Blanchard vol vertrouwen voor Europees titelgevecht bokser Marvin Hennep r:>p handen gedragen Road Runners Club presenteert zich met computeronderzoek .onder AAN DE VOORAVOND VAN DUEL MET BRITSE UITDAGER SPORTWERELD 5ÖRT EeidoeSomxmt DINSDAG 10 DECEMBER 1985 PAGINA 9 missers treffen België in Kingscup JiJDEN Na de voetbalinterland Nederland - België komt "Took bij tennis tot een derby van de lage landen. Zowel Ne land als België zijn ingedeeld in de tweede divisie van het Jnooi om de Kingscup, waarvoor de wedstrijden van 22 t/m Januari aanstaande in Helsinki worden gespeeld. Jjer is ook Ierland in deze zogenaamde „blauwe groep" inge- ld. De winnaar van deze drielanden-ontmoeting komt uit te- naar van de „gele groep". Deze bestaat uit Oostenrijk, i de Sovjet-Unie. De uiteindelijke nummer één pro- jreert naar de eerste divisie, de eerste divisie zijn momenteel ondergebracht Zweden, jtserland en Italië, Tsjechoslowakije, West-Duitsland en En- ind. De wedstrijden worden gedurende dezelfde periode in den gespeeld. r st de eerste en tweede divisie zijn er nog een derde en een ,de divisie. De derde divisie speelt in Bordeaux met als deel- ers Joegoslavië, Monaco, Spanje, Denemarken, Hongarije en nkrijk. De vierde groep, Griekenland, Bulgarije, Portugal, rwegen, Cyprus en Polen, speelt in het Noorse Bergen. Schapers ronde verder in Sydney SYDNEY Michiel Schapers heeft de draad van zijn goede presta ties in Melbourne weer opgepakt in Sydney bij de tenniskampioen schappen van Nieuw- •Zuid Wales. In de eer ste ronde versloeg Ne derlands topspeler gis teren de Argentijn Ro berto Saad in drie sets 3-6, 6-3, 6-4. Menno Oosting verloor van Mare Flur (VSt): 7-6, 6- NUBOERWIL LIMIET HALEN OP EIGEN BODEM ALMERE Ruim drie jaar geleden werd Gerard Nijboer in Athene Europees kampioen op de marathon. Eind augustus moet de snelste Nederlander (2.09.01), die in 1980 in Moskou op de marathon Olympisch zilver veroverde, in Stuttgart zijn titel verdedigen. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft als eis voor uitzending naar de Europese titelstrijd een limiet van 2 uur en 12 minuten- gesteld. Nijboer had in januari in Tokio een poging willen wagen aan deze eis te voldoen. De marathon van New York, waar hij eind oktober als vijfde eindigde, vergde echter een langer herstel dan hij had verwacht. „Ik ben nu van plan in een van de drie Nederlandse marathons een poging te doen de limiet te lopen. Ik heb de keuze uit Maassluis, Rotterdam of Amsterdam. Ik loop graag voor eigen publiek. Men zal er echter rekening mee moeten houden, dat ik uitstap wanneer ik zie dat een limiettijd niet mogelijk is. Ik ben tot dit in mijn ogen onsportieve gedrag gedwongen door de limiet. Je kunt nu eenmaal niet in een kort tijdsbestek drie marathons lopen." Nijboer heeft ook nog uitnodigingen voor de marathons van Los Angeles (maart) en Boston (april) op zak. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een Nederlandse marathon, waarvan er overigens in 1986 liefst 23 op de nationale agenda staan. Remise voor jeugddammers PUGET-SUR-ARGENS Bij het jeugdwe reldkampioenschap dammen, dat gisteren in de Zuidfranse plaats Puget-sur-Argens is begonnen, hebben de enige twee Nederland se deelnemers de punten gedeeld. Wieger Wesselink en Eddy Budé kwamen remise overeen, zoals ook bij vijf van de zeven an dere partijen gebeurde. Er zijn zestien deel nemers uit negen landen, onder wie de hui dige kampioen de Rus