ouden wissel helpt C Groningen verder T Fritz Korbach niet geremd door tegenslagen ^EC Zwolle op weede plaats Josten ontbreekt in handbalploeg pagin^ORT EeidócQowiant DONDERDAG 19 DECEMBER 1985 PAGINA 11 v jrussia MG raakt int en Bruns kwijt FELD Borussia Mönchengladbach kreeg gis- jnd in Krefeld de zoveelste tik van de laatste n te verwerken. In de inhaalwedstrijd tegen Uerdingen werd niet alleen een punt verloren maar raakte de ploeg van trainer Jupp Heync- iok Hans-Günter Bruns voor een aantal wedstrij- kwijt. De libero kreeg twee keer geel en werd het veld gestuurd, waardoor de defensie van chgengladbach voor de eerste weken na de win- jp zijn leider kwijt is. rn Münehen plaatste zich in zijn laatste wedstrijd lit jaar voor de kwartfinales van de bekercompe- In de replay uit de achtste finales werd voor een coulisse van 6500 toeschouwers met 2-0 ge- van VfL Bochum. Roland Wohlfarth en uit- Sören Lerby zorgden voor de doelpunten. WON zet Vilé op zaak-Cruijff TILBURG De Vereniging van Voetbal Oe- fenmeesters Nederland wenst op korte termijn een uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB in de zaak-Cruijff. Ter bespoediging van dat vonnis heeft de VVON deze week zijn rechtskundig adviseur, mr. Eric Vilé, de op dracht gegeven alle middelen aan te wenden voor een snelle afwikkeling. De VVON heeft zich bij monde van algemeen secretaris Jaap van der Leek verbaasd over het uitblijven van een uitspraak over de al op 20 augustus schrif telijk gemelde overtreding van de reglementen door Johan Cruijff. Naar de mening van de VVON fungeert deze bij Ajax al van begin juli als oefenmeester zonder daarvoor de bevoegd heid en een trainerslicentie te bezitten. DS '79 trekt Michielsen aan DEN HAAG DS '79 heeft gisteren Hennie Michielsen aangetrokken. De 34-jarige verde diger, die bij de Dordtse eerste-divisieelub de libero-positie moet innemen, was de laatste ne gen jaar actief in België bij achtereenvolgens Waregem en Beerschot. Daarvoor kwam hij uit voor Sparta. Michielsen tekende een contract van anderhalf jaar. De Engelse oud-international Phil Neal heeft Liverpool verruild voor tweede-divisieclub Bolton Wanderers waar hij de komende tweeë neenhalf jaar als trainer/speler gaat fungeren. De Belgische international Michel Renquin mag komend weekeinde weer uitkomen voor zijn oude en nieuwe vereniging Standard Luik. De gerezen problemen na de transfer van de verdediger van Servette Genève naar de Bel gische vereniging, werden gisteren opgelost. SELECTIE BEENHAKKER VOOR „JONG TEAM" ZEIST Bondscoach Leo Beenhakker heeft zestien spelers aangewezen voor een jong Nederlands team, dat woensdag 8 januari aantreedt in en tegen Italië. Het zijn Ronald Koeman, Silooy, Rijkaard, Vanen burg, Van Basten en De Wit (allen Ajax), Hiele (Fey- enoord), Van Breukelen, Gullit en Van Rooy (allen PSV), Van Loen, Wouters, Plomp (allen FC Utrecht), Blind (Sparta), Van Tiggelen (FC Groningen) en Su- vrijn (Fortuna Sittard). Het betreft in principe een Nederlands team voor spelers beneden 23 jaar. Met de Italiaanse voetbal bond is overeengekomen een aantal dispensatiespe lers op te stellen. Dat zijn Wouters, Van Tiggelen, Blind, Hiele en Van Breukelen. Het Nederlands elftal beneden 23 jaar is geen officieel team. Beenhakker grijpt de mogelijkheid tegen Italië aan te treden aan een aantal spelers de nodige ervaring te laten opdoen. PEC spaart Van Ettekoven ZWOLLE Het bestuur van PEC Zwolle en speler Aziz Doufikar hebben gisteren defintief besloten geen aanklacht in te dienen tegen scheidsrechter Van Ettekoven, naar aanleiding van zijn optreden bij het duel FC Den Haag - PEC. De veelbesproken leidsman baarde op zien met zijn uitspraak „Rot op