üené Guy t met vertrouwen naar VK veldrijden districtstitel voor Jan Siemerink Ufwudtfietdivog Chalifman onbereikbaar voor de concurrentie rS" Cekbe Souitmt ORT EcicbcSomant DONDERDAG 2 JANUARI 1986 PAGINA 17 [DEN René Guyt i het nationaal kampi- schap veldrijden met trouwen tegemoet. De fwijker bindt zaterdag Lochem de strijd aan t maar liefst 109 con- E?nten, ditmaal zonder rofs. De brood renners n hun NK dit jaar im- (s voor het eerst apart i de amateurs. Daar- |r, en door de onzekere trsomstandigheden, het wel eens een pmd kampioenschap [nen worden. De 19-ja- l Guyt, die lid is van [ft, is daar echter niet ig voor: „Ik heb dit sei- n bewezen dat ik zo- I op een bevroren par rs als in een modder- i uit de voeten kan. i plaats bij de eerste moet mogelijk zijn". S presteerde dit er regelmatig dan voor- fide jaren. De eerste vel len, op Belgische bodem, ide Katwijker meteen zijn [ekaartje af. In eigen land e het mede door pech feanvankelijk minder vlot- I totdat hij in Tilburg te- den van gelouterde profs Roland Liboton en Hennie hsnijder een negende |ls uit het vuur sleepte, ft: ..Die prestatie gaf me I moraal voor de volgende rsen. Als je ziet dat Klaus ir Thaler, toch de wereld- ipioen bij de profs, afstapt, je kan zelf nog verder... I gebeurt er toch wat met rugval vervolg verliep echter ider voorspoedig. Als lid ide nationale selectie onder Ing van bondscoach Kees ntjes, stonden er drie bui- andse trips op het pro- pma. In Polen ging het nog naar wens. Guyt: „Het was daar erg zwaar. De par- coursen zijn daar veel gevaar lijker dan bij ons en die Polen rijden als duivels". Achtereen volgens boekte Guyt echter een elfde, zesde en vijfde plaats, zodat er geen vuiltje aan de lucht leek. De overstap van het relatief warme Polen en Holland naar het koude Zwitserland liet echter zijn sporen na. Guyt: „Het ging opeens veel minder door dat verschil in temperatuur. Bo vendien gingen we direct na de koers weer naar huis, en dat reizen gaat je ook niet in je kouwe kleren zitten". Een week later, in Londen, beleefde Guyt de naweeën van het Zwitserse avontuur en de lange autoritten. Hij werd slechts 20e. Guyt: „Zoontjes belde me ongerust op, maar ik wist waar het aan lag en hoef de me verder geen zorgen te maken. Toen ik terug in Ne derland was ging het meteen veel beter. Ik ben het lang zaam weer gaan opbouwen In Kijkduin sloeg de Swiftren- ner alweer toe. Op een par cours naar zijn hart boekte hij zijn eerste overwinning bij de amateurs. Guyt: „Het was daar erg veel lopèn. Omhoog, alle maal trappen op. Na de eerste ronde had ik de koers daar al zo'n beetje gewonnen. De laat ste ronde heb ik nog staan po seren voor een fotograaf. Er kon me echt niets gebeuren". Vervolgens bleef de Katwijker goed presteren: derde in Al phen aan den Rijn, waar hij de districtstitel aan Casper van der Meer moest laten, maar een dag later alweer vijftiende in de Superprestige-rit in Oss. Guyt: „Kijk, dat parcours in Alphen was echt een ramp. Ontzettend kort en helemaal vlak. Veel te makkelijk voor mij. En die titel... Ach. natuur lijk had ik die gouden plak wel willen hebben, maar aan de andere kant: wat zegt zo'n koersje nou? Die wedstrijd in Oss was veel belangrijker. Déar kijken de selectieheren De laatste twee wedstrijden die Guyt reed, waren min of meer een afspiegeling van zijn seizoen tot nog toe: tweede kerstdag negende in Soestdui- nen en afgelopen zondag 21e in de Superprestige-rit in Die- gem. Guyt: „In Soestduinen ging het goed. Er reden er di rect uit het vertrek een paar weg, waar ik niet meer bii kon komen. Ik heb toen de koers uitgereden zonder te forceren. Zondag zat het gewoon erg te gen: ik moest om te beginnen zelf naar Diegem toerijden. Dat ligt me toch al niet en met dat slechte weer was het hele maal vervelend. De koers zelf ging in het begin nog niet