m mededelingen gemeentebestuur 1 M Aj Vorstschadebij Franse sla I 2 t/m 6 dec. '85 binnen de perken leiden Onderzoek landbouw duurder Dit jaar meer kroten gezaaid Amaryllis 1 LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 NOVEMBER 1985 PAGINA Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 4 december a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. stelling bestemmingsplan Oostvliet- polder I Behandeling bezwaarschrift tegen bouw plan Nieuwe Rijn 19 Voorstel inzake verlenen krediet t.b.v. bouw centrale halte-accommodatie Sta- Copie brief bewoners Noordeinde inzake verkeersoverlast Copie brief Breestraat winkeliers inzake afsluiting Breestraat Copie brief aan Ministerie Verkeer en Wa- n lokaal open- Om 21.00 uur vergadert de commissie R.O. verder met de commissie Volkshuis vesting Agenda: Herziening woningdifferentiatie en planca- paciteit Stevenshof Aankoop grond in het bestemmingsplan De Kwaak in de gemeente Oegstgeest - Rv 279 B en W-besluit procedure woningbouw plannen 1986 J. van Campenlaan en Schubertlaan Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het stadhuis. Asfaltering fietspad Rijndijk begonnen Tijdens de afgelopen week is besloten on middellijk met de asfaltenng van het fiets pad Rijndijk (langs de Stevenshof) te begin nen. Er waren twee redenen om zo snel mo gelijk te beginnen: - de zeer slechte staat waarin het oude (te- gel)fietspad zich bevindt: - de verwachting dat, bij de snelle start, de asfaltering voor Kerstmis klaar kan zijn. Het werk (per gedeelte) bestaat uit: - het verwijderen van de oude tegelverhar ding: - het aanbrengen van een zandbaan. - het aanbrengen van de funderingslagen van het asfalt; Het aanbrengen van een toplaag zal later volgen. Gedeelte Het gedeelte dat nu onderhanden genomen zal worden, strekt zich uit van de aansluiting met de Dobbedreef tot de aansluiting met de Haagweg. Het fietspad aan weerszijden van de spoorlijn bij de Vink zal bij de reconstruc tie van dat gedeelte worden meegenomen. Verkeer Het fiets- en bromfietsverkeer dat het fiets pad gebruikt, kan op de gedeelten die in uit voering zijn. uitwijken naar de rijbaan. Dat gebeurt nu ook al vanwege de slechte toe stand van het oude fietspad. Aangezien de Rijndijk afgesloten is voor doorgaand gemo toriseerd verkeer zal dit geen problemen op leveren. De afzettingen en omleidingen voor het werk worden met borden aangegeven. De aansluitingen met de zijwegen vanuit de Stevenshof zullen zolang mogelijk in stand blijven Wanneer deze wegen korte tijd afge sloten raken, zal het verkeer tijdelijk een an dere route moeten zoeken Asfalteringswerkzaamheden deel Ketelmeerlaan Maandag 2 december a.s. zullen er asfalte ringswerkzaamheden worden verricht in en nabij het fiets- en voetgangerstunneltje on der de Ketelmeerlaan. Voor bewoners van de "Tuinen" en "Rodes" betekent dit dat men niet op de gebruikelijke wijze de wijk in en uit kan rijden. Met borden zullen daarom alternatieve routes worden aangegeven. Deze zijn als volgt: - Tuinen: via de Tuinbank naar de Papiermo len, vervolgens kan men via de Ko permolen op de Ketelmeerlaan ko- - Rodes: via de Horstenrode naar de Uilen horst, Valkenhorst en Milanen- horst. Vervolgens kan men via de Kiekendiefhorst op de IJsselmeer- Het verkeer op de Ketelmeerlaan zelf kan normaal doorgang vinden. Naar verwach ting zullen de werkzaamheden een week (ijs en wederdienende) in beslag nemen. Nieuwe Wandelroute Leiden Er is een boekje uitgekomen, waann een historische beschrijving gegeven wordt van het groen en de monumenten langs een wandelroute door de stad. Het heet: Een wandeling door het groene en monumen tale hart van Leiden en het is een initiatief van de Stichting Leidse Hofjes. Diogenes. Het Kleine Leidse Woonhuis en Stadsherstel Leiden. U treft hierin niet alleen een beschrij ving aan, maar ook tekeningen van planten, bomen en historische gebouwen. Bovendien is achterin een plattegrond opgenomen, waarop de route is ingetekend Vanaf vandaag Is het boekje voor 5,- verkrijgbaar bij de volgende adressen: Balies stadhuis'Stadsbouwhuis, VVV. Sta tionsplein 210, Stichting Welzijn. Breestr. 