Omwegen Willem van Rheenen staat voorbereid voor hetWalhalla van de Heilige Soundmix LHet is een geweldige uitdaging Eenmalige korting op gasrekening in Voorschoten Rattenvangers gaan waterschappen en provincies geld kosten Verkeersmaatregel bij Dorpsstraat-Watert je nader bekeken AGIN; LIDEN OMGEVING Ciidac Sou/owl VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 PAGINA 13 1 let zijn spannende maanden J n Willem houdt een beetje e adem in. Vanaf 1 januari afkon ft het nieuwe jaar is hij eigen nzinep< aas. Dan runt hij z'n eigen bleek edrijfsauto-business aan de intreini kanaalstraat in Lisse, waar leeft aa 'n vader en diens zwager de vert al ndere bedrijfstak voortzet- gezond !n Willem van Rheenen graafw erwacht nooit anders dan arnnHu echte automan te zullen Iwater 'Jn Maar de nari8heid is ei* io enlijk. dat hij nog zingt ook. te onae ,raag zejfs gn blijkbaar met itten, r ucces \yje weet wat voor i paar rtjstieke toekomst er voor jf" ^ej Villem (28) open ligt. Eigen dheid 1 aas straks. Er ligt een brief tvordt 1 an de notaris op tafel, in de ;rzoek erste bungalow van het lark Sol La Si, in het Noord- /ijkerhoutse ontblote nie- andsland met uitzicht op irichting „Sancta Maria' oor Willem is het hier na- noeg Sol La Si Do Re Mi zijn gevoelen be- met Britse nummerbor- len op de parkeerterreinen 'an het complex. Estec is liier geen onbekende. iVillem heeft langs een lan- lelijke verkeersader, Duin- thooten geheten, vrij spel. Hij is bijna vijf jaar getrouwd jnet Dina Hoogkamer en hun anderhalf jarige dochter heet naar de vorstelijke (chtgenote van de prins van IVales. Ze heeft alles voor het teggen. Netzogoed als de er- i het woongedeelte op- dende roodstaartige breed- iprakige papagaai zonder amagaai die ons, als l/rije vogel, een niemand ont ziende les voorkrijst. Het lijkt yredeling wel. De brief van notaris, op tafel, vermeldt: weledele heer W. van eenen. „Dus dat kan wel keer aardig duur wor- i". vreest Willem van ns Ideti ht 5VEE e Kei demei n de heeft in toti". [eleve Je Geen smartlappen Wat Willem ook hogelijk verbaast is, dat sommige bronnen hem de Noordwij- kerhoutse André Hazes noe men. Poin. „Hoe komen ze erbij! Het is gewoon onzin. Ik heb helemaal geen affiniteit Hollandse liedjes. Met ille respect voor Hazes, maar Nederlandstalige liedjes vind ik doorgaan niks. Ik ben niet zo kapot van die smartlap pen". Willem van Rheenen EEN NIEUW TALENT GLOORT AAN DE DUINSE HORIZON Op mijn omwegen door stad én land I kom ik graag mensen tegen. U kunt I mij telefonisch of schriftelijk vertellen AgH wie u graag in deze rubriek zou willen BH tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 ^HHKd mVHi - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Pielcr* Hij slaat nu de vleugels uit en zingt daarbij het hoogste (En gelstalige) lied. „Ik heb altijd al met muziek gerommeld, en een jaar of vier geleden zeiden vrienden en kennis- tegen me: joh, daar moet lee doorgaan. Ik heb toen start gemaakt, ook op va- jag g-, kantie in Oostenrijk, met het e? zov/ meezingen van een plaat. Het als e camaval in Noordwijkerhout w_ vreeg me. ik trad op in de Sar - op bruiloften en Par* tijen. Een medley van 20 mi nuten ertussen door. In Noord-Ierland hebben ze over de radio m'n plaatje „You are my queen" ge draaid en daar waren hart stikke goeie reacties op". Dat was Willems eerste sing le, met op de B-kant Donna Donna, een paar maanden geleden uitgebracht door Du- optreden bij een modeshow in het tuincentrum van Jaap Kooy, omtrent Lisse. Maar „You are my queen" heeft Willem zelf geschreven, zegt- ie; de tekst en de muziek, zegt-ie. In samenwerking met producent Ad van Olm, die ook van wanten weet. „You are my queen, and we got a kingdom, to share all my life with you". En