Zoeterwoude hekelt acties die aanleg van rijksweg 11 vertragen Centrum Alphen kan groter worden Nog geen besluit over herhuisvesting van Ter Aarse conserven-werknemer# IN iL Reconstructieplan glastuinbouw gepresenteerd CDA-Alkemade wil maximum stellen aart gemeentegaranties Onderzoek naar aanleg voetpad Boddens Hosanweg B EN W: GROTE BEHOEFTE AAN MEAO IN ALPHEI LEIDEN OMGEVING C^icLwSouiaiit VRIJDAG 10 JANUARI 1986PAGINA li Ton extra voor Alkeburcht ALKEMADE De raadscommissie financiën deed gisterena vond niet moeilijk over een extra krediet van honderdduizend gulden voor de verbouwing van Dorpshuis „de Alkeburcht" en de bibliotheek. J. Koek (VVD): „We hebben nu eenmaal A gezegd, en moeten nu dus ook B zeggen. Zoals bekend is bedraagt het te kort bij de komende verbouwing van dorpshuis „De Alkeburcht" ruim drie ton. Dankzij bouwtechnische en andere bezuinigingen en het beloofde aanvullende krediet van de gemeente Alkemade komt de financiering wel rond. Met inbegrip van de inrichting van het gebouw en een startcollectie boeken gaat de dorpshuis- bibliotheek-verbouwing in totaal 1.738.000 gulden kosten. Het CDA-raadslid W. Klerks, die tevens voorzitter is van de ad hoe commissie 'Verbouwing Alkeburcht-Bibliotheek' verklaarde gis teravond nadrukkelijk dat de kwaliteit van het gebouw niet zal lijden onder de doorgevoerde bezuinigingen. Als voorbeeld gaf hij dat de oorspronkelijk geplande aluminium pui van de entree van de bibliotheek nu van hardhout wordt gemaakt. Dat levert een besparing op van twaalfduizend gulden en doet niets af aan de kwaliteit. Klerks liet voorts weten dat de verbouwing van de Al keburcht volgens schema op 18 februari begint. Mgr. Bar naar de Veen ROELOFARENDSVEËN De bisschop van Rotter dam. Mgr. Bar. komt van avond op werkbezoek in de parochie van Maria Presentatie aan het Onel- plein in Roelof arendsveen. Om 19.30 uur is er een eu charistieviering met daar aanvolgend een informele ontmoeting tussen de pa rochianen en de bisschop in de gemeenschapsruimte van de Sint Josephschool eveneens aan het Onel- plein in Roelofarendsveen. CDA eist aan Floraweg parkeervoorzieningen ALKMADE Het CDA wil dat ten behoeve van de bewoners van de woningen die ge bouwd gaan worden aan de Floraweg (plan „Fransche Brug") een parkeerstrook langs de Floraweg wordt gereserveerd. Aan weerskan ten van het stuk Floraweg komen 25 huizen, die parkeerruimte op het eigen erf krijgen. Desondanks verwacht het CDA dat er ter plaatse gebrek aan parkeerruimte zal ontstaan. De voorgestelde parkeerstrook zou tevens goed van pas komen bij recepties en dergelijke in café-restaurant „De Fransche Brug", als het parkeerterrein van dit restaurant overvol is. In de vergadering van de raadscommissie Finan ciën werd de behoefte aan meer parkeerruimte aan de Floraweg gisteravond door W. Klerks (CDA) ter kennis gebracht van het gemeente bestuur. Ijsbanen geopend ALKEMADE/LEI- DERDORP De ijs baan aan de Maurits- singel in Leiderdorp is, zolang het blijft vriezen, vanaf heden geopend. Men kan er dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur terecht, op zondag van 11.00 tot 22.00 uur. Ook de ijs baan van Oude Wete ring is nu opengesteld. Daar kan men dage lijks van 13.00 tot 17.15 uur en van 19.00 tot 22.15 uur terecht. Op zaterdag gaat de baan al om 10.00 uur open. Leerhuis bij Raad van Kerken LEIDSCHENDAM De Raad van Kerken Leidschendam or ganiseert deze en volgende maanden onder de titel Leerhuis nog drie bijeenkomsten met als onderwerp „De Geest des He ren heeft een nieuw begin gemaakt" uit de Handelingen der Apostelen. Maandag 13 januari spreekt ds. O. Th. Boonstra over Handelingen 10 en 11 „Gods heil is voor jood en heiden". Maandag 10 februari is het onderwerp „Oecumene in wor ding" besproken door ds. W. van der Meulen. Hij spreekt ook maandag 10 maart en dan over „De Christelijke boodschap in