Conciërge-banen in Alkemade op de tocht PvdA en Klein Links Katwijk niet samen bij raadsverkiezingen £ekbe (Bomant Penen zorgen voor overlast Sprankelend jubileumconcert Vox Laeta EencodfaUvan formaat ■IDEN OMGEVING CcidócSoutcmt MAANDAG 25 NOVEMBER 1985 PAGINA 7 dienstverlening we- deze lachtdiensten li de regio Leiden rrildag 29 november waargeno- men door Apotheek Doeza Leiden en apotheek Linnaeus Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEM- Eu_ HUIZEN LEIDEN Ongevallen- IEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Diaconeasenhuis: Bezoekuur N dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feest- 3. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. zijn de bezoekuren a De Praematurenafdeling dage lijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en s voortaan doorlopend mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. 1 18.30-19.00 u. De bezoektij- (raamafdeling: dag. van 15.00- en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen »oor vaders. Kinderafdeling dag. 1-18.30 u. CCU (hartbewa- dag. van 14.00-14.30 u. en 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 i van 18.30-19.00 u. Sport- isch Adviescentrum: »ekuur ma. 19.30-20.30 u. in St. Elisabeth-ziekenhuls. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: 4.00- kinderafdeling (al- 14.15-15 00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en -19.30 u. Extra bezoek ïwaking: 11.00-11.30 u. bezoek vaders kraamafde- 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15 00-15.30 u. alleen voor ouders 18 00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: 18.30-20. vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw; vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden afdeling 13.30-16.00 u.; do. Rijnsburg. Valkenburg. Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma.. 1 wo. 11.00-12.00 u.. do. Aanvragen hulp voor bejaar langdurige zieken en gezins- 'erzorging. Rembrandtstraat 17. •dagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c. spreekuur ma. 14.00-15.00. tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreek- r. 9.00-10.00 u. en afspraak. tel 254782/254756. Spreekuur ge meentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollolaan 1a. Zuid-West; do. 14.00-15.00 u. Herensingel 3. Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600. afdeling maatschappe- RAAD VAN ARBEID Hoge r. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni- informatie over kinderbij slag: 8-12 u. >q»j Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaas- bracht 45. vr. 10.30-11.30 SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei- STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook. tijdelijk hulp nodig heb- heden van hulpverlening bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a, Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereik' WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot Leden Rotaeraft geïnstalleerd Lisse zijn vrijdag in De Nachtegaal geïnstalleerd. Het betreft hier een club jonge mensen die zich inzetten de medemens. Een voorbeeld daarvan werd door de club Lisse/Hille- gom reeds geleverd tijdens het afgelo pen Bloemecorso, toen men een vracht wagen charterde en daarin mensen liet plaatsnemen die er om de een of ande reden anders nooit toe gekomen wa- i om het fleurige schouwspel te be kijken. RAC maakt zich op dit moment sterk voor de aanschaf van een geluids installatie voor het dagverblijf Sonne- vanck in Hillegom. Drumfare VIOS huldigt oprichter ZOETERWOUDE De heer C.B. Paardekooper is vanwege zijn ver diensten voor de Zoeterwoudse drumfanfare VIOS ter gelegen heid van zijn 77e verjaardag in de bloemetjes gezet. Dat gebeurde in het versierde „Muziekcentrum" waarbij ook burgemeester A. Hou- dijk aanwezig was. In 1967 was Paardekooper de grote animator achter de totstandkoming van de drumfanfare. Geruime tijd was hij voorzitter en hoewel