Slaven bestaan nog steeds! Madhavan als verlosser van de kastelozen gekleurd gezien U3IO/TELEVISIE CcidócSoiruMit DINSDAG 10 DECEMBER 1985 PAGINA 15 tronica werd groot maar toch iA gewoon zuil onder de zuilen Jeer Je nog eens wat. In het kletsprogramma Tineke de Nooy was zaterdagmiddag een \pje te zien waarin de talentvolle Uona Hof- de drummer van de Volendamse popgroep Cats aan een kruisverhoor onderwierp, lerwerp van gesprek: Wat is de ..tic" van begaafde slagwerkerDe man bleek beze- te zijn van vis, in het bijzonder van haring, irtoe hij voortdurend de beschikking heeft een welgevulde koelkast met het kenne- benodigde zeebanket. Tjeetje, denk je dan irgeloze televisiekijker: Stel je voor dat ik ongeluk niet gekeken had.' Dan had ik dat iist! En hoeveel rijker is nu niet mijn leven trden, nu ik weet dat Theo Klouwer gek is ?n haringkie... >nica vierde vrijdag en zaterdag op royale \al het gegeven dat de voormalige piraat het lot A-omroep heeft geschopt. Een feest dat 'attem Waarom in Hattem? Ik denk omdat dat lekker duurder is dan „gewoon" in Hilver sum) met als maar mensen van Veronica in beeld die alsmaar het woord Veronica uitrie pen. en dat het zo'n grandioos feest was ge heel in tegenstelling tot de voornamelijk rom melige ambiance die ervan op de beeldbuis waarneembaar werd. Urenlang ging het door, een onophoudelijke STER-spot voor de nieuwe A-zuil. Maar kennelijk gelegaliseerd door de minister van CRM in eigen persoon, want de goede Brinkman ontzag zich niet om eigenhan dig deel te nemen aan een extra editie van Rur, midden in het feestgedruis, en dientengevolge geteisterd door onverstaanbaarheid en een ge- spreksstruktuur die nog het meeste weg had van een Babylonische spraakverwarring. Op deze manier maakte Veronica duidelijk nu vol op te willen meetellen in de Gooise chaos, die zij zelf in een al jaren durende programmaserie zo treffend omschrijft als „de grote verwar ring". De dappere jongens en meiden van Rob Out dragen zelf onvervaard bij aan het voort durend groter worden van die verwarring. Want Willem van Kooten (de voormalige Joost den Draaijer) mag dan tegen Jan Lenferink en Elco Brinkman nog zo onbehouwen laten we ten dat de strijd om een nieuw bestel onver minderd zal voortgaan, vooralsnog is Veronica toch niks anders dan een zuil onder de zuilen. Een zuil weliswaar, die in een aantal opzichten (voornamelijk in de stijl van luidruchtigheid) de trend in omroepland aangeeft, maar door het deelnemen aan het bestel heeft Veronica toch impliciet het bestel erkend, en heeft ze zich bereid verklaard zich te conformeren aan de merkwaardige regels die het Gooi stelt. Veronica is voor de omroep hetzelfde als D'66 voor de politiek: begonnen met als doelstelling „het bestel" te hervormen, maar uiteindelijk in gekapseld in datzelfde bestel, waarmee tegelijk de hervormingsdrift onschadelijk is gemaakt. Vandaar dat we Tineke, die vrijwel het gehele weekeind niet van de buis te slaan was, om de beginselen van Veronica uit te dragen, zon dagavond toch weer braaf in de jury konden aantreffen van KRO's Soundmix-gebeuren waarin die Huisman in aanstotelijkheid dit jaar ruimschoots wordt overtroffen door het vaste panellid Jacques d'Ancona - de ijdelheid druipt van het scherm). Vandaar ook Joost de Draayer vrijdagavond bij de AVRO voor de Edisonga- la's, waarvan een feestsamenvatting werd uit gezonden. uiteraard onder aanvoering van de onvermijdelijke Willem Duys. Er was in een van die vele Veronica-tv-uren ook nog een me neer te beluisteren die het helemaal zag zitten met z'n televisie als hèt communicatiemedium van de toekomst. Maar dan moesten we wel een heel nieuwe vorm van tv-maken gaan toepas sen: alles live, rechtstreeks, zodat er geen vide ocassette van beschikbaar is. In mijn onschuld denk ik dan: zo deden ze het in het stoomtijd perk van de televisie ook