J. M. van Rijn en H. Wijhenke; Kim, d.v. A. H. van Amsterdam en P. J. Zwaan; Niels, z.v. P. Bartelsman en J. de Koning; Johanna Tineke, d.v. H. Kuik en J'. K. de Bruijn; Mi reille, d.v. J. Weeda en D. J. J. Heij- mans; Martin, z.v. C. F. P. M. Paarde- kooper en A. W. M. Walraven; Pa trick, z.v. D. Noort en G. C. van Kampenhout; Vincent Simon, z.v. J. H.G. M. van Kampen en T. C. Verdegaal; Martijn, z.v. L. J. Hoogen- boom en M. H. Gresnigt; Michelle Yvonne Maria, d.v. A. P. Salm en E. J. S. Meershoek; Ferdinand Chris- tiaan Quirinus, z.v. T. M. Smeltink en R. van Os; Thomas Charles William, z.v. M. A. C. Perryman en J. L. Kos- telnyk; Robbert Willem Daniël, z.v. H. M. Vesseur en L. J. Lekx; Lieke, d.v. A. de Jong en A. W. Vlasblom; Brian, z.v. P. Hillebrand en A. M. J. Duivenvoorden; Marije Johanna, d.v. J. G. G. Turk en M. W. de Jong; Da nielle, d.v. H. Kralt en C. C. Jansen; Maria Catharina Godefrida, d.v. J. M. Musters en M. B. Verbogt; Gustaaf Adolf, z.v. R. de Jonge en M. G. Al- varado Izaguirre; Frank, z.v. H. J. Meester en D. J. Zwanenburg; Jan, z.v. A. Rijsbergen en B. E. Brandt; Benjamin, z.v. C. L. Janssen en K. van Bostelen; Janneke Eva, d.v. A. G. Tijmensen en E. J. C. van Dam; X;..ider, z.v. W. van Rieden en R. Boon; Natascha, d.v. J. Nengerman en M. T. Bijma; Leonie, d.v. A. C. den Ouden en E. L. Wienhöfer; Charlotte Louise Maria Helena, d.v. A. W. van den Brink en L. E. M. Vlugt; Karima, d.v. H. MaSyad en A. M. Hogenboom; Jorn, z.v. W. van Willigen en W. N. Verzaal; Léon Allard, z.v. D. van Bommel en E. A. Spa; Marjolein, d.v. R. J. de Goede en J. J. Louws; Alida Aline, d.v. P. Kuijt. en A. van den Oever; Renate Naomi, d.v. J. P. df Jong en M. A. van der Vlis. Overleden: J. Bervoets, geb. 15-6- 1908, man; J. Zijlstra, geb. 27-12-1925, man; M. F. Boot, geb. 25-12-1914, man; J. van der Kwaak, geb. 8-12- 1925, man; A.J. Bakker, geb. 4-11- 1914, vrl. echtgen. van G. Elzenga; A. de Jager, geb. 4-8-1904, man; Y. Hoe- kema, geb. 1-10-1904, vrl. geh. gew. met C. Dannijs; W. M. van der Meij, geb. 2-12-1918, man; J. van Duijn, geb. 16-10-1921, vrl. echtgen. van G. de Zwart; J. Ouwehand, geb. 3-2- 1913, man; D. M. van der Niet, geb. 19-8-1978, man. Gehuwd: R. Arnoldi en M. H. Faber; R. J. Boonstra en H. W. M. Kloos; R. de tyolf en J. C. P. Otgaar. Zilveren onderscheiding voor mevrouw Schuijt LEIDSCHENDAM Me vrouw A. M. J. Schuijt-Groot te Leidschendam is door de koningin onderscheiden met de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau, in zilver. Mevrouw Schuijt die komende zondag 65 jaar wordt, heeft zich vanmid dag teruggetrokken uit het aan de Damlaan gevestigde bedrijf Schuijt Interieurver zorging BV dat door het echt paar Schuijt in 1951 als wonin- ginrichtingsbedrijf werd be gonnen. De in 1977 ontstane BV werd vorig jaar flink uit gebreid waarna het bedrijf werd overgedaan aan de twee zoons. Mevrouw Schuijt heeft zich door de jaren heen vooral ingezet voor bejaardenvereni gingen, bazars van kerken, welfarewerk en dergelijke. ZOETERWOUDE De hoge financiële conse quenties om de voormali ge Aloysiusschool aan de Schenkelweg te Zoeter woude te verbouwen tot bibliotheek hebben er toe geleid dat de commissies welzijn en financiën gis teravond het licht (nog) niet op groen hebben ge zet. Met name VVD- woordvoerder P. Kremer weigerde akkoord te gaan met een investering van 445.000 gulden en eiste al ternatieven. Na veel dis cussie werd zijn zienswijze door meerdere commissie leden gedeeld. De hoge kosten worden hoofdzakelijk veroorzaakt doordat een dure constructie noodzakelijk is als allerlei tussenmuren (van klasloka len) worden weggebroken. Maar een prijs van 445.000 gulden wordt te hoog geacht. Kremer vroeg zich dan ook af of het uitgangspunt (be houd van het karakteristieke gebouw aan de Schenkel- weg) tot elke prijs nage streefd dient te worden. Er kwamen vragen over even tuele nieuwbouwkosten, des noods op een andere lokatie, en de mogelijkheid om een gedeelte van het terrein te bestemmen voor woning bouw. Dat soort alternatie ven zijn evenwel niet uitge werkt en daarover kon de wethouder van financiën A. R. van der Heijden, dan ook geen mededelingen doen. Duidelijkheid over wat nu precies gaat gebeuren met de lokalen aan de Jan van Ban- ningstraat is er ook nog niet. De hoge financiële last kwam voor de commissiele den als een „donderslag bij heldere hemel". Kremer bleef bij zijn standpunt dat eerst meer informatie op ta fel moet komen over de fi nanciële consequenties alvo rens hij zich kan uitspreken en hij is zeker niet bereid tot elke meerprijs het gebouw te handhaven. Kremer, bekend om zijn goede betogen, kreeg steun van de andere frakties. Ook J. Laman van het CDA had moeite met de plannen zoals die door het college wa ren aangeboden. Hij vroeg zich zelfs af of het „echt no dig is om van een kippenhok een schitterende accommo datie te aken", ofwel vroeg hij zich af of de bibliotheek persé in de voormalige school gehuisvest moet wor den. Wethouder mevrouw H. Graniewski (welzijn) stelde dat ook het college aan een andere oplossing heeft ge dacht maar de plannen zijn al zo ver gevorderd en er zijn verwachtingen zijn gewekt waardoor het moeilijk is te rug te draaien. W. Ooijendijk van Progressief Zoeterwoude vindt het „ontzettend onge lukkig als het bibliotheek be stuur nog langer moet wach ten op een goede accommo datie' en stelde voor in ieder geval te werken aan een ver sobering van het plan. Wethouder Van der Heijden raakte enigszins geïrriteerd toen partij-genoot Laman aandrong op een alternatief plan doch ook de andere commissieleden vonden dat zij het recht hadden hun be zwaren kenbaar te maken en mochten eisen dat er serieus gekeken wordt naar een an dere, goedkopere oplossing. Uiteindelijk stelde de com missie in duidelijke bewoor dingen dat de architect een ander plan moet ontwerpen met (aanzienlijk) lagere fi nanciële gevolgen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11