hij latgr de „hamer" overdroeg, bleef hij toch altijd aktief binnen de muziekver eniging. Burgemeester Houdijk overhandigde hem de bloemen- vaas met gemeentewapen. Jubileum Pankras SASSENHEIM In het Rijnlands Ly ceum hield Toneelvereniging „Pan kras", gisteravond een jubileumopvoe ring met de komedie „Lieve Vrouwen- bedstro" van J. J-. Eggengoor. Evenals zaterdag was de zaal vol. Het talrijk pu bliek kon genieten van kostelijk spel, dat met een heel goede rolbeheersing door de tien spelers subliem werd ge bracht. Een grote hoofdrol had Miep Dofferhof als Hillegien Rauw, een boe rin die met haar broer de boerderij dreef en zich als een ware Xantippe ge droeg, wat ze magnifiek speelde. Ze kreeg knap tegenspel van Jan Zwets loot, als haar broer Evertjan, die 25 jaar verloofd was met Margje Eigenheimer, wat door toedoen van Hillegien niet tot een huwelijk kwam. Noordwijk treedt uit muziekschool NOORDWIJK Na Noordwijkerhout en Voorhout wil ook de gemeente Noordwijk uit de muziekschool Bloembollenstreek tre den. De muziekschool is een gezamelijk ini tiatief van zes bollenstreekgemeenten. De school kost echter te veel en voldoet niet meer aan de wensen van de zes gemeenten. Noordwijkerhout nam als eerste de stap om de gemeenschappelijke regeling te verlaten, waardoor de muziekschool voor de andere gemeenten niet meer betaalbaar is. „Voor de gemeente Noordwijk blijft er niets an ders over dan ook de deelname aan de ge meenschappelijke regeleing te beëindigen", aldus een voorstel van B en W aan de raad. Het voorstel komt morgen in de raadsver gadering aan de orde. KOUDEKERK SELECTEERT ZESKAMP DENKPLOEG KOUDEKERK AAN DEN RIJN Onder grote publieke belangstelling had zaterdagavond de selectie van de denk- ploeg voor de NCRV Zeskamp plaats. Koudekerk doet in maart 1986 aan dit televisiespel mee. Van de vijfenveertig kandidaten bleven uiteindelijk drie he ren en drie dames over. Zij zullen op 17 januari opnieuw aantreden om tot de difinitieve selectie van één man en één vrouw te komen. Na het beantwoorden van vele vragen over actuele onderwerpen bleven de dames E. Zoon, J. Ketel en Zaalberg over. Bij de heren waren dat F. Ketel, R. de Wit en Buizerd. Namens de plaatselijke bedrijvenvereniging bood de voorzitter de heer R. Niezen, het Zeskamp organisatie comité een cheque. Niezen zei blij te zijn dat Koudekerk meedoet met de Zeskamp, omdat dit het dorp meer landelijke bekend heid zal geven. Daar hebben ook de bedrijven profijt van. ALKEMADE De banen van conciërges op basis scholen staan op de tocht. Veel schoolbesturen kun nen de kosten vanaf vol gend jaar niet meer op brengen. De conciërges, die bij diverse basisscho len in Alkemade werken, doen dat in het kader van de Wet Sociale Werkvoor ziening (W.S.W.). Hun ba nen zijn in de afgelopen jaren gerealiseerd door de gemeentelijke Sociale Werkvoorziening in Al phen aan de Rijn. De schoolbesturen dragen fi nancieel bij in de kosten. De bijdrage is in de afgelopen ja ren aanzienlijk verhoogd; over enkele jaren moet die zelfs vijftienduizend gulden gaan bedragen en daar komt dan nog BTW bij. Per 1 januari 1986 wordt een vergoeding van achtduizend gulden ge vraagd en dat betekent eep stijging van ruim tweeduizend gulden ten opzichte van dit jaar. „De te betalen vergoeding staat in geen verhouding meer tot het totale budget waarover een school kan beschikken", aldus het Alkemadese ge meentebestuur in een brief aan de Rijksconsulent Sociale Zekerheid in de Provincie Zuid-Holland. Het gemeentebestuur zegt het ten zeerste te betreuren dat om louter financiële redenen de conciërges van de scholen dreigen te verdwijnen. „Niet alleen bijzonder jammer voor de scholen, maar zeker ook voor de conciërges, die zich met hart en ziel aan de school verbonden voelen. Het is naar onze mening uit sociaal oog punt moeilijk aanvaardbaar hun die werkkring te ontne men. Een besparing van ge meenschapsgelden