wet Filip Desmet herleeft pe folklore rond de derby ode kaart Dé Stoop voor fraude-officier Financieringsplan Spaanse profclubs Sportwereld imfORT CcidaeSotvumt WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 Herget krijgt rood HAMBURG Hannover 96 heeft gisteravond in de West- duitse Bundesliga goede zaken gedaan. Van de staartploegen behaalde de nieuweling als enige een overwinning, de eerste buitenshuis, en nam daardoor afstand van de ver liezers Eintracht Frankfurt, FC Saarbriicken, Fortuna Düsseldorf en FC Nürnberg dat uit de laatste tien wedstrij den slechts één punt heeft ge haald. Hannover behaalde zijn over winning in de slotfase van het duel bij Eintracht Frankfurt, dat slechts vijf spelers van het basisteam kon laten spelen. Twee minuten voor het einde was de stand nog 1-1. Vlak voor tijd scoorden Surmann en Reich nog tweemaal voor de gasten. FC Nürnberg nam te gen Uerdingen in de tweede helft een voorsprong door de nieuwe Noorse aanwinst An dersen, maar de IJslander Gudmundsson scoorde twee keer voor Uerdingen in de tweede helft. Herget, de inter national van de ploeg uit Kre- feld. werd door arbiter Gabor wegens herhaalde overtredin gen uit het veld gestuurd. Hij is de 250e speler in 23 jaar Bundesliga, die de rode kaart zag, de veertiende van dit sei zoen. ^sportuitslagen PAARDESPORT Koersen Nootdorp EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Zan- tina (H.C. Bakker) kilometertijd 1.26.6; 2. Zilver Boy; 3. Zltty Albo. Niet gestart: Zatopek Dean en Zep van Neerbeek. Toto: winnend 2,90, plaats 1,40 2,40 3,10, koppel 12,60, trio 53,30. TWEEDE KOERS. 2380 meter. 1. Yonkers (G.L.J. Kleyweg) 1.27,3; 2. Zico Ricardo; 3. Zilver Quick. Niet ge start: Zoon van Jensen. Toto: win nend 3,00, plaats 1,50 2,40 f 2,50, koppel 6,50, trio 61,30. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zoe- an la Fusee (W.C.M. Duivenvoorden) 1.23,2; 2. Ymir Guapa; 3. Winstgever. Niet gestart: Zarelli. Toto: winnend 4,60, plaats 2,70 2,90 3,10, kop pel 20,70, trio 593,20. VIERDE KOERS. 1660 meter: 1. Zerli- ne S (W.C.M. Duivenvoorden) 1.22,2; 2. Unesco; 3. Velasco N. Toto: win nend 4,30, plaats 5,00 3,90 7,30, koppel 81,10, trio 1.196,70. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Yria P (A.H. Suykerbuyk) 1.23,9; 2. World Cup; 3. Yonker Ulandia. Toto: win nend 7.40, plaats 3.20 4,80 1.70, koppel 75.60, trio 411,10. ZESDE KOERS. 1660 meter: 1. Vasco Boshoeve (R L. Pools) 1.22,0; 2. Willi Oostende; 3. Wogmeer Victoria. Niet gestart: Yros Odilia en Yonkers Fortu na Toto: winnend 2,50, plaats 1,20 2,80 2,60, koppel 5,20, trio 135,60. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Wio van de Lente J.A. van Rheenen) 1.22,0; 2. Ulino Buitenzorg; 3. Trexy Hanover. Toto: winnend 2,70, plaats 1,20 1,60 3,70, koppel 11,30, trio 444,20. ACHTSTE KOERS, 2380 meter: 1. Yanna Hanover (Mej. Y. Wagenaar) 1.22.5; 2. Wilfred; 3. Vartan. Toto: winnend 11,90, plaats 2.50 1,60 2,20, koppel 34,90, trio 587,40. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Upsala Thelma (C.D. Imming) 1.21,6; 2. Udores; 3. Udeta Buitenzorg. Toto: winnend 4,90, plaats 4,30 5,40, koppel 21,40, trio 151,90. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Vic Hanover (J. de Leeuw jr.) 1.20.9; 2. Thor ter Lune; 3. Victrix R. Toto: win nend 10,70, plaats 2.40 2.40 5,80, koppel 70,60, trio 843.60. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1 Ydra P van Klaveren) 1.21,6; 2. Venit; 3. Valentijn D. Niet gestart: Willemarie en Wonder Willem. Toto: winnend 2,50, plaats 1,60 1,90 1,30, kop pel 27,50. trio 141,90. OMZET TOTALISATOR: 224.834,00. SCHAKEN WK landenteams Luzern 3e ronde: Engeland-West Duitsland 4-2; Argentinië-Hongarije 1-3 (+2 af gebroken partijen); Zwitserland-China 2,5-3,5; Sovjet Unie-Frankrijk 2,5-1,5 (+2); Afrika-Roemenië 1-5. 