Omwegen Thalassois een zaligmakende therapie aan de Hazerswoudse Rijndijk Kleuterbad moet wijken voor vijfde tennisbaan Weinig animo voor snel herstel molen De Salamander SNOEIEN IN GROENE DOLK INA1_ E IDEN OMGEVING CatdóeSomont DINSDAG 3 DECEMBER 1985 PAGINA 13 Doof 1 nr;.Ik maak helemaal niet -I-iii/aak lawaai. Ik geef toe dat ^*Gk die ene keer buiten mijn boekje ben gegaan, maar paar heb ik de buren mijn excuses voor aangeboden". Voor het hekje van de kan- stond gisteroch- ng vsjtend een man op leeftijd, dwat^jjn grijze haren sierden de kop van ie- 'bedrimand die er naar uitzag al va|es uit het leven te willen efialen wat er in zat. Hij een grijs pak en om 'bedri^ijn nek had hij een witte tallatKvollen sjaal gedrapeerd. Hij ekkejwas dicht tegen het hekje en grcvoor in de rechtszaal gaan n flofctaan. Zijn bovenlichaam ïvuilc^ing er iets over heen. Hij opba^ceek de rechter recht in de riooogen. g zwa stan tU heeft op 21 juli dit jaar nachtrust verstoord. Om weihalf twee s' nachts draaide logiscu zo hard muziek, dat de bedri^genten die door de buren waren gewaarschuwd, het nk ofal van verre konden horen. onveiDe muziek stond zelfs zo zulhard, dat u het gebel en ge- envoibonk van de agenten op uw en. Dideur niet eens hoorde", al- i voodus kantonrechter Rigters. n peiii(lk was naar een feestje ge- t tuiïweest en was daar een beet- onveije doorgezakt. Thuis heb ik an h<dat nog even voortgezet, der an ^<Toen ik de volgende dag tot kWam, heb ik de buren mijn excuses aange- va boden", aldus de verdachte. ,„U heeft de pest aan uw bu- dren, lees ik hier", zegt de el kantonrechter „klopt dat lanc „Ach, dat valt wel mee", merkte de verdachte op °°r G „maar ik heb de pest aan boui mjjn bovenbuurman omdat snngj mjj wjj voorschrijven ^n hoe ik moet leven. Hij zegt dat zijn kinderen biol< r bed i ik z ndsl^ vanaf die tijd geen plaatje ïednJkrneer mogen draaien of op schammjjn orgei spelen, want dat !lt Sfheb ik ook". Plotseling riep I de verdachte heel hard: „Als je zulke buren hebt, dan word je krankzinnig". he lei Kantonrechter Rigters zag de papieren nog eens ni zei: „De buren worden ders ook gek van u. Volgens uw buren maakt u regelma tig lawaai. Die avond dat de agenten kwamen, werden vijf luidsprekerboxen, ver sterkers, twee radio's en een scanner in beslag genomen. Heeft u die al weer terug Terwijl de man nog iets meer naar voren helde, zei hij dat hij inmiddels de spullen weer terug had er ontkende verder ten stellig ste dat hij nog lawaai maak te. „Dan is nu het woord aan de officier van justitie' zei de rechter. De officier eiste 150 gulden boete of drie dagen hechte nis en als de man weer la waai zou maken dan kreeg hij de apparatuur niet r terug. Terwijl de officier deze zinnen uitsprak, snelde de verdachte naar het ande re eind van het hekje. Hij nam vlak voor de officier plaats, waar hij wederom over het hekje ging hangen. „Wat zegt u precies", schreeuwde de verdachte. „De officier eist 150 gulden boete" riep de rechter terug „maar ik vonnis 100 gulden boete". „Wat?" riep de nu De verdachte bleek doof zijn... Visser De man zou gevist hebben zonder visvergunning moest bij de kantonrechter voorkomen. „Mijn zoontje wilde eens vissen, omdat hij bij Sesamstraat had gezien dat Bert en Ernie gingen vissen. Nu heb ik zelf nog nooit gevist en ik hou ei ook helemaal niet van maar ik kocht voor die jon gen van mij een hengeltje van een rijksdaalder bij de Hema en wij gingen vissen. We stonden er nog maar net een kwartier, toen die agent eraan kwam en ik een bekeuring