Guntis Valneris, die zijn titel mag verdedigen, omdat hij nog geen twintig is. In de eerste ronde trof Val neris zijn landgenoot Shwarzman. Ook deze strijd eindigde onbeslist. Bondscoach Wales voortaan part-timer BIRMINGHAM Om financiële rede nen moet de bondscoach van het natio nale voetbalteam van Wales er voort aan een part-time baan bijnemen. De voetbalbond is niet langer in staat dé" post voor de volledige werktijd te ho noreren. Sinds vijf jaar wordt de positie van bondscoach bezet door Mike Eng land, die een bruto salaris van 110.000,00 incasseert. England heeft de maatregel geaccep teerd. Hij verklaarde aan het eind van- het seizoen onder de nieuwe voorwaar den te willen aanblijven. „Het is geen financiëel probleem, maar een zaak van nationale trots", liet hij weten. Als- enige land van het Verenigd Konink rijk plaatste Wales zich niet voor de WK. HAAG In met de Rotterdamse [school Crooswijk organi- de Haagse vereniging (zagerij gisteren ter gele- an het vijf-jarig be- Fh voor eigen publiek een rtiental partijen. Ondanks hem wat teleurstellende ieke belangstelling kon zitter Wim Doorschodt na /•op dank zij enkele interes- S-le krachtmetingen toch re- ijk voldaan terugblikken op «slaagde avond. I&al de. door het wegblijven vj het Albert Cuyp-duo Smit Hart overigens enige. A- •Xteepartij kon de kijkers best jXjen Middengewicht John •X* de IJssel (Crooswijk) won X-feen technisch hoogstaand I-acht nog net op punten van X&ne Sedney (Avezaath, Xy). De jury had het in haar Xjgtrdeling niet eenvoudig, tfjt de krachtsverschillen xjjen gering, waarbij de gro- iv| routine van de Rotter- vtjmer, die in de slotfase nog in moeilijkheden leek te •xien. uiteindelijk de door- vljgaf Beide talenten, die na •Xjop verdiend de extra prij- ;XÏ kregen uitgereikt, zullen sporen in de pugilistiek •Xjetwijfeld nog gaan verdie- en ze lieten zien dat bok- >:|l ook wel degelijk een Xjlie tak van sport kan zijn. >>J organiserende vereniging •ijitzagerij kwam met vier Xjiers in de ring. waarbij een van vijftig procent werd ftiikt. In de B-klasse zorgde jeugdige zwaarwelterge- vjht Marvin Hennep voor een leuke afsluiting van de avond met winst op Bonevena van de Albert Cuyp. De Am sterdammer stapte (of sprong eigenlijk over de touwen) met veel poeha in de ring, maar liep al in de eerste ronde tegen een rechtse stoot op en werd prompt uitgeteld. Om de show toch nog compleet te maken, sjouwde de snel herstelde ver liezer zijn overwinnaar ver volgens door de ring. Op han den gedragen werd Hennep ook door het publiek dat de betere bokser van de twee al snel kon herkennen. Verstandig De tweede overwinning voor de pupillen van trainer Jan Wareman kwam op naam van Koster, die in de'junioren-C- klasse bantamgewicht via RSC in de derde ronde Willems (DOS, Vlissingen) versloeg. De jonge Zeeuw pinkte weliswaar een traantje weg, maar de be slissing van scheidsrechter Dijkstra om hem tegen zich zelf in bescherming te nemen, was een verstandige. Een nederlaag was er voorts te noteren voor de Haagse bokser Kouwenoord die in de C-klas- se weltergewicht op punten het onderspit dolf tegen Van Deursen (De Counter, Vught). Zijn clubgenoot Miltenburg verging het evenwel nog slechter. In de B-klasse half- zwaargewicht ging hij in de derde ronde stevig knock-out tegen Butcher (Albert Cuyp). Maar gelukkig was ook hij weer snel op de been, al moest hij de overige partijen dan wel als toeschouwer volgen. DICK KIERS