ïmisme 3pt Fides Pacta ooralsnog imsplaatst 31itz al met één been in sauna V BS Leiden: gewoon de betere ploeg I Pernix en TOP beginnen met inleveren" Travelers heeft nog titelkansen >arta van ka cl vopr >nen leyer een EcidócSoivuMit ORSCHOTEN De chorste Voorschotense :h Henk Krauwel had zijn spelers beloofd: jullie nu twee wed en op rij winnen, dan jen jullie op mijn kos- naar de sauna". En wonnen de eerste di- ■<Jonisten eindelijk weer wedstrijd. Bij de da- versloeg MSV concur- Lisse en verloor Grasshoppers verrassend. Na zes nederlagen op rij won Blitz zaterdag eindelijk weer een wedstrijd. Rowic uit Dor drecht werd na een 33-34 voorsprong bij rust met een 68-62 nederlaag opgezadeld. Tot 62-60 was het spannend, maar Blitz, mèt Ton Kallen berg weer terug in de ploeg, Kutte kennelijk kracht uit de elofte van coach Krauwel en zette in de beide slotminuten aan voor de overwinning. Ver rassend, want bijna de comple te basis zat toen al op de bank met vijf fouten. Peter Goossen was topscorer met 19 punten en wanneer Blitz zaterdag de uitwedstrijd tegen Stoepie Shooters ook in winst omzet, dan zitten de basketballers over twee weken in de sauna. MSV steeg zaterdag door de royale 58-79 overwinning in en tegen Lisse naar een ge deelde eerste plaats in de da mes promotiedivisie. Coach Flapper van MSV: „We heb ben ze weggespeeld'' en tegen strever Frans Broekhof: „De nederlaag was volkomen te recht". Met name de Noord- wijkse verdediging stak goed in elkaar. Lisse kreeg nauwe lijks kansen en rondde de wei nige mogelijkheden in de eer ste helft af tegen een percenta ge van 24 percent. Bij de rust had de thuisclub een 24-39 achterstand. Lisse kwam in de tweede helft via 37-57 nog tot 49-57 terug, maar Tineke Vos (17 punten) klaarde het karwei geroutineerd in Noordwijks voordeel. Marleen van der Meer scoorde bij Lisse 13 pun ten. Zonder Petra van de Oever had het Katwijkse Grasshop pers veel problemen in Den Bosch. Tegen Flash klopte er in defensief opzicht weinig. Aanvallend waren de presta ties daarentegen goed. Maar ondanks de 33 punten van Anja Aandewiel en de 24 pun ten van Jaqueline van Beelen kwam de 93-73 nederlaag (rust: 36-29) hard aan. In de eerste klasse van het rayon versloegen de heren van Leiderdorp in Alphen aan den Rijn tegenstander BVO (76-84), had BS Leiden 2 geen problemen met de Hilversum- se Dunckers (95-64), gingen de Katwijkse Grasshoppers te gen BOB wéér onderuit (86- 110) en trok MSV uit Noord- wijk, na een 43-59 voorsprong, tegen Lokomotief aan het kor- ste eind (86-85). LNDSKAMPIOEN PKC VEEL TE STERK: 10-16 i) nchen JlDEN Vooruitblik- Na did op het zaalseizoen dj.'86, liet trainer/coach )nk Berendes vorige k meermalen weten te 3eek!(oven *n een succesvol haotis< ;oen. Fides Pacta zou agde a gemiddelde van één br*it per wedstrijd kun- halen, in degradatie •loofde de Hagenaar ze- L (0-0?r niet- Zelfs zou de voor ïrnarA derde keer op het >gste niveau opereren- Leidse Fusieclub wel- t wel wat meer kun- dan „alleen maar r" har toedraaien". Optimisme zaterdag in de Vijf hal vooralsnog mis- ^(atst bleek. PKC speel- Fides in de openings- 'Jdstrijd van het nieuwe lseizoen compleet zoek: hop, d loot schotel i kan: faald uindar Nu trof Fides Pacta in PKC natuurlijk wel direct de eerste de beste. De Papendrechtse Korfbal Club veroverde vorig seizoen „eindelijk" de zaaltitel, terwijl de formatie van trai ner/coach Anton Mulders daarvoor al vier keer Neer- lands sterkste op het veld was geweest. PKC staat in Neder land dan ook niet voor niets bekend als een heus bedrijf. De grootste club van Neder land beheert een eigen sport hal, de bij vereniging en hal behorende papierwinkel staat garant voor een bijna volledige dagtaak en uit de maar liefst 26 spelers en speelsters tellen de A-selectie zou probleemloos