Schapers treedt in voetsporen Okker I Jan Timman slaat eerste aanval Tal af .onder DB. -JPORT CetdaeSoirumt DINSDAG 3 DECEMBER 1985 PAGINA 9 'wee miljoen voor plaats bij WK [ELBOURNE De 24e en laatste plaats in de eindronde om it wereldkampioenschap voetbal 1986 is veel geld waard. Voor voor Australië, dat de beslissende wedstrijd tegen Schotland orgen in Melbourne met een achterstand van 2-0 begint. Een garettenfabrikant heeft een premie van twee miljoen gulden in :t vooruitzicht gesteld. oor Schotland lijken de kansen om zich voor het toernooi in ico te plaatsen aanzienlijk groter, de winstpremie is veel la- Schotland moet het echter zonder zeven spelers uit het ba- jteam stellen. Indien Schotland zich kwalificeert, kunnen de telers*450.000 gulden tegemoet zien. Op grond van een punten- steem wordt het bedrag onder de spelers verdeeld. De zeven wezigen zullen minder dan het maximale bedrag ontvangen, rachan, Albiston (beiden Manchester United), Archibald (Bar- ilona) en Dalglish (Liverpool) hebben van hun werkgever geen ■ij kunnen krijgen. Nicol (Liverpool) ontbreekt omdat zijn va- er ernstig ziek is. Bett (Aberdeen) en Johnston (Celtic) zijn niet FORS VERLIES OP WK-WIELRENNEN ROME De strijd om de wereldtitels wielrennen 1985 op de baan en de weg in respectievelijk Bas- sano del Grappa en Giavera del Montello is de or ganisatie duur komen te staan. In totaal werd een verlies geleden van ongeveer 1,4 miljoen gulden. Dat is tijdens het congres van de Internationale Wieier Unie (UCI) in Rome bekend geworden. Oorspronkelijk hield de Italiaanse bond, die zijn honderdjarig bestaan wilde opluisteren, rekening met een winst van 2,5 miljoen gulden. De baan- wedstrijden in Bassano werden inderdaad dage lijks voor volle tribunes gehouden. Op de wereld titelstrijd op de weg in Giavera kwam bij lange na niet het gehoopte aantal wielerliefhebbers af. Bo vendien verduisterde een medewerker, die tot taak had sponsors aan te brengen, een bedrag van ongeveer een miljoen gulden. Vervolgens reisde hij met zijn secretaresse naar Zuid-Amerika. Gabriela Andersen wint marathon SAN DIEGO Voor de tweede keer in een tijdsbestek van veertien maan den heeft de Zwitserse atlete Gabriela Andersen voor nieuws gezorgd. De wijze waarop zij dat deed, waren ech ter geheel verschillend. De eerste keer dat Andersen, inmiddels getrouwd en als Schiess door het leven gaande, de kranten haalde was bij de Olympische Spelen. Strompelend, een deel van de coördinatie over haar lichaam kwijt zijnde, kwam zij na de 42 kilometer en 195 meter over de finish. De hele we reld was in rep en roer. Artsen werd verweten haar niet uit de strijd te heb ben genomen. Ruim een jaar later was de reden voor de publiciteit wat vrolijker. De Zwit serse won in San Diego een marathon in de weinig opzienbarende tijd van 2 uur, 42 minuten en 27 seconden. Haar voorsprong op nummer twee, de Ame rikaanse Liz Baker, bedroeg ruim vier minuten. Bij de heren zegevierde de Tanzaniaan Agapius Masong in de eveneens matige tijd van 2.16,58. Zijn landgenoot Leod- gard Martin werd tweede en de Ame rikaan Kevin McCarey derde. ïti het bij-programma won de Engelse atlete Zola Budd de tien kilometer in 33 minuten en 15 seconden. De tweede en derde plaats waren respectievelijk voor de Amerikaanse Lynn Nelson en Sue Berenda. Bij de heren was hun landgenoot Steve Scott de snelste voor Tom Hunt en Ron Cornell. NK-veldrijden duren twee