4e ronde: Hongarije-West Duitsland 2-2 (+2); Argentinié-Sovjet Unie 0,5- 1,5 (+4); Frankrijk-Zwitserland 4-1 (+1); Engeland-Roemenië 2,5-2,5 (+1); China-Afrika 4,5-0,5 (+1). Stand: 1. Engeland 15 punten (+1); 2. Roemenië 12,5 (+1); 3. Hongarije 12 5). VOETBAL Frankrijk Marseille-Auxerre 2-1; Le Havre-Nan- cy 2-0; Straatsburg-Toulon 1-1; La- val-Nice 2-1; Bordeaux-Brest 4-0; Bastia-Lens 0-1; Metz-Rennes 4-1; Toulouse-Sochaux 3-0; Lille-Paris Saint Germain 1-1. Stand aan de kop: 1. Paris Saint Germain 33 punten; 2. Bordeaux 29; 3. Nantes 26. West-Duitsland Eintracht Frankfurt-Hannover 96 1-3; FC Nürnberg-Bayer Uerdingen 1-2; VfL Bochum-FC Saarbriicken 3-1; SVW Mannheim-Hamburger SV 0-1; Fortuna Düsseldorf-FC Köln 1-3. Stand aan de kop: 1. Werder Bremen 14-21; 2. Borussia Monchengladbach 14-20; 3. Hamburger SV 15-19; 4. Bayern München 14-18; 5. Bayer Le- verkusen 14-17. Betaald voetbal, tweede elftallen Reserve divisie A: SVV-FC Utrecht 3- 1; Volendam-DS '79 8-1; Telstar-Fey- enoord 2-0, Excelsior-FC Den Haag afgelast. B: FC Twente-Emmen 7-0; SC Cambuur-SC Heerenveen 0-1; SC Heracles-Go Ahead Eagles 2-0; PEC Zwolle-Vitesse 4-0. C: NEC-Eindho- ven 0-2; MVV-NAC 5-2. Thys kiest voor vier verdedigers DORDRECHT De Belgische voetbalcoach Guy Thys is van plan vanavond met vier verdedigers aan het duel met Nederland te beginnen. In het geval dat zijn collega Leo Beenhakker zou besluiten John van Loen naast Peter Hout man in de spits te posteren, zal middenvelder Leo Clijsters plaats moeten maken voor voorstopper Georges Grün. Het Belgische elftal ziet er als volgt uit: Pfaff (Bayern München); Gerets (PSV). F van der Eist (Club Brugge), Broos (Club Brugge). De Wolf (AA Gent); Vandereycken (Anderlecht), Clijsters (Waterschei), Ceulemans (Club Brugge), L. van der Eist (Club Brugge). Vereauteren (Anderlecht); Desmet (Wa- regem). Wisselspelers zijn: Veyt (Waregem), Munaron, De Groote. Scifo. Grün (allen Anderlecht). Ook FC Twente wil Mike Small ENSCHEDE Behalve Go Ahead Eagles heeft ook FC Twente belangstelling getoond de Engelsman Mike Small aan te trek ken. De donkere aanvaller, die al eens bij Go Ahead Eagles speelde, staat momenteel onder contract bij de Belgische eerste klasser Standard Luik. Daar is hij zijn plaats in de basisploeg door de komst van de Belgische internationals Nico Claesen en Alex Czerniatinsky kwijt geraakt. De oorspronkelijk van het Engelse Luton Town afkomstige speler ziet een overgang naar een club, waar hij een vaste plaats kan verwerven in de hoofd macht, wel zitten. Curtis Collin nieuwe Canadees voor HYS DEN HAAG Curtis Collin is de nieuwe Canadees van HYS. De 22-jarige opvolger van de plotseling vertrokken Arley Olsen komt vrijdag in Nederland aan. Mogelijk, dat hij 's avonds reeds bij de Haagse ijshockeyformatie zijn debuut maakt in de thuis wedstrijd tegen GIJS Groningen. Het contact is gelegd via Dave McBurney. Edwin Troch, die vroeger ook ijshockey speelde in Canada, speelde ooit samen met Curtis Collin. Rijsbergen traint jeugd bij Ajax AMSTERDAM Johan Cruijff heeft oud-international Wim Rijsbergen toegevoegd aan de trainersstaf van Ajax. Rijsbergen traint op verzoek van de technisch directeur van de Amsterdamse voetbalclub de jongere jeugd, de D- en junioren. Verwacht Wordt, dat het bin nenkort defintief afgelopen zal zijn met de actieve voetbal loopbaan van Rijsbergen. De Leidenaar sukkelt met een chronische enkelblessure, waardoor hij sedert lange tijd niet kon uitkomen voor FC Utrecht, waar hij als speler on der contract staat. jrtina geen ^ndidaat meer BTINA D'AMPEZZO Het paanse wintersportplaatsje Jtina d'Ampezzo heeft zich - tlopig teruggetrokken als ■•Jdidaat voor de organisatie (de Olympische Winterspelen Dat was noodzakelijk na jhuldigingen van een ge- |nteraadslid. Deze had ont- dat diverse medewerkers iipenningen hebben aangeno- I van een Zwitserse onderne- die zich had aangemeld J de noodzakelijke promotie- Cviteiten. Hangende het on- iek zijn de leden van het co- j> op non-actief gesteld. Erwin Koeman maakt rentree MECHELEN Erwin Koeman heeft gister avond na een afwezig heid van bijna twee maanden wegens een blessure zijn rentree ge maakt in het eerste elf tal van KV Mechelen. Zijn Belgische werkge ver oefende tegen der deklasser Bornem en won met 5-1. Erwin Koeman behoorde, met landgenoot Piet den Boer. tot de doelpunten makers. (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA De gezamenlijke clubs in het Spaan se betaalde voetbal zijn er in geslaagd om in het sei zoen 1984/1985 hun rode cijfers met een slordige 100 miljoen gulden op te voeren tot het totaal van ruim 420 miljoen. ,De geleidelijke afbetaling van deze schuld vereist de komende tien jaar een totaalbedrag van niet minder dan 720 miljoen. De Spaanse profclubs hebben deze week een financieringsplan geopenbaard waarin zij optimistisch zijn over de afbetaling van deze schuld. Dank zij een akkoord met de regering is vanaf dit sei zoen het aandeel van de clubs in de opbrengsten van de voetbaltoto verhoogd van één tot drieëneenhalf pro cent. De toto-inkomsten van de clubs worden hierdoor voor de komende tien jaar geschat op een totaalbedrag van niet minder dan ruim één miljard gulden. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 46: le prijs: 1 x 436.130,60; 2e prijs: 3 x 50.000,00; 3e prijs: 54 x 3425,60; 4e prijs: 4313 x 42,80; 5e prijs: 58.755 x 5,00. Cijferspel 46: le prijs: 1 winnaar; 2e prijs: 1 winnaar; 3e prijs: 17 winnaars; 4e prijs: 231 winnaars; 5e prijs: 2182 winnaars. Toto 46: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 10 x 2855,20; 3e prijs: 133 x 421,40. Toto-gelijk 46: le prijs: 1 x 3616,20; 2e prijs; 1 x 483.90; 3e prijs: 61 x 39,60; 4e prijs: 1048 x 3,60. Forse nederlaag voor honkballers TAIPEH De Nederlandse honkbalploeg heeft gisteren tijdens het zevenlandentoernooi in Taipeh een forse nederlaag geleden. De ploeg van de coaches Henny Jenken en Leen Volkerijk verloor met 13-0 van Japan. De wer pers Judsel Baranco, Ben van de Berg. Peter van Dalen en Hans van Renselaar kregen veer tien honkslagen om de oren; alleen Van Dalen kon zich (vier innings) op de heuvel handha ven. Ronald Stoovelaar tekende voor de enige Nederlandse (twee-) honkslag. Details Japan 403100014 13 Nederland 000000000 0 Werpcijfers. Baranco (1 inn.) 1-1-3-1; Van de Berg (3 inn.) 0-2-6-0; Van Dalen (4 2/3 inn.) 2-7-4-0; Van Renselaar (1/3 inn.): 0-1-1-0 Tennis Marcella Mesker verloor in de eerste ron de van het toernooi in Sydney met tweemaal 6-4 van de Amerikaanse Molly van Nostrand. Boksen De Britse profs Mark Kaylor en Errol Christie zijn door de bond bestraft met forse geldboe tes, respectievelijk 65.000 en 25.000 gulden. Het duo was al tijdens een persconferentie met elkaar op de vuist gegaan. IJshockey In de hoogste klasse van de bekercom petitie won Amsterdam gisteravond de thuiswed strijd tegen Heerenveen met 7-3 via de periodestan den 3-1, 1-1, 3-1. Volleybal Het damesteam van China kwam in Tokio voor de tweede keer in het bezit van de we reldbeker door een zege van 3-0 op Peru. Cuba, de Sovjet Unie en Japan strijden om het zilver. Prijsvragen De uitbetaling van het W-5 spel van de zondag in Hilversum gehouden paardekoersen» vertraagd door een computerstoring, is 620,40 gulden. lechercheur Jacqueline Mulder van het politiebureau Rotter- Ipm-IJsselmonde toont een aantal