og geen enkel spoor in oorsehotense moordzaak Raad Noordwijk velt doodvonnis Muziekschool Geen keuze over zwembad De Does bezwaren tegen verplaatsing euk naar Van Berckelweg f- Hoog bezoek bij boreling ÏXPORT BLOEMBOLLEN GROEIT GESTAAG DOOR Oegstgeest: snel einde aan parkeerproblemen De Kempenaerstraat G1NAIfPEN OMGEVING £eidwQowuvnt WOENSDAG 27 NOVEMBER 1985 PAGINA 15 VVD- woud roep van Wassenaarse jwer gegrond verklaard toebedi door Bij de ■g lijsttr wethouc vervolg Mevro et zitterf De V' Ie een i RDWIJK De Wassenaarse bouwer Van mag toch bezwaar maken tegen de weige- van een bouwvergunning voor de vestiging a bar-dancing in een winkelpand aan de Het beroep dat hij hiertegen indiende is oor de gemeente Noordwijk gegrond ver- d. De vergunning was hem geweigerd op van het feit, dat de voorgenomen bouw in was met het bestemmingsplan. Achteraf de weigering van de vergunning hard te ingekomen, aangezien tijdens de procedure achtingen bij de aanvrager waren gewekt gevraagde medewerking kon worden ver- „Dit betekent niet, dat wij hiermee over- tot uitbreiding van de bar-dancings aan de waarschuwde fractievoorzitter L. Alke- in het CDA tijdens de raadsvergadering. Noordwijk vervangt oeverbegroeiing NOORDWIJK De gemeen te Noordwijk steekt 60.000 gul den in de vervanging van de oevervoorzieningen in een aantal sloten en vijvers. De meerderheid van de raad ging gisteravond akkoord met het voorstel van B en W. In 1976 is de gemeente Noordwijk be gonnen met de vernieuwing van de beschoeiingen van de vijvers in Boerenburg, een deel van de Northgodreef, de Duinwetering en van een wa terpartij langs de Buurweg. Nu moet het restant van de Northgodreef worden aange pakt. UITBREIDING PARKEER RUIMTE MEERZICHT LISSE Het college van B en W van Lisse wil de parkeeraccommodatie voor de bewoners van de Kanaalstraat, de Broekweg en de Irissenstraat uitbreiden. Het is de bedoeling dat er een centrale parkeervoorziening komt op het achter de huizen liggende terrein dat door de gemeente is aange kocht. De capaciteit van het terrein bedraagt 49 parkeerplaatsen en er is ruimte voor de bewoners om carports en garages te bouwen. Voor de goede bereikbaarheid van het terrein moet een stuk sloot gedempt worden. Tevens zal een extra door gang naar de Kanaalstraat worden aangelegd, die te gebruiken is voor voetgangers. Over de nieuwe accommodatie wordt op maandag 9 december om 17.00 uur een hoorzitting worden gehouden in het gemeentehuis van Lisse. Het plan voor het terrein ligt tot en met 12 december c n het gemeentehuis ter inzage. Nieuw veld Valken '68 VALKENBURG Met de aanleg van een vierde speelveld voor de voetbal vereniging Valken '68 kan medio april 1986 worden begonnen. Alle procedures zijn achter de rug en het bezwaarschrift dat door een tuinder was ingediend is door de provincie onge grond verklaard. Dit deel de voorzitter L. Schrok mee tijdens de algemene ledenvergadering van „Valken '68". Verwacht wordt dat het speelveld in nov./dec. 1986 ingebruik genomen kan worden. Inbrekers aangehouden VOORSCHOTEN De politie van Voorschoten heeft giste ren drie inbrekers aangehou den. Eén ervan, een 21-jarige Voorschotenaar, werd maan dagnacht betrapt in de Engelse School aan de Jan van Hoof- laan, de twee anderen konden in eerste instantie ontkomen. Een 18-jarige Hagenaar kon echter een half uur later in de buurt van de school worden opgepakt. De derde inbreker, een inwoner van Voorschoten, werd 's middags op aanwijzin gen van de andere twee daders aangehouden. Meisje gewond KATWIJK Een 8- jarig meisje uit Kat wijk is gisteren met onbekend letsel opge nomen in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Zij werd om half twee 's middags door een personenauto geschept op de krui sing Koningin Julia- nalaan en Industrie weg in haar woon plaats, toen zij onvoor zichtig met de fiets overstak. Een 38-jarige automobilist uit Ha- zerswoude kon haar niet