naar Marokko" aan het adres van Doufikar. Van Ettekoven verdedigde zich door te verwijzen naar de scheldpartij die Doufikar tegen hem had ge richt. Afgelopen zondag lieten de Zwollenaren direct na het duel in het Zuiderpark al weten „zand erover" te willen strooien. Dit werd gis teren bevestigd, ook al heeft Van Ettekoven - nog- geen excuses aangeboden. Overigens vertrekt Doufikar deze week naar zijn vaderland, waar hij hoopt te worden gese lecteerd i nationale selectie. )K HAARLEM, FORTUNA S EN DE GRAAFSCHAP IN DERDE BEKERRONDE by. sfunctio uurlijk 'b altijd iders "IDNINGEN Na twee meestal armzalig Lbal is FC Groningen gisteravond ten koste AZ '67 in geslaagd de ronde van de strijd de KNVB-beker te be- m«e estuur ;chikt Dach Rii dat Si vi ng 1 \iisen Alkmaarders lieten 'in de nale speeltijd meestal het spel zien, maar gingen in verlenging snel door de Invaller Johan de k stond amper zestig se- len in het veld toen hij 3end de thuisclub op voor bracht. AZ '67 slaagde zich van deze schok erstellen en incasseerde voor tijd zelfs nog een de treffer. „We hebben de vooral in de eerste strijd laten liggen", ver te trainer Frits Soete- „Het resultaat op zich voor ons het belangrijk- constateerde zijn collega ?r waarmee hij de wat ikele toestand van FC Gro ten aardig weergaf. at FC Groningen nog altijd n heilig ontzag heeft voor t AJkmaarse duo Kees Kist Pier Tol, bleek al spoedig. Dral Tol schijnt zijn beste i altijd voor de duels met Groningen te bewaren, ;>een er ook ditmaal toe 1de dat Berger zijn verdedi- g aanpaste. Adri van Tigge- werd gekoppeld aan Tol en in de Wolf was de aange- ten man om Kees Kist uit schakelen. Ron van den g, normaal linkermidden- ier, vervulde door dit alles rol van de constant inschui- ide vrije verdediger. het begin leek deze opstel- veelbelovend. De thuis- ging in hoog tempo van en de Alkmaarse verde- ing kwam behoorlijk onder k te staan. Er kleefde ech- Dok een nadeel aan dit con- De gasten telden diverse balvaardige spelers en dat en belangrijke voorwaarde r het goed uitvoeren van inters. Die kwamen dan Siegfried Lens deelde na klein kwartier de eerste arschuwing uit door de hele minger verdediging voorbij en. Maar omdat hij te- de achterlijn over reed, liep het voor de thuis- b goed af. ct) of aard. lig uit ■aktiscli och dan eterpan lurlijk Peter Houtman, de maker van het tweede Groningse doelpunt, in duel met Martin Haar (links). inge minuten n counteren kon AZ '67 verwege de eerste helft op gewoon veldoverwicht ■rschakelen. Het nam bru iwég het heft in handen en Groningen kreeg een twintigtal bange minuten te doorstaan. Kees Kist (tot twee keer toe) en Paul Nortan kwa men in goede scoringsposities, maar benutten de mogelijkhe den niet. Bij de thuisclub had overigens vroegtijdig een wis sel plaats gevonden. De tot twee keer toe fors geblesseer de Harris Huizingh moest hal verwege door Pieter Huistra worden vervangen. Zes minu ten na die wissel kreeg FC Groningen de beste kans toen Paul Mason via een Alkmaars been tegen de lat knalde. Voor het overige vertoonde de ploeg weer de dit seizoen zo vaak vertoonde gebreken. De goede wil is aanwijsbaar aanwezig, maar kan het gemis aan pure kwaliteit niet verhullen. FC Groningen wilde in de tweede helft een beslissing forceren. Aan die opdracht leek het zich echter te vertil len. Het gebrek aan combina tievermogen leidde er toe dat de tegenstander slechts zelden voor langdurige perioden on der druk werd gehouden. On zekerheid was daarvan het ge volg. Onder meer gedemon streerd door Peter Houtman en Steve Goble die gewoon over de bal struikelden op mo menten dat er niet eens een tegenstander in de buurt was. Frustratie was een ander ge volg. Van