1 Stroom van klachten over Katwijkse Bouwvereniging Kritiek op grondverkooj industrieterrein 't Heen QeidóaQowiant Noordwijkerhout: kabel-tv niet duurder Drie maal koninklijk Nieuwbouw bij VAM Leiderdorp gaat combinatie zwembad, sporthal en dorpshuis onderzoeken Zwembad Oegstgeest duurder EenfrijdetijdsQescfwé 'fteidwOowuwt LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 29 NOVEMBER 1985 PAGINA 1&DI Geen gevangenisstraf na mishandeling kind KATWIJK/DEN HAAG De 25-jarige Kat- wijker, vader van een tien maanden oud doch tertje, heeft een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden in het vooruitzicht ge kregen als hij nog eens zijn kind mishandelt. De man komt onder toezicht van de reclasse ring te staan. De officier van justitie had ten minste één maand gevangenisstraf geëist en en kele maanden voorwaardelijk. De Katwijker sloeg in april dit jaar zijn toen nog drie maan den oude kind een schedelbreuk, omdat het maar bleef huilen. Ook jaloezie speelde de man parten, omdat hij vond dat de baby meer aan dacht van zijn vrouw kreeg dan hijzelf. De Kinderbescherming heeft zich over het doch tertje ontfermd. Volgend jaar bekijkt de kin derrechter of de ouders de opvoeding zelf weer aankunnen. Onderzoek naar drukte kruispunt NOORDWIJKERHOUT Er komt een onderzoek naar de gevaarlijke situatie op het drukke kruispunt Kerkstraat-Pilarenlaan. Aan de hand van kentekens van auto's wordt nagegaan waar het verkeer door de Kerkstraat vandaan komt. Vermoed wordt namelijk dat veel autobezitters de route door de Kerkstraat ne men in plaats van de provinciale weg (SW I). Dit onderzoek wordt gehouden naar aanleiding van een brief van de de medezeggenschapsraad van de basis school De Regenboog aan de gemeente over de gevaar lijke situatie voor de leerlingen die daar dagelijks over steken. In een schriftelijk antwoord heeft de gemeente inmiddels gesuggereerd dat dé ouders hun kinderen maar via het verderop gelegen kruispunt Kerkstraat- Viaductweg moeten laten gaan. De medezeggenschaps raad van De Regenboog vindt dit antwoord „ridicuul" en „het verleggen van het probleem". Sloot gevaarlijk na uitbaggeren NOORDWIJKERHOUT „De Guldemonds- loot wordt in het midden te diep na uitbagge ring". Mevrouw R. van der Geest (CDA) zei gisteravond tijdens de raadsvergadering dat zij een diepte van 1.90 meter in het midden van de sloot te gevaarlijk vond. Volgens haar verhoogt dit het verdrinkingsgevaar wanneer kleine kinderen in het water terecht komen. Een diepte van 1.90 meter zou ook voor ouders die hun kind willen redden belemmerend zijn. Om de visstand in de Guldemondsloot te verbete ren, heeft het ministerie van landbouw en vis serij een subsidie toegezegd van 75 procent van de kosten, tot een maximum van 42.000 gulden. „Een diepte van 1.40 meter is genoeg voor goed viswateraldus mevrouw Van der Geest. Wet houder P. Heemskerk beloofde hier nader op terug te komen in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Lijsttrekkers gekozen STREEK Wethouder P. C. Heemskerk voert wederom de verkiezingslijst van de VVD in Noordwijkerhout aan. Op de tweede plaats staat de huidige fractievoorzitter mr. J. C. F. Knapp, gevolgd door Leon Hoogervorst, mevrouw T. Ruygrok-van Haaster en de heren F. Vijselaar en F. Meijers. Op de algemene ledenvergade ring van de Partij van de Arbeid ii ïordwijk is het voormalig raadslid Leo Schaap tot voor zitter gekozen. Schaap heeft reeds een paar zit