kreeg. Maar ik viste niet, mijn zoontje van zes jaar deed dat. Een volwassen kerel gaat toch niet met zo'n hengeltje twee-vijftig langs de sloot staan". De man haalde het hengeltje als bewijs tevoor schijn. De officier eiste toch 20 gulden boete, omdat het woord van een agent nu eenmaal eerder wordt ge loofd dan dat van een eer zaam burger. Het roepen van de man, dat zijn rechts gevoel werd aangetast en dat het hem niet om die twintig piek ging, was voor niets. De rechter vonniste conform de eis. SYLVIA VAN LEEUWEN „DEZEE, DEZEE!", RIEPEN DE OUDE GRIEKEN, EN VONDEN HUN HEIL VV Op mijn omwegen door stad en land 9 kom ik graag mensen tegen. U kunt 9 mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen 9 tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 H9Hk*$ &9IHH - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Piclers „Thalatta, Thalattaü", „De zee, de zee!!", riepen de oude Grieken, helemaal door 't dolle, toen ze onder Xenop- hon die mij destijds heel wat last bezorgd heeft bij het vertalen van zijn Anabasis uit Azië terugkwamen en daar opeens „hun" zee weer zagen. Een dergelijke uitroep weerklinkt nu, pakweg 2500 jaar later, op een voormalige boerenhoeve aan de Hazers woudse Rijndijk: „Thalasso, thalasso!" En dat betekent voor een deel „kassa, kassa", maar tegelijk wil het zeggen, dat op de oude, gerestaureer de boerderij Rijnhoven de oerkracht van de zee sinds kort opgenomen is in het pakket van schoonheidsbe handeling en huidtherapie. Rijnhoven is zowaar een „thalassocratie" geworden: hier heerst het zeewater op een mysterieuze wijze, maar toch effectief. De vrouwe die dit al bestiert heet Iris Troost of eigenlijk De Bruijn, sinds ze een jaar of zeven ge leden trouwde met Willem Pieter, die zich ter plekke ging wijden aan de wonder lijke wederwaardigheden van de micro-computer; mini-verkenning van de 21ste eeuw en haar Rijn hoven is sinds febr. '83 een Huid- en Schoonheids-insti tuut, dat nu ook Kuuroord mag heten. Beschouw het maar als een moderne, sterie le, doch gezellig verpakte ere-dienst aan huid en schoonheid. Geen modderba den, maar een veelbelovend zeebad binnen de bedijking van Rijnhoven. Ik kan me nog herinneren, dat bijna drie jaar terug een kruistocht tegen onzichtbare puistjes werd aangekondigd met een ingehouden kreet: „Uw huid vraagt aandacht!" De meeëters waren daar de bet aan en ten dode gedoemd, op de verbouwde boerderij. Zelfs het producerend haar zakje werd er iij een rustfase teruggedrongen. Stop haar groei. Harsbehandeling, hars nagels (uitkomst voor nagel bijters), kinesie-massage, waar geleerden en artsen achter konden staan. De bron der eeuwige jeugd was ont dekt en Iris was in het pol derland langs de Oude Rijn de priesteres die de cultus ging versieren daar waar eens de koeien loeiden. Wij konden onze huid nog red den. En tegen een speciaal tarief schoot artilleriste Iris ook nog met een bruinings- kanon dat de zonnebank die je huid naar de knoppen zou kunnen helpen als je Tenslotte word je opgebaard, gewikkeld in folie. En daarna ben je helemaal herboren. thearpie. Het is geen wonder- methode, maar ik zie resulta ten!" Mensen willen tijd en aandacht hebben. Aan die voorwaarde wordt op Rijnho ven voldaan; „daarom kan die therapie ook echt wer ken", meent Iris Troost, die ook de beschikking heeft over een erkende diëtiste, een gezellige koffiebar (voor een vers bakje troost na af loop), en een open haard. En dan, eventueel, de sauna in, als de fysieke conditie van de cliënt dit mogelijk maakt. Geen middel blijft