al dat fraais meer. Maar wat Wil lem van Rheenen ervan bak te was prima. Ik heb het ge hoord; het klinkt erg goed en ligt „lekker". Willem baseert ziin „uitbrengen" op een stuk of acht liedjes die het karak ter dragen van de Bee Gees, Phil Collins en Lionel Rit chie. Maar waarmee Willem over enige tijd bij streekgenoot en sound mixer Henny Huisman in diens soundmix-show hoopt te komen is „I started a joke". Nou, gezellig hoor. Op soundmix van de Bee Gees. We doen wat, tegenwoordig. Misschien is daar over een jaar alweer de aardigheid vanaf. Dan is er waarschijn lijk weer een andere mix en een andere sound. We blijven hopen. Er is nooit zo'n storm en drang geweest in wat we ooit noemden „sweet melo dy" als in deze dagen. Wil lem van Rheenen de Eerste wil daarvan profiteren. „We got a kingdom". Dat wil hij nu zien te verkopen. „Op dat vlak, in die hoek, dat genre ligt me, dat wordt gewaar deerd". Een maand of twee geleden gaf Van Rheenen zich op voor de Huisman sound mix show. Hij moet nu nog door de voorrondes heen. Dat was pas enerverend. „Daarna tee vee. Dat kan nog even aanlo pen, denk ik, voordat ik een oproep krijg. Maar dan heb ik m'n bedrijf in Lisse ook nog. Ik wil me niet vastleg gen op optredens, me nog niet aan een maatschappij binden. Nooit meer thuis zijn, dat wil ik niet en ik wil m'n bedrijf ook niet in de steek laten. Ik heb Diezier in m'n werk. Dat klinkt tgenwoor- dig een beetje gek hè?" Doorgaan! cing, en hij sprak daar met een succesvolle „Barbra Streisand", ene Josefine, en een nog meer succesvolle Ge rard Joling. En ze zeiden te gen Willem: „Doorgaan!" In middels volgt Willem zan glessen in Haarlem (tot twee gestreept C) bij de beproefde pedagoge Marja Poó (die daar overigens helemaal geen last van heeft) en ook, onder an deren, de Dolly Dots gecoa- ched heeft. Joling zei trou wens ook al tegen Willem: „Zangles heb je nodig, qua training". Voorlopig is het voor Willem van Rheenen afwachten Een soort ver laagde paalzitter. Willejn is een beetje bang voor succes, maar heel diep in z'n hart zit hij te wachten op de miljoe nen die hem zouden kunnen toevallen na een optreden voor het vaderlandse fo- VOORSCHOTEN Alle Voorschotense huishoudens krijgen een eenmalige korting op de afrekening van de gasprijs over het afgelopen jaar. De raad van de ge meente Voorschoten kon zich gisteravond vinden in het voorstel van B en W over de verlaging van de gas prijs voor kleinverbruikers over 1985 van 0,8 cent per verbruikte kubieke meter gas. Dit komt gemiddeld neer op ongeveer 50 gulden per wooneenheid. Het raadslid G.P. Both stelde namens de PvdA/PPR-fractie voor om één vast kortingsbedrag aan alle huishoudens te geven in plaats van het bedrag te koppelen aan het verbruik. „Mensen die hun huis niet goed hebben geïsoleerd krijgen op deze manier meer dan Regenen die dit nog niet hebben gedaan en dat lijkt ons niet eerlijk". Wethouder L. Marselis echter legde uit dat het argument van B en W bij het voorstel juist was, om degenen die het zwaarst onder de koude winter van vorig jaar hebben gele den en daardoor hoge energiekosten hadden, op deze manier wat tegemoet te komen. Hij noemde in dit verband bejaarden die de hele dag thuis zijn en grote gezinnen die in ongeïsoleerde huurhuizen wonen. De raad ging verder akkoord met de verkoop van een bouwter- reintje aan de Koninklijke Marinelaan naast het M.O.C.