117, Molenmuseum De Valk, Gemeente-ar chief. Boisotkade 2a. Bureau K O. Oude Vest 45 Donderdagavond 5 december stadhuis gesloten Bijzondere openingstijden tijdens de 'feestdagen' Extra koopavonden: mogen van 18.00 tot 21.00 uur worden ge houden op 29 november 1985, alsmede op 2. 3, 4, 20 en 23 december 1985. Deze ver ruiming geldt ook voor de markt- en straat handel. Winkels: mogen onbeperkt geopend zijn tussen 05 00 en 18.00 uur op 29 november. 2. 3. 4. 5, 20. 23 .24. 27. 30 en 31 dfecember 1985. alsme de op 2 en 3 januari 1986 en tussen 05 00 en 17.00 uur op 30 november. 21 en 28 de- cember 1985. alsmede op 4 januari 1986. Inschrijving politieke groepe ringen gemeenteraadsverkie zingen maart '86 De Burgemeester brengt, gelet op het be paalde in artikel G 3. lid 1 van de Kieswet, ter openbare kennis dat in verband met de ver kiezing van de leden van de gemeenteraad op 19 maart 1986 iedere politieke groepe ring van 10 december 1985 tot en met 24 december 1985 bij het centraal stembureau schriftelijk kan verzoeken voor die verkiezing haar naam, een aanduiding daarvan of bei de in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Bij het aanvragen van in schrijving door een politieke groepering van een naam of aanduiding, welke bij de Kies raad is geregistreerd, dient daarbij een ver klaring van de rechthebbende groepering schrijving aan te vragen. Het inleveren van de aanvraag kan geschieden in kamer 10 van het stadhuis, alwaar u ook terecht kunt met vragen over deze en andere zaken die de verkiezing betreffen. Telefonische inlich tingen worden u verstrekt door de heren Wolvers en Fase. die onder nummer 254112 en 254111 bereikbaar zijn. OP SLOT Plaatsing borden "op slot buit er uit" Om diefstallen uit geparkeerde auto's ook in preventieve zin tegen te gaan heeft de Poli tie deze week in Leiden op verschillende parkeerterreinen een aantal borden laten plaatsen met het opschrift "Op slot buit er Vaak blijkt dat auto's niet zijn afgesloten en er bovendien kostbare apparatuur, tasjes en andere waardevolle bezittingen achter bli|- ven. zodat een dief in feite al op het spoor is gezet Met de plaatsing van genoemde bor den hoopt de Politie autobestuurders een bi|drage te hebben geleverd om diefstallen van -en uit auto s terug te dringen Meer toezicht Ook zal de Politie in het vervolg meer toe zicht controles houden op auto's b.v. in de "kleine uurtjes", in de nachtdienst en op koopavonden. Brochure "Voorkom diefstal uit auto's" Er is tevens een brochure van de Politie ver krijgbaar waarin een aantal nuttige tips staan over hoe dieven het moeilijk te maken Een paar tips!!! Deuren, ramen en kofferruimten op slot Kostbaarheden er uit; in elk geval uit het oog!! Het stuurslot "dichtklikken" Parkeer de voorwielen in de nchting van het trottoir Parkeer op verlichte plaatsen Gebruik een afsluitbare tankdop Tenslotte: Tenslotte is het nuttig om b.v. het nummer van de autoradio te registreren of deze van een eigen merkteken te voorzien Een gra- veerpen is daarbii een goed hulpmiddel Gratis rondleiding Museum de Lakenhal In het Stedelijk Museum de Lakenhal' wordt op zondag 1 december as om 15.00 uur een gratis rondleiding gegeven langs de eigen verzameling van het museum. Tevens kan een bezoek worden gebracht aan de tentoonstellingen 'Een stuckie stilleggend goet' (17de eeuwse stillevens) en 'Het aan zien van de kunstenaar' (zelfportretten). Toegang 2,-; 6-16 jaar 1,-; museumjaar- kaart gratis. - Aanvraag muziekvergunning Breestraat 16 Burgemeester en Wethouders maken be kend. dat in kamer 111 van het stadhuis ter inzage ligt een verzoek om vergunning voor het ten gehore brengen van muziek in de horeca-inrichting gevestigd in perceel Breestraat 16 Gedurende een maand na de publicatie van deze kennisgeving bestaat voor belangheb benden gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning Bezwaarschriften kunnen worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, p a Di rectie BJA, Stadhuis (Postbus 9100. 