onbe proefd om het leven zo aan genaam mogelijk te maken en te verlengen. Je bent toch al zo kort op deze aarde. Opdoffers i het moeten mee maken, in een ware oase van rust, met Iris als geruisloze tactica aan het thalasso-bad: uw poriën staan open om de reinigende werking van de Bretonse zee-algen (een lui volkje overigens; o zo lazy and blue) te ondergaan. Na een eerste rustpauze geeft Iris dan een langdurige hy- dromassage, waarbij ze u on der water opdoffers verkoopt met een krachtige, pulseren de warme waterstraal, daar bij alle onderdelen van uw li chaam behandelend. Daar draait zij haar hand niet voor om. Het zou me niet verba zen als ze ook nog, tegen een extra vergoeding, een wiege liedje zong. Maar daar heb ben we het niet over gehad. Ze blijft wel wijzen op thera pie en rust en geleidt u, al doende, naar een volkomen ontspanning die na afloop van het bad de „pakking" biedt. Die pakking is het ein de na een haar- en ge zichtsmassage en mondt uit in een geheel en al re laxed liggen, gewikkeld in royale warmte-isolerende fo lieladen, waardoor „een ui terst aangename en ontspan nende gloeiwerking optreedt. Daarna is het een kwestie van heerlijk afdouchen en nog even nagenieten aan de bar waar de koffie steeds vers is". Je bent tenslotte weer heerlijk verfrist uit de branding gekomen. „Ik vind 't heerlijk om te doen", zegt Iris Troost, voor de wet De Bruijn. Dit was het verhaal van pak kingen en baden, onder Bre tonse invloeden. Hoop voor mensen met reumatische of gewrichtsaandoeningen, met huidaandoeningen, met ern stige stressklachten, voor lui met gewichtsproblemen. En dan nog verricht Iris Troost haar ingrepen, via massage, lymfe-drainage volgens dr.Vodder, (een vochtige Doctor Bibber) en pince- ments volgens de beproefde methode van dr.Jaquet; en ook oormassage (sodehannes), shiatsu-massage (voor mij hoeft het niet), hoofdhuid massage, panniculose behan delingen en verrichtingen aan de bikinilijn. Het is i geweest. U ziet want ik heb een glimp het nieuwe oude leven opge vangen. Thalasso! Naderhand te consumeren met een schepje suiker en een wolkje koffiemelk. En duikt u nog eens extra een keer in zee, aan de zuidkust van Bretag- ne. Daar is de Golf van Bis- caye, en het is er doorlopend ijzingwekkend koud. Maar kom je terecht op Rijnhoven, Hazerswoude, dan is er maar één troost die vakbekwaam helpt... Excellent zeebad Steeds meer mannen ook kwamen, op de huid gezeten door Iris, op Rijnhoven hun opwachting maken. Het elek trisch ontharen was voor hun niet zo belangrijk, maar ze konden er de teleangiectasien laten verwijderen, afslanken ook. Nee, Iris Troost heeft goed geboerd, de afgelopen paar jaar. Maar ze wilde meer. Dat is nu de thalasso- therapie geworden. „Ik heb een paar maanden voorzich tig proefgedraaid, maar nu ben ik overtuigder dan ooit: thalasso-therapie werkt echt. Het is een fantastische be handeling". Thalasso-therapie is een com binatie van een zeebadthera pie onder toevoeging van zee-algen en mineralenpre- paraten. Het is al heilzaam als je dit verneemt. Iris voegt daar, met een opgeruimd ge zicht, een zogeheten hydro- massage aan toe. Dat is een onderwater-massage waar door het „gehele lichaam zich ontspant en de revitaliseren de werking van de thalasso- therapie sneller kan opne men". Wat er in het bad zit is niet mis, en wat je van ver haalt is lekker: gevriesdroogd en volledig gezuiverd zeewa ter, dat uit de Atlantische oceaan bij Bretagne is ge haald. Bretons allerlei, in combinatie met eveneens ge vriesdroogde (voor mij een