al? RENÉ DE COCQ jtra frequentie jr Radio 1 iVERSUM Radio 1 jt er mogelijk een vierde luentie bij. Momenteel len de mogelijkheden on- icht om na tien uur 's ids de middengolfzenders Radio 1 (747 kHz, 402 me en Radio 5 (1008 kHz, 298 tr) aan elkaar te koppelen. nieuwe verandering is resultaat van een tele- ssregen van vooral in •uitenland of nabij de wonende Nederlanders, et de zenderkleuring hun ouwde programma „Met oog op morgen" en daar- hun band met Nederland in ondergaan in een zee storingen. De middengolf- Ier van Radio 1 is namelijk il zwak. kosten van deze operatie ilen de duur van deze ieningen. Wanneer de iging doorgaat is Radio 1 'en uur 's avonds te horen de regionale FM-zenders, ^M-zender van radio 2, de fn middengolf zender en de der van radio 5. Een plan „Met het oog op Morgen" i de Wereldomroep in de lacht er brengen, is van de Het m omdat de omroep hier- egen geen zendtijd beschikbaar i kon (ft. het I wegvallen van het uwsbulletin om half acht 's ïgens heeft ook veel klach- opgeleverd. Wat de NOS rbij vooral in het verkeerde Y£* l£at is geschoten, is de be- eizuchtige houding van en- Kamerleden, die hierover gen hebben gesteld aan mi- °r Brinkman (WVC). Deze op zijn beurt weten hier- r in overleg te zullen tre- I met de NOS. Volgens de tgees^s-woordvoerder was intern en- besloten de vroege nieuw- •reeki zending terug te laten ke- ,s. De bulletins zijn over niet -otin|e lange tijd weer te horen. VOOI|arschijnlijk via Radio 1. Ie ge- 5-199C huidi HILVERSUM Het Hin doeisme, staatsgeloof in India, heeft verstrekkende gevolgen voor de sociale onderlaag van de bevolking. Dit geloof leert dat wie leeft als een goed mens bij wedergeboorte in een hogere kaste wordt geplaatst, een mate van geestelijk en ma terieel welzijn. De laagste kas te, ongeveer 100 miljoen men sen op een bevolking van 700 miljoen, leeft in de diepste el lende, maar daar hebben ze het dus naar gemaakt. Dat zijn de mensen die vroeger als een god hebben willen leven. Over dit maatschappelijk/reli gieus wrange verschijnsel in dit land maakte Cees Labeur van „Hier en nu" van de NCRV een reportage, te zien vanavond om 21.30 uur op Ned. I. Juist op die dag omdat die is uitgeroepen tot de dag van de rechten van de mens. De NOVIB verleende mede werking aan deze uitzending, omdat in het India van van daag zonder meer sprake is van slavernij. Het armste deel van de bevolking op het plat teland gaat door het leven als lijfeigenen van hereboeren en grootgrondbezitters. De grond wet verbiedt deze moderne slavernij. De allerarmsten kunnen zo naar de hoogste rechter stappen en hun gelijk gaan halen, maar dat weten de ongeletterde kastelozen niet. Zij hebben nu de steun gekre gen van Madhavan, een man uit een van de hoogste kasten, die de Aware-beweging sticht te. Aware staat voor Actie voor Welvaart en Bewustwor ding. Madhavan wordt daar nu als een weldoener vereerd, hetgeen al blijkt uit de eerste beelden van deze documentai re. Waar hij verschijnt stro men de armen toe om hem bloemenhulde te brengen. Madhavan wordt in India als een verlosser gaat. hetgeen hij bescheiden onder- Cees Labeur: „Idyllische plaatjes waarachter een wereld van onrecht schuil gaat". Krans na krans wordt hem rond de schouders gelegd. Als een messias wordt hij met bid dende handen benaderd. Hij laat zich dat welgevallen als een vorm van foiklore, maar weert het tegelijk bescheiden af. Madhavan weet de weg naar de rechter en bewandelt die ook ten bate van de armen. Zelf afkomstig uit de hoogste kaste, zwoer hij zijn rijkdom af om temidden van deze mensen te werken. Hij studeerde wis kunde, economie, filosofie en entropologie en spreekt daar naast nog zeven talen. Hij laat zich hier niet op voorstaan. Hij spreekt de armen ook toe: „Je kunt wel blijven klagen over je lot, maar als je iets wil veranderen zul je dat zelf moeten doen". Door