Boerhaavehuis wordt vrijdag opgeleverd Nieuw bedrijf geeft Sassenheim kans op extra arbeidsplaatsen Bezwaren tegen flats aan Dwarsstraat afgewezen BFTHII JOUR NAAL Eerste paal in Oosthout Startsein voor VYY Warmond LEIDEN OMGEVING' SaidócQounant DONDERDAG 19 DECEMBER 1985 PAGINA IPC Geen toestemming voor bouw hotels HAARLEMMERMEER Het brugrestaurant boven de rijksweg 4 bij Schiphol mag niet wor den uitgebreid met een hotel. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland heeft besloten geen toestemming voor de bouw te geven. Het hotel zou volgens het provinciebestuur een te grote aantasting betekenen van het groene hart van Holland. Ook voor de bouw van een World Flo wer Centre bij de bloemenveiling in Aalsmeer heeft de provincie Noord-Holland geen toe stemming gegeven. Dit 24 meter hoge gebouw zou na realisering teveel de belevingswaarde van het landschap aantasten. Het World Flower Centre zou bestaan uit een hotel, kantoren en parkeerruimte op een oppervlakte van 30.000 vierkante meter. De bouwer stelt dat het ge bouw niet kleiner en lager kan omdat het an ders economisch niet meer haalbaar is. Heemskerk wil nog wethouder blijven Afscheid huisarts J.H. Vrijenhoek NOORDWIJKERHOUT Wethouder Piet Heemskerk (VVD) wil nog één keer voor vier jaar optreden als wethouder in Noordwijkerhout. Daarna zal de inmid dels 57-jarige wethouder er een punt achter zetten en plaats maken voor een nieuwe generatie. Hoewel door het zich terugtrekken uit de verkiezingen van de EZP verwacht kan worden dat het CDA de meerderheid in de gemeenteraad zal behalen tijdens de komende verkiezingen, gelooft de heer Heemskerk niet dat zijn wethoudersschap in het geding zal komen om dat de christen-democraten beide wethouderszetels op gaan eisen. „Toen ik 16 jaar geleden wethouder werd had die partij ook de meerderheid. Maar mocht het dit maal anders gaan, oké, it is all in the game", aldus de wethouder die verwacht over een of anderhalf jaar zijn directeursschap bij Menken-Landbouw neer te leggen om met pensioen te gaan. Dan wil hij zich graag nog enige tijd full-time inzetten als wethouder tot hij de 60 is gepaseerd. VOORSCHOTEN Gezondheidsredenen noodzaakten huisarts J.H. Vrijenhoek uit Voorschoten zijn praktijk neer te leggen. Gistermiddag kwamen zijn patiënten massaal naar het Cultureel Centrum waar de dokter zijn afscheid vierde. Burgemeester Cannegieter van Voorschoten, tevens voorzitter van het patiëntenover- leg sprak de scheidend huisarts toe. Als geschenk kreeg de dokter apparatuur om zelf video-films te maken en een reis aangeboden. Dokter Vrijenhoek startte in 1971 als huisarts in Voor schoten. Hij was onder meer voorzitter van de Voor- sehotense huisartsenvereniging en afgevaardigde voor de landelijke vereniging van huisartsen. De dokter zéi het te betreuren dat de huidige huisartsen minder ge zinsarts zijn dan vroeger. Hij wees op de bevallingen, die lang niet altijd meer door de huisarts verricht wor den. De opvolgster van dokter Vrijenhoek is mevrouw L. Prescott-de Wit. Zij woont nu nog in De Kaag. Omwonenden klagen over carillon SASSENHEIM Omwonenden van Nederlands Hervormde Kerk in Sas- senheim blijken veel overlast te hebben van het carillon in deze kerk. Reden om een brief te richten aan de politieke fracties in de gemeenteraad. De omwonenden doen daarin een be roep op de wet geluidshinder. G. C. Ciggaar (VVD) stelde bij de laatste raadsvergadering deze zaak in de rond vraag aan de orde. „Het carillon wordt te pas en te onpas gebeiërd", was zijn mening. „Bovendien", zo stelde hij „laat het carillon nog al eens vals spel horen". Burgemeester Kret beloofde de zaak te onderzoeken. Er wordt ver schillend over gedacht, stelde hij. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan de Al- phense Argostraat is vannacht een computer en ongeveer 300 gulden gestolen. De daders kwamen het pand binnen door een bovenlichtje van de slaap kamer te forceren. Zij zijn nog niet achterhaald. Een 20-jarige Amsterdammer is vannacht op heterdaad be trapt bij een inbraak in een bloemenshop in Alphen. Hij werd door de politie aange houden. Een tweede inbreker die op de uitkijk stond, kon ontkomen. De daders hadden de voordeur van het winkeltje al opengebroken. Plantenkiosk p p uitgebrand HA ALPHEN AAN E(0 RIJN Een plv tenkiosk aan de 1 Nesstraat in Alp EIDI is gisteravond geheel uitgebr; a Een voorbijgan r,t'te ontdekte de br OP t om ongeveer elf e P1' en waarschuwde ff.1. brandweer. Deze echter niet voo. Qe men dat het geboi 'dz tje geheel werd meld. De oorzaal fjjj h, nog niet bekend. J[wj an NA INGRIJPENDE RESTAURATIE: VOORHOUT Waar ve len zo lang naar toe heb ben gewerkt en waar veel geld voor is bijeenge bracht gaat komende vrij dag bewaarheid worden: Het Boerehaavehuis ofwel de pastorie van de Neder lands Hervormde ge meente in Voorhout wordt opgeleverd. De res tauratie van het geboorte huis van Herman Boer- haave is een feit. Aanne mer Den Hoed Zn. die het karwei heeft ge klaard, draagt morgen het gerestaureerde Boerhaa vehuis over aan de archi- tekt Splinter die het op zijn beurt in handen geeft van de bouwcommissie. Het huis is klaar, de verwar ming aangelegd door de firma Putman, brandt al. Ongeveer een maand is er nodig om het huis bewoonbaar te maken, al lerlei kleinere werkjes plus de aankleding en stoffering ver gen enige tijd. In de laatste helft van januari wordt de Boerhaave-pastorie officieel geopend en komt er een fees telijke „Open Dag" voor de be volking. De kerkvoogdij, eigenaar van huis en grond, is zeer tevreden over het werk dat door de aannemer is geleverd. „Zij hebben keurig gewerkt, het werk ziet er zeer solide uit", prijst kerkvoogd Dirk van Leeuwen. „De mannen die er aan gewerkt hebben, hadden er duidelijk ook zelf plezier in". Het loodgieterswerk is ge daan door de firma Verkuilen uit Leiden terwijl het schilder werk uitgevoerd is door het plaatselijke schildersbedrijf J. van Kesteren. Kerkvoogd Teun Nelemans vertelt hoe het gemeente-ge deelte nu keurig is afgeschei den van het woongedeelte waar straks dominee C. J. de Jong met zijn echtgenote en twee zoons weer zijn intrek gaat nemen. Aan de rechterzij de van het huis is een nieuwe entree aangebracht. De trap die naar boven liep, is verlegd en er is een pantry met garde robe en toiletruimte gemaakt. De vloer in de gemeentekamer was verrot en is dus ver nieuwd. Ook de lambrizering is hersteld en aangepast. „Er bleek een sleutelstuk (console) in de muur te zijn gemetseld op advies van de architekt zijn er nu nieuwe aangebracht, exact nagemaakt van de oude", prijzen de beide voog den. Het plafond is mosgroen. Het Boerhaavehuis gezien vanaf de oprijlaan. de lambrizering roomkleurig en op de grond ligt groen ge- meleerd tapijt. Ook het meubi lair is aangepast en vernieuwd en bestaat uit lichtkleurige beukenhouten stoelen met vergadertafels. In de gemeen tekamer komt een vitrinekast waarin alle voorwerpen uitge steld zullen worden, die uit de beerput zijn opgegraven door Kees Kerkvliet en zijn maat. Dirk van Leeuwen verwacht dat de vitrinekast tijdens de open dag al zal zijn ingericht. Lichter In het woongedeelte is ook het een en ander veranderd. Ge schikt voor goede bewoning in deze tijd maar de sfeer van het huis is gebleven. De keuken is lichter geworden door het Obligaties nieuwe raam dat daar is aan gebracht. In de aangebouwde is de deur gemaakt, zodat de entree is verlegd. Op zolder zijn twee fraaie nieuwe ka mers gesitueerd beiden voor zien van een groot dakraam. „Het uitzicht is daar werkelijk prachtig" vind Van Leeuwen. De grote zolder is gesplitst in een privé-gedeelte en een ge meentegedeelte. In de laatste zal in de toekomst het kerke lijk archief een plaatsje krij gen. Op de eerste verdjeping is een nieuwe indeling van de slaapkamers gemaakt. Er zijn daar nu drie slaapkamers, een studeerkamer een logeerruim- te en een badkamer gereali seerd. Via een nieuwe opgang door het privégedeelte kan men op de eerste verdieping komen en voor de entree naar de studeerkamer kan ook de trap bij de