een niet-christelijke wereld". Na de inleidingen wordt in klei ne groepen over het onderwerp gesproken. Iedereen is wel kom, ook niet-kerkelijken die belangstelling hebben voor de Bijbel. Tijdens de bijeenkomsten wordt van het onderwerp een korte samenvatting uitgereikt. De bijeenkomsten waaraan eerder dr. H. J. Zwetsloot SJ meewerkte worden gehouden in de gerfkamer van de St. Joseph Opifexkerk aan de Burg. Sweenslaan, aanvang 20.00 uur. Inbraak boetiek ALPHEN AAN DEI RIJN Uit een kli dingboetiek aan Van Boetzelaerstra in Alphen is woer J dagnacht ingebroke De daders namen b halve 200 gulden u de kassa, een aanzier lijke hoeveelheid klo, ding mee. Het.aantij en de waarde daarv4 is nog niet bekend. 1 inbrekers kwame binnen via een aai grenzend slooppan Zij forceerden ee e gammele tussenwand vw kk ..ii •ent m u iei m kit f n tiÊr ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude is niet gelukkig met het op onthoud rond de aanleg van Rijksweg 11 tussen Leiden en Alphen aan den Rijn. Al vele jaren is de verkeersoverlast op de Hoge Rijndijk volstrekt onaanvaardbaar. De hui dige vertraging is veroor zaakt doordat een schor- singsverzoek van de Stich ting Natuur en Milieu te Utrecht, voor de aanleg van een aardebaan en de bouw van kunstwerken ten behoeve van de aan leg van rijksweg 11, bij de Raad van State is gehono reerd. Een en ander bete kent, volgens Rijkswater staat, een vertraging van minimaal anderhalf jaar. De commissie Ruimtelijke Or dening van Zoeterwoude heeft geen goed woord over voor de handelwijze van de Stichting Natuur en Milieu én de Werk groep Milieubeheer die ook al lerlei bezwaren heeft tegen rijksweg 11. Medio 1985 was begonnen met grondwerk zaamheden voor de aanleg van de aansluiting van rijksweg 11 op rijksweg 4 in de gemeente Leiden. De grondwerkzaam heden zijn maatgevend in de planning van het gedeelte van rijksweg 11 tussen rijksweg 4 en de Burgemeester Smeets- weg in Zoeterw.oude. De con sequentie van het uitstel is dat de openstelling van dit weg- vak volgens de huidige inzich ten op z'n vroegst kan plaats vinden in de eerste helft van 1991 in plaats van oktober 1989 zoals tot nu gepland was. De leden van de commissie Ruimtelijke Ordening die deze week werden geconfronteerd met de gevolgen van het op onthoud hekelden unaniem het optreden van de „aktie- voerders" tégen aanleg van rijksweg 11. De argumenten die de werkgroep Milieube heer en de Stichting Natuur en Milieu aanhalen kunnen veelal worden weerlegd of achterhaald. In ieder geval is door de commissieleden aan gedrongen op spoed met be trekking tot de verdere voor bereidingen zodat alia minute begonnen kan worden op het moment dat het licht op groen wordt gezet. Er zijn grote belangen ge moeid met uitvoering van de werken. Door rijksweg 11 ont staat een nieuwe veilige en vlotte doorgaande west-oost hoofd verbindingsweg die zorgt voor een kwalitatief hoog waardige ontsluiting van de Leidse regio; er komt een be tere aansluiting van het Zoe- terwoudse industrieterrein „Grote Polder" (o.a. Heineken) op het rijkswegennet; een be ter (minder geluid en stank) en qua verkeerssituatie veili ger woonklimaat voor de be woners langs de oude rijksweg (Hoge Rijndijk, red.); voorts ontstaat een aanzienlijk min der verkeersonveilige situatie voor de weggebruiker zelf; een betere doorstroming voor het openbaar vervoer vloeit voort uit de komst van rijksweg 11. Door het treffen van diverse voorzieningen op de Hoge Rijndijk (zowel op Leids, Zoe- terwouds als Hazerswouds grondgebied) is de verkeers veiligheid al nadrukkelijk ver beterd. Zo is voor het langza me verkeer op de Hoge Rijn dijk ter hoogte van de „Lei- derdorpse brug" een fietser stunnel aangelegd en zijn er verkeerslichten gekomen. Voorts is de aansluiting van de Burgemeester Smeetsweg op de Hoge Rijndijk aangepast. Deze en andere maatre gelen hebben