eens zo slecht totdat ik last kreeg van m'n arm en die autorit be gon door te wegen. Ik kwam op iets meer dan een ronde van winnaar Liboton binnen, maar ja, wat zegt nu één koers?' Verwachtingen Tijd voor de verwachtingen voor het kampioenschap. Het lange parcours in Lochem be staat deels uit een motorcros- sparcours, deels uit bos- en weidegrond. De renners zullen nogal wat balken op hun weg vinden en worden elke ronde driemaal lopend een vuilnis belt opgestuurd. Guyt: „Ik heb het parcours niet kunnen ver kennen, maar het baart me weinig zorgen. Hoe zwaarder, hoe beter. Ik maak me meer zorgen over de vorm van de dag, want die is zo ontzettend belangrijk". Als hij een goede dag heeft, ziet Guyt, vorig jaar als kersverse amateur zevende in de titelstrijd, vier concur renten: Martin Hendriks is de voornaamste. Dan komt het drietal Huub Kools, Noël van der Ley en Jo Martens. Ten slotte geeft hij Hans Boom nog een kans. Guyt: „Boom is een raar figuur. Je ziet hem het hele jaar niet zodat je niet weet of hij nou stiekem aan het trainen is of wat anders doet. Maar het is algemeen be kend dat hij ontzettend naar het NK kan toeleven. Oppas sen dus". René Guyt: „Het kan een raar kampioen schap worden zonder de profs". Iets wat ook nog voor verras singen kan zorgen is de afwe zigheid van de profs. Guyt: „Als de profs meerijden, zijn er wel een stuk of zeven ren ners aan wie je je kan optrek ken. Er wordt dan ook veel harder gereden. Nu is het maar de vraag wat er gaat ge beuren". Over één ding hoeft Guyt zich in elk geval geen zorgen te maken: de start. Guyt: „De start is van wezen lijk belang bij het veldrijden. Passeren is vaak moeilijk en kost extra kracht en energie. Het is echter de gewoonte dat de renners uit de selectie voor aan starten. Ik hoef me dus geen zorgen te maken". WK Wat ook meespeelt, is de selec tie voor het WK, dat 26 en 27 januari plaatsvindt in het Bel gische Lembeek. Guyt: „Er zijn vier plaatsen. Ik denk dat Hendriks en Kools zo goed als zeker zijn van een plaats. Blij ven er dus nog twee over. Dat betekent bijna automatisch dat je bij de eerste vier, vijf moet rijden en dat is ook mijn stre- Een andere renner die nor maal gesproken met de nodige aspiraties zou zijn gestart is Casper van der Meer. De Ve- ner werd echter onlangs ge veld door ziekte, die gepaard ging met koorts. Van der Meer: „Ik snap er niets van. Ik was pas bij inspanningsfysio loog Jan Vos geweest. De re sultaten waren nog nooit zo goed als toen: longen, hart, al les. Maar twee dagen later kon ik een goede klassering wel vergeten. Ik zat opeens vijf kilo onder mijn normale ge wicht". Toch zal Van der Meer overmorgen aan de start ver- KATWIJKER DENKT AAN PLAATS BIJ EERSTE VIJF schijnen: „Ik weet wel dat ik kansloos ben voor een goede klassering, maar ach, ik fiets gewoon mee. Kijken hoever ik nog kom. Bovendien: omdat verreden dan normaal, is het belangrijk dat ik zo snel mogelijk weer het wedstrijdritme te pakken krijg. Er blijven na zaterdag nog aardig wat koersjes te rij den". De 20-jarige Van der Meer, die dit seizoen als tweedejaars amateur onder andere dis trictskampioen werd en derde in Kijkduin, is onzeker over de kansen van zijn clubgenoot René Guyt: „Net als ik is René nog vrij jong en daardoor pres teert hij nog een beetje wissel vallig. Als hij een superdag heeft, kan hij zeker bij de eer ste vijf komen". Ook over top favoriet Martin Hendiks heeft de Vener zijn zegje klaar: „Martin is ontzettend sterk, maar hij lijdt aan faalangst. Dat is al gebleken in eerdere kampioenschappen. Als hij daar zaterdag ook last van heeft, wordt hij zeker geen kampioen". Dan is er nog één Swiftama- teur, die overmorgen van start gaat in Lochem: John Kuy- venhoven. Ooit één van de grootste talenten van Neder land genoemd, maar een voor beeld van een renner die het op de