valse kaartjes. londerden valse kaartjes gevonden ÏOTTERDAM Nabij de Rotterdamse Kuip'zijn gistermid- lag enige honderden valse kaartjes voor de interland Ne- erland-België gevonden. Twee jongens troffen er welgeteld 111 aan onder de luchtbrug over de Stadion weg. pe politie, lie later nog 18 kaartjes vond, heeft zich inmiddels over de |ondst ontfermd. Technisch directeur W. van Kalken van iet Feyenoord-stadion: „De jongens kwamen ze hier bren- jen. Ik stond zomaar met honderdvijftig van die kaartjes in rijn handen. De markt is goed verpest". (Van onze verslaggever) -KNOKKE Zes weken geleden was er nog niet eens sprake van John van Loen of Filip Desmet, nu moeten ze de redders van de respectievelijke vader landen worden. Het kan allemaal vlug gaan in het voetbal. Bij <^e heenwed strijd tussen Nederland en België in Brussel werden de vuurlinies nog bevolkt door Vandenbergh. Clae sen, Kieft en Van Basten, spelers die vanavond om uiteenlopende redenen niet zullen meedoen in De Kuip. „De Nederlandse ploeg is hoe dan ook verzwakt zonder zijn twee beste spitsen". Dat is me ning van Guy Thys. ,^En om al die geheimzinnigheid rond Van Loen moet ik lachen. En kele weken geleden had nog niemand van hem gehoord, en nu moet die man Nederland naar Mexico brengen". Maar wat dan te zeggen van Filip Desmet? Enige maanden gele den zei de Belgische keuzeheer nog aan iedereen die het ho ren wilde dat de spits van Wa regem wel een steengoede clubspeler is, maar daarom geen international. Nu staat de selectie van Desmet echter bo ven elke discussie verheven, zo wil Thys het ten minste zien. Alsof de echte Nederland-Bel- gië van vroeger, toen alles nog anders was en zeker het voet bal, weer een beetje herleeft. Het Nederlandse persgilde heeft opgelucht adem gehaald, want eindelijk konden er weer eens „echte verhalen" uit het Belgenland gebracht woeden. Filip Desmet werd in het af zonderingsoord in Knokke overdonderd door een horde verslaggevers. In zijn sappig Westvlaamse taaltje gaf hij het ene interview na het andere weg. Desmet moest voor de in gang van het hotel met een le vensgrote Belgische driekleur staan zwaaien voor de foto's, Desmet werd aan de kaarttafel gefotografeerd bij het uitspe len van zijn beste troef, en vul maar verder in. En telkens kwam Desmet tot dezelfde conclusie: „Ik ga in de Kuip wat lopen rommelen in de spits. Ze zeggen dat ik dat goed kan. Wel, we zullen het wel zien". „Ach, helemaal nieuw is het voor mij niet", zegt Desmet in zijn sappige W.estvlaamse taal tje. „Ik zat bij de kern voor de wedstrijden tegen Argentinië en Griekenland. Maar nu is het natuurlijk menens. Er wordt al een jaar of twee over mij gesproken in verband met de nationale ploeg. En ik ben er ook altijd zelf in blijven ge loven. Zeker de laatste maan den toen Waregem toch echt lekker gedraaid heeft. 'We hebben toch een schitterend seizoen achter de rug met een Europees etiket er bovenop, we zitten nu al in de derde ronde van de UEFA Cup en zijn wéér in de running voor het Europees voetbal. Ik heb deels aan mijn eigen prestaties deels aan de resultaten van Waregem te danken dat ik nu deze kans krijg". Vertrouwen Filip Desmet werd niet alleen vrij verrassend opgeroepen, hij kreeg ook al vroeg te horen dat hij tegen Nederland zal moeten spelen en daar op zijn eentje het gewicht van de Bel gische aanval moet dragen. „Ik stond er aanvankelijk wel van te kijken dat meester Thys zo gauw beslist had", al dus Desmet. „Maar dat geeft .uiteraard vertrouwen. Dat ik in zo'n belangrijke wedstrijd moet debuteren, is helemaal geen punt. Integendeel, ik denk dat het makkelijker is om met Nederland-België te beginnen, waarvan je toch weet dat iedereen honderd procent geconcentreerd