ARTSEN IN VS WEER IN ACTIE TEGEN BOKSEN WASHINGTON De Amerikaanse artsenvereniging heeft opnieuw het boksen aangevallen. De artsen willen woensdag bij de algemene vergadering van hun organisatie in Washington het nationale Olympisch comité oproepen deze tak van sport niet langer te ondersteunen. Volgens dr. Robert Voy, een van de medische specialisten in dienst van het Olympisch comité, wordt geen onderscheid gemaakt tussen prof- 'en amateurboksen. „Amateurboksen staat in de Verenigde Staten onder strikte controle van sportart sen". Vorig jaar had de artsenvereniging al geëist boksen niet meer als een sport te erkennen. Ook de resolutie die woensdag in de Amerikaanse hoofdstad aan de orde komt, heeft dat oogmerk. LONDEN Alex Blan chard is gisteren vol zelf vertrouwen gearriveerd in Londen, waar hij woens dagavond in het West-ho tel voor de derde maal in zijn carrière de Europese titel in het halfzwaarge- wicht verdedigt. Hij moet het opnemen tegen de En gelse uitdager Dennis An- dries. De 27-jarige Am sterdammer, die op 28 mei van het vorig jaar in zijn woonplaats de Europese titel veroverde, baseert zijn vertrouwen op een gedegen voorbereiding. De afgelopen maanden ging Blanchard met zijn trainer Erik van den Berg tweemaal naar de Verenigde Staten voor een trainingsstage. In het gymnasium van de Amerikaan George Benton in Philadel phia zegt Blanchard zich opti maal te hebben kunnen voor bereiden. „Vroeger lieten wij voor een belangrijke partij al tijd een sparringpartner over komen. Wij hebben de zaak nu eens omgedraaid. Dat is mij uitstekend bevallen. In Phila delphia regelde Benton, met wie mijn trainer al jarenlang uitstekend contact onderhoudt, alles. Zoiets brengt een stuk rust. Ik had niets aan mijn hoofd en kon mij volledig op de training richten. Ik stond dagelijks in de ring en had aan sparringpartners in feite geen gebrek. Iedereen die bij Ben ton komt, bereidt zich voor op een partij en wil hard trai nen". Blanchard zegt in de Verenigde Staten fysiek ster ker te zijn geworden. „Boven dien heb ik veel geleerd in het gevecht op halve afstand. In vechten was nooit mijn sterk ste zijde". Geladen Alex Blanchard weet dat hij woensdagavond in het West- -hotel in Londen, waar promo tor Steene op een uitverkochte zaal van 2500 toeschouwers re kent, tegenover een eveneens uitstekend voorbereide en ge laden uitdager komt te staan. De op 5 november 32 jaar ge worden Dennis Andries wacht 'al enkele jaren op een gevecht om de Europese titel. De in Guyana geboren Andries, kwam in 1963 als tien-jarige naar Engeland. Hij begon op 20-jarige leeftijd met boksen en kwam zestien keer als ama teur in de ring. Hij debuteerde op 16 mei 1978 als professional met een overwinning door technisch knock-out in de tweede ronde tegen de Engels man Ray Pierce. Sedert zijn debuut heeft Andries 33 ge vechten geleverd. Daarvan won hij er 26, verloor zesmaal en bokste één keer onbeslist. In Engeland was de uitdager vanwege zijn brute kracht aanvankelijk bekend onder de bijnaam „Andries, het dier". In de loop der jaren heeft de uitdager onder andere door een aantal partijen in de Vere nigde Staten veel bijgeleerd. Zijn sterke punten zijn condi tie, incasseringsvermogen, on ophoudelijk aanvallen en stootkracht. Blanchard maakt zich daar over niet al te veel zorgen. Ik wil graag een tegenstander die komt. omdat je dan de kans hebt op een counter". Manager Henk Ruhling is wat gereserveerder. „Met