ontwijken. Tasjesroof in Lisse LISSE Een 41-jarige vrouw is gister middag in het winkelcentrum Blokhuis in Lisse van haar tas beroofd. De da der, een jongeman van circa 17 jaar, ging er vandoor op een gereedstaande bromfiets. In de tas zat behalve een hoeveelheid waardepapieren een be drag van 600 gulden. Video ontvreemd OEGSTEEST Uit een benedenwo ning van een flat aan de Narcissenlaan in Oegstgeest is gisteren een videore corder gestolen. De daders kwamen binnen dankzij een niet afgesloten bo- venraampje, waardoor ze een ander raam konden openen. De bewoners ontdekten de inbraak 's avonds bij thuiskomst. Wil hel t vrijda, 1 estavonp ie Bom r. En treil Loei -#>ei r. En )-hou th j wond o\ 00 jaai Bens )RSCHOTEN Er is geen enkel spoor, dat naar de dader of het d[ief van de moord op !0-jarige blonde Wille- Bakker in Voorscho- De politie tast nog edig in het duister, op heden is slechts na ie gebleken dat het is gewurgd. Zij had zover nu bekend, andere verwondin- opgelopen en ook is s gebleken van even- sexueel misbruiken het slachtoffer. hoofdbewoonster van het de Bethlehemstraat, weduwe van middelbare ijd, deed maandagmorgen half twaalf de gruwelijke "ekking. Zij vond, na een ceinde te zijn weg ge it, het ontzielde lichaam haar huisgenote ontkleed Ded Sporen rond de hals het slachtoffer wezen al in richting van wurging, neer de moord precies is eegd is nof flfMÉÉBHW stip door de kou moeilijk vast te stellen. De politie denkt echter dat de moord tussen za terdag- en zondagavond is ge pleegd. Een overbuurvrouw heeft het slachtoffer zaterdag aan het eind van de middag nog zien winkelen in het dorp. De wijk is normaal gesproken erg rustig, zoals gebruikelijk is in oudere dorpsbuurten. In de Bethlehemstraat wonen zowel oudere mensen als jonge ge zinnen met kinderen. De wo ningen worden momenteel ge renoveerd. Schilders, timmer lui en loodgieters zijn druk be zig met verbeteringen aan voegen, daken, goten, schoor stenen, kozijnen, deuren. On danks die werkzaamheden is de politie niets bekend van een toename van het aantal inbraken of insluipingen in de wijk. In eerste instantie wordt dan ook met gedacht aan een inbreker die door het slachtof fer is betrapt en uit wraak of angst haar van het leven heeft beroofd. De woning vertoonde geen inbraaksporen en ook was er niets dat wees in de richting van een worsteling. plannen. Zij trad zes maanden geleden in dienst als assistente op het kantoor van een uit zendbureau in Leidschendam. Het meisje, van oorsprong af komstig uit Loosduinen, huur de Bethlehem straat. Ze was de enige die een kamer huurde in het huis. De hoofdbewoonster van het pand, een weduwe van mid delbare leeftijd, woont al vele tientallen jaren aan de Bethle hemstraat. De bewoners van de straat zijn nog steeds ondersteboven van de moord. „Iedereen is bang geworden", aldus een bewoon ster. „Het doet weer denken aan de angst die iedereen een paar jaar geleden had na de gruwelijke moord op een vrouw in het Voorschotense park Rosenburgh. Het duurde toen een tijd voordat de dader werd gepakt. Die loopt trou- •egelmatig door het dorp". Dit laatste wordt door de Voorschotense rijkspo litie overigens met klem ont kend. De buren hadden nau welijks contact met het meisje. Ze zagen haar alleen naar haar werk gaan en weer thuis ko men en soms met haar vriend boodschappen doen. Wassenaar koopt voormalige kleuterschool in Oostdorp WASSENAAR - Als de ge meenteraad het goedkeurt, koopt Wassenaar binnenkort de voormalige kleuterschool aan de Zonneveltweg voor het bedrag van 230.000 gulden van de St. Willibrordusparochie. De raadscommissie welzijnsza ken ging gisteravond met het voorstel akkoord. Het is de be doeling om in het gebouw een buurtcentrum voor de wijk Oostdorp te vestigen. Op dit moment is de buurtvereniging O O (Oostdorp en Omge ving) in het bezit van een lo kaal in de voormalige kleuter school „de vieren en de vij- fen". De school is kort