geleid tot een af name van het aantal ongeval len waarbij fietsers en voet gangers betrokken waren. Desondanks is van een afna me, zo stelt Rijkswaterstaat, van het totaal aantal ongeval len geen sprake. Aangezien landelijke verkeersongevallen- cijfers een duidelijk dalende tendens vertonen is op de Hoge Rijndijk sprake van een relatieve toename van de on veiligheid. Een belangrijke oorzaak daarvan is het feit dat de weg momenteel zowel een erffunktie heeft (in- en uitrit ten van aanliggende bebou wing) als een funktie voor het doorgaande verkeer. Door de vestiging/uitbreiding van be drijvigheid langs de weg (groothandels, showrooms, ga ragebedrijven enz.), deels in gebouwen die hun oorspron kelijke agrarische funktie heb ben verloren, neemt de ver keersbelasting van de vele erf- aansluitingen toe. Ten gevolge van de konflikten tussen dit bestemmingsverkeer en het doorgaande verkeer neemt de onveiligheid toe en wordt de doorstroming slechter; dit laat ste leidt vervolgens weer tot een vertraging, irritatie en toenemende onveiligheid. ALKEMADE Het recon structieplan voor de glastuin bouw wordt half januari on der de bewoners van het oude glastuinbouwgebied van Roelofarendsveen ver spreid. Het plan geeft aan hoe de bedrijfssituatie voor de glastuinbouw verbeterd kan worden. Over het voor ontwerp van dit plan worden op 28 en 30 januari voorlich tingsvergaderingen gehou den in de kantine van de veiling EMM in Roelofa rendsveen. T In de daaropvol gende week zullen de be langhebbenden hun eventue le wensen tijdens extra spreekuren mondeling ku- nen toelichten. Ook kunnen tot 21 februari schriftelijke reacties worden ingediend. De problemen in het recon structiegebied spitsen zich vooral toe op de lange, smal le kavels, de brede tussenslo- ten en het verouderde glas bestand. Momenteel bestaan er weinig mogelijkheden om hierin verbeteringen aan te brengen. Het reconstructie plan biedt de mogelijkheid bedrijven te verplaatsen met behulp van subsidie, waar door meer ruimte t/ordt ge schapen en de bedrijven be ter kunnen functioneren. Alle tuinders in het gebied zullen, als het plan is vastge steld, subsidie kunnen krij gen om hun bedrijfsgrond te verbeteren, door middel van het dempen van sloten, ver betering van drainage, aan leg van kavelpaden en der gelijke. Bij de reconstructieis het Het glastuinbouwgebied in de huidige situatie „derde tuinbouwgebied" in Nieuwe Wetering betrokken, evenals de tuinbouwgronden ten oosten van de Noorder- hemweg. De reconstructie commissie werkt op dat punt samen met de Stichting tot .Verbetering van de Agrari sche Structuur in de Veen- en Rijnstreek (Stiveen). ALPHEN AAN DEN RIJN Het centrum van Alphen zou groter moeten en kunnen wor den. Dat centrum houdt nu voor velen op als zij over de Alphense brug rijden. Daar moet iets aan gedaan worden vinden de winkeliers. In het belang van het winkelgebied De Hooghe Zijde en in het be lang van de exploitatie van de polder Kerk en Zanen. Tussen de nieuwe woonwijk en de Al phense brug ligt nu eigenlijk een leeg gebied. Gesproken wordt over de Castellum-as genoemd naar de Castellum- straat, de doorgande route van centrum via Europasingel en. Edison weg naar Kerk en Za nen. Dat lege' stuk moet inge vuld worden en de gemeente heeft dat gedaan in de nota de ruimtelijk en ecomomische ontwikeling van de as Castel- lumstraat/Edisonweg/Eueopa- singel.'Wethouder G. van As presenteerde gisteren deze nota waarin ideeën over de in vulling van het gebied staan. Ideeën waarvan de wethouder utdrukkelijk zegt dat het een invulling is in hoofdlijnen waarover in de raad nog ge- diccu^sieerd moete worden. In het gebied zou plaats zijn voor kantoren, woningen, een ho tel, een complex met een aan tal woon- en doe-het-zelf-win- kels en dienstverlenede bedrij ven zoals de VVV en reisbu reaus. Detailhandel is slechts gepland als er aan de