Bewoners Remiseflat willen speelplaats armond wil geen subsidie ïïeven aan verzetsmuseum 'wintig bedrijven in centrum Sandtlaan Sassenheimse Soos krijgt subsidie Provincie blijft bij bezuinigingen op bejaardenhuizen j NAAM: ÊeUbeSouao/nt ^•IDEN OMGEVING CeidoeSouao/nt DONDERDAG 9 JANUARI 1986 PAGINA 13 lA-Noordwijk stemt met kandidatenlijst DRDWIJK Het CDA-Noordwijk ft zich gisteravond op een druk be- jite vergadering in „De Vinkenhof" ^ïiem akkoord verklaard met de idatenlijst, die door het bestuur de komende gemeenteraadsver- jingen werd voorgedragen. Deze \-lijst ziet er als volgt uit: 1. Piet •merdam, 2. Ruud Dessing, 3. Joop ns, 4. Lenie de Graaff-Schriek, 5. Wijnands, 6. Victor Salman, 7. [tien de Jong, 8. Jos Pesschier, 9. tie van der Niet, 10. Anton Stok- I, 11. Klaas Hordijk, 12. Cor Elshout, Jos Beugelsdijk, 14. Jos Alkemade, Gerard Oostermeyer en 16. Jaap jgeveen. Woningbouw in Wassenaar-noord WASSENAAR De stedebouwkundige aanpak van een gedeel te van het Weteringpark in Wassenaar-noord, is gisteravond in grote lijnen door de raadscommissie ruimtelijke goedgekeurd. Het gaat in het Weteringpark om in totaal 350 woningen, waar van nu voor 195 stuks de ligging gaat worden vastgesteld door de gemeenteraad. Op 17 april, dus aan de vooravond van de ver kiezingen voor de Wassenaarse raad, wordt het bestemmings plan vastgesteld. De ligging van de woningen in de polder ach ter de Van Duivenvoordelaan bestaat uit halve achthoeken, die volgens de architect „goed aansluiten bij de al aanwezige jacht haven". De architect pleitte voor een „soepele aanraking met het polderlandschap". Het VVD-raadslid ir.K.W. Nieuwzwaag vroeg waarom de woningen zoals voorgesteld niet in een iets gunstiger hoek zijn geplaatst ten opzichte van de zon en waarom de tuinen niet groter zijn en de plantsoenen kleiner. Het CDA- raadslid drs. W.C. Olyslagers stelde daartegenover dat dan de huren van de sociale woningbouw omhoog moeten. Wethouder mr.A.F. Cocheret de la Morinière zegde toe de suggesties te be kijken. Met de bouw van de woningen kan waarschijnlijk nog dit jaar worden begonnen. Woonwagenkampje Oegstgeest is af OEGSTGEEST Het ge- meentelijk woonwagenkampje aan de Haarlemmerstraatweg is thans geheel gereed voor de ontvangst van de nieuwe be woners. Deze komen waar schijnlijk pas in de maand maart zich in de gemeente vestigen. Het kampje ligt als het ware op een eiiand omdat er rondom een sloot is gegra ven. Dit laatste was echter niet geheel de bedoeling. De sloot aan de zuidzijde zal, bij de aan leg van de aansluiting van de Haaswijklaan op de Haarlem merstraatweg in de loop van dit jaar, weer verdwijnen. AZL krijgt subsidie voor behandeling met reageerbuismethode UTRECHT De commissie verstrekkingen van de Ziekenfondsraad heeft voorgesteld vier academische ziekenhuizen en het Maria Zie kenhuis in Tilburg subsidie te geven voor de behandeling van onvruchtbare vrouwen met de reageerbuismethode (ivf ofwel in vitro fertilisa tie). Eén van die vijf subsidie-ontvangers is het Academisch Ziekenhuis Leiden. De andere drie academische ziekenhuizen zijn het Dijkzigt in Rotterdam (dat intussen de meeste ervaring en resultaten heeft met deze methode), het Rad boud Ziekenhuis in Nijmegen en het Acade misch Ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Een woordvoerder van de Ziekenfondsraad heeft dit woensdag desgevraagd meegedeeld. De subsidie wordt gegeven voor een drie jaar durend onderzoek dat moet uitwijzen of de rea geerbuisbevruchting, gezien de kosten en de re sultaten, al dan niet „gewoon" in het zieken fondspakket moet worden opgenomen. Het is dan ook niet zo, dat alle vrouwen die bij een van de vijf uitverkoren ziekenhuizen aanklop pen, de behandeling vergoed krijgen. Dat hangt af van de vraag of die ziekenhuizen hen opne men in de onderzoeksgroep. Met de vijf ziekenhuizen moet nog worden