tingsperioden in de gemeenteraad achter de rug. Bij de verkiezingen in 1982 stelde hij zich niet meer herkiesbaar. In dezelfde vergadering stelde de PvdA-Noordwijk haar verkiezings programma vast. De afdeling nam verder ken nis van de voorlopige kandidatenlijst. Daarop ontbreekt de naam van Betty Visser. Wegens drukke werkzaamheden in haar eigen baan, ziet zij af van een nieuw raadslidmaatschap. Huur volkstuinen Elsgeest omhoognfl VOORHOUT De huren van de volkstuinen op h</ complex Elsgeest gaan volgend jaar als het aan de le den van de commissie financiën ligt met drie procenh omhoog. B en W van Voorhout achten dat redelijk, orrtjnr* dat de huurprijs in vergelijking met omliggende gemeen ten erg laag is. In Rijnsburg en Noordwijk betalen volk stuinders een gulden per vierkante meter, in Hillegom 9tn i cent, in Katwijk 50 cent en in Noordwijkerhout 45 een heeft Voorhout steekt daar met een kwartje per vierkante mtld bel ter erg gunstig tegen af. IfHO i wi)1 t lerug' i kan liberie Een verdere verhoging van drie procent vinden B en niet nodig omdat de gemeente weinig kosten hoeft maken aan het complex, niets te maken heeft met d aanleg ervan en de grondbewerkingen en omdat de eniging de administratie geheel zelf verzorgt. Wel zijn dfoeigi; kosten die de gemeente moet maken voor het ophale van tuinafval aanzienlijk 7660 gulden per jaar e met de volkstuinvereniging zal worden overlegd of dei een bijdrage in deze kosten kan geven. KATWIJK Er moet een eind gemaakt worden aan de stroom van klach ten over de Katwijkse Bouwvereniging. Dat vindt J. ten Hove (RPF). Hij heeft het college van B en W gevraagd contact te leggen met de Katwijk se Bouwvereniging, om het grote aantal klachten van de bewoners van flats van deze bouwvereniging te bespreken en te komen tot daadwerkelijke verbe teringen van de situatie. Alhoewel de gemeente niets meer doen kan dan het ge ven van stringente adviezen, is het RPF-gemeenteraadslid toch van mening, dat de ge meente in deze meer kan be reiken dan* de opgerichte be wonersverenigingen en ac tiegroepen. De fractievoorzit ter van de RPF in de Kat wijkse gemeenteraad zegt zelf volledig op de hoogte te zijn van de wantoestanden, zoals voorkomt in bepaalde flats van de Katwijkse Bouwvereniging. Bewoners klagen terecht over vocht, tocht en te hoge energiekos ten, aldus de Katwijkse arts. Hij betreurt het echter,' dat pleitbezorgers van de bewo ners, actievoerders als bij voorbeeld de leden van de Stichting Leefbaar Katwijk zijn. Juist om de behandeling van de klachten uit de sfeer van verenigingen ena ctie- groepen te halen, die zijns inziens vaak een negatief ef fect hebben, stelt Ten Hove voor, dat de gemeente pro blemen bij de bouwvereni ging aan de orde stelt. Het PvdA-raadslid J. Haasnoot was het eens met de RPF- fractievoorzitter. Wethouder W. van der Plas vond de aantijgingen aan het adres van de bouwvereni ging echter geheel onge grond. Natuurlijk zijn er wat problemen, maar niet zo erg, als hier gesteld worden", al dus de CDA-wethouder. Bur gemeester Mr. C. A. Bos zeg de de raadsleden echter toe, dat de gemeente de „vinger aan de pols" zou houden en attent blijft op mogelijke pro blemen vanuit de kant der bewoners. Valkenburgse Tennisvereniging krijgt accommodatie VALKENBURG De Val kenburgse Tennisvereniging krijgt volgend voorjaar drie gravelbanen, een kantine en een oefenkooi aan Het Duyf- zak. De vereniging heeft daar 110.000 gulden in geïnves