-terrein aan de heer H. Bras. Het is de bedoeling dat hier vier woningen met bedrijfsruimten gebouwd worden om aan kleinschalige on dernemers in Voorschoten ruimte te bieden. Hierbij denkt de raad vooral aah de uitoefening van vrije beroepen zoals een ac countantskantoor, tandartsenparktijk, architectenbureau of ma kelaarskantoor. De heer E.J.J. Keuning werd gisteravond tijdens de raadsverga dering van de gemeente Voorschoten beëdigd als raadslid. De heer Keuning komt in de plaats van de heer S.A.C. Begeer die onlangs afscheid nam wegens zijn verhuizing naar België. DEN HAAG Provincies en waterschappen zullen in de toekomst veel meer moeten betalen voor de bestrijding van muskusratten, dieren die oevers en dijken aantasten. Be droegen de bijdragen van hen in het beleid het afgelopen jaar nog maar 1,5 miljoen gulden, in de toekomst zal dat op lopen naar twaalf miljoen gulden. Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) heeft dit de Eerste Kamer laten weten in antwoord op vragen van het CDA. In 1984 betaalde de rijksoverheid 12,5 miljoen gulden voor het bestrijden van muskusratten, provincies en water schappen 1,5 miljoen. Door een stijging van het aantal muskusrattenvangers naar 350 zullen de kosten van de rattenbestrijding toenemen naar 28,5 miljoen gulden. De rijksoverheid draagt daarvan 16,5 miljoen. De rest moeten provincies en waterschappen op brengen. Gestreefd wordt daarbij naar een gelijk aandeel van beiden. Over de exacte kostenverdeling tussen provin cies en waterschappen lopen nog gesprekken. Enkele pro vincies willen een vast bedrag per vanger, anderen willen een verrekening op basis van werkelijke kosten. Per provin cie zullen daartoe convenanten woeden gesloten. EL MINEKUS NAAR FLEVOPOLDER )e tal aarde tafelti toern AAN DEN i kiior Gemeente-secre- *in etw ris secretaris H. Minekus erdieiiat per 1 januari 1986 Al ien verlaten. Hij wordt A riffier der Staten van de le Sti rovincie Flevoland. Een Won inctje die omschreven an worden als secretaris an de dan nieuw te stich- n provincie, die zes ge- nooifieenten zal omvatten, let als hoofdstad Lely- id. De heer Minekus imt aan het hoofd te aan van 200 provinciale Jnbtenaren. Aan zijn taak lortve de provincie begint Mi- ekus „blanco". „Het is ijfjar en geweldige uitdaging; Roen nieuw land, een nieu- Prjj e organisatie en het zoe- en naar nieuwe vormen an intermediair bestuur", profcent hij ,p< )e heer Minekus wil met een maximum aan dere gulering en decentralisatie en een minimum aan bu reaucratie. Overigens zijn ook de provincies Zuid-Hol land, Friesland en Gelder land er al toe overgegaan hun organisatievorm te ver nieuwen", stelt hij. Alphen uldigi et te. st ka ^jtorgen dat de provinciale cfi'schriffie en de provinciale fe twf 'ensten samenwerken. Niet, loals in het verleden gebeur- e dat elke dienst iets zelfs- andigs had en overal op ge- ontroleerd moest worden. Dat is niet rendabel", meent linekus. „Er moet dan te- eel geïnvesteerd worden 3e R 'e kwaliteitscontrole. Ik wil gstge lijn nieuwe taak uitvoeren Oei De heer Minekus kijkt met genoegen terug op zijn loop baan in Alphen. Hij meent daj hij in afgelopen zes jaren een spilfunctie binnen de ge meente heeft vervuld met een aantal vreugdevolle,, maar ook negatieve momen ten. Minekus is in september 1979 in Alphen begonnen. Daarvoor was hij vanaf 1971 werkzaam als loco-secretaris van Zwolle. „Eigenlijk ben ik mijn leven werkzaam ge weest op een gemeentesecre tarie, zegt Minekus, „en ik kan zeggen dat ik behalve de afdeling comptabiliteit, alle afdelingen heb doorlopen". De belangstelling van Al- phen's gemeentesecretaris bleek echter zeer algemeen. Daarom bestudeerde Mine- kus gedurende 10 jaar alle onderdelen van het gemeen telijke bestuursrecht. Minekus kwam in Alphen toen de echte explosieve groei voorbij was. Er was nog wel groei maar veel minder. De tijd van deze secretaris werd juist gekenmerkt door de problemen die volgden op de explosieve groei. In Al phen had en heeft men een jonge bevolking en de voor zieningen moesten daaraan worden aangepast. „Op sportgebied is Alphen ruim schoots voorzien, de