den Berg en Van Tiggelen bewezen dat door beide Nortan onbarmhartig te torpederen, wat de Groningers op gele kaarten kwam te staan. Van Tiggelen greep ook nogal eens naar unfaire middelen om Tol af te stoppen. De Vo- •lendammer strafte dat op zijn beurt soms af door de interna tional door de benen te spelen. Kist, de andere voormalige Alkmaarse vedette, hield zich opvallend rustig zodat zijn te genstrever De Wolf niet uit zijn voorraad grove tackles hoefde te putten. Vervelend AZ '67 mocht dan wel meer indruk maken, maar kwam niet aan scoren toe. Door het niet afmaken van de kansen bleef het duel in ieder geval tot en met de laatste minuut spannend zonder tot redelijke hoogten te reiken. Kon de eer ste helft nog boeien, het ver volg was soms ronduit verve lend. Het slechts 4015 man sterke publiek koos aanvanke lijk zelfs de zijde van AZ '67, maar de Alkmaarders ver speelden dat krediet weer snel door een tamelijk negatieve speelwijze. Onder deze om standigheden was het niet vreemd dat spelers en publiek op een verlenging werden ge trakteerd. trainer Frits Soetekouw niet zonder spijt. 2-0. Scheidsrechter: Bak ker. Toeschouwers: 4015. Geel: Van den Berg, Van Tiggelen (FC Gronin gen); Patrick (AZ '67). Bij FC Groningen kwam Jo han de Koek in die extra tweemaal vijftien minuten om de zelf eerder ingevallen Huis tra te vervangen en deze noodgreep bleek binnen zestig seconden een gouden wissel te zijn. Zijn eerste balberoering werd een voltreffer, want De Koek kopte een voorzet van Goble in: 1-0. AZ '67 was ge schokt en kwam in de eerste helft van de verlenging nau welijks meer aan de bal. AZ '67 miste tevens Tol die ge blesseerd het einde van de re guliere speeltijd niet haalde. Het vloeiende bij de Alkmaar ders was er uit en FC Gronin gen nam kort voor tijd zelfs nog meer afstand toen Hout man een vrije trap benutte: 2- 0. De thuisclub kreeg hiermee zonder twijfel iets te veel, maar doelpunten beslissen nog steeds een wedstrijd. Dat laat ste constateerde de Alkmaarse Mason, Huizingh (Huistra, De Koek), Van Dijk, Roossien; Goble, Houtman. AZ '67: De Koning; Castelijn, Guyt, Haar, Heus; Kleton (Pronk), Patrick, Nortan; Lens, Kist, Tol (Baltus). Ka rakteristieken De karakteristieken van de overigi gisteravond in de tweede ronde var het toernooi om de KNVB-beker ge speelde wedstrijden zijn: Haarlem-VVOG 4-1 (3-1): 7. Baln 1-0, 14. Collewijn 2-0, 20. Keur 3-0 41. Krop 3-1, 82. Jansen 4-1. Scheids De Graafschap-SC Veendam 2-1 ((H)): 47. Brace 1-0, 65. Cooke 2-0, 86. Wiebing 2-1. Scheidsrechter: Hobé. 1400. Geel- Sturing ENSCHEDE Drie jaar geleden gold hij als de onbetwiste kroonprins van het vaderlandse trai- nersgilde. Voor het des tijds net naar de eerste divisie afgedaalde FC Twente was dat alle aan leiding hem innig aan de borst te drukken. De nu weer eredivisionist con tracteerde hem voor twee jaar en dwong ver volgens in alle haast een extra seizoen af met een optie om eventueel zelfs tot 1987 met hem door te gaan. De actuele situatie: FC Twente ziet van zijn aanspraken op Fritz Kor bach af en besluit tot een structuurwijziging. Over ruim zes maanden moet in het Diekman-stadion een technisch directeur (Kees Rijvers?) aan het werk zijn, die met één of meer enthousiaste veld- trainers onder zich ver antwoordelijk zal zijn voor het technisch appa raat bij FC Twente. Fritz Korbach mag naar een andere werkgever uit zien. Luttele dagen na het officieel bekend worden van de be slissing van het dagelijks be stuur van de Enschedese voetbalclub maakt Korbach een zeer ontspannen indruk. Beweegt hij zich in het on derkoelde spelershome van zijn huidige club ogenschijn lijk beter geluimd door de ca tacomben dan de laatste we ken, toen