nog een team met hoofdklasse aspiraties kunnen worden ge realiseerd. Niet zo vreemd dus dat Beren des regerend kampioen PKC vooraf al als een van de ster kere ploegen in de hoofdklasse A inschatte. Maar het moet de Haagse coach ip Leidse dienst toch pijn hebben gedaan dat het krachtsverschil tussen zijn Fides en PKC zaterdag zo groot bleek. Op alle fronten diende de thuisclub in de al lengs stiller wordende Vijf Waar Fides matig schoot, slecht combineerde en te wei nig bewoog, leefde het zich zo op het oog niet eens overmatig inspannende PKC zich juist op alle fronten uit. Met name de vijf maal scorende, door Hen- ny Piket nauwelijks te verde digen Gerrit de Heer gaf de Lèidenaars een lesje in zuiver schieten, terwijl de PKC-da- mes hun tegenstandsters dui delijk maakten dat korfbal meer kan zijn dan alleen maar aangeven. Weliswaar verzorg de het onder de korf ook al heersende vrouwelijke deel van de PKC-ploeg iii verhou ding slechts een klein deel van de Papendrechtse score; het feit dat volop werd meege draaid in de combinatie en schietkansen wel degelijk „ge nomen" werden, maakte het werken er voor de heren wei een stuk eenvoudiger op. Het moge duidelijk zijn, Fides Pacta deed nauwelijks mee, zaterdag. Voor de pauze slaag de de Leidse combinatie er nog in een 2-6 achterstand tot 4-6 terug te brengen, na de pauze was het snel gebeurd met de thuisclub. Na 5-7 volg den maar liefst vijf PKC-sco- res, voordat Fides weer een treffer kon laten aantekenen. In dat verband bezien, viel de uiteindelijk geleden 10-16 ne derlaag niet eens tegen. GERT-JAN ONVLEE PKC was zaterdag Scoreverloop: Bettina Sommeling 1-0, Shirley Eilbracht 1-1, Gert Kornet 1- 2, Henny Piket 2-2, Gerrit de Heer 2- 3, De Heer 2-4, Eilbracht 2-5, Eil bracht 2-6, Bettina Sommeling 3-6, Nico Pikaar 4-6. Rust. Jan de Jager (strafworp) 4-7, Robm Sommeling 5- 7. De Heer 5-8, De Heer 5-9, De Jager Cosijn 6-13, Piket 7-13, De Heer 7-14, Dick Onderwater 8-14, Jeanet Smit 9-14, Kornet 9-15, Onderwater 10-15, Corrie Euser 10-16. ie Bassets Ansloos igen NFC !I i bemDEN The Bassets had Ké l schijn van kans in de uit strijd bij NFC. De visite ligde voor de Sassenhei- s in een roemloze 27-0 ne- aag. DIOK kwam niet in Wat voor de Leidenaars an belang is, is het ver- an Castricum tegen Hil- m (10-30). De mannen coach Michael Patrick n immers Castricum dan de huidige koploper ^ersum. Bassets schoot op alle aten tekort. Met name de rwaartsen lieten het giste '61 bij NFC volledig afweten, zaten wel wat onvertr in de wedstrijd, maar inzetiden geen echte openingen Daarentegen was NFC of met die linie het gevaar- De meeste scores kwa- van de driekwartlijn af. Unitade rust stond het al 10-0, n Pete voor de Sassenheimers d Spiei wel overkomenlijk was, im. Arp tijdens het laatste part Leidsfanderde er nauwelijks iets kenin^e speelwijze van The Bas- Een verdiende 27-0 ne- laag derhalve. Idhoven in vorm CStlDEN Shorttracker jrles Veldhoven liet in het [ische Liedekerke niets de internationale rrentie. De schaatser van zegevierde in het eindr ment na overwinningen Ie afstanden (1500, 500 en meter) en sleepte met clubgenoten ook de 5000 aflossing in de wacht. In spoor van Veldhoven zat Peter van der Velde Tj.,. jide algemeen voor in de ttinejagen. De Zoeterwoude- werd derde op 500 meter e, m}feweede op de 1000 meter, aOelL ïJjpharH Suvtpn (Stnmn- hei Reig. i bood. j jl" Richard Suyten (Stomp- ?"u£di). Ingrid Marcusse boekte lat neu tweede plaatsen bij de j (1500 en 1000 meter) en vo?Jigde als vierde in het alge- klassement- De dames- t"1 Leiden werd tweede J"Se 3000 meter aflossing. Routinier Toon van Helfteren vitas ook in en tegen Haaksbergen weer een belangrijke pion voor het winnende BS Leiden. HAAKSBERGEN Sybe Me lis, oud coach-van Permalens Haaksbergen, sprak duidelijke