toedoen van Aware wordt aan die mensen nu onderwijs aangebo den, hun wordt geleerd hoe zij hun eigen zaken sociaal en ju ridisch kunnen aanpakken. Dat niet alleen. Van staatwege worden goedkope leningen verstrekt aan wie de weg we ten. Kastelozen, die met een eigen koe of wat zaaigoed wil len beginnen, worden aan het lijntje gehouden. Madhavan neemt het voor die mensen op. Tegelijk worden dergelijke za ken doorgespeeld naar de NO VIB, die wereldbegrip wil wekken voor deze ongewenste toestanden en voor wat ons land betreft zich vierkant op stelt achter de NCRV-reporta- ee- In deze documentaire stuit men precies op wat Madhavan zijn eigen mensen uit het hoofd praat: hun klachten. Zinnig onderdeel van deze uit zending uiteraard, maar Mad havan is al vele stappen ver der. Ook hij komt uiteraard aan het woord. De klacht van een kasteloze komt op die manier te staan tegenover de positieve benade ring van de A ware-man. Ver telt een lijfeigene: „We wer ken op het land van een rijke boer. We moeten van zonsop gang tot zonsondergang aan één stuk door ploeteren. In ruil daarvoor krijgen we wei nig geld, zodat we geen be hoorlijke kleren en niet vol doende eten kunnen kopen om onze honger te stillen. Als er geen werk is, hebben we niets te eten. Als we bij de hereboer om hulp vragen, zegt hij: don der op. Waarom zou ik jullie helpen?" Madhavan tapt uit een ander vaatje: „In het parlement zijn allerlei speciale regelingen voor de armen ontworpen, maar ze werken niet. Omdat de armen monddood gemaakt en gehouden worden. Ge blinddoekt. Ze worden overal buiten gehouden. Niemand helpt jullie en daarom moeten de mogelijkheden. Verenig ie, kastelozen, samen staan jullie sterk". Het klinkt als: „proletariërs al ler landen" en derhalve mar xistisch, maar waarom laten liggen wat daarin als goed mag worden ervaren? Een vrouw vult aan: "Wij vrouwen waren ook slachtof fer. Wij moesten ook hard werken voor die rijkaards. Die tijd is nu voorbij. We laten ons niet meer als slechte wezens behandelen". Aware werkt nu tien jaar in India. Dat ziet er uit als een stille revolutie, zeker geen klassestrijd in de marxistische zin. Cees Labeur stelt vast, dat Madhavan door zich het lot der vertrapten aan te trekken voor de allerarmsten een ver losser is geworden. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 NCRV 15.40 Welles nietes, discussie programma 16.20 NCRV Jeugdmatinee, met om: 16.20 De jongen en de gans, tekenfilm, 16.30 Mi- chiel van de Hazelhoeve, jeugdserie. Afl.: Michiel en de soepterrine en om 16.55 Een krekel in de metro, te kenfilm NOS 17.30 Vtö-Journaai NCRV 17.46 Los Vast, amusements programma TELEAC 18.25 SI Nederlandse literatuur na 1830. Les 1 NCRV 18.55 SI De Fabeltjeskrant 19.00 De zonen van de Roze Panter, tekenfilmserie 19.25 The Cosby Show, come- dy-serie. Als Sondra haar vakantieplannen voor de zomer onthult, valt het ge zin Huxtable in twee kam pen uiteen. Er wordt fami- lieberaad gehouden NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Zeskamp, sportief spel- programma vanuit de Rijn hal in Arnhem met ploegen uit Ommen, Geldermalsen, Goes en Vorden 21.30 Hier en nu. Speciale repor tage uit India over de kas telozen, in het kader van de Dag van de Rechten van de Mens (zie elders op deze pag.) 22.05 Vaticanium II, 20 jaar na dato. Documentaire van 'Ander Nieuws' over resul taten van het Tweede Vati caans Concilie. Het Vati- caan heeft de Wereldraad van Kerken gevraagd waarnemers te sturen 22.30 Hill Street Blues, politie serie. Nicky Casner wordt gepakt. Eigenlijk hebben de agenten van Hill Street een zwak plekje voor de beruchte bandiet. Maar als hij iemand in gijzeling neemt volgt een harde af rekening (herh.) 23.150 Cheers, comedyserie. Als Frasier een baan aangebo den krijgt aan een universi teit in Italië komt Diane voor de keus te staan hem te volgen of Cheers trouw blijven NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Ze wordt zo ver geetachtig, documentai re-serie over dementie FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 [DJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 [HSnuiters, jongeretv praatprogramma. Afl. 5: Over sex. 85% van de jon geren gebruikt geen deug delijk voorbehoedmiddel als zij voor het eerst met elkaar naar bed gaan. Hoe komen zij aan informatie over die middelen en wat vinden ze van 'de eerste keer'? 