is. dan met een vriendschappelijke wedstrijd. Ik maak me er al leszins niet zenuwachtig om. Zo gauw krijgen ze me niet van mijn stuk". Toch belooft het een eenzame en moeilijke avond te worden voor Desmet. Van nature is hij al geen doelpuntenmaker, en Filip Desmet (geheel links) sloft tijdens de training van het Bel gisch elftal in de Rotterdamse Kuip achter Hugo Broos en René Vandereycken aan. nu moet hij het nog groten deels alleen klaren. „Ik had natuurlijk ook liever gehad dat ik bijvoorbeeld naast Er win Vandenbergh kon spelen, of naast Danny Veyt, met wie ik me trouwens heel goed ver sta op het veld. Maar als Guy Thys voor één spits kiest, bete kent dat niet dat ik er hele maal alleen voor zal staan. Ik ben nu eenmaal eerder een aanvaller die de ballen, naar voren brengt, maar dan zijn er toch nog Jan Ceulemans en Frankie Vereauteren om me te steunen. En het is niet omdat Veyt op de bank zit dat hij niet meespeelt. Wat gebeurt er allemaal niet in een wedstrijd. Voor Waregem zou het toch een fantastische zaak zijn als we er beiden bij kunnen zijn". Krediet Is Filip Desmet de keuze van één dag of staat hij op de drempel van een lange en vruchtbare carrière als inter national Daarover kan geen zinnig woord gezegd worden voor we het resultaat van Ne derland-België kennen. Gaan de Rode Duivels naar Mexico, dan krijgt deze selectie wel licht enig krediet voor de toe komst. Maar als België niet door de kwalificatie komt, dan zou er wel eens heel veel kun nen veranderen. „Ik heb in feite niets te verliezen, maar alles te winnen", zegt Desmet. „Als ik een goede partij speel, en we plaatsen ons voor de wereldbeker, kom ik mis schien bij de selectie voor Mexico. Wie zegt dat ik met Vandenbergh geen goed duo zou kunnen vormen. Ik vertel toch geen geheim als ik zeg dat Erwin de eerste aanvaller blijft. De plaats van tweede aanvaller is weer vakant". HSTERDAM Het Detbalsfeertje" dat Dé Dop gisteren in één van zalen van het Amster- tnse paleis van justitie Ichtte te creëren mond- tenslotte uit in een bij- te verwachten grap. In i laatste woord als ver ste toverde Stoop uit binnenzak een rodè art tevoorschijn, die hij deelde aan (de overi- ïs afwezige) officier i justitie mr. J. de uin. Die hij als de orga- ator van een slecht the- rstuk annonceerde, een k waarbij het doek ar gauw moest vallen, het liefst op een waar- [e wijze, aldus de hoofd speler. kaartentruc van Stoop kon iermiddag aan het eind van een maar liefst zes uur duren de zitting van de arrondisse mentsrechtbank worden ge zien als een uiting van opluch ting. Want de huidige voorzit ter van FC Den Haag hoorde „slechts" drie maanden voor waardelijk en een boete van 75.000 gulden tegen zich eisen. En dat was gezien de tenlaste legging, valsheid in geschrifte en aanzetten tot en uitlokken van belasting-ontduiking, en de eisen die voetballers van FC Amsterdam eerder tegen zich hadden horen uitspreken (maximaal drie maanden voor waardelijk en 15.000 gulden boete) bepaald geen opzienba rende eis. Stoop begon gistermorgen bij de door president mr. S. Slag ter voorgezeten rechtzitting al direct met een „voetballerig" verhaal. Nadat Slagter, wie het overigens ook niet aan ge voel voor humor bleek te ont breken, Stoop had gevraagd of hij goed was gezeten, reageer de deze met de opmerking dat hij elke weel^ op een tribune plaatsneemt en enig ongemak wel gewend is. Waarop de pre sident opmerkte dat er bij een rechtzaak ook sprake is van spelregels en dat zelfs Stoop zich daaraan zou dienen te houden. Een standpunt, waar aan de voetbalbestuurder moest worden herinnerd toen hij in zijn laatste woord de op tredende officier van justitie mr. J. Koers wat onheus beje gende. Stevige noten Tussen die