beslissende momenten moest laten afweten en daar door nooit is doorgebroken. Kuyvenhoven haalde zes we ken geleden zijn crossfiets weer uit de schuur en stortte zich op de training. Kuyven hoven: „Eigenlijk reed ik maar een beetje voor de lol mee in de crosswedstrijdjes van Swift. Sinds kort heb ik 's middags vrij, en ik dacht: laat ik weer eens wat gaan fietsen". Het viel de ras-Leidenaar alles mee: „Het ging zo goed dat ik heb besloten mee te doen met het NK en ik denk dat ik daar nog aardig hoog kan eindigen. Tenslotte zijn de meest topa- mateurs overgestapt naar de profs, en zoals ik me nu voel, moet ik bij de eerste vijftien kunnen eindigen. Bovendien verwachten ze niets van me, en ben ik verlost van de druk van mijn sponsor. Want die wil dat je presteert". Kuyven hoven stelt één voorwaarde: „Ik moet niet achterin starten. Zó'n abnormaal groot veld! Op het moment dat je voorin bent gekomen is de beslissing al lang gevallen". PIETER EVELEIN ,RMOND De 15-jarige Siemerink heeft de dis- Istennistitel in de wacht leept. De Rijnsburger tf in de accommodatie Dekker Tennis Kees Imskerk voor: 7-6, 4-6, 6- Jeleen van den Berg, op ier nog C-speelster, haal- Ihet indoor B-kampioen- jip binnen dankzij een jrwinning op Wil den [ander. »k van der Capellen verde- |e zijn vorig jaar in het Al- fise Nieuwe Sloot bemach- e titel niet. Daarbij werd deelnemersveld bij de he in B al vroeg van de favo- beroofd. Hans Tönjann Ste niet tot het uiterste te in zijn partij tegen Erik llenberg en liet de Koude- ter doorgaan naar de halve Istrijd. Zo kon in de boven helft van het schema de als Ee genoteerde Kees iskerk simpel doorwan- naar de finale, i de tweede plaats in de Istrijd werd aanmerkelijk r strijd geleverd. Jan Sie- ink kon Unicum-clubge- 1 Michael van der Berg Ir tenauwernood voorblij- 7-6, 7-5. E* eindstrijd had de tech- superieure Siemerink moeite met de hard strij- Heemskerk. De Rijns- Ier greep de eerste set via winst in de tiebreak, maar kt het tweede deel aan zijn «stander laten. In het be- pnd egedeelte heerste Sie- jink: 6-2. De partij was van hoog gehalte. Wanneer herink er in slaagt om deze ier op de trage gravelbanen r agressie in zijn backhand eerste volley te leggen, It hij in deze regio alleen ten van den Berg, de win- ts bij de dames, kan in dit iet op meer tegenstand re fer». Die ontbrak overigens dit toernooi. Margot van jrloop en Tine Langeveld torden niet tot de deel- msters, zodat uiteindelijk den Hollander de finale ikte. Zij deed dat door een wekende overwinning op Jelijn Damen in de halve Istrijd. In de finale was He- I van den Berg, net als af- ben zomer, weer de sterk- 6-2. 6-3. dubbelspelen leverden in r geval één daverende tassing op. Eelco Adrichem De finalisten van de indoor districtskampioenschappen: Jan Siemerink (links) en Kees Heemskerk. en Anne Jan van der Meer bleven Michael van der Berg en Martijn Krans de baas. Het winnende tweetal legde echter geen beslag op de eerste plaats. Die was voor Mark Nagelker- ken en Thomas Koemans: 7-5, 1-6, 7-6. Nagelkerken sleepte ook de eerste prijs weg in de mixed. Met Margot van den Ouden rijn won hij van Maureen Meijer en Anne Jan van der Meer en eindigde zo als eerste in de poule. In de B-,C-,D-,E- en vetera- nencategorie was er geen dis trictstitel te verdienden en mochten ook deelnemers van buiten „Leiden" strijden om de prijzen. Bij de C-dames be reikte Felice Schneider (doch ter van Evert) de finale. Zij verloor echter nipt van Made- lijn Damen: 7-5, 7-5. Tom Gi- berius heeft zijn zinnen gezet op een terugkeer in de C-top. Afgelopen zomer slaagde die aanval niet, komende toer- nooiencyclus moet dat wel gaan lukken. In Warmond moest hij alleen Marco Visser voor zich dulden, maar die zal in april wel naar de B-regio- nen zijn verhuisd. In het herenenkelspel C2 gaf Andy van Rijn blijk