on derhandeld over financiële en onderzoeks-tech- nische voorwaarden. Welk bedrag de subsidie in totaal zal belopen is nog niet bekend. De de finitieve aanwijzing van de ziekenhuizen ge beurt door de voltallige vergadering van de Ziekenfondsraad, op z'n vroegst in februari. In het advies dat de Ziekenfondsraad in februari 1985 over de subisidiëring van IVF-behandelin- gen heeft uitgebracht, was sprake van het in drie jaar ontwikkelen van mogelijkheden om jaarlijks 2.000 tot 2.500 ivf-behandelingen (voor 800 tot 1.000 vrouwen) uit te voeren. Postduivenshow in Voorhout VOORHOUT De postduivenvereniging De Voorhouter houdt zaterdag en zondag een viertallen-show. Er wordt gestreden om de open kampioen schappen van Voor hout en omstreken. De postduivenshow heeft plaats in de kantine van voetbalvereniging Foreholte. De ope ningstijden zijn op za terdag van 19.00 tot 21.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. lage^oen >o rthii pperlicht 'eehtior multi- WO' i'jkhnctioneel lerwfttrum Haaswijk unnnhjGSTGE Hoof" van gyrierwijs STGEEST Ook de van de commissie en welzijn in itgeest hebben hun )raclfenkingen over de fi- me"Jciering en exploitatie [ie het multifunctionele spojtrum wat in Haaswijk eybèt komen. De commis- bal-a besprak de plannen rekjeravond nadat de col- scojs van frnanciën dins- ,ijS 3avond wethouder A. vêhlbeck al opdracht dingjden gegeven meer in gelijkheid in het finan ce plaatje te scheppen. "mt1 aantal maanden geleden ft de Oegstgeester raad j in principe uitgesproken >e8aA de bouw van een multi- 'f?..ptioneel centrum in Haas- [l,J| B en W hadden een 2,3 'joen gulden kostend plan t^Tewerkt dat deze week in jrse commissies werd be ken. De commissie finan- wilde geen groen licht ge- zolang er geen sprake is een goed exploitatieover- (t. Kohlbeek liet weten dat financieel plaatje de gang n,®J zaken wel eens vier 20-0|nden zou kunnen vertra- Om dat te voorkomen ik zy voorgesteld een voorbe- »1)ingskrediet beschikbaar te ln tyen zodat men het plan be- 'an Isklaar kan maken en de len beter kan overzien, (houder mevrouw T.L. mP|m van onderwijs nam dit 'e ftstel over. „Nog geen volle- worktoen licht maar een groen ptevfpperlicht dus", merkte a commissieleden gister- >,exlid op. zelzf ?clvc DEN HAAG/RIJNS BURG „De gemeente Rijnsburg heeft gesjoe meld met onze belangen. Op de plaats waar een vei lige speelplaats voor onze kinderen zou komen wordt een brede toegangs weg voor het aangrenzen de bedrijvencentrum Flo ra aangelegd". Dat is de mening van A. Hogewo- ning, voorzitter van de be wonersvereniging van de Remiseflat in Rijnsburg. Gisteren behandelde de commissie-AROB in het Provinciehuis een be zwaar van de bewoners tegen de bouw van 35 flatwoningen aan de Oranjelaan. De bewonersvereniging had in november van het vorig jaar al een schorsingsverzoek bij de Raad van State inge diend. Ze wilde daarmee voorkomen dat de bouw van de flats al van start zou gaan, zonder dat het bezwaar bij de provincie was behandeld. Dat verzoek werd echter af gewezen, waardoor toevalli gerwijs gisteren de eerste paal voor het flatgebouw de grond in ging. Hogewoning hoopt echter dat de provincie alsnog de toestemming voor de bouw intrekt. Belangrijkste bezwaar is vol gens Hogewoning het feit dat de kinderen van de flat aan De Remiseflat in Rijnsburg. De bewoners willen de bouw van een flat aan de Oranjelaan tegengaan, omdat daardoor de realisering van een speelplaats in de knel komt. de Remiselaan door het bouwplan geen veilige speel plaats hebben. In plaats van de in het bestemmingsplan Frederiksoord-Noord vastge stelde groenvoorziening, zou er de verbrede toegangsweg naar het bedrijvencentrum Flora komen. Nu vrezen de Remiseflatbewoners dat de kinderen de drukke toe gangsweg moeten oversteken om bij een speelgelegenheid te komen. Volgens de ge meente is de groenvoorzie ning nooit toegezegd