het met FC Twente minder crescendo ging dan ook hij voetstoots had aange nomen. De haren wat aan de lange kant, dun sigaartje en strak in een spijkerbroek ge stoken, doet hij ook weer denken aan de Korbach zoals hij destijds zijn entree maak te bij FC Twente. Onbezorgd ogend, het prototype van de snelle boy, die jong is en wat wil. Niet geremd door tegen slagen die ook eigen zijn aan het leven. En niet aangetast door de kritiek die de laatste maanden met bakken vol over zijn hoofd is uitgestort. Het aureool van de trainer, die overal waar hij aan de slag ging „kwam, zag en hij kwijt. Maar de branie als van een kwa jongen is gebleven. „En ik kan je verklappen dat als je me over tien jaar weer ziet, je zult moeten vaststellen dat ik nog altijd geen steek veran derd ben", neemt hij alvast een voorschot op de toe komst. Wie verwacht mocht hebben dat het besluit van FC Twen te niet met hem verder te gaan Fritz Korbach rauw op het dak is gevallen, vergist zich. „Op dit moment is er een aantal mensen dat zegt dat het beter is om straks te stoppen. Even goede vrien den. Opties vind ik iets uit het verleden. Als een club het wil, vind ik het best, maar ik til er niet zwaar aan. Ik heb contractueel drie jaar met FC Twente afgesproken en dan weet je dat er een ein de aan de samenwerking kan komen. Doe ik niet moeilijk over. Net zo min als ik er meeite mee heb dat je in dit beroep op resultaten beoor deeld wordt. Ik zou een slecht verkoper van ons gilde zijn als ik dat anders zou be oordelen. Als het goed gaat, straalt dat ook op je af, dan mag het ook best op je schou ders drukken als het minder voor de wind marcheert. An ders ben je zo'n sentimentele figuur die elk gevoel voor realiteit overboord kiepert. Misschien zit het in mijn ka rakter dat ik niet schroom de moeilijkste weg op te zoeken. Er zijn ongetwijfeld bosjes mensen die de vlag hebben uitgehangen dat die arrogan te kerel eindelijk opstapt bij FC Twente. Hopelijk is er ook nog een dozijntje dat het jammer vindt. Ik lig er echt niet wakker van". Verliezen dramatisch Fritz Korbach, die ondanks alle kommer en kwel hard nekkig bleef zweren bij aan vallend voetbal („Alleen dan krijg je de mensen weer naar de tribunes"), ook al onder groef dat vaak zijn éigen po sitie, zegt geen pose aan te nemen met dit soort uitlatin gen. Maar helemaal onbe roerd kunnen alle verwijten hem natuurlijk niet gelaten hebben. Al is het maar omdat hij ook zelf een hardgrondige hekel heeft aan verliezen, een lot dat hij de recente maanden regelmatig moest ondergaan. De 40-jarige oe fenmeester is ook de laatste om te melden dat hij na weer een verliespartij onbewogen blijft. „Als je van maandag morgen tot zaterdagavond dusdanig met de voorberei ding bezig bent als ik en het komt er dan in de wedstrijd niet uit, dan is het voor mij een hele normale gang van zaken dat ik op zondagavond vroeg in mijn mandje kruip Dat is ook zeker niet iets van de laatste jaren. Verliezen is namelijk niet alleen verve lend, ik vind het zelfs drama tisch. Zo gauw ik het idee zou hebben dat de tegenpartij te recht wint, kan ik er voor mijn gevoel ook maar beter mee stoppen. Ik ga er blind van uit dat de punten voor ons moeten zijn. En ik stel me ook altijd op het stand punt dat de club waar ik aan de slag ga de beste ploeg heeft". Als dat inderdaad waar is, moeten de laatste weken een regelrechte hel voor Korbach zijn geweest. „Koppel je het terug naar het gegeven dat we maar zelden twee punten gepakt hebben, dan heb ik het inderdaad erg moeilijk gehad. Maar ik ben gelukkig een type dat onder alle om standigheden zijn humor be waart, al wordt zoiets erg gauw verkeerd vertaald of uitgelegd. En ik leg er ook in die