Juliana- straat geen ruimte meer zou zijn. Er zou gebouwd moeten worden naarmate er vraag is en daarmee moet in het te ma ken bestemmingsplan reke ning gehouden worden. Voor het winkelgebied De Hooghe Zijde is het noodzaak dat er uirbreiding van het centrum komt. winkelend publiek ziet de brug toch als barrière en bleef aan de lage kant van de Rijn. Met de ontwikkeling van Kerk en Zanen komt het publiek van de andere zijde de gemeente binnen. Daarom is het van belang dat er een ver binding is tussen de nieuwe woonwijk en het centrum. Die route zou „beschermd" moeten worden door bebouwing, bij voorbeeld in de vorm van kiosken. Op het St. Jorisplein, nu een parkeerplaats, zou ook een woontoren kunnen komen met ruimte voor dienstverle nende bedrijfjes. In plaats van de daar gelegen school is een parkeergarage met aan de ran den woningen gepland. Ruim te is er ook boven de oude be graafplaats aan de Castellum- straat die binnenkort ont ruimd wordt. Uniek is het plan om een groot centrum nabij de Molenvliet te bouwen waar meubel- en doe- het-zelf-zaken bijelkaar liggen. Dat doet men om deze groot schalige detailhandel op de in dustrieterreinen te vermijden. Parkeertplaatsen zouden er voldoende zijn omdat het com plex aamnsluit bij het station waar in het kader van het par keer- en reisplan voldoende parkeergelegenheid komt die in de weekeinden niet ge bruikt wordt. Een hotel zou gepland kunnen worden op het ijsbaanterrein. In het tota le gebeuren blijven het be staande groen en water ge handhaafd. Daarnaast is er een nieuwe groenvoorziening gepland om het hele gebied een ruimtelijk en vriendelijk aanzicht te geven. Het plan zal in ongeveer 15 jaar uitgevoerd kunnen worden. NOORDIERSE KINDEREN OP VAKANTIE IN LEIDERDORP LEIDERDORP Voor de tweede keer heeft de stichting Pax Christi Kinderhulp, Leiderdorp uitgekozen als vakan- tieplek voof 22 Noordierse kinderen. Evenals drie jaar gele den is het de bedoeling dat een aantal gastgezinnen en vere nigingen zich inzetten om de protestantse en katholieke kin deren op te vangen om een vakantie gezamenlijk zonder dreiging van oorlog door te brengen. In de periode van 28 juli tot 18 augustus komen de buitenlandse gasten in de leef tijd van 6 tot 13 jaar naar Leiderdorp. Het organisatiecomité geeft maandagavond 20 januari in basisschool De Schakel aan het Van Alphenplein 5 informatie over de actie. Ook is er een bankrekening geopend ter financiële ondersteuning van de buitenlandse trip. Hoewel de actie landelijk gespon sord wordt, moet er moet nog ongeveer 8000 gulden bijeen gebracht worden. Giften zijn welkom op rekeningnummer 86.54.21.447 ten name van actie Noordierse Kinderen Lei derdorp; het gironummer van de Nutsspaarbank is 3946. Ook zijn er nog gastouders nodig die in die periode één ka tholiek en een protestants kind in hun gezin willen onder brengen. Voor nadere inlichtingen: Jack Beyer, Steenbak kerslaan 34, 890129. ALKEMADE Het CDA-raadslid W. Klerks maakt zich zorgen over de hoogte van de door de ge meente verstrekte garan ties bij de aankoop van woningen door burgers. Tijdens de gisterenavond gehouden vergadering van de raadscommissie fi nanciën zei Klerks hier over: „We moeten onder hand een maximum gaan stellen, want gemeentega ranties van tegen de drie ton gaan me écht te ver. Het rijst de pan uit met die garanties, straks zit de gemeente met de strop". Klerks juicht het van harte toe dat kopers van gewone pre miekoopwoningen dank zij de stimuleringsmaatregel, die de gemeentegarantie eigenlijk is, een woning kunnen kopen. Anders wordt het, wanneer de gemeenschap garantie gaat ge ven aan kopers van woningen die duurder zijn dan tweeen- eenhalve ton. Dan vraagt Klerks zich af of gemeentega rantie eigenlijk wel bedoeld is voor die categorie burgers. Gisterenavond stelde hij daolks ook voor om honderd procei oet. gemeentegarantie te