teerd. Het aanleggen van de banen kost 66.000 gulden. Met de aanleg wordt half februari begonnen, zo deelde voorzitter C. H. de Vries tijdens de alge mene ledenvergadering mede en men zal alles in het werk stellen om het complex op 1 april 1986 in gebruik te kun nen nemen. Er zijn plannen om voor de eerste jaren een noodaccommodatie neer te zet ten als verkleedruimte met een bescheiden kantine. Daar voor is 18.000 gulden in de be groting opgenomen. De vere niging die twee jaar geleden is opgericht en nog niet actief is, telt momenteel 170 leden die nu hoopvol uitzien naar betere tijden. De voorzitter deed een beroep op de leden om door zelfwerkzaamheid vooral in de eerste aanvangsperiode de kosten te drukken. Muziekschool Bloembollenstreek heft zicht op WARMOND Het Algemeen Bestuur van de Muziekschool Bloembollenstreek heeft beslo ten de school op te heffen, na dat Noordwijkerhout, Noord- wijk en Voorhout het besluit hadden genomen uit deze ge meenschappelijke regeling te treden. De verschillende ge meenten moeten nu instem men met dat besluit en de commissies welzijn, financiën en economische aangelegenhe den hebben van B en W van die gemeente het voorstel ge kregen schriftelijk daarmee in te stemmen. De commissiele den komen voordat het besluit moet zijn genomen, 31 decem ber, niet meer bij elkaar in verband met de begrotingsbe handeling. PvdA-raadslid Katwijk stapt op KATWIJK De fractievoor zitter van de PvdA, J. Haas noot, keert in de komende raadsperiode niet terug als raadslid. Dit maakte hij gister avond tijdens de raadsverga dering bekend. Wel wil hij nog als hekkesluiter op de verkie zingslijst komen, maar een ac tieve rol bij de komende raadsverkiezingen sluit hij daarbij uit. Aan het eind van deze raadsperiode heeft Jaap Haasnoot acht jaar deel uitge maakt van de Katwijkse ge meenteraad. (ADVERTENTIE) bouwvoorlichting centrum voor advies, aanschaf en oriëntatie De unieke expositie over bou- 'en en wonen met informatie ver produkten en diensten an tientallen bedrijven. VRIJE TOEGANG openingstijden: di.. wo., vr. 9 00-17.00 uur do. 9.00-20.00 uur za. 9.00-14.00 uur staringlaan 6 waddinxveen NOORDWIJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout wil dat de tariefsverhoging van een kwartje voor ont vangst van BBC 1 op de kabeltelevisie pas wordt doorgevoerd als de ont vangst beter is. Bovendien wensen de raadsleden geen verdere tariefsverho gingen meer voor even tuele nieuwe aansluitin gen of ontwikkelingen. Op de kabeltelevisie in de Bol lenstreek zijn vier extra zen ders ingevoerd zoals Sky Channel. TV5 en Music Box. Verder bleek uit een enquête dat 61 procent van de kijkers de BBC wenste te ontvangen. In een commissievergadering was op vragen van mevrouw W. Hof (PvdA) geantwoord dat dankzij die commerciële zenders de tariefsverhoging voor BBC 1 in plaats van 60 cent beperkt kon blijven tot een kwartje. Inmiddels is ech ter gebleken dat dit andere oorzaken had. „Een kwartje betalen voor een zender met slecht beeld daar voel ik niets voor", aldus mevrouw Hof. „Als het werk aan de zender in Hulst gereed is en de ont vangst inderdaad verbeterd, kunnen we die tariefsverho ging altijd nog goedkeuren", vond ze. Op een deel van het CDA na kreeg ze de steun van alle partijen. Wethouder Heemskerk zegde toe deze wens naar voren te brengen in de gemeenschappe lijke regeling. Ook de wens van de heer L. van Schie (EZP) dat de commerciële zen ders zelf maar moeten