gevallen wel eens een flink stuk provocatie in. Dat is me een beetje op het lijf geschreven. Ik wil met ieder een de strijd aan, zal wel een karaktertrek van me zijn". Korbach zegt dan ook aller minst overspannen te zijn ge worden van de periode waar in FC Twente sportief door diepe dalen ging. „Voor een buitenstander lijkt het span nender dan het is. Ik vind de trainerij een wereldvak, maar iedereen probeert je iets aan te praten wat er niet is. Er wordt ook altijd gepro grammeerd op de normale maatschappij. De mensen zeggen bij voorbeeld dat het wel erg vervelend is vlak voor de jaarwisseling te moe ten horen dat een club niet met je verder wil. Ik zit er echt niet mee. Het is gewoon een kwestie van rationeel denken door de club zelf, met de voorzitter voorop. Je moet nu eenmaal beslissen hoe je het verder gaat doen. Dat is gebeurd, niets meer of min der". WILLEM PFEIFFER ïn 0-15 word ïrstelba zitpos W HAAG PEC Zwolle jd in gisteravond door een Ook >e op SC Cambuur (3-1) de i (vooieede plaats op de ranglijst trden, )n de eerste divisie ovérge- Ver<men van Willem II. Telstar niet endoor door een onverwachte aal kri Verlaag, met dezelfde cijfers en be< >en FC Wageningen, de aan- teriser 'Uing met de kop. SVV, in rij-eig< strijd om de tweede perio ral, ret titel nog zonder nederlaag, e punt door in Heerenveen met 3-0 ;e van a de gelijknamige rode-lan- ?1 sne 'mdrager. Het betekende 1 van or de Friezen de tweede naar ofee van het j i niet o OKKI Z 3-0 (1-0): 37. Kist (strafschop) 1-0, 63. Schulting 2-0, 65. Bijl 3-0. Scheidsrechter: Van Meyden. Toeschouwers: 2500. Telstar-FC Wageningen 1-3 (1-0): 19. Buma 1-0, 46. Lok 1-1, 66. Krom- medijk 1-2, 90 Budding 1-3. Scheids rechter: De Vrieze. Toeschouwers: 1800. Geel: Vink (FC Periodestand karakteristieken van c d voor de eerste divisie letbalwedstrijden zijn: .rt 1-0 (1-0): 1-0. Scheidsrechter: Ban- .uwers: 2500. Geel: Drie- PEC Zwolle-SC Cambuur 3-1 (2-0): 15. W. van Buuren 1-0, 44. F. Booy 2-0, 67. Van der Linden 2-1, 90. A. Booy 3-1. Scheidsrechter: Smeenk. Schapers uitgeschakeld ADELAIDE Mi- chiel Schapers heeft de tweede ronde van het tennistoer nooi in de Australi sche stad Adelaide niet overleefd. De Rotterdammer ver loor gisteren in drie sets van de Israëliër Amos Mansdorf die in de eerste ronde al de Hagenaar Huub van Boeckel had uitgeschakeld. De setstanden wa ren: 3-6, 6-2, 6-1. Michiel Schapers. DEN HAAG Jac Josten ontbreekt in de selectie van het Ne derlands herenhandbalteam dat van 27 tot en met 29 december deelneemt aan een vierlandentoernooi in België. Bondscoach Ton van Linder heeft de doelman van Blauw Wit vrij gegeven. In dit stadium van de oefencampagne voor de C-wereldtitel- strijd, over twee maanden in Portugal, wil hij voor de post van tweede doelman zijn keuze bepalen tussen Peter Bassa en Peter Tier. In Hasselt en Saint Vith ontmoet Oranje Zwitserland, Frankrijk en België. De nationale selectie bestaat uit: doel: Peter Bassa (Swift Roermond), Peter tardia), Henk Groener,'Paul van Noesel (Swift Arnhem), Jan-Willem Hamers (V L), Wil'Jacobs (Neerpelt), Leo Nieberg (Hellas) en Richard van Emmerik (Aalsmeer). Landskampioen Aalsmeer moet op zoek naar een nieuwe trai ner. Henny van Veen heeft de club laten weten na afloop van dit seizoen te vertrekken. Van Veen is dan drieëneenhalf jaar bij de Aalsmeerders werk zaam geweest. Ookmeer In de eredivisie dames won landskampioen Ookmeer de uitwed strijd tegen SEW met 20-15. De damesploegen van Oost-Duitsland en Hongarije hebben zich gisteravond geplaatst voor de finale van het toernooi om het B- wereldkampioenschap, zaterdag in het Westduitse Oldenburg.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11