Laatste kans van Kuiper NIEUWZEELANDS JACHT BOTST MET WALVIS Jubilerend VVCS komt kader tekort voetballerlei SPORT CcldócScHucmt ZATERDAG 4 JANUARI 1986 PAGINA 7 oorzitter Feyenoord ispt „Arbeidszaken" OTTERDAM Gerard Kerkum, de voorzitter van eyenoord, heeft gisteren op de traditionele nieuw- arsreceptie gepleit voor de opheffing van de Stich- ng Arbeidszaken. In het afgelopen voorjaar advi- erde de stichting negatief ten aanzien van een erkvergunning voor de Hongaar Varadi, aan wie yenoord een contract wilde aanbieden. „De Stich- ng Arbeidszaken heeft ons onrecht aangedaan", zei voorzitter van de Rotterdamse eredivisieclub. stichting moet worden opgeheven", it nieuwe jaar komt het waarschijnlijk tot een dere structuur bij Feyenoord. Kerkum onthulde er plannen worden uitgewerkt om tot een innige menwerking te komen tussen de stichting betaald etbal Feyenoord, de amateurclub Feyenoord en het tadion Feijenoord. Van de Meent naar MVY MAASTRICHT Pim van de Meent neemt tot het einde van het seizoen voor de geblesseerde trainer Cor Brom van MVV waar. Dat zijn Van de Meent en de Maastrichtse eredivisieclub gisteren overeengekomen. Van de Meent, die vo rig seizoen NEC verliet, is nu bij eerste- -divisieclub FC Den Haag in dienst als trainer van het team, dat in de landelijke jeugdcompetitie uitkomt. Het ligt in de bedoeling, dat Van de Meent volgend seizoen technisch directeur wordt bij de door Dé Stoop geleide club. Brom wordt in het Veroorzaker ongeluk rally was dronken SETE De veroorzaker van het ongeluk met dodelijke af loop tijdens de rally Parijs-Da kar was dronken. Dat heeft de Franse politie gisteren beves tigd. Bij de botsing met de be schonken bestuurder van een personenauto, die niet tot het deelnemersveld behoorde, kwam de 45-jarige Japanse motorrijder Yasuo Kaneko donderdag vlak voor Sète om het leven. Volgens de politie bevatte het bloed van de auto bestuurder een alcoholpromil lage van 2,5. De verklaring van de politie kwam op het moment, dat de deelnemers juist waren begonnen aan de ruim zeshonderd kilometer lange etappe van Algiers naar Shardaia over het Atlasge bergte. De oversteek van Sete naar Algiers was ondanks het slechte weer zonder proble men verlopen, al duurde de controle bij de Algerijnse dou ane nogal lang. De Nederlan der Jan de Rooy verwachtte, dat de tocht door de bergen zwaar zou worden. De Rooy. met zijn DAF turbotwin stre vend naar naar hoge klasse ring in het vrachtwagenklas sement en de algemene rang schikking, rekende op nachten met ijsvorming in de bergpas sen. Van de 488 uit Parijs ver trokken deelnemers bleven er 27 in Sète. Belangstelling voor voetbal Italië minder ROME De belangstelling voor het voetbal toont in Italië een duidelijk dalende tendens. Op de eerste vijftien speelda gen van het lopende seizoen liep het aantal toeschouwers met zeven procent terug. Tot nu toe werden de wedstrijden door 4,4 miljoen mensen be zocht, dat zijn er 400.000 min der dan een jaar tevoren. De Italiaanse voetbalbond wijt de dalende belangstelling aan het schokeffect, dat de voet balramp in het Heizelstadion in Italië heeft gehad. Sport op tv Nederland 1, 18.30 uur. De h Nederland 2, 22.40 uur. Studio Sport. België Nederland», 23.00 uur. Sport op zaterdag. Duitsland 1, 13.45 uur: Tennis. Duitsland 1, 18.05 uur Die Sportschau. Duitsland 2, 16.45 uur Skisprin gen. Duitsland 2, 22.05 uur: Das Ak- ITV, 15.45 en 23.45 uur Sky Channel, 14.35 uur I. Sky Channel, 16.40 u Sky Channel, 00.20 u Nederland 1, 17.35 uur Bra 9.00 uur: Studio Sport. België Nederlands. 