dagen LOCHEM De nationale kampioenschappen veldrij den 1986 worden definitief over twee dagen verdeeld. Omdat gisteren de inschrij vingen binnen waren van 21 profs, -een meer dan het gestelde minimum- krijgen de amateurs- en beroeps- renners ieder een eigen ti telstrijd. Na de nieuwelin gen en liefhebbers komen de amateurs op het parcours in Lochem op zaterdag 4 ja nuari in actie. De profs rij den een dag na de de vete ranen en junioren. Gezinnen eisen ruim een ton van McEnroe MELBOURNE John McEnroe heeft het in Mel bourne hard te verduren. Na zijn uitbarstingen over de zijns inziens flagrante aantastingen van zijn pri- véleven door de pers en het gebakkelei met het korps arbiters - hetgeen hem een schorsing van drie weken opleverde - werd de 26-jarige Ameri kaan gisteren onaange naam verrast door een eis tot schadevergoeding van 62 Australische gezinnen van een bedrag van 110.000 gulden. De gezin nen voelden zich bena deeld door een TV-spot, waarin McEnroe produk- ten van een firma in elec- tronica had aangeprezen. De firma ging in april van dit jaar failliet. De bewuste gezinnen voel den zich door de spot aan gespoord om een aankoop te doen, maar kwamen nimmer in het bezit van de bestelde waar. De eerste reactie van McEnroe, kort voor de uit eindelijk met grote moeite gewonnen partij tegen Le- conte, was kort: „Dat hele gedoe is toch te gek om los te lopen. Ik concentreer me liever op het tennis". De Amerikaan gaf de zaak in handen van zijn verte genwoordigende bureau Advantage International. De belangenvereniging van gedupeerde gezinnen wil overigens ook schade vergoeding vragen van de artiest Sammy Davis jr., die een soortgelijke recla mespot heeft verzorgd. Weer boete De Amerikaan John McEnroe is vandaag in Melbourne opnieuw be boet. Hij kreeg 1500 dollar (ruim 4000 gulden) boete opgelegd omdat hij in zijn kwartfinale-wedstrijd van gisteren tegen de Frans man Leconte een toe schouwer had uitgeschol den. Eerder was de Ame rikaan met 1250 dollar be boet wegens belediging van een scheidsrechter. Die eerste straf leverde McEnroe automatisch een schorsing van drie weken op omdat hij dit jaar reeds voor meer dan 7500 dollar is beboet. De schorsing gaat 9 december in. Het zal de Amerikaan niets doen omdat hij in de laat ste drie weken van dit jaar geen toernooi op het pro gramma had staan. MELBOURNE Michiel Schapers is in de voetspo ren gestapt van een illus tere landgenoot dank zij zijn prestaties tijdens de open Australische tennis kampioenschappen. Hoe wel de de 27-jarige Rot terdammer natuurlijk ver verwijderd blijft van het niveau dat Tom Okker ooit bereikte, heeft hij met zijn plaats bij de laat ste acht van de titelstrijd in Melbourne voor een (bescheiden) stukje tennis- historie gezorgd. Okker, die in 1969 derde op de wereldranglijst stond, be reikte in Melbourne in 1971 de halve finales te gen de Australiër Ken Ro- sewall. Schapers, die in een paar maanden tijd duikelde op de wereldranglijst van een plaats je bij de beste honderd naar een positie in de buurt van de 180, heeft met zijn vandaag voortgezette succesreeks in twee opzichten de wind mee. Financieel legt zijn kwartfina leplaats hem geen windeieren, omdat hij aan zijn optreden op Kooyong inmiddels een kleine veertigduizend gulden heeft verdiend. Welk bedrag een welkome aanvulling betekent voor zijn totaalverdiensten dit jaar van ongeveer een ton. Maar bovendien ziet de Rot terdammer