gemeentekamer ge bruikt worden. Aan de buitenzijde is ook veel gebeurd. Alle goten zijn ver nieuwd. het dakbeschot is ge repareerd en gedeeltelijk ver nieuwd. de klimop is verwij derd. de muren zijn gereinigd en de kozijnen zijn opgekapt of vernieuwd. Het geheel heeft een gebroken wit met donkergroen tintje gekregen. Om het financieringstekort te helpen wegwerken heeft de kerkvoogdij renteloze obliga tieleningen uitgeschreven. Aan de hand van een opgave- strook hebben de ongeveer 300 leden tellende gemeenteleden hun toezegging kunnen doen ten aanzien van obligaties die in stukken van 50 en 100 gul den op naam zouden worden uitgegeven. Het betreft hier dus een rente loze lening met een looptijd van tien jaar die obligatiehou ders aan de Nederlands Her vormde gemeente doen Van Leeuwen: „Het is hartverwar mend als je ervaart hoe ieder een achter de restauratie staat want we hebben al voor 21.300 gulden aan obligaties uit kun nen schrijven". Nelemans voegt daaraan toe: „En er zijn nog steeds obligaties te krijgen, maar daarvoor moet men bij Henny van de Blom zijn, tele foon 10526". Op die manier hoopt de stich ting „Het Boerhaavehuis" in het leven geroepen om gel den te verzamelen voor de in standhouding van het Boer haavehuis de restauratie kostendekkend te krijgen. Ook Monumentenzorg en dus het ministerie van WVC, de pro vincie Zuid-Holland, de ge meente Voorhout, het Prins Bernardfonds en particulieren hebben hun steentje bijgedra gen. WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT SASSENHEIM Vijfen twintig tot dertig nieuwe arbeidsplaatsen. Dat kan het resultaat zijn van de vestiging van KN (Kop ieersystemen Nederland) op het bedrijventerrein Jagtlust in Sassenheim. Burgemeester Kret kon digde dinsdagavond tij dens de raadsvergadering al aan dat overeenkomst met dit bedrijf voor de verkoop van 17.830 vier kante meter grond was bereikt. Met de aankoop is een bedrag gemoeid van ongeveer 2,6 miljoen gul den. Het nu nog in Badhoevedorp gevestigde bedrijf gaat binnen kort haar bedrijfspand in Sas senheim bouwen. De bouwsom bedraagt, inclusief grondtran- sactie, ongeveer 9,5 miljoen gulden. Het bedrijf verkoopt bekende merken kopieerma chines, electronische schrijf machines en microcomputers en sinds begin 1985 ook com putersysteemmeubelen en pa piervernietigingsmachines. Het bedrijf maakte een snelle Een maquêtte van het bouw plan voor de nieuwe vestiging op het terrein jagtlust. groei door, van vijl personeels leden en een omzet van twee miljoen gulden in 1978 naar 150 personeelsleden en een omzet van meer dan 40 mil joen gulden in 1985, waarvan 40 in de binnendienst de ove rige in de buitendienst. Bij de vestiging in Sassenheim is het dus niet uitgesloten dat er nog eens 25 tot 30 nieuwe mede werkers worden aangetrok ken. Het bedrijf heeft gekozen voor Sassenheim door de gunstige liggen van het terrein direkt aan Rijksweg 44. Voor het per soneel wat nu in Badhoeve dorp werkt is de afstand nau welijks een probleem. Wie nieuwe bedrijfspand gaat bou wen is nog niet bekend. Öp de te verkopen gronden rust het recht dat de bouwondernemer Meyer uit Sassenheim het recht heeft om ook te bouwen. Er zijn onderhandelingen met dat bouwbedrijf gaande, maar dat houdt geenszins in dat dit bouwbedrijf ook daadwerke lijk deze opdracht krijgt. Met deze invulling wordt het probleem van het terrein Jagt lust iets verminderd. Een pro bleem is het industriegebied altijd geweest. Het heeft de ge meente heel wat geld gekost aan renteverlies. De donkere wolken zijn echter verdwenen. Van de aanvankelijk zeven hectare uit te geven gronden zijn er nog slechts drie te ver delen. Over delen hiervan is de gemeente overigens in on derhandeling met een aantal potentiële kopers. DEN HAAG/KATWIJK De provincie heeft de bezwa ren van enkele Katwijkers te gen de bouw van 40 apparte menten op de hoek van de Lijdweg en de Dwarsstraat in Katwijk ongegrond verklaard. De Katwijkers hadden be zwaar gemaakt, omdat volgens hen de bouw van de flats niet past in het dorpscentrum