2300 PC Leiden) Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 11 ma. 2 december Wijk 10+12 wo.4 december Wijk 13 15 do. 5 december Wijk 1416 vr. 6 december Bouwplannen J.C. De Rijpstraat, bouw tijdelijke opslag ruimte; Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen een bouwvergunning volgens de normale procedure te verlenen: Topaaslaan/Saphierstraat, bouw praktijk ruimte )NDEP Britst iljard g n op d< ggen d Drdt va engst i lden. I rkoopl gt: „SU t socia. menst Lager t verk i he Hinderwet Ontwerp-vergunningen Burgemeester en Wethouders zijn van plan inrichtingen vergunning te Breestraat 3a. petit-restaurant (A.H. 2. Hoogstraat 5. ijssalon annex petit-restau- rant (G E. Agnoli) 3. Lammenschansweg 128. herstelinrichting voor motorvoertuigen (Auto Heemskerk) 4. Rooseveltstraat 45, centrum voor vakop leiding (Rijksgebouwendienst) 2 t/m 12. kantoorgebouw (Stichting Pensioenfonds voor ven/oer- en Havenbedrijven) 6. Zwartemeerlaan 44. koelen van levens- (A.J.M. van Well b.v.) a gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw- huis. Langegracht 72. elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14 .00 uur tot 16 30 uur; b. tot 13 dec. 1985 in het Informatiecentrum 17 30 uur tot 21 C Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp- vergunningen kunnen tot 13 december 1985 'en Wethou- s vergunning - de aanvra(a)g(st)er v - iedereen die op de openbare zitting bezwa ren heeft ingebracht - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar voor nadere inlichtingen kunt u 2ich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis ka mer 012. tel. 254437. ANC UCR EN HA indu merika kaanse >rband et Pati jsteem. üui nl e 'rance et persi erge ter luiskel SMAI OVE1 PASS LAND EN TUINBOUW :ankerj iet Zw oegeke lachtof Aanvoer snijbloemen duidelijk afgenomen snijbloemen is de laatste weken bij bloe menveiling „Westland" te Honselersdijk duidelijk afgeno men. De vraag is echter goed, zodat de prijsvorming voor de meeste produkten bevredigend genoemd kan worden. Het beeld bij de grootste produkten, freesia en chrysant, is on veranderd. Er is nog steeds sprake van een meeraanvoer en daarbij blijft het gemiddeld prijsniveau achter. In de nieuwe week trokken de prijzen echter weer wat aan. De chrysan ten lagen gemiddeld tegen de 60 cent en de freesia's gemid deld 33 cent. De iris wordt goed betaald. Momenteel be draagt de aanvoer een klein miljoen stuks. In de komende weken zal deze aanvier verdubbelen. Enige prijzen: apollo 60 (89); blue magie 45 (59); ideal 39 (50); prof. blaauw 51 (60) en wedgwood wit 50 (67). Het najaarsprodukt euphorbia ful- gens ligt nu beter in de markt dan de voorgaande weken. Enige prijzen: algevo creme (83 (141); Quicksilver wit 67 (132); yellow river (geel) 678 (133) en oranje 61 (109). Ook de kamerplantenafzet bevindt zich op het ogenblik in een rustig vaarwater. De aanvoer steeg met 5,8 procent en de prijzen met 11/2 procent, zodat de omzet 7,3 procent ho ger uitkwam in vergelijking met vorig jaar. Toch zijn r een aantal produkten, waarvan de prijsvorming de laatste tijd vrij matig is. Zo'n produkt is bijvoorbeeld de saintpaulia. Door de behoorlijke aanvoer van dit produkt is de prijs on der druk komen te staan. Een produkt, waarmee het wel goed gaat, is de euphorbia pulcherrima (poinsettia). Ruim 18 procent van de omzet wordt