en valt het met de drukte wel mee. Hogewoning meent dat de gemeente en De Raad b.v., de bouwer van de flat, de zaak bekokstoofd hebben, zonder daarbij oog voor de belangen van de bewoners te hebben. „De gemeente heeft drie jaar geleden al een wij ziging op het bestemmings plan ingediend, terwijl het plan door de provincie nog niet was goedgekeurd. Daar door kon de gemeente een exploitatieovereenkomst met De Raad sluiten", aldus Ho gewoning. Hij legde gisteren enkele alternatieven voor de bouw van de flat aan de Oranjelaan op tafel, die vol gens hem beter aansluiten op het bestemmingsplan. ill jwhT TiaalRMOND De meeste ikaa van commiss^e ld^Bnciën bleken geen be- jldeffte te hebben aan een a v^ciaal verzetsmuseum vopr de provincie Zuid 'ijMlland. Zij adviseerden leren om geen subsidie """"jverlenen aan het ver- pmuseum in Gouda om tsnippering van het his- iisch materiaal te voor- (nen. Bundeling in het rzetsmuseum in Am- rdam werd beter ge it, hoewel de commis- leden J.J. Bonnet en inema wel voelden wel een specifiek Zuid ruifllands verzetsmuseum, itielf va gevraagde subsidie van iblifü gulden voor de Stichting edvaart Warmond noemde stentisten-Democraat C. Vree- inaitt veel te hoog. Hij wilde be- ne4t niet verder gaan dan 1.000 e dden. De overige commissie- i eejen noemden de evenemen- e gj, zoals de Turfrace en de Jraflontrace, die door de stich- proig worden georganiseerd een v2pa promotiemiddel voor ibliirmond als recreatiege- troaente en wilden dat particu- iljoqe initiatief graag honore- ng I- mbi exploitatie-opzet voor het aawi Ter Leede was zeker r aln meevaller voor de finan- mèe deskundigen uit de raad. Voor dit zeilevenement, de Strontrace, krijt de Stichting Zeilvaart warmond subsidie. Vreeken (CD) rekende uit dat iedere Warmonder 132 gulden meebetaalt aan het plan. Het bouwcontingent is inmiddels door de provincie toegekend zodat als alles volgens plan verloopt nog dit jaar het hele plan van 27 woningen gereali- i"k bel geld is nodig om de bouw seerd kan worden. Woord- ven uitstluitend woningwet- lingen mogelijk te maken. voerder Van Leeuwen van de woningstichting Warmunda vreest problemen met het rea liseren van die bouw omdat er gekozen is voor: kleine blok ken, speciale dakvormen en dergelijke die - kostenverho gend werken. Daarover zal overleg worden gevoerd door de woningstichtingen en het gemeentebestuur. De leden van de commissie konden instemmen met de tweede herziening van het tijd- en financieringsschema Zwanburg. Daarin zijn onder meer opgenomen een drietal gebouwtjes die op het eiland Koudenhoorn gerealiseerd die nen te worden, voor de scou ting, de moestuinvereniging en de kinderboerderij. Daarmee is in totaal een bedrag van 272.142 gulden gemoeid. Diaserie over kunststeden HILLEGOM - De kunsthis- toricus en gids Ernest Kur- pershoek houdt donderdag in de grote zaal van De Hoek steen aan het Karei Door manplein 2 in Hillegom een lezing met dia's over de Itali aanse stad Florence. Het is de eerste aflevering in een serie van drie over Itali aanse kunststeden, die geor ganiseerd wordt onder auspi ciën van de Kulturele Raad Hillegom. Op 30 januari gaat het over Rome, op 13 februa ri over Venetië. De zaal gaat open om half acht, de toe gangsprijs bedraagt 4,50. Margriet Eshuys Zangeres Margriet Eshuys is zaterdagavond met haar band te gast in Het Kasteel aan de Concertweg in Al phen aan den Rijn. Aan vang 21.00 uur. De entree be draagt f 6 en voor niet-leden Film "The lion, the witch and the wardrobe" is de titel van de film die zaterdag in het Evangelisch Ontmoetings centrum De Ark, Picképlein 1 te Noordwijk vertoond zal worden. Deze (teken)film is gebaseerd op het gelijknami ge boek van de schrijver van christelijke boeken, C. W. Lewis. Aanvang 20.00 uur voor iedereen vanaf 12 jaar. Postzegelbeurs In de sporthal Wasbeek in Sassenheim wordt zaterdag van