zijn notering op de wereldranglijst met mogelijk een honderd plaatsen verbete ren. Waardoor hij zich moge lijk de beste klassering uit zijn carriere gaat bezetten. In de kwartfinales ontmoet Schapers nu de Zweed Stefan Edberg, die op de rand van uitschakeling balanceerde te gen de Australiër Wally Ma- sur, eerder bedwinger van Menno Oosting. De als vijfde geplaatste Edberg verloor de eerste twee sets tegen Masur en kon het tij pas doen keren in de tiebreak van de derde Ook de Zweed Mats Wilander drong door tot de laatste acht. Hij won in de achtste finales in drie sets van de Amerikaan Tim Wilkison, Wilander speelt in de kwart-eindstrijden tegen Johan Kriek (Vst), die in 1981 en 1982 de open Australische titel veroverde. De Engelsman John Lloyd bereikte net als Schapers verrassend de laatste acht door de als zevende ge plaatste Zweed Joakim Ny- ström uit te schakelen. Regenval Wegens zware regenval kon er gisteren op Kooyong pas veel later dan de bedoeling was worden begonnen. Johan Kriek, John McEnroe en Slo bodan Zivojinovic rekenden vervolgens af met hun tegen standers. De Joegoslaaf Slobo dan Zivojinovic, eerder dit jaar opvallend bezig op Wimbledon met een zege op Wilander, schakelde de als achtste ge plaatste Amerikaan Tim May- otte uit. „Gentleman Tim" was alleen in de eerste set op dreef. Daarna maakte de dubbelspel- partner van Boris Becker de dienst uit. De kwalificatie van John McEnroe voor de kwartfinales van. het toernooi om de open Australische tenniskampioen schappen hing trouwens aan een zijden draadje. De als tweede geplaatste Amerikaan stond op één van de buitenba nen tegen de Fransman Henri Leconte in de tiebreak van de vierde set met 5-1 achter en was dus nog slechts twee sla gen van de triomf verwijderd. McEnroe, die weer eens een waarschuwing kreeg voor een obsceen gebaar, herstelde zich echter, won de tiebreak alsnog met 7-5 en gunde Leconte in Michiel Schapers behoefde voor zijn zege slechts één set in actie te komen. de vijfde set nog slechts i game: 6-1. Dames Bij de dames plaatste de als tweede» geplaatste Amerikaan se Martina Navratilova zich zich vandaag voor de halve fi nales van het enkelspel bij de dames. Navratilova won in de kwartfinales met 6-2, 6-2 van de Tsjechoslowaakse Helena Sukova. Voor Martina Navra tilova was het de revanche voor de nederlaag, die zij een jaar geleden in de halve fina les van hetzelfde toernooi te gen Sukova leed. De Amerikaanse Chris Evert- -Lloyd, die als eerste geplaatst is, bereikte ook de laatste vier door in twee sets te winnen van de Bulgaarse Manuela Ma- leeva, die als zevende geplaatst was. Evert, die in Melbourne de titel verdedigt, speelt in de halve finales tegen de als vijf de geplaatste Westduitse Clau dia Kohde, die de Zweedse Ca- tarina Lindquist met 6-4,6-0 uitschakelde. Marcella Mesker bereikte de derde ronde van het dames dubbelspel. Met de Francaise Pascale Paradis versloeg de Haagse het Amerikaans/Au stralische koppel Elise Burgi- n/Elizabeth Sayers-Smylie in drie sets: 3-6, 6-4, 6-3. Marcella Mesker werd later met haar Franse dubbelspel- partner Pascale Paradis in de derde ronde van het dames- -dubbelspel uitgeschakeld. De Nederlands/Franse combinatie verloor met 4-6 en 2-6 van Martina Navratilova en Pam Shriver. UITSLAGEN: Herensnkelspel achtste finales: McEnroe (vst)-Leconte (Fra) 5-7, 7-6. (7-4), 3-6. 7-6 (7-5). 