geven fc laar de aankoop van woninge rift goedkoper dan anderhah 'aar ton. Boven dat bedrag zou dioet gemeente slechts tachtig pr< ane cent gemeentegarantie mogerties toestaan. „In de genoemd naai prijsklassen benadeel je meesi ij d( al geen eigen inwoners" meei oor< de de CDA'er. Ook vond hips. t dat kopers van huizen die bi at z na drie ton kosten geen „stfrien muleringsmaatregel" nodi en, hebben. apte Wethouder Beelen zei te me aars nen dat het bedrag, waarove ïctie gemeentegarantie wordt verlan strekt, niet écht van belang i „Belangrijk zijn de normen di oor we stellen ten aanzien van he»an inkomen" aldus Beelen. H Op deelde dan ook mee dat he 'e gemeentebestuur steeds meeiaar aanvullende eisen stelt, alvc eth: rens de gemeentegaranti orp' wordt verleend. Het VVD Vim raadslid J. Koek meend en j; evenwel dat gemeentegaranti lolic er^voor iedereen is, ook voo *id< niet-inwoners met een zodani e w hoog inkomen dat zij huizei ijtjes van twee of drie ton kunneifleer kopen. Klerks: „Mocht het ooifloet mislopen, dan heb ik in ïede^an geval gewaarschuwd". ijn i erlii WOUBRUGGE Toenemend sluipverkeer en het gebruik van hogere snelheden op de Boddens Hosanweg hebben de bewoners van de weg ertoe ge bracht de gemeente aandacht te vragen voor hun proble men. De veiligheid van de kinderen en ook de schade aan hun huizen hebben de bewo ners gebracht tot een duidelijk protest enige tijd geleden. De politie heeft intussen flink ge controleerd en er is gebleken, dat tien procent van het gemo toriseerde verkeer de snel heidsbeperking van vijftig ki lometer per uur aan de laarzen lapt. Opmerkelijk is echter, dat de grootste snelheidsmani akken zelf aan de weg wonen. De commissie ruimtelijke or dening zocht gisteravond on- fti)dc gen. ..H<t iaari het. 1 tant TER. AAR De gemeente raad van Ter Aar heeft gister avond nog geen beslissing ge nomen over de toekomstige huisvesting van de buitelandse werknemers van de firma Van der Pijl. Alhoewel burgemees ter en wethouders er sterk voorstander van zijn om een besluit te nemen, bleken de raadsfracties het unaniem niet eens te zijn met de aanvanke lijk gekozen oplossing van containerwoningen. Een wijzi ging van het voorstel door het college zelf bracht de VVD bij monde van raadslid Roeien tot een voorstel van orde om deze aangelegenheid naar de vol gende de raadsvergadering te verdagen. Toen de raadsleden over dit ordevoorstel verdeeld bleken te stemmen in een 6:6 verhouding, waarmee de stem men dus staakten, werd de be handeling toch automatisch naar de volgende raadsverga dering opgeschoven. De in de vleesverwerkende conservenindustrie Van der Pijl werkzame buitenlandse werknemers zijn momenteel gehuisvest in de boerderij Wil- helminahoeve, Westkanaalweg 68 in Ter Aar. De eigenaar van de boerderij de heert van der Pijl wil deze nu zelf gaan bewonen, waardoor voor de buitenlandse werknemers een andere huisvestingsoplossing moet worden gezocht. Deze is gevonden in het plaatsen van een aantal containerwoningen op een nabij gelegen perceel aan de Westkanaalweg. In een voorstel aan de gemeenteraad stelde het college B en W voor om beide zaken aan elkaar ge koppeld te behandelen en een planologisch voorbereidingsbe- sluit te nemen voor zowel het veranderen van de pensionbe stemming van Westkanaalweg 68 in een normale woonbe stemming als voor het leggen van een planologische bestem ming voor het plaatsen van de containerwoningen op het an dere perceel. De gemeenteraad bleek het echter helemaal niet eens te zijn met de gevonden woono- plossing. De heer Roeien stel de namens de VVD-fraktie, dat hij het onjuist vond om beide voorstellen te koppelen. De VVD wijst deze tijdelijke woonoplossing af en ziet meer in bijvoorbeeld de huisvesting van de buitenlandse werkne mers op het industrieterrein. der grote behandeling van i aanwonenden naar een oplos sing. Raadslid Van