en voor extra verkeersdruk in de toch al smalle straten zorgt. Bovendien zou het aantal uren zon in hun woning teruglopen. Zij pleitten enige maanden ge leden bij de commissie-AROB voor de bouw van eengezins woningen op die plek. De commissie-AROB is echter van mening dat de bouw van de flat geen invloed zal heb ben op de verkeerssituatie. Ook het bezwaar van de Kat- wijkse Dwarsstraatbewoners dat midden in het oude cen trum, vlakbij een kerk geen flatgebouw hoort, werd afge wezen. „Stedebouwkundig aanvaardbaar", zo luidt het oordeel van de commissie. Verder hadden de bezwaarma kers aangevoerd dat het aantal uren zon dat zij in huizen heb ben na realisering van de bouw drastig terug zou lopen. Voorheen stonden op de plek van het te verrijzen flatge bouw lage woningen, die de zon onbelemmerd in de tegen over gelegen huiskamers lie- ten schijnen. Een bezwaar dat door de provincie niet sterk genoeg wordt geacht. Volgens het geldende bestemmingsplan mag op de plaats van de flat gebouwen een bebouwing met een nokhoogte van 14 meter en 40 centimeter gerealiseerd worden. De bouwplannen voor de flat geven echter een hoog te van 10 meter en 80 centime ter aan. Daarmee is het aantal uren zon zelfs gunstiger dan wanneer er huizen met de vol gens het bestemmingsplan toe gestane nokhoogte gebouwd zouden worden. De commissie geeft wel toe dat de toegestane goothoogte in de plannen met 30 centimeter overschreden wordt, maar vindt dat geen overwegend bezwaar. Noordwijk laat weer brochure zien NOORDWIJK Het bedden- bestand in Noordwijk is welis waar met zijn 3.650 in de be roepssector en 250 motelappar tementen gelijk gebleven. De hotelsector is wat betreft de faciliteiten wel flink uitge breid. Acht bedrijven zijn uit gerust met een eigen zwembad en sauna en maar liefst twaalf stuks beschikken over een so larium. Bovendien hebben ondernemingen een sport- en spelruimte voor hun gasten. Een en ander blijkt uit de Noordwijk-brochure 1986 die VVV in Noordwijk het licht heeft laten zien. In deze bro chure wordt men via vier ta len geïnformeerd over de toe ristische en recreatieve voor zieningen in de gemeente. Ho reca-, congres-, vergader- en logiesfaciliteiten zijn met prijs lijst opgenomen en bijgevoegd is een plattegrond van de ge meente. De oplage van de bro chure is 55.000 stuks. De wethouders D.W. IJdo en B. Joon van Voorhout hebben gistermiddag de eerste paal ge slagen voor de bouw van 59 eengezinshuurwoningen en 78 premie-koopwoningen in de nieuwbouwwijk Oosthout. Daarmee startte de uitvoering van het tweede deelplan van het be stemmingsplan Oosthout. De woningen worden gebouwd door de firma Noorlander en zullen in de zomer van 1986 opgeleverd worden. In het eerste deelplan zijn tot dusverre zo'n 500 woningen gerealiseerd. WARMOND De eerste zet tot de heroprichting een plaatselijke VVV is ren gegeven. De VVV in mond leidde al enkele ji een sluimerend bestaan, was geen informatiepost praktisch geen bestuur, heer H. Tromp trad nog ste op als kontaktpersoon en strekte informatie als iem^ daar om vroeg maar vei werden er geen aktivitei ontwikkeld. De laatste tijd sinds de borden „Warmond .Eir r iale .ugc lare rad. creatiegemeente" zijn gepla is de roep naar een plaa roep naar een plaa lijke VVV weer duide hoorbaar. Bij de begroting! handelingen werd door partijen het belang van goed funktionerend VVV derstreept. ,wai ;£en vins 2. e h( )uu lind Aan die roep is nu gehoor geven. Er heeft zich een we ers Hen 1-1) &ahl iloe^ )-3 i i Bet groep gevormd bestaande de heren J. P. de Win L. C. M. Bunck, J. W. M. Neef, H. Langenberg en Tromp. Zij willen proberen f Warmondse ondernemers interesseren voor een v nieuwde VVV. Een actii VVV te mede in het beli van de ondernemers en i dienen die ook daadwerke vo v: mee te werken aan de her ie to richting en de instandhoud pror van een dergelijk instituut Daarna wil men op korte l mijn een ledenvergadering leggen waarin het beleid v jiste de komende periode wordt >p h sproken. Een informatiep laj en een informatieve foli cc worden als eerste aandacl Vim punten genoemd. Tijdens eerste vergadering zal ooki definitief bestuur gol«s^v.