geleden verplaatst naar het gebouw van de St. Bonifaciusschool vanwege de integratie van kleuter- en lager onderwijs. Voor de gemeente heeft de aankoop meer financiële con sequenties. Volgens wethouder W. A. van der Wiel-van der Flier verkeert het gebouw in uitermate slechte staat. „Het moet een grote beurt krijgen. Er is nogal wat vandalisme ge pleegd en bovendien is er veel achterstallig onderhoud". De wethouder zei geen idee te hebben hoeveel geld er straks nodig is om het geheel weer toonbaar te maken. Wel stelde mevrouw Van der Wiel dat er voor een trefpunt voor de wijk Oostdorp voor ongeveer 100.000 gulden moet worden verbouwd en dat buiten waar schijnlijk nog twee prefab-lo kalen worden geplaatst ten be hoeve van de scouting. nei-- DRDWIJK Met over- ;e meerderheid besloot de jieenteraad van Noordwijk [eravond om met ingang i 1 januari 1987 uit de Ge- fenschappelijke Regeling (ziekschool Bollenstreek te Daarmede is het dood- over de muziekschool Noord wijkerhout en brhout traden al eerder uit. Warmond is het niet eens met de financiële regeling, die door de werkgroep van gemeente secretarissen in overweging is gegeven. Dit alles maakt het financiële draagvlak voor de overblijvende gemeenten te smal. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur om naast deze formele uittreding, in sa menwerking met de overige gemeenten een besluit tot op heffing van de school te ne men. Opheffing is namelijk voor de betreffende gemeen ten voordeliger. Uittreding kost de gemeente ongeveer 800.000 gulden. In geval van opheffing draaien de zes deel nemende gemeenten op voor de wachtgeldverplichtingen. Voor Noordwijk komt dit neer op ongeveer 517.000 gulden over een periode van vier jaar. De VVD-er E. Hogervorst vond, dat Noordwijk eerder had moeten uittreden. Naar zijn mening diende uit de pro blemen de les te worden ge leerd, dat gemeentelijke rege lingen moeilijk te wijzigen zijn. Mevrouw J. Voorham (PvdA) verzocht om snel tot een andere vorm van muziek onderwijs over te gaan. Een onderzoek hoe dat onderwijs elders reilt en zeilt, zou daar aan een bijdrage kunnen leve ren. De fractie van de PPR/PSP onthield zich van stemming. Wethouder War merdam zei bij de beantwoor ding van de verschillende sprekers geen toverdoos bij de hand te hebben waaruit hij een-twee-drie ander muziek- ondèrwijs kon laten opdraven. Het is echter niet helemaal uitgesloten dat door de bollen streekgemeenten toch nog iets tot stand kan worden gebracht ter vervanging van de mu ziekschool, zo bleek uit het antwoord van de wethouder. IWONENDEN VREZEN OVERLAST ijds Goj at dat in KnÏN HAAG/NOORD- lemondlJK „Als ik niet met Ie wjjkjjn bedrijf ergens anders toe kan, betekent dat uitbreiding van Vkgelegenheid en kan isschien zelfs de be lande werkgelegenheid gevaar gebracht wor- Dat zei gistermiddag leur A.A.J. Beuk van gelijknamige touring- •- en garagebedrijf in ordwijk voor de com- ssie AROB in het pro- ïciehuis. De commissie handelde bezwaren te- de verplaatsing van bedrijf naar de Van irckelweg. Beuk is nu gevestigd aan de Bin- iweg en de Golfweg. rect< lkom< jratis.. huidige vestigingen van in Noordwijk-Binnen nogal voor overlast. De touringcars van het bedrijf zich door de smalle latjes van een woonwijk irstelen om bij het bedrijf de Binnenweg te komen, ik wil zelf ook graag weg, idat het bedrijf dan even- _eel kan uitbreiden. Het be- ijf heeft al bouwplannen -aar voor een bedrijf aan de In Berckelweg. Tegen de komst van het bedrijf aan die weg wordt echter bezwaar ge maakt door omwonenden en door de heer J. Beukers, die aan de Van Berckelweg een benzinestation heeft en con currentie vreest. Namens de bewoners zei advo caat P. Duijsens niet te begrij pen waarom Beuk naar de Van Berckelweg moet. „Het bedrijf kan beter naar een echt industrieterrein gaan". Hij vreesde overlast voor de om wonenden door lawaai, stank van uitlaatgassen en een ver- keersonveilige