taal: „Er was maar één ploeg die als ploeg speelde en die ploeg heeft terecht gewon nen". BS Leiden pakte zater dag in Haaksbergen door beter collectief spel (tot uiting ko mend in de spreiding van de assists over de spelers) twee belangrijke winstpunten. Toch toonde Leiden-coach Ruud Harrewijn zich niet volledig tevreden met de 67-72 over winning, want de WK-kwali- ficatiewedstrijd van afgelopen donderdag liet wel degelijk zijn sporen na. Harrewijn, die de voorbije week Heijdeman, Hagens en Kragtwijk aan het Nederlands team moest afstaan, toonde zich bepaald niet content met het beleid van bondscoach He- ger. Ondanks het feit dat Ne derland zich donderdag tegen Hongarije kwalificeerde voor het WK, plande de bondscoach ook voor deze week een uitge breid trainingsschema. Woens dag speelt Nederland namelijk in Den Helder tegen Joegosla vië: een wedstrijd zonder be lang. Harrewijn: „Die Heger traint lang niet hard genoeg met die jongens, dus wil ik mijn spelers maandag gewoon op de training zien. Ik zal He ger opbellen en vertellen dat ik akkoord ga met zijn geplan de training in Den Helder". Ook Haaksbergens „baas" ach ter de schermen, Gerard van Hal kondigde, naar aanleiding van de prestaties, meteen maatregelen aan. Coach Van der Hart werd flink op de kor rel genomen: „Edwin is een beste jongen, maar hij moet zo langzamerhand wel eens gaan bewijzen wat hij waard is". Over Amerikaan Daniëls was Van Hal heel duidelijk: „Die vliegt er zeker met de Kerst uit". Na het vervangen van Michael Watkins door Darrel Gadsden lijkt de tweede wissel Eugene Ridchardson voor Ivan Daniëls te worden. Diezelfde Darrel Gadsden maakte overigens een uitste kende indruk. De linkshandi ge hoogvlieger, die sterke ge lijkenis vertoont met ex-Lei- denaar Michael Wiley, slinger de zich bij herhaling atletisch door de Leidse defensie. Erg productief werd de soepele Amerikaan echter niet, omdat Ridderhof en Ardon nalieten Gadsden op maat te bedienen. Uitblinker bij Haaksbergen werd Martin de Vries, techni sche één van de meest begaaf de spelers in de eredivisie. De Vries mocht uitblinken bij de gratie van de tegenvallende Hans Heijdeman, die in tegen stelling tot ploeggenoten Ha gens en Kragtwijk, duidelijk de trip met het Nederlands team naar Hongarije in de be nen had. De Dordtenaar liep zich bij herhaling vast op de „picks" voor De Vries, waar de beweeglijke Groninger dankbaar gebruik van maakte om zijn puntentotaal flink op te schroeven. Uiteindelijk moesten (toch weer) routinier Toon van Helfteren en een blunder van coach Van der Hart er aan te pas komen om de Leidse over winning veilig te stellen, want Leiden kwam geen moment echt los van Haaksbergen. Van Helfteren deed nuttig werk onder de borden, nadat „het gevaar Kragtwijk" middels drie snelle persoonlijke fouten was geneutraliseerd. En de Haaksbergse coach wisselde halverwege de tweede helft de zwaar tegenvallende Ridder- hof en Bruinsma voor de ster ke De Vries en Daniëls. Lei den sprong van 46-47 naar 46- 52. Haaksbergen kwam, toen Van der Hart zijn fout herstel de, bij 56-55 op voorsprong, maar Hagens en Van Helfte ren hielden in de slotfase de „Leidse" hoofden koel. JACOB BERGSMA Permalens Haaksbergen - BS Leiden: 67-72 (rust: 30-33). Toeschouwers: Scores Leiden: Van Helfteren 18 (58%, 9 rebounds). Hagens 15 (7 as sists), Kragtwijk 14 (60%, Scores Haaksbergen: Daniëls 24 (69%), De Vries 17 (57%). Gadsden 14. bounds, 16 balverlies. MAANDAG 25 NOVEMBER 1985 PAGINA 15 r»r> Leiden De eerste speel dag van de zaalkorfbal- competitie heeft veel ver rassingen opgeleverd, zo wel positief als negatief. Titelkandidaten Pernix en TOP moesten tegen 't Overschotje en Kinderdijk meteen al punten inleve ren. Zuiderkwartier, dat puur uit is op handhaving, startte bij Ready opval lend sterk,en