betekent het nauwelijks omdat de con ciërge ofwel binnen de W.S.W. een andere functie krijgen dan wel op een sociale uitkering wordt aangewezen", aldus het gemeentebestuur. Verzocht wordt de financiële bijdrage van de scholen te handhaven op een aanvaardbaar peil. Rijnmond wil afvalslakken terugsturen ROTTERDAM RIJNSTREEK Het gebied Midden-Hol land/Rijnstreek wordt binnen kort als het aan het Openbaar Lichaam Rijnmond ligt opge zadeld met 120.000 ton ver brandingsslakken. Het Open baar Lichaam wil in de toe komst de reststoffen van de huisvuilverbranding bij de Af valverwerking Rijnmond (AVR) in Rozenburg terugstu ren naar de provincies waar ze vandaan zijn gekomen. Reden voor die handelswijze is dat de AVR de slakken maar zeer moeilijk kwijt kan raken. De slakken van de Leidse vuilverbranding worden ver voerd naar België. Het gaat daarbij om 25.000 tot 30.000 ton per jaar. Bij de verbranding van jaarlijks circa 750.000 ton huisvuil bij de AVR blijft on geveer 250.000 ton zogenaam de verbrandingsslakken over. Het dagelijks bestuur van Rijnmond heeft een onderzoek naar de mogelijkheden van het terugsturen van de slak ken aangekondigd. Een derge lijke maatregel is volgens Rijn mond gerechtvaardigd omdat de AVR als grootste huisvuil- verwerker in Nederland een steeds belangrijker nationale functie heeft. Bij de AVR wor den van de Rijnmondgemeen ten jaarlijks maar 180.000 ton huisvuil verbrand, de rest komt uit andere regio's. Buiten de regio Midden-Holland- Rijnstreek zijn de andere voornaamste klanten de pro vincie Utrecht (280.000 ton), Amsterdam (60.000 ton) en Dordrecht (40.000 ton). De afzet van de verbrandings slakken vormt voor de vuil verbrandingen in Nederland een groot probleem vanwege de aanwezigheid van zware metalen en de beduchtheid van afnemers om vanwege deze milieuproblemen de slak ken voor bij voorbeeld verhar ding te gebruiken. Peuterspeelzaal Rijpwetering moet verhuizen RIJPWETERING De Vere- niging voor Ziekenverpleging „Het Wit-Gele Kruis" wil het Kruisgebouw aan de Pastoor van der Plaatstraat in Rijpwe tering niet langer verhuren als peuterspeelzaal. Dit heeft het bestuur van de vereniging aan B en W van Alkemade laten weten. Het besluit is genomen omdat het bestuur vindt dat een Kruisgebouw er in eerste instantie is ten behoeve van het kruiswerk. Liever ver huurt de Kruisvereniging het gebouw voor aktiviteiten die verband houden met de ge zondheidszorg. „In het verle den is de aanwezigheid van de Peuterspeelzaal alleen maar gedoogd, zonder dat dit tot een volledig aanvaardbare werksi tuatie voor de wijkverpleeg kundige en de wijkziekenver- zorgster kon leiden", aldus het bestuur van het Wit-Gele Kruis afdeling Rijpwetering, Oud Ade en Hoogmade. Het eventueel toekomstig verhu ren van het Kruisgebouw voor het peuterspeelzaalwerk zal meer dan tienduizend gulden per jaar moeten opbrengen, laat het bestuur het college van Alkemade weten. De Kruisvereniging streeft naar de totstandkoming van een nieuw gebouw op de huidige grond. De brief wordt aan staande woensdag behandeld in de vergadering van de raadscommissie welzijn. KATWIJK De PvdA en Klein Links gaan in Katwijk niet samen de ge meenteraadsverkiezingen van maart in. Nadat eer der ai D'66 afhaakte, be sloot de ledenvergadering van de Katwijkse sociaal democraten af te zien van verdere onderhandelin gen met klein links. De twee belangrijkste redenen om uiteindelijk een punt te zetten achter een jaar onder handelen was de weigering van klein links akkoord - te gaan met een laatste bod van de socialisten, plus de in de openbaarheid gebrachte „zig zag koers" van klein links naar de PvdA; een bijna ac- coord werd door de combinatie PSP/PPR/Progressief Kat wijk via een krantenartikel onderuit gehaald. Voorzitter Dem Graaff van de PvdA-afdeling Katwijk zegt het te betreuren dat zijn partij na een jaar onderhandelen met de linkse Katwijkse partij en uiteindelijk toch