20.05 uur. Sportweekend. België Frans, 18.30 uur Sport. TV 5, 21.30 uur: TV 5 Sports. Duitsland 1, 14.20 uur Tennis. Duitsland 1, 18.10 uur: Die Sportschau. 1, 19.50 uur: Sport- Duitsland 2, 17.22 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 15.15 uur: WK scha- Duitsland 3, 19.00 uur Sport im Westen. BBC 2, 15.00 uur: Rugby special. BBC 2, 19.30 en 00.30 uur: Darts. BBC 2, 21.45 uur Tennis. ITV, 15.30 en 23.15 uur Snoo- Sky Channel, 14.35 uur Ameri- Sky Channel. 15£5 uur. WK tri- athlon. Sky Channel, 16.55 uur Skiën. I Europa TV, 12.03 uur: American GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI) UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA HEERENVEEN De Ne derlandse sprinters ver houden zich tot de Sovjet- -sterren in dit schaatsvak als een amateur-vierdek lasser tot Ajax. De verge lijking is van Geert Kui per zelf. „Gelukkig gaan schaatsers wat vaker on deruit, dat geeft ons hoop", zegt Kuiper. „Maar als ik 's zomers aan het hooien ben, vraag ik me wel eens af wat Zjelezovs- ki op dat moment uit voert". Uitgaande van hun beste tij den is het verschil tussen Geert Kuiper, de Nederlandse nummer één en Igor Zjele- zovski, wereldrecordhouder op de 500 meter uit de Sovjet- Unie in een van beide zijden optimaal gereden toernooi zes punten. Geen wonder dat de praktische Kuiper (25) meer bezig is met de eerste nationa le seniorentitel, die hij dit weekeinde in Utrecht kan veroveren. Grootste concur renten zijn zijn sprintcollega uit de kernploeg. Jan Ykema (kampioen in 1982) en allroun- der Hein Vergeer (kampioen in 1984 en 1985. Kuiper: „Als we Hein na de eerste dag op een punt hebben staan, kun nen we het houden". Kuiper boekte anderhalve week geleden een succes door tijdens de landenwedstrijd in Gothenburg de concurrrentie voor te blijven. Een triomf over de al aardig op leeftijd gekomen Noren Rönning en Engelstad kan nog als niets zeggend worden afgedaan, de tweevoudige zege op de in bar re omstandigheden afgewerkte 1000 meter zeker niet. Op tempo „Als je op tempo weggaat, komt iedereen op de duizend meter kapot te zitten, ook Zje- lezovski en Boucher. Zodra dat over mij heen kwam, was de snelheid er onmiddellijk uit. Het is de kunst, kwestie van techniek, aan het einde van je krachten toch nog snelheid te maken. In Zweden lukte dat. Ik stond als mooi-weerrijder bekend. Altijd dreigde ik door de omstandigheden ten onder te gaan. Zeker tegen allroun- ders. De gebeurtenissen in Zweden geven vertrouwen, dat me dat niet meer over komt". Het gaat dus niet slecht met Kuiper. „Goed uitgerust in het hoofd", geeft hij zelf als een mogelijke verklaring. Op het veehoudersbedrijf (zeventig koeien), dat hij met zijn vader drijft, zijn zijn werkzaamhe den sinds begin december overgenomen door een boe renknecht. Kuiper, vroeger knecht bij pa nu mede-ven- noot in het maatschap met Kuiper senior, weet zich ech ter nog immer in een afhanke lijke positie. „Als mijn vader ziek wordt, kan ik niet eens naar het NK". Techniek Een andere verklaring kan worden gezocht in Kuipers techniekverbetering. Bonds coach Henk Gemser. die na het verscheiden van de sprint- kernploeg ook deze specialis ten onder zijn hoede kreeg, is onmiddellijk na zijn aantre den, gaan werken aan manier waarop zijn pupillen zich op de ijspiste voortbewogen. Yke ma kreeg een jaartje prestatie- vrij om het schaatsen opnieuw te leren, maar ook aan de techniek van Kuiper viel wel wat te sleutelen. Ooit wenste de rijder uit Olde- holtpade dat een 500 meter uitsluitend uit bochten zou be staan. De bochtenrijder bij uit stek beseft nu echter terdege dat een sprint ook nog drie rechte stukken telt. „Ik ken