betalen als ze op de kabel willen, zou hij daar ter sprake brengen. De heer Van Schie vond na melijk dat het maandelijkse ta rief van bijna 20 gulden te hoog genoeg was. Wethouder P. Heemskerk antwoordde dat de grootste verhoging te wijten was aan de beslissing van de Hoge Raad dat er auteursrech ten betaald moesten worden. Dat scheelt ongeveer vier gul den. Verder moest in elk geval ook rekening gehouden wor den met een reeds goedge keurde jaarlijkse tariefsverho ging van 6 procent vanwege de vaste materiaalkosten. Drie medewerkers van het psy chiatrisch ziekenhuis Sancta Maria in Noordwijk zijn giste ren koninklijk onderscheiden. Dat gebeurde tijdens een re ceptie ter gelegenheid van het feit dat zij allemaal hun 40-ja- rig dienstjubileum vierden. De eersje onderscheiding was voor de heer L.G.A. Remmen, de bezigheidstherapeut. Hij kreeg de eremedaille in zilver in de Orde van Oranje Nassau uit handen van de burgemees ter van zijn woonplaats, mr.J.M. Bonnike van Noord wijk. De heer Remmen nam te vens afscheid van zijn werk kring omdat hij van zijn over bruggingspensioen gaat genie ten. De twee andere onder scheiden personen kregen §en lintje uit handen van burge meester mr. F. Winkel van Noordwijkerhout (foto) de eer ste man uit hun woonplaats. Het waren de smid en onder houdsmonteur M.H. Ousters en de slager W.M. Kersten. Zij ontvingen de eremedaille in brons in de Orde van Oranje Nassau. en. I De stichting VAM, die in Voorschoten opleidingen verzorgt voor het garagebedrijf, gaat uitbreidenjjn te Het gebouw op de hoek van de Rouboslaan en de Papenlaan is te klein geworden, waardoor e|j jn twee nieuwe vleugels (op de tekening gestippeld aangegeven) aangebouwd zullen worden. Eèt|ichti daarvan komt tegen het huidige kantoorgedeelte aan, de andere-wordt tegen de examenhal aangejan is bouwd. Het werkoppervlak zal daardoor vergroot worden met 1260 vierkante meter. De nieuwbou\f0lge zal niet hoger worden dan de bestaande gebouwen. Het is de bedoeling dat het werk in de zometoorsi van 1986 geklaard is. Het Voorschotense Bouwbedrijf Niersman voert de werkzaamheden uit. :,5 te lerke KATWIJK Bij de ver koop van grond in het in dustrieterrein 't Heen moet meer rekening wor den gehouden met het aantal arbeidsplaatsen dat door een nieuw te vesti gen bedrijf ontstaat. Dat lieten de fracties van het CDA en de PvdA gisteren weten tijdens de raadsver gadering van de gemeente Katwijk. Het CDA-raadslid J. van Leeuwen stelde weliswaar dat de voorspoedige grondverkoop in 't Heen een goede zaak voor de gemeente is, maar vond dat het tijd wordt de al eerder ge formuleerde verkoopsbepalin gen over het aantal werkne mers per hectare industrie- grond opnieuw te bezien. Ook de fractie van de PvdA vond dat er een relatie moest zijn tussen de grondverkoop en het aantal arbeidsplaatsen dat daar uit voort vloeit. „Men dient daarbij niet alleen te werken aan korte termijn suc cessen", aldus J. Haasnoot, „maar ook te kijken naar de lange termijn". De heer M. van Rooyen (SGP) was echter van mening, dat door de auto matisering minder mensen per oppervlakte-eenheid in de toe komst werkzaam zullen zijn. Het vaststellen van bepaalde criteria ervaart hij derhalve als minder belangrijk. Wethouder J. Bergman zegde zijn fractiegenoot J. van Leeu wen toe, dat er een lijst komt met de verkochte grond gedu rende de laatste jaren, plus het aantal werknemers daarop. Het idee, dat Katwijk zijn grond te snel