Engelse boksers is het altijd oppassen. Zij hqbben een groot hart. Bo vendien heeft Andries het voordeel dat hij een thuiswed strijd bokst. Wanneer Blan chard goed geconcentreerd bokst, kan hij de partij binnen vijf ronden beslissen. Gaat het langer duren dan wordt het moeilijk. Ik herinner mij de partijen tegen Koopmans en de revanche tegen Caramano- lis. Toen leek het of Blanchard na de zesde ronde in trance raakte. Hij zal dat moeten voorkomen. In september wees de Europe se Boks Unie (EBU) Andries aan als officiële uitdager van Blanchard. Dennis Andries heeft in 1985 viermaal in de ring gestaan. Hij bokste drie partijen in de Verenigde Sta ten. In New Orleans, Lafayet te en Atlantic City zegevierde hij door knock-out. In april versloeg hij in Londen de Belg Jos'e Seys door knock-out in de derde ronde. Dat gevecht werd door Alex Blanchard bij-, gewoond. Jos'e Seys was ook. een tegenstander van Blan chard. Op 18 juni 1983 verde digde de Amsterdammer in Oostende zijn Benelux-titel te gen de Belg. In de tiende en laatste ronde staakte Seys toen de strijd. Andries, die wordt getraind door de ex-zwaargewicht Beau Williford, verklaarde toen hij" als officieel uitdager voor dë Europese titel in het half- zwaargewicht werd aangwe- zen: „Nu krijg ik eindelijk de kans die Blanchard in stukken te scheuren". De Franse scheidsrechter Ray mond Bachelet is woensdaga vond de derde man in de ring. Hij zal worden geassisteerd door juryleden, die afkomstig zijn uit Italië en Denemarken. Autosport - De Italiaanse autocoureurs Riccardo Patrese en Elio de Angelis zullen het komende jaar in een Brabham-BMW rijden. In deze stal zijn zij de opvolgers van de tweevoudige we reldkampioen Nelson Piquet en Marc Surer. Bij een bijeenkomst in het Italiaanse Ivrea maakte Brabham-baas Bernie Ecclestone de transfers bekend. Patrese gaat aan de slag bij Alfa Romeo, Piquet verhuist naar de stal van McLaren-Porsche. Atletiek - In het officiële verslag over de marathon van West- -Berlijn in september 1985 staat dat vier deelnemers zijn gedis kwalificeerd. Drie mannen omdat zij een stukje met de metro hadden afgestoken, een vierde omdat hij, dank zij een geslaagde vermomming, als vrouw was gestart en aangekomen. Voetbal - Flamengo heeft het tweede deel van het voetbalkam pioenschap van Rio de Janeiro gewonnen. Met Fluminense, winnaar van het eerste part en Bangu, dat zondag door Flamen go werd verslagen (1-0), maar de meeste punten uit de totale competitie verzamelde, wordt nu verder gespeeld om de titel van de staat Rio de Janeiro. Sao Paolo is al zeker van een finale plaats in zijn provincie. Schaken - Het feit, dat Jan Timman nog steeds meeloopt in de marathonrace om het wereldkampioenschap schaken, heeft het Hoogovenstoernooi, dat van 17 januari tot en met 2 februari wordt gehouden, beroofd van zijn meest prominente deelnemer. Timman ziet als gevolg van zijn overladen programma geen kans de vorig jaar in Wijk aan Zee veroverde titel te verdedi gen. Hij zal naar alle waarschijnlijkheid worden vervangen door Hans Ree. Voetbal - Het Hongaarse voetbalelftal heeft zijn eerste wedstrijd uit het vier-landentoernooi in Mexico gewonnen. Zuid-Korea werd met 1-0 verslagen door een treffer van Kiprich uit een strafschop. Zaterdag had Mexico in de openingswedstrijd van het toernooi met 2-0 van Algerije gewonnen. ALMERE Volgens een on derzoek van het Amsterdamse bureau Inter/View doen 2,4 miljoen Nederlanders aan