mijn reputatie, maar ik ben er niet zo van zeker van dat mijn manier om door de bocht te komen de meeste effecieve is. Gemser is een man van de technische details. Hij heeft mij duidelijk gemaakt, dat ik mijn linkervoet scheef neer- zétte. Kleine dingen, die mis schien niet zo opvielen als de wijzigingen in de techniek van Ykema". Kracht had Kuiper altijd al. Gemser verheelde zijn bewon dering niet wanneer de Fries in de zomer weer eens als snelste een berg op fietste. Volgens de bondscoach ont brak het Kuiper slechts „aan het vermogen die kracht op het ijs over te brengen". Het lijkt er op dat de rijder, vorig jaar tweede tijdens de nationale titelstrijd en vijftien de bij het toernooi om het wej reldkampioenschap, dat nu wel gaat lukken. Menigmaal is Kuiper verweten de sprinter van de waakvlam te zijn, het echte vuur zou maar al te zel den branden. Dit jaar wil Kui per wel eens een echte gok wagen. Lang twijfelde Kuiper in de lente van 1985 of het verant woord was door te schaatsen. Uiteindelijk kreeg de sprint - althans in de wintermaanden - de voorkeur boven de stal. „Ik heb het gevoel dat dit mijn laatste kans is om Nederlands kampioen te worden. Wie be zig is met een loopbaan op lan ge termijn, kan de zaken voor zich uit schuiven. Ik heb een stok achter de deur. Toch ben ik dit de wedstrijden meer ontspannen. Als ik merk dat het goed gaat, gooi ik er ales in. Gaat het niet, dan laat ik het zitten". °p zeil- UJCKLAND lieuwjaarsdag is het zeif- acht Lion New Zealand ian het slot van de twee- Ie etappe van de race-om- de-wereld in aanvaring [ekomen met een walvis. Schipper Peter Blake van In de laatste fase het als vijfde in Auckland aangekomen schip zag bij de botsing met de reus achtige vinvis het roer vernield. mijl lange etappe van Kaap stad naar de Nieuwzeelandse haven was Blake daardoor soms alle controle kwijt over de Lion. De Lion kwam in Auckland 64 seconden tekort om de tweede plaats in het klassement op handicap in te nemen. Het Nederlandse jacht Innovator van schipper Dirk Nauta maakt op enkele hon derden mijlen van de haven de beste kans op de eerste plaats in de herleide rang schikking. Op tijd ligt Nauta als zevende in de koers. De Atlantic Privateer van de Zuidafrikaanse schipper Kut- tel, nota bene uitgevallen in de eerste etappe, was de snelste boot op het tweede deel van het traject. Kuttel verbeterde het record van de Flyer van Connie van Rietschoten met ruim 25 uur. Ook de andere vier aangekomen jachten ble ven binnen de oude recordtijd van 30 dagen 4 uur 27 minuten en 27 seconden. Het officiële klassement op tijd: 1. Atlantic Privateer (Vst/Kuttel-Zaf) 29 dagen 3 uur 4 minuten en 36 seconden; 2. NZI Enterprise (Nzl/Taylor) 29 dagen 3.11,56; 3. UBS Swit zerland (Zwi/Fehlmann) 29 dagen 4.59,22; 4. Drum Eng land (Gbr/Novak) 29 dagen 13.31,04; 5. Lion New Zealand (Nzl/Blake) 29 dagen 18.32,55. DEN HAAG Karei Jansen, het gezicht, de stem en het geweten van de voetballersvak bond, is gewend te leven met kritiek. Aanmerkin gen worden niet als prettig ervaren, soms zelfs als pijnlijk, maar Jansen voelt er aan de andere kant een compli ment in, een bewijs voor de strijdbaarheid van zijn organisatie. Dat geeft de bezoldigd secre taris-penningmeester van de Vereniging van Contractspelers (VVCS) zonder omwegen toe, als hij in zijn woning annex kantoor in Den Haag oraat over het 25-jarig bestaan van de organisa tie, die vandaag in Sche- veningen recipieert. De 60-jarige Jansen is vanaf de oprichting op 1 januari 1961 in dienst van de VVCS, de eerste zeven jaar als on betaalde kracht. Gezien zijn ervaring meent