6-1; Kriek (vstj-Lapidus (vst) 6-3, 6-4, 6-3; Zivo- (Joe)-Mayotte (vst) 2-6, 6-4, wegens blessure; Edberg (Zwe) - Wal ly Masur (Aus) 6-7, 2-6, 7-6, 6-4, 6-2; Wilander (Zwe) - Tim Wilkison (vst) 7-6, 6-3, 6-3; Lloyd (Gbr) - Nyström (Zwe) 6-2, 1-6, 6-4, 6-7 en 6-4. Damesenkelapel kwartfinales: Navra- tilova(vst) - Sukova (Tsj) 6-2, 6-2; Lloyd (vst) - Maleeva (Bul) 6-3, 6-3; Kohde (Wdl) - Lindquist (Zwe) 6-4, 6- 0; Mandlikova (Tsj) - Garrison (vst) 2- 6. 6-3, 6-3. Damesdubbelspel Tweede ronde: Mesker/Paradis (Ned- /Fra) Sayers/Smylie (vst/Aus) 3-6, 6-4, 6-3. Voetbal Manchester United heeft zich versterkt met de verdediger Johnny Sivebaek van Vejle BK. Voor de 24-jari- ge Deen werd een transfersom van 800.000 gulden betaald. „Het nut is natuurlijk niet precies in geld uit te drukken, maar naar mijn idee verdient een goede manager zichzelf ook terug. Zo moest FC Twente in het verleden spe lers verkopen om het hoofd boven water te houden. Door dat je goede contacten hebt en weet wat er te koop is kun je meer geld krijgen bij de ver koop. Door mijn contacten ben ik bijvoorbeeld in staat om veel buitenlandse wed strijden te regelen, die hun geld wel opbrengen. Ook naar de sponsors toe is het niet on belangrijk wanneer er altijd iemand aanspreekbaar is". (Manager Ton van Dalen in voetbal en management) „Jaarlijks komen er vijftien invitaties voor internationale ontmoetingen bij de KNVB binnen. Negen of tien gaan dan naar Keizer. Ik snap dat niet, want de UEFA of de FIFA zet meestal een duel op naam. waarna de KNVB de rest zelf mag verdelen. Maar hoe rijmt dat dan met die zo genaamde rangvolgorde. Toen al heb ik tegen Van der Kroft gezegd: Haal mij maar van die Europese lijst af, want het heeft toch geen zin. Op zijn aanraden heb ik dat niet ge daan. Andere dingen zijn be langrijker dan goed fluiten. Het kweken van relaties, die het werk voor je doen, bij voorbeeld. Keizer is daar zeer geslepen in. Hij had altijd mr. Jan Guyt, die ook in Volen- dam woonde, bij zich. Ik heb het meegemaakt dat hij tegen Guyt zei: Zeg, bel jij Leo of die journalist even en vertel dan dat ik vanavond goed heb gefloten in het buitenland. Nu Gyyt in de bak is beland, durft Keizer te zeggen dat Guyt over zijn rug omhoog wilde. Nou ik weet wel an ders". (Henk van Ettekoven in het Algemeen Dagblad) „Nederland moet internatio naal trachten bij te blijven met de achterhoede. West- Duitsland is ons al voorbijge streefd en aan Spaans, Ita liaans of Joegoslavisch niveau moet je al helemaal niet den ken. Naar mijn mening doet collega Heger er dan ook ver standig aan om een jong team naar de wereldkampioen schappen in Spanje te sturen. Hagens en Kragtwijk doen so- wieswo al niet meer mee, en de rest moet gewoon vriende lijk worden bedankt voor het veiligstellen van deelneming en aan de kant stappen voor jeugd. Ebeltjes, Te Velde, Van Poelgeest, Van Egmond, Bott- se, De Waard, die jongens moeten naar Spanje. Dat we reldkampioenschap moeten we gewoon als opleidingsstage zien. Goed, dan eindigen we misschien nóg een plaatsje la- „Er wordt wel beweerd, dat in Nederland veel Moluks ta lent rondloopt. Het is moge lijk maar mentaliteit en ka rakter schieten te kort. Die jongens heb ik altijd voorge houden: Wanneer je als prof wilt slagen, is het een voor waarde dat de hele familie achter je staat. Anders kun je het wel vergeten. Ze zijn nu eenmaal snel geneigd op te geven. Een neef van me - nee, geen Tahamata - heb ik bij Standard gebracht. Hij zit