hardlopen. Het instituut con cludeert dat uit de cijfers van een computergestuurd onder zoek, dat in juli en augustus werd gehouden. Uit het onder zoek, waarvan de resultaten gisteren in Almere werden be kendgemaakt bij de presenta tie van de Stichting Road Run ners Club, blijkt dat de helft van die 2,4 miljoen al mini maal vier jaar hardloopt. De andere helft is korter bezig: 19 procent minder dan één jaar, 15 procent één a twee jaar en 14 procent drie tot vier jaar. Staatssecretaris Van der Reij- den van WVC noemde de op richting van de Stichting Road Runners Club, die een brug functie wil gaan vervullen naar de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU), een buitengewoon interessante ontwikkeling. „Stel dat dit ini tiatief aanslaat, dan zal dat be palend worden voor het sport beleid. Ik wens dat andere bonden net zo verstandig rea geren als de KNAU nu heeft gedaan met de Road Runners Club. De RRC fungeert als een doorgeefluik van nieuwe le den, omdat de RRC-leden im mers het lidmaatschap van de KNAU krijgen aangeboden". Van der Reijden merkte in Al mere op dat de Koninkijke Nederlandse Atletiek Unie, die ruim 50.000 leden telt, zich bij het horen van deze cijfers wel eens achter de oren zal krab ben. De georganiseerde sport heeft kansen gemist en met name de KNAU. Kennelijk wil een groot aantal lopers zich niet binden aan een vere niging. Men zou eens moeten gaan denken aan een relatie- schap in plaats van een lid maatschap. Een soort running- apart-together". KNAU-voorzitter Wim de Beer toonde zich gelukkig met de oprichting van de Road Runners Club onder voorzit terschap van Gerard Rooijak- kers, de man die de afgelopen vijf jaar verantwoordelijk was het j i de i thon van Rotterdam. „De RRC doet waar wij als KNAU al ja renlang naar zoeken. Ik hoop king". De Haagse vereniging Hague Road Runners ziet de oprich ting van de RRC met lede ogen aan. Dit vooral met het oog op de dreigende naams verwarring. Als een jonge speler, en dan oet het er niet toe of hij op g is naar de top of daar al ontdekt, dat het leven ook ndere mooie kanten heeft te leden, begint eigenlijk de af- •Ipkeling al Wie zich niet vol- dig op tennis wil of niet ieer kan concentreren, zou nnis als beroep moeten opge- en. Wie het verliezen niet aat, moet alleen nog maar r zijn hobby gaan spelen, hard, zo wreed is het we reldje van het proftennis nu >enmaal. Aan de slappe be- Depsopvatting van Duitse ten- s heeft het toch gelegen, n Duitsland lange tijd restatie en succes vreemde •iVoorden waren. Tiriac en trai- er Gunther Bosch hebben $oris Becker naar de enig juis- weg geleid Een weg. die opelijk andere jonge spelers olgen Waarom willen de )uitsers de architecten van et Grote Succes eigenlijk met e grond gelijk maken? Laat an Tiriac toch eens in alle IjJust werken..." Lennart Bergelin, begelei- er Björn Borg, in Welt am Sonntag) Het prikkelt me als ze zeggen iet gaat niet goed met Heeren- 'een en Bijl. Maar ik weet ze ker dat ik goede kans maak om er te komen omdat mijn karakter nou eenmaal de •doorslag geeft. Ik heb blijk baar nog net iets te weinig kwaliteit om het alleen daarop te redden. Ik ben eergevoelig; betaald voetbal is altijd mijn drijfveer geweest. Jarenlang heb ik uitzichtloos in de afde ling gespeeld, ik heb gedacht dat ik vergeten werd, ik werd immers niet eens voor het pol derelftal geselecteerd. Maar dat heeft me misschien juist zo sterk gemaakt. Ik heb de hoop nooit opgegeven. Hoe