winkel voorzieningen zijn ook wel compleet te noemen. Beperk ter is het onderwijs. Er is wel algemeen vormend en tech nisch onderwijs, maar bij voorbeeld geen economisch of hoger technisch onder wijs". De voorzieningen op sociaal-cultureel gebied noemt Minekus mondjes maat, maar hij voegt daar ge lijk aan toe dat hij mede-ver antwoordelijk was voor het van de haak af vallen van het sociaal-cultureel centrum de Kom, in Alphen's cen trum. Toen de secretaris naar Alphen kwam waren de plannen voor de Kom nog in volle gang. Hij moest er op wijzen dat een nieuwbouw erg kostbaar zou worden en dat de gemeente zich De Kom eigenlijk niet kon per mitteren. Teruggang Daarbij kwam ook dat de ge meente te maken kreeg met de gevolgen van de t sche teruggang. „We ver keerden ineens in een positie waarin je voortdurend met twee poten op de remmen moest trappen en stoppen. Alphen hoorde bruisend te zijn, een gemeente vol met bouwplannen en nieuwe be stemmingsplannen. Toen er bezuinigd moest worden was het afgelopen met de uitvoe ring van de leuke ideeën. Het gaat nu wat beter maar de financiële problemen zijn nog niet over", stelt de heer Minekus. Hij stelt met genoe gen vast dat de gemeente er in slaagde geen artikel 12-ge- meente, een gemeente onder rijkscuratele, te worden en de dreiging van gedwongen ontslagen wist af te wente len. Heel plezierig was voor de secretaris het moment dat definitief begonnen werd met de bouw van het nieuwe raadhuis, nadat elf bouw plannen waren verworpen. „Gelukkig komt er nu een einde aan aan het pendelen tussen de verschillende sta tions. Dat is een belemme ring voor de efficiency en een ramp voor de communi catie", stelt Minekus. Zelf maakt hij de verhuizing niet meer mee. Dan woont en werkt hij al een tijdje in Lelystad. Het gezin splitst op. Een zoon blijft in Alphen, de dochter gaat naar studie plaats Rotterdam en één zoon verhuist mee. De nieuwe griffier van Fle voland wordt de steun en toeverlaat van de commissa ris van de koningin, Han Lammers. Die nieuwe taak is niet te combineren met zijn lidmaatschap (voor de VVD) van provinciale staten van Zuid-Holland. „Ik zal dan geen ingezetene van Zuid- Holland meer zijn en boven dien zal ik het erg druk heb ben in mijn toekomstige werkkring", aldus de schei dende gemeente-secretaris. !j 'OETERWOUDE De gemeenteraad fan Zoeterwoude stond gisteravond, om- lat het CDA daarover een motie had in- >611 'ediend. langdurig stil bij de verkeers- emmende maatregel nabij de kruising )orpsstraat-Watertje-Noordbuurtseweg. ei let CDA wil hoewel de verschillende echt rerkeersremmende maatregelen in de ïst. lorpskern nog een experimenteel karak- 'lffnler hebben de proefopstelling nabij ïnksi !.enoemde kruising te verplaatsen in de te richting van de Noordbuurtseweg zodat iet Watertje gemakkelijker bereikbaar wordt. De motie werd niet aanvaard. Het CDA stelde dat door de huidige situatie schadelijke neveneffecten zijn ontstaan voor de omzet van winkeliers op het Watertje. Aanvan kelijk wilde burgemeester ing. A.J.M. Houdijk weinig weten van de motie en redenen van het CDA. „De reden van die maatregel is een veili ge oversteek voor de schoolgaande jeugd te creëren. Daar is vóór de zomervakantie heel sterk op aangedrongen. Bij verschuiving van de maatregel wordt het effect wellicht nul-kom- ma-nul en kun je beter alles weg halen", aldus Houdijk die er voor pleitte de motie niet te aan vaarden omdat anders de fietsers weer in de problemen zouden komen. Maar ook de fractie van Progressief Zoeterwou de (PZ) was bereid de gehele situatie nog eens te bestuderen. Wil Ooijendijk: „Wij waren des tijds akkoord met het experiment maar dat be tekent dat verschuiving tot de mogelijkheden moet behoren. Wellicht kan de situatie