volkomen nieuwe term) al gen. Onder invloed van deze plukzuivere tuttifrutti kunt u een nieuw mens worden. Het is een wederdoop; dat mag u rustig van de therapeute aan nemen. De Grieken waren bij het zien van de zee alleen al geheel opgekalefaterd, maar ook gevriesdroogd maakt de zee een opmonte rende indruk. En wij mogen volmondig het kinderversie nazeggen van Jonas in de wallevis, „die vannacht ge vangen is in het zoute water, kindje hou je snater, kindje hou je lachebek, van je één, twee, drie...!" En dan lig je zó in het bad bij Iris Troost. In alle privacy, en niet geobser veerd door Willem Pieter met z'n micro-computers. Thalasso viert hoogtij op Rijnhoven, compleet met sau na en ontspanningsmogelijk heden. De behandeling is in tensief en de nasleep vrien delijk en prettig. Iris: „Het is een fantastische ontspanning en behandeling, met opmer kelijke resultaten. Ik heb klanten, doodgewoon, die door werk of privé-proble- men onder zware druk leven. den. Maar ook cliënten met huidaandoeningen vinden na enkele weken al baat bij deze Als een onderwaterse zeemeermin lig je op Rijnhoven te hopen op een nieuwe toekomst LEIDSCHENDAM De Leidschendamse gemeente raad heeft kennelijk weinig trek in het op korte termijn restaureren van de molen De Salamander. Daarvoor zou volgend jaar 600.000 gulden beschikbaar moeten komen. De overgrote meerderheid van de raad wil echter eerst een onderzoek naar de financiële haalbaarheid, de echte kosten en de eventuele jaarlijkse ex ploitatielasten. Dit blijkt uit het schriftelijk antwoord op de algemene be schouwingen bij de begroting voor volgend jaar. De monde linge behandeling van de be groting is in Leidschendam op 9 en 16 december. Het CDA zegt blij te zijn met de mogelijkheid de molen in oude glorie te herstellen, maar wil op de begroting slechts 50.00C gulden voor een onder zoek beschikbaar stellen. In het onderzoek zou ook de plaats van de molen moeten worden betrokken. Het zicht op de molen mag niet door be lendende bebouwing aan het oog worden onttrokken en bo vendien moet de molen in ver band met de recreatieve func tie goed bereikbaar zijn. De VVD is ongeveer dezelfde me ning toegedaan. De PvdA- fractie wil dat de gemeente hooguit een kwart van de ge raamde totale kosten betaalt. De fractie Gemeentebelangen vindt wederopbouw minder urgent dan verfraaiing van de woonomgeving. De fractie wil slechts 100.000 gulden beschik baar stellen. LEIDERDORP Inwoners van Leiderdorp kunnen zater dag 7 december zelf snoeien in het openbaar groen van de „groene dolk" in Voorhof. Die mogelijkheid biedt de afdeling groenvoorziening van de dienst gemeentewerken tussen 10.00 en 13.00 uur. Doel van de actie is de bewoners meer bij het groen te betrekken. Gezaagd hout mag mee naar huis worden genomen. De deelnemers verzamelen zich om 9.30 uur bij basisschool Elckerlyc aan de Klimopzoom 41. Bij de aanleg van de wijk Voorhof is een groot aantal bomen en struiken geplant. De snelle groeiers, zoals wilg en populier zijn in vrij korte tijd uitgegroeid tot behoorlijke bomen, die de wijk in korte tijd een groen aanzien hebben gegeven en het klimaat daar gunstig beïnvloeden. De langzame groeiers, zoals eik, beuk en lijsterbes worden verdrongen door de snel le soorten als deze niet bijtijds worden gesnoeid. De onstuimi ge soorten worden teruggezaagd en het afgezaagde materiaal moet op hopen worden gesleept. Verder moet het werkter rein worden gezuiverd van losse takken. Medewerkers van de afdeling groenvoorziening instrueren de vrijwilligers, die