gerealiseerd door deze plant met prijzen variërend tussen de 3 en 4 gulden. Enkele prijs noteringen van andere belangrijke planten: anthurium 5,28; azalea 3,13; calathea crocata 10,20; cyclamen 2,93; hyacinth 0,86; kalanchoë 1,40 en zygocactus 1,47. Tot en met 22 no vember is voor bijna 981 miljoen omgezet tegen ongeveer 902 miljoen in dezelfde periode van vorig jaar. Bij veiling „Berkel en omstreken" te Bleiswijk worden goe de prijzen gemaakt en dit zal voorlopig nog wel zo blijven. Ook de aanvoer is redelijk en langzamerhand maakt men zich op voor de najaarsvergadering. Hierop komen we later nog uitvoerig terug. Via het Produktschap voor Groenten en Fruit kwam het bericht binnen dat de sla in sommige delen van Frankrijk door vorstschade heeft opge lopen. Vooral in de Pro vence heeft het behoorlijk gevroren. Dit heeft tot gevolg dat de produktie van volle grondsla in dat gebied 25% kleiner uit valt. De beschermde teelt is de dans ontsprongen. Als gevolg hiervan liepen de slaprijzen in Frankrijk sterk op. De prijzen lagen tussen 55 cent en 1,03 per stuk. Door deze ontwikkeling is de ex portpositie van Frankrijk minder sterk geworden. Dit schept weer gunstige perspec tieven voor de prijsvorming van de Hollandse sla. Het aanbod van glassla zit nog steeds in de lift. Er wordt op het ogenblik meer sla aange voerd dan vorig seizoen. Deze groei heeft de prijzen niet na delig beïnvloed. De gemiddel de prijs steeg in de afgelopen week naar 40 cent per krop. Er werden prijsuitschieters naar 60 cent per stuk geno teerd. De totale sla-export verloopt vlotter dan vorig sei zoen. Alle buitenlandse afne mers tonen meer belangstel ling dan vorig jaar. Het aan bod van sla neemt nog wat verder toe. Gezien de huidige marktsituatie worden er gelij ke of hogere prijzen ver wacht. Tomaten Ondanks het kleiner gewor den aanbod van tomaten kon den de prijzen zich niet hand haven. De aanvoer loopt nu snel naar het eind. Voor zowel de ronde als de vleestomaten daalde de prijs. De oorzaak hiervoor moet gezocht worden in de concurrentie van de Spaanse tomaten. Afgelopen maandag en dinsdag werd er dagelijks 8 ton ingevoerd. De groothandelsprijs bedroeg 2 per kilo. Het Spaanse produkt zal spoedig de plaats innemen van de Hollandse tomaat. Bij de komkommers is de oogst afgelopen. Het koude weer heeft hier in belangrijke mate toe bijgedragen. Het kwam neer op hard stoken en weinig meer snijden. In tuinderskrin gen wordt er dan wel eens gekscherend gesproken van; de komkommers die dan ge oogst worden stinken naar het gas. Ook hier is het Spaanse produkt de vervanger. De groothandelsprijs lag op 25 cent per stuk. De paprikaprij- zen kwamen in de afgelopen week onder druk en er viel niet aan een prijsdaling te ont komen. Zowel groen als rood werd goedkoper. Voor de groene sorteringen kwam de gemiddelde prijs op 2,95 per kilo uit. Bij de rode sorterin gen werd er gemiddeld 4,45 per kilo betaald. Het aanbod van groen valt stil en de aan voer van rood zal nog enkele weken doorlopen. Bij de papri ka's was er niet direkt sprake van concurrentie door het Spaanse produkt. De groot- handelsprijzen voor de groene paprika's lagen op 3 voor een kilo en voor rood op 5 per kilo. De vraag naar radijs nam af, er moest gemiddeld een dubbeltje per bos ingele verd worden. De gemiddelde prijs kwam op 80 cent per bos uit. Voor de komende week wordt er weinig verandering in aanvoer en prijs verwacht. Bij andijvie bleef de prijs oplo pen. Dit werd mogelijk door de kleiner gworden aanvoer. De gemiddelde prijs liep op naar 1,42 per kilo. Ijsbergsla Het aanbod blijft beperkt en hogere prijzen zijn niet uitge sloten. Door het zeer geringe aanbod van ijsbergsla steeg de prijs sterk. Zo werden er bij voorbeeld in de derde week van november slechts 39 dui zend stuks aangevoerd tegen 137 duizend vorig