Jansen, dat hij weet wat goed en wat niet goed is voor een prof voetballer. „Onze leden heb ben behoefte aan vakkundi ge bijstand. Ik geef toe, dat onze achterban in het open baar nauwelijks praat over de VVCS. Anderzijds moet je er rekening mee houden, dat we - als kleinste bond binnen de FNV - een hoge organisatiegraad hebben. Het percentage aangeslote nen bedraagt zo'n 98. Met 37 betaalde clubs praat je dan al gauw over zeshonderdvijftig man". Het zijn er 689. De „correctie" kwam van zijn vrouw Wil, die het meeste typewerk van de VVCS voor haar rekening neemt. Jansen, die gewoonlijk bij de grote lijnen geen detail over het hoofd ziet, constateert verrast dat er een stijging met een man of veertig ten opzichte van vorig s Jansen had die ledenaanwas niet verwacht, omdat de clubs volgens hem steeds meer de neiging hebben te bezuinigen en hun selecties te verkleinen. „Dat betekent dus minder contractspelers, hoewel we naar een gemid delde van achttien per vere niging streven. Maar je ziet, dat we een bijzonder clubje Jansen vervolgt: „In 1967 werd het werknemersschap van de betaald voetballer er kend en aanvaard. Dat was ons eerste grote succes. Bij het transfersysteem ging het niet zo vlot. De transfer maakt de positie van de be taald voetballer uniek bin nen het Nederlandse werk nemersbestand. Pas in 1983 hebben we de tranfervrije leeftijd op 32 gekregen. En wat de jongeren betreft heb ben we voor elkaar gekre gen dat er niet meer van die absurd hoge bedragen be hoeven te worden betaald". Karei Jansen: „Het is toch te gek dat KNVB spelers voor bij loopt waar het inkomsten uit sponsoring en commercie betreft". „Eind jaren zeventig werd ik gekozen als voorzitter van de VVCS. In 1981 nam ik met Cees van den Berg na mens de spelers plaats in het sectiebestuur. Daar zijn we twee jaar later uitgestapt, omdat de besluitvorming volgens ons niet goed ver liep. De Sony-Philips-affaire was de druppel die de em mer deed overlopen. Vorig jaar verdwenen de spelers uit de algemene vergadering betaald voetbal. Jammer, want we hadden een grote invloed. Te veel naar de zin van de clubs. De 36 speler safgevaardigden hadden zelfs een veto over kwesties die hen rechtstreeks aangin gen. Het is nu aan de in fe bruari van dit jaar opgerich te Centrale Spelers Raad de zaken goed in de gaten te houden Speerpunt „In onze huidige activitei ten", vervolgt Jansen, „is een speerpunt de verzakelij king van het betaald voet bal. Het is onze taak de spe lers bewust te maken van de snejle ontwikkelingen in sponsoring, reclame en me dia. Het contract tussen de KNVB en FilmNet is daar van een typerend voorbeeld. Het is een regelrechte ex ploitatie van beroepsvoetbal lers. De NOS verkoopt ook videobanden met voetbal beelden. En dan heb ik het nog niet gehad over shirtre clame. We hebben - dat is ons toegezegd - op korte ter mijn een onderhoud met Ton Harmsen, die namens het sectiebestuur zorg draagt voor reclame en sponsoring. Het is toch te gek dat ze de spelers voorbij lopen. In En geland, Frankrijk en Italië is het de gewoonte, dat de voetbalbond jaarlijks een deel van de inkomsten af staat aan de spelersorganisa tie. Dat moet bij ons ook mo gelijk zijn". Zaalvoetbalplan van oud-Ajacied Oud-Ajacied Heinz Schilcher werkt met een reclamemana ger uit zijn vaderland Oos tenrijk aan een plan om in ja nuari 1987 een toernooi om de Europa-Cupzaalvoetbal te organiseren. Het is de bedoe ling, dat de deelnemers aan het evenement clubs zijn, die minstens kampioen van het land van oorsprong zijn ge weest. Schilcher en partner hebben derhalve reeds naar de interesse