19.37 Kenmerk, actualiteiten- 20.00 Horizon, populair-weten- schappelijk programma met o.a. aandacht voor een boek met variabele plaatjes, een luchtschip dat tijdens de vlucht om zijn as draait en de redding van een kerk door hem In een plastic zak te verpak ken 20.25 Analyse, informatieve se rie over veranderingen in de wetenschap. Afl.: Bio technologie 20.55 Panoramiek, actualiteiten rubriek, ditmaal gewijd aan de z.g. 'Ostpolitik', de verbetering van de verhou dingen tussen de BRD en het Oostblok, waartoe Wil ly Brandt destijds de aan zet gaf. Hoewel Brandt deze week in Polen is om dat te herdenken, komt er op dit moment weinig van deze verzoeningspolitiek terecht 21.30 Het hart van de Draak, do cumentaire-serie over het leven in China 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag FEDUCO 23.00 Voorlichting Cursussen EUROPA TV 17.55 Programma overzicht 18.03 Emilie. Kleuterprogramma 18.10 Rexie de Hond 18.20 The Thunderbirds 19.10 Sportsreportage* 20.30 Europees weerbericht 20.32 World Watch 20.40 Archives of Time. Documen taire-serie 21.40 Einde van de Reis, speelfilm 23.10 World Watch 23.15 Programma overzicht FILMNET 17.00 Diffrent Strokes herh. 17.25 Stayin'Alive 19.00 Who's the Boss herh. afl.: Double Date 19.25 Tekenfilms Stripy 19.40 Other World afl.: Village of the Motorpigs 20.30 Prisoner of Zenda 22.20 Diner 00.05-01.30 Videodrome 55 Journaal )0 Tik Tak, kleuterprogramma p (herh.) 35 Plons, kinderprogramma. Afl.: If De vuurvogel I llO Prikballon, kleutermagazine I over het maken van allerlei voorwerpen ?5 De Smurfen, tekenfilmserie 10 Uit je doppen, jongerenmaga zine. Afl.: Op eigen poten. Hoe onge- exploiteer ik zelf een café? w in (herh.) WD?5 Juke Bo* HO Kopen zonder kater. Afl.: Ik 1 wo"j heb geen intresse. Een leurder 1 alle aan de deur. Hoe reageert u? meer Presentatie: Inès Verhoye en j Roland Demarcke (herh.) .naaijQ Mededelingen en program- ning- ma-overzicht 15 Journaal 10 Weerbericht g_s 15 Kunstzaken, cultureel magazi- in d05 I.Q., spelprogramma met denk baar en weetvragen gepresenteerd door Herman van Molle ™5 Labyrint: Kind te koop, repor- emen tage over financiële adoptie, nrell, Financiële adoptie houdt in dat mensen via een organisatie een kind, gezin of dorp in een ontwikkelingsland financiël on dersteunen en via briefwisse ling een persoonlijke band proberen te krijgen Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep 0 Journaal en Coda: Larghetto uit Quartetto 2 a due cembali van Bocherini. Uitgevoerd door Paule van Parijs en Jan van Mol. clavecimbel heen omer T 2 rad Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. Met: Tom Richards. Stephen Comey, Peter Phelps e.a. Tijdrover. Doe-het-zelf Mededelingen en program ma-overzicht Journaal 0 Weerbericht 5 Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts 0 CDDe kleine waarheid (13), Nederlandse serie van Willy van Hemert naar de triologie van Jan Mens. Met: Wllleke Al- berti, Emmi Lopez-Dias. Jac ques Commandeur e.a. (herh.). Marleen wordt de trotse eige nares van een tweedehands wagen. Dokter Bresser vertelt haar dat Jan nooit kindereh zal kunnen verwekken. Voor Mar leen een flinke klap maar ze zet de waarheid naar haar Goya (slot), zesdelige serie van José Ramon Larraz. Met: Enric Mayo. Laura Morante. Raf Vai- lone e.a. Afl. 6: La Quinta del Sordo. Een deel van zijn laat ste