tien tot vijf uur een ruil beurs voor postzegels gehou den. Voor nadere informatie: F. van Kesteren, telefoon 02522-13502. Mascotte Jeugdoperette De Mascotte treedt zaterdag op in de PABO aan de Hazenboslaan in Oegstgeest. Opgevoerd wordt de operette De Sneeuwkoningin. Aanvang 14.30 uur. Leden van de buurtvereniging Buitenlust hebben gratis toegang, ande ren betalen f3. Klef Het Leidse kindertheater KLef speelt zaterdag het stuk „Ik ben even weg" in Muzen- hof Leiderdorp. Het stuk combineert spel, muziek en zang voor kinderen vanaf acht jaar. De relatie tussen een paar kinderen en een vriendelijke, oude vrouw staat centraal. Aanvang 14.30 uur, entree f3,50. Nieuwjaarsconcert Drumfanfare T.T.H. in Ha- zerswoude presenteert zater dagavond vanaf 20.30 uur haar nieuwe repertoire tij dens een nieuwjaarsconcert in Jongerencentrum De Stek aan de Dorpsstraat 254 in Ha- zerswoude. Entree is gratis. Nieuwe leden kunnen kennis maken met T.T.H. door één van de wekelijkse repetities bij te wonen elke vrijdag tus sen 18.30 en 21.15 uur in de sporthal. Antiekbeurs In Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk wordt komend weekeinde een an tiekbeurs gehouden. Anti quairs uit het gehele land ne men deel aan de beurs. Er zijn sieraden, schilderijen, et sen, Afrikaanse kunst- en ge bruiksvoorwerpen en meu bels. De beurs is morgen geo pend van vier tot negen uur en op zaterdag en zondag van elf tot zes uur. Brabants tintje Het Zoeterwoudse „Muziek centrum krijgt komend weekeinde een Brabantse in vasie te verwerken. Vanuit Boxtel komt blaaskapel de „Zwetschgen Bub'n" met de komplete Prinsenvereniging Zaterdagavond vanaf half negen wordt onder auspiciën van carnavalsvereniging de Hangkonten en onder toe ziend oog van het onlangs ge ïnstalleerde Prinsenpaar Prins Wilbert I en Prinses Henny I .het boerenkielenbal gehouden. Daarbij geeft ook „Ooie Pieren" uit Den Haag acte de présence. Naast de le vende muziek zorgt drive-in discotheek Studio 17 voor de nodige afwisseling. Koffieconcert De Zoeterwoudse Sint Jans fanfare heeft voor zondag weer een koffieconcert geor- ganisserd. De blaaskapel „Die Zwetschgen Bub'n" uit het Brabantse Boxtel, die de avond tevoren het boeren kielenbal opluisterde, speelt zondagmiddag nog eens en wel vanaf 12.15 uur in het „Muziekcentrum" aan de Schenkelweg. De Margriet Eshuys Band. SASSENHEIM De Sas senheimse Algemene Soos (SAS) krijgt een eenmali ge subsidie van 330 gul den. Tenminste de com missie financiën heeft daarover gisteravond een positief advies uitge bracht. SAS is, na een me ningsverschil met de Ka tholieke bejaarden Soos, afgesplitst. B en W stellen voor de subsidie te putten uit post onvoorzien. Anders ligt het met de 45.000 gulden die extra op tafel moet worden gelegd voor het ach terstallige onderhoud aan straatverlichting. In 1983 be sloot het gemeentebestuur om op onderhoud en vervanging van openbare verlichting te bezuinigen. In plaats van het onderhoud door blokvervan- ging ging men er in 1984 toe over om individueel lampen te vervangen. Daardoor werd vaak pas een defecte lamp vervangen nadat de politie het energiebedrijf HLS erop op merkzaam maakte. Daarnaast regende het klachten en ont stonden er soms onveilige situ aties door het uitvallen van de straatverlichting. Voor 1985 was op de begroting een be drag van 35.000 gulden opge nomen voor straatverlichting. Op vragen van G.C. Ciggaar (VVD) over de overschrijding van dat bedrag stelde wethou der P. Westerbeek er geen sprake van overschrijding van de begroting door HLS maar gewoon een te laag begroten door de gemeente zelf. De commissieleden adviseerden om de voor 1986 extra beno digde 45.000 gulden te halen uit de saldi-reserves omdat de post onvoorzien leeg is. DEN HAAG/LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land (GS) zijn niet van plan af te zien van hun bezuinigingen op de bejaardenhuizen. GS hebben de ingediende bezwaren tegen die bezuinigingen op een paar details na van de hand gewezen. GS wijzen erop dat de maatregelen noodzakelijk zijn als gevolg van bezuinigingen door de rijksoverheid. Tegen de bezuinigingen was onder meer bezwaar gemaakt door het bejaardenhuis aan de Cor Gordijnsingel in Leiderdorp, Rus toord in Lisse, Groenhoven en 't Huis op de Waard in Leiden en de gezamenlijke bejaardenhuizen in Voorschoten. GS hebben al leen de bezwaarschriften van Voorschoten ten aanzien van de financiering van Tafeltje-dek-je gehonoreerd. Verder is een be zuiniging van 60.000 gulden op 't Huis op de Waard van de baan, omdat het huis vrijwillig al tot een bezuiniging was overgegaan. TWIJK Ongeveer twin- 1 bedrijven kunnen zich dit s vestigen in het bedrijven- 5 S trum aan de Katwijkse dtlaan. Begin volgende rmr wordt door het Noord- "d01 tse aannemersbedrijf „De »ste ld bouw b.v." het officiële edln ingediend voor de bouw een bedrijvencentrum op voormalige terrein van de '~j wijkse Kalkzandsteen Fa- tk. dat vlakbij de Groente- a ingvereniging Katwijk en shufetreken ligt. De opzet van bedrijvencentrum komt van directeur P. Brandjes van De Raad Bouw b.v., die eerder het initiatief nam om de oude Rijnsburgse bloemenveiling Flora in te richten als bedrij vencentrum. Aangezien het bedrijvencen trum nabij de groenteveiling ligt zoekt Brandjes in eerste instantie naar bedrijven die daar aan verwant zijn. Zo zijn er vergaande onderhandelin gen met een grote peenwasse- rij, Korenhof, terwijl andere peenbedrijven nog benaderd worden. Volgens berekenin gen van de heer Brandjes scheelt het ongeveer een ton per jaar aan vracht- en ver voerskosten voor de op de groenteveiling gericht zijnde bedrijven, als zij zich in het nieuwe bedrijvencentrum ves tigen. Ook de verantwoorde manier van afvalwaterlozing is voor hen een voordeel. De gemeente steunt de plan nen voor het bedrijvencen trum met enthousiasme. Vol gens wethouder J. Bergman is het stichten van- een bedrij vencentrum met wat extra fa ciliteiten een goede zaak voor de gemeente Katwijk, omdat er toch weer twintig bedrijven gehuisvest kunnen worden binnen de gemeentegrenzen op een terrein dat als bestem ming industrie heeft. De ge meente kon zelf geen eigenaar worden van de grond, omdat de grondprijs te hoog was. Naast de vestiging van bedrij ven die gericht zijn op de groenteveiling, biedt het be drijvencentrum ruimte aan andere startende of ruimtezoe- kende bedrijven. Afhankelijk van het vergeven van de ver gunningen hoopt de heer Brandjes in dit voorjaar met de bouw te kunnen starten en aan het eind vna dit jaar de poorten te kunnen openen voor de huurders. In principe kan tussen de honderd en de duizend vierkante meter be drijfsruimte gehuurd worden, aldus de directeur van De Raad Bouw b.v. uit Noordwijk. Naast bedrijfshallen komt er kleine kantoorruimte, als on derdeel van een bedrijf samen met een bedrijfshal of voor kleine (ondersteunende) be drijfjes. Tevens wordt er een gemeenschappelijke kantoor ruimte gebouwd, waarin re ceptie en dergelijke gehuisvest wordt en de ondernemer naar eigen behoefte wel of geen ge bruik van maakt. Het voordeel echter van zo'n gemeenschap pelijke receptie is, aldus de heer Brandjes, dat er altijd ie mand is die de telefoon aan neemt, boodschappen door geeft en zonodig wat uittypt of copieert. Alle goede dingen bestaan in drieën. Drie prims tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. j noteeralsnieuweabonneem.lv.. I NAAM: I I POSTCODE/PLAATS:. TELEFOON: ADRES: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. I Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand Diaar i STUUR EEN KOKER MET TENNISBALLEN AAN: ADRES: POSTCODE/PLAATS: I Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). CodeINZj

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13