van een opmerkelijke progressie. De Hazerswoudenaar hoefde pas in de slotronde voor Marco Stals te capituleren: 3-6, 6-1, 6- 2. Bij de veteranen haalde Coen Dekker de hem toebe dachte eerste prijs niet. In de kwartfinale liep de Amster damse districtskampioen J. Mythenrere hem onverwacht voor de voeten. De Amster dammer liet vervolgens ook Jan de Groot achter zich. In de finale riep Ben Verstraete hem een halt toe: 7-6, 6-1. Bij de dames ging de eerste prijs naar Sietske Huiskamp. Zij bleef Els Kuypers met 6-3, 2-6, 6-2 de baas. WILLEM SPIERDIJK Uitslagen 6-4. GDC1: T. van Duinen/J. Timmer mans - A. van Damen/J. Teekens 4-6 6-4, 6-2. DDC1: F. Meijer/H. van den Berg - F. Schneider/F. Schneider 6-4 Klein/D. Klein - L. van der Bent/F van Hensbergen 6-3, 7-5. DDC2: N Vogelaar/L. van der Bent 6-3, 7-" HED: G. Lorsheydt - E. Steegers 6- 6-1. DED: I. van Dam - Y. van Bokho ven 6-4, 6-4. HDD: Llem/Kwee - D. Dofferhol/L. van Tongeren 1-6, 7-f 6-0. GDD: T. van Oort/G. Rijnders A. Koers/H. Pietersen 6-2, 6-3. DDD A. Hogervorst/D. de Ruyter - gelkereken; 2. M. Meijer/A.J. 1 Meer. HEC1: M. Visser - T. Giberius 7-6, 6-3. DEC: M. Damen - F. Schnei der 7-5, 7-5. HDC1: H. Meijer/T. Gi berius - M. Post/P. Chin a Foeng 7-6, mendaal/C. Dekker - B. Verstraete/A den Duik 6-4. 6-1; GDV: J. Grimber- gen/T. Grimbergen - R. Roerink/A. Accensi 6-3. 4-6. 6-3: DDV: R. La- GRONINGEN De op oudejaarsdag gespeelde 12e ronde van het Europe se Jeugdkampioenschap Schaken bracht de Le ningrader Alexander Cha lifman zijn felbegeerde toernooi-overwinning. Door een overwinning van Leiderdorper Jeroen Piket op de als tweede ge noteerde Brit James Ho well werd Chalifman on bereikbaar voor de con currentie. De manier waarop Jeroen Piket van James Howell won was indrukwekkend. Met deze partij maakte Jeroen zijn soms falende optreden in voorgaande rondes helemaal goed. Jeroen kreeg met zwart al gauw het beste van het spel. De witte dreigingen op de koningsvleugel werden- geneutraliseerd, terwijl de ei gen kansen op de damevleu gel steeds groter werden. Dat leverde hem een gezonde plus-pion op. Rond de 30e zet kwamen beide spelers in tijdnood waarbij Jeroen er voor zorgde steeds enkele minuten meer op zijn klok te houden. Een kleine beoorde lingsfout van Piket had de Engelsman gelijkspel kun nen opleveren, maar Howell vond de goede zet niet en werd daarna helemaal onder de voet gelopen. In hopeloze stelling ging hij tenslotte door zijn vlag. De Engelsman staat nog steeds op een fraaie tweede plaats die hij met een remise in de dertiende ronde kan veiligstellen. Of hem dat lukt is de vraag want onge lukkigerwijs treft hij van daag Jeroens broer Marcel, die bijzondere vechtlust toont in dit toernooi. Het is zijn laatste jeugdtoemooi waarin hij zich kan bewijzen en hij lijkt vastbesloten dit te gaan doen. In de 12e ronde speelde hij met wit tegen de Franse internationale mees ter Miralles, die na een slechte toernooistart einde lijk op dreef kwam. Marcel bewees eens te meer dat zijn Nederlands jeugdkampioen schap geen toeval was en draaide de Fransman volle dig dol. Zijn loon is een ge deelte derde plaats. (ADVERTENTIE) OOK IN ROESTVAST STAAL Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. i r t bnUQ^CHl met deze fantastische, stevige kranteparaplu, die u van ons cadeau krijgt wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande- Naam: Adres: I I I I Postcode/plaats:j Telefoon:J (voorcontrolebezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratisJ Daarna wordt het abonnement betaald per: O maand (per automatische betaling) kwartaal per acceptgiro Stuur als dank de kranteparaplu aan: Naam- Adres: Postcode/plaats:. Stuur deie bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, I 2500 VD Den Haag (postzegel niel nodig).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17