nu twee jaar in het voetbal-inter naat, traint met het eerste en speelt in het tweede. Negen tien, is-ie, lijkt qua spel op mij en wordt gewaardeerd. Zijn ouders heb ik op hun belang- Jan Zwartkruis: „Respect v Cruijff was groot". „Als ik met Willem van Ha- negem praat over zijn jeugd, dan komen vaak zaken als het straatvoetbal en de jeugd trainer van Velox ter sprake. Die wees op zijn fouten en hielp hem zijn talent verder te ontplooien. Maar neem nu mijn jeugd. Alleen van m'n vader heb ik iets over voetbal geleerd. Bij DFC werd ik door iemand getraind, die in de WAO zat. Bij Feyenoord stond een afgekeurde taxi chauffeur voor de groep en de eerste jaren bij Sparta werd er maar aangerommeld. Pas toen ik 17 was, ging Mircea Petes- cu voor het eerst met me wer ken. Een leeftijd, waarop Jo han Cruijff al in het eerste van Ajax speelde". (René van der Gijp in de Telegraaf) „In stralen geloof ik niet en door hypnose kun je niemand beïnvloeden, maar als je te genstander gevoelig is voor dat soort praktijken, kun je een tweekamp een beslissende wending geven. Als Timman tegen Kortsjnoj zou moeten schaken om de titel, hij zou mij meenemen en overal be kend maken'dat ik de tegen stander kan beïnvloeden, hoef ik niets anders te doen dan op de eerste rij in de zaal te gaan zitten en Kortsjnoj aanstaren. Die man heeft dan al verlo- (Sportpsycholoog Ferdi Oyen in het Parool) „Johan was niet alleen als voetballer geniaal, maar ook een geboren leider met een geweldige autoriteit. Ik had bewondering voor zijn filoso fie over voetbal. Johan was altijd zeker van zichzelf. Op de gang, voor de wedstrijd, gaf hij nog kreten weg aan journalisten, terwijl anderen het in hun broek deden. Het respect onder de spelers voor Cruijff was groot. Tijdens het WK in Argentinië, waarvoor Johan had bedankt, kwamen we na de eerste ronde in Cor doba terecht. Het was in Men- doza allemaal niet zo vlekke loos verlopen, dus hielden we een bespreking. Op een gege ven moment zei Robbie Ren- senbrink, normaal gesproken een timide jongen die altijd een bescheiden bijdrage le verde aan de discussie: „Jon gens, laten we er nu maar niet omheen draaien, we mis sen Jopie. Het werd toen doodstil". (Jan Zwartkruis in NRC/Handelsblad) REMISE IN EERSTE PARTU VAN HERKAMP MONTPELLIER Voor negen oplettende belangstel lenden en één slapende toeschouwer heeft Jan Tim man in Montpellier de eerste aanval van Misja Tal af geslagen. In de eerste partij van de herkamp om de vierde en laatste plaats in de halve finales van het kan didatentoernooi zag de met wit spelende, 49-jarige oud- -wereldkampioen uit Riga na 22 zetten en vier uur het nutteloze van verdere winstpogingen in en bood remise aan. Timman accepteerde het aanbod zonder een se conde bedenktijd. De tweekamp tussen Timman en Tal ging gisteren vier weken later van start dan reglementair voorgeschreven. In het kandi datentoernooi eindigden beide grootmeesters begin november achter de Russen Joesopoev, Vaganjan en Sokolov op de gedeel de vierde plaats. Hoewel de extra tweekamp volgens de regle menten drie dagen later moest beginnen, nam de dodelijk ver moeide Tal het initiatief tot uitstel. Tot zijn verwondering kreeg hij bijval van de zestien jaar jongere en fittere Timman, die als kleine zelfstandige oog had voor de lucratieve aspecten van de match. Na vele verwikkelingen werden de financiële afspraken tenslotte naar nul teruggedraaid, zodat Timman