geïnformeerd van Grasshoppers Zürich, Paris Saint Germain, Ander- lecht, Ajax, Feyenoord. Bo- russia Dortmund, Bay em München, Nantes. Rapid en Austria Wien. De begroting van het evenement bedraagt ruim drie miljoen. Naar aan leiding van initiatieven zoals van Schilcher en zijn part ner, is de wereldvoetbalfede- ratie (FIFA) inmiddels zo ver, dat zij plannen maakt een toernooi om het WK- zaalvoetbal voor nationale ploegen te organiseren. Het eerste WK zaalvoetbal zal waarschijnlijk plaats hebben in de Verenigde Staten. Ribbeek wil zaalcompetitie West-Duitsland momenteel het ene na het andere zaalvoetbaltoernooi in de grote sporthallen wordt gehouden, heeft Erich Rib beek, dè vroegere assistent- bondscoach en huidige trai ner van Bayer Leverkusen, in het sportblad Der Kicker een plan ontvouwd voor het houden van een Westduits kampioenschap. Het speel schema komt sterk overeen met dat van het indoor-soc- certoernooi, dat rond de jaar wisseling 1984-1985 in Neder land werd gehouden. Rib beek ziet het toernooi als een lucratieve zaak en als een uitstekende opvulling van het gat, dat is ontstaan door de toch vaak lange winter stops in West-Duitsland. Rib beek vindt, dat de Westduitse voetbalbond in ieder iets in die richting moet doen. „De FIFA is al bezig met een WK, de UEFA met een EK en een Europa Cup, maar bij ons blijft het vooralsnog een zaak van een paar clubs en sponsors die af en toe een aardig toernooi tje organise- Eerder in Australië dan in Italië De behoefte a van Italiaanse competïtie- wedstrijden in de krant is in Australië zo groot, dat de uit gevers van diverse dagbladen hebben besloten zo optimaal mogelijk aan de wensen van de lezers te voldoen. Aan de hand van directe beeldver slagen op de televisie en toe lichtende commentaren via de radio is het de redactie van „La Fiamma" mogelijk zijn lezers eerder het gewen ste sportnieuws uit Italië te presenteren dan op het Ape- nijns schiereiland zelf. In Australië is deze krant al om zeven uur 's morgens ver krijgbaar. Op dat moment is het in Italië nacht. Speelgerech tigd voor zeven landen Craig Johnston van Liver pool bezit een uniek record. De 25-jarige centrale mid denvelder is immers speelge rechtigd voor zeven verschil lende landen. Johnston is in Zuid-Afrika geboren en groeide op in Argentinië. Hij kan kiezen tussen de natio naliteit van beide landen. Sinds zijn zestiende jaar is hij m Engeland en in bezit van een Brits paspoort. Dit houdt in, dat hij behalve voor En geland, ook kan uitkomen voor Schotland en Noord-Ier- land. Daar zijn grootmoeder afkomstig is uit de Republiek Ierse Vrijstaat, mag de speler van Liverpool ook eventueel uitkomen voor Ierland. Vol gens de reglementen van de FIFA mag een speler in prin cipe slechts voor één land uitkomen. Is dit eenmaal ge beurd, dan is het reglemen tair niet of nauwelijks moge lijk ooit voor een ander land te kiezen en ervoor uit te ko men. Johnston heeft zijn keuze nog niet gemaakt. Ongewone voorbereiding Het Franse nationale elftal bereidt zich nu reeds voor op het WK in Mexico. Tot en met 2 januari bevonden de mannen van trainer Henri Michel zich in een trainings kamp in Font Romeu in de Pyreneeën. Ook de spelers vrouwen en -kinderen moch ten op kosten van de Franse voetbalbond meekomen. Vandaar, dat trainer Michel het trainingskamp aanpaste aan dat van de kerstvakantie. Craig Johnston: keus genoeg. Denemarken wil EK 1992 Denemarken heeft het voor nemen zich kandidaat te stel len voor de organisatie van het eindtoernooi om het EK in 1992. In Brondby, het wes telijke deel van Kopenhagen, zou een stadion moeten