levensjaren brengt Goya door in het landhuis Quinta del Sordo. Als hij inziet dat Spanje niets meer van zijn schilders- werk wil weten, ziet hij zichzelf gedwongen zijn laatste Jaren In Frankrijk door te brengen BF 1 (JA '0 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq Carrefoura, kinderprogramma Ce «oir, regionaal magazine !4 Lottojoker Zelfportret van schilder Goya van wie de laatste vier jaar van zijn leven in beeld worden ge bracht op BRT 2 om 21.20 uur. 19.27 Quick et Flupka, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Billet de faveur: Nina, kome die van Andrè Roussin. Met: Jacques Sereys. Louis Veile, Rosy Varte e.a. Een man arri veert in het huis van de min naar van zijn vrouw met de be doeling hem te vermoorden. Hij presenteert zich als zeden meester in plaats van rivaal In de liefde. Een hardwerkende man als hij wil niets weten van rijke leeglopers 22.05 II était une foia la téló. Herha ling van oude tv-programma's gevolgd door een discussie. Ditmaal beelden van een con cert met Ella Fitzgerald uit 1957 en een concert met Lio nel Hampton uit 1959 23.30 Journaal 23.55 Tribune économique et aocia- MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Off beat' met Martin (16.00) 'Euro- chart', de Europarade van Mu sic Box met Edwina en Gaz (17.00) en 'Sunie hits the screen' (18.00). 19.00 Studio 4, amusementspro gramma 20.00 Dimensions, documentaire over de veranderingen in een Zwitsers dorpje 21.15 Le geste de memoira, docu mentaire 22.00 Nieuws 22.30 E Les disparus de Saint-Agil, Franse speelfilm uit 1938 van Christian Jacque met o.a. Mi chel Simon en Eric von Stro- 00.03-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Sunie hits the screen' (00.03). IS Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■T Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederiandstaiige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 Die Spielbuda, kinderpro gramma Tagesschau Nobelprijs '85, rechtstreekse uitzending vanuit Stockholm Tagesschau Hier und Heule Kontakt bitte... Afl.: Tovenaar zoekt schoonheid Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: Zwijgen is duur Heute im Ersten diTagesschau Die Montagsmaler, spelpro gramma gepresenteerd door Sigi Hareis. Muziek van o.a. Berdien Stenberg Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Huwelijk onder een don ker gesternte. Met: Patrick Duffy. Linda Gray. Larry Hag- man e.a. Jamie zorgt tijdens een barbeque bij de Ewings voor opschudding. Pam scha kelt een privè-detective in bij het zoeken naar Mark. Op de trouwdag van Bobby en Jenna gebeurt er iets ongelooflijks Tagesthemen Kulturwelt: Bücherjournal, boekenrubriek Tagesschau Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16 00 Heute 16.04 Pinnwand, kinderprogramma met Maren Bienhold 16.20 Pfiff, sportprogramma voor jonge kijkers 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Filmster Raquel Welch is te gast in „Das kleine Fernseh- spiel". Duitsland 2 om 22.05 uur. 17.45 Mein Name 1st Hase, teken films met Bugs Bunny 18.20 Es muss nicht immer Mord sein, Duitse serie. Afl.: In schoonheid sterven. Met Clau dia Wedekind. Peer Augustins- kl, Wolf-Dietrich Berg e.a. Re gie: Michael Mackenroth. Afl.: Sterven in schoonheid. Bij het draaien van een film blijkt de slotscène, waarin een man zijn vrouw doodschiet, gruwelijk echt: de actrice Is werkelijk doodgeschoten 18.56 Programma-overzicht 19 00 Heute 19.30 Die Reportage: Abenteuer Pi peline. Film over duitse inge nieurs tussen leger en guerrilla in Colombia 20.15 C Heinz Erhardt: NatUrlieh die Autofahrer, Duitse speel film uit 1959. Met Heinz Er- hardt. Maria Perschy. Arne Madin e.a. Regie: Erich Engels. Opperwachtmeester Dober- mann is zeer nauwgezet in zijn werk en slingert dan ook ieder een voor de kleinste overtre ding op de bon. Hij wint zelf een auto en dan zijn rijlessen