alleen de gemeenteraadsverkiezingen in moet gaan. Uiteindelijk leidt dat tot stemmenverlies van het linkse blok, aldus Graaff, die vermoedt dat de CDA, net als vier jaar geleden, de lachende derde zal zijn. De onderhandelingen om te komen tot linkse samenwer king startte begin januari van dit jaar op verzoek van de PSP, PPR en PK. In de eerste oriënterende, nog informele bijeenkomst eiste de PvdA het lijsttrekkerschap op. Verder zou tijdens de onderhandelin gen niet gesproken worden over de kandidaten van de di verse partijen. Na vier maan den van, zo leek het aldus T. Lieverst, secretaris van de PvdA, constructief onderhan delen, haakte D'66 af, nadat zij ook aanspraak maakte op de nummer én plaats van de ge- meentschappelijke lijst. Nadat de onderhandelaars van klein links en de PvdA in september elkaar dicht leken te naderen (een vijfde plaats voor Klein Links, afspraken over pro gramma's en de lijstnaam) werden de voorstellen door een PSP-bestuurslid getorpe deerd. In een openbaar schrij ven liet hij weten niets te voe len voor deze samenwerking 1 nog minder voor de huidige Zes kisten winterpeen hebben vrijdagavond en zaterdagmiddag voor de nodige overlast op de oos telijke rijstrook van de Rijksweg 44 gezorgd. Een 22-jarige chauffeur uit Witteveen die in de richting van Amsterdam reed, verloor vrijdagavond rond acht uur een deel van zijn lading. De penen zorg den voor een enorme troep. De politie sloot de weg direct na het ongeval af om het wegdek door Rijskwaterstaat schoon te laten maken. Om half elf werd de rijbaan weer vrijgegeven. De volgende ochtend bleek dat het wegdek niet goed schoon was gemaakt en de penen nog steeds voor een gevaarlijke situatie zorgden. Tussen half twaalf en één uur werd de rijbaan opnieuw afgesloten en schoon gemaakt. Het verkeer werd omgeleid. Tegen de vrachtwagenchauffeur is proces verbaal opgemaakt. Fancy fair In het verenigingsgebouw achter de kerk in De Engel werd zaterdag een fancy fair gehouden door de Derde Wereldgroep van de parochie van de „H. Engelbewaarder". De fancy fair moest het missiewerk van Pater J. van der Klugt, die al circa dertig jaar in Pakistan werkzaam is, steunen en bracht 7.000 gulden op. Van der Klugt zelf hield een dia-lezing over zijn werk in Pakistan (foto). Hij was onder meer „bouwpastoor" van twee kerken in zijn missie-gebied. De produkten die op de fancy fair werden verkocht waren beschikbaar gesteld door parochianen, kennissen, vrienden en middenstanders uit Sassenheim en Lisse. Drugs Het Vrouwentrefpunt Zoe- terwoude houdt vanavond een bijeenkomst over drugs en alcohol in gebouw „Ons Huis" aan het Kosterpad en begint om 20.00 uur. De en tree bedraagt 2,50. Ondernemers De Zoeterwoudse onderne mers komen vanavond in Don Bosco (Zuidbuurtseweg 58) bijeen om zich te verdie pen in het fenomeen „spon soring". Voorts zal gesproken worden over de wenselijk heid en mogelijkheid tot uit breiding van de mini-week markt op het Watertje. De bijeenkomst begint om 19.30 EHBO-cursus De Zoeterwoudse EHBO- vereniging Lidwina heeft het voornemen een EHBO-cur- sus te houden. De cursus om vat 16 lessen en wordt gehou den in het Kruisgebouw aan de Korte Miening op woens dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Nadere informatie en opgave bij mevrouw Kremer, telefoon 071-414257. Vrijwilligers De Unie van Vrijwilligers (UW) in Leidschendam heeft grote behoefte aan nieuwe medewerkers voor de maaltijdvoorziening voor zelfstandig wonende bejaar den, „Tafeltje-dek-je", en „Vriendschappelijk Contact' tie-avond in gebouw de Met- tenbucht aan de Speelman- weg te Nieuwveen. Tijdens deze bijeenkomst vanaf 20.15 uur wordt door de trainer uitgebreide informatie gege ven. Voor nadere informatie tel. 01723-9785. Contactavond De Contactcommissie van Rijpwetering en Oud Ade houdt woensdag een contact avond in de kantine van de sportvereniging ROAC'79. Leden en donateurs vanaf 16 jaar kunnen op deze avond naar keuze klaverjassen ot sjoelen waarbij allerlei prij zen te winnen zijn. Aanvang: 20.30 uur. Kerstverzilvering Bingo De Kerstverzilvering voor Rijpwetering en Oud Ade is dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in het Dorpshuis van Rijpwetering. Het gaat om het R.B.S. (Rechten Be heers Systeem), laatste te goed staat voor bouwvakkers en voor schilders. Het V.T.U.