verkoopt wim pelde hij echter af. „Dit jaar is er inderdaad erg veel ver kocht, bijna 10 hectare, maar volgend jaar kan het best zo zijn, dat we niets verkopen", aldus de wethouder van het grondbedrijf. Onenigheid bestond er ook over de opvang van Vietname se vluchtelingen in de ge meente Katwijk. De woord voerster van de VVD, me vrouw D. van der Plas, vond het subsidiëren van zes Viet- met dertig duizerJ gulden een goede zaak, m zij miste een specificatie die kosten. Het feit dat het t drag door de overheid vergen wordt, vond zij nog onzekel Het PvdA-raadslid H. Hiel kamp was van mening, dl Katwijk zijn licht diende op f steken in Noordwijk, c daar al langer gewerkt aan het integreren van namese mensen. Wethouder I Parlevliet (CDA) zei, dat de; aanvraag om dertigdui2 gulden zeker gehonoreerd i worden door het rijk. Hij de subsidie al aangevraagd I hebben. Het eind vorige week op 54-j rige leeftijd overleden Kaf wijkse gemeenteraadslid M. de Vries is gisteravond do burgemeester Bos en h raadslid C. van der Mey tir dens de openbare vergaderinT in het bijzijn van de famil® van de heer De Vries, heifc Sc dacht. Na de woorden van dg j0i heren Bos en Van der Mep Tik hield de raad enige minutet £.e stilte. 6 r,n{T :l«Bl LEIDERDORP De commissie sport en welzijn heeft gis teravond het groene licht gegeven voor een verdere uitwer king van de renovatieplannen van het zwembad De Does. Op uitdrukkelijke wens van de commissie zal de Leider- dorpse Sportraad hierbij worden betrokken met het oog op de realisering van een sporthal naast het zwembad. Over de sporthal als zodanig werd nog geen uitspraak gedaan. Een ambtelijke werkgroep gaat eerst onderzoeken of die een haalbare kaart is. De commissie geeft pas definitief groen licht als het totaal plan voor zwembad, sporthal en dorpshuis zijn goedgekeurd. Twee plannen lagen gisteravond op tafel en daaruit moet een soort gezamenlijk totaalplan worden ontwikkeld, inclu sief een sporthal dus. De commissieleden, vooral van linkse zijde, wilden wel tevoren weten wat voor soort zwembad het moet worden. „Wordt het er één met toeters en bellen?", zo luidde de vraag. Volgens wethouder mevrouw I. Gehner wordt het geen luxe bad. Veel geplande voorzieningen, zoals een knuffelmuur, worden eenvoudig gerealiseerd, in dit ge val door de verwarmingsbuizen achter de muur door te la ten lopen en zo de warmte daarvan, die anders verloren gaat te benutten. Saneringsonderzoek vatenspoelerij in 1986 KATWIJK De bodem bij het terrein van de vatenspoelerij aan de Remisestraat is verontreinigd. De vervuiling heeft zich ook iets in het grondwater buiten het terrein verspreid. Metin gen in de kruipruimten onder de woningen aan de Remisestraat hebben uitgewezen dat de grond daar niet verontreinigd is. Er zal daarom een saneringsonderzoek starten op het bedrijfster rein, om te bekijken hoe de grond schoon gemaakt kan worden. De situatie is niet zo ernstig dat dat meteen moet gebeuren. Het onderzoek begint daarom pas in de loop van 1986. OEGSTGEEST De zwembadtarieven in Oegstgeest gaan volgend jaar omhoog. Een motie van PPR en PvdA om de zwembadtarieven volgend jaar niet te verhogen kreeg gisteren tijdens de behandeling van de be groting niet de steun van de overige partijen. PvdA, PPR en D'66 stemden te gen het voorstel van B en W om de tarieven te ver hogen. „Het bevriezen van het zwem badtarief betekent een inkom stenderving van ongeveer 7000 gulden", aldus de