in groepen van vijf aan de slag gaan. Het werk wordt uitge voerd met handgereedschap, zoals zagen en snoeischaren. Er is voldoende gereedschap aanwezig. Aanmelden bij de ge- meentewerf, Simon Smitweg 9, tel. 411365. ZOETERWOUDE De commissie openbare wer ken van Zoeterwoude heeft gisteravond het licht op groen gezet voor een nadere uitwerking van de herindeling van sportpark Haasbroek. Het gaat dan met name om uitbreiding van het aantal tennisba nen van vier (die er thans liggen) naar vijf en de daarmede gepaard gaande verplaatsing van het kleu terzwembad. Over aanleg van een verhard handbal- veld plus aanpassing van de trainingsveldaccommo datie van voetbalvereni ging SJZ was men het in een eerder stadium al eens. Voorts ligt het in de bedoe ling de behoefte aan tennis nader te analyseren zodat wellicht zelfs al gedacht zou kunnen worden aan een zes de tennisbaan voor de (na bije) toekomst. Toen enige tijd geleden de herindeling van het sportcomplex ter sprake kwam was daarbij niet inbegrepen de uitbrei ding van het aantal tennisba nen. Gedacht is in eerste in stantie aan twee locaties: op het huidige parkeerterrein of op het trainingsveld van SJZ. Beide mogelijkheden blijken bij nader onderzoek niet haalbaar. Enerzijds wordt het - door aanleg van een vijfde tennisbaan op het huidige parkeerterrein - on mogelijk auto's te parkeren bij het zwembad omdat de „doorgang" te smal wordt, terwijl anderzijds onder dat gedeelte hoofdleidingen lig gen voor gas, water, licht en riolering. Voorts ligt de loca tie van het trainingsveld van SJZ te ver verwijderd van de huidige tennisaccommodatie. De locatie van het kleuter- bad is derhalve de enige reële mogelijkheid voor een vijfde tennisbaan. Voordelen hiervan zijn dat het tennis park één gesloten geheel blijft, terwijl voorts na het verplaatsen van het kleuter- bad het leidingpakket naar dat kleuterbad tot een mini mum beperkt kan blijven (het wordt namelijk aange legd ter hoogte van de ma chinekamer) waardoor sto ringen die zich thans veel vuldig voordoen (breuk en lekkage ten gevolge van zet tingen) tot het verleden be horen. Een ruwe schatting van de kosten van aanleg van één tennisbaan en ver plaatsing van het kleuter zwembad geeft een bedrag te zien van 120:000 gulden. De commissie openbare wer ken is van mening dat het een goed plan is waarbij nog wel is gesproken over een kostendekkende huur van de tennisbaan. Burgemeester Houdijk merkte daarbij op dat de tennisclub niet de ex tra lasten behoeft op te bren gen van de verplaatsing van het kleuterbad en denkt dat dan een vrijwel kostendek kende huur bereikt zal kun nen worden. Door de uitbrei ding van het aantal banen zal ZTC tevens meer leden kunnen toelaten. CD A-woord voerder Belt kon zich moeilijk vinden in de hoge kosten van het opnieuw egaliseren en inzaaien van het trainingsveld van SJZ, alsmede het aanpassen van de drainage. „Neem daarvoor in ieder geval een bedrijf met kennis van zaken want op dat gebied hebben we al heel wat teleurstellingen te verwerken gehad", aldus Belt. De heer F. de Graaff van Progressief Zoeterwoude (PZ) wees er op de kosten voor de verenigingen zo laag mogelijk te houden vanwege terugloop van leden en ver hoging van contributie. Des alniettemin was woordingen. CDA -er Roes- sen stelde: „Op deze wijze van herindelen halen we het maximale rendement uit de mogelijkheden" en C. Stra- ver van PZ was van mening dat „alles aan het sportge beuren gedaan moet worden Y^at mogelijk is".

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13