straat. Van Berckelweg-bewoner J. Huiskamp voegde daar nog aan toe dat er al veel Noord- wijkse bedrijven naar het Kat- wijkse industrieterrein 't Heen zijn gegaan en vroeg zich af waarom Beuk dat niet deed. Hij had ook een berekening van de te verwachten geluids overlast gemaakt en kwam uit op 50 decibel boven de toege stane limiet. Hij vermoedde dat Beuk de gemeente onder druk hield. „Beuk heeft de huidige plek 17 jaar geleden als tijdelijke voorziening toe gewezen gekregen. Hij zit er echter nu al die jaren al. Eer der zijn veel kleinschaliger plannen voor het perceel aan de Van Berckelweg al afgewe zen door de gemeente. En nu mag Beuk met een groot be drijf wel". Andere bezwaarmakers zijn de heer J. Beukers van jachtwerf „Flying Arrow" en de Shell. Beukers liet de afgelopen zo mer een grote benzinepomp bij zijn bedrijf verrijzen in de overtuiging dat een gemeente lijke verordening nóg een ben zinepomp in de buurt verhin derde. Die verordening werd echter ingetrokken. Beukers en Shell vrezen nu dat een tweede concurrerende benzi nepomp aan de Van Berckel weg een deel van de klanten zal wegtrekken. Directeur Beuk vond dat de omwonenden de geluidsover last overdreven. „Ik heb ze al eens uitgenodigd om bij mijn bedrijf te komen kijken en praten, maar dat wilden ze niet. Het valt heus wel mee". Zijn advocaat Groenendijk wees erop dat de woningen al lemaal bedrijfswoningen wa ren, zodat volgens hem van een woonwijk niet gesproken kon worden. Bewoner Huis kamp ontkende dat het alle maal bedrijfwoningen waren. Volgens hem heeft maar één woning die bestemming. Voor wat betreft de benzinepomp zei Groenendijk dat Beuk die altijd al had gehad en dat daar niets vreemd aan was. „Het is logisch dat een garagebedrijf een pomp heeft. De benzine maatschappij financiert ook fors in het bedrijf van Beuk". Het echtpaar Arie en Marleen Timmers-Schols aan de Boekhorstlaan 186 in Voorhout ontving gisteren hoog bezoek. Prins Tinus de eerste en Prinses Tiny van de carnavalsvereniging de Bokken bezochten hen vanwege de geboorte van hun jongste zoon Niels. Hij werd namelijk op de elfde van de elfde ge boren. een datum die bij de carnavalisten een heel bijzondere is. Reden genoeg voor de kersverse prins en prinses om de ouders, zoon Arjan en Niels een bezoekje te brengen. Ook de cadeautjes die het prinsenpaar meebrachten stonden in het kader van de carnavalssymbolen. Niels kreeg een slabbetje met een bokkekop, Arjan een zak met elf lollies. SE/STREEK De export bloembollen groeit onver- linderd door. Een en ander 'lijkt duidelijk uit de exportsta- stiek die wordt uitgegeven door bt Produktschap Voor Sierge- en te Den Haag. Voor wat de Jfers van 1985 betreft is uitge- van voorlopig cijfermateri- l omdat nog niet alle gegevens iren verwerkt. Ten opzichte van het vorige seizoen is voor wat de totale export betreft een groei van 8,6 procent te melden uit de periode juni tot en met mei (84/85) en in geld plus 12,9 procent. De groei van juni tot en met septem ber 1985 bedroeg ten opzichte van de zelfde periode in het vorige altijd nog 1 procent in hoeveelheid (83.019.000 kg. totaal) en 2,8 procent in guldens (bijna 515 miljoen gulden totaal). Overigens is wat betreft de geëxpor teerde hoeveelheid een daling in het volume te constateren met betrek king tot de EG. Van juni tot en met september 1985 is namelijk een da ling geconstateerd van 2,1 procent ten opzichte van dezelfde periode in het vorige jaar. In geld uitgedrukt was er evenwel een groei, namelijk met ongeveer 2 miljoen gulden tot een totaal van 262 miljoen (een groei van plus 0,8 procent) in genoemde periode. In de september-statistiek. van het PVS zien we onder andere een groei in guldens van de export naar Frankrijk, Italië en Grieken land, doch een lichte daling naar on der andere West Duitsland en Groot Brittannië. Groei ook (in guldens) naar Canada, Noorwegen, Oostenrijk, Spanje, De Verenigde Staten