uitzicht loos ook, in het veld heb ik al tijd mijn best gedaan. Ook al had ik feest gevierd, altijd zet te ik me voor honderd procent in. Niemand heeft mij geluk kig ooit een gebrek aan inzet verweten. Het houdt op als je niet meer in jezelf gelooft. Ik wil zo goed worden als Eric Gerets; getreiterd worden en je eigen, sterke, spel blijven spelen". (Voetballer Pieter Bijl in Voetbal International) „Hier op straat spreken de mensen me aan. In Arnhem gebeurde dat nooit. In Leeu warden werd je door negen van de tien mensen herkend, maar dat was dan ook een dorp. Hier voel je vijftiendui zend man achter je staan, die niet beginnen te fluiten, zoals ik dat overal heb meegemaakt. Ik ben een content mens met mijn driejarig contract na en kele malen te zijn verhuurd. FC Den Haag is mijn vierde club in vijf jaar. Mijn vriendin en ik hebben nooit de tijd ge- Remco Boere: „Vijftiendui zend man achter je". had ergens iets op te bouwen, een vriendenkring om maar iets te noemen". (Remco Boere in Elf) „Je kunt zelf nog zo enthou siast zijn als je een directie hebt die niet achter je staat of je collega's zien die lichamelij ke opvoeding niet zitten of de accommodatie is ongeschikt dan houdt alles op. Ik vind het een maatschappelijk probleem. In ons land wordt een licha melijke topprestatie niet ge waardeerd. Dat is zelfs een po- litiek-maatschappelijk pro bleem. Het is volslagen bezo pen dat ze in ons land Olympi sche Spelen willen organise ren, maar dat ze tegelijkertijd ons vak van de school willen halen. Daarom ben ik ook een pertinente tegenstander van die Spelen in ons land. Zolang het probleem van de lichame lijke opvoeding, het bewe gingsonderwijs, niet is opgelost ben ik tegen die Spelen. Die zaken horen op elkaar aan te sluiten". (Sportbegeleider Jorrit Jor- ritsma in Sport Internatio nal) „De overheidsinstanties in Brussel hebben een verkeerde strategie gekozen en het risico onderschat, dat een finale van een Europa Cup tegenwoordig met zich meebrengt. Twee we ken daarvoor hadden wij een soortgelijke finale in Rotter dam met Everton-Rapid Wien en de Nederlandse politie was zich van de gevaren bewust en handelde dienovereenkomstig. Engelse supporters werden in de haven opgewacht, naar het stadion geleid en weer naar de boot begeleid. Ik zeg niet, dat ik dit randverschijnsel in de sport zo geweldig vind. Ik wil er alleen mee zeggen, dat er in Rotterdam niets gebeurde". (Voorzitter Jacques Georges van de UEFA in Der Kic ker) „Er was maar één persoon, die het wist en dat was Van Zet ten. Een zwart-wit-figuur, die nooit begrip toonde. Van Zet ten kon ontzettend tekeer gaan op de trainingen. Zo erg zelfs, dat de turnsters in hui len uitbarstten. Het staat voor mij trouwens vast, dat Van Zetten te lang doorging met trainen. Van onder tot boven ingetaped kwamen de turn sters in actie, hoewel ze van het sportmedische adviescen trum het advies hadden gekre gen het vanwege een blessure rustig aan te doen". (Turntrainster Joke van Klaveren in het Algemeen Dagblad) „Ik vind het jammer voor me neer VandenStock dat het niet is doorgegaan. VandenStock is best een vriendelijke man. Hij heeft nauwelijks iets gezegd die middag. Verschueren was de woordvoerder en in minde re mate Bekeffy. VandenStock heeft zich beperkt tot vriende lijkheden. Hij vond dat het bier goed was, dat we een mooi stadion hebben. Hij vond Van Loen een goede voetbal ler en FC Utrecht een goede club. Hij zei dat