won nipt. „Als je weet wat ze kunnen, dan schieten de tranen in je ogen," verwoordde coach En gel van Pernix zijn teleurstel ling over de 1710 nederlaag bij 't Overschotje. Zijn volge lingen hadden enkel bij 67 een voorsprong en raakten na 88 eensklaps 128 achterop, vooral omdat zij verdedigend een erg povere indruk maak ten. Alleen Kees Brokaar (3), Kees Hortensius en Peter Kui pers (2) konden in de aanval zich enigszins onttrekken aan de algehele malaise, die het spel van de overgangsklassen kenmerkte. Met rust en overleg spelend wist Zuiderkwartier steeds een licht overwicht te houden tegen Ready, al bleef de score gelijk opgaan (rust 56). Het eerste aanvalsvak, dat met acht treffersi sterk op dreef was, plaatste bij 88 de door braak naar 810, waarna de resterende tien minuten ze nuwslopend werden. De doel punten van Dirk Jan de Kreek (4), Aldo Spadon (3), Erik van Lunteren (2) en Kit ty van der Mark waren net ge noeg om met 910 te zegevie- nuten gaf TOI de topper tegen Kinderdijk, dat vlot via 84 (rust) op 117 werd gezet. De Sassen heimers raakten echter in het slotkwartier van slag, daar hun tegenstanders hun fysieke kracht en lengte onder de paal beter uitbuitten. Daardoor werd het toch nog 1111, doelpunten van Stella (3) en Anne van der Zaag, Gerco Langelaan en Ron van der Willik (2) ten spijt. De schotloosheid van Crescen do van het veld bleek tegen Eureka in de zaal verdwenen, blijkens de 1215 zege. De formatie van Ruud Niesing stond steeds op achterstand, maar pakte in de laatste vier minuten dankzij Wijnand (5) en Anita Alberts en Alphons Cornelissen (2) toch de volle beloning van twee punten. Direct na rust kon De Alge mene loskomen van Achilles en liep van 55 (rust) uit naar .610. De Leidse ploeg speelde boven verwachting en had in Martin Filippo (4) en Enrico en Marco Mud (2) de nodige schutters om de voorsprong vast te houden, al slonk die uiteindelijk tot 1011. Binnen tien minuten stond Fluks tegen ODO (M) op 03, maar toen was de planken koorts over. De debutant in de tweede klasse kwam al vóór rust voorbij de Maaslanders (43) en liep door Aad van Drongelen (3), Nel Hordijk en Ada van der Meulen (2) on stuitbaar weg naar een 97 triompf. De tweede aanval van Ons Eiland bleef met twee treffers van Wim Nijenhuis onder maats tegen KOAG, zodat een gelijkopgaand duel ontstond. Het was dan ook het eerste aanvalsvak dat via René Ar- noldus en Huib Hasselbach, beiden tweemaal, de beslissen de treffer vervaardigde: 76. Pas na een slecht half uur kwam Velocitas tot scoren bij Excelsior, dat inmiddels tot 50 was uitgelopend. Het achttal van l'Ami kwam door Ron Goudsmit, Rien (2) en Aad van Poelgeest nog tot 74 terug, maar bleef zoveel kansen missen, dat het 104 verlies niet meer dan logisch Vol scoringsdrift liet Fiks in de eerste helft Merwede alle hoeken van het veld zien, re sulterend in een 103 tussen stand. De Oegstgeestenaren, met Theo Vreeken, Nico van Weizen (3) en Gwenny de Best (2) als gangmakers, verloren nadien wel aan scherpte, al bleef de overwinning met 13—8 nog vrij royaal. Aanvankelijk kwam Tempo tegen Weidevogels moeilijk op gang, maar kort na de pauze werd de voorsprong van 43 naar 9-3 opgevoerd in tien mi nuten tijd. Dit was te danken aan de slagvaardigheid van Edwin Veldhuis (5), Joke Boot en Ronald Drieduite (2) en de zege was daarna onbedreigd: 13—6. Alleen bij 34 bezat KNS een voorsprong op Phoenix, zodat de tevredenheid over het 88 resultaat groot was. Louis Kok (3), Linda Broers en Yvonne van Dam (2) leverden het leeuwedeel van de Oegstgees- ter produktie. LEIDEN Tijdens de vierde speeldag van de tweede klasse in de nationale bowlingleague heeft Oostdam Travelers zich weer uitzicht op een kampioenschap verworven. De Noordwijkerhou- ters verdienden in Amsterdam met een gemiddelde