en Zwitserland. OEGSTGEEST De parkeerproblemen in de De Kempe naerstraat moeten op korte termijn worden opgelost. Dat zei wethouder mevrouw T. Blom- de Koek van Leeuwen gister avond tijdens de behandeling van de begroting door de ge meenteraad. „Er wordt hard gewerkt aan een plan dat niet alleen op korte maar ook op lange termijn de oplossing van het probleem biedt", aldus de wethouder. Ten aanzien van een vestiging van Digros in het complex van Kamsteeg zal een aanvullend distributie-planologisch onderzoek komen. Burgemeester Sj. Scheenstra liet weten dat er tijdens de huidige raadsperiode nog getracht zal wor den de reconstructie van de Lange Voort ter sprake te bren gen. De PvdA liet doorschemeren met een voorstel te ko men tot aanstelling van een parttime voorlichtingsambte- Op het voorstel van de PPR eventueel in Haaswijk, voor de duur van de bouw, een wijkraad in het leven te roepen stel de burgemeester Scheenstra dat men niet van plan is aan Haaswijk een soort van „status aparte" te verlenen. Wethouder Blom zei niet te verwachten dat een nieuw mul tifunctioneel centrum in Haaswijk leegstand van het huidige „culturele" centrum „Het Drieluik" zal opleveren. Telefoonkast vernield OEGSTGEEST Door vernieling van een telefoonkast aan de Kamerlingh Onneslaan hebben 32 Oegstgeestenaren giste ren een tijdlang niet kunnen telefoneren. Ook een telefoon kast bij de Floris Vesterlaan moest het ontgelden. Volgens de politie werd een maand geleden diezelfde kast al een keer vernield. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. LEIDERDORP Het bestuu'r van het zwembad De Does heeft nog geen keus kunnen maken uit de ontwerpen die twee ondernemers hebben ge maakt voor een vernieuwd zwembad aan de Hoogmadese- weg. Dat blijkt uit een ambte lijk rapport dat morgenavond in de raadscommissie Sport en Welzijn zal worden besproken. Het college van heeft zich in middels achter het standpunt van het zwembadbestuur ge steld dat er een definitief plan moet worden gemaakt dat aan alle voorwaarden voldoet. De ontvangen schetsen van Kop- pert en Koenis te IJsselstein en Pelikaan te Tilburg ver schillen onderling te veel. Men wil de beide ondernemers de plannen op elkaar laten af stemmen. De plannen voor zien in een sauna, restorette- /bikinibar, een whirlpool. Verder moeten een knuggel- muur, jetstreams en onderwa terverlichting het bezoek aan het zwembad aantrekkelijker maken. Het rapport is daar op timistisch over. Een stijging van het aantal bezoekers van 135.000 tot boven de 200.000 per jaar wordt reëel gevonden. Het exploitatietekort, dat voor dit jaar met een slechte zomer op 500.000 gulden wordt ge schat, ziet men niet verder op lopen tot ongeveer 550.000 gul den. Een ambtelijke werkgroep moet gaan uitzoeken of een sporthal naast het zwembad haalbaar is. De Leiderdorpse Sportraad wordt hierbij be trokken. De sporthal kan wor den gesitueeerd op het par keerterrein naast het zwem bad. Doot verkoop van de grond op de hoek van de Hoogmadeseweg en Ericalaan wil men geld vrij maken voor de realisering van het ver nieuwde zwembad en de sporthal. Daarvoor moet het bestaand gymnastieklokaal worden gesloopt. Men denkt dit zonder bezwaar te kunnen doen omdat er weinig uren gymnastiek door de scholen wordt gegeven die bovendien naar de sporthal kunnen over gebracht. Er wordt verder gedacht aan ruimten in een nieuw zwem bad/sporthalcomplex te creër en voor verplaatsing van de activiteiten die nu in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat worden gehouden. Het college van B en W heeft zich daar overigens nog niet over willen uitspreken. Zoals bekend ziet de gemeente op tegen de hoge onderhoudskosten die in het huidige Dorpshuis moeten worden gemaakt. De totale stichtingskosten voor renova tie zwembad, bouw sporthal en dorpshuisfunctie worden op meer dan zeven miljoen gul den geraamd.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15