seizoen. De middenprijs bedroeg in die week 1,50 (vorig jaar 90 cent). Het dieptepunt in de gepasseerd, in de afgelopen week werden er een paar centen van de prijs afge snoept. De gëmiddelde prijs kwam op 1,47 per stuk uit. Door het groter wordende aanbod zal de prijs geleidelijk dalen. Door de sterker gewor den vraag en het kleiner ge worden aanbod liep de prijs voor bleekselderij op. De klok bleef staan op 1,17 per stuk. wordt kleiner maar hetzelfde geldt voor de kans op nog hogere prijzen. Het kleine gewas paksoi is voor de telers tot op heden in dit seizoen geen succes ge weest. In oktober en novem ber werden er zeer slechte prijzen betaald. Sommige te lers hebben de teelt voortijdig onder gefreesd. Een metergeld van f 1,25 is zwaar verliesge vend. Op het ogenblik is de prijs weer op een aanvaard baar niveau gekomen. In de loop van de afgelopen week liep de gemiddelde prjs op naar 1,12 per kilo. Koolrabie werd iets duurder ze brachten gemiddeld 68 cent per stuk op. De belangstelling voor cour gettes werd minder. De gemid delde prijs daalde naar 1,05 per stuk. Het nog maar zeer kleine aanbod van spinazie werd tegen primeurprijzen verkocht, namelijk 5,07 per kilo. Op veel bedrijven waar de teelten beëindigd zijn is men druk bezig met de om schakeling naar substraat. Er is dap sprake van een periode van hooibouw als men de ar beid in ogenschouw neemt. De vele kilometers regenleiding die buiten de kassen liggen zijn hier een stille getuige van. ,De vijf van Westland-Zuid" in Tuinbouwmuseum In het Tuinbouwmuseum in Naaldwijk wordt vanaf zater dag 30 november tot eind maart 1986 een expositie gehou den onder de titel „De vijf van Westland-.Zuid". Door mid del van een groot aantal foto's en andere zaken wordt de geschiedenis weergegeven van de vroegere veilingen; Naaldwijk, Zwartendijk, Monster, Woutersweg en 's-Gra- venzande. De bezoekers ontvangen tevens een brochure waarin is weergegeven de beknopte geschiedenis van de vroegere veilingen en de totstandkoming van de huidige grote groente- en fruitveiling „Westland-Zuid" te 's-Graven- zande. Naast deze expositie is de vaste verzameling van het museum zeker de moeite van een bezoek waard. Het mu seum is geopend iedere zaterdagmiddag van twee tot vijf uur. Voor groepen is bezoek op andere werkdagen mogelijk na afspraak. Telefoon 01740-21084. Het tuinbouwmuseum is gevestigd in hoeve „Cruisbroeck", Middelbroekweg 1 te Naaldwijk. Boeren en tuinders moeten veel meer gaan betalen voor het onderzoek dat ten behoeve van hen wordt gedaan. Nu dra gen zij via bijdragen nog maar 22 procent van de onder zoekskosten. In 1988 moet dat percentage op 50 procent staan. Minister Braks (Landbouw) heeft dit gezegd in een nota aan de Kamer over het landbouwonderzoek. Het on derzoek vergt dit jaar 317 miljoen gulden waarvan de over heid 246 miljoen gulden betaalt.In zijn nota kondigt Braks ook aan dat het onderzoek op zich drastisch zal moeten ver anderen. Het zal zich meer moeten richten op zaken als bio technologie en informatica. Er zijn dit jaar meer kroten gezaaid dan in beide vooraf gaande jaren. Dit had tot gevolg, dat in elk geval tot begin deze week de aanvoer van dit produkt groter was dan in dezelfde periode vorig jaar. De prijzen staan onder druk: tot nu toe hebben de losse kroten nog maar 23 cent per kilo gram opgebracht. Hoewel de aanvoel- van boskroten in 1984 en 1985 even groot is geweest, waren de prijzen dit jaar la ger. De uitvoer van kroten varieert elk jaar sterk. In het nieuwe seizoen van juli tot begin november, is de export acht procent kleiner geweest. Deze periode gaat normaal ge sproken vijftien procent van de jaarexport de grens over. \jat^t^édA^dèÜhdièHéSÊtÈÊÉÉéi^»èÉétA iroces ioemd< loor pa Uit reacties van lezers op deze rubriek hebben wij afgeleid, er bij velen vragen leven over