wethouder van financiën, A. Kohlbeck. De PPR vond dat de gemeente een gebaar moest maken naar „Als er meer be zoekers komen dan komt dat bedrag van 7000 er wel uit", werd gezegd. Zowel de fractie van de VVD als het CDA lieten door een motie weten dat zij vinden dat er zo snel mogelijk iets aan de parkeerssituatie in en om De Kempenaerstraat moet gebeu ren. Daartoe nodigden zij het college van Ben W uit om de raad een plan voor te leggen om tot uitbreiding te komen van de bestaande parkeergele genheid in de winkelstraat. Uit het antwoord van burge meester Sj. Scheenstra bleek dat men intussen niet stil heeft gezeten en een soort van lange termijn-visie voor De Kempe naerstraat heeft ontworpen. Ook de vestiging van een Di- gros alsmede de verkeerssitua tie en de ontwikkeling van een totaalvisie op het winkel- gebeuren in en rond De Kern- De PPR pleitte voor een on derwijskundige annexatie van de Raadsherenbuurt. Daarna zou een samenwerkingsschool opgericht moeten worden. Het college van B en W wees de suggestie echter af. „De Oegst- geester situatie is onze eerste verantwoordelijkheid," aldus wethouder T. Blom-de Koek van Leeuwen. De raadsfracties gingen er in Oegstgeest gister avond vanuit dat aan het ein de van dit jaar de ontwikke lingssamenwerking vanuit Oegstgeest door moet gaan. Thans heeft de gemeente een bedrag van 50.000 gulden maximaal uitgetrokken ter on dersteuning van een actie voor Sierra Leone. Burgemeester Scheenstra zegde toe dat een s actie door de raad naar gebracht moet worden. Autodief gegrepen NOORDWIJK/LEIDEN Een 21-jarige Hagenaar is van nacht aangehouden in een per sonenauto die hij kort tevoren had gestolen in de Panhuys- straat in Noordwijk. De dief stal werd gepleegd om kwart over twee. De eigenaar van het voertuig hoorde zijn auto wegrijden. De Noordwijkse po litie informeerde de collega's in de regio en de bemanning van een Leidse surveillance wagen zag de auto richting Den Haag rijden. In samen werking met de Haagse politie werd de auto korte tijd later klemgereden. Bestuurder knalt op politie-auto OEGSTGEEST Vier auto's, twee politie-agenten, een 22-jari- ge autobestuurder uit Alphen aan den Rijn en twee mensen uit Den Haag waren gisteravond omstreeks kwart over tien betrok ken bij een ongeluk. Een politie-auto stond gisteravond op de Rhijnzichtweg in Oegstgeest naast de parkeerstrook en daarvoor stond de auto van een 35-jarige bestuurder uit Den Haag. De agenten hadden net de papieren van deze bestuurder gecontro leerd en waren weer in hun auto gestapt, toen de automoblist uit Alphen aan den Rijn plotseling uit de richting Rijnsburg met hoge snelheid op de politie-auto inreed. De man uit Alphen raakte zwaar gewond en is naar het Academisch ziekenhuis ver voerd. De twee agenten en de bestuurder van de gecontroleerde auto raakten licht gewond. Ook werd nog een geparkeerd staan de auto beschadigd. -4) Pri dit quartz klokje in de vorm van een mini-huiscomputer (ware grootte 5 cm.). Het is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: Adres I Postcode/plaats:. Telefoon:. B x,v~.wwUlrólebezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. J Daarna wordt het abonnement betaald per: j maand (per automatische betaling) j kwartaal per acceptgiro Stuur als dank het computerklokje aan: j Naam:. ;it I Adres: I Postcode/plaats: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, ^500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16