met een wrange bijsmaak en een vergoeding van de Nederlandse Schaakbond naar Montpellier terugkeerde. Gespannen Voor het eerste treffen maakte kettingroker Tal een gespannen indruk. Tien minuten voor het aanvangsuur drentelde hij ner veus over het twintig centimeter hoge platform van vijf bij drie meter in het weggemoffelde kamertje in het sousterrain van het gemeentehuis. Timman kwam klokslag drie uur binnen en deed na de tweede zet zijn jas uit. Toen waren de contouren van de Engelse opening juist zichtbaar. Met zijn vijfde zet ging Timman over tot een weinig gespeelde variant, die hem wel materiële voordeel opleverde, maar tegelijkertijd een geduchte achter stand in ontwikkeling. Met het pionoffer op d4 stak Tal op de zevende zet het bord in brand. Theorie nog allemaal, maar wel van een ongebruikelijk soort. Er volgde dame-ruil en binnen een kwartier was er een positie ontstaan, waarbij zwart een plus-pion had, maar- opge scheept zat met het structurele probleem hoe zijn ontwikkeling te voltooien. Spelenderwijs vond Tal de beste (ongetwijfeld thuis voorbereide) zetten. Hij dwong Timman ermee tot uiterste behoedzaamheid. Het ging daarbij vooral om de vraag of Ld7 (elfde zet) speelbaar en houdbaar was tegenover de koningsaanval, die dreigde. Het leek er wel op. Timman permitteerde zich na een half uurtje nadenken zelfs een tweede pion (b4) mee te pakken. Het lokte een nieuwtje van Tal's kant uit: 15. Lf7. De combina tie-mogelijkheden waren legio en het kostte Timman nogmaals een half uur voor hij hij met Tc2 riposteerde. De pressie en drei gingen van wit oogden vervaarlijk. De zwarte koningsloper werd vastgenageld aan zijn weinig benijdenswaardige plaats op f8 en Timman leek in moeilijkheden. Temeer omdat hij na vijf tien zetten al één uur en vijftig minuten bedenktijd had ver bruikt. Maar de dreiging was meer schijn dan werkelijkheid. Tempoverlies Timman had nog altijd twee pionnen extra en de Amsterdamse grootmeester aarzelde niet ze terug te geven, toen Tal de a- en b-lijn annexeerde. Hij concentreerde zich op de bevrijding van zijn loper. In die opzet slaagde hij op de achttiende zet. Dat het lukte, was mede te danken aan het tempo-verlies, dat Tal zich permitteerde door eerst de pion op a7 mee te nemen alvorens de loper ijzersterk op e3 te posteren. De ene zet extra, die dat kost te, gebruikte Timman voor de bevrijding van zijn koningsloper. Enkele zetten later gaf Tal met zijn remise-aanbod te kennen, dat ook hij het evenwicht niet verbroken achtte. Partijverloop r Pgl-f3, Pg8-f6; 2. Lc8-d7; 12. 0-0, f7-£6; Lb5-c4. Pc6xb4; 14. e4-e5, Ta8-c8; Lc4-f7, Tc8-c2; 16. Tfl-bl. Pb4-d3; 17. Lb2-d4, f6xe5; 18. Ld4xa7, e7-e6; 19. Tblxb7, Lf8-d6; 20. La7-e3, Pd3-c5; 21. Tal-a8+, d8-e7; 22. Tb7xd7+, remise op voorstel van wit. Van der Plas en Landwer maken wedstrijd niet af LEIDEN De zaalvoetbal competitie beleefde gister avond een woelige aflevering. In de hoofdklasse werd het duel tussen Van der Plas ze ven minuten voor tijd ge staakt. In de interregionale klasse verloor koploper Zwar- tewolf een punt aan Grovo (5-: 5), en verspeelde Glasbergen een ruime voorsprong tegen Ceverbo (6-6). Lugdunum boekte een belangrijke 2-5 overwinning bij Spartaan '20. - De ontmoeting tussen Van der Plas en Landwer verliep aan vankelijk zonder problemen. Toen scheidsrechter Rijsdam Loek van Kesteren (Landwer) direct na rust voor twee minu ten naar de kant stuurde, ont stond