bolgewassen, die op dit mor in de grond gestopt kunnen worden. De meeste van die vrag zijn inmiddels schriftelijk beantwoord maar er bleven er enk over de amaryllis liggen. Die plant komt vandaag in deze briek aan bod. Wat wij met de naam amaryllis aanduiden is eigenlijk een h peastrum. Er bestaat wel een amaryllis (Amaryllis belladonr en die is ook familie van de hippeastrum maar ze komt uit Af ka. De bij ons zo geliefde-soort komt uit Amerika. Van de hipj astrum bestaan zo'n zeventig soorten die groeien in bossen savannen. In hun natuurlijke omgeving is er een periode jaar dat de planten geen of zeer weinig water krijgen. Ze sterv dan boven de grond af en de bol gaat een rustperiode tegemo Wat wij in tuincentra, bloemenwinkels of op de markt kop zijn variëteiten van de oorspronkelijk in het wild groeien soorten. De bloemen van deze gekweekte soorten zijn aanmf kelijk groter dan van de wilde en ze hebben meer verschillen kleuren. ijkheid ;eld Behandeling De bollen zijn te koop in het najaar en de winter tot in februal I De allereerste bollen die in de herfst op de markt komen hebb speciale behandeling ondergaan bij de kweker zodat plant al met Kerstmis in bloei kan staan. Wanneer dat laatste bedoeling is moet er wel om gevraagd worden omdat de boll die deze behandeling niet gehad hebben met kerst niet r een stengel zullen vertonen. De amaryllis is een heel makkelijk in bloei te trekken bol. vraagt nog minder zorg dan bij voorbeeld tulpen en hyacintl i die toch ook weinig van ons vergen. Bij aanschaf van e moet er wel even op gelet worden dat de wortels gezond e verdroogd zijn. Ook beschadigde wortels kunnen invloed he ben op het groeiproces. Bij de grootte van de bol is het belan L rijk te weten dat kleine bollen geen bloem zullen geven. Naar I mate de bol groter is wordt de kans op meer stengels met blo men ook groter. De bol kan in een gewonfe bloempot worden gezet die rondoj de bol een ruimte geeft van een tot twee centimeter. De groi^MST. moet goed tussen de wortels gewerkt worden, gewone potgroi 'tuiten voldoet uitstekend. De hals van de bol moet iets boven de groiPen 1 de rand van de bloempot uitsteken. week i stemm nieuwe landde In het begin, kort na het oppotten dus, niet te veel water gev dexcijf de pot wel op een warme plaats betten. Zodra de bol g< aller ti uitlopen en de plant zich ontwikkelt meer water gaan geve maar Als de stengel ongeveer tien centimeter groot is moet de pla kreeg lichte plaats worden gezet. Bloemstengel en bladen or sen de wikkelen zich bij verschillende soorten op een andere maniiveau 1 De bloeiperiode kan enigszins verlengd worden door de pla hoog p tijdens de bloei iets koeler te zetten. Als de bloei voorbij is moeten de stengels vlak onder de ou bloemen worden afgesneden. De bol kan bewaard worden volgend jaar, dan kan ze weer opnieuw in bloei getrokken vs den. Gewoon door gaan met water geven en eens in de tw Die uil weken met kamerplantenmest bijvoeden. In de zomer (begdi juni) kan de plarft met pot en al in de tuin worden gezet. Beg die gi: september weer naar binnen en dan stoppen met water gevel gezakt De Ne woensi 1475,61 gemidi Warme plaats Sterke bollen De plant boven de grond sterft af en als dat gebeurd is moet bol bewaard worden bij een temperatuur van ongeveer 16 g den Celsius. In het najaar kan dan opnieuw begonnen wor» met het in bloei trekken van de bol. Sterke bollen kunnen twee tot drie jaar volhouden. Is dat niet meer mogelijk dan moeten er nieuwe bollen schaft worden. Wellicht komt dan een andere kleur zijn rode, oranje, witte en roze soorten Bovendien zijn er twee den zijn groot genoeg. confer Aiju iuuc, uidiijc, w.iic c.» c«. allerlei tussenvorme jj® ^w. Bovendien zijn er tweekleurige soorten dus de keuzemogelijkh -jkruipe

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6