hij alles had bereikt in de voetbalwereld, behalve de Europa Cup I en dat was hem wel wat waard. Waarop ik zei, dat is toch pri ma. Twee miljoen. Als die cup u veel waard is, zeg het maar' (Voorzitter Theo Aalbers van FC Utrecht in de Haag- sche Courant) Engelse voetbalcoach wantrouwt WK-loting voetbalelftal, houdt er reke ning mee dat de loting voor de eindronde om het wereldkam pioenschap de Zuidamerikaan- se deelnemers zal bevoordelen. Robson verklaarde gisteren er van overtuigd te zijn, dat de organisatoren een ontmoeting in de eerste ronde van de drie Zuidamerikaanse deelnemers Brazilië, dat op grond van re sultaten in het verleden is ge plaatst, Argentinië en Uru guay kwalificeerden zich voor de eindronde, die komende zo mer in Mexico wordt gehou den. De loting wordt aanstaan de zondag in Mexico-stad ver richt. „Ik wil niet beweren dat er ze ker geritseld zal worden", liet Robson weten. „Maar het is wel een reëele mogelijkheid om de belangstelling voor het evenement tot het einde le vend te houden. Ik wil graag geloven in een volstrekt eerlij ke loting. Maar mijn wantrou wen wordt gevoed door de druk die van bepaalde zijde uitgeoefend zal worden om de Zuidamerikaanse landen te scheiden". sportuitslagen Mendes (Crooswijk) (Van 't Hof); C-klasse (jun.): Venderbos (Crooswijk) van Vos (Zeemacht); Lichtgewicht: Pater (Avezaath) onbeslist tegen An- drade (Boxing '82): Bantam (jun.); Koster (Houtzagerij) winnaar door op Willems (Vlissingen); Weiter: burg (Albert Cuyp) (Crooswijk); Zwaarwelter: Van der Berg (Crooswijk) w.o.p. R. Schelle- kens (Van "t Hof); Halfzwaar: Bercx (Zeemacht) w.o.p. van De Raadt (Dor drecht); B-klasse: Zwaarwelter: Hen nep (Houtzagerij) winnaar door k.o. 1e ronde van Bonevena (Albert Cuyp); Middengewicht: Madretsma (Counter) w.o.p. van Oron (Croos wijk); Halfzwaar: Butcher (Albert Cuyp) winnaar door k.o. 3e ronde van Miltenburg (Houtzagerij); A-klasse: Middengewicht: J. van de IJssel (Crooswijk) w.o.p. van Sedney (Ave zaath). DAMMEN Jeugdwereldkampioenschap Operatie Henk Duut uitgesteld ROTTERDAM Henk Duut zal pas na de winterstop wor den geopereerd. De Feyenoor- der zou aanvankelijk vandaag onder het mes gaan, maar clubarts Ben van de Bosch, die de operatie zou uitvoeren, is ziek geworden. Duut moet een operatie aan de linker enkel ondergaan. Hij is niet met zijn ploeggenoten meegereisd naar Schotland, waar Feyenoord een vriendschappelijke werd- strijd tegen Hibernians speelt. Feyenoord kan de twee reste rende wedstrijden voor de winterstop niet beschikken over Ben Wijnstekers. FIOD „pakt" spelers Roda JC ROTTERDAM De Fiscale Opsporingsdienst (FIOD) heeft (ex-) voetballers van Roda JC aangeslagen voor forse nahef- fingen als gevolg van zwart uitbetaalde salarissen. De FIOD, die al geruime tijd bezig is dit soort praktijken bij de Limburgse club uit te zoeken, heeft bedragen variërend van 10.000 tot 500.000 gulden opge legd. Naar verluidt zou de te genwoordig voor Feyenoord spelende John Eriksen een na- heffing van een half miljoen kunnen verwachten. Roethof (Sur) - Jaggoe (Sur) 2-0, Schwarzman (Sov) - Valneris (Sov) 1-1, Bader (Fra) - Delhom (Fra) 1-1, Delforche (Bel) - Hubner (Bel) 1-1, Ca- mare (Ivo) - Zeba (Ivo) 1-1, Mazana (Ita) - Piconese (Ita) 1-.1, Wesselink (Ned) - Budé (Ned) 1-1, Tsentner (Vst) - Bah (Mal) 0-2. TENNIS Kampioenschappen van Nieuw-Zuid Herenenkelspel, eerste ronde: Popp

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9