onvermijdelijk 21.35 Ratschlag für Kinogënger, ac tuele filmbesprekingen 21.42 Mach mit, der Umwelt zulie- be, milieumagazine 21.45 Heute-journal 22.05 Das kleine Fernsehspiel: Westier. Met Sigurd Rach- mann, Rainer Strecker. Andy Lucas e.a. Regie: Wieland Speek. De homosexuele Felix uit West-Berlijn wordt verliefd op Thomas uit Oost-Berlljn. Felix mag echter maar 24 uur in Oost-Berlljn blijven. Zij be sluiten te vluchten 23.40 Frank Elstner: Strippvlslte in Las Vegas. Reportage over de wereldstad van de showbusi ness met o.a. Frank Sinatra, Raquel Welch en Chubby Checker 01.10 Heuta DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Dia Integral- funktion. Cursus wiskunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. Ernst Lud- wig Freisewinkel: Brüsseler An sichten 20.45 Rückblenda. 80 Jaar geleden: Robert Koch ontvangt de no- belprijs voor medicijnen 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD Hitparade met Ingolf Lück 21.45 Landessplegel. 'Stra&enflirt', film van Klaus Hermann 22.15 Drei vor Mittarnacht. Aansl.: Laatste nieuws ADVERTENTIE Kijk vanavond om 21.45 uur op Ned. 1 naar Hier en Nu. Giro 100200 Uw steun geeft mensen nieuwe kansen. BBC 1 17.15 Jonny Briggs, kinderserie 17.30 Spy trap, kinderserie 17.45 So you want to ba top 18.00 John Craven's Nawsround, jeugdjournaal 18.10 Granga Hill, kinderserie 18.35 Mastarteam, spelprogramma 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London plua 20.00 Telly Addicts, spelprogramma 20.30 EastEnders, tv-serie. Met? Wendy Richard, Bill Treacher, Susan Tully e.a. 21.00 Hold the back pagal Tv-serle. Afl.: Two tribes 21.50 Points of view 22.00 Journaal en weerbericht 22.35 Cagney and Lacey, politie-se- rle. Met: Sharon Glass, Tyne Daly e.a. 23.15 Film '85, filmmagazine 23.45 Your mind in their hands. In formatieve serie. Afl.: Depres sive Illness 00.10 The Rock gospel show. Pre sentatie: Sheila Walsh 00.45 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 Another time, another place, informatieve serie 19.00 Tuckers luck, kinderprogram- Open to question, discussie programma The Old Grey Whistle Test, popprogramma Call my Bluff, amusements programma Food and drink Tiea of blood, tv-serle. Met: Kenny Ireland, Jonathan Phil lips, Steve Delaney e.a. Afl.: Attachments Arena, serie Interviews. Afl.: Stars of the Apollo Theatre (1) Newsnight, actualiteiten Weerbericht ITV 17.10 Thomas the Tank Engine and Friends 17.20 Dangermouse 17 45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Bygones 20.30 Name that Tuna, muzikaal spelprogramma met Lionel Blair 21.00 Das O'Connor Tonight 22.00 Heart of the High Country (5). tv-serie 23.00 Nieuws 23.30 The Maverick Millionaire 00.30 Snooker 01.30 Waits Around SKY CHANNEL 16.45 EMonsters of rock, met Amanda Redington 17.30 EEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Brady Bunch 19.00 The Flying Nun 19.30 Green Acres 20.00 Charlie's Angels 20.55 A Country Practice 21.50 The Deputy 22.20 NFL American Football 23.40 Roving Report, actualiteiten 00.10-00.55 EMonsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 10.00-12.00 Schooltv 13.00 Nieuws voor doven VARA 14.30 VARA's Filmclub 14.55 Pippi Langkous, kin derserie 15.20 Op Weg, Duitse serie 16.10 Zo jong als je je voelt..., come- dy-serie 16.35 VARA's videonieuws, met Dieuwertje Blok 17.00 VARA's Clipparade NOS 17.30 Vi6-Journaal VARA 17.46 Ja ziet maar NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven VPRO 15.30-17.30 De weide wereld, met om 15.30 E Laurel Hardy. 15.51 Achterwerk in de kast, 16.06 Punky Brewster. Afl.: Ga nou slapen!, 16.31 Theo en Thea, 16.41 Ik teken wat ik wil en om 17.15 Hamm Hoppa MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Sound vision" met Gary (07.00), 'Sit tight' met Simon (08.00), 'Boogie Box' met Julie (09.00), 'News flash' met Martin (10.00), 'Chart Attack" (11.00) en 'Ed's elite' met Edwina (12.00). 