voor de fietsers zelfs nog verbeterd worden". CDA- woordvoerder R.L.G. Hogenelst verweet burge meester Houdijk halsstarrigheid en vond dat er toch op zijn minst over gesproken moet kunnen worden. Het liberale raadslid P. Kremer ging zelfs nog een stap verder. „Uitspraken van winkeliers moeten we serieus nemen. Het is ook zaak zo min mogelijk belemmeringen aan te brengen. Ik kan me voorstellen dat ook een andere vorm mogelijk is en om de bereikbaar heid van het Watertje te verbeteren is het zelfs denkbaar dat het verbod om vanaf de Noord buurtseweg linksaf het Watertje op te rijden wordt ingetrokken. De totale situatie moet na der bekeken worden waarbij ook de politie een inbreng zal moeten hebben". De raad aanvaarde de CDA-motie niet omdat die „te beperkt" was. Daar had Hogenelst geen moeite mee: „Onze intentie was dat er weer over gesproken zou gaan worden". En dat zeg de burgemeester Houdijk toe. „We gaan er zelfs met z'n allen een keer kijken en zullen in zo'n breed mogelijk verband ons nader beraden". Snelbussen rijden toch LEIDEN In tegenstelling tot wat de dienstregeling '85- '86 vermeldt, zullen de NZH- sneldiensten 65 (Leiderdorp - Den Haag), 88 (Oegstgeest - Den Haag) en 95 (Noordwijk - Den Haag) op 23, 24, 30 en 31 december 1985 en op 2 en 3 ja nuari 1986 wél rijden. De bus sen rijden dan volgens de dienstregeling die de afgelo pen zomerperiode (30 juni tot en met 17 augustus) heeft ge golden. Op 27 december ver vallen deze lijnen geheal. Aan leiding tot deze aanpassing wa ren de reacties van een onver wacht groot aantal dat op deze dagen werkt. Openbaar groen in Vogelweide wordt nog niet verkocht ZOETERWOUDE De groenstroken achter De Kie vit, Zwaan en Fuut in de wijk „Vogelweide" in Zoeterwoude zulen voorlopig nog niet wor den verkocht aan bewoners die daarvoor belangstelling hebben. Het is zelfs niet uitge sloten dat die groenvoorzie ning in gemeentelijke handen blijft. De fractie van Progres sief Zoeterwoude (PZ) kwam namelijk gisteravond tijdens de raadsvergadering met het verzoek er een gemeentelijk plantsoen van te maken met verlegging van de huidige sloot die vlak langs het wan delpad (parallel aan de ge luidswal langs de Burg. Det- mersweg) loopt. Andere groen- strookjes in de gemeente zul len wél in de verkoop komen. De argumenten van PZ om de groenvoorziening in „Vogel weide" niet te verkopen wer den verwoord door Frans de Graaff. „Wij noemen dat geen strookjes maar hele stukken. Voorts is verkoop een beper king van openbaar groen in een dichtbebouwde wijk", al dus De Graaff die vervolgens kwam met het plan van een totale herindeling tussen de geluidswal en de eigendom men van de bewoners. „Het gaat"om een voorziening van in totaal zo'n 6.000 vierkante en die zou ingericht kunnen worden als openbaar plantsoen en speelgelegenheid. De huidi ge sloot zou verlegd kunnen worden tot achter de tuinen van de bewoners. De kosten van de inrichting kunnen worden betaald uit de op brengsten van de verkoop van groenstrookjes elders in de ge meente. We zeggen altijd dat Zoeterwoude groen moet blij ven, dat kunnen we nu waar maken", zo stelde De Graaff. CDA-woordvoerder Koos van der Geest voelde wel wat voor de zienswijze van PZ, temeer daar hij inmiddels had verno men dat zeker niet iedere be woners bereid is een stuk openbaar groen te kopen zodat dat de beoogde bezuiniging op onderhoudskosten bij de ge meente toch niet gehaald zal kunnen worden. De VVD sprak bij monde van Peter Mulder zijn verbazing uit over de gang van zaken. „Er dreigt nu een totale herziening te ko men. Al sinds november 1982 dringen wij er op aan groen strookjes te verkopen. Laten we dan eens een knoop door hakken", aldus Mulder.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13