twee momenten speelde zich een rechtzaak af, die dank zij de inbreng van Slagter en Stoop enige humo ristische voorvallen kende, maar tijdens welke ook enkele stevige noten werden ge kraakt. Zo moest de door de verdediging opgeroepen en vo rig jaar al veroordeelde ex- voetballer Theo Swart worden gewezen op het risico van mei need, nadat hij zijn eerder af gelegde verklaring grotendeels had herroepen. Ten gunste van Stoop, zoals ook de aan wezige oud-profs Bianchi, Stout en Bischot in meer of mindere mate hadden gedaan. Kernpunten tijdens de zitting waren de brieven, die Stoop had geschreven aan vier spe lers waarin sprake was van le ningen in plaats van hand- of tekengelden. De officier legde dat uit als een poging om de ambtenaren van de Fiscale In lichtingen en Opsporingsdienst (FIOD) om de tuin te leiden. Evenals de wijze waarop de betaling aan de spelers had plaats gevonden (cheques aan toonder) en eventuele opwek kingen van Stoop aan de be trokken spelers om het geld aan inkomstenbelasting te ont trekken. In de periode 1973- 1982 zou op deze manier in to taal bijna een miljoen gulden van eigenaar zijn veranderd Zoals Stoop vorige week al had aangekondigd trok hij tij dens de zitting zijn vorig jaar gedane bekentenis in. „omdat deze onder druk en dreiging" zou zijn gedaan. Welke argu menten overigens danig wer den ontkracht door de verkla ring van Stoops vroegere ad vocaat Verbunt, die gewag maakte van een open en eer lijk gesprek daarover met de toenmalige officier J. 'de Bruin. Dat zelfs had geresul teerd in een aanbod om een schikking te treffen. Dat er dan alsnog een door Stoop ern stig betreurde („Als sportbe stuurder krijg je onevenredig veel publiciteit") rechtzaak van was gekomen duidde deze aan als bewijs voor de sfellipg dat „het er alleen om was ge gaan hem te pakken". Dat bleek later bij de eis van officier Koers in verhouding dus nogal mee te vallen. Zeker nadat Koers had gezegd dat hij tegen Stoop, die hij als „spil en initiatiefnemer" beschouwde een hogere strafmaat zou aan bevelen. „Ik ben niet verrast door de eis", sprak Stoop later. „Ik vind het alleen jammer dat De Bruin er niet is. Maar ik wil hem wel de rode kaart geven voor zijn optreden". Welke geste door president Slagter aan de bewuste fraude officier zou worden overge bracht. Dat de verdediging van Stoop vrijspraak eiste verwonderde niemand. Maar gezien de straffen aan de veertien spe lers zal het daar waarschijnlijk niet op uitdraaien. Waardoor Dé Stoop, van wie tijdens de zitting bekend werd dat hij in België al eens is veroordeeld wegens fraude, vanwege zijn handel en wandel als voorzit ter van FC Amsterdam toch zal zijn gebrandmerkt. En het feit dat president Slag ter dat - om in de terminologie van Stoop te blijven - op 3 de cember slechts met een gele kaart zal doen, maakt dit feit er voor de tegenwoordige praeses van FC Den Haag niet minder vervelend op. FRANK WERKMAN Dé Stoop: „Ik ben niet verrast door de eis van drie maanden voorwaardelijk en 75.000 gul den boete". iouden Schoen Portugees Fernando Gomes heeft gis- avond als topscorer van Europa van t seizoen 1984/1985 de Gouden Schoen ontvangst mogen nemen. de gebruikelijke huldiging in Parijs de 28-jarige spits van FC Porto, die in 1983 winnaar van het klassement feliciteren voor de 39 doelpun- die hij in dertig wedstrijden maakte. Noordier Martin McGaughey scoorde zijn club Linfield 34 keer en ontving :ilveren exemplaar, vorig seizoen nog Marco van Basten. De Joe- Vahid Halilhodzic, uitkomend voor Franse Nantes, kreeg voor zijn 26 tref- de Bronzen Schoen. Everton werd uit- tot de beste ploeg (24 punten) United (19 punten) en München (16 punten).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9