13.00 EHerhalingen DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.10 Bitte umblëttern 11.55 Umschau 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst 16.00 Tagesschau 16.10 Im Geist des Mittelaltera 16.55 Das Haus der Krokodile 17.25 Lilingo, een dorp in Afrika 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Mi wie Milch 16.35 Tao Tao 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Journaal 13.54 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Mop Smiff 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Pad- dington 17.00 Fingermouse SKY CHANNEL 08.45 Dennis. Afl.: Father's Day for Mr. Wilson 09.15 ESky Trax. Herha lingen 14.15 Skyways. Afl.: Awake ning 15.10 Learned friends. Afl.: Breeding 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EYoung, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10,25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.40 The Pro tectors 12.05 That's Hollywood 12.30 Judi goes on Holiday 13.00 Orm and Cheep 13.10 Our Backyard 13.30 Whiskers and Wet Noses 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Farmhouse Kitchen 16.00 Short Story Theatre 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Orm and Cheep RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.05 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit. 22.30 Als mensen veranderen. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 Werklicht. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Schubertlade Hohenems 1985. 20.00 Nieuws. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. 23.40 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 16.30 NOS: NOS-Ombudsman. 17.25 Anders dan anderen. 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 NCRV: Literama-poëzle. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie (B). 21.00 Nederlandse literatuur na 1830. 21.30 Leidinggeven (1). 22.00 Grafische technieken (2). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Politiek en economie. 18.30 De Tussenfase. 19.00-19.30 Regionale muziek. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 Accordeonmuziek. 18.45 Godsdienstig-lsraelitische uit zending. 19.10 Actueel. 19.34 Voel je thuis. 20.03 Welkom in Vlaanderen! 21.03 Op de Mengelberg tropical. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.45 De rommelpot. 18.15 Home-made. 19.10 Actueel. 19.30 Essay: Middeleeuwse epiek. 20.30 Concert vanuit Donaueschin- gen, 22.00 Wolken boven de stille oceaan. 22.50 Solo. 23.00 Blues and jazz. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Rode Draad. 13.08 TROS: TROS aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de Tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op drie. 13.03 VPRO: Togaparty. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met Jacques Pla- RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de barok. 10.30 Orkestpalet. 11.40 De Orkestmuziek van Bach (18). door The English Concert. 12.10 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.03 NOS: NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant - continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 Geachte jubilaris. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 -Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Plna Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklljn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leid se kabel) Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters, ontbijt show. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. 17.10 Radio Twee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Fredrick Dellus (4). 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Mozart en zijn tijd (20). 14.30 Bayreuther festspiele 1985: Götterdammerung, Richard Wagner. 16.35 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15