er echter enige irritatie in het veld, die nog werd ver hevigd toen ook Hennie Zoet (twee minuten), en even later zelfs doelman Willem van Harskamp (vijf minuten) naar de kant „mochten". Met nog slechts twee spelers in het veld restte de leidsman niets anders te staken. De Katwijkse for matie kwamen overigens op naam van Koos Schonewille; en Jaap van Duyn (beiden tweemaal), terwijl Peter Taal man voor Landwer raak- schoot. Koploper van de interrregio- nale klasse Zwartewolf kwam matig voor de dag tegen het laaggenoteerde Grovo. De Waddinxveners namen een verrassende 0-2 voorsprong, die door Hennie Koet en Ger Nagtegeller teniet werd ge daan. Koet verzorgde voor rust opnieuw de gelijkmaker (3-3). Nadat Grovo in de twee de helft nogmaals een voor sprong had genomen (3-4) bo gen Bennie de Roo en ander maal Koet de achterstand voor het eerst om in een voor sprong. Vier minuten voor tijd moest de gastheer echter te recht alsnog een punt af staan: 5-5. Lugdunum toonde karakter bij Spartaan '20. Nadat de Leidse ploeg een nonchalante start met een 2-0 achterstand had moeten bekopen, verkleinde Frans Sjardijn in de eerste helft de achterstand al tot 1-2. Na de pauze was Lugdunum heer en meester. Dankzij twee doelpunten van zowel Chris Gubler als Harm de Vos, die zeer fraai scoorde, ging de ex- drager van de rode lantaarn met twee kostbare punten naar huis. Een oppermachtig Glasbergen benutte de eerste helft om een schijnbaar beslissende 0-5- voorsprong te nemen op Ce verbo. Jan Hogewoning doel puntte driemaal, broer Peter eenmaal en Huug Aandewiel schoot ook eenmaal raak. Na de rust vatte Glasbergen het te makkelijk op. De Dordrechte- naren kwamen sterk terug tot 4-5. Jan Hogewoning leek, met nog ruim twee minuten te spe: len, redding te brengen door ook 4-6 aan te laten tekenen. Voor Ceverbo was de resteren de tijd toch nog voldoende om tweemaal te scoren. Zelfs doel man Gijs Guyt, die de laatste minuut nog een strafschop stopte, kon dat niet verhinde- Rothengatter zet advertentie EINDHOVEN Terwijl Jan Lammers in de Verenigde Sta ten een contract tekenen bij het Indy-team van Dan Gur- ney heeft Huub Rothengatter een hoogst opmerkelijke in haalmanoeuvre trachten uit te halen. De enige Nederlandse formule I-coureur van dit mo ment liet afgelopen weekeinde in een landelijk ochtendblad in kleur een advertentie opne men, waarin hij een multi-na tional in electronica in Eind hoven publiekelijk benaderde voor sponsoring. De?e opzien barende ronde kostte Rothen gatter, die zich afgelopen sei zoen in een Osella regelmatig kwalificeerde voor grand prix, 50.000 gulden. De verbaasde electronica-gigant in Eindho ven heeft inmiddels gerea geerd met het aanbod in elk geval de advertentiekosten te betalen. Rothengatter was af gebeeld in een formule I-boli de met „Philips" op de flan ken. Uit de eerste contacten, heeft Rothengatter de indruk gekregen dat er wellicht nader zaken kunnen worden gedaan. Sportwereld Voetbal Voor woensdag 18 december zijn de volgende in haalwedstrijden in de eerste divisie vastgesteld: Heeren- veen-SVV, Telstar-Wagenin- gen, Vitesse-Volendam, Em- men-Helmond Sport en PEC Zwolle-SC Cambuur. Boksen Arnold Vanderlij- de heeft in Helsinborg de Zweedse super-zwaargewicht Hakan Broek verslagen. Na het gevecht over drie ronden, dat was aangegaan op verzoek van de Zweed, won Vanderlij- de op punten.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9