Woerde 71? (VVD) zocht die in de richtin van frequente politie. DaaiT-p heeft men door de onderbef Jjj manning bij de rijkspolitie in Woubrugge echter weinig ver touwen in. Afsluiting weri vooral door raadslid Mark geen oplossing gevonden. DiH vanwege de aan de weg lig gende bedrijven van velerle aard. Besloten werd te onder zoeken of de aanleg van eei voetpad wellicht mogelijk i< W Daartoe zullen aanwonendei dan wel grond aan de gemeen te moeten verkopen. Achttiei jjjp jaar geleden voelden diezelfd bewoners daar niets voor01 Wellicht heeft de intussen ver 6 anderde verkeerssituatie hei llidi van mening doen veranderen Le - !eft wet et i m ord e he- ik mg De omvorming van de pen 1(^ sionboerderij tot woning kotem< hij wel billijken. Ook W.Mlhe van Tol, fractievoorzitter voo eeft de lijst Otto, zegde hij met d leer] containeroplossing niet eens tit burgemeester P.J. Verhoef c, mogelijkheid inbracht om eeiïval' meer-permanente huisvestin]le s op het perceel aan de Westka ond' naalweg mogelijk te maken - °°n: lijst Otto had bijvoorbeeld ge1™® vraagd om houten huisje, terha£ wijl andere fracties weer o[ lePir een permanente pensionac commodatie aandrongen er n daarnaast ook nog een voorbe Hl reidingsbesluit te nemen voor woongelegenheid op het in dustrieterrein, raakte de raaif in verwarring. ALPHEN AAN DEN RIJN In de gemeente bestaat een grote behoefte aan een school voor Middelbaar Economisch en Administratief On derwijs (MEAO). Deze schoolvorm is er in Al phen nog niet, terwijl veel bedrijven gemeente volgens B en W werk hebben in de econo- misch-administratieve sfeer. Het voorstel om een dependance van de Leidse MEAO in Al phen te stichten zeer positief ontvangen. De Leidse school, gehuisvest in een hoofdge bouw en drie dependances, bestaat 17 jaar en is in die tijd uitgegroeid van een school met 57 leerlingen tot 1028 leerlingen. De dependance in Alphen zou de vierde worden. Deze bijge bouwen zijn broodnodig omdat er steeds meer leerlingen de weg naar de MEAO vinden. Dat kunnen leerlingen zijn die van de LEAO ko men of van de Mavo, maar ook leerlingen met het einddiploma HAVO die niet aan het werk komen, besluiten steeds vaker een meer be roepsgerichte opleiding te gaan volgen. Aleen uit Alphen en regio gaan al 250 leerlin gen naar de Leidse MEAO. Die zouden in de toekomst in Alphen terecht kunnen. De school heeft aan het gementebestuur gevraagd mede werking te verlenen bij het stichten van de de pendance. Voorwaarde van de Leidse School is dat die vestiging dicht bij het NS-station moet komen. De school heeft vijf lokalen nodig. De leegkomende lokalen van het christelijk ly ceum in het Burgemeester Visserpark zou een geschikt onderdak voor de school kunnen zijn. Die lokalen komen dit schooljaar leeg als het lyceum verhuist naar een grote dependance bij de Ichtus-mavo aan de Sterrenlaan. Ondersteu ning zou de MEAO verleend kunnen worden via de scholgegenmeenschap Albanianae die ook een paar lokalen in het lyceum bevolkt. Volgens wethouder H. den Duin zou met een MEAO het onderwijsaanbod gecompleteerd worden. De minister van onderwijs moet de stichting van de dependance goedkeuren. Di recteur Van Oort van de MEAO verwacht^ daarbij weinig problemen omdat de vestigin] aansluit bij de wens van de minister om de be hoefte aan scholing op te vangen. Als de toe-I stemming snel afkomt, kan in september in Al-L phen gestart worden. Verwacht wordt dat er| vier eerste klassen komen met rond de 10^ leerlingen. Het vijfde lokaal is nodig voor lessen informatica. Voor dit vak lonkt de dire< teur naar de Alpense bedrijven omdat hij i Leiden al twe klassen met informaticamateria» heeft en er niet meer bijkrijgt. Wellicht zou i Alphen een bedrijf kunnen inspringen omd< het ook in hun belang is dat leerlingen ver-] trouwd raken met computers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10