-formulier moet mee gebracht worden. Hondendressuur De D.E.S. Hondendressuur- club Ter Aar en Omstreken houdt dinsdag een introduc- Het Zoeterwouds katholiek vrouwengilde komt morgen avond bijeen in Don Bosco voor een sinterklaasbingo. Om 20.00 uur zullen de bin go-balletjes rollen. Boon-aken Zoeterwoudenaar Koos Ro- mijn is zaterdag (zij het offi cieus) kampioen boon-aken van Zuid-Holland geworden. Als enige van de 21 Zoeter woudse deelnemers die in Waddinxveen in aktie kwa men bereikte hij de finale. t de Inbraken in Lisse LISSE Een woning Keukenhofdreef en één aan de Stationsdreef zijn gisteravond het doelwit van inbrekers ge weest. In beide gevallen mis ten de bewoners na de inbraak sieraden en aanzienlijke geld- bedragen._ De daders zijn nog niet achterhaald. Bij de eerste woning braken de inbrekers een ruit en in de Stationsdreef forceerden zij een schuifpui. Bejaarde vrouw beroofd van tas WASSENAAR Een 76-jari- ge vrouw uit Wassenaar is za terdagmiddag rond half vijf in de achtertuin van haar woning aan de Storm van 's Gravezan- deweg in Wassenaar door een ongeveer 18-jarige jongen be roofd van haar boodschappen tas. De tas werd om zes uur 's avonds in de buurt terugge vonden. De boodschappen za ten er nog in, maar een porte monnee met 35 gulden en een bankpasje waren verdwenen. ROELOFARENDSVEEN Het befaamde Roelofa- rendsveense koor „Vox Laeta" blijde stemmen) maakte gisteravond zijn naam meer dan ooit waar. Het gratis toegankelijke jubileumconcert in Sport hal De Tweesprong was een blij muziekevenement dat niet alleen een lust voor het oor was, maar ook voor het oog. Dit laatste geldt met name voor het tweede deel van het concert, „De Schipbreuk" van Johan Wagenaar. Deze humoristische cantate voor solisten, gemengd koor, pia no en slagwerk werd uitge voerd precies op de spranke lende manier waarop dat ooit door de componist en schrij ver was bedoeld. Er was zorg voor de mimiek en dit laatste geldt met name voor de sop raan Thea van der Putten. Alle uitvoerenden speelden op de zaal in en zagen kans het plezier over te brengen op het publiek. De tenor Hein Meens schoot eenmaal zelfs in een aanstekelijke lach. Vox Laeta viel op door de volkomen ontspannen wijze van zingen. De perfec te dynamiek was aandoen lijk. Het programma was gister avond begonnen met „Mise rere Mei" en andere kerke lijke muziekstukken die Vox Laeta al jaren zingt. Het koor zorgde onder leiding van zijn dirigent Jan van der Meer voor een volledig uitgebalan ceerde uitvoering zonder dat men ook maar een moment in routine verviel. Parade paardje was vervolgens het „Echolied" van Orlando di Lasso. De akoestiek van De Tweesprong viel gezien de aard van het gebouw niet te gen. Voor een „Fantasie" voor piano, koor en orkest kwam het volledig Delfts Symfonie Orkest in vrije- tijdskleding op de proppen. Stuwende kracht hierbij was het schitterende pianospel van Vox Laeta-dirigent Jan van der Meer. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Een luxe handdoek van 50x100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I. V,. 1 I NAAM: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: ltLbl-UUN: J Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. I Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal I automatisch per maand l cw I STUUR EEN LUXE HANDDOEK NAAR: POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant,Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). Codejny llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7