-ai moeten worden waarvoor^ Aen< mensen van de werkgn kooi. zich kandidaat stellen. In ware l ECikh i wee gin van het nieuwe hoopt kers belangstellene Ook uit te kunnen nodigen voor eerste bijeenkomst. Twee mille schade aan telefooncel KATWIJK Uit een t fooncel aan de Koningin p] weg in Katwijk is gisteren geldeassette van het toestel sloopt. Het bedrag dat in apparaat zat, wordt geschat ongeveer 800 gulden. De sc de die aan de cel is aangerii bedraagt 1100 gulden. De ders zijn spoorloos. Inbraak in RTV-zai LEIMUIDEN Bij een ra» en tv-zaak aan de Dorpsstr in Leimuiden is afgelop nacht voor vele duizend guldens aan videorecorders -camera's en fototoestel! ontvreemd. De daders kv men de winkel binnen een deur aan de achterzi van het pand in te trappen. Kerstconcert (1) Het koor en orkest van de basisschool De Rijnschans in Koudekerk geeft morgen vanaf 19.30 uur een kerstcon cert in de Ridderhof aan de Kerklaan. Het koor en orkest bestaan uit leerlingen, oud- leerlingen, ouders en leer krachten. Het concert is voor iedereen gratis toegankelijk. Kerstconcert (2) De Hilversumse Cantorij on der leiding van Cor Branden burg verzorgt morgenavond in de Dorpskerk in Sassen heim het kerst-Goltfusz-con- cert. Medewerking verleent de organiste Gonny van de Maten. Op het programma staan bekende kerstliederen van onder andere Purcell en Peter Philips. Op orgel wor den werken van William Byrd, Samuel Scheidt, Dan- drieu en Balbastre uitge voerd. Aanvang 20.15 uur, entree 6, CJP- en Pas 65- houders betalen f3. Sr Kerstconcert (3) De Orgelkring Noordwij kerhout heeft zaterdag weer een concert op het program ma staan. In Witte Kerkje aan de Dorpsstraat geeft het Leiderdorps Kamerkoor met de organist Jan Jongepier een kerstconcert. Aanvang 20.00 uur. Kerstconcert (4) Muziekvereniging DSS en de christelijk gemengde zang vereniging De Lofstem ge ven zaterdagavond het jaar lijkse kerstconcert in de rooms-katholieke kerk aan het Noordeinde in Aarlan- derveen. Iedereen is vanaf 20.15 uur welkom. Dicht Het gemeentehuis van Lei derdorp gaat op morgen al om 12.00 uur dicht. Dit in verband met de jaarlijkse kerstlunch voor het perso neel. Op vrijdag 27 december is alleen de afdeling burger zaken geopend van 9.00 tot 10.00 uur voor aangiften van geboorten of overlijden. Diana Ross De soundmixer Denise Wijn gaarden, alias Diana Ross, treedt morgen op bij de Blues Brothers aan het Dunant- plein in Hillegom. Zij ein digde bij de Soundmix/play - backshow van Henny Huis man op de televisie op de tweede plaats. Aanvang 21.00 Garagerock Het thema „Garagerock" wordt vrijdagavond van zo veel mogelijk kanten belicht in het open jongerencentrum Magnifiosi in het Qbus-ge- bouw aan de Ruishornlaan in Lisse. Er worden platen en een video gedraaid. Bekende groepen als Claw Boys Claw en World War Rockers zijn gefilmd en ook zijn er beel den van het door het OJC Akhnaton uit Amsterdam ge organiseerde festival. Aan vang 21.00 uur, de entree is gratis. Kerstbingo Carnavalsvereniging De Gaapstokken uit Lisse houdt morgen een bingo-avond. In 't Trefpunt aan de School straat worden rond acht uur de eerste nummers voor deze aangepaste kerstbingo ge trokken. Novo Band De disco-funkgroep Novo Band is zaterdagavond te gast in Het Kasteel aan de Con- certweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om 21.00 uur. De entree kost zes gulden voor leden, niet leden betalen acht gulden. Country De groep Digger treedt zater dag op tijdens een Countrya- vond in De Lindehoeve in Voorschoten. Digger speelt countryrock afgewisseld met melodieuze ballads, bekende songs zowel als eigen werk. Aanvang 21.00 uur, entree f4. Samenzang In de Bartholomeuskerk iu Voorhout wordt vrijdaga vond een kerstsamenzang ge houden met medewerking van het Gemengd Koor Voorhout en het Parochieel Koor. Aaanvang acht uur, toegang gratis.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16