van 860 niet al te veel punten. De vier van de mogelijke negen winstpunten waren echter voldoende om de koploper De Kaasbeurs uit Alk maar tot op twee punten te benaderen. Een voorlopige vierde plaats is de officiële status van Travelers. Spetters uit Hoorn werd verder nog met 2-1 verslagen, terwijl het duel met Smit Amstelveen met die cijfers verloren ging. Het Hans Menken Team, dat eveneens in de tweede klasse uit komt, blijft ook na gisteren in de buurt van de degradatiezöne. Na de met 2-1 verloren partij tegen Disvers uit De Lier won de Leidse équipe wel met 3-0 van de nummer negen, De Roosters (Heiloo). Het Amstelveense VAS Neef was vervolgens tijdens beide games te sterk (0-3). Ondanks de vier punten, die een achtste positie tot gevolg hebben, lijkt Menken zich uit het diep ste deel van het dal te verheffen. Bij vlagen werd in Uitgeest weer sterk spel afgeleverd, hetgeen door het daggemiddelde van 890 (vijfmansteam) wordt bevestigd. In de derde klasse zakten Tramps en Joop Visser weg uit de kopgroep. Door de vijf punten daalde Tramps met een totaal van twintig punten af naar de vierde stek. Overwinningen werden geboekt op Schlumberger en EVA 3 uit Scheveningen (2-1), ter wijl de strijd met Djago's met 1-2 verloren ging. Het Leiderdorp- se Visser vergaarde vier punten, tot stand gebracht via winst- partijen op Ernie's Proshop uit Amsterdam en het Haarlemse Schalkwijk. Een vijfde positie is het tussenresultaat van Joop Visser. Perfekt weekeinde Flair LEIDEN Het afgelopen badminton weekeinde heeft Flair het maximale opgeleverd. Ook Lisse en Leiden incasseerden alle punten terwijl Vlietwijk drie maal verlies noteerde. Het eerste van Flair noteerde een fraaie 7-4 overwinning in de strijd tegen Velo. Opvallend was de rol van invaller René Wie ten. De vaste speler van het derde viel in voor neef Henk en won zijn single. Dat inspireerde zijn nichtje Irene. Zij won voor het eerst dit jaar haar single. Irene Wieten smaakte daarna ook nog het genoegen om de vrouwendubbel met Lucy Klaren te winnen en zorgde zo voor een groot aandeel in de 7-4 overwin ning. Het tweede deed een vertwijfelde gooi naar de eerste plaats in de derde klasse. Drie setpunten achterstand op Leiden moeten goed gemaakt worden. Het lukte net niet. Met 7-1 werd gewonnen van Lotus (Karin van Pel verloor haar eerste single), maar omdat BCL met 5-3 won, blijven de Alphenaren tweede. BCL pakte in Heemskerk de twee punten mede door vuurwerk van Annelies Segijn en de herstelde Dory Koelemij in de dames dubbel. De mooie en spannende strijd viel in Leids voordeel uit. Stefan van Giezen was de enige die in het tweede zijn single won en daarna toch voor de 5-3 winst mocht zorgen. Bij BC Lis se won het eerste weer (met 7-1 van Van Zijderveld 7) en bleef het tweede ongeslagen door Flash 3 in eigen huis met 6-2 te ver slaan. Vlietwijk speelde traditie getrouw met alle vier teams te gelijk thuis, maar zag slechts het eerste winnen. Tegen Heerhu- gowaard namen Dick Oostergo cs revanche voor de uitneder laag: 7-4. Ron Lapré kwam goed voor de dag als invaller. Daar mee was de Vlietwijk-koek op. Alle andere teams verloren met 6-2, waarbij de nederlaag van het tweede traditie is (alleen winst voor Cor van Duijn en Wim Bavelaar) en die van het derde een verrassing. Spannend was het wel bij het derde. Van de vijf driesetters gingen er echter drie verloren. Rick Pielaat was de enige die tevreden naar huis ging met winst in de single en de mannendubbel. Jaap de Zwart en Anneke van Steenvoorden zorgden in het vierde voor de enige winstpartijen. Merenwiek dendert onverminderd door en noteerde nu met invalster Mi- rande de Mos een uitstekende 5-3 overwinning tegen Duijn- wijkck, zodat de koppositie niet in gevaar kwam.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15