ko men met een capaciteit van 80.000 toeschouwers. Het sta dion zou dan als vervanging moeten dienen voor het Idre- atspark (45.000 toeschou wers), dat al jaren fungeerde als thuishaven van het natio nale team. Het bouwplan voorziet de bouw van een motel met 300 tot 400 bedden, een telecommunicatie-cen- trum en een telecommunica- tiecentrum, alsmede admini- strstie-ruimte. sportuitslagen s, toeschouwers: 750. Strafminu- ten: Amsterdam: 6; Eindhoven: 8 Nijmegen - Groningen 4-6 (2-1,0-2,2-3). Scheidsrechter: Van Berkel, toeschouwers: 1600. Strafmi- nuten: Nijmegen: 6, Groningen: 14. Topscorer: Tijnagel (Nimegen, 2) Reuzeslalom om de wereldbeker 1. Gaspoz (Zwi) 2 mfhuut 03,89 (1.00.20+1.03.69). 2. Strolz (Oos) 2.04.20 (1.00.40+1.03,90). 3. Was- meier (BRD) 2.04,48 (1.00.44+1.04,04), 4. Girardelli (Lux) 2.04,71, 5. Hangl (Zwi) 2.04.95. Klassement reuzeslalom: 1. Gaspoz 61 punten, 2. Strolz 55. 3. Stenmark en Erlacher 52, 5. Girardelli 34. Alle onderdelen: 1. Girardelli 103, 2. Muller (Zwi) en, Wirnsberger (Oos) 90. 4. Petrovic 68, 5. Strolz 61. Rode groep: Wilander (Zwe) - Oresar (Joe) 6-1, 6-1 Schwaier (Wdl) - Kent Carlsson (Zwe) 3-6, 4-1 Carlsson geeft op. Elnd- Gele groep: Johan Carlsson (Zwe) - (Tsj) 6-3, 6-2 Lundgren (Zwe) - Brown (VSt) 6-4, 6-1 Eindstand: 1. Becker 3; 2. Lundgren 2; 3. Vajda 1; 4. Brown 0. EERSTE KOERS (2380 m) 1. Zjacco Loo A.v.d.Blonk) 3.33.3. 1.29,6, 2. Aloutta Boszorg, 3. Agatha Odilia. TWEEDE KOERS (2000 m) 1. Yosje Visser (C.lmming) 2.53,5 1.26,8, 2. Ziegfried B. 3. Yonina. Toto: winnend f. 2,60 plaats 1,90 t. 1,40 f. 3,50, koppel f. 9,90 trio f. 82,70. DERDE KOERS (2000 m) 1. Zigzag Geluk (C.lmming) 2.52,9, 1.26,5, 2. Zissy Siro, 3. Yardstick. Toto: win nend f. 4,80 plaats f. 1,70 f. 1,30 kop pel f. 5,30 trio f. 45,30. Niet gestart: nr. 1 (Yveline Crown). VIERDE KOERS (2000 m) 1. Zilverstar G. (J.Buijs) 2.50,8 1.25,4, 2. Ysabel Ossewaard, 3. Vlieland. Toto: win nend f. 2,90 plaats f. 3,20 f. 1,30 f. 1,70 koppel f. 11,30 trio f. 36,90. Niet gestart: nr.6 Yniek. VIJFDE KOERS (2380 m) 1. Ymond R (A.Suykerbuyk) 3.24.4 1.25,9. 2. Yon- kers, 3. Yvette Pride. Toto: winnend t. 12,10 plaats f. 2,60 f. 1,90 t. 1,30 koppel f. 27,20 trio f. 393,40. ZESDE KOERS (1660 m) 1. Yambeau Flight (R.Pools) 2.17,9 1.23,1, 2. Vale- ri Borzov, 3. Umeerman Spaland. Toto: winnend f. 1,90 plaats f. 1,50 f. 2,30 1,40 koppel f. 23,30 trio f. 142,90. ZEVENDE KOERS (2000 m) 1. Vulca- i P (A.Suykerbuyk) 2.47,5 1.23,8, 2. koppel f. 5,80 trio I. 48,20. Buitenzorg, 3. Zoon van Jen sen. Toto: winnend f. 13,10 plaats f. 3,70 f. 2,00 f. 1,40 koppel f. 60,60, trio f. 648,20. Totalisator-omzet: f. 210.445,00. Sportwereld Wielrennen Olympia's Ronde van Nederland voor amateurs eindigt dit jaar in Best. De start is op zaterdag 24 mei in Emmeloord. Etappe plaatsen zijn verder Gronin gen, Harderwijk, Rotterdam en Hulsberg. Biljarten Jan Arnouts, vooralsnog de enige Neder landse deelnemer aan het bil- jarttoernooi om het Europees kampioenschap driebanden, is ingedeeld in een groep met de kersverse Belgische prof Ray mond Ceulemans, De Span jaard Rico en de Fin Vytra- Biljarten De Nederlandse dames Ruygrok en Bruynzeel nemen van 24 tot 26 januari deel aan het biljarttoernooi c het Europees kamj libre, dat wordt ge! Hengevelde. Tafeltennis Mirjam Klop penburg is naast Bettine Vrie- sekoop alsnog als vervangster van Batinic opgenomen